کدام یک از دو انسان زیررا اگر خدا بودید یکی را اهل بهشت و دیگری را اهل جهنم میکردید؟

تورج پوربهرام

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نام خالق انسان
کدام یک از دو انسان زیررا اگر خدا بودید یکی را اهل بهشت و دیگری را اهل جهنم میکردید؟
این داستانها واقعی است و از دیشب تا دو ساعت پیش برایم اتفاق افتاده.
ماجرای1: دیشب با یکی از دوستام که میخواست بسته ای رو به شیراز بفرسته باهم رفتیم ترمینال از قضا آمپر بنزین خراب بودش و ما نمی دونستیم ، تا رسیدیم ترمینال بنزینم تموم کردیم،ماشین رو گوشه ای از خیابون پارک کردیم رفتیم کاردوستمو انجام دادیم ،ودرهین برگشت بارون شدیدی گرفت خیسه آب شده بودیم، رسیدیم به ماشین به دوستم گفتم تو بمون من برم بنزین بگیرم بیام ، در همون لحظه یه ماشینی وایساده بود اونجا ازش آدرس پمپ بنزین رو پرسیدم گفت بشین ببرمت بنزین بگیریم برگردیم ، رفتیم تو راه دیدم یه بوی میاد فهمیدم آقای راننده مست تشریف دارن ، رسیدیم رفتم بنزین بگیرم گفت دادش کارت داری ؟ اگه نداری بدم کارتمو ، گفتم مرسی دارم ، بنزین خریدیم برگشتیم ، به ماشین استارد زدم روشن نشد راننده ای که منو برده بود اونجا بود ،
نزاشت دوستمم از ماشین پیاده شه خودش تنهای ماشینو حول داد و ماشین روشن شد وازش خداحافظی کردیم رفتیم خونه.
ماجرای2: امروز صبح که از خواب پاشدم قرار بود با همون دوستم بریم کارای اداری داشت انجام بدیم تو اتوبان همت بودیم که دیدیم هوا ابری و بارونی هستش گفتیم کارو امروز تعطیل کنیم بریم طرف امام زاده داود ، ماشینو گرد کردیمو برگشتیم رفتیم رسیدیم به روستای سولقون دیدیم هوا خوبه گفتیم بریم تو خود روستا ، رفتیم کناریک باغی وایسادیم ماشینو پارک کردیم ، خیلی منظره خوبی داشت جاتون خالی:gol:، از یه جای که آب از کوه میاد پایین داشتیم میرفتیم بالا هر دو طرفمون باغ بود با دیواری های بلند ،داشتیم میرفتیم بالا که یه پیر مردی هم که دستش یه صندوق پر میوه بود داشت میومد پایین به ما که رسید به هش سلام کردم و خسته نباشید گفتم ، بدونه اینکه جواب سلام منو بده با اعصبانیت پرسید: ها کجا دارید میرید اینجا کسی رو شناس دارید؟ ، گفتم: نه داریم میریم بالا ، گفت :بالا باغ هستش نرید ، و رفت ما به حرفش گوش ندادیم و به راهمون ادامه دادیم چون باغها همه حسارکشی بود و با تو آبراهی که به اندازه یه کوچه بود راه میرفتیمو اصلآ به باغهای که ایشون میگفت ربطی نداشت. ما کمی رفته بودیم دیدیم با دادو فریاد امد ، پیرمرد: ها مگه باشما نیستم که نرید اونجا باغ هستش، گفتم : منم میدونم باغ هستش ،دریا که نیست . پیر مرد با حالتی بسیار اعصبانی و پرخواش بادادو فریاد گفت: شما امدین اینجارو بزنید ،شما دارین اذیت میکنید(ما فقط داشتیم تو کوچه باغ راه میرفتیم) . گفتم : زمین خداهستش دارم توش راه میرم هر وقت وارد باغ شما شدم اونموقه بگو. رفتیم بالا دیدیم آقایون یواش یواش تو کوه درخت میکارن تا صاحب زمین خدا بشن. به پیر مرده گفتم عزیز دارید زمین خدا رو غصب میکنید و آدمهارو نمیزارید توش راه برن. بعدشم برداشت با گوشیش به کجاها زنگ زد و گفت چند نفر امدن دارن اینجا راه میرن وبعدش رفت و ما ناراحت و غمگین برگشتیم ما فقط رفته بودیم از طبیعت لذت ببریم اینم رسم مهمون نوازی هستش؟
اگه نمیتونیم دلیل شادی کسی باشیم دلیل غمش نباشیم.

68686868

عضو جدید
اولی بهشت با دومی هم حرف میزدم . آخه عزیزم همه مثل شما با شخصیت نیستن خیلی از هموطنامون بخاطر خوش گذرونی خودشون به پیرمرد و امثال پیرمرد صدمه زدند. شما ایشونو ببخش. اجازه بده بمونه تو برزخ:D

تورج پوربهرام

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولی بهشت با دومی هم حرف میزدم . آخه عزیزم همه مثل شما با شخصیت نیستن خیلی از هموطنامون بخاطر خوش گذرونی خودشون به پیرمرد و امثال پیرمرد صدمه زدند. شما ایشونو ببخش. اجازه بده بمونه تو برزخ:D

درسته ولی جواب سلام واجبه ....:(
اونم نداد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

behnam.95

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اولي رو ميبردم داخل جهنم يه دور بهش ميدادم بعد برش ميگردوندم بهشت...فقط به خاطر اين كه يه خورده بترسه

دومي رو هم ميبردم بهشت..گناه داره بيچاره...پيرمرد بوده ديگه:دي

zahra1386

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
مگه قراره با همین یه عمل آدما بهشتی یا جهنمی بشن؟;)

اولی که خب مشخصه کارش شایسته ی پاداشه صرف نظر از مست بودن یا هر ویژگی بد دیگه ای که ممکنه داشته باشه!

اما در مورد دومی به نظر من قضاوتی عادلانه س که همه ی جوانب در نظر گرفته بشه!شاید اون پیرمرد به قول معروف مار گزیده بوده و از این قضیه دل خوشی نداشته!شاید اون روز روز خوبی براش نبوده و هزار شاید دیگه!
یادمون باشه هیچ وقت عجولانه قضاوت نکنیم:smile::gol:

?!؟

عضو جدید
شانس أوردي اولي هم مست بود و گرنه شما تا صبح همونجا از بارون لذت ميبردي انوقت فرداشم نميرفتي تو كوه كه تو كار خدا فضولي كني كه كي ميري بهشت كي جهنم

nice_Alice

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دومی حق الناسه!
خدا از حق خودش میگذره اما از حق الناس نه!
دومی داره حق مردمو ضایع میکنه!

( اما فکرنکنم از لحاظ قانونی بتونن همچین کاری بکنن ها! شاید درست متوجه منظورش نشدید)

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دومی حق الناسه!
خدا از حق خودش میگذره اما از حق الناس نه!
دومی داره حق مردمو ضایع میکنه!

( اما فکرنکنم از لحاظ قانونی بتونن همچین کاری بکنن ها! شاید درست متوجه منظورش نشدید)

چرا عزیز من
هر کی زمینی بی صاحبی رو اباد کنه مالکش میشه طبق قانون!

حالا اسم نبرم ولی یه عزیز زیتون می خورد و هسته هاشو می ریخت بیرون الان با بارون و کشت دیم یه منطقه ی بزرگ که الان ارزش اقتصادی هم پیدا کرده صاحب شده

خودشم گفته من پیرو حرکت امام علی همچین کاری کردم

البته آدم خوبی هست شبکه قرآن هم یه مدت برنامه داشت

Fateme_bay

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدا رو شکر من جای خدا نیستم..تا از رفتار چند روز یه نفر تصمیم بگیرم که بهشتیه یا جهنمی...

به خودش مربوطه...!!!

آذر دخت

عضو جدید
اولا ما در اون حدی نیستیم که بخوایم راجع به اعمال دیگران نظر بدیم.... این خداست که حکم می کنه
چون اون از باطن آدما خبر داره...
در ضمن شاید اون پیرمرده بنده خدا دلش از جای دیگه پر بوده و شاید قبلاً کسانی بودند که اذیتش کردن
واسه همین اینجوری برخورد کرده...
;)

.angel.

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولی که مستیش با کارخوبش میپره پس برزخ میمونه!!!
دومی امتناعش با سن و سال بالاش و کهولت سنش میپره اینم میمونه برزخ:biggrin:

Wrench

عضو جدید
این مسئله ابهام داره, تو چه جوری فهمیدی طرف مسته؟ حتما خودت قبلا استفاده میکردی ها؟؟! :cool:

اول صبر کن تکلیف تو رو مشخص کنم, به طرف تهمت مست بودن زدی

ثانیا هشدار پلیس رو جدی نگرفتی, چرا سوار یه ماشین غریبه شدی اونم نصفه شب که بوی لوازم لحو و لعب میومده :confused:

ثالثا رانندگی افراد مست خیلی خطرناکه ممکن بود خودتو به کشتن بدی, رابعا جزای خودکشی هم جهنمه :smile:

اون دو نفر دیگه جرمشون از تو کمتره پس میرن بهشت ;)

شهریاری 2

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
حالا این سوالتو باید ازدید خودم که اگه خدا بودم بگم یا اینکه از نگاه خودخدا؟

mahdi26465

عضو جدید
کاربر ممتاز
من اگه خدا بودم اصلا آدمو از بهشت نمیروندم تا کلا دیگه این موضوعات پیش نیاد
به امید روزی که همه ادما دوباره به بهشت برگردن

setare23

عضو جدید
خدا بودن خیلی سخته
خدارو شکر که ما خدا نیستیم وگرنه همه اشتباهی میرفتن توی بهشت و جهنم

shakibam

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولی و بخاطر مشروب خوردن اذیت میکردم بعد میبردم بهشت.دومیم بخاطر این حرکتش اذیت میکردم بعد همراه اولی می فرستادم.
منظورم از اذیت,یخورده عذابه...

Wrench

عضو جدید
خدا بودن خیلی سخته
خدارو شکر که ما خدا نیستیم وگرنه همه اشتباهی میرفتن توی بهشت و جهنم

آره دقت کردین هر کسی یک برداشتی داره از این ماجرا و ممکنه طرف رو بهشتی یا جهنمی کنه

ولی خداوند دیدش با همه ما فرق میکنه, همان بهتر که خدا خود جای خود است...

melika02

عضو جدید
خدا که مهربونه و از هردوشون میگذره اما اگه به من بگن کدوم خوبه و کدوم بد میگم اولی خوب و دومی بد. چون خدا مشروبو حروم کرده که آدم عقلش نپره به خودش و بقیه آسیب برسونه و مشکل ایجاد کنه اما این آدم هنوزم از خیلیای دیگه بیشتر انسانیت داره. اما اون پیرمرده با اینکه زیاد از عمرش نمونده طمعکاره و به خاطر غصب زمینایی که مال همه مردمه اون مسائلو ایجاد کرده. حالا هرچقدرم که مؤمن باشه اما انسانیت نداره و با اینکه مست نیست برای بقیه مشکل ایجاد میکنه