کرکسیون پروژه های طراحی معماری

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
مقداد جون یعنی کارت 4 طبقس؟؟؟؟؟حجمت خیلی جالبه:w17: اما میشه بیشتر توضیح بدی؟؟
من گیج شدم!!!:surprised:

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستی خدا به داد مهندس سازه ای برسه که می خواد این حجم تخیلی رو بسازه!!!;)

آلوین

عضو جدید
کاربر ممتاز
چقدر از كارت خوشم اومددددددددددددد...عاليه...من از اينجور معلق بازيا خيلي خوشم مياد.

:w33:(اين حسه منه الان:d)

مرسي آرش جان بابت توضيحت...اين مقداد كه خودش هيچي نميگه كه :whistle:
خوب پس اگه اينطوره به نظره من اگه بره با مقياس كار كنه و پلان اصليش رو در بياره ، بهتره.
چون فكر نكنم مشكل راهرو خيلي حاد باشه.
پيشنهاد من اينه كه ديگه جا نمايي بسه :d
بررو رو كار اصلي

ببخشيد ديگه آخه اول بايد حجم مو مي‌گذاشتم كه يكم دور شد
ممنون
نقشه طبقات همكف و اول و دوم و سومش در اومده فقط مشكل رو طبقه چهارم كه اينم به كمك شما در مي ياد اينم يه فكرهايي كردم اما هنوز خام

آخرین ویرایش:

arash08

عضو جدید
اینجوری که بوش میاد من فکر کنم مقداد پلان مبله اش رو هم زده الآن داره کرکسیون می کنه شاید یه چیز بهتر بیاد به ذهنش....خداییش سر کاریم مقداد نه؟:razz:
راستی یه سوال.....چرا تو لوگوی سایت پرچم ایران قرمز سفید سبزه؟ من تا حالا فکر می کردم پرچم ایران سبز سفید قرمزه.... بچه بودیم نمی دونستیم

آلوین

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه بابا
من هنوز نتونستم
پلان قابل قبولي واسه اين حجم در بيارم
آخه اگه پلانمو در آورده بودم كه ...

آلوین

عضو جدید
کاربر ممتاز
مقداد جون یعنی کارت 4 طبقس؟؟؟؟؟حجمت خیلی جالبه:w17: اما میشه بیشتر توضیح بدی؟؟
من گیج شدم!!!:surprised:
ممنون

با استادمون كه صحبت كردم گفت از نظر سازه‌اي قابل اجراست و دتيلاش هم قرار بخشي از تحويل كارم باشه

اما ...:warn:
خانه و محل كار يك آرشيتك (خودم ) كه با پدر ومادرش زندگي مي‌كند
محل كار عملكردي مستقل دارد

در ضمن خواسته هاي پدر و مادر نيز در طراحي خانه اشان بايد رعايت شود
:cap:

آخرین ویرایش:

nino

مدیر بازنشسته
حيف شد مقداد جان دير رسيدم نشد تو اين تاپيك شركت كنم و كمكي كنم :redface:

آلوین

عضو جدید
کاربر ممتاز
حيف شد مقداد جان دير رسيدم نشد تو اين تاپيك شركت كنم و كمكي كنم :redface:

سلام
نينو جان
مي بيني بچه ها چقدر پايه‌اند:cap:

اما كي گفته اين كركسيون تموم شده :smile:
تازه نماهاش مونده هنوز :eek:
فكر كردين به همين زودي دست از سرتون برمي‌دارم :biggrin:

فردا يا پس فردا با هم نماهاشو كركسيون مي‌كنيم:w34:
پس منتظر ياري سبز سبزتان هستم

:w45:

habib_mohamadi

عضو جدید
سلام
arash08 جان:gol:
sepidi جان:gol:
سرگل جان:gol:
دستون درد نكنه واقعا ً ممنونم :gol:
ببخشيد يه كم دير جواب دادم
اين حجم كلي كارم ه
ببخشيد اينو بايد اول مي‌گذاشتم .... حالا ....

قسمت هاي پايين رو كامل در آوردم فقط اين پلان والدين مونده كه هنوز چيز خوبي بنظرم نرسيده

قسمت آبي همون قسمت والدين
قسمت بنفش هم فضاي ارتباطي والدين با فرزندشون ه
حالا چرا طبقه آخر براي والدين در خواست خود شو ن
در قسمت بنفش كامل يك سويت 4*8 كه در آن يك آشپزخانه و يك نشيمن براي راحتي استفاده كنددگان قرار داره
پس از بالا و پايين به اين قسمت راه داره
قسمت قرمز هم همون راه پله است
حالا اگه حجم من عجيب غريب و براي پلان زدن باباي آدم رو در مياره ببخشيد
به خاطر همين هم اكنون نياز ياري سبز سبزتان دارم
سلام بچه ها
اگه دوست دارین من می تونم تو بحثاتون شرکت کنم و بیشتر هم انتقاد میکنم و ممکنه کمی هم درگیر بشم.چون اگه قراره ما اینجا چیزی یاد بگیریم باید خیلی از ذهنیتا یا عوض بشه یا دوباره ساخته بشه.

archi_arch

مدیر بازنشسته
سلام بچه ها
اگه دوست دارین من می تونم تو بحثاتون شرکت کنم و بیشتر هم انتقاد میکنم و ممکنه کمی هم درگیر بشم.چون اگه قراره ما اینجا چیزی یاد بگیریم باید خیلی از ذهنیتا یا عوض بشه یا دوباره ساخته بشه.
حبیب جان اینجا تالاره و مختص عده ی خاصی نیست و هدفشم همینه که توش بحث بشه.ما هم خوشحال میشیم نظرتورو هم بدونیم.من خودم بیشتر از این تاپیک استفاده کردم تا اینکه بخوام نظر بدم و خیلی چیزها یاد گرفتم.نگران درگیری هم نباش چون به هر حال رشته ی ما طوریه که خیلی سلیقه ایه و توش بحث زیاد پیش میاد.پس با خیال راحت نظرتو بگو ما منتظریم;)

آلوین

عضو جدید
کاربر ممتاز
مقداد جان یعنی پلانات تایید شد؟

سلام
آرچي جان
با راهنمايي بچه‌ها تونستم پلانشو در بيارم:gol:;)
پلان رو مبلمان كردم و نشون استادمون كه دادم مهر تاييد بر پلان زد و گفت برو سراغ نما

واي حالا كه فكرش مي‌كنم نماش با اينكه حجم ساده اي ولي ...:)

كمك كمك ...:biggrin:

sasha20

عضو جدید
سلام
سپیده جان کار مسجدت خیلی قشنگ بود خیلی زیبا با مثلث بازی کردی.
اگه میشه از بقیه هم می خواستم خواهش کنم که اگر در مورد مسجد اگر ماکتی کار کردن یا هر چیز دیگه کارشون رو بذارن تا ازشون الهام بگیریم. خیلی ممنون میشم.

آلوین

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
یعنی پلاناش همه تأیید شد؟ یه لطفی می کنی بقیه پلانها رو هم بزاری اینجا...ممنونت می شم
راستی یه سوال دیگه سایتت چند در چنده؟ یعنی طراحی سایت هم دارین یا نه؟

سلام
آرش جان
سايت مون 30*35

پلانهاي اين حجم البته بدون مبلمان
بچه ها به كشيدن پلانها گير ندين چون شب بايد مي‌كشيدم كه فردا اون رو پوستي تحويل استاد مي‌دادم جزييات رو روي پوستي اضافه كرده‌ام ;):)

در مورد مبلمان هم
( بايد جلو خودش دست آزاد انجام مي‌داديم):cap:

همكف
اتاق كار يك آرشيتكت داراي عملكردي مستقل ، راه پله

اول
سويت مهمان از طبقه دوم راه دارد

دوم
آرشيتكت ( خودم )

سوم
سويت ارتباطي (والدين با فرزندشان) از طبقه دوم و چهارم ارتباط دارد

چهارم
والدين به درخواست خودشان به بالاترين نقطه ساختمان منتقل شده

آلوین

عضو جدید
کاربر ممتاز
طراحي نما و بعد هم سايت
كه فعلاً نما

بچه نظرتون چيه براي نما از چه جور خطهايي استفاده كنم
عمودي كه صد البته

افقي نچچچچچ

مربع هاي كوچك بدم داخل كارم

يا بيرون زدگيهايي داشته باشم داخل نما بيروني منظورم ه

راستي تا يادم نرفته اينم نماها

نماي بيروني

نماي بيروني

نماي داخلي

نماي داخلي

arash08

عضو جدید
عمودی خیلی می تونه به کارت کمک کنه ولی خودت می گی نه پس این هیچی ...البته احتمالا دلیل هم داری واسش مثل اقلیم
ولی واسه شروع به نظر من خطوطت رو بکش بعد راجع به بیرون زدگی یا .... بحث کن هر چند من همین الآن هم که فکرشو می کنم می بینم پر و خالی کردن حجمت رو یه جوری می کنه.......مثل یه حجم آبله رو

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
عمودی خیلی می تونه به کارت کمک کنه ولی خودت می گی نه پس این هیچی ...البته احتمالا دلیل هم داری واسش مثل اقلیم
ولی واسه شروع به نظر من خطوطت رو بکش بعد راجع به بیرون زدگی یا .... بحث کن هر چند من همین الآن هم که فکرشو می کنم می بینم پر و خالی کردن حجمت رو یه جوری می کنه.......مثل یه حجم آبله رو
با آرش موافقم :w16:حجمت به اندازه کافی مهیج(!) هست خیلی به احجام حذفی و الحاقی نیاز نداره

آلوین

عضو جدید
کاربر ممتاز
:que:
فقط به شرطی که در باره ایده فرمت و خصوصیات سایت و ملاکت تو طراحی نما واسم توضیح بدی که یه وقت حرف بی ربط نزنم:surprised:
به قول ایمان دعوامون می شه:biggrin:

سلام
ممنون

اما قبل از هر چيز من خواسته‌هام بگم
به قول ایمان دعوامون می شه:biggrin:
اين خانه نماي بيروني ساده ‌اي داره
اگه اين سادگيشو حفظ كنه باعث زيباتر شدن كارم مي‌شه ولي ديگه ساده ساده هم كه نميشه :redface:

نماي داخلي داراي شكست هاي فراواني ، به خاطر تراس هايي كه رو به حياط باز ميشه
به نظرتون اين همون درون گرايي معماري ايراني نمي‌شه :warn: بيرون ساده به طوري كه پلان ها مشخص نيست و از داخل ... برعكس تمام سادگي بيرون داراي كلي شكست

اتاق كار به هيچ عنوان به حياط ديد ندارد:warn:

پنجره ‌هاي نواري افقي ممنوع ( شرايط اقليم ) :warn:

همون در نما هم حس معلق بودن خودش رو نشون بده بد نيست

بنظرتون
- از مربع هاي كوچولو داخل نما استفاده كنم بد مي شه :que:
- از خطهاي پلانم در نما استفاده كنم چي :que:
- نما رو به چند صفحه تبديل كنم كه با عقب و جلو شدن اين صفحه ها نما شو بسازه چي :que:

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
1.مگه درون گرایی خانه های قدیمی ایرانی بده؟؟ریشه در فرهنگ ایران داره
2.اصلا ایده خوبی نیست که حجمتو به چند صفحه تبدیل کنی شلوغ می شه
3.اولین ملاکت باید حفظ سادگی نما باشه چون حجمت به اندازه کافی جذاب هست و با یه نمای پیچیده نباید توجه بیننده رو از حجم منحرف کنی..
4.استفاده از خطوط پلان هیچ امتیاز ویژه ای نداره چون برای ناظر هیچ تفاوتی با خطوط دیگه نداره...حتی برای ساکنین غیر معمار خونه هم چیزی رو تداعی نمیکنه! پس با این ایده خودتو محدود نکن
5.حالا ایده من....برای پنجره ها از خطوط آزاد و سبک استفاده کن تا از صلبیت حجمت کم کنه و بتونی راحت و با توجه به نیاز های حجمت با خطوط بازی کنی...

مثلا اینجوری....
مشاهده پیوست New WinZip File (2).zip
البته فقط یه مثاله...مسلما خطوطت خیلی باید هدف دار تر باشن:)

head of flower

عضو جدید
من هيچ نظري ندارم:d (يكم از فضا دور بودم يادم رفته:redface:
به نظر من مقداد جان خودت چند تا نما بزن، كاري كه تو پلان ها كردي.
بعد ما سر اونا نظر بديم و اون به جايي برسه.
اينطوري بهتر نيست؟

....
سپيدي جان كاش كارتو 2006 سيو مي كردي..خوب سپيدي جان ما فقير فقرا رو هم درك كن ديگه!;):gol:

norman

عضو جدید
salam
man nemidonam term chand hastid vali tarahi masjed oghadr sakhte ke har formiro nemitonim be kar bebarim
az in jor formha to masajede malezi be kar rafte
masjed nagara to malezi hamchin formi dare
ye masjed dige ham to saadat abad hast ba hamin form
moteasefane kare ma shoe copy v taghlid
inaro nagoftam ke na omid beshin
vali bavar konid memari kheli sakhte
ghorban shoma nader hastam daneshjoye arshad memari

mahdeco

عضو
سپیده جون این کارتو که اینقدر بچه ها ازش تعریف کردن من نمی تونم ببینم! :cry: یعنی توی هیچکدوم از صفحه ها هیچ عکسی از شیت یا ماکتت یا ... نیست!:(
میشه یه باره دیگه بزاریش؟ :redface:

farnoosh-62

عضو جدید
l

l

سلام
من یه مسجد طراحی کردم که دارم مراحل کارمو تو تاپیک(ايده، طرح ترم جاري شما چيست؟) میذارم اگه مایل هستید یه سری بزنید;)

fayazbahram

عضو جدید
کاربر ممتاز
از پلان تا پرسپکتیو یک خانه ی ویلایی(دانشجوی ترم 1)

از پلان تا پرسپکتیو یک خانه ی ویلایی(دانشجوی ترم 1)

اینها کارهای ترم قبل من برای ترسیم فنی 1 هست. منتظر نظراتتون هستم.

پلان مبلمان طبقه ی همکف و طبقه اول

برش عمودی

چهار نمای خانه

این هم دو تا پرسپکتیو یک نقطه ای از داخل آشپزخانه و نهارخوری

پرسپکتیو برش خورده ی طبقات از ارتفاع 2 متری

این دوتا هم پرسپکتیو کل خانه و سایت پلان

اینا هم چنتا لز کارای هندسه 2 (ترم 2) هستن که البته ربط زیادی به مطالب بالا نداره ولی امیدوارم بپسندین.

fayazbahram

عضو جدید
کاربر ممتاز
;)
سلام

امیدوارم حالتون خوب باشه من دانشجوی ترم 3 کاردانی هستم تا الانم معدل ترم یکم 18.22 وترم 2 18.46 خیلی تلاش می کنم اما برای درس هندسه 2 خیلی نگرانم:cry: میشه کمکم کنید چطور بتونم این درس رو خوب یاد بگرم ومنابع وکتابهای خوب رو بهم معرفی کنیدخیلی از لطفتون ممنون

خليلي خوبه دوست عزيز .........
به نظر من تو درس هندسه 2 اگه هر چي کتاب و اينا باشه و همشون رو بخوني و کلا به صورت تئوري بلد باشي اما درک و تصور ذهني خوبي از شکل نداشته باشي نمي توني تو اين درس موفق باشي. به نظر من بهتره دستات هي کار کنن يعني تو وقتهاي بيکاري يه کاغذ جلوت باشه و هي طرح بزني . مثلا مثل همون انيميشن با حروف مثلا يه چيزاي الکي رو 3 بعدي کني و از اينجور تمرين ها و در ضمن مدام چشمت به چيزهايي باشه که تو اطرافت هست و اونا رو تو ذهنت تجسم کن تا ابعاد و زواياش رو بهتر درک کني.
اگه کار ديگه اي از دست من بر بياد من در خدمتم.
موفق باشي

erick

عضو جدید
کاربر ممتاز
فياض جان كارات به عنوان يه ترم اولي خوبه.....فقط به اندازه ي فونتات دقت نكردي.....فكر كنم كارت 1:100 بود درسته؟؟؟...ولي فكر مي كنم تو از شابلون حروف 1:50 استفاده كردي....در مورد پرسپكتيوات بايد بگم اگه اون كارد رو دورش نزني بهتر مي شه يعني كارتو ادامه بده تا به انتهاي كاغذت برسه يا اگه همه رو تو يه شيت تحويل دادي انتهاي خطوطت رو رو محو مي كردي...اين جوري پرسپكتيوات جلوه ي بيشتري داشت....راستي اون پرسپكتيوي كه گفتي مربوط به هندسته...اوني كه از سرويس زدي فكر نمي كنم نياز باشه از سرويس پرسپكتيو زد...حلا مگه سرويساش خيلي فوق العاده باشه.....در ضمن اگه طرحشم از خودته بايد بگم زياد جالب نيست....اگه اون سكو رو كامل تو كل سرويس ادامه مي دادي و فقط جاي درب رو خالي مي ذاشتي خيلي بهتر بود...يه كمم سعي كن تناسبات رو بيشتر تو كارات رعايت كني....راستي تو سايه ي شيرووني ها يه كم بيشتر دقت كن و يه طرفشونو يه مقدار تيره تر كني بهتره ......ديگه چيزي به ذهنم نمي رسه....در كل خوب بود آفرين..... موفق و فعال باشي هميشه;)

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا