کافر کیست؟ مسلمان کیست؟ شیعه کیست؟ سنی کیست؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

JavadMessi

مدیر بازنشسته
مهندس اگر گفته باشن اگ؟که بزرگاتون میگن گفته شده به قول بزرگاتون در مورد مسائل دینی بوده نه توان بدنی.

ببخشید چرا حرف شما وبزرگاتون سنده؟مگه خدا مهر تاییدتون زده؟
خب مسائل دینی که افضلیتش بیشتره!!
در اون موردم نه تنها علمای ما بلکه علمای اهل سنت هم گفته اند

بردوک بزرگ

عضو جدید
کاربر ممتاز
توانمندي خليفه ي دوم يا به قول بردوك بزرگ توانمندترين مردم .........................در كتب اهل سنت........

1)در روز جنگ حنين لشكر اسلام - كه دوازده هزار سرباز داشت - شكست خورد. در ميان كسانى كه فرار كردند و پشت به جنگ نمودند به گفته بخارى ونقل ابن كثير عمر بن خطاب بود.

بخارى از ابو قتاده انصارى روايت مى كند كه در جنگ حنين ، مسلمانان و از جمله عمر بن خطاب ، گريختند. من به عمر گفتم : چرا فرار مى كنند. عمر گفت : كار خداست !
(اسناد فرار عمر در روز حنين: صحيح البخاري كتاب التفسير باب قوله تعالى: ويوم حنين إذ أعجبتكم كثرتكم، دلائل الصدق ج 3 ق 1 ص 362، سيرة المصطفى لهاشم معروف ص 618. لم يثبت في أحد غير على عليه السلام: شرح التجريد للقوشجى ص 486، دلائل الصدق ج 2 / 357 عنه، نور الابصار للشبلنجى ص 87، الارشاد للمفيد ص 49، البحار ج 20 / 69 و 86 و 87 و 113، الاحتجاج ج 1 / 199، حياة محمد لمحمد حسين هيكل.)

در اين پست به شما از كتب خود جماعت مخالفين نشان مي دهيم كه به اعتراف خود عمر بن خطاب او در جنگ احد فرار كرده است. اين مطلب در كتاب درالمنثور - چاپ مركز هجر للبحوث و الدراسات العربية و الاسلامية - جلد ۴ - صفحه ۸۱ و تفسير سوره آل عمران ( آيه ۱۵۵ ) موجود مي باشد.
تصاوير زير مجلد كتاب و صفحه ۸۱ كتاب درالمنثور مي باشد.
( توجه : براي ديدن تصاوير در اندازه واقعي روي آنها كليك نماييد )
ترجمه حديث : از ابن جرير از كليب وارد شده است كه كليب گفت : عمر در روز جمعه سخنراني كرد و سوره ( آل عمران ) را خواند ، عمر زماني كه سخنراني مي كرد و آيات را مي خواند تعجب مي كرد ، پس زمانيكه به اين قسمت از آيه رسيد ( ان الذين تولو منكم يوم التقي الجمعان ) گفت : ما در روز جنگ احد در ميدان جنگ بوديم و آنجا شلوغ بود ، پس من فرار كردم تا به بالاي كوه رسيدم ، پس ديدم كه مانند بز كوهي از كوه بالا مي روم ، و مردم مي گويند : محمد كشته شده است.
نتيجه : ۱ ـ آيا فرار عمر بن خطاب از جنگ نشانه شجاعت او مي باشد يا نشانه ضعف و زبوني او؟
۲ ـ آيا فرار عمر بن خطاب نشانه ايمان اوست يا نشانه كفر او مي باشد؟​
۳ ـ عمر بن خطاب در حاليكه پيامبر در بين لشگر دشمن گرفتار شده است به ياري پيامبر نمي شتابد و به بلاي كوه مانند بز كوهي از ترس فرار مي كند و حاضر نيست جان خود را براي رسول خدا صلي الله عليه و آله و سلم فدا كند.

حالا شما ميگي ما اهل تسنن را با افراد ترسويي مانند ابن عباس كاري نيست.
برادران اهل تسنن لطفا عادلانه و عاقلانه قضاوت كنيد

شما مطمئن هستید فرار کرده؟مطمئن هستید به خاطر هشدار به اون دسته خاص نبوده؟به خدا شرمم میشه شما اسم عمر رو میبری.

بردوک بزرگ

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب مسائل دینی که افضلیتش بیشتره!!
در اون موردم نه تنها علمای ما بلکه علمای اهل سنت هم گفته اند

ببین وقت کم میارید بحثو نپیچونید.من نگفتم اصل قضیه درسته.گفتم بزرگاتون گفتن دینی بوده شما میگی بدنی بوده.شما تکلیفت با خودت مشخص نیست.

محسن جعفر

عضو جدید
شما مطمئن هستید فرار کرده؟مطمئن هستید به خاطر هشدار به اون دسته خاص نبوده؟به خدا شرمم میشه شما اسم عمر رو میبری.
ما كه مطمئنيم ولي ظاهرا شما به كتابهاي خودتون هم مطمئن نيستيد بابا ديگه عكس كتاب هم گذاشتم ميخواي ادرس بده برات بفرستم در خونتون.

JavadMessi

مدیر بازنشسته
بردوک جان بیا تعصب بیجا رو کنار بگذاریم:gol:
بخارى از ابو قتاده انصارى روايت مى كند كه در جنگ حنين ، مسلمانان و از جمله عمر بن خطاب ، گريختند. من به عمر گفتم : چرا فرار مى كنند. عمر گفت : كار خداست !
(اسناد فرار عمر در روز حنين: صحيح البخاري كتاب التفسير باب قوله تعالى: ويوم حنين إذ أعجبتكم كثرتكم، دلائل الصدق ج 3 ق 1 ص 362، سيرة المصطفى لهاشم معروف ص 618. لم يثبت في أحد غير على عليه السلام: شرح التجريد للقوشجى ص 486، دلائل الصدق ج 2 / 357 عنه، نور الابصار للشبلنجى ص 87، الارشاد للمفيد ص 49، البحار ج 20 / 69 و 86 و 87 و 113، الاحتجاج ج 1 / 199، حياة محمد لمحمد حسين هيكل.)

shanim

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا ما شیعیان فکر می‌کنیم بهترین دین و عقیده رو توی دنیا داریم ؟
من واقعا متاسفم که میبینم شما‌ها به این راحتی‌ به بقیه ادیان توهین می‌کنین.
من اگر بچه دار بشم به هیچ وجه مجبورش نمیکنم دین منو داشته باشه
میزارم خودش تصمیم بگیره ...

محسن جعفر

عضو جدید
ما داريم بحث ميكنيم و هر چي كه ميگيم در كتب اهل سنت موجوده پس اگر اينو توهين ميدونين بايد بگم كه اول كساني كه به خلفاي اهل سنت توهين كرده اند محدثين و راوي هاي معتبر خودشان بوده اند.و يا اگر من فحش و ناسزايي به خلفاي اهل سنت گفته ام نقل قول بزن.............

s.j.khataeepour

کاربر بیش فعال

چون شما در سیاره زمین زندگی نمیکنی از قوانین اینجا بی خبری!

بچه شما بخای نخوای مسلمونه، البته میتونه بعدا دینشون عوض کنه. اگه دختر باشه فقط چند تا شلاق اگر پسر باشه

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/333603-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%AF%D8%A7%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85

shanim

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشید من تالار رو ندیدم فکر کردم بحث آزاده شرمنده

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مشکل ما اینه دیگه......عوض اینکه از استارتر تشکر کنیم به خاطر تاپیک قشنگش افتادیم به جون هم
خجالت داره واقعا......تو این تاپیک اینهمه حرف مهم هست یه واژه شیعه و سنی رو ورداشتین دارین بحث میکنین(جالب اینجاس بیشتر از یهودی و مسیحی گفتن تا سنی)
هیچکس نمیگه ماست من ترشه پس لطفا بحث رو بذارین کنار به اصل مطلب که اسلامه و اهمیت اسلام توجه کنین.نه منه شیعه با حرف شما سنی میشم نه شمای سنی با حرف من شیعه میشین پس میخ تو سنگ نکوبین اینجا باشگاه مهندسانه،از مهندسا بعیده این کارا....
آقایی پرسیده پسرای امام حسن (ع)کی بود:عبدالله 7 ساله که دقایقی قبل از امام حسین در حلیکه دستش رو از مچ قطع کرده بودن شهید شد و قاسم که فکر کنم 13 سالش بود و حین جنگ شهید شد البته یه روایت هم هست که میگن تازه داماد بوده و روز عاشورا بعضی ها براش خنچه میگیرن.

محسن جعفر

عضو جدید
چون شما در سیاره زمین زندگی نمیکنی از قوانین اینجا بی خبری!

بچه شما بخای نخوای مسلمونه، البته میتونه بعدا دینشون عوض کنه. اگه دختر باشه فقط چند تا شلاق اگر پسر باشه

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/333603-ارتداد-در-اسلام
سلام دوست عزيز فعلا بحث ما مذهبي هست نه ديني.

رزمنده

عضو جدید
.....................................
......................................................
.....................................................................
......................................................................................
..................................................................................................
...............................................................................................................
.............................................................................................................................
..........................................................................................................................................

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
واقعا سوال سختي پرسيدي در حال حاضر اكثر آدم ها باطنشون با ظاهرشون يكي نيست .... اسم شيعه و مسلمون را يدك مي كشن ولي بوئي از اسلام نبرده اند ..........در اين دور و زمونه مسلمان واقعي كيست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:(

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه سوال از اهل سنت دارم؟
ما هممون انسانیم و مرتکب گناه میشیم.یعنی خدا میگه فلان کار رو بکن و ما سرپیچی میکنیم.درسته؟
طبق ایات قران شیطان هم از دستور خدا مبنی بر سجده بر ادم سرپیچی کرد.درسته؟
حالا چه فرقیست بین ما و او؟
ما گناهکاریم و او رانده شده؟
لطفاحاشیه نرید

بردوک بزرگ

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه سوال از اهل سنت دارم؟
ما هممون انسانیم و مرتکب گناه میشیم.یعنی خدا میگه فلان کار رو بکن و ما سرپیچی میکنیم.درسته؟
طبق ایات قران شیطان هم از دستور خدا مبنی بر سجده بر ادم سرپیچی کرد.درسته؟
حالا چه فرقیست بین ما و او؟
ما گناهکاریم و او رانده شده؟
لطفاحاشیه نرید

این تفکر کاملا فاشیستی است.شما می خواهید بگویید چون اهل سنت امامان را معصوم نمیدانند وقبول ندارند پس گناهکارند وقابل قیاس باشیطان.ما قبول نداریم چون دلیل موجهی برای تاییدشان نداریم.با روایاتی که عمده انها از کتبی است که در چند قرن اخیر نوشته ششده نمیتوان چیزی را اثبات کرد.

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این تفکر کاملا فاشیستی است.شما می خواهید بگویید چون اهل سنت امامان را معصوم نمیدانند وقبول ندارند پس گناهکارند وقابل قیاس باشیطان.ما قبول نداریم چون دلیل موجهی برای تاییدشان نداریم.با روایاتی که عمده انها از کتبی است که در چند قرن اخیر نوشته ششده نمیتوان چیزی را اثبات کرد.
من یه سوال پرسیدم شما هم جواب ندادین.کی گفت شما گناهکارید.اگر جوابی دارید بفرمائید بگید وگرنه منتظر بمونید کسه دیگه ای جواب بده
من هنوز حرفی نزدم .در ضمن معنیه فاشیست رو هم خوب متوجه نشدی.هیچ ربطی به قضیه نداره
راستی یه چیز دیگه
از شما با سواد ترا تون قبول دارن .نکنه تفسیر کشاف زمخشری رو هم قبول نداری(تو رو خدا صلاحیت اینو دیگه تائید کن)

آخرین ویرایش توسط مدیر:

محسن جعفر

عضو جدید
من یه سوال پرسیدم شما هم جواب ندادین.کی گفت شما گناهکارید.اگر جوابی دارید بفرمائید بگید وگرنه منتظر بمونید کسه دیگه ای جواب بده
من هنوز حرفی نزدم .در ضمن معنیه فاشیست رو هم خوب متوجه نشدی.هیچ ربطی به قضیه نداره
راستی یه چیز دیگه
از شما با سواد ترا تون قبول دارن .نکنه تفسیر کشاف زمخشری رو هم قبول نداری(تو رو خدا صلاحیت اینو دیگه تائید کن)
اين رفيقمون سني واقعي نيست از گفته هاش مشخصه.بيشتر تمايل به ناصبي ها داره.چون اهل سنت واقعي هم براي خلفاشون و هم براي اهل بيت احترام زيادي قائلند.

بردوک بزرگ

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستی یه چیز دیگه
اتفاقا جوابتونو خوب گرفتید ولی جوابی نداشتید که ارائه بدید.
اتفاقا من اعمال فاشیستی رو تو این مملکت به خوبی میشناسم وبا تمام وجودم درک کردم.پس معنیشو بهتر از شما بلدم.

بردوک بزرگ

عضو جدید
کاربر ممتاز
اين رفيقمون سني واقعي نيست از گفته هاش مشخصه.بيشتر تمايل به ناصبي ها داره.چون اهل سنت واقعي هم براي خلفاشون و هم براي اهل بيت احترام زيادي قائلند.

من رفیق شما نیستم.شما صلاحیت اظهار نظر در نورد دیگران را ندارید پس ساکت باشید.
برای خلفا واهل بیت.اما اهل بیت ما وشما فرق داره با هم.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا