کسی همزمان با ارشد کار هم می‌کنه؟ (بحث در مورد کار، همزمان با خوندن ارشد)

pedyram

عضو جدید
خب می‌دونم که عده‌ای هستن که همزمان با خوندن ارشد، مرتبط با رشته‌شون هم به کار مشغول می‌شن؛ بالاخره هر چی باشه لیسانس‌و دارن و مهندسن.
اما می‌خوام بدونم این کار چقدر معموله؟
اصلا وقت می‌شه؟
به‌خاطر کمتر شدن وقت، خوندن درسا سخت نمی‌شه؟
کار نیمه‌وقت کم پیدا می‌شه؟ یا در این مورد مشکلی نیست؟
درآمدش تا چه حدی می‌تونه
مثلا من از یکی شنیده بودم تو یکی دو ترم اول -مخصوصا تو دانشگاه‌های تاپ دولتی-، دانشجو زمان نسبتا زیادی رو تو دانشگاهه. درسته؟

هر نکته‌ی دیگه‌ای تو این زمینه به نظرتون می‌رسه بفرمایید :)

p_sh

عضو جدید
سلام مهندس خوبی؟
خوش اومدی؟
وا... تا اونجایی که ما دیدیمو شنیدیم،در دوره کارشناسیه ارشد فقط تو 2 روز هفته کلاس داری اونم اکثرا اخر هفته...همه ی دانشجوهای ارشد کار می کنن حتی می تونم بگم تو دانشگاههای معمولی هم تدریسم می کنن...مشکلی پیش نمیاد
اگه تو یه سازمان دولتی کار کنی میتونی از مرخصیات استفاده کنی و اگه هم تو یه جای خصوصی که میشه راحت پیچوند و میشه راحت از حجم کارت کم کنی...
من خودم تو دوره فوق لیسانس کار می کردم تو دوره دکترا هم تدریس می کردم هم کارمند بودم هم واسه خودم شرکت داشتم:whistle:

phalagh

مدیر بازنشسته
تو کار دولتی که فکر نکنم بتونن.
قبلا که قانونش رو من شنیده بودم که همزامان با تحصیل کار دولتی ممنوعه. اما زیاد بهش عمل نمیشد.
ولی همین یکی دو هفته پیش قانونش رو دوباره تصویب کردن. به طوری که حتی اونایی که الان مشغول به تحصیلن رو هم بدون در نظر گرفتن ترم تحصیلی (حتی اگه سال آخر باشن) بهشون میگن بین کار یا تحصیل یکی رو انتخاب کنید. و باید سریعا ترک تحصیل کنن.
این طور که گفتن تحصیل برای کارمندان دولت فقط در دانشگاه پیام نور امکان پذیر و قانونیه.

p_sh

عضو جدید
سلام مهندس خوبی؟
خوش اومدی؟
وا... تا اونجایی که ما دیدیمو شنیدیم،در دوره کارشناسیه ارشد فقط تو 2 روز هفته کلاس داری اونم اکثرا اخر هفته...همه ی دانشجوهای ارشد کار می کنن حتی می تونم بگم تو دانشگاههای معمولی هم تدریسم می کنن...مشکلی پیش نمیاد
اگه تو یه سازمان دولتی کار کنی میتونی از مرخصیات استفاده کنی و اگه هم تو یه جای خصوصی که میشه راحت پیچوند و میشه راحت از حجم کارت کم کنی...
من خودم تو دوره فوق لیسانس کار می کردم تو دوره دکترا هم تدریس می کردم هم کارمند بودم هم واسه خودم شرکت داشتم:whistle:
دوستان عزیزم
انگاری واسه بعضی از دوستان سو تفاهم شده،من فقط یه شوخی کوچولو کردم
نمی دونستم بچه ها باور می کنن
من یه لیسانس ساده دارم اونم تازه بهمن ماه فارغ التحصیل شدم اونم از دانشگاه ازاد

کنکور ارشدمو هم با اینکه خیلی زحمت کشیده بودم خراب کردم وخودم امیدی ندارم
شرمنده که با عث سو تفاهم شدم
فقط خواستم یه شفاف سازی کرده باشم،می دونم اینجا جاش نبود ولی مجبور شدم این پستو اینجا بزنم.

oxision

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو کار دولتی که فکر نکنم بتونن.
قبلا که قانونش رو من شنیده بودم که همزامان با تحصیل کار دولتی ممنوعه. اما زیاد بهش عمل نمیشد.
ولی همین یکی دو هفته پیش قانونش رو دوباره تصویب کردن. به طوری که حتی اونایی که الان مشغول به تحصیلن رو هم بدون در نظر گرفتن ترم تحصیلی (حتی اگه سال آخر باشن) بهشون میگن بین کار یا تحصیل یکی رو انتخاب کنید. و باید سریعا ترک تحصیل کنن.
این طور که گفتن تحصیل برای کارمندان دولت فقط در دانشگاه پیام نور امکان پذیر و قانونیه.
سلام فلق جونم
خوبی؟
من کارمند دولت هستم و تا حدودی با مشکلاتی که بیان کردی درگیرم ولی تا این حد نیست.
کلا هر وزیری که میاد ، اب توجه به مکان قبلی کارش ، تصمیم می گیره که کارمندان در کدام دانشگاه ادامه تحصیل بدن ، جامع علمی کاربردی یا پیام نور
برای ادامه تحصیل تا سال گذشته ، امکان مرخصی تحصیلی یا مامور به تحصیل وجود داشت. ولی از امسال این قانون حذف شده و فقط با مرخصی بدون حقوق یا انتقال به شهریکه قبول شدیم موافقت میشه.
منکه از هیچ کدومشون استفاده نکردم و دائما در حال رفت و آمد هستم.( هر چی حقوق می گیرم ، خرج رفت و آمدم میشه :lol:) ولی سابقه برام حساب میشه. چون مرخصی بدون حقوق جزء سابقه محسوب نمیشه.

اما در مورد سوال دوستمون، همه چیز بستگی به بنیه خودت داره. اگه بخوای میتونی. ولی کار و درس با هم خیلی سخته. گاهی اوقات فشار کاری هست ، امتحانات میان ترم و پایان ترم و .... هم اضافه میشه. مشکلات خانوادگی هم از طرفی فشار میاره. ولی در کل تجربه خوبی هست. ولی بشرطیکه بتونی جمعش کنی و مشکل برای خودت درست نکنی :w16:

موفق باشی

oxision

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام مهندس خوبی؟
خوش اومدی؟
کلا دانشگاه و اساتید در مورد کار دانشجویان کارشناسی ارشد ، مشکل دارن. اگه متوجه بشن ، سعی می کنند اذیت کنن.
البته به دانشگاه هم بستگی داره.
ولی با تدریس در همان دانشگاه هیچ مشکلی ندارن.;)

pedyram

عضو جدید
دوستان عزیزم
انگاری واسه بعضی از دوستان سو تفاهم شده،من فقط یه شوخی کوچولو کردم
نمی دونستم بچه ها باور می کنن
من یه لیسانس ساده دارم اونم تازه بهمن ماه فارغ التحصیل شدم اونم از دانشگاه ازاد

کنکور ارشدمو هم با اینکه خیلی زحمت کشیده بودم خراب کردم وخودم امیدی ندارم
شرمنده که با عث سو تفاهم شدم
فقط خواستم یه شفاف سازی کرده باشم،می دونم اینجا جاش نبود ولی مجبور شدم این پستو اینجا بزنم.

ممنون از شفاف سازی ;)
«من یه لیسانس ساده دارم اونم تازه بهمن ماه فارغ التحصیل شدم اونم از دانشگاه ازاد»

نگووووووووو!
شما با این لحن بگی، من که ترم ۶ دانشگاه آزادم و می‌خوام ۱۰ ترمه تموم کنم که اصلا نباید انرژی داشته باشم!
ولی دارم :D

شما هم فکر می‌کنم خیلی انرژیک باشی (کلا از پست‌هات این احساس بهم دست می‌ده) :)

• Like
واکنش ها: p_sh

p_sh

عضو جدید
ممنون از شفاف سازی ;)
«من یه لیسانس ساده دارم اونم تازه بهمن ماه فارغ التحصیل شدم اونم از دانشگاه ازاد»

نگووووووووو!
شما با این لحن بگی، من که ترم ۶ دانشگاه آزادم و می‌خوام ۱۰ ترمه تموم کنم که اصلا نباید انرژی داشته باشم!
ولی دارم :D

شما هم فکر می‌کنم خیلی انرژیک باشی (کلا از پست‌هات این احساس بهم دست می‌ده) :)
قربون شما
لطف دارین. از انرژیک بودن خودتونه

aabedeni

عضو جدید
من کارمند هستم وفارغ التحصیل کامپیوتر (نرم افزار)
ولی هنوز نتونستم تکلیفم را با خودم روشن کنم درس بخونم یا نخونم نمی دونم خیلی مرددم . لطفا منو راهنمایی کنید

maede62

عضو جدید
سلام
من کارشناسی دارم و شاغلم ، الانم تصمیم دارم ارشد شرکت کنم . تو محیط کارم که دولتی است خیلی ها دارن تحصیل می کنن و مشکلی ندارن

بالا