کشته شدن 32 نفر زایر ایرانی

کتی افغان

عضو جدید
از نظر سیاسی و اقتصادی زیارت در یک کشور بحران زده چه معنی داره؟ آخر جواب این کشته ها را کی کجا میگه؟

pesare irani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
خبر گذاری های خارجی تعداد کشته ها رو 45 نفر اعلام کردند
اما اخبار ساعت 21 تعداد کشته ها 51 نفر
راستی به نظر من اینها به زیارت نرفته بودند رفته بودند برای..... 3 اردیبهشت

179

عضو جدید
کاربر ممتاز
تا آخرین خبر تعداد کشته ها 54 نفر شدن
چرا به اینا میگن شهید ؟!!!!!
مگر شهید به کسی نمیگن که در راه دفاع از ناموس و دین و وطنش کشته بشه
اینا رفته بودن خوشگذرونی , چرا میگن شهید ؟!!!؟!؟!؟!؟!
من نمیدونم رفتن تو یک کشور در حال جنگ چه معنی داره
تو این شرایط رفتن به کربلا = مرگ یا مبتلا شدن به یک نوع بیماری نا علاج
امام حسین کی راضیه که امتش اینجوری برن پیشش

نگين...NeGiN سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا 56 نفر بود كشته ها
تازه زخمي ها كه بالاي 100 تا بود

بقيه ي بحث اين تاپيك به بنده مربوط نميشه :lol:
فقز امارها رو خواهشا دقيق بگيد

pmehdiq

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا به اینا میگن شهید ؟!!!!!
مهم نیست کسی بگه. شهادت بدرد اون دنیا می خوره . پس خدا میدونه کی شهیده

مگر شهید به کسی نمیگن که در راه دفاع از ناموس و دین و وطنش کشته بشه
شهید از نظر اسلام کسیه که در حین عملی که در راه خدا انجام میده جونشو از دست بده. ممکنه این عمل حتی برای تهیه روزی باشه . بستگی به نیت داره .

اینا رفته بودن خوشگذرونی , چرا میگن شهید ؟!!!؟!؟!؟!؟!

کسی بخواد بره خوش بگذرونه میره اروپا . کم کم میره کیش . بدبخت بیچاره ها هم میرن اوشوم فشند.
من نمیدونم رفتن تو یک کشور در حال جنگ چه معنی داره
تو این شرایط رفتن به کربلا = مرگ یا مبتلا شدن به یک نوع بیماری نا علاج

بنا به روایتی از ائمه :هیچ گاه کربلا رویی از آرامش نخواهد دید . تا فرزند ما همه جهان را پر از عدل داد کند. ( تاریخ هیچ زمانی را نشان نداده که عراق برای زائرین امن باشد)
اما در روایات توصیه شده که به کربلا بروید تا یاد امام حسین زنده بماند.

امام حسین کی راضیه که امتش اینجوری برن پیشش

باید مطالعه کنی تا بدانی راضیه یا نه

179

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهم نیست کسی بگه. شهادت بدرد اون دنیا می خوره . پس خدا میدونه کی شهیده

نخیر جیگر تو ایران شهادت به درد همین دنیا میخوره
الان خونواده هاشون از هزار و یک نوع امکاناتی که حقشون نیست استفاده میکنن
بچه هاشون مفتی مفتی میرن دانشگاه های ملی , توی هر آزمون استخدامی شرکت کنن قبول میشن , از بنیاد شهید حقوق میگیرن , کسی جرأت نداره بگه بالا چشتون ابرویه , کسی جرأت نداره نگاه چپ به اونا بکنه و ...
نگو نه که همه این موارد را به وفور دیدن و اگر شما ندیدی بهتره که بری ببینی

شهید از نظر اسلام کسیه که در حین عملی که در راه خدا انجام میده جونشو از دست بده. ممکنه این عمل حتی برای تهیه روزی باشه . بستگی به نیت داره .

ببخشید شما اگه تو راه اداره یا محل کارتون خدایی نکرده تصادف کنید و فوت بشین چون در راه تهیه روزی بودین شهید هستین !!!!
چرا این همه آدم که تو راه مشهد و قم و شیراز کشته میشن شهید نیستن

شهید کیست و شهادت چیست؟
شهادت به حکم این که عملی آگاهانه و اختیاری است و در راه و هدفی مقدس است و از هر گونه انگیزة خود گرایانه منزّه و مبرّا است،‌تحسین انگیز و افتخار آمیز است و عملی قهرمانانه تلقی می شود. میان انواع مرگ ها تنها این نوع از مرگ است که از حیات و زندگی، برتر و مقدس تر و عظیم تر است.مرگی "شهادت" محسوب می شود که با توجه به خطرات احتمالی یا ظنّی یا یقینی فقط به خاطر هدفی مقدس و انسانی و به تعبیر قرآن "فی سبیل الله" از آن استقبال کند.شهادت دو رکن دارد: یکی این که در راه خدا باشد؛ هدف، مقدس باشد و انسان بخواهد جان خود را فدای هدف نماید. دیگر این که آگاهانه صورت گرفته باشد.کلمة شهید و مفهوم شهید در کلمات و مفاهیم اسلامی و در ذهن کسانی که فرهنگشان اسلامی است، مفهومی نورانی و مقدس است و در همة عرف ها توأم با قداست و عظمت است.از نظر اسلام،‌ هر کس به مقام و درجة شهادت نائل آید که اسلام او را با معیارهای خودش شهید بشناسد،‌ یعنی در راه هدف های عالی اسلامی به انگیزة برقراری ارزش های واقعی بشری کشته بشود، به یکی از عالی ترین درجات و مراتی که یک انسان ممکن است در سیر صعودی خود نائل شود،‌ نائل می گردد. قرآن در شأن شهید فرمود: "ولا تحسبنّ الّذین قتلوا فی سبیل الله أمواتاً أحیاءٌ عند ربهم یُرزقون؛[10] گمان مبرید کسانی که در راه خدا کشته شدند مردگانند،‌ بلکه زنده اند و نزد پروردگارشان روزی می خورند".در اسلام وقتی که می خواهند مقام کسی را بالا ببرند می گویند: مقام فلان شخص برابر است با مقام شهید یا فلان کار اجرش برابر است با اجر شهید.شهید مطهری می گوید: "مَثَل شهید مثل شمع است که خدمتش از نوع سوخته شدن و فانی شدن و پرتوافکندن است تا دیگران در این پرتو که به بهای نیستی او تمام شده بنشینند و آسایش بیابند و کار خویش را انجام دهند. آری شهدا شمع محفل بشریتند. سوختند و محفل بشریت را روشن کردند. اگر این محفل تاریک می ماند،‌ هیچ دستگاهی نمی توانست کار خود را آغاز کند یا ادامه بدهد".3[11]شهادت آن قدر دارای ارزش است که اولیاءالله برای رسیدن به آن دعا می کردند و به امید شهادت زنده بودند و یکی از دعاهای مسلمانان صدر اسلام همین بود. در دعاهایی که از ائمه به ما رسیده است،‌ این موضوع به چشم می خورد. در دعای شب های ماه مبارک رمضان می خوانیم: اللهم برحمتک فی الصالحین فأدخلنا و فی علیین فارفعنا ... و قتلاً فی سبیلک مع ولیّک فوفّق لنا؛ خدایا، به ما توفیق بده که در راه تو و به همراه ولیّ تو کشته بشویم و به فیض شهادت نائل گردیم".عمروبن جموح که یک پایش در جنگ لنگ شده و وظیفة‌ رفتن به جهاد از او ساقط بود،‌ گربه می کرد و پیامبر را واسطه قرار داد که مانع او نشوند،‌تا بالاخره در جبهة‌ جنگ اُحد به شهادت رسید.[12] [10]آل عمران (3) آیة 169.[11]مرتضی مطهری،‌ قیام و انقلاب مهدی ‌شهید، ص 76.[12]همان، ص 97.

کسی بخواد بره خوش بگذرونه میره اروپا . کم کم میره کیش . بدبخت بیچاره ها هم میرن اوشوم فشند.

اگر قصدشون فقط زیارت و عرض ارادت باشه از همینجا هم میشه انجامش داد و نباید برن تو یک کشور جنگ زده که میدونن ممکنه چنین اتفاقی واسشون بیفته

م
بنا به روایتی از ائمه :هیچ گاه کربلا رویی از آرامش نخواهد دید . تا فرزند ما همه جهان را پر از عدل داد کند. ( تاریخ هیچ زمانی را نشان نداده که عراق برای زائرین امن باشد)
اما در روایات توصیه شده که به کربلا بروید تا یاد امام حسین زنده بماند.

اولا روایت را با نام معصوم و منبع ذکر کن
اینجور روایتی اصلاً وجود نداره !!

در ضمن اگر قراره کربلا هیچ وقت آرامش نداشته باشه پس چرا اکثر کشورهای اسلامی مثل ایران سعی در برقراری امنیت اونجا میکنن
چرا طبق روایت عمل نمی کنن

باید مطالعه کنی تا بدانی راضیه یا نه

به نظر شما راضیه
فلسفه شهادت امام حسین ع چی بود
هر چی بوده قطعاً این نبوده که بخواد روزی امتش برای اینکه یارش را به قول شما زنده نگه دارن سلاخی بشن

همین حرفها را میزنین که سنی ها تو عربستان ایرانی را مسخره میکنن
میگی نه از اونایی که رفتن و متعصب نبودن بپرس

atousa_m

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
خبر گذاری های خارجی تعداد کشته ها رو 45 نفر اعلام کردند
اما اخبار ساعت 21 تعداد کشته ها 51 نفر
راستی به نظر من اینها به زیارت نرفته بودند رفته بودند برای..... 3 اردیبهشت
اگه منظورت کنسرته باید بگم اونایی که رفته بودن کنسرت دو روز پشت سر هم رفتن کنسرت و امروز صبح به سلامت برگشتن .

کسی اینقدر زیارت براش واجبه که توی چنین شرایطی پا میشه میره عراق ، هر بلایی هم که سرش بیا خواست خودش بوده.

نازي_مو

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من اينها كه رفتن نه تنها شهيد نيستن مطمئنا تو اون دنيا بايد به خدا بابت كاري كه كردن جواب بدن

خدا عقل داده چشمم داده ، بايد درست استفاده كرد
اينها اين همه مي گن عراق نا امن ،‌امريكايها دارن مردم عراق مي كشن ، به چه حقي اجازه مي دن مردم برن زيادت
يا اين مردم فهم و شعور و درك ندارن

واقعا براي مردم اين مملكت با اين خرافاتشون و بت پرستيشون متاسف

• Like
واکنش ها: 179

pesare irani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگه منظورت کنسرته باید بگم اونایی که رفته بودن کنسرت دو روز پشت سر هم رفتن کنسرت و امروز صبح به سلامت برگشتن .

کسی اینقدر زیارت براش واجبه که توی چنین شرایطی پا میشه میره عراق ، هر بلایی هم که سرش بیا خواست خودش بوده.
بابا شاید رفتن هم زیارت هم سیاحت هم یه چیزی نسیب خانواده شون بکنند (شهادت) مشکلیه
:w47:

pmehdiq

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه هاشون مفتی مفتی میرن دانشگاه های ملی , توی هر آزمون استخدامی شرکت کنن قبول میشن , از بنیاد شهید حقوق میگیرن , کسی جرأت نداره بگه بالا چشتون ابرویه , کسی جرأت نداره نگاه چپ به اونا بکنه و ...

وقتی داشتم پست قبلی رو مینوشتم منتظر سوال شما بودم. بله شاید به خانواده هایشان امتیازی برسد. اما آیا شما راضی بمیری تا به بستگانت امکانات بدهند.( اگه راضی باشی . قربون هر چی با مرامه).من می گم اسم ." شهید یا مرده." برای کسی که از این دنیا رفته چه سودی دارد...
از طرفی در همه جای دنیا . مخصوصا آمریکا امکانات غیر قابل مقایسه ای با ایران به خانواده کشته شده در جنگ میدهند

ببخشید شما اگه تو راه اداره یا محل کارتون خدایی نکرده تصادف کنید و فوت بشین چون در راه تهیه روزی بودین شهید هستین !!!!

بازم میگم .مزایایی که تو دنیا به خانواده شهید می دن یا نمی دن. سودی به حال اون از دنیا رفته نمی کنه . اگه سودی هست دست خداست . پس مهم نیست در این دنیا اسم کسی شهید گذاشته میشه یا نه .(اگه واقعا به شهادت اعتقاد دارید)

شهادت به حکم این که عملی آگاهانه و اختیاری است و در راه و هدفی مقدس است و از هر گونه انگیزة خود گرایانه منزّه و مبرّا است

پس بستگی به نیت کشته شده دارد . این که کسی بگوید شهید یا نه سودی ندارد . راه و هدف مقدس هم می تواند در هر زمینه ای باشد .
در کل متن شما"شهید کیست و شهادت چیست؟" کاملا درست و متین است ممنون

اگر قصدشون فقط زیارت و عرض ارادت باشه از همینجا هم میشه انجامش داد و نباید برن تو یک کشور جنگ زده که میدونن ممکنه چنین اتفاقی واسشون بیفته

امام صادق (ع) فرمود در راه زیارت کربلا هرچه بیشتر سختی بکشید ثواب بیشتری نصیب شما خواهد شد.

اولا روایت را با نام معصوم

امام صادق علیه السلام فرمود:«زیارت کربلا را رها نکنید که آن سرزمین، فرزند بهترین پیغمبران را در بر گرفته است. هزار سال پیش از آنکه حسین علیه السلام در آنجا مدفون شود فرشتگان به زیارت آنجا رفتند و هیچ شبی نیست که جبرئیل و مکائیل* به زیارت آن بقعه حاضر نشوند. پس تلاش کنید به زیارت کربلا بروید.»
امام صادق فرمود در راه زیارت حضرت حسین هرچه بیشتر سختی بکشید سختیهای قیامت برایتان هموارتر خواهد بود.
امام صادق (ع) در جواب یکی از اصحابی که از حضرت در مورد زیارت اباعبداله سوال پرسید اینگونه فرمودند:
آیا دوست نداری خدا در زمره کسانی محسوبت کند که حضرت رسول و امیرالمومنین و حضرت زهرا و ائمه طاهرین برات دعا کنند؟
آیا دوست نداری جزو کسانی باشی که گناهان گذشته اش رو خدا می بخشد تا هفتاد سال بعد هم ملائکه برایش طلب مغفرت میکنند.
آیا دوست نداری جزو کسانی باشی که وقتی از دنیا میروند هیچ گناه و هیچ تقصیری برایشان نمی نویسند و مواخذه شان نمی کنند؟
آیا دوست داری در زمره کسانی باشی که فردای قیامت پیامبر با آنها مصافحه میکند؟
آن صحابه فرمود چرا دوست ندارم . حضرت فرمود زیارت جد ما رو ترک نکن.
حضرت امام صادق (ع) فرمود:
زائر حسین (ع) روزی که خدا را ملاقات میکند تمام وجودش را نور احاطه میکند هرکسی میبندش فقط نور میبیند(چهره اش مشخص نیست). خداوند زائرین حسین رو اکرام میکند. آتش جهنم از رسیدن به آنها دور میکند.

در حدیث دیگه از امام صادق (ع) نقل شده :
4000 فرشته ژولیده و غمگین اطراف قبر اباعبداله هستند. هر کسی که زائر حسین شود آنها مشایعتش میکنند. اگر این زائر مریض شود این فرشتگان به دیدارش می آیند . اگر از دنیا برود چهار هزار فرشته تشییع جنازه زائر حسین می آیند.
در روایتی از امام صادق (ع) نقل شده که حضرت فرمود قرض کردن پول برای هیچ سفری توصیه نشده مگر زیارت کربلا که ما توصیه میکنیم اگر قسمت شما شد پول قرض کنید و زودتر خودتان را به کربلا برسانید.
امام صادق عليه فرمودند: سجده بر تربت قبر حضرت حسين عليه السلام تا (طبقه ) هفتم زمين نورافشاني مي كند و كسي كه تسبيح تربت با او باشد جزء‌ تسبيح گويان نوشته مي شود اگر چه با آن تسبيح نگويد

و منبع ذکر کن

كامل الريارات /268 ح 4 بحارالانوار : 101 / 106 ح42
كامل الريارات / 270 ح 12 بحارالانوار : 101 / 116 ح 42
كامل الريارات / 273 ب 90 ح 2 بحارالانوار : 101 / 113 ح33
كامل الريارات / 273 ب 88 ح1 و 3
يابيع الحكمه :‌1/ 315 ب 3
يابيع الحكمه 1/ 317 ح 9
بحارالانوار 101 / 118 باب التربه الحسين عليه السلام

به ترتیب روایات بالا

در ضمن اگر قراره کربلا هیچ وقت آرامش نداشته باشه پس چرا اکثر کشورهای اسلامی مثل ایران سعی در برقراری امنیت اونجا میکنن

تلاش برای امنیت شرط عقله

چرا طبق روایت عمل نمی کنن

روایتی نداریم که بگه امنیت خودتون رو حفظ نکنید

همین حرفها را میزنین که سنی ها تو عربستان ایرانی را مسخره میکنن

سنی ها تو عربستان منو که هیچی ایرانی ها رو که هیچی . امام علی رو هم مسخره میکنن ( نعوذبالله) .
چه نتیجه گیری غلطی . که اگر کسی ما رو مسخره کرد یعنی کارمون غلطه!!!

دوست من . لحن حرف زدن شما خیلی حالت عصبی داره . ما که باهم دعوا نداریم. فقط هر کس نظرشو بیان می کنه . امیدوارم آرام و شاد باشی

آخرین ویرایش:

179

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست من . لحن حرف زدن شما خیلی حالت عصبی داره . ما که باهم دعوا نداریم. فقط هر کس نظرشو بیان می کنه . امیدوارم آرام و شاد باشی

نه خیر من عصبی نیستم شما با حالت عصبانیت خوندین

میگم شما که این همه حدیث میدونین پس بر شما واجبه که حتما برید و جزء افراد خاص بشین و اگر هم مریض شدین نگران نباشین چون 4000 فرشته آماده پرستاری از شما هستند :biggrin:

pmehdiq

عضو جدید
کاربر ممتاز
:biggrin:
نه منم عصبانی نخوندم .احتمالا برداشت اشتباه شده . ممنونم از دعایی که در حقم کردید . خدا قسمت کنه به اتفاق هم بریم . اونجا بازم برات حدیث می خونم
:victory:

آخرین ویرایش:

179

عضو جدید
کاربر ممتاز
من
عمرا همون دعایی که الان داری در حقم میکنی کافیه
آخه شهادت اونجا سعادتی میخواد که من ندارم

salahshur

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو حق نداری حداقل در رابطه با شهدا،ایثارگران،آزادگان و جانبازان جنگ تحمیلی همچین حرفی بزنی:exclaim:
دوست عزیز حداقل کسانی که نذاشتن این مرز و بوم زیر پای بیگانگان بره.اونم چی یه مشت ....

این افراد مثل سورنا سردار نامی اشکانی هستن که هنگامی که رومی ها خواستن مملکتون رو بگیرن،از وطنشون با جون و دل دفاع کردن.کسی که پدرشو برای تو و من از دست داده و یه عمر بدون پدر زندگی کرده حقشه از خیلی امکانات دیگه هم استفاده کنه

اگر از محسنات معنوی اونا بگذریم،نمیتونیم از کاری که اونا به وطن بگذریم.تو این جوری به شهدای اقلیت های مذهبی هم توهین کردی

باید عذر خواهی کنی و الا جوره دیگه برخورد میکنم

حس وطن پرستیت کجا رفته ایرانی؟

179

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو حق نداری حداقل در رابطه با شهدا،ایثارگران،آزادگان و جانبازان جنگ تحمیلی همچین حرفی بزنی:exclaim:
دوست عزیز حداقل کسانی که نذاشتن این مرز و بوم زیر پای بیگانگان بره.اونم چی یه مشت ....

این افراد مثل سورنا سردار نامی اشکانی هستن که هنگامی که رومی ها خواستن مملکتون رو بگیرن،از وطنشون با جون و دل دفاع کردن.کسی که پدرشو برای تو و من از دست داده و یه عمر بدون پدر زندگی کرده حقشه از خیلی امکانات دیگه هم استفاده کنه

اگر از محسنات معنوی اونا بگذریم،نمیتونیم از کاری که اونا به وطن بگذریم.تو این جوری به شهدای اقلیت های مذهبی هم توهین کردی

باید عذر خواهی کنی و الا جوره دیگه برخورد میکنم

حس وطن پرستیت کجا رفته ایرانی؟

به به یه نفر غیرتی هم پیدا شد
عزیز اون افرادی که شما میگی بله حقشونه و اونا مسلمون واقعی و شهید واقعی بودن
اگر کسی در راه دفاع از مرز و بومش جونش را از دست بده , اون شهید است و باید از خانوادش حمایت بشه ولی کسی که داره میره به سفر و کشته میشه که شهید نیست
یعنی شما میگین هر دو اینها شهیدن و هیچ تفاوتی ندارن , ای ول داری
اولاً بحث من سر این قضیه است که این افراد شهید نیستن و نباید از اون امکانات برخوردار بشن
ثانیاً همه را قاطی نکن
ثالثاً گردن کلفتی هم نکن
رابعاً هرکی تو جاده و سفر کشته بشه ربطی به حس وطن پرستی نداره , ایرانی

okanava

عضو جدید
کاربر ممتاز
حمله انتحاری به زائرین . کسی که به عقده خودش می رود که شیطان را خوشحال کند .
اون شهید این ها هم شهید .!!!
فک می کنید چند نفر از اون ها سرپرست خانوار بودند نان اور خانواده ؟

چه تفکری دارند ؟ مردم چشون شده ؟
خدایا نسل افکار مروج اسلام انتحاری را خشک کن و ریشه همه را بسوزان .

مردمی که حالا مشتاق ترند که برای سیر شدن از دنیا , مشکلات روحی , بدهی , ورشکستگی , دعوا های خانوادگی به نوعی با نیت خودکشی و خلاصی از دست ادم ها بروند به عراق و به اسم شهید کفن پوش برگردند .
شما که فک نمی کنید چنین ادم هایی هم بین زائرین وجود نداشته باشه ؟
خوب فکر کنید ببینید اخرین باری که از یه نفر شنیدین که گفته خسته شدم از دست فلانی . برم کربلا بمیرم از دست همه راحت شم "
مثال ساده ای . اما شدنی .!
اوف از دست این نظام بیمار . اوف ..

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
سلام،
اول اینکه، شهادت یه لفظه و اینکه آیا کسی واقعاً شهید شده رو فقط خدا میدونه و وظیفه ما قضاوت به ظاهره. بنابراین ما حق نداریم با فرض اینکه چون افراد داخل حرم یا اطراف اون شهید نشدن، نیتشون رو ببریم زیر سوال. مثل اینه که من به نیت زیارت میرم مشهد، در کنار این زیارت ممکنه جاهای دیگه ای هم برم اما این مسافرت دلیل باطل شدن نیت من نیست.

دوم، بحث امتیازهایی که به خانواده شهدا میدن. 1- خیلی از چیزهایی که گفته میشه، فقط در حد تبلیغاته و اونقدری که باید به خانواده شهدا رسیدگی نمیشه. 2- بحث سهمیه کنکور خانواده شهداست که بیشتر از همه مشهوده. آقا یا خانم 179 شما حاضرید پدر، مادر، برادر یا خواهر خودتون رو بدید اما سهمیه توی کنکور داشته باشید؟

سوم، اینکه چرا میرن زیارت عتبات عالیات با اینکه عراق خطرناکه. 1- باید عاشق امام حسین باشی تا بفهمی چرا مردم سر و دست میشکنن برن کربلا. 2- این جمله مثل جمله کوفیان می مونه که به امام حسین گفتن ما به تو کمک نمی کنیم چون خطرناکه. اگر یه مرور سریع بکنیم از زمانی که زوار شروع به زیارت مرقدهای ائمه کردن، امنیت مناطق زیارتی بیشتر شده و کسانی که خیال جسارت به مرقد های ائمه رو داشتن حالا کمتر جرات این کار رو دارن چون خودشون رو رو در روی جمعیت زیادی می بینن. شما تصور کن اگر کسی به زیارت مرقد ائمه توی عراق نمی رفت چی می شد؟ حرم امام هادی- علیه السلام- رو همه یادمونه. به نظر شما اگر حرم مملو از زائر بود می تونستن همچین غلطی بکنن؟

179

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام،
اول اینکه، شهادت یه لفظه و اینکه آیا کسی واقعاً شهید شده رو فقط خدا میدونه و وظیفه ما قضاوت به ظاهره. بنابراین ما حق نداریم با فرض اینکه چون افراد داخل حرم یا اطراف اون شهید نشدن، نیتشون رو ببریم زیر سوال. مثل اینه که من به نیت زیارت میرم مشهد، در کنار این زیارت ممکنه جاهای دیگه ای هم برم اما این مسافرت دلیل باطل شدن نیت من نیست.

شهید از نظر اسلام تعریفی کاملاً مشخص داره که تو پستهای قبلی گذاشتم میتونین بخونین
کسی هم حق دخل و تصرف توی اون را نداره
و نباید با این شهیدای کیلویی مقام شهید را زیر سوال برد

دوم، بحث امتیازهایی که به خانواده شهدا میدن. 1- خیلی از چیزهایی که گفته میشه، فقط در حد تبلیغاته و اونقدری که باید به خانواده شهدا رسیدگی نمیشه. 2- بحث سهمیه کنکور خانواده شهداست که بیشتر از همه مشهوده. آقا یا خانم 179 شما حاضرید پدر، مادر، برادر یا خواهر خودتون رو بدید اما سهمیه توی کنکور داشته باشید؟

از نظر امتیاز دارن میگیرن و اصلاً هم تبلیغ نیست کافی دورو برت را بهتر نگاه کنی
درضمن اگر الان جنگ بشه من که نه بلکه همه حاضرن برای دفاع از ناموس و وطنشون هر خطری را به جون بخرن و توقع هیچ پاداشی را هم ندارن
ولی میگم برای دفاع از ناموس و وطن نه برای سفرهای زیارتی !!!!

سوم، اینکه چرا میرن زیارت عتبات عالیات با اینکه عراق خطرناکه. 1- باید عاشق امام حسین باشی تا بفهمی چرا مردم سر و دست میشکنن برن کربلا. 2- این جمله مثل جمله کوفیان می مونه که به امام حسین گفتن ما به تو کمک نمی کنیم چون خطرناکه. اگر یه مرور سریع بکنیم از زمانی که زوار شروع به زیارت مرقدهای ائمه کردن، امنیت مناطق زیارتی بیشتر شده و کسانی که خیال جسارت به مرقد های ائمه رو داشتن حالا کمتر جرات این کار رو دارن چون خودشون رو رو در روی جمعیت زیادی می بینن. شما تصور کن اگر کسی به زیارت مرقد ائمه توی عراق نمی رفت چی می شد؟ حرم امام هادی- علیه السلام- رو همه یادمونه. به نظر شما اگر حرم مملو از زائر بود می تونستن همچین غلطی بکنن؟

1-برای ابراز ارادت به ائمه نیازی به خودکشی نیست از توی خونتون هم میتونین این کار را انجان بدین
2-رفتن تو این شرایط به عراق دیوانگی محض است و شما با رفتنتون کمک که نمیکنین هیچ بلکه یک مصیبتی هم ایجاد میکنین
در ضمن بهتره که حتماً بری مرور کنی چون اصلاً شرایط امن نشده
بهتره یادتون نره که تمام این حملات انتحاری هستن و اگر جایی جمعیت بیشتری باشه اونا به مقاصدشون بیشتر میرسن و از جمعیت ترس و هراسی ندارن

salahshur

عضو جدید
کاربر ممتاز
به به یه نفر غیرتی هم پیدا شد
عزیز اون افرادی که شما میگی بله حقشونه و اونا مسلمون واقعی و شهید واقعی بودن
اگر کسی در راه دفاع از مرز و بومش جونش را از دست بده , اون شهید است و باید از خانوادش حمایت بشه ولی کسی که داره میره به سفر و کشته میشه که شهید نیست
یعنی شما میگین هر دو اینها شهیدن و هیچ تفاوتی ندارن , ای ول داری
اولاً بحث من سر این قضیه است که این افراد شهید نیستن و نباید از اون امکانات برخوردار بشن
ثانیاً همه را قاطی نکن
ثالثاً گردن کلفتی هم نکن
رابعاً هرکی تو جاده و سفر کشته بشه ربطی به حس وطن پرستی نداره , ایرانی
شما نباید کلی صحبت میکردی نه من
شما گفتی خانواده شهدا ، تفکیکی روشون نکردی
این متن خودته
کجای متنت نوشتی که این هست و اون نیست؟
افرادی که توی حسینه شیراز کشته شدن هم که از نظر شما شهید نیستن.اونا که نمیدونستن بمبی اونجا هست،کشور جنگ زده هم نرفته بودن. شهیدان حرم امام رضا که توسط منافقین هم صورت گرفت با تعریفی که شما کردی شهید نیستن چون آگاهانه نبوده.اصلا بشین این آگاهانه بودن رو شما بگو منظورت چیه؟آگاهانه یعنی بری برای خدا کشته بشی؟من یادم میاد که توی اهواز وقتی یکی داخل رود کارون افتاد یکی پرید توی آب که نجاتش بده اما خودش غرق شد،خیلی ها اسم اون رو خودکشی گذاشتن اما ایشون شهید بود چون شناگر ماهری بود و فکر نمیکرد کشته بشه.در ضمن از جونش برای نجات یه انسان دیگه گذشت.اما بعد از مرگش خیلی ها مسخرش میکردن که چرا اون پرید توی رود کارون و مرد.حالا این فرد یا اون افراد بالایی که نمیدونستن میمیرن اما مردن شهیدن از نظر شما یا نه؟
درمورد ثالثا هم بگم که هرکی خلاف قوانین سایت حرکتی انجام بده، بنده میتونم گردنم کلفت یا نازک باشه و به مدیران سایت گزارش تخلف بدم

179

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولاً , ثالثاً رو دوباره به شما گوشزد میشم
ثانیاً میتونی بری تو گوگل و یه سرچ بزنی و مفهوم شهادت را بدونی
ثالثاً سعی کن تو زندگیت تعصب نداشته باشی و منطقی فکر کنی

salahshur

عضو جدید
کاربر ممتاز
نظرتو نگفتی؟اونا شهید بودن یا نه؟
منطقی فکر کردن دلیلی بر توهین کردن و هر چیزی رو به زبون آوردن نیست
شما هم بهتره بری منطقی فکر کنی،اخلاقیات و وجدان هم چیزی خوبی هست.
بعدشم همه چیز با منطق حل نمیشه.چون منطق از دانسته های ما تشکیل میشه و حتی اگر دانسته های ما کامل باشه در حد آخر زمان باز در خیلی مسائل مشکل داره.(منظورم اینکه همه چیز با عقل حل نمیشه)
برای اطلاعات بیشتر یه پست میذارم
ببینید ما منطقی بزرگتر از ریاضیات داریم؟
توی هندسه چرا ما 3 نوع هندسه داریم. یه هندسه اقلیدسی و 2 تا نا اقلیدسی
همشون هم سر یه موضوع اختلاف تعریف خطوط موازی
1-از یک نقطه به موازات یک خط تنها و تنها یک خط میتوان رسم نمود(هندسه اقلیدسی)این قضیه به عنوان یه اصل پذیرفته شد که فکر پنجمین اصول از اصول 9گانه اقلیدس هست
2- از یک نقطه به موازات یک، خط بینهایت میتوان خط رسم کرد.اگر شما همون تنها خطی که اقلیدس فرض کرد رو در نظر بگیرید. و بخوایم نشون بدیم یه خط دیگه هم میشه رسم کرد باید زاویه اون خط و خط موازی صفر باشه. وقتی این خط یا دسته خطوط زاویشون به سمت صفر میل میکنه میشه اثبات کرد که این خطوط هم موازی هستن.حالا چند تا خط میشه موازی رسم کرد که زاویشون با خط موازی به سمت صفر میل میکنه؟ از یک نقطه بینهایت خط موازی با یک خط میتوان رسم کرد
3-2 شعاع نور در هوا رها شدن با فاصله موازی و همدیگر رو قطع کردن و یه سری اثبات ها نشون داده میشون که
اصلا دو خط موازی وجود ندارن
حالا شما کدوم یکی از این اثبات ها رو قبول دارین. در صورتیکه همه اینها درستن اما یه نقضی پیش میاد.مگر میشه یه اصل 3 تا بیان متفاوت داشته باشه که همدیگر رو نقض میکنن
اصلا واقعیت چیه؟

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=86433&page=2

از کی تاحالا گوگل شده مرجع تقلید ما خبر نداشتیم؟هرچیزی که توی اینترنت هست که قابل اعتماد نیست.قرآن دست کاری شده هم هست

179

عضو جدید
کاربر ممتاز
احیاناً شما بچه آخوند نیستین(ehsan moazen)

نازي_مو

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا بايد شهيد باشن وقتي كه مي دونستن خطرات زيادي در سر راهشون هست و ممكنه كشته بشن

• Like
واکنش ها: 179

179

عضو جدید
کاربر ممتاز
باز که تعصبی شدش عزیز

باز که تعصبی شدش عزیز

نظرتو نگفتی؟اونا شهید بودن یا نه؟

معلومه که نیستن

ن
توی هندسه چرا ما 3 نوع هندسه داریم. یه ......

چه ربطی داره ؟!؟!؟!؟!؟

از کی تاحالا گوگل شده مرجع تقلید ما خبر نداشتیم؟هرچیزی که توی اینترنت هست که قابل اعتماد نیست.قرآن دست کاری شده هم هست

اگر سرچ کنی از مراجع تقلید هم پیدا میکنی
ای کاش گوگل مرجع تقلید بود حداقل دردمون به دلمون بود