کار و درآمد در رشته نفت

navid_sixtysix

عضو جدید
کاربر ممتاز
نگو دادا..................
امریه ستمه. 33 ماه میشه. آخه خدا زدت مگه. آخرشم هیچ امتیازی برات قائل نمیشن. اینارو انگار خیلی جدی گرفتی. پسر خالم 6 ماهه امریشو تمام کرده الان آویزون و بیکاره. علوم تحقیقات بوده ارشدش با معدل 17

منم موافق امریه نیستم. میری بیگاری ازت میکشن اخرشم هیچی تازه 33 ماه. اونم معلوم نیست کجا باشی
راحت میری پادگان. صبح میری عصر میای. نمیخوتد که تو پادگان رژه بری میری تو اتاق میشینی پشه میپرونی. چه فرقی داره. اگه دوره اموزشیتو تو یجای داغون بگذرونی بقیه سربازیو تو شهر خودت هستی. ماهی یکی دو شب هم شیفت شب وایمسی. همین. من که عمرا دنبال امریه نمیرم.
پسرعموم امریه گرفت 6ما بعد از امریه علاف بود حالا بزور داره پیمانی با یکی از پیمانکارای شرکت نفت تو عسلو کار میکنه.

منظورم امریه وزات نفت بود نه امریه هیت علمی
که 24 ماه شده الان که واسه فوق لیسانس میشه 22 ماه اقماری تازه
میری توی یک جایی مرتبط با رشته خودت کار میکنی بعنوان پرسل شرکت نفت ( البته با حقوق ناچیز) بعنوان سربازی
من سربازی اموزشی رو رفتم مطمئن باش که امریه شرکت نفت و پادگان قابل مقایسه نیستن با هم
من خودم امریه بودم نفت مرکزی که قبل عید تمام شد

زمان ما 18 ماه بود(اسفند 89) که 1 ماه بخاطر کارشناسی کم میشد و 2 ماه هم آموزشی بود میموند 15 ماه
حالا اگه شما فک میکنی 20 ماه توی پادگان بودن بهتره از 24 ماه امریه توی مناطق عملیاتیه( مثلا کمک دست کمپانی من)
be my guest!

آخرین ویرایش:

مهندس نفت

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام عزیزان نفتی
من الان به عنوان یه فارغ التحصیل رشته نفت که سرباز هستم صحبت میکنم
من خودم در یک ربع تلفن صحبت کردن مسسیر زندگیم عوض شد یعنی اینکه اول میخساتم برم امریه خاتم الانبیا ولی کلا زیاد راضی نبودم اون موقع تو کار حفاری نبودن تو کار الرزه نگاری بودن ولی الان هستن
الن من اموزشی تو یه شهر گرم و تو یه فصل تقریبا خیلی گرم وخیلی سخت گیر
در مورد امریه هم واقعیتش اگر شزکت دولتی امریه بگیری خیلی سخت میزارن بری بیرون و همچنین کار زیادی ازت میگشند
ولی تقریبا کارت حتمی است
خاتم الانبیا هم برای امریه بحص خوبیست
ولی ارشد برای کسایی که سربازی دارن میتونه خلی مفید باشه من خودم همین طور بود شرایطم و برای ارشد خوندم
من خودم اگر امریه می شد حتما می رفتم یه مقدار سابقت زیاد میشد تو شرکت دولتی بعشد میومدی بیرون و بعدش میرفتی شرکت خصوصی
من خودم پیشنهاد کار داشتم از شرکت خصوصی ولی سربای نرفته بودم بنابریان ابرای ارشد خوندم
اگر امریه نباشی کلا ستمه سربازی من الان هستم کلا دیونه کننده هست یه کار انجام بدی اصلا به دردر نمیخوره
ببخشید سرتون درد اوردم

pashnetala

عضو جدید
دوستان اینکه میگین شرط ممتازی، این شرط چی هست

من خودم لیسانسم مکانیکه (دانشگاه ازاد) با معدل ۱۵.۵
۳ سال سابقه کار نظارت هیدرومکانیک سد (کار در فیلد) (سربازی هم کفالت دارم)
الانم که ۲۸ سالمه و دانشجوی فوق نفت در ایتالیا هستم
زبان انگلیسی مسلط
زبان ایتالیایی ابتدایی
معدلمم به سیستم ایران حول حولش ۱۵ هست تا الان

چقدر شانس واسه کار دارم و این ممتازی که میگین؟

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
دوستان اینکه میگین شرط ممتازی، این شرط چی هست

من خودم لیسانسم مکانیکه (دانشگاه ازاد) با معدل ۱۵.۵
۳ سال سابقه کار نظارت هیدرومکانیک سد (کار در فیلد) (سربازی هم کفالت دارم)
الانم که ۲۸ سالمه و دانشجوی فوق نفت در ایتالیا هستم
زبان انگلیسی مسلط
زبان ایتالیایی ابتدایی
معدلمم به سیستم ایران حول حولش ۱۵ هست تا الان

چقدر شانس واسه کار دارم و این ممتازی که میگین؟

اگه دانشگاهی که میری معتبره برای شرکتای خصوصی مستقیم رزومتو بفرس. مثلا فلات قاره یا پتروپارس.
پتروپارس خیلی خوبه الان چند سال هست توی شرایط کاری بهترین شرکت ایران بین شرکتهای خصوصی و دولتی هست. رو زبان انگلیسی هم خیلی حساس هست. شما که ایتالیایی هم داری مسلط میشی.
سعی کن چندتا نرم افزار خفن رو خوب یاد بگیری خیلی خوب. اینجوری راحت قبولت میکنه. من پتروپارس بودم یه چیزایی دیدم آدم واقعا کیف میکرد توش کار کنه.
چون زبان انگلیسیت خوبه ممکنه برای قراردادهای خارجی هم شما در اولویت باشی چون دانشگاهت هم برای اونجا هست. ( فقط دعا کن روابط سیاسی درست بشه) معدلتو بکش بالای 16 حداقل. برای تابستونت هم summer job بگیر حتی اگه شده بیگاری باشه. یه سابقه ای برای خودت بهم بزن.

دوستان اگه میخوان شرایط کاری و مزایای کاکنان شرکت پتروپارس رو بگم. خودم هنوز تو کفم. البته بپای شرکتای خارجی نمیرسه ولی برای ایران خیلی خوبه.

pashnetala

عضو جدید
اگه دانشگاهی که میری معتبره برای شرکتای خصوصی مستقیم رزومتو بفرس. مثلا فلات قاره یا پتروپارس.
پتروپارس خیلی خوبه الان چند سال هست توی شرایط کاری بهترین شرکت ایران بین شرکتهای خصوصی و دولتی هست. رو زبان انگلیسی هم خیلی حساس هست. شما که ایتالیایی هم داری مسلط میشی.
سعی کن چندتا نرم افزار خفن رو خوب یاد بگیری خیلی خوب. اینجوری راحت قبولت میکنه. من پتروپارس بودم یه چیزایی دیدم آدم واقعا کیف میکرد توش کار کنه.
چون زبان انگلیسیت خوبه ممکنه برای قراردادهای خارجی هم شما در اولویت باشی چون دانشگاهت هم برای اونجا هست. ( فقط دعا کن روابط سیاسی درست بشه) معدلتو بکش بالای 16 حداقل. برای تابستونت هم summer job بگیر حتی اگه شده بیگاری باشه. یه سابقه ای برای خودت بهم بزن.

دوستان اگه میخوان شرایط کاری و مزایای کاکنان شرکت پتروپارس رو بگم. خودم هنوز تو کفم. البته بپای شرکتای خارجی نمیرسه ولی برای ایران خیلی خوبه.

ممنون

۱-دانشگام در رشته مهندسی ۸۸ جهان هست حالا این خوبه؟ (توی arwu که ۵۰ هست فک کنم) (http://www.topuniversities.com/univ.../2011/faculty-area-rankings/technology?page=3

۲-سامر جاب میشه اومد ایران تو همین پتروپارس کاراموزی کرد؟ (ایتالیا با این بحران داغونه)
۳-نرم افزار خفن مثل چی ؟
۴-سابقه ۳ سال با بیمه شرکت مهنسی مشاور مهاب قدس البته کار مشاور سد (مهاب قدس بهترین در خاورمیانهست) دارم (ناظر نصب،بازرس جوش،بازرس رنگ)

فقط این معدل اقا با حضرت فیله مخصوصا من که با لیسانس مکانیک دارم فوق نفت میخونم

آخرین ویرایش:

nima.mohamadin

عضو جدید
ممنون

۱-دانشگام در رشته مهندسی ۸۸ جهان هست حالا این خوبه؟ (توی arwu که ۵۰ هست فک کنم) (http://www.topuniversities.com/univ.../2011/faculty-area-rankings/technology?page=3

۲-سامر جاب میشه اومد ایران تو همین پتروپارس کاراموزی کرد؟ (ایتالیا با این بحران داغونه)
۳-نرم افزار خفن مثل چی ؟
۴-سابقه ۳ سال با بیمه شرکت مهنسی مشاور مهاب قدس البته کار مشاور سد (مهاب قدس بهترین در خاورمیانهست) دارم (ناظر نصب،بازرس جوش،بازرس رنگ)

حسین بیا تا خودم سفارشتو کنم واسه شلمبرژه.آشنا دارم اونجا کمپانی من نایته

irainian

عضو جدید
ببخشید واسه امریه شدن تو خاتم الانبیا معدل شرطه معدل من 15.5 هست؟ دانشگاه علوم و تحقیقات نفت هم هستم میخوام بدونم ایا با این معدل میشه امریه شد و کلا دوستان من شنیدم برای دانشگاه ازاد امریه شدن باید معدلت 17 باشه تو شرکت نفت چجوری میشه حالا من با نرم افزار های geolog و CMG و petromod اشنایی دارم و به زبان انگلیسی هم کامل مسلطم 6 سال و نیم کانون رفتم .

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
ممنون

۳-نرم افزار خفن مثل چی ؟

شرایطط که خیلی خوبه. نرم افزارای نفتی مثل eclipse یا pvti یا petrel. پتروپارس قبول نمیکنه که فقط سه ماه بیای بعدش بری. سال آخر تحصیلت اگه تونستی بیا نمایشگاه نفت یا قبل از فارغ التحصیلیت رزومتو بفرست برای پتروپارس. معمولا شرکتای نفتی کاری با بحرانها ندارن. به شرکتایی مثل total یا stateoil یا شل یا شلمبرژر بگو به احتمال زیاد قبول میکنن. استادهاییتون که تو صنعت هستن هم میتونن کمکت کنن. ولی اگه خواستی بیای ایران فقط برو پتروپارس یا فلات قاره. نرم افزار متلب هم خیلی بدرد بخوره. معدلتو اگه میتونی بکش بالا تا ونجایی که میتونی

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
ببخشید واسه امریه شدن تو خاتم الانبیا معدل شرطه معدل من 15.5 هست؟ دانشگاه علوم و تحقیقات نفت هم هستم میخوام بدونم ایا با این معدل میشه امریه شد و کلا دوستان من شنیدم برای دانشگاه ازاد امریه شدن باید معدلت 17 باشه تو شرکت نفت چجوری میشه حالا من با نرم افزار های geolog و CMG و petromod اشنایی دارم و به زبان انگلیسی هم کامل مسلطم 6 سال و نیم کانون رفتم .

پارتی حرف اولو میزنه. زورتو بزن. سمج باش. بیخیال نشو.

مهندس نفت

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام در مورد امریه من خلی تلاش کردم
من خودم خلی دوندگی کردم و بعدش به این موضوع رسیدم که تو شرکت دولتی بخواهی امریه بگیری باید پارتی داشته باشی
و امریه خاتم الانبیا هم میشه شد فقط به موقع اقدام کن یعنی من رفتم هم معدلم میخورد هم رشتم ولی گفتن دیر رفتم ( البته راست یا دروغ ) البته که پارتی باشه خیلی بهتره

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
من خودم خلی دوندگی کردم و بعدش به این موضوع رسیدم که تو شرکت دولتی بخواهی امریه بگیری باید پارتی داشته باشی
و امریه خاتم الانبیا هم میشه شد فقط به موقع اقدام کن یعنی من رفتم هم معدلم میخورد هم رشتم ولی گفتن دیر رفتم ( البته راست یا دروغ ) البته که پارتی باشه خیلی بهتره

آره راست میگه فرهاد جان.
یکی از بچه های ما هم رفته بود بهش گفتن دیر رفته. حالا کی باید اقدام کرد کسی میدونه؟

navid_sixtysix

عضو جدید
کاربر ممتاز

امریه شرکت نفتو تو رشته ی مهندسی نفت رو بچه های دانشگاه صنعت نفت پر میکنن چون اولویت دارن تو امریه تو مقطع لیسانس
اما سایر رشته ها اینطور نیس هر چند که دانشکده اهواز جدیدا برق و مکانیک هم اورده!!
اما اگه فوق باشی مثلا دانشگاه ازاد امیدیه با معدل 17 به بالا بهت امریه میدن

pashnetala

عضو جدید
شرایطط که خیلی خوبه. نرم افزارای نفتی مثل eclipse یا pvti یا petrel. پتروپارس قبول نمیکنه که فقط سه ماه بیای بعدش بری. سال آخر تحصیلت اگه تونستی بیا نمایشگاه نفت یا قبل از فارغ التحصیلیت رزومتو بفرست برای پتروپارس. معمولا شرکتای نفتی کاری با بحرانها ندارن. به شرکتایی مثل total یا stateoil یا شل یا شلمبرژر بگو به احتمال زیاد قبول میکنن. استادهاییتون که تو صنعت هستن هم میتونن کمکت کنن. ولی اگه خواستی بیای ایران فقط برو پتروپارس یا فلات قاره. نرم افزار متلب هم خیلی بدرد بخوره. معدلتو اگه میتونی بکش بالا تا ونجایی که میتونی

ممنون لطف کردی جواب دادی

اون شرکت ها و استادا گفتی اره درست اما معدل بالای ۹۹ از ۱۱۰ میخوان حالا غیر از این، اقا اینکه میفهمم ایرانی هستی والسلام، خدافظ. متاسفانه

آخرین ویرایش:

sajad-ahwaz

عضو جدید
سلام دوست عزیز.
اگر خدمت نرفتی بیخیال ارشد شو.اول خدمتتو تمام کن بعذ هم کار کن هم درس بخون. با لیسانس هم تقریبا خدمت خوبی خواهی داشت.
اگر هم که خدمت رفتی برج 6 یا 7 امسال آزمون استخدامیه وزارت نفته.از همین الان بشین درسار و بخون
برای منبع هم برو تو کتابفروشی ها ببین معتبر ترین منبع آزمونهای فوق لیسانس نفت کدومه؟ همونو بگیر و بخون.یاد آور میشم که سطح آزمون استخدامی وزارت نفت واقعاً بالاست و مشابه فوق
اگر گرایشت حفاری باشه اوضاع جذبتون بهتره.
زبانتو از امروز با یه برنامه سبک تقویت کن..اما انشالا بعد از قبولی تو آزمون برای مصاحبه حضوری توی 2-3 ماهی که وقت داری به حد مورد قبولی برسونش. الان دنبال مقاله و این حرفا نباش چون اگر بخوای چیز خوبی در بیاد باید خیلی زمان بزاری و زبانتم تقویت کنی.
موفق باشی

مهندس نفت

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام در مورد گرفتن امریه خاتم الانبیا باید وقتی بری که تقریبا 2ماه ونیم قبل از تارخ اعزامت باشه برای شرکت نفتم باید 6 ماه قبل از تاریخ اعزامت اقدام کنی
البته اگر بند پ داشته باشی میتونی خیلی راحتر امریه بگیری
نوید جان راست میکه امریه تو مقطع کارشناسی را بچه های صنعت نفت پر میکنند به بقیه چیزی نمیرسه
دانشکده نفتم نباشه بچه های سراسری پر میکنند
راستی من خودم سوالاتی در مورد دانشگاه صنعت نفت اهواز دارم کی اونجا خودن تا ازش بپرسم
مرسی

MOΣIN

عضو جدید
کاربر ممتاز
شرکت نفت آماده برگزاری آزمون جدید استخدامی می شود؛ خنیفر: دو هزار و 900 نفر برای مناطق عملیاتی جذب می کنیم

شرکت نفت آماده برگزاری آزمون جدید استخدامی می شود؛ خنیفر: دو هزار و 900 نفر برای مناطق عملیاتی جذب می کنیم

به گزارش نفت نیوز، عباس خنیفربا اشاره به اینکه در سال جاری نزدیک به دو هزار و 900 نفر از واجدان شرایط از طریق آزمون استخدامی جذب صنعت نفت خواهند شد، گفت: این افراد فقط برای کار در مناطق عملیاتی استخدام خواهند شد.

وی ادامه داد: امسال نیز جذب نیروی انسانی بنا بر برنامه ریزی مدیریت منابع انسانی شرکت ملی نفت ایران و در قالب طرح جذب سالانه نزدیک به سه هزار نفر نیروی انسانی برای پرکردن خلاهای موجود صورت می گیرد.

خنیفر زمان برگزاری آزمون را نیمه دوم سال جاری دانست و خاطرنشان کرد: در صورت دریافت مجوزهای لازم، احتمالا آزمون در مهر یا آبان ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

وی درباره برنامه های مربوط به نگهداشت نیروی انسانی نیز گفت: جذب نخبگان بر اساس بخشنامه ها و آیین نامه های جاری صورت می گیرد؛ با این وجود برای افزایش انگیزه کاری کارکنان مستعد و بر مبنای دستور مقام عالی وزارت در خصوص اولویت دهی به طرح جامع خدمات رفاهی کارکنان، سعی می شود تا خدمات بهتری برای نیروهای نخبه در نظر گرفته شود.

وی متذکر شد: در حال حاضر پیش نویس طرح جامع خدمات رفاهی کارکنان از سوی مدیریت منابع انسانی شرکت ملی نفت ایران تهیه شده و برای جمع آوری نظرات مختلف به شرکت های فرعی ارائه شده است.

مدیر منابع انسانی شرکت ملی نفت ایران ادامه داد: با تعیین محل های تامین منابع مالی این طرح و پیش بینی مفاد مربوط به آن، طرح مورد نظر در قالب یک بسته پیشنهادی به وزیر نفت ارائه می شود.

به گفته خنیفر طرح جامع خدمات رفاهی کارکنان در حوزه هایی نظیر ارائه انواع وام ها، ورزش، بهداشت و درمان، تامین مسکن، ارائه خدمات رفاهی و توسعه مراکز و افزایش ظرفیت پذیرش مراکز رفاهی برای کارکنان شاغل در صنعت نفت و خانواده های آنان اجرایی خواهد شد.

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خودتان برای خودتان کار خلق کنید و استخدام خودتان بشوید.

ببینید
شرکتها هزینه زیادی برای جذب نیروی ماهر مصرف میکنند
و در به در دنبال نیروی ماهر و متخصص هستند
و از اینکه اکثر کارجوها نیمه ماهر و یا بدون مهارت کافی هستند راضی نیستند.

اگر بتوانید مهارت خودتان را نشان بدهید شرکتها خیلی استقبال میکنند.
حالا من یک پیشنهاد میکنم.

اگر همه افرادی که توی این تاپیک از بیکاری گله دارند با هم جمع بشوند و با چند صد هزار تومن یک شرکت مهندسی مشاور بزنند و از یک شرکت خارجی نمایندگی بگیرند
مثلا نمایندگی فروش دکل حفاری و یا این جور چیزها
اون وقت یک نفر بعنوان مدیر این شرکت به شرکتهای بزرگ مانند پتروپارس و غیره نامه میزنه
که کل شرکتهای نفتی ایران به هزار تا نمیرسند
و از بین هزار شرکت ایرانی که شرکتهای اصلی انها کمتر از صد تا هستند
حتما ازشون میشه یک کار گرفت
با این کار با یک تیر چندذ نشان میزنید.
اولا شرکت کارفرما توی استخدام و مصاحبه افراد مختلف مثلا بیست نفره صرفه جوئی کرده
دوما هزینه بیمه و استخدام و مسئولیت تامین اجتماعی به گردنش نمی افته
سوما نگران کارکردن کارکنان و کارمندان نیست
و بلافاصله میاد قرار داد میبنده و بخشی از کار را میده به شرکت مهندسی مشاوره که تازه تاسیس شده

از طرف دیگر افرادی که میخواهند با ماهیانه یک میلیون تومن استخدام شوند
با گرفتن یک کار مثلا مشاوره و یا فروختن یک دکل حفاری یک شرکت خارجی
به سودی چند برابر حقوقی که قرار بود استخدام شوند میرسند
و از طرف دیگه یک نفر بالای سرشان بهشان دستور نمیدهد
و همچنین آقا و ارباب خودشان هستند
گرچه شاید روزهای اول به خاطر تازه تاسیس بودن کار کم باشد
ولی همه شرکتها از همین نقطه صفر شروع کرده اند و کم کم رشد کرده اند.

اگر در این زمینه کسی تصمیم داشت شروع کنه من یه کم اطلاعات و تجربه هائی دارم.

یک نکته مهم هم عرض کنم که اخیرا صندوق توسعه ملی اعلام کرده اگر کارفرمائی خارج از کشور به یک شرکت مهندسی ایرانی کار بده
پولش را دولت از صندوق توسعه ملی پرداخت میکنه.

یعنی شما میتوانید با تاسیس شرکت مهندسی مشاوره با پشتوانه در امد نفتی ایران به کشورهائی مانند عراق و افغانستان و یا کشورهای آفریقائی مانند کشور نفتی نیجریه
وام بدهید.

مثلا یک قرارداد فروش دکل حفاری و یا یک قرارداد طراحی یک مخزن و یا یک قرارداد مشاوره حفر چاه به مبلغ 100 میلیون دلار با طرف خارجی میبندید.

ان قرارداد را پیش صندوق توسعه ملی وی ا بانک توسعه صادرات میبرید.
بانک توسعه صادرات ان را بررسی کرده و بعنوان تامین مالی کننده بررسی میکند
و بر آورد شما این است که مثلا از قرارداد 100 میلیون دلاری 20 میلیون دلار دستمزد شما و بقیه سایر هزینه ها است.

پول از دولت ایران و بانک ایرانی به مرور پرداخت میشود تا پروژه در خارج از ایران اجرا شود.
در این میان بعد از ساخت و اتمام پروژه بانک 20 میلیون دلا شما را بعنوان دستمزد پرداخت میکند
طرف خارجی پروژه را تحویل گرفته و از در امد طرح به مرور اقساط آن را در طول دوره مثلا ده ساله با سودش پرداخت میکند.
یعنی اگر کل پروژه 100 میلیون دلار هزینه شده است و سود آن 30 میلیون دلار است.
بانک 130 میلیون دلار را به اقساط 10 ساله تقسیط میکند و از طرف خارجی میگیرد
و شما این وسط با جوش دادن و اجرای معامله حق مشاوره و پیمانکاری تان را میگیرید.
و طرف خارجی هم که یک لقمه اماده یعنی مشاور و پول دولت ایران همه را یک جا به دست می آورد و به مرور از در امد طرح پولش را پرداخت میکند.

البته این مسئله بحثی مفصل است و شرایطی مانند حد اقل ده بیست درصد آورده کارفرمای خارجی و غیره نیاز دارد.
که اگر طالبی بود مفصل تر توضیح میدم.

در کل کارهای زیادی یک مهندس نفت بدون استخدام شدن میتواند انجام بدهد
مانند تدریس خصوصی
گرفتن سفارش پروژه های مطالعاتی شرکتها و یا مراکز دانشگاهی
انجام مشاوره مهندسی
تاسیس شرکت مهندسی مشاوره نفت
تهیه و تامین تجهیزات مهندسی نفت از شرکتهای خارجی و داخلی به شرکتهای نیازمند که هر روز در روزنامه ها آگهی مناقصه میزنند.
و الی آخر....

navid_sixtysix

عضو جدید
کاربر ممتاز
بینید
شرکتها هزینه زیادی برای جذب نیروی ماهر مصرف میکنند
و در به در دنبال نیروی ماهر و متخصص هستند
و از اینکه اکثر کارجوها نیمه ماهر و یا بدون مهارت کافی هستند راضی نیستند.

اگر بتوانید مهارت خودتان را نشان بدهید شرکتها خیلی استقبال میکنند.
حالا من یک پیشنهاد میکنم.

اگر همه افرادی که توی این تاپیک از بیکاری گله دارند با هم جمع بشوند و با چند صد هزار تومن یک شرکت مهندسی مشاور بزنند و از یک شرکت خارجی نمایندگی بگیرند

اینجور خدمات مجازی و کاغذی کاربرد نداره در شرکت ملی نفت ایران بعنوان کارفرما!
ارزون ترین کاری که شما میتونی انجام بدی بعنوان یک شرکت خصوصی static test هس که نیازمند یک جرثقیل + دستگاه وایرلاین+Gauge pressure +... هس که حداقل 1 میلیارد سرمایه میخواد

مثلا نمایندگی فروش دکل حفاری و یا این جور چیزها

دکل میدونی اجارش چه قده عزیز؟!که صحبت نمایندگی میکنی؟!

اون وقت یک نفر بعنوان مدیر این شرکت به شرکتهای بزرگ مانند پتروپارس و غیره نامه میزنه
که کل شرکتهای نفتی ایران به هزار تا نمیرسند
و از بین هزار شرکت ایرانی که شرکتهای اصلی انها کمتر از صد تا هستند
حتما ازشون میشه یک کار گرفت
با این کار با یک تیر چندذ نشان میزنید.
اولا شرکت کارفرما توی استخدام و مصاحبه افراد مختلف مثلا بیست نفره صرفه جوئی کرده
دوما هزینه بیمه و استخدام و مسئولیت تامین اجتماعی به گردنش نمی افته
سوما نگران کارکردن کارکنان و کارمندان نیست
و بلافاصله میاد قرار داد میبنده و بخشی از کار را میده به شرکت مهندسی مشاوره که تازه تاسیس شده

از طرف دیگر افرادی که میخواهند با ماهیانه یک میلیون تومن استخدام شوند
با گرفتن یک کار مثلا مشاوره و یا فروختن یک دکل حفاری یک شرکت خارجی
به سودی چند برابر حقوقی که قرار بود استخدام شوند میرسند
و از طرف دیگه یک نفر بالای سرشان بهشان دستور نمیدهد
و همچنین آقا و ارباب خودشان هستند
گرچه شاید روزهای اول به خاطر تازه تاسیس بودن کار کم باشد
ولی همه شرکتها از همین نقطه صفر شروع کرده اند و کم کم رشد کرده اند.

اگر در این زمینه کسی تصمیم داشت شروع کنه من یه کم اطلاعات و تجربه هائی دارم.

یک نکته مهم هم عرض کنم که اخیرا صندوق توسعه ملی اعلام کرده اگر کارفرمائی خارج از کشور به یک شرکت مهندسی ایرانی کار بده
پولش را دولت از صندوق توسعه ملی پرداخت میکنه.

یعنی شما میتوانید با تاسیس شرکت مهندسی مشاوره با پشتوانه در امد نفتی ایران به کشورهائی مانند عراق و افغانستان و یا کشورهای آفریقائی مانند کشور نفتی نیجریه
وام بدهید.

مثلا یک قرارداد فروش دکل حفاری و یا یک قرارداد طراحی یک مخزن و یا یک قرارداد مشاوره حفر چاه به مبلغ 100 میلیون دلار با طرف خارجی میبندید.

ان قرارداد را پیش صندوق توسعه ملی وی ا بانک توسعه صادرات میبرید.
بانک توسعه صادرات ان را بررسی کرده و بعنوان تامین مالی کننده بررسی میکند
و بر آورد شما این است که مثلا از قرارداد 100 میلیون دلاری 20 میلیون دلار دستمزد شما و بقیه سایر هزینه ها است.

پول از دولت ایران و بانک ایرانی به مرور پرداخت میشود تا پروژه در خارج از ایران اجرا شود.
در این میان بعد از ساخت و اتمام پروژه بانک 20 میلیون دلا شما را بعنوان دستمزد پرداخت میکند
طرف خارجی پروژه را تحویل گرفته و از در امد طرح به مرور اقساط آن را در طول دوره مثلا ده ساله با سودش پرداخت میکند.
یعنی اگر کل پروژه 100 میلیون دلار هزینه شده است و سود آن 30 میلیون دلار است.
بانک 130 میلیون دلار را به اقساط 10 ساله تقسیط میکند و از طرف خارجی میگیرد
و شما این وسط با جوش دادن و اجرای معامله حق مشاوره و پیمانکاری تان را میگیرید.
و طرف خارجی هم که یک لقمه اماده یعنی مشاور و پول دولت ایران همه را یک جا به دست می آورد و به مرور از در امد طرح پولش را پرداخت میکند.

البته این مسئله بحثی مفصل است و شرایطی مانند حد اقل ده بیست درصد آورده کارفرمای خارجی و غیره نیاز دارد.
که اگر طالبی بود مفصل تر توضیح میدم
در کل کارهای زیادی یک مهندس نفت بدون استخدام شدن میتواند انجام بدهد
مانند تدریس خصوصی
گرفتن سفارش پروژه های مطالعاتی شرکتها و یا مراکز دانشگاهی
انجام مشاوره مهندسی
تاسیس شرکت مهندسی مشاوره نفت
تهیه و تامین تجهیزات مهندسی نفت از شرکتهای خارجی و داخلی به شرکتهای نیازمند که هر روز در روزنامه ها آگهی مناقصه میزنند.
و الی آخر....
--------------------------
در کل بشما بگم که صاحبان تمامی شرکت های خصوصی جهان با سهامی خاص کار خودشونو فی البداعه با شرکت خودشون شروع نکردن بصورت صفر کیلومتر
حداقل تو صنعت نفت اینطوره
شرکت های نقتی مایکروسافت نیستن که 30 ساله تاسیس شده باشن
شرکت مثلا BP بیش از 80 سال قدمت داره
یا شرکت
Baker Hughesکه بیش از 100 سال قدمت داره...

by the way
u r not welcome here

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
توی لیست زیر چندین شرکت مهندسی مشاوره با صدها پروژه اجرائی که همگی آنها با چند کامپیوتر انجام شده اند را خوب مطالعه کنید
لطفا بفرمائید توی کدام یک از پروژه های زیر که همگی با کامپیوتر انجام شده اند تجهیزات گران قیمت و سنگین و بزرگ به کار رفته است:

بعضی ها مجبورند که اگر درباره چیزی اطلاعاتی ندارند اظهار نظر کنند
حرفی که دوستمان در بالا زد هیچ ربطی به حرفهائی که من گفتم ندارد.

واقعیت این است که بعضی از دانشجویان آنقدر شب و روز سرشان را توی کتاب فرو میکنند که از بازار کار غافل میمانند و وقتی فارغ میشوند
هیچ اطلاعاتی از بازار کار ندارند و اگر بتوانند مدتی سرگردان چرخیده و کاری پیدا کنند باز هم تا آخر عمر کارمند میمانند
اما بعضیها ممکن است در حد متوسط درس بخوانند ولی در کنار تحصیلات حواسشان به شناسائی بازار کار هست
و بعد از تمام کردن و حتی در کنار تحصیلات کسب و کار پر رونقی برای خود دست و پا میکنند.

مثال های عینی می آورم:

================

شرکت مهندسی چگالش در یک طرح مهندسی مشاوره چند ایستگاه سیار برای فراورش طراحی کرده و تحویل شرکت نفت جنوب داده است
اطلاعات دقیق را در لینک زیر ببینید:
این طرح فقط با کامپیوتر چند صد هزار تومنی طراحی و تحویل شده است و در امد ان اگر بررسی کنید خیلی بالا بوده است:
http://www.chagalesh.com/sportal/userpage.aspx?pageId=45

===============
در لینک زیر کانون فارغ التحصیلات دانشگاه آزاد اسلامی دعوت به کار در زمینه تاسیس مهندسین مشاور نموده است:

http://www.aiau.ir/PressReleases/Pages/mohandesin0208.aspx

بازار کار و فرصت‌های شغلی - مهندسین مشاور نفت و گاز و پتروشیمی در راستای تکمیل کادر مهندسی پروژه های نفت و گاز و پتروشیمی خود به فارغ التحصیلان مهندسی به شرح زیر نیازمند است:
1 – مهندس ارشد فرایند – با حداقل 7 سال سابقه کار مسلط به نرم افزار HYSYS و فرایند های نفت و گاز
2 – مهندس ارشد ابزار دقیق و کنترل – با حداقل 7 سال سابقه کار مسلط به نرم افزار INtoolsو اصول طراحی پروژه های نفت و گاز
3 – مهندس ارشد پایپینگ ( Modeling) – با حداقل 10 سال سابقه کار مسلط به نرم افزار PDMSو طراحی پروژه های نفت و گاز
4 – مهندس پایپینگ ( Modeling) – با حداقل 5 سال سابقه کار مسلط به نرم افزار PDMSو طراحی پروژه های نفت و گاز
5 – مهندس پایپینگ ( Modeling) – با حداقل 5 سال سابقه کار مسلط به نرم افزار PDS و طراحی پروژه های نفت و گاز
6 – مهندس مواد ( متالوژی ) – با حداقل 3 سال سابقه کار مسلط به WPS/PQRو مدارک مربوط به QCدر پروژه های نفت و گاز
7 – مهندس مکانیک ( تجهیزات ثابت ) – با حداقل 5 سال سابقه کار مسلط به نرم افزار های Tank ، PVEliteو تجهیزات پروژه های نفت و گاز
8 – مهندس سیویل / سازه – با حداقل 5 سال سابقه کار مسلط به نرم افزارهای ETABS.SAFE.SAPو طراحی پروژه های نفت و گاز
9 – مهندس برق – با حداقل 5 سال سابقه کار مسلط به نرم افزار ETAPو طراحی پروژه های نفت و گاز

==============================

و یک مورد دیگه اینجا پیدا میشه:

http://www.javanemrooz.com/news/page-25568.aspx

=========================

پتروپژوهش شریف
مجتمع فني مهندسي پتروپژوهش شريف
پيشرو در برگزاري دوره هاي آموزش تخصصي صنايع نفت، گاز و پتروشيمي
دوره هاي مهندسي نفت (Oil Engineering):
1- ECLIPSE 100 software (Reservoir Simulation)
2- GAP & PROSPER software
3- MBAL software
4- PanSystem Software
5- Reservoir Simulation Course
6- ECLIPSE 300 software(Reservoir Simulation)
7- دوره آموزشی نرم افزار PVTi
8- آموزش مدلسازی استاتیک مخازن با استفاده از نرم افزار PETREL
9- دوره آموزشی نرم افزار Scal
10- دوره آموزشی نرم افزار Weltest 200
11- نرم افزارهای GAP و PETREL، شبیه سازی و بهینه سازی تکمیلی چاه و شبکه سطح الارضی
12- Multiphase Flow Modeling in Wellbores
13- آموزش نرم افزار Pansystem
14- مجموعه نرم افزار تخصصی Rockwork
15- آموزش نرم افزار SAPHIR
16- آموزش نرم افزار Geolog مقدماتی
17- نرم افزار Geolog پیشرفته

================

شرکت مهندسی فرایند به کمک رایانه ایرانیان

چشم انداز (Vision)
شرکت(CAPE)چشم انداز خود را دستيابي به جايگاهي برتر در ميان شركت هاي مهندس مشاور صنعتي كشور تبيين مي‏نمايد. اين شركت مي‏كوشد با تكيه بر خلاقيت، نوآوري، كار تيمي و بهره‏برداري از حداكثر ظرفيت و توان خود؛ خدمات مهندسي، مشاوره، نظارت بر اجرا و ... را با مطلوب‌ترين كيفيت ارائه نمايد.
مهندسين فرآیند به کمک رایانه ایرانیان(CAPE) با ايجاد محيطي پويا و يادگيرنده، رشد سودآوري خود، در مسير تعالي سازمان را با رشد و بالندگي كاركنان و تامين منافع کارفرمایان همراه مي‏داند.

اهداف (Targets & Goals)
شرکت(CAPE) با برخورد حرفه‏اي مديران، همكاران، سهام‏داران و بهره‏گيري از آخرين دانش روز، كليه خدمات مشاوره و مهندسي را در رابطه با ايجاد و راه اندازي طرح‏های نفت و گاز و مجتمع هاي پتروشیمی با كيفيت برتر ارايه نموده و مي‏كوشد حداكثر رضايت کارفرمای خود را تامين نمايد.
این شرکت اهداف خود رادر جهت بهبود وارتقاء خدمات خود به سه دسته کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تقسیم کرده و در جهت دستیابی به هر کدام استراتژی خاصی را به شرح ذیل دنبال می‏کند.

اهداف کوتاه مدت
· کارآفرینی و جلب مشارکت و همکاری نیروهای متخصص
· پیشگام در نوآوری و ارائه راهکارهای جدید فنی- مهندسی در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی
· بهره گیری از مراکز علمی، کارشناسان و متخصصین
· ارزیابی عملکرد شرکت و مقایسه آن با شرکت‏های مشابه
· پایش و نظارت عملکرد دوره‏ای در کلیه بخش‏های شرکت
· استفاده از اتوماسیون اداری و اینترنت در کلیه سطوح شرکت
· ایجاد نظام انگیزشی کارکنان (تشویق، تقدیر و ارزش‏گزاری)
· حضور فعال در همایش‏ها، سمینارها علمی و دوره‏های آموزشی
· مشارکت کارکنان در ایجاد بهبود و افزایش اختیارات متناسب با مسئولیت کارکنان شرکت
· تعمیق تعامل موثر در امر اطلاع رسانی بین مدیریت و بدنه شرکت
· تقدیر از تلاش کارکنان در جهت ایجاد بهبود مستمر و گسترش آن در شرکت

اهداف میان مدت
· همکاری و مشارکت با کلیه شرکت‏های تابعه نفت، گاز و پتروشیمی
· جلب رضایت کارفرمایان و تعمیق روابط با آنان
· بهینه سازی مدیریت منابع ( انسانی، مالی و .... )
· گسترش و توسعه و تنوع خدمات مشاوره
· پشتیبانی خدمات ارائه شده و ایجاد توانایی سازمان در شناخت زمان مناسب و اعمال تغییرات لازم در استراتژی‏ها
· حضور فعال در محافل علمی و مراکز آموزشی و بهره مندی از توانمندی آنها
· افزایش توان خدماتی در زمینه طراحی و نظارت
· ارتقاء سطح علمی و مدیریتی کارکنان از طریق دوره‏های تخصصصی
· جذب نیروی متخصص با پیش‏بینی آموزش آنان در کلیه سطوح
· پیگیری تشکیل واحد مدیریت منابع انسانی
· ایجاد نظام مشارکتی، مشاوره‏ای و کارگروهی
· طراحی سیستم مدیریت و تدوین اطلاعات نظام‏مند
· برگزاری نشست دوره‏ای با کارفرمایان و ایجاد تعامل با آنان
· تفویض اختیار به واحدهای شرکت

اهداف بلند مدت
· ورود به بازارهای بین‏المللی جهت جذب پروژه و سرمایه
· ایجاد واحد بازاریابی و بسترسازی در این خصوص در سایر کشورها
· تأسیس دفاتر جدید در سایر کشورها جهت اخذ سهم بیشتر در پروژه‏ها
· جذب سرمایه‏ها و سهامداران خارج از کشور

اصول اخلاقي
اين شركت در جايگاه مشاور امين شرکت‏های نفتی است و با مشاركت كاركنان و اتكاء بر بهبود مستمر فرآيندهاي داخلي خود قصد دارد سه عامل كيفيت، زمان و هزينه خدمات مشاوره را به حدي از مطلوبيت برساند، كه، اولين انتخاب کارفرمایان باشد. به همين منظور اين شركت در حال اقدام به استقرار استاندارد بين‏المللي ISO/TS 29001در سیستم مدیریت کیفیت ویژه صنایع نفت، پتروشیمی، گازطبیعی نموده است و در اين راستا اهداف و اصول ذيل را سرلوحه فعاليت‌هاي خود قرار مي‌دهد:
· پايبندي به اصول و معيارهاي علمي و فني در خدمات ارايه شده ورعايت دقيق الزامات قانوني،مقررات ملي وآيين نامه ها
· تلاش در جهت تامين منافع كوتاه مدت و بلند مدت كارفرمايان خود
· تقويت روحيه مسئوليت پذيري، كارجمعي و نظم در كاركنان
· ارتقاي روزافزون سطح علمي و فني كاركنان مطابق با دانش روز
· بهبود مستمر فرآيندهاي اجرايي شركت
· افزايش توان سخت‌افزاري و نرم‌افزاري شركت و بهره‌گيري از فن‌آوري‌هاي نوين در زمینه نفت و گاز
· اجراي تعهدات شركت با كيفيت برتر، در زمان تعيين شده و با هزينه مناسب
· برقراري ارتباط نهادينه و منسجم با كارفرما در زمان تعريف پروژه، ارايه خدمات و پس از اتمام تعهدات شركت

===================

زمينه هاي فعاليت:
شرکت مهندسین مشاور گسترش فرآیند شریف توسط جمعی از متخصصان علمی و فنی کشور و با هدف ارایه خدمات مشاوره فنی، مهندسی و پژوهشی در زمینة صنایع فرآیندی و به ویژه صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، تأسیس گردیده است. سرمایه اصلی شرکت، در اختیار داشتن نیروهای مستعد و نخبه و نیز برخورداری از مشاوره علمی اعضای هیأت علمی دانشگاهها و مشاوران صنعتی است.
تعداد کارشناسان و کارکنان شرکت بر اساس نیاز پروژه های جاری متغییر است. که در حال حاضر حدود 34 نفر در تخصصهای زیر به صورت تمام وقت و پاره وقت در حال کار می‌باشند.
مهندس شیمی 12 نفر (دکتری و کارشناس ارشد)
مهندس مکانیک 3 نفر (کارشناس ارشد و کارشناس)
مهندس برق و ابزار دقیق 3 نفر (کارشناس ارشد و کارشناس)
ریاضیات کاربردی 2 نفر (دکتری)
مهندس کامپیوتر 5 نفر (کارشناس و کارشناس ارشد)
مهندسی محیط زیست 3 نفر (دکتری و کارشناس ارشد)
نقشه کش 2 نفر (کاردانی)
پرسنل اداری 4 نفر (کارشناس)
کارشناسان اقماری از صنایع مختلف

سیستم جامع طراحی و محاسبات خطوط لوله انتقال گاز و شبکه های تغذیه و توزیع گاز شرکت ملی گاز ایران GPNet

ساخت سسیستم اتاق کنترل مجازی و شبیه سازی آموزش دهنده جهت مجتمع های نفت و گاز و پتروشیمی (Virtual Control Room, Operator Training Simulator) و GPI
بهینه‌سازی برج‌های BTX بندر امام جهت استحصال تولوئن خالص
ردیف عنوان پروژه تاریخ شروع کارفرما
1- طراحی و ساخت سیستم مانیتورینگ مصرف انرژی و مواد و آلاینده ها و فلر جهت فازهای 4 و5 پالایشگاه گاز پارس جنوبی 88 نفت و گاز پارس POGC
2 -تهیه و طراحی نرم افزار طراحی و شبیه¬سازی حالت پایا و دینامیکی خطوط انتقال و شبکه شهری شرکت ملی گاز ایران87 شرکت ملی گاز ایران
3-تهیه نرم افزار جامع تحلیل و مدیریت مصرف انرژی، مواد و محاسبه میزان گاز¬های فلر 87 نفت و گاز پارس
4-طراحی و پیاده سازی سیستم طراحی و مهندسی شرکت ملی گاز ایران جهت محاسبات خطوط لوله و شبکه های گازرسانی (GPNet)، جهت استفاده در واحدهای مهندسی شرکت ملی گاز ایران در سراسر کشور 84 شرکت ملی گاز ایران
5- طراحی سیستم پایش اطلاعات زیست محیطی مجتمع‌های تحت پوشش شرکت ملی صنایع پتروشیمی بخش HSE 86 شرکت ملی صنایع پتروشیمی
6-طراحی و ساخت سیستم مانیتورینگ مصرف انرژی و مواد واحد PX 86 پتروشیمی بوعلی سینا
7-طراحی و ساخت سیستم اتاق کنترل مجازی واحد LPG Recovery 86 شرکت پالایش نفت تبریز
8-طراحی و ساخت سسیستم اتاق کنترل مجازی 84 پتروشیمی بیستون کرمانشاه
9-طراحی و ساخت سیستم اتاق کنترل مجازی واحد شیرین سازی 86 شرکت پالایش گاز سرخون و قشم
10-طراحی و پیاده‌سازی سیستم شبیه ساز آموزش دهنده واحد تقطیر در خلاء و تقطیر اتمسفریک 86 شرکت پالایش نفت آبادان
11-طراحی و ساخت سیستم بهینه‌سازی واحد بازیافت اتان (105) از نظر مصرف انرژی برودتی در فازهای 4 و 5، مجتمع گاز پارس جنوبی 85 مجتمع گاز پارس جنوبی
12-ارائه راهکارهای مهندسی جهت کاهش میزان گازهای فلر منطقه گازی پارس جنوبی و بررسی فنی و اقتصادی 86 شرکت نفت و گاز پارس
13-طراحی و پیاده سازی سیستم طراحی و مهندسی شرکت ملی گاز ایران جهت محاسبات پیش بینی مصارف و ForeCasting جهت استفاده در واحدهای مهندسی شرکت ملی گاز ایران در سراسر کشور 86 شرکت ملی گاز ایران
14-طراحی بیش از 350 کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع گاز ، خطوط انتقال و ایستگاه‌های تقلیل فشار در سطح استان ، شرکت گاز استان کهکیلویه و بویر احمد 84 شرکت گاز کهکیلویه و
بویر احمد
15-طراحی بیش از 200 کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع گاز ، خطوط انتقال و ایستگاه های تقلیل فشار در سطح استان سمنان 85 شرکت گاز استان سمنان
16-طراحی 350کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع گاز و ایستگاه‌های تقلیل فشار در سطح شهرستان تهران، با همکاری شرکت ژرف افلاک شریف 85 شرکت گاز استان تهران
17-طراحی 250کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع گاز و ایستگاه‌های تقلیل فشار در سطح شهرستان دماوند، با همکاری شرکت مدیریت انرژی پویا 86 شرکت گاز استان تهران
18-طراحی 300کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع گاز و خطوط انتقال و ایستگاه‌های تقلیل فشار در سطح استان یزد، با همکاری شرکت مدیریت انرژی پویا 86 شرکت گاز استان یزد
19-برگزاری بیش از 240 کارگاه تخصصی در زمینه مهندسی فرآیند در واحدهای پتروشیمی، پالایشگاه‌های نفت وگاز و مراکز دانشگاهی و پژوهشی 86 وزارت نفت
20-ساخت پایانه مهندسی و سیمولاتور آموزش دهنده (E-VCR) و کتابخانه الکترونیکی (EL) واحد LPG شرکت پتروشیمی بندر امام با همکاری پتروپردازان 84 شرکت ره آوران فنون پتروشیمی
21-ساخت پایانه مهندسی و سیمولاتور آموزش دهنده (E-VCR) و کتابخانه الکترونیکی (EL) واحد NF شرکت فراورش پتروشیمی بندر امام با همکاری پتروپردازان 84 شرکت ره آوران فنون پتروشیمی
22-ساخت پایانه مهندسی و سیمولاتور آموزش دهنده (E-VCR) و کتابخانه الکترونیکی (EL) واحد شیرین سازی گاز شرکت پتروشیمی رازی با همکاری پتروپردازان 84 شرکت ره آوران فنون پتروشیمی
23-ساخت پایانه مهندسی و سیمولاتور آموزش دهنده (E-VCR) و کتابخانه الکترونیکی (EL) واحد BTX شرکت فراورش پتروشیمی بندر با همکاری پتروپردازان 84 شرکت ره آوران فنون پتروشیمی
24-بررسی مدارک فنی واحد BTX بندر امام جهت کسب دانش فنی مربوط به فلسفه کنترل واحد 85 شرکت پتروشیمی بندر امام
25-بررسی فنی و اقتصادی و امکان سنجی جایگزین واحد HAD با TDP جهت افزایش تولید Mixed Xylene 85 شرکت پتروشیمی بندر امام
26-مسیریابی خط انتقال نفت از گوره تا بندرعباس، بندر هرمز و جاسک در بعد GIS و محسابات هیدرولیکی و بهینه سازی آن 87شرکت
رادها (شرکت خطوط انتقال نفت شرکت ملی نفت ایران)
27-طراحی سیستم بهینه‌سازی دینامیکی (پویا) برج‌های BTX واحد فراورش بندر امام جهت استحصال تولوئن خالص، شرکت فرآورش 85 شرکت پتروشیمی بندر امام
پروژه‌ها:
سیستم جامع طراحی و محاسبات خطوط لوله انتقال گاز و شبکه های تغذیه و توزیع گاز شرکت ملی گاز ایران GPNet

ساخت سسیستم اتاق کنترل مجازی و شبیه سازی آموزش دهنده جهت مجتمع های نفت و گاز و پتروشیمی (Virtual Control Room, Operator Training Simulator) و GPI
1- طراحی و ساخت سیستم مانیتورینگ مصرف انرژی و مواد و آلاینده ها و فلر جهت فازهای 4 و5 پالایشگاه گاز پارس جنوبی 88 نفت و گاز پارس POGC
2 -تهیه و طراحی نرم افزار طراحی و شبیه¬سازی حالت پایا و دینامیکی خطوط انتقال و شبکه شهری شرکت ملی گاز ایران87 شرکت ملی گاز ایران
3-تهیه نرم افزار جامع تحلیل و مدیریت مصرف انرژی، مواد و محاسبه میزان گاز¬های فلر 87 نفت و گاز پارس
4-طراحی و پیاده سازی سیستم طراحی و مهندسی شرکت ملی گاز ایران جهت محاسبات خطوط لوله و شبکه های گازرسانی (GPNet)، جهت استفاده در واحدهای مهندسی شرکت ملی گاز ایران در سراسر کشور 84 شرکت ملی گاز ایران
5- طراحی سیستم پایش اطلاعات زیست محیطی مجتمع‌های تحت پوشش شرکت ملی صنایع پتروشیمی بخش HSE 86 شرکت ملی صنایع پتروشیمی
6-طراحی و ساخت سیستم مانیتورینگ مصرف انرژی و مواد واحد PX 86 پتروشیمی بوعلی سینا
7-طراحی و ساخت سیستم اتاق کنترل مجازی واحد LPG Recovery 86 شرکت پالایش نفت تبریز
9-طراحی و ساخت سیستم اتاق کنترل مجازی واحد شیرین سازی 86 شرکت پالایش گاز سرخون و قشم
10-طراحی و پیاده‌سازی سیستم شبیه ساز آموزش دهنده واحد تقطیر در خلاء و تقطیر اتمسفریک 86 شرکت پالایش نفت آبادان
11-طراحی و ساخت سیستم بهینه‌سازی واحد بازیافت اتان (105) از نظر مصرف انرژی برودتی در فازهای 4 و 5، مجتمع گاز پارس جنوبی 85 مجتمع گاز پارس جنوبی
12-ارائه راهکارهای مهندسی جهت کاهش میزان گازهای فلر منطقه گازی پارس جنوبی و بررسی فنی و اقتصادی 86 شرکت نفت و گاز پارس
13-طراحی و پیاده سازی سیستم طراحی و مهندسی شرکت ملی گاز ایران جهت محاسبات پیش بینی مصارف و ForeCasting جهت استفاده در واحدهای مهندسی شرکت ملی گاز ایران در سراسر کشور 86 شرکت ملی گاز ایران
14-طراحی بیش از 350 کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع گاز ، خطوط انتقال و ایستگاه‌های تقلیل فشار در سطح استان ، شرکت گاز استان کهکیلویه و بویر احمد 84 شرکت گاز کهکیلویه و
بویر احمد
15-طراحی بیش از 200 کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع گاز ، خطوط انتقال و ایستگاه های تقلیل فشار در سطح استان سمنان 85 شرکت گاز استان سمنان
16-طراحی 350کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع گاز و ایستگاه‌های تقلیل فشار در سطح شهرستان تهران، با همکاری شرکت ژرف افلاک شریف 85 شرکت گاز استان تهران
17-طراحی 250کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع گاز و ایستگاه‌های تقلیل فشار در سطح شهرستان دماوند، با همکاری شرکت مدیریت انرژی پویا 86 شرکت گاز استان تهران
18-طراحی 300کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع گاز و خطوط انتقال و ایستگاه‌های تقلیل فشار در سطح استان یزد، با همکاری شرکت مدیریت انرژی پویا 86 شرکت گاز استان یزد
19-برگزاری بیش از 240 کارگاه تخصصی در زمینه مهندسی فرآیند در واحدهای پتروشیمی، پالایشگاه‌های نفت وگاز و مراکز دانشگاهی و پژوهشی 86 وزارت نفت
20-ساخت پایانه مهندسی و سیمولاتور آموزش دهنده (E-VCR) و کتابخانه الکترونیکی (EL) واحد LPG شرکت پتروشیمی بندر امام با همکاری پتروپردازان 84 شرکت ره آوران فنون پتروشیمی
21-ساخت پایانه مهندسی و سیمولاتور آموزش دهنده (E-VCR) و کتابخانه الکترونیکی (EL) واحد NF شرکت فراورش پتروشیمی بندر امام با همکاری پتروپردازان 84 شرکت ره آوران فنون پتروشیمی
22-ساخت پایانه مهندسی و سیمولاتور آموزش دهنده (E-VCR) و کتابخانه الکترونیکی (EL) واحد شیرین سازی گاز شرکت پتروشیمی رازی با همکاری پتروپردازان 84 شرکت ره آوران فنون پتروشیمی
23-ساخت پایانه مهندسی و سیمولاتور آموزش دهنده (E-VCR) و کتابخانه الکترونیکی (EL) واحد BTX شرکت فراورش پتروشیمی بندر با همکاری پتروپردازان 84 شرکت ره آوران فنون پتروشیمی
24-بررسی مدارک فنی واحد BTX بندر امام جهت کسب دانش فنی مربوط به فلسفه کنترل واحد 85 شرکت پتروشیمی بندر امام
25-بررسی فنی و اقتصادی و امکان سنجی جایگزین واحد HAD با TDP جهت افزایش تولید Mixed Xylene 85 شرکت پتروشیمی بندر امام
26-مسیریابی خط انتقال نفت از گوره تا بندرعباس، بندر هرمز و جاسک در بعد GIS و محسابات هیدرولیکی و بهینه سازی آن 87شرکت
27-طراحی سیستم بهینه‌سازی دینامیکی (پویا) برج‌های BTX واحد فراورش بندر امام جهت استحصال تولوئن خالص، شرکت فرآورش 85 شرکت پتروشیمی بندر امام
امكانات و تجهيزات:
تواناييها:
طراحی و ساخت سیستم مانیتورینگ مصرف انرژی و مواد و آلاینده ها و فلر
تهیه نرم افزار جامع تحلیل و مدیریت مصرف انرژی، مواد و محاسبه میزان گاز¬های فلر
ساخت پایانه مهندسی و سیمولاتور آموزش دهنده (E-VCR) و کتابخانه الکترونیکی (EL)
مسیریابی خط انتقال نفت و گاز
ژوهش در زمینه مدلسازی، شبیه¬سازی و بهینه سازی و کنترل پرسه ها. انجام پروژه¬های طراحی مفهومی، رفع تنگنا¬ها، پروژه¬های مهندسی پایه در فرایندهای نفت و گاز و پتروشیمی

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
توی توضیحات گسترش فرایند شریف خوب دقت کنید
توی بخش امکانات و تجهیزات هیچ چیزی ندارند!
آنها تنها ابزارشان سی نفر نیروی فنی که بعضی از آنها نیمه وقت همکاری میکنند و چند تا کامپیوتر است که با ان پروژه های نرم افزاری و محاسباتی و طراحی
برای شرکتهای نفت و گاز انجام میدهند.

مثالی بهتر از این میخواین؟

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
به نظر من (اگه این دفعه زدین تو ذوقم میرم خودمو اتیش میزنما) یه جورایی هم حرف نوید جان درسته هم حرف مهندس جینگلبرت.
کار خصوصی توی ایران در کل جا نیافتاده مخصوصا توی صنعت نفت که همه چیز برای دولت هست. حتی تمام شرکتهای خصوصی هم شرکتی دولتی با مدیریت خصوصی هستن. هم فلات قاره هم پتروپارس و هم بقیه.
نمیشه یه مرتبه قدم بزرگ برداشت چون ممکنه خشتکمون پاره بشه. ولی میشه شرکتهای مشاوره ای کوچکی زده بشه که مثلا کارهای جانبی بکنن. مثلا انجام انواع تستهای چاه پیمایی یا نمودار گیری یا تهیه و فروش مواد لازم گل حفاری و یا سیمان کاری و یا کارگاههای کوچک تولید انواع لوله جداری. البته این کارها هم به نوبه خودشون سرمایه میخوان. شما برای نمودارگیری میری از دکل همون شرکت استفاده میکنی. مهم اینه که بتونی نتایج خوب و درستی رو تحویلشون بدی. اینجور کارهایی که گفتم نیاز به مهندسایی داره که کارهای اینجوریو خوب بلد باشن.
پژوهشکده صنعت نفت الان داره به تنهایی همه این کارها رو میکنه ولی میشه ذره ذره یه جا پایی هم برای خودت باز کرد. این کارها توکل زیاد و پوست کلفت میخواد ولی میشه.
اگه کسانی بخوان واقعا کار کنن من پایه هستم. من الان دارم دوره نرم افزار میرم با نرم افزار pipesim اشنایی کامل دارم. برنامه msproject هم تا حدودی بلدم ولی جایی نیست که بتونم از معلوماتم استفاده کنم. چند سال دیگه هم یادم میره. میدونید چندین نفر بهتر از من هستن؟ همین نوید. فرهاد. بلوگفاه، کلی از دوستای دانشگاهم و کلی آدم دیگه. اونهایی هم که هنوز وسطای درسشون هستن خیلی دارن تلاش میکنن.

آخرین ویرایش:

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظر من (اگه این دفعه زدین تو ذوقم میرم خودمو اتیش میزنما) یه جورایی هم حرف نوید جان درسته هم حرف مهندس جینگلبرت.
کار خصوصی توی ایران در کل جا نیافتاده مخصوصا توی صنعت نفت که همه چیز برای دولت هست. حتی تمام شرکتهای خصوصی هم شرکتی دولتی با مدیریت خصوصی هستن. هم فلات قاره هم پتروپارس و هم بقیه.
از یه طرف هم نمیشه یه قدم بزرگ برداشت چون ممکنه خشتکمون پاره بشه. باید وامهای کلانی گرفته بشه که کار حضرت فیل هست ولی میشه شرکتهای مشاوره ای کوچکی زده بشه که مثلا کارهای جانبی بکنن. مثلا انجام انواع تستهای چاه پیمایی یا نمودار گیری یا تهیه و فروش مواد لازم گل حفاری و یا سیمان کاری و یا کارگاههای کوچک تولید انواع لوله جداری. البته این کارها هم به نوبه خودشون سرمایه میخوان حداقل فکر کنم 500 میلیونی بخوان. شما برای نمودارگیری میری از دکل همون شرکت استفاده میکنی. مهم اینه که بتونی نتایج خوب و درستی رو تحویلشون بدی. اینجور کارهایی که گفتم نیاز به مهندسایی داره که کارهای اینجوریو خوب بلد باشن.
پژوهشکده صنعت نفت الان داره به تنهایی همه این کارها رو میکنه ولی میشه ذره ذره یه جا پایی هم برای خودت باز کرد. این کارها توکل زیاد، پوست کلفت، کفشهای فولادی و کلی چیز دیگه میخواد ولی میشه.
الان ببینید کسانی هستن که میخوان سرمایه گذاری کنن رو یه چیز سوداور ولی کار مناسبی پیدا نمیکنن. از خدا که پنهون نیست از شما چه پنهون یکی از اقوام ما.
اگه کسانی بخوان واقعا کار کنن من پایه هستم.

شما از تولید کوچک حرف میزنین من میگم همون تولید کوچک هم برای مهندسین نیاز نیست
به کارهای گسترش شریف دقت کنین
هیچ کدوم تولید نیستند همه شان پروژه های کامپیوتری هستند.

نقشه کشیدن و شبیه سازی فرایند و غیره نیاز به تولید نداره

مثال میزنم
توی مثلا پالایشگاه خانگیزان روزانه ده درصد تولیدشون از طریق فلز میسوزه میره هوا
شما میای یک طرح بهشون میدی و میگی که میتونید با کمک یک سری فراورش سیار که روی تریلی سوار میشه
علاوه بر جلوگیری از الودگی محیط زیست
این گازهای فلر را بازیافت کنین

بر آورد اولیه میکنین که هزینه اجرای پروژه مثلا یکصد میلیون تومن هست
و لی از انطرف اگر پروژه اجرا بشه به اندازه دویست میلیون تومن افزایش در امد از بازیافت گازهای فلز برای پالایشگاه ایجاد میشه
اون وقت این را در قالب یک پروپوزال بهشون میدین اونها وقتی میبینند با شما قرارداد میبندند و بعد شما طرح را میدین یک پیمانکار زیر نظر شما اجرا میکنه
پیمانکار یکصد میلیون هزینه را از پالایشگاه میگیره
یکصد میلیون تومن بقیه افزایش بهره وری پالایشگاه هست که مثلا شما نصف اون را یعنی پنجاه میلیون را از پالایشگاه دریافت میکنین میرین جزایر قناری
و پنجاه میلیون باقیمانده هم به پالایشگاه میرسه
در نتیجه شما بعنوان مشاور و پیمانکار و کارفرما که پالایشگاه هست هر سه تان به نان و نوائی میرسید.

در این زمینه حرف زیاده و من اطلاعات زیادی دارم که ممکنه براتون جالب باشه

از جمله اینکه دولت برای صادرات خدمات فنی و مهندسی برای مشاوره فنی مهندسی در خارج از کشور وامهای ارزی با دلار سهمیه هر لدار 1200 تومن میده که تفاوت ان در بازار
حدود چهل درصد زیر قیمت بازار دلار آزاد هست.

از طرف دیگه جایزه صادرات خدمات فنی مهندسی میده
و از طرف دیگه وامی که میده سالیانه پنج درصد هست
و خیلی چیزای دیگه.

بازارشم که بعنوان مثال بازار نفت عراق خیلی مستهلک شده هست و شدیدا نیاز به ارتقاء بهره وری دارند.
و خیلی کشورهای دیگه که اگر نیاز شد بحث میکنیم.

حالا شاید بگید که حوصله وام گرفتن ندارید
خوب بدون وام هم میشه پول به دست آورد
برید بورس و اوراق منتشر کنید سرمایه را از مردم جمع کنید
و با پول مردم که مثلا سالیانه بهشون بیست درصد سود اوراق مشارکت میدین پروژه را اجرا میکنین
البته هر بحثی که اینجا مطرح میکنم خودش یک تخصص هست و توی هر زمینه سوالی داشتید من میتونم مفصل توضیح بدم خدمتتان

وزارت صنعت و معدن برنامه ارتقاء بهره وری بنگاههای صنعتی دارد که برای ارتقاء بهره وری و کاهش مصرف انرژی تا سقف یکصد و پنجاه میلیون تومن به کارخانه ها وام بلا عوض میده
و بالاتر از ان یه کمی دوندگی میخواد
که شما بعنوان مهندس مشاور میتوانید به شرکتهای تولیدی سر زده و بعد از عقد قرارداد با انها
پول را به جای اینکه از انها بگیرید از دولت بگیرید.

اخیرا توی ایران اتفاقات زیادی افتاده که هر کسی از قوانین و مقررات سر در بیاره میتونه کارهای خوبی بگیره و کار کنه.

مثلا کافی هست یک کارخانه که ماهیانه پنج میلیون تومن مصرف برق داره کمکش کنید لامپهایش را کم مصرف کند و یک واحد تولید برق و حرارت CHP راه اندازی کند
تا بتواند ماهیانه ده میلیون تومان مثلا صرفه جوئی کند.
ان وقت شما میتوانید حد اقل به مدت پنج سال بخشی از صرفه جوئی آن کارخانه را از دولت بگیرید و به جیب خود بریزید و مابقی را ان شرکت بابت اقساط
وام دولت پرداخت کرده و بخشی را همان شرکت بعنوان افزایش در امد به جیب خودش بریزد.

navid_sixtysix

عضو جدید
کاربر ممتاز
توی لیست زیر چندین شرکت مهندسی مشاوره با صدها پروژه اجرائی که همگی آنها با چند کامپیوتر انجام شده اند را خوب مطالعه کنید
لطفا بفرمائید توی کدام یک از پروژه های زیر که همگی با کامپیوتر انجام شده اند تجهیزات گران قیمت و سنگین و بزرگ به کار رفته است:

بعضی ها مجبورند که اگر درباره چیزی اطلاعاتی ندارند اظهار نظر کنند
حرفی که دوستمان در بالا زد هیچ ربطی به حرفهائی که من گفتم ندارد.

واقعیت این است که بعضی از دانشجویان آنقدر شب و روز سرشان را توی کتاب فرو میکنند که از بازار کار غافل میمانند و وقتی فارغ میشوند
هیچ اطلاعاتی از بازار کار ندارند و اگر بتوانند مدتی سرگردان چرخیده و کاری پیدا کنند باز هم تا آخر عمر کارمند میمانند
اما بعضیها ممکن است در حد متوسط درس بخوانند ولی در کنار تحصیلات حواسشان به شناسائی بازار کار هست
و بعد از تمام کردن و حتی در کنار تحصیلات کسب و کار پر رونقی برای خود دست و پا میکنند.

اگه اینطوریه هس همه بشینن پشت کامپیوتر و کل مسایل مشکلات صنعت نفت و حل کنن با 4 تا نرم افزار و .....
این نسخه ای که شما می پیچی واسه 1نفر جواب میده 2 نفر جواب میده 10 نفر جواب میده نه 2000 نفر مهندس نفتی که هر سال دارن فارق التحصیل میشن

ثانیا مثلا یک نرم افزاری مثل eclipse اصلش 600 هزار دلار قیمتشه
مگه با کرک شدش کار کنی که مثل خر خطا میده
ثالثا یک استادی داشتیم بنام قاسم العسکری می گفت سالای 1970 اینا واسه شرکت های نفتی برنامه های نفتی مینوشته .... i hop
e u get it!

مثال های عینی می آورم:

================

شرکت مهندسی چگالش در یک طرح مهندسی مشاوره چند ایستگاه سیار برای فراورش طراحی کرده و تحویل شرکت نفت جنوب!! داده است

اطلاعات دقیق را در لینک زیر ببینید:
این طرح فقط با کامپیوتر چند صد هزار تومنی طراحی و تحویل شده است و در امد ان اگر بررسی کنید خیلی بالا بوده است:
http://www.chagalesh.com/sportal/userpage.aspx?pageId=45

===============
در لینک زیر کانون فارغ التحصیلات دانشگاه آزاد اسلامی دعوت به کار در زمینه تاسیس مهندسین مشاور نموده است:

http://www.aiau.ir/PressReleases/Pages/mohandesin0208.aspx

بازار کار و فرصت‌های شغلی - مهندسین مشاور نفت و گاز و پتروشیمی در راستای تکمیل کادر مهندسی پروژه های نفت و گاز و پتروشیمی خود به فارغ التحصیلان مهندسی به شرح زیر نیازمند است:
1 – مهندس ارشد فرایند – با حداقل 7 سال سابقه کار مسلط به نرم افزار HYSYS و فرایند های نفت و گاز
2 – مهندس ارشد ابزار دقیق و کنترل – با حداقل 7 سال سابقه کار مسلط به نرم افزار INtoolsو اصول طراحی پروژه های نفت و گاز
3 – مهندس ارشد پایپینگ ( Modeling) – با حداقل 10 سال سابقه کار مسلط به نرم افزار PDMSو طراحی پروژه های نفت و گاز
4 – مهندس پایپینگ ( Modeling) – با حداقل 5 سال سابقه کار مسلط به نرم افزار PDMSو طراحی پروژه های نفت و گاز
5 – مهندس پایپینگ ( Modeling) – با حداقل 5 سال سابقه کار مسلط به نرم افزار PDS و طراحی پروژه های نفت و گاز
6 – مهندس مواد ( متالوژی ) – با حداقل 3 سال سابقه کار مسلط به WPS/PQRو مدارک مربوط به QCدر پروژه های نفت و گاز
7 – مهندس مکانیک ( تجهیزات ثابت ) – با حداقل 5 سال سابقه کار مسلط به نرم افزار های Tank ، PVEliteو تجهیزات پروژه های نفت و گاز
8 – مهندس سیویل / سازه – با حداقل 5 سال سابقه کار مسلط به نرم افزارهای ETABS.SAFE.SAPو طراحی پروژه های نفت و گاز
9 – مهندس برق – با حداقل 5 سال سابقه کار مسلط به نرم افزار ETAPو طراحی پروژه های نفت و گاز

چه قد مهندس نفت میخواد!!!وابدا سابقه نمیخواد!

==============================

و یک مورد دیگه اینجا پیدا میشه:

http://www.javanemrooz.com/news/page-25568.aspx

=========================

پتروپژوهش شریف
مجتمع فني مهندسي پتروپژوهش شريف
پيشرو در برگزاري دوره هاي آموزش تخصصي صنايع نفت، گاز و پتروشيمي
دوره هاي مهندسي نفت (Oil Engineering):
1- ECLIPSE 100 software (Reservoir Simulation)
2- GAP & PROSPER software
3- MBAL software
4- PanSystem Software
5- Reservoir Simulation Course
6- ECLIPSE 300 software(Reservoir Simulation)
7- دوره آموزشی نرم افزار PVTi
8- آموزش مدلسازی استاتیک مخازن با استفاده از نرم افزار PETREL
9- دوره آموزشی نرم افزار Scal
10- دوره آموزشی نرم افزار Weltest 200
11- نرم افزارهای GAP و PETREL، شبیه سازی و بهینه سازی تکمیلی چاه و شبکه سطح الارضی
12- Multiphase Flow Modeling in Wellbores
13- آموزش نرم افزار Pansystem
14- مجموعه نرم افزار تخصصی Rockwork
15- آموزش نرم افزار SAPHIR
16- آموزش نرم افزار Geolog مقدماتی
17- نرم افزار Geolog پیشرفته

================

شرکت مهندسی فرایند به کمک رایانه ایرانیان

چشم انداز (Vision)
شرکت(CAPE)چشم انداز خود را دستيابي به جايگاهي برتر در ميان شركت هاي مهندس مشاور صنعتي كشور تبيين مي‏نمايد. اين شركت مي‏كوشد با تكيه بر خلاقيت، نوآوري، كار تيمي و بهره‏برداري از حداكثر ظرفيت و توان خود؛ خدمات مهندسي، مشاوره، نظارت بر اجرا و ... را با مطلوب‌ترين كيفيت ارائه نمايد.
مهندسين فرآیند به کمک رایانه ایرانیان(CAPE) با ايجاد محيطي پويا و يادگيرنده، رشد سودآوري خود، در مسير تعالي سازمان را با رشد و بالندگي كاركنان و تامين منافع کارفرمایان همراه مي‏داند.

اهداف (Targets & Goals)
شرکت(CAPE) با برخورد حرفه‏اي مديران، همكاران، سهام‏داران و بهره‏گيري از آخرين دانش روز، كليه خدمات مشاوره و مهندسي را در رابطه با ايجاد و راه اندازي طرح‏های نفت و گاز و مجتمع هاي پتروشیمی با كيفيت برتر ارايه نموده و مي‏كوشد حداكثر رضايت کارفرمای خود را تامين نمايد.
این شرکت اهداف خود رادر جهت بهبود وارتقاء خدمات خود به سه دسته کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تقسیم کرده و در جهت دستیابی به هر کدام استراتژی خاصی را به شرح ذیل دنبال می‏کند.

اهداف کوتاه مدت
· کارآفرینی و جلب مشارکت و همکاری نیروهای متخصص
· پیشگام در نوآوری و ارائه راهکارهای جدید فنی- مهندسی در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی
· بهره گیری از مراکز علمی، کارشناسان و متخصصین
· ارزیابی عملکرد شرکت و مقایسه آن با شرکت‏های مشابه
· پایش و نظارت عملکرد دوره‏ای در کلیه بخش‏های شرکت
· استفاده از اتوماسیون اداری و اینترنت در کلیه سطوح شرکت
· ایجاد نظام انگیزشی کارکنان (تشویق، تقدیر و ارزش‏گزاری)
· حضور فعال در همایش‏ها، سمینارها علمی و دوره‏های آموزشی
· مشارکت کارکنان در ایجاد بهبود و افزایش اختیارات متناسب با مسئولیت کارکنان شرکت
· تعمیق تعامل موثر در امر اطلاع رسانی بین مدیریت و بدنه شرکت
· تقدیر از تلاش کارکنان در جهت ایجاد بهبود مستمر و گسترش آن در شرکت

اهداف میان مدت
· همکاری و مشارکت با کلیه شرکت‏های تابعه نفت، گاز و پتروشیمی
· جلب رضایت کارفرمایان و تعمیق روابط با آنان
· بهینه سازی مدیریت منابع ( انسانی، مالی و .... )
· گسترش و توسعه و تنوع خدمات مشاوره
· پشتیبانی خدمات ارائه شده و ایجاد توانایی سازمان در شناخت زمان مناسب و اعمال تغییرات لازم در استراتژی‏ها
· حضور فعال در محافل علمی و مراکز آموزشی و بهره مندی از توانمندی آنها
· افزایش توان خدماتی در زمینه طراحی و نظارت
· ارتقاء سطح علمی و مدیریتی کارکنان از طریق دوره‏های تخصصصی
· جذب نیروی متخصص با پیش‏بینی آموزش آنان در کلیه سطوح
· پیگیری تشکیل واحد مدیریت منابع انسانی
· ایجاد نظام مشارکتی، مشاوره‏ای و کارگروهی
· طراحی سیستم مدیریت و تدوین اطلاعات نظام‏مند
· برگزاری نشست دوره‏ای با کارفرمایان و ایجاد تعامل با آنان
· تفویض اختیار به واحدهای شرکت

اهداف بلند مدت
· ورود به بازارهای بین‏المللی جهت جذب پروژه و سرمایه
· ایجاد واحد بازاریابی و بسترسازی در این خصوص در سایر کشورها
· تأسیس دفاتر جدید در سایر کشورها جهت اخذ سهم بیشتر در پروژه‏ها
· جذب سرمایه‏ها و سهامداران خارج از کشور

اصول اخلاقي
اين شركت در جايگاه مشاور امين شرکت‏های نفتی است و با مشاركت كاركنان و اتكاء بر بهبود مستمر فرآيندهاي داخلي خود قصد دارد سه عامل كيفيت، زمان و هزينه خدمات مشاوره را به حدي از مطلوبيت برساند، كه، اولين انتخاب کارفرمایان باشد. به همين منظور اين شركت در حال اقدام به استقرار استاندارد بين‏المللي ISO/TS 29001در سیستم مدیریت کیفیت ویژه صنایع نفت، پتروشیمی، گازطبیعی نموده است و در اين راستا اهداف و اصول ذيل را سرلوحه فعاليت‌هاي خود قرار مي‌دهد:
· پايبندي به اصول و معيارهاي علمي و فني در خدمات ارايه شده ورعايت دقيق الزامات قانوني،مقررات ملي وآيين نامه ها
· تلاش در جهت تامين منافع كوتاه مدت و بلند مدت كارفرمايان خود
· تقويت روحيه مسئوليت پذيري، كارجمعي و نظم در كاركنان
· ارتقاي روزافزون سطح علمي و فني كاركنان مطابق با دانش روز
· بهبود مستمر فرآيندهاي اجرايي شركت
· افزايش توان سخت‌افزاري و نرم‌افزاري شركت و بهره‌گيري از فن‌آوري‌هاي نوين در زمینه نفت و گاز
· اجراي تعهدات شركت با كيفيت برتر، در زمان تعيين شده و با هزينه مناسب
· برقراري ارتباط نهادينه و منسجم با كارفرما در زمان تعريف پروژه، ارايه خدمات و پس از اتمام تعهدات شركت

===================

زمينه هاي فعاليت: شرکت مهندسین مشاور گسترش فرآیند شریف توسط جمعی از متخصصان علمی و فنی کشور و با هدف ارایه خدمات مشاوره فنی، مهندسی و پژوهشی در زمینة صنایع فرآیندی و به ویژه صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، تأسیس گردیده است. سرمایه اصلی شرکت، در اختیار داشتن نیروهای مستعد و نخبه و نیز برخورداری از مشاوره علمی اعضای هیأت علمی دانشگاهها و مشاوران صنعتی است.
تعداد کارشناسان و کارکنان شرکت بر اساس نیاز پروژه های جاری متغییر است. که در حال حاضر حدود 34 نفر در تخصصهای زیر به صورت تمام وقت و پاره وقت در حال کار می‌باشند.
مهندس شیمی 12 نفر (دکتری و کارشناس ارشد)
مهندس مکانیک 3 نفر (کارشناس ارشد و کارشناس)
مهندس برق و ابزار دقیق 3 نفر (کارشناس ارشد و کارشناس)
ریاضیات کاربردی 2 نفر (دکتری)
مهندس کامپیوتر 5 نفر (کارشناس و کارشناس ارشد)
مهندسی محیط زیست 3 نفر (دکتری و کارشناس ارشد)
نقشه کش 2 نفر (کاردانی)
پرسنل اداری 4 نفر (کارشناس)
کارشناسان اقماری از صنایع مختلف

بویر احمد
پروژه‌ها: سیستم جامع طراحی و محاسبات خطوط لوله انتقال گاز و شبکه های تغذیه و توزیع گاز شرکت ملی گاز ایران GPNet

بویر احمد
امكانات و تجهيزات:
تواناييها:
طراحی و ساخت سیستم مانیتورینگ مصرف انرژی و مواد و آلاینده ها و فلر
تهیه نرم افزار جامع تحلیل و مدیریت مصرف انرژی، مواد و محاسبه میزان گاز¬های فلر
ساخت پایانه مهندسی و سیمولاتور آموزش دهنده (E-VCR) و کتابخانه الکترونیکی (EL)
مسیریابی خط انتقال نفت و گاز
ژوهش در زمینه مدلسازی، شبیه¬سازی و بهینه سازی و کنترل پرسه ها. انجام پروژه¬های طراحی مفهومی، رفع تنگنا¬ها، پروژه¬های مهندسی پایه در فرایندهای نفت و گاز و پتروشیمی
شما مثله اینکه زیاد با مفهوم صنایع بالادستی و پایین دستی صنعت نفت آشنا نیستی!
یک جستجو بکن تو اینترنت خوبه!

انصافا یک مهندس نفت اینارو بخونه ببینه کدومش ب چشمش آشناس!
باور کن جین جیگ اونجا که کفتی بودی نمایندگی دکل بگیرین از خنده مردم!!!
جهت اطلات شیخ های امارات به شرکت حفاری شمال
دکل اجاره میدن
دقت کن اجاره میدن نمیفروشن i hope u get it also!

نمیشه یه مرتبه قدم بزرگ برداشت چون ممکنه خشتکمون پاره بشه. ولی میشه شرکتهای مشاوره ای کوچکی زده بشه که مثلا کارهای جانبی بکنن. مثلا انجام انواع تستهای چاه پیمایی یا نمودار گیری یا تهیه و فروش مواد لازم گل حفاری و یا سیمان کاری و یا کارگاههای کوچک تولید انواع لوله جداری. البته این کارها هم به نوبه خودشون سرمایه میخوان. شما برای نمودارگیری میری از دکل همون شرکت استفاده میکنی. مهم اینه که بتونی نتایج خوب و درستی رو تحویلشون بدی. اینجور کارهایی که گفتم نیاز به مهندسایی داره که کارهای اینجوریو خوب بلد باشن.
پژوهشکده صنعت نفت الان داره به تنهایی همه این کارها رو میکنه ولی میشه ذره ذره یه جا پایی هم برای خودت باز کرد. این کارها توکل زیاد و پوست کلفت میخواد ولی میشه.
اگه کسانی بخوان واقعا کار کنن من پایه هستم. من الان دارم دوره نرم افزار میرم با نرم افزار pipesim اشنایی کامل دارم. برنامه msproject هم تا حدودی بلدم ولی جایی نیست که بتونم از معلوماتم استفاده کنم. چند سال دیگه هم یادم میره. میدونید چندین نفر بهتر از من هستن؟ همین نوید. فرهاد. بلوگفاه، کلی از دوستای دانشگاهم و کلی آدم دیگه. اونهایی هم که هنوز وسطای درسشون هستن خیلی دارن تلاش میکنن.

فلات قاره خصوصی نیست
کلا شرکت های کارفرما (operator)تو ایران خصوصی نیستن و دولتی هستن!
حفاری شمال هم نیمه خصوصیه!

------
در ضمن من خودم میذارم ترم8 که الان شما هستی میبینم شما خیلی جلو هستی congratulation

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شما مثله اینکه زیاد با مفهوم صنایع بالادستی و پایین دستی صنعت نفت آشنا نیستی!
یک جستجو بکن تو اینترنت خوبه!

انصافا یک مهندس نفت اینارو بخونه ببینه کدومش ب چشمش آشناس!
باور کن جین جیگ اونجا که کفتی بودی نمایندگی دکل بگیرین از خنده مردم!!!
جهت اطلات شیخ های امارات به شرکت حفاری شمال
دکل اجاره میدن
دقت کن اجاره میدن نمیفروشن i hope u get it also!

فلات قاره خصوصی نیست
کلا شرکت های کارفرما (operator)تو ایران خصوصی نیستن و دولتی هستن!
حفاری شمال هم نیمه خصوصیه!

------
در ضمن من خودم میذارم ترم8 که الان شما هستی میبینم شما خیلی جلو هستی congratulation

من هر وقت اومدم یک بحث علمی و اصولی بکنم یک عده خود نما که علاقه زیادی به نمایاندن بدن لخت خود
و یا نمایاندن نظرات ناقص و بروز دادن تجربیات کم خود دارند اومدند
عرض اندام کردند. و بیچاره ها از خنده مردند!

ما درباره حفاری شمال بحث نکردیم.
ولی من هم جای حفاری شمال بودم پولهایم را به جای خریدن دکل می آمدم دکل اجاره میکردم چون هزینه اجاره کمتر از خرید هست
استهلاک و تعمیر و نگهداری هم به پای مالک دکل می افته و مالک دکل استرس در امد زائی دکل را داره ولی پیمانکار یک ماه از دکل استفاده میکنه بعد پس میده
و پیمانکاری که چند ماه میخواد با چند میلیارد تومن دکل کار کنه لزومی نداره دکل سیصد میلیون دلاری بخره!

زیاد توی بحث دکل وارد جزئیات نمیشم ولی اجاره کردن دکل برای کسی که پیمانکار هست به صرفه تر هست
و برای کسی که پیمانکار نیست خریدن و اجاره دادن دکل هم نوعی روش در امد هست.
فکر میکنم شما این مسائل را نمیدانید و بیخودی بحث و اظهار نظر میکنید.

برای نمایندگی هم لزوما نیاز نیست شما دکل خریداری کنید.
اول برید شرایط نمایندگی را یاد بگیرید بعد بیائید.
نماینده یعنی فروشنده از طرف تولید کننده
که البته ان که شمامیگید یک سری شرکتهائی هستند که شرط نمایندگی دادن خرید دکل هست
ولی شرکتهائی هستند که به نماینده فقط یک کاتالوگ میدهند و بعنوان بازاریاب باهاشون برخورد میکنند و گواهی نامه نمایندگی هم میدهند.
شرکتهائی که من باهاشون صحبت کرده بودم گفته بودند که اگر مشتری باشه حتی حاضرند دکل را نسیه هم بفروشند و یا توی نصف قیمت دکل را شریک بشوند.
اگر شما نمیتوانید شرکتی پیدا کنید که دکل نسیه بده و یا بدون فروش دکل نمایندگی بده و یا شما را بعنوان بازاریاب قبول کنه از بیچارگی خودتونه!

الان من جائی سراغ دارم که میگه اگر برای دکل مشتری پیدا کردی دکل را به اقساط پنج ساله به مشتری میفروشم و پورسانتت را هم همان ابتدای کار نقدا به دلار پرداخت میکنم.

دیگه توی این تاپیک بیشتر از این بحث نمیکنم.
هر کسی سوالی داشت خصوصی بپرسه توضیح میدم.

MOΣIN

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان لطفا رعايت كنيد لطفا!!!!!!!!!!!!
اگه قرار باشه همه همه چيو بدونن كه بحث لازم نبود!!!!
اگه كسي نظري ميده به جاي در گيري لفظي وتيكه انداختن بياين بحث مفيد بكنيد حداقل يه عضوي مثل من كه از همتون كوچيكتره وكم سوادتر!يه چيزي ياد بگيره

navid_sixtysix

عضو جدید
کاربر ممتاز

من هر وقت اومدم یک بحث علمی و اصولی بکنم یک عده خود نما که علاقه زیادی به نمایاندن بدن لخت خود
و یا نمایاندن نظرات ناقص و بروز دادن تجربیات کم خود دارند اومدند
عرض اندام کردند. و بیچاره ها از خنده مردند!

ما درباره حفاری شمال بحث نکردیم.
ولی من هم جای حفاری شمال بودم پولهایم را به جای خریدن دکل می آمدم دکل اجاره میکردم چون هزینه اجاره کمتر از خرید هست
استهلاک و تعمیر و نگهداری هم به پای مالک دکل می افته و مالک دکل استرس در امد زائی دکل را داره ولی پیمانکار یک ماه از دکل استفاده میکنه بعد پس میده
و پیمانکاری که چند ماه میخواد با چند میلیارد تومن دکل کار کنه لزومی نداره دکل سیصد میلیون دلاری بخره!

زیاد توی بحث دکل وارد جزئیات نمیشم ولی اجاره کردن دکل برای کسی که پیمانکار هست به صرفه تر هست
و برای کسی که پیمانکار نیست خریدن و اجاره دادن دکل هم نوعی روش در امد هست.
فکر میکنم شما این مسائل را نمیدانید و بیخودی بحث و اظهار نظر میکنید.

برای نمایندگی هم لزوما نیاز نیست شما دکل خریداری کنید.
اول برید شرایط نمایندگی را یاد بگیرید بعد بیائید.
نماینده یعنی فروشنده از طرف تولید کننده
که البته ان که شمامیگید یک سری شرکتهائی هستند که شرط نمایندگی دادن خرید دکل هست
ولی شرکتهائی هستند که به نماینده فقط یک کاتالوگ میدهند و بعنوان بازاریاب باهاشون برخورد میکنند و گواهی نامه نمایندگی هم میدهند.
شرکتهائی که من باهاشون صحبت کرده بودم گفته بودند که اگر مشتری باشه حتی حاضرند دکل را نسیه هم بفروشند و یا توی نصف قیمت دکل را شریک بشوند.
اگر شما نمیتوانید شرکتی پیدا کنید که دکل نسیه بده و یا بدون فروش دکل نمایندگی بده و یا شما را بعنوان بازاریاب قبول کنه از بیچارگی خودتونه!

الان من جائی سراغ دارم که میگه اگر برای دکل مشتری پیدا کردی دکل را به اقساط پنج ساله به مشتری میفروشم و پورسانتت را هم همان ابتدای کار نقدا به دلار پرداخت میکنم.

دیگه توی این تاپیک بیشتر از این بحث نمیکنم.
هر کسی سوالی داشت خصوصی بپرسه توضیح میدم.

من سکوت میکنم چون اعتقاد دارم بعضی جور ها سکوت بهترین پاسخ هست

اما سه مطلب حاشیه ای هس که نیاز هس بگم و بی ارتباط به موضوع

1 من گفتم که "شیخ های امارات به شرکت حفاری شمال دکل اجاره میدن" که شما فکر میکنم بنادرست خوندید شیخ های امارات به شرکت حفاری شمال دکل می فروشن

"ولی من هم جای حفاری شمال بودم پولهایم را به جای خریدن دکل می آمدم دکل اجاره میکردم"

2از صمیمقلب برای شما آروزی موفقیت دارم درفرازو نشیب زندگی و همین طور درمورد این ایده ی کارآفرینی که احتمالا خود شما هم قصد پیروی از اون رو داری و امیدارم یک روز صاحب بزرگترین شرکت خصوصی در صنایع نفت حداقل تو کشورمون بشی i mean it bro!چون من میهن و هم مهین م رو دوست دارم.....

3
و اگر شما 1 درصد پیش خودت فکر میکنی که من به شما عذر خواهی مدیونم
من ار شما عذر میخوام:gol:

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
دوستان لطفا رعايت كنيد لطفا!!!!!!!!!!!!
اگه قرار باشه همه همه چيو بدونن كه بحث لازم نبود!!!!
اگه كسي نظري ميده به جاي در گيري لفظي وتيكه انداختن بياين بحث مفيد بكنيد حداقل يه عضوي مثل من كه از همتون كوچيكتره وكم سوادتر!يه چيزي ياد بگيره

ایول معین
به قول یه بنده خداییکه اسمشو یادم نمیاد: همه چیز را همگان دانند و همگان هنوز زاده نشده اند.
یه چیزایی نوید میدونه یه چیزایی جینگلبرت یه چیزایی... . بحثمون رو منطقی ادامه میدادیم منطقی تر ادامه میدیم.
من فکر میکنم برای ما که در ابتدای بازار کار هستیم خیلی ثقیل هست که بخوایم کارهای مثل بازاریابی دکلهای نفتی بکنیم. دلیل اصلی هم بی تجربگی ما هست. اغلب ما یا داریم هنوز درس میخونیم یا تازه فارغ التحصیل شدیم هنوز نرفتیم سرکار. از یه طرف دیگه افرادی نیستند که دلسوزانه توی اینجور کارها جوابمون رو بدن و راهنماییمون کنن. هر چی باشه خودمون نفتی هستیم میدونیم توش چه خبره. اونایی که سرشون به تنشون میارزه انقده سرشون شلوغه و کار و پروژه دارن و همچنین غرور که جواب سلاممون رو هم نمیدن. ما هم از دنیا بی خبر. بازم دم همتون گرم که بازم میاید اینجا همچنان و بحث میکنید. یکی هم که تجربه داره و دلش هم میخواد واقعا نمیتونه تجرببیاتشو منتقل کنه.
با این حال من کار میخوام همین الان. همین الان:w00::w43::cap:

راه حل بدید پایه باشید بریم یه شرکت مشاوره ای کوچیک بزنیم...

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با این حال من کار میخوام همین الان. همین الان:w00::w43::cap:

راه حل بدید پایه باشید بریم یه شرکت مشاوره ای کوچیک بزنیم...

من تجربه ام را میزارم وسط نصف در امد کارهائی که خواهیم گرفت را برمیدارم.

اگر خواستید شروع میکنیم.

یک شرکت با سهامی خاص میزنیم با مثلا چند صد هزار تومن

و پروژه و گرفتن مجوزها و غیره از من

کار که گرفتیم نصف سودش مال خودم میشه

اگر مایلید بسم الله

تا دلتون میخواد کار سراغ دارم.

فقط یک نمونه کوچک از کار را براتون می آورم:

سایت مناقصه ها و مزایده های کل کشور:

http://www.ariatender.com

اینم یک شرکت دیگه که سالیان سال هست کارشان انتشار اسناد مناقصه هست:

http://www.hezarehinfo.net

سایت مزایده ها و مناقصه های کل کره زمین که روزانه ده هزار اسناد مناقصه و مزایده در آن منتشر میشود و همیشه یکصد هزار مزایده و مناقصه آماده دارد که میتوانید
در ان شرکت بکنید:

http://www.tendersinfo.com

توی این مناقصه و مزایده شانس برنده شدن شما خیلی بالا است و به راحتی از بین انها کارهائی که فقط طراحی باشند و بتوان بدون تجهیزات انجام داد میتوان پیدا کرد.

بالا