کسی می تونه بگه مشکل من کجاست چرافایل کلاس ایجاد نمیشه

sara@fshar

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمی دونم اشکالم کجاست
من الان jdk1.6 رو نصب کردم بعد نصب تو درایو زیر دوتا پوشه یکی jdk1.6.0 دارم ویکی هم jre1.6.0
c:\program files\ java

حالا اومدم طبق راهنمای زیر
http://www.roseindia.net/java/learn-java-in-a-day/download-and-install-java.shtml
تنظیمات رو انجام دادم بعدش اومدم تو notepad یه اپلت نوشتم و و با پسوند java ذخیره کردم تو شاخه bin بعد از طریق cmd اونو با دستور javac کامپایل کردم بعد اومدم یه صفحه html ایجاد کردم و این اپلت رو مابین تگهای اپلت فراخوندم
اما مشکل من اینکه اصلا با این روشها فایل کلاسی ایجاد نمیشه بنابراین وقتی با مرورگر فایل وب رو اجرا می کنم برام error میده

VRWH

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر طبق راهنما نصب کرده باشید لازم نیست فایل را در پوشه bin قرار دهید در هر کجایی می توانید javac رو فراخوانی کنید . .
البته اگر path را درست وارد کرده باشید .

PHP:
javac Test.java
وقتی کامپایل می کنید پیغامی به شما نمی دهد ؟
اگر امکان دارد فایل جاوایتان را در اینجا قرار دهید

sara@fshar

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر طبق راهنما نصب کرده باشید لازم نیست فایل را در پوشه bin قرار دهید در هر کجایی می توانید javac رو فراخوانی کنید . .
البته اگر path را درست وارد کرده باشید .

PHP:
javac Test.java
وقتی کامپایل می کنید پیغامی به شما نمی دهد ؟
اگر امکان دارد فایل جاوایتان را در اینجا قرار دهید

نه اصلا پیغومی نمی ده
با برنامه های معمولی مشکلی ندارم ولی با اپلتها چرا
اما درکل چه تو برنامه های معمولی چه اپلتها اصلا فایل کلاسی ایجاد نمیشه :(

این یه برنامه ساده

public class main {

public static void main(String[] args) {

System.out.println("Where is my vote ?!!!!!");
}

}
و اینم یه اپلت ساده

import java.awt.Graphics;

public class HelloWorldApplet extends java.applet.Applet{

public void paint(Graphics g ){
g.drawString("Hello world !",5,25);

}
}

sara@fshar

عضو جدید
کاربر ممتاز
راسی یه چیزی وقتی همین برنامه و اپلت رو با netbeans می نویسم و کامپایل می کنم کاملا کار می کنه و فایل کلاس هم ایجاد میشه
بعدش می تونم اون فایل کلاس رو بیارم کنار فایل html و اجرا رو مرورگر و حتی اپلت ویور
با همشون کار می کنه:surprised:

VRWH

عضو جدید
کاربر ممتاز
راسی یه چیزی وقتی همین برنامه و اپلت رو با netbeans می نویسم و کامپایل می کنم کاملا کار می کنه و فایل کلاس هم ایجاد میشه
بعدش می تونم اون فایل کلاس رو بیارم کنار فایل html و اجرا رو مرورگر و حتی اپلت ویور
با همشون کار می کنه:surprised:

دوست عزیز کد اپلتتان مشکلی ندارد با دستور javac کامپایل شد
تا حالا به چنین مشکلی بر نخوردم

http://java.sun.com/javase/6/docs/technotes/tools/windows/javac.html

sara@fshar

عضو جدید
کاربر ممتاز

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
ممكنه توي ويستا و 7 اجازه نوشتن توي بعضي فولدرها رو نداشته باشيد
توصيه مي كنم برنامه رو توي دسكتاپ يا My documnet كپي كنيد و يه بار ديگه امتحان كنيد احتمالا مشكل عدم ايجاد كلاس حل بشه...موئفق باشيد

automata

عضو جدید
نمی دونم اشکالم کجاست
من الان jdk1.6 رو نصب کردم بعد نصب تو درایو زیر دوتا پوشه یکی jdk1.6.0 دارم ویکی هم jre1.6.0
c:\program files\ java

حالا اومدم طبق راهنمای زیر
http://www.roseindia.net/java/learn-java-in-a-day/download-and-install-java.shtml
تنظیمات رو انجام دادم بعدش اومدم تو notepad یه اپلت نوشتم و و با پسوند java ذخیره کردم تو شاخه bin بعد از طریق cmd اونو با دستور javac کامپایل کردم بعد اومدم یه صفحه html ایجاد کردم و این اپلت رو مابین تگهای اپلت فراخوندم
اما مشکل من اینکه اصلا با این روشها فایل کلاسی ایجاد نمیشه بنابراین وقتی با مرورگر فایل وب رو اجرا می کنم برام error میده

سلام دوست عزیزومن به شما پیشنهاد میکنم که از eclipsاستفاده کنین که محیطش تقریبا مثل c#هستش و دیگه نیازی به notepad و .... نداره

sara@fshar

عضو جدید
کاربر ممتاز
توصيه مي كنم برنامه رو توي دسكتاپ يا My documnet كپي كنيد و يه بار ديگه امتحان كنيد احتمالا مشكل عدم ايجاد كلاس حل بشه...موئفق باشيد

دقیقا همین فکر رو می کنم چون وقتی یه فایل جاوا رو بعد change کردن می خوام تو همون مسیر bin ذخیره کنم بهم اجازه نمیده
به نقطه خوبی اشاره کردین امتحان می کنم ;)
مرسی:gol:

sara@fshar

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیزومن به شما پیشنهاد میکنم که از eclipsاستفاده کنین که محیطش تقریبا مثل c#هستش و دیگه نیازی به notepad و .... نداره
مرسی عزیز
من الان از netbeans استفاده می کنم ولی خب همزمان با notepad هم کار می کنم تا نتیجه و اختلاف ها رو ببینم
بازم ممنون :gol:
ببخشید تشکرام ته کشیده:(

sara@fshar

عضو جدید
کاربر ممتاز

دقیقا همین فکر رو می کنم چون وقتی یه فایل جاوا رو بعد change کردن می خوام تو همون مسیر bin ذخیره کنم بهم اجازه نمیده
به نقطه خوبی اشاره کردین امتحان می کنم ;)
مرسی:gol:

بله دوست خوبم شما درست می گفتین الان کار کرد و فایل کلاس رو هم ایجاد کرد
مرسی
مرسی از همه دوستان خوبم:gol:

• Like
واکنش ها: SHRP

automata

عضو جدید
مرسی عزیز
من الان از netbeans استفاده می کنم ولی خب همزمان با notepad هم کار می کنم تا نتیجه و اختلاف ها رو ببینم
بازم ممنون :gol:
ببخشید تشکرام ته کشیده:(

البته یادم رفت بگم که eclipseنیاز به رم زیادی نسبت به netbeans داره و بهمین خاطر دومی به صرفه بنظر میرسه ولی ما توی کلاس eclipseکار کردیم.