کارشناسی ارشد(1388) کمک فوری

ramin parpanchi

عضو جدید
سلام، می خواستم بدونم با رتبه 317 کدام دانشگاه ها شانس قبولی در رشته هوافضا را دارم؟(روزانه و شبانه)

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
سلام،
امسال کنکور کلاً شبانه و روزانه 336 نفر میگیره که اگه 22 نفر گرایش سوانح رو که خیلی به درد نمیخوره کنار بذاریم، میمونه 314 نفر. برای مالک اشتر یا امام حسین ممکنه امیدی باشه. دانشگاه های شیراز و فردوسی مشهد رو نمی دونم.

alikhavaniki

عضو جدید
باعرض سلام
از دوستان آشنا به علم هوافضا يك سوال دارم
رتبه من در كنكور ارشد امسال 153 شده
با اين وجود و اينكه رشته تحصيلي من در مقطع كارشناسي مكانيك سيالات بوده پيشنهاد شما براي انتخاب رشته چيست
لطفاً در اولين فرصت پاسخ بديد

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
باعرض سلام
از دوستان آشنا به علم هوافضا يك سوال دارم
رتبه من در كنكور ارشد امسال 153 شده
با اين وجود و اينكه رشته تحصيلي من در مقطع كارشناسي مكانيك سيالات بوده پيشنهاد شما براي انتخاب رشته چيست
لطفاً در اولين فرصت پاسخ بديد

سلام،
با توجه به رشته شما، چون سیالات خوندید در وهله اول آیرودینامیک بهترین گزینه است چون توی این گرایش شما قدرت بالایی خواهید داشت. بعد سازه یا پیشرانش که نیاز به دانش مقاومت مصالح یا آشنایی با موتور جت دارند. در آخر هم گرایش مکانیک پرواز، چون شما درس مکانیک پرواز در دوره کارشناسی نداشتید احتمالاً در ابتدای این گرایش کمی گیج بخورید.

ramin parpanchi

عضو جدید
کارشناسی ارشد(1388) :کمک فوری

کارشناسی ارشد(1388) :کمک فوری

سلام.بچه ها کسی از قبولی های پارسال خبر داره؟ میشه با رتبه 317 تهران قبول شد؟ از نظر بازار کار رشته هوافضا در مقطع فوق در چه وضعیتی است؟ یعنی پس از فارغ التحصیلی مشکل کار نخواهد داشت ؟چون من رشته کارشناسی ام مکانیک جامدات است. خواهشا من را در تصمیم گیری راهنمایی کنید؟

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
سلام.بچه ها کسی از قبولی های پارسال خبر داره؟ میشه با رتبه 317 تهران قبول شد؟ از نظر بازار کار رشته هوافضا در مقطع فوق در چه وضعیتی است؟ یعنی پس از فارغ التحصیلی مشکل کار نخواهد داشت ؟چون من رشته کارشناسی ام مکانیک جامدات است. خواهشا من را در تصمیم گیری راهنمایی کنید؟

سلام،
خوب در مورد اینکه بازار کار مهندسی مکانیک بهتر از هوافضاست، فکر کنم خیلی جای شک و شبهه نیست. چون جایی که به مهندس هوافضا میتونه مشغول به کار بشه خیلی محدود تر از مراکزیه که مهندس جامدات می خوان. در مورد رتبه شما هم، جای امیدواری هست.

mo_ho_ga

عضو جدید
با رتبه ی 317 احتمالا شبانه ی علم و صنعت یا خواجه نصیر قبول میشی.

alikhavaniki

عضو جدید
;)
سلام،
با توجه به رشته شما، چون سیالات خوندید در وهله اول آیرودینامیک بهترین گزینه است چون توی این گرایش شما قدرت بالایی خواهید داشت. بعد سازه یا پیشرانش که نیاز به دانش مقاومت مصالح یا آشنایی با موتور جت دارند. در آخر هم گرایش مکانیک پرواز، چون شما درس مکانیک پرواز در دوره کارشناسی نداشتید احتمالاً در ابتدای این گرایش کمی گیج بخورید.

ممنونم دوست عزیز
اما من میخوام به این ترتیب انتخاب کنم:آئرودینامیک-مکانیک پرواز-جلوبرندگی
نظرتون در این مورد چیست؟
ممنونم:redface::gol:

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
;)

ممنونم دوست عزیز
اما من میخوام به این ترتیب انتخاب کنم:آئرودینامیک-مکانیک پرواز-جلوبرندگی
نظرتون در این مورد چیست؟
ممنونم:redface::gol:

سلام،
اگر که توی درس کنترل قدرت زیادی دارید، گرایش مکانیک پرواز رو انتخاب کنید چون این گرایش مربوط به بحث های کنترل پیشرفته میشه. بچه های هوافضا توی لیسانس مکانیک پرواز 1 و 2 رو می خونن که چون شما نگذروندی در ابتدای کار شاید کمی با مشکل مواجه بشید، شاید هم نه! مکانیک پرواز 1 مربوط به بحث فرمول های عملکرد هواپیما و محاسبه مقادیر عملکرد اون و مکانیک 2 مربوط به بحث پایداری و محاسبه مقادیر پایداری و اغتشاشی و کنترلی میشه. بعبارت دیگه مکانیک 1 بحث Performance و مکانیک 2 بحث Stability & Control رو طرج می کنن. اگر مکانیک پرواز قبول شدید، باید یه مرور اولیه روی این مطالب داشته باشید.

2473287

عضو جدید
سلام دوستان
رشته ی اصلی من هم مکانیک سیالات
تو هوا فضا 384 و تو مکانیک 1470 اوردم می خواستم بدمنم تو کدوم رشته شانس بیشتری دارم
با این رتبه می تونم از روزانه ی مهندسی فضایی مالک اشتر قبول بشم
نظرتون در مورد این رشته چیه
راست که می گن بعدا دانشجوهاشو استخدام می کنه

2473287

عضو جدید
لطفا راهنمایی

لطفا راهنمایی

سلام دوستان
تو هوا فضا 384 و تو مکانیک 1470 اوردم می خواستم بدمنم تو کدوم رشته شانس بیشتری دارم
با این رشته می تونم از روزانه ی مهندسی فضایی مالک اشتر قبول بشم

ramin parpanchi

عضو جدید
کارشناسی ارشد(1388)

کارشناسی ارشد(1388)

سلام به همگی
کسی می دونه مدرک دانشگاه مالک اشتر چطوریه؟می خواستم بدونم سازمانی است یا اینکه وزرات علومی است؟ یعنی مثل دانشگاه امام حسین یا شهید ستاری است یا نه؟
چون مدارکی که دانشگاه های شهید ستاری یا امام حسین یا دانشگاه امام علی می دهند سازمانی است!
چون اگه سازمانی باشه مدرکش را فقط خود سازمانش قبول داره؟ بیرون قبول ندارند؟
در ضمن اعتبار دانشگاه مالک اشتر در کشور چطوریه؟ یعنی جایی که می خواهی کار کنی مدرکش را مثل دانشگاهای دولتی قبول دارند؟ از دانشگاه آزاد معتبر تر هست یا نه؟
بچه ها اگر اطلاعات موثقی در اینم زمینه دارید منو راهنمایی کنید؟ خیلی ممنون می شم
راستی بازار کارش تو ایران چطوره؟:confused::confused::que::que::que:

whiterose

عضو جدید
سلام دوستان...
من فارغ التحصيل مكانيك-جامدات هستم و انشال.. از پاييز دانشجوي ارشد هوافضا ميشم.ميخواستم لطف كنيد و يكسري اطلاعات بهم بديد.مثل اينكه آيا بايدlمثل بعضي رشته ها پيشنيازي بگذرونم؟..كلاواسه يك مكانيك گذروندن دروس چطوره؟...و چيزهايي شبيه اينا....
اين رو هم بگم كه اولويتام پيشرانش و ايروديناميك هستند.

ayat_foryou

عضو جدید
سلام

سلام

سلام دوستان
با این رتبه می تونم از روزانه ی مهندسی فضایی مالک اشتر قبول بشم
راست که می گن بعدا دانشجوهاشو استخدام می کنه

سلام مهندس. من کارشناسیم رو تو رشته ی جامدات از مالک اشتر گرفتم.تو هوافضای اونجا هم دوستای زیادی دارم.
در مورد این دانشگاه باید بهت بگم که کلا مثل تمام دانشگاههی دیگه است با این تفاوت که بعضی از مواقع در بعضی نقاط دانشگاه قوانین وزارت دفاع ملاکه. اما اینطوزی نیست که فکر کنی مثل امام حسین یا ستاریه. اصلا. چون مدرکش مثل بقیه ی دانشگاههاست. در مورد اینکه مالک اشتر بهتره یا آزاد شک نکن که مالک اشتر حتی در مقایسه با خواجه نصیر من پیشنهاد میکنم مالک اشتر رو ترجیح بدی چون تمام استاداش روسای صنایع مختلف هوایی هستن و رابطه داشتن باهاشون میتونه خیلی بهت کمک کنه.
سطع علمی و کارگاههای عملی دانشگاه خیلی بالاتر از اون چیزیه که احتمالا آلان فکر می کنی.
در مورد استخدام هم شرایط بهتری داری تا بعدا تو وزارت دفاع استخدام بشی.
نقطه ضعف مالک اشتر سخت گیری و نمره ها و معدل پایینه!

ayat_foryou

عضو جدید
سلام به همگی
کسی می دونه مدرک دانشگاه مالک اشتر چطوریه؟می خواستم بدونم سازمانی است یا اینکه وزرات علومی است؟ یعنی مثل دانشگاه امام حسین یا شهید ستاری است یا نه؟
چون مدارکی که دانشگاه های شهید ستاری یا امام حسین یا دانشگاه امام علی می دهند سازمانی است!
در ضمن اعتبار دانشگاه مالک اشتر در کشور چطوریه؟ یعنی جایی که می خواهی کار کنی مدرکش را مثل دانشگاهای دولتی قبول دارند؟ از دانشگاه آزاد معتبر تر هست یا نه؟
بچه ها اگر اطلاعات موثقی در اینم زمینه دارید منو راهنمایی کنید؟ خیلی ممنون می شم

سلام مهندس. من کارشناسیم رو تو رشته ی جامدات از مالک اشتر گرفتم.تو هوافضای اونجا هم دوستای زیادی دارم.
در مورد این دانشگاه باید بهت بگم که کلا مثل تمام دانشگاهای دیگه است با این تفاوت که بعضی از مواقع در بعضی نقاط دانشگاه قوانین وزارت دفاع ملاکه. اما اینطوزی نیست که فکر کنی مثل امام حسین یا ستاریه. اصلا. چون مدرکش مثل بقیه ی دانشگاههاست. در مورد اینکه مالک اشتر بهتره یا آزاد شک نکن که مالک اشتر حتی در مقایسه با خواجه نصیر من پیشنهاد میکنم مالک اشتر رو ترجیح بدی چون تمام استاداش روسای صنایع مختلف هوایی هستن و رابطه داشتن باهاشون میتونه خیلی بهت کمک کنه.
سطع علمی و کارگاههای عملی دانشگاه خیلی بالاتر از اون چیزیه که احتمالا آلان فکر می کنی.
در مورد استخدام هم شرایط بهتری داری تا بعدا تو وزارت دفاع استخدام بشی.
نقطه ضعف مالک اشتر سخت گیری و نمره ها و معدل پایینه!

hamed775

عضو جدید
سلام به همگی

مدرک دانشگاه امام حسین یا ستاری اگه بورس اونجا نباشی سازمانی نیست.چون از طریق آزمون سراسری دانشجو میگیره.یکی از دوستام فوق مکانیک امام حسین خونده و الان داره دانشگاه ازاد درس میده.
اونایی که مدرکشون سازمانیه داستانشون فرق میکنه ،اونا اصلا کنکور نمیدن !!!
درمورد دانشگاه مالک هم همینطوره.ولی دانشگاه مالک خیلی بهتر از امام حسینه.

Bozorg_Arteshdar

عضو جدید
وای خدا یکی کمک کنه دیگه وقتی نمونده
با 373 میشه کجا ها قبول شد؟
شهید بهشتی تا چند میگیره