کمکم کنید! ازدواج فامیلی آره یا نه!؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

jasmin.me

عضو جدید
ایشون دکترای مشاوره دارن و تمام صحبتاشون طبق سند و مدرکه

و اما شما دوست عزیز !

من قصد ترسوندن ندارم ! وظیفه ی خودم دونستم آگاهتون کنم

شما باید در نظر داشته باشین توی ازدواج 3 هدف دنبال میشه
همدلی و آرامش
دوام و ثبات
نسل خوب و سالم

ببینید هدفتون چیه . . . و با آ"اهی گام بردارین

shahram_anvar

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببینین دوستان

من تا چند وقت پیش خیلی از این مسائل آگاه نبودم

لطف بفرمائین صحبتای دکتر شاهین فرهنگ رو گوش بدین تا کاملا قانع بشیین !

البته که هر چیزی اسثتنا داره ...

اما چیزی که مسلمه اینه که قراره یه انتخاب درست و مطمئن از همه لحاظ داشته باشیم ... پس درست نیست حتی از یه بعد بخوایم ریسک کنیم !

ما توی دینیمون ازدواج حضرت زهرا و حضرت علی فامیلی بوده ... ( چون غیر از ایشون هیچ کسی لیاقت خانم فاطمه ی زهرا نداشتن )
اما هیچ جای دیگه توصیه به ازدواج فامیلی نشده ! و حتی حدیث از پیامبر داریم که نهی کردن از این کار !
خب اون زمان که نمیتونستن دلیل ژنتیکی بیارن . ولی قطعا همین بوده !

از جوانب دیگه :

شناخت فامیلی آنچنان شناخت خوبی هم نیست !
آیا همه ی ماها توی فامیل با هم روراستیم و از تمام سر همدیگه خبر داریم !؟ نه !

حتی اینجوری خیلیا دیگه نمیرن تحقیق کنن از هم ! میگن همو میشناسیم ! اما حتما اشتباه میکنن ... ما مگه چقدر و چند وقت یکبار فامیلامونو میبینیم !؟ هر وقتم میبینیم که همه خوش و خرمن و توی مهمونی !
آیا لازم نیست بریم از همسایه ها بپرسیم اینا چجور خانواده هستن !؟ تا حالا مشکلی سر وصدائی ازشون شنیدین یا نه ؟!

یا بخوان تحقیق کنن یه پیش زمینه ی خوب تو ذهنشون دارن ! که نباید اینجوری باشه !

اینا دید منفی دنیست ! ... یه سری اصولیه که باید رعایت بشه تا یه ازدواج موفق باشه !

دوست خوبم برای مثال اگه یه بنده خدا که شما بعنوان بچه محلتونه و خوب میشناسیدش مشکل اخلاقی داشته باشه و کسی بیاد برای تحقیق ازون شخص شما صاف همه چیزو بهش میگیدو نمیزارید این وصلت انجام بشه؟

f.babaei

عضو جدید
ببینید یه سوال شما عاشق دختر خاله تونید؟
اگه منظورتون اون عشقیه که بدون اون خواب ندارمو و افسرده میشم و...... باشه نه!
اما دوسش دارم و میدونم که به عنوان یه همراه زندگی بهش عشق میورزم دلیل اینکه سعی میکنم احساس رو کنترل کنم اینه که اگه از دستش دادم بتونم دوام بیارم!

jasmin.me

عضو جدید
دوست خوبم برای مثال اگه یه بنده خدا که شما بعنوان بچه محلتونه و خوب میشناسیدش مشکل اخلاقی داشته باشه و کسی بیاد برای تحقیق ازون شخص شما صاف همه چیزو بهش میگیدو نمیزارید این وصلت انجام بشه؟

قطعا همین کارو میکنم ! :eek:

من در قبال خدا مسئولم هر آنچه که میدونمو بگم
امــــــا قضاوتی نداشته باشم !

بگم خودتون بیشتر پرسو جو کنین و نتیجه گیری کنین !

یه سوال :
شما اگه یه جا برین تحقیق برای همسر آیندتون و همسرتون مشکل اخلاقی داشته باشه ، اون بچه محلشون حق داره به شما دروغ بگه !؟ آیا ازش میگذرین !؟!!!!

تحقیق رو دست کم نگیرین ! ... واقعا گاهی وقتا یه حرف یه زندگی رو نابود میکنه !

f.babaei

عضو جدید

و اما شما دوست عزیز !

همدلی و آرامش
دوام و ثبات
نسل خوب و سالم

یه شوخی ساده بود
دوستم گلم ممنونم که نظرت رو بیان کردی چون باعث شدی که من همه جوانبو درنظربگیرم.

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
اگه منظورتون اون عشقیه که بدون اون خواب ندارمو و افسرده میشم و...... باشه نه!
اما دوسش دارم و میدونم که به عنوان یه همراه زندگی بهش عشق میورزم دلیل اینکه سعی میکنم احساس رو کنترل کنم اینه که اگه از دستش دادم بتونم دوام بیارم!

آها خب پس خوبه
فک کردم فقط به خاطر پیشنهاد خانواده ته که داری بهش فک میکنی
پس حالا به نظرم اگه بتونی خیلی عاقلانه با دخترخاله ت حرف بزن
یه جوری باهاش حرف بزن که اونم عاقلانه فک کنه
از آینده ت بگو
از اهدافت
از ویژگی هایی که دوس داری همسر آینده ت داشته باشه
و به نظرم هرچه قد سعی کنی باهاش احساسی حرف نزنی بهتره

shahram_anvar

عضو جدید
کاربر ممتاز
قطعا همین کارو میکنم ! :eek:

من در قبال خدا مسئولم هر آنچه که میدونمو بگم
امــــــا قضاوتی نداشته باشم !

بگم خودتون بیشتر پرسو جو کنین و نتیجه گیری کنین !

یه سوال :
شما اگه یه جا برین تحقیق برای همسر آیندتون و همسرتون مشکل اخلاقی داشته باشه ، اون بچه محلشون حق داره به شما دروغ بگه !؟ آیا ازش میگذرین !؟!!!!

تحقیق رو دست کم نگیرین ! ... واقعا گاهی وقتا یه حرف یه زندگی رو نابود میکنه !

من به تحقیق اعتمادی ندارم
پس هیچ وقت اینکارو نمیکنم
شاید اشتباه باشه ولی دلایل خاص خودمو دارم
بابت صداقت شما همینو بگم که با این کارتون آینده ینفرو از بین میبرید
شاید اون پسر یا دختر بعد از ازدواج اصلاح بشن ولی شما این فرصت رو ازشون گرفتید
شایدم بدتر بشن کسی نمیتونه آینده رو پیش بینی کنه
ولی ما این حق رو نداریم این فرصت رو از کسی بگیریم

mech.shima

کاربر ممتاز

لایک
ولی یه جور محکم کاریه
تنها راه برای شناخت واعتمادبه یه آدم نیس
اما یکی از روش هاش که هست

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

و اما شما دوست عزیز !

همدلی و آرامش
دوام و ثبات
نسل خوب و سالم

دوست گلم پس دكتر ژنتيك نيستن كسي بايد در اين رابطه ژنتيك حرف بزنه كه تخصص در اين زمينه داشته باشه

jasmin.me

عضو جدید
نظر شما محترمه
نمیخوام موضوع این تاپیک منحرف بشه
اما
قطعا خدا فقط حق قضاوت داره و از درون آدما اطلاع داره

آخه این یه بحث خیلی وسیعه ...
اون کسی هم که میره تحقیق باید شایسته باشه . نباید به هر حرفی اعتنا کنه . نباید بر اساس شنیده ها قضاوت کنه ...
منم که دارم اطلاعات میدم . عرض کردم حتما به اون طرف میگم که قضاوتی نکنین . برین بیشتر بشناسینش !
من شاید آینده ی یکی از طرفینو از بین ببرم . ولی آینده ی یه نفره دیگه رو شاید نجات بدم ! همینطور فرصتی رو از کسی نمیگیرم . فرصت انتخاب درست رو به طرف میدم !
خودتونم خوب میدونین نمیشه بر اساس شایدها یه زندگی رو تشکیل داد ...

jasmin.me

عضو جدید
دوست گلم پس دكتر ژنتيك نيستن كسي بايد در اين رابطه ژنتيك حرف بزنه كه تخصص در اين زمينه داشته باشه
شما گویا اون قسمت از صحبت منو نخونده میگیرین !
گفتم که ایشون این اطلاعاتو از توی جیبشون در نمیارن با سند و مدرک حرف میزنن !
اما قطعا شمای شنوده هم وظیفه داری بیشتر تحقیق و بررسی کنی !

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شما گویا اون قسمت از صحبت منو نخونده میگیرین !
گفتم که ایشون این اطلاعاتو از توی جیبشون در نمیارن با سند و مدرک حرف میزنن !
اما قطعا شمای شنوده هم وظیفه داری بیشتر تحقیق و بررسی کنی !

خوب دوست گلم ما هم داريم همينو ميگيم در وهله اول اينمهمه كهآيا اون خانم با اين سن كمي كه داره از روي احساس تصميم به ازدواج ميگيرند يا منطق؟ دوما مسائل ژنتيكي رو هم با آزمايشات ميتونن بفهمند

shahram_anvar

عضو جدید
کاربر ممتاز
لایک
ولی یه جور محکم کاریه
تنها راه برای شناخت واعتمادبه یه آدم نیس
اما یکی از روش هاش که هست

فرض کن من دارم میرم تحقیق درباره یه بنده خدا،یعنی بهش اعتماد ندارم ولی به همسایه هاش و آشناهاش اعتماد دارم!!!
این خودش یه تناقض هستش درسته؟
حالا با این تناقض کنار اومدیمو رفتیم پیش ینفر که معتمد محل باشه
کسی که معتمد هست هرگز آبروی کسی رو نمیریزه
پس باز به نتیجه قابل قبولی نمیرسیم
تحقیقات تلف کردن وقته نه محکم کاری دوست خوبم:gol:

AMMARIYA

عضو جدید
کاربر ممتاز
فرض کن من دارم میرم تحقیق درباره یه بنده خدا،یعنی بهش اعتماد ندارم ولی به همسایه هاش و آشناهاش اعتماد دارم!!!

من کاملا با این حرفتون موافقم..هیچکس بدیه کسیو نمیگه این یه واقعیته..

mech.shima

کاربر ممتاز

ببینید تحقیق فقط یه دید کلیه
خب والا هیچ وقت معتمد یه محل نمیاد از یه دختر یا پسر جوون بد بگه

shahram_anvar

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب دوست گلم ما هم داريم همينو ميگيم در وهله اول اينمهمه كهآيا اون خانم با اين سن كمي كه داره از روي احساس تصميم به ازدواج ميگيرند يا منطق؟ دوما مسائل ژنتيكي رو هم با آزمايشات ميتونن بفهمند

من با یه قسمت از صحبتهای jasmine.me موافقم که گفت : با آزمایش ژنتیک اونم تو کشور ما ، از 100% فقط 5% میشه از سلامت این ازدواج مطمئن شد !
به گزارش گروه علمي باشگاه خبرنگاران به نقل از وب دا، دکتر حامد رضا گودرزی افزود: آنچه به آزمایش ژنتیکی پیش از ازدواج مرسوم گردیده است و زوجین بطور اجباری و با نامه دفتر ازدواج برای آن غربالگری می گردند، تنها معطوف به کم خونی های شایع ژنتیکی در ایران، همانند بیماری تالاسمی می باشد که گروه کوچکی از هزاران بیماری ژنتیکی موجود در دنیا است. ( بیش از 6000 بیماری ژنتیکی با توارث تک ژنی ثبت شده است)

سیه مو

اخراجی موقت
به نظر من ازدواج فامیلی اصلا خوب نیست ...چون همش خونواده ها تو زندگی ادم دخالت می کنن مخصوصا اگه سنتون کم باشه

jasmin.me

عضو جدید
شما شاید به خودت داری نگاه میکنی که تحت هر شرایطی خودت صادقانه صحبت میکنی !

و هرررررررررگز نمیتونی تضمین کنی طرفت داره بهت حقیقتو میده ... اگر همچین کاری بکنی کاملا در اشتباهی !

اون اعتمادی که شما ازش حرف میزنی مال بعد از ازدواجه !
اون موقع این اعتماده خیلی قشنگه و باااااید محدود بشی به اون فرد !

اما قبلش نه !

بنظرم برای یه انتخاب درست ... اول باید آدم خوووووووب چشماشو باز کنه تا بتونه عمر چشماشو ببنده و با طرف زندگی کنه !
که متاسفاهنه الان خیلیا بر عکس عمل میکنن !

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من با یه قسمت از صحبتهای jasmine.me موافقم که گفت : با آزمایش ژنتیک اونم تو کشور ما ، از 100% فقط 5% میشه از سلامت این ازدواج مطمئن شد !
به گزارش گروه علمي باشگاه خبرنگاران به نقل از وب دا، دکتر حامد رضا گودرزی افزود: آنچه به آزمایش ژنتیکی پیش از ازدواج مرسوم گردیده است و زوجین بطور اجباری و با نامه دفتر ازدواج برای آن غربالگری می گردند، تنها معطوف به کم خونی های شایع ژنتیکی در ایران، همانند بیماری تالاسمی می باشد که گروه کوچکی از هزاران بیماری ژنتیکی موجود در دنیا است. ( بیش از 6000 بیماری ژنتیکی با توارث تک ژنی ثبت شده است)

خوب پس اگر اينطور هست كلا ازدواج هاي فاميلي مشكل سازه ... اين لينكو بخونيد بد نيست http://www.irannaz.com/news_detail_12726.html

jasmin.me

عضو جدید
جناب داماد من به شما چی گفتم !؟
دقیقا عین همین حرفو زدم !

ممنون از شما

elnaz0020

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به دوستان
امروز خونوادم یه قضیه رو بطور جدی باهام مطرح کردن و اون ازدواج با دختر خالم بود! البته قبلا هم به داداشم که بزرگتر از منه گفته بودن اما بخاطر اختلاف سنی که حدود 12سال داداشم بزرگتر بود داداشم نپذیرفت حالا اومدن سراغ من! راستش منم دفعه اول قبول نکردم چون گفتم ازدواج فامیلی خوب نیست وداییم که بادختر خالش ازدواج کرده یکی از بچه هاشون ناقصه اما خونواده گفتن هرچی باشه دخترخالست دیده و شناخته و.... واگر نگران ازدواج فامیلی و مشکلات ژنتیکی هستی خوب قبل ازدواج میرید آزمایش ژنتیک میدید و.........
واما من ازدخترخالم 8 سال بزرگترم! اما خالم مارو خیلی دوست داره ومیدونم که جوابشون مثبته اصلا برای اونا سن مطرح نیس چون دختر اولی رو یکسال پیش دادن به یه نفر که 10سال بزرگتر از دختره بود!
در حال حاضرم یکسال از خدمتم مونده وبیکارم و دوس دارم ادامه تحصیل هم بدم وفکر میکنم که با اینکار عقب بیفتم اما خونواده میگن فقط ما بهشون میگیم که شوهرش ندن تا 4یا5 سال دیگه!
خلاصه بد جوری توی تصمیم گیری دچار مشکل شدم و امیدوارم نظراتتون کمکم کنه. پیشاپیش ممنونم از راهنماییتون

اصلا ازدواج نکن به تحصیل وکار فعلا فکرکن...موفق باشی

shahram_anvar

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب پس اگر اينطور هست كلا ازدواج هاي فاميلي مشكل سازه ... اين لينكو بخونيد بد نيست http://www.irannaz.com/news_detail_12726.html

ازدواج فامیلی ریسک بروز بیماری‌های ژنتیکی را تقریبا 2 تا 5/2 برابر می‌کند مثلاً اگر ریسک بروز بیماری‌ای در دیگر افراد جامعه 3-2 درصد باشد، در فرزند حاصل از ازدواج خویشاوندی، به 6-5 درصد می‌رسد
مشکلات ژنتیکی مختص ازدواجهای فامیلی نیست دوست عزیز فقط احتمالشو بیشتر میکنه
چه کسانی باید حتما برای مشاوره پیش از ازدواج مراجعه کنند و آزمایش ژنتیک انجام دهند؟
اگر در خانواده دختری و پسری که قصد ازدواج دارند،‌سابقه بیماری‌های خاص و ژنتیکی یا بیماری‌هایی مانند ناشنوایی، نابینایی، عقب‌ماندگی ذهنی یا بیماری‌های چند عاملی مانند دیابت و بیماری‌های قلبی - عروقی وجود دارد، بهتر است این کار انجام شود. مشاور ژنتیک فقط آگاهی می‌دهد و تصمیم‌گیرنده نیست. البته لازم است بدانید هیچ آزمایش ژنتیکی‌ای در هیچ مرکز معتبر علمی‌ای برای هر نوع ازدواج فامیلی وجود ندارد و این تصور که هرکس قصد دارد با یکی از خویشاوندانش ازدواج کند. باید آزمایش ژنتیک انجام دهد، اشتباه است.

mavadd

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
ازدواج فامیلی ریسک بروز بیماری‌های ژنتیکی را تقریبا 2 تا 5/2 برابر می‌کند مثلاً اگر ریسک بروز بیماری‌ای در دیگر افراد جامعه 3-2 درصد باشد، در فرزند حاصل از ازدواج خویشاوندی، به 6-5 درصد می‌رسد
مشکلات ژنتیکی مختص ازدواجهای فامیلی نیست دوست عزیز فقط احتمالشو بیشتر میکنه
چه کسانی باید حتما برای مشاوره پیش از ازدواج مراجعه کنند و آزمایش ژنتیک انجام دهند؟
اگر در خانواده دختری و پسری که قصد ازدواج دارند،‌سابقه بیماری‌های خاص و ژنتیکی یا بیماری‌هایی مانند ناشنوایی، نابینایی، عقب‌ماندگی ذهنی یا بیماری‌های چند عاملی مانند دیابت و بیماری‌های قلبی - عروقی وجود دارد، بهتر است این کار انجام شود. مشاور ژنتیک فقط آگاهی می‌دهد و تصمیم‌گیرنده نیست. البته لازم است بدانید هیچ آزمایش ژنتیکی‌ای در هیچ مرکز معتبر علمی‌ای برای هر نوع ازدواج فامیلی وجود ندارد و این تصور که هرکس قصد دارد با یکی از خویشاوندانش ازدواج کند. باید آزمایش ژنتیک انجام دهد، اشتباه است.

یه سوال واسم پیش میاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اونایی که می گن ازدواج فامیلی باعث افزایش ریسک بروز بیماری ژنتیک می شه.............مثلا تو یه خانواده ای که ژنتیکی قد بلندن یا مثلا ضریب هوشیشون بالاست باعث نمیشه که این مورد تقویت بشه یا بهتر بروز کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ واقعا واسم سواله؟!:cool:

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
به دردسرش نمی ارزه:cool:
همین آزمایش ژنتیک به این آسونی هم نیست

shahram_anvar

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه سوال واسم پیش میاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اونایی که می گن ازدواج فامیلی باعث افزایش ریسک بروز بیماری ژنتیک می شه.............مثلا تو یه خانواده ای که ژنتیکی قد بلندن یا مثلا ضریب هوشیشون بالاست باعث نمیشه که این مورد تقویت بشه یا بهتر بروز کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ واقعا واسم سواله؟!:cool:

من که نه پزشکم و نه محقق ، نمیدونم!
ولی همین طور که احتمال تقویت ژنهای معیوب هست شاید برعکسشم امکان داشته باشه:w20:
در مجموع به نوع تربیت خانواده ام بستگی داره که بچشون چقدر از عقل و شعورش و توو چه کارهایی استفاده کنه:D

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا