کارشناسی ارشد و دکترا پلیمر

کارشناسی ارشد و دکترا پلیمر

• مجموع رای دهندگان
    84

nicenet1369

عضو جدید
کلی آموزش

کلی آموزش

نتیجه جست و جوی 2 ماهه من تو اینترنت امید وارم بدردتون بخوره حتما ازش استفاده کنید :smile:

پیوست ها

• 1.pdf
    330.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

nicenet1369

عضو جدید
جزوه ی کنکوری استادای پلیمر امیرکبیر:
4- رئولوژی --------------> گوهرپی
5-پلاستیک --------------> نازکدست* یا کوکبی
6- کامپوزیت --------------> غفوریان
7-الاستومر --------------> کتباب یا جلالی*

springspring

عضو جدید
کلیه سوالات کارشناسی ارشد پلیمر ازاد و سراسری همراه با حل را اگه ممکنه بگذارید:smile:

nicenet1369

عضو جدید

nicenet1369

عضو جدید
راه بی راه ارشد!

راه بی راه ارشد!

این مصاحبه رو از سایت بچه های 86 پلیمر دانشگاه علوم تحقیقات گرفتم(http://polymer86.blogfa.com) که با خانم میانه رو رتبه28 پلیمر امسال انجام شده:
__________________________________________________________________________________
- از چه زمانی شروع به درس خواندن کردی؟
تابستان پارسال بود، یک هفته بعد از امتحانات ترم. اول با یک برنامه­ریزی یک دوره کلی روی تمام درس­ها انجام دادم. البته کلاس­های پژوهشگاه هم بود و خیلی خوب وقت درس خواندن نداشتم و روزی 5 تا 6 ساعت درس می­خواندم. اما از مهر ماه با یک برنامه فشرده شروع به خواندن کردم. البته کلاس­های دانشگاه هم شروع شده بود و مجبور بودم روزهایی که کامل خانه می­ماندم 10 تا 11 ساعت درس بخوانم.
- از کلاس­های کنکور هم استفاده می­کردی؟
من جزوه­های جهاد را داشتم و ترجیح دادم که کلاس نروم تا وقتم برای درس خواندن آزادتر باشد.
- پس شیوه درس خواندنت زیاد تفاوتی نکرده بود؟
راستش ترم آخر، وقت من خیلی محدود بود و مجبور بودم درسی که هر استادی می­داد را همان روز بخوانم –برخلاف رفتار گذشته­ام- و این باعث می­شد جلسه بعد درس را بهتر یاد بگیرم و چون ذهنم آماده بود اگر سؤالی داشتم همان موقع می­پرسیدم. البته آن­قدرها هم آسان نبود. اگر یادتان باشد پارسال چهارشنبه­ها و پنج­­شنبه­های زیادی تعطیل شد و مباحث زیادی از الاستومر و کنترل فرایند سر کلاس تدریس نشد و من مجبور شدم خودم بخوانم. حتا چند بار کاملا ناامید شده بودم!
- ناامید؟! با این همه انگیزه؟
بله، مثلا اولین باری که تصمیم گرفتم تست­های سیالات کنکور پارسال را بزنم، هیچ فرمولی یادم نمی­امد. سؤالات آشنا بود ولی نمی­توانستم حل کنم. آن زمان هم ناامید شدم ولی با تکرار و تمرین وضعیتم بهتر شد و آن موقع متوجه شدم با یک بار خواندن تسلط کافی برای پاسخ دادن به وجود نمی­آید.
- با این حجم زیاد منابع و این وقت محدود چه طور به تکرار هم رسیدی؟
مراجع کنکور فوق نسبت به کنکور کارشناسی محدودتر است و من هم ترجیح دادم به جای آن که چند کتاب بخوانم، یک کتاب را چند بار بخوانم!!! و از همه مهم­تر 20 روز آخری بود که بین امتحانات و کنکور بود و با برنامه­ریزی درس­ها را دوبار تکرار کردم و تست­ها را هم دوره کردم.
__________________________________________________________________________________
اینم سوال و جواب از خانم میانه رو تو بخش نظرات :
سوال اول:
اولا تبریک میگم برای کسب این رتبه
1.معدلتون چند بوده؟!
2.جزوه های جهاد رو چطوری میتونیم بگیریم؟! آیا امکانش نیست که شما جزوه هارو در اختیار ماها قرار بدید؟!
3.منظورتون از تابستان سال پیش پس از پایان ترم 6 هست؟! یعنی تا قبل از اون اصلا با هدف ارشد درس نخوندید؟!
4.سیالات رو از چه مرجعی و جزوه ای خوندید و سینتیک رو؟!
مرسی
پاسخش:
ممنون.
1. معدل کلم 17.23 بود.( البته همان سال کنکور متوجه می شید که نمره خوب یا بدی که در هر درس گرفتید اصلاَ ملاک آن نیست که تست های اون درس رو هم می تونید یزنید یا نه)
2. من تمام جزوه هایی که برای ارشد خودندم رو دادم دست یکی از دوستام. البته خیلی از بچه ها هم از این جزوه ها کپی گرفتن که می تونید ازشون بگیرید. اگر از بچه های ورودیمون کسی رو پیدا نکردید بگیید که من کسایی که جزوه ها رو دارن معرفی کنم بهتون.
3. چرا قبل از تابستون پارسال هم به فکر ارشد بودم و اصلاَ از ترم 5 بود که شروع به جمع کردن جزوه ها برای ارشد کردم. یا مثلاَ ترم 6 هم زمان با آز سیالات سیالاتمو یه دور خوندم و تست های کنکور سال قبل رو هم کم و بیش حل می کردم که اشکالاتمو از مهندس دیزجی بپرسم. ولی از تابستون بعد از ترم 6 بود که واقعاَ جدی و به هدف قبول شدن واسه کنکور درس خوندم.
4. برای سیالات جلد 1 و2 کتاب های راهیان ارشد واقعاَ عالیه. البته این کتاب سوالات مربوط به رشته های مکانیک و عمران و شیمی رو هم داره. که خودتون با دیدن تستای سال های قبل پلیمر متوجه می شید که لازم نیست تست های خیلی مشکل مکانیک و عمران رو هم بلد باشید.
برای سینتیک هم جزوه ی دکتر افشار طارمی که طراح سوالات این درس هستند کافیه. برای تست های این درس هم می تونید تست های سال های قبل پلیمر رو بزنید.
(شدیداَ توصیه می کنم روی تمام سوالات کنکورهای سال های 90-81 کار کنید تا تسط کافی روی آن سوالات رو داشته باشید. مخصوصاَ درس هایی مثل خواص فیزیکی و سینتیک)
خواهش می کنم
سوال دوم:
درصدهاتونو میگید؟
پاسخش:
زبان: 13
سینتیک و اصول: 60
خواص فیزیکی و شیمی فیزیک: 32
ریاضیات: 42
پدیده های انتقال: 19
تکنولوژی پلیمر: 32
سیالات: 50
کنترل: 58
سوال سوم:
سلام.
جزوه استادهای دانشگاه خودمون نسبت به جزوات جهاد خیلی ناقصه یا کامله؟
اگر به زمان عقب برگردی باز هم خودت می خونی یا میری کلاس کنکور؟
فکر می کنی اگر بعد از فراغت از تحصیل کنکور میدادی رتبه ات بهتر میشد؟
کتاب های رفرنس که اساتید میگن مثل مکانیک سیالات شیمز و ... هم خوندی یا فقط جزوه و تست رو می خوندی؟
اگر به زمان عقب برگردی باز هم پروژه با دکتر عباسیان بر می داری؟
کنکور ازمایشی هم شرکت می کردی؟اگه اره مال کجا رو امتحان میدادی؟ماهان پارسه و....؟
پاسخش:
سلام
راستش رو بخواهید آره. متاسفانه جزوه هامون نسبت به مراجع کنکور ناقصی زیاد داره. طراح سوالات هم که بیش تر از دانشگاه امیر کبیر هستن به خاطر همین من تقریباَ برای کنکور هیچ درسی رو از جزوه های خودمون نخوندم و همون جزوه های امیر کبیر رو خوندم با کتابای راهیان ارشد و علوی.
خوب چون از نتیجه ای که گرفتم راضیم اگر به عقب برگردم هم همین روند رو دنبال می کنم.
راستش برای من بیش تر ادامه تحصیل مهم بود. حالا این که رتبم چند بشه خیلی دغدغم نبود. همین که به اندازه ای می شد که یکی از دانشگاهای تهرانو قبول شم برام کفایت می کرد. خوب دیدم اگه یه کم بیش تر تلاش کنم و هم زمان با درسای ترم 7 که خیلیاشونم تو کنکور هست درسای قبلی رو هم بخونم یه سال جلو می افتم. خودم فکرمی کنم سال دیگم با امسالم خیلی فرق نمی کنه. چون امسالم سعی کردم چیزی کم نذارم.
راستش سال کنکور وقتی برای خوندن کتاب مرجع نداشتم. به جز پلاستیک که خوب طول ترم با کلاس خوندمش و یه کم از شیمی فیزیم اسپرلینگ اون قسمتایی که از کتاب دکتر محمدی متوجه نمی شدم.
معمولاَ سعی می کنم تصمیمایی بگیرم که با گذشت زمان ازشون پشیمون نشم. پروژه برداشتنم با دکتر عباسیان هم از همون تصمیمایی که فکر نمی کنم هیچ وقت ازش پشیمون بشم.
پارسال که هیچ جا کنکور آزمایشی واسه پلیمر نداشت. نه ماهان نه پارسه. من فقط دو تا فایل از آزمون علوی داشتم که اصلاَ استاندارد نبود. کلش 1ساعته تموم می شد.
سوال چهارم:
چه جوری تونستیین این همه درسو توی مدت کم بخونین؟ زمان بندیتون چه شکلی بود چون این ترم توی چارت خیلی درسای خفن هست!
پاسخش:
خوب اول تابستون شروع کردم به خوندن درسای ترمای قبلم. این طوری که هر دو هفته رو واسه دو تا درس می ذاشتم (مثلاَ سینتیک و سیالات باهم). بعد این طوری تا آخر تابستون درسایی که تا اون موقع پاس کرده بودم رو یه دور خوندم. بعدش از مهر با یکی از دوستام هر هفته یه برنامه ی منسجم می نوشتیم. این طوری که روزایی که می رفتیم دانشگاه درس همون روز با تستاش رو می خوندیم. روزایی هم که خونه بودیم درسای ترمای قبلمونو با تستاش می خوندیم. البته چون حجم درسامون زیاد بود مجبور بودیم هیچ زمانی رو از دست ندیم. ولی این طوری حسنش این بود که می تونستیم اشکالای درسای قبلیمون رو هم از استادامون بپرسیم. این خیلی حسنه چون مثلاَ برای خواص فیزیکی دو فصل هست که به ما درس داده نمی شه و اصلاَ هم فهمیدنشون راحت نیست. ولی وقتی از دکتر بازگیر اشکالامونو می پرسیدم کامل اون قسمت رو توضیح می دادن و فهم مطالب آسون تر می شد.
(با یه برنامه ریزی منسجم حتماَ می تونید تمام درسا رو حداقل دو دور بخونید)

برای یه سری از درسا کتاب درسی هست و نیاز به جزوه خوندن ندارن:
شیمی فیزیک دکتر محمدی ( که بر مبنای کتاب اسپرلینگ است)
اصول مهندسی دکتر حدادی اصل(جلد سبز رنگ)
انتقال جرم دکتر پور مهدیان ( که بر مبنای کتاب میدلمن است)
کنترل فرآیند دکتر رفیع زاده ( که نسبت به کتاب دکتر نیک آذر چند فصل اضافه دارد)
برای پلاستیک هم که مرجع کتاب برنهارده که اگر طول ترم با کلاس بخونید نیاز به مرجع دیگه ای ندارید.
سوال پنجم:
گه میشه مرجع مطالعتون رو تو همه ی درسای ارشد از زبان گرفته تا آخرین درس معرفی کنید(کتاب و جزوه هر دو)
پاسخش:
اصول: کتاب دکتر حدادی(جلد سبز رنگ) + جزوه ی دکتر صائب
سینتیک: جزوه ی دکتر افشار طارمی
خواص فیزیکی: کتاب علوی
شیمی فیزیک: کتاب دکتر محمدی + جزوه ی حهاد
ریاضیات: کتاب راهیان ارشد + جزوه ی جهاد
رئولوژی: جزوه ی خانم دکتر گوهرپی( استاد این درس در امیر کبیر) + جزوه ی جهاد
حرارت: کتاب راهیان ارشد
جرم: کتاب دکتر پورمهدیان + جزوه ی دکتر معصومی+جزوه جهاد
پلاستیک: کتاب برنهارد + جزوه ی دکتر نازک دست
کامپوزیت: جزوه ی دکتر غفاریان
الاستومر: جزوه ی امیر کبیر دکتر کتباب
سیالات: کتاب راهیان ارشد + جزوه ی دکتر معصومی
کنترل: کتاب دکتر رفیع زاده + کتاب دکتر نیک آذر+جزوه جهاد
برای زبان هم هیچ مرجعی نخوندم.

nicenet1369

عضو جدید
راه و بی راه ارشد!

راه و بی راه ارشد!

این مصاحبه رو از سایت بچه های 86 پلیمر دانشگاه علوم تحقیقات گرفتم(http://polymer86.blogfa.com) که با خانم میانه رو رتبه28 پلیمر امسال انجام شده:
- از چه زمانی شروع به درس خواندن کردی؟
تابستان پارسال بود، یک هفته بعد از امتحانات ترم. اول با یک برنامه­ریزی یک دوره کلی روی تمام درس­ها انجام دادم. البته کلاس­های پژوهشگاه هم بود و خیلی خوب وقت درس خواندن نداشتم و روزی 5 تا 6 ساعت درس می­خواندم. اما از مهر ماه با یک برنامه فشرده شروع به خواندن کردم. البته کلاس­های دانشگاه هم شروع شده بود و مجبور بودم روزهایی که کامل خانه می­ماندم 10 تا 11 ساعت درس بخوانم.
- از کلاس­های کنکور هم استفاده می­کردی؟
من جزوه­های جهاد را داشتم و ترجیح دادم که کلاس نروم تا وقتم برای درس خواندن آزادتر باشد.
- پس شیوه درس خواندنت زیاد تفاوتی نکرده بود؟
راستش ترم آخر، وقت من خیلی محدود بود و مجبور بودم درسی که هر استادی می­داد را همان روز بخوانم –برخلاف رفتار گذشته­ام- و این باعث می­شد جلسه بعد درس را بهتر یاد بگیرم و چون ذهنم آماده بود اگر سؤالی داشتم همان موقع می­پرسیدم. البته آن­قدرها هم آسان نبود. اگر یادتان باشد پارسال چهارشنبه­ها و پنج­­شنبه­های زیادی تعطیل شد و مباحث زیادی از الاستومر و کنترل فرایند سر کلاس تدریس نشد و من مجبور شدم خودم بخوانم. حتا چند بار کاملا ناامید شده بودم!
- ناامید؟! با این همه انگیزه؟
بله، مثلا اولین باری که تصمیم گرفتم تست­های سیالات کنکور پارسال را بزنم، هیچ فرمولی یادم نمی­امد. سؤالات آشنا بود ولی نمی­توانستم حل کنم. آن زمان هم ناامید شدم ولی با تکرار و تمرین وضعیتم بهتر شد و آن موقع متوجه شدم با یک بار خواندن تسلط کافی برای پاسخ دادن به وجود نمی­آید.
- با این حجم زیاد منابع و این وقت محدود چه طور به تکرار هم رسیدی؟
مراجع کنکور فوق نسبت به کنکور کارشناسی محدودتر است و من هم ترجیح دادم به جای آن که چند کتاب بخوانم، یک کتاب را چند بار بخوانم!!! و از همه مهم­تر 20 روز آخری بود که بین امتحانات و کنکور بود و با برنامه­ریزی درس­ها را دوبار تکرار کردم و تست­ها را هم دوره کردم.
- بعد از کنکور هم که ترم هشت را با آرامش تمام شروع کردی؟!
تقریبا! بیش­تر روی پروژه­ و کارآموزی تمرکز کردم. پروژه من انتخاب دستگاه تزریق مناسب است. با راهنمایی استاد پروژه­ام، دکتر عباسیان، تصمیم گرفتم کارآموزی­ام را در جایی بگذرانم که دستگاه تزریق می­سازند اما نهایتا در قسمت تزریق کارخانه مهرکام­پارس که تعداد زیادی دستگاه تزریق دارد، دوره­ام را گذراندم. یک پارامتر مهم برای انتخاب دستگاه تزریق، نیروی گیره است و من برای دستگاه­های آن­جا این پارامتر را حساب کردم (کاری که تا به حال نکرده بودند) و مدیر بخش خیلی از این کار من استقبال کرد. و برای من خیلی خوشایند بود که به عنوان کارآموز توانستم کاری را پیش ببرم چون پیش از آن فکر می­کردم در صنعت حرفی برای گفتن ندارم.
اینم سوال و جواب از خانم میانه رو تو بخش نظرات :
سوال اول:
اولا تبریک میگم برای کسب این رتبه
1.معدلتون چند بوده؟!
2.جزوه های جهاد رو چطوری میتونیم بگیریم؟! آیا امکانش نیست که شما جزوه هارو در اختیار ماها قرار بدید؟!
3.منظورتون از تابستان سال پیش پس از پایان ترم 6 هست؟! یعنی تا قبل از اون اصلا با هدف ارشد درس نخوندید؟!
4.سیالات رو از چه مرجعی و جزوه ای خوندید و سینتیک رو؟!
مرسی
پاسخش:
ممنون.
1. معدل کلم 17.23 بود.( البته همان سال کنکور متوجه می شید که نمره خوب یا بدی که در هر درس گرفتید اصلاَ ملاک آن نیست که تست های اون درس رو هم می تونید یزنید یا نه)
2. من تمام جزوه هایی که برای ارشد خودندم رو دادم دست یکی از دوستام. البته خیلی از بچه ها هم از این جزوه ها کپی گرفتن که می تونید ازشون بگیرید. اگر از بچه های ورودیمون کسی رو پیدا نکردید بگیید که من کسایی که جزوه ها رو دارن معرفی کنم بهتون.
3. چرا قبل از تابستون پارسال هم به فکر ارشد بودم و اصلاَ از ترم 5 بود که شروع به جمع کردن جزوه ها برای ارشد کردم. یا مثلاَ ترم 6 هم زمان با آز سیالات سیالاتمو یه دور خوندم و تست های کنکور سال قبل رو هم کم و بیش حل می کردم که اشکالاتمو از مهندس دیزجی بپرسم. ولی از تابستون بعد از ترم 6 بود که واقعاَ جدی و به هدف قبول شدن واسه کنکور درس خوندم.
4. برای سیالات جلد 1 و2 کتاب های راهیان ارشد واقعاَ عالیه. البته این کتاب سوالات مربوط به رشته های مکانیک و عمران و شیمی رو هم داره. که خودتون با دیدن تستای سال های قبل پلیمر متوجه می شید که لازم نیست تست های خیلی مشکل مکانیک و عمران رو هم بلد باشید.
برای سینتیک هم جزوه ی دکتر افشار طارمی که طراح سوالات این درس هستند کافیه. برای تست های این درس هم می تونید تست های سال های قبل پلیمر رو بزنید.
(شدیداَ توصیه می کنم روی تمام سوالات کنکورهای سال های 90-81 کار کنید تا تسط کافی روی آن سوالات رو داشته باشید. مخصوصاَ درس هایی مثل خواص فیزیکی و سینتیک)
خواهش می کنم
سوال دوم:
درصدهاتونو میگید؟
پاسخش:
زبان: 13
سینتیک و اصول: 60
خواص فیزیکی و شیمی فیزیک: 32
ریاضیات: 42
پدیده های انتقال: 19
تکنولوژی پلیمر: 32
سیالات: 50
کنترل: 58
سوال سوم:
سلام.
جزوه استادهای دانشگاه خودمون نسبت به جزوات جهاد خیلی ناقصه یا کامله؟
اگر به زمان عقب برگردی باز هم خودت می خونی یا میری کلاس کنکور؟
فکر می کنی اگر بعد از فراغت از تحصیل کنکور میدادی رتبه ات بهتر میشد؟
کتاب های رفرنس که اساتید میگن مثل مکانیک سیالات شیمز و ... هم خوندی یا فقط جزوه و تست رو می خوندی؟
اگر به زمان عقب برگردی باز هم پروژه با دکتر عباسیان بر می داری؟
کنکور ازمایشی هم شرکت می کردی؟اگه اره مال کجا رو امتحان میدادی؟ماهان پارسه و....؟
پاسخش:
سلام
راستش رو بخواهید آره. متاسفانه جزوه هامون نسبت به مراجع کنکور ناقصی زیاد داره. طراح سوالات هم که بیش تر از دانشگاه امیر کبیر هستن به خاطر همین من تقریباَ برای کنکور هیچ درسی رو از جزوه های خودمون نخوندم و همون جزوه های امیر کبیر رو خوندم با کتابای راهیان ارشد و علوی.
خوب چون از نتیجه ای که گرفتم راضیم اگر به عقب برگردم هم همین روند رو دنبال می کنم.
راستش برای من بیش تر ادامه تحصیل مهم بود. حالا این که رتبم چند بشه خیلی دغدغم نبود. همین که به اندازه ای می شد که یکی از دانشگاهای تهرانو قبول شم برام کفایت می کرد. خوب دیدم اگه یه کم بیش تر تلاش کنم و هم زمان با درسای ترم 7 که خیلیاشونم تو کنکور هست درسای قبلی رو هم بخونم یه سال جلو می افتم. خودم فکرمی کنم سال دیگم با امسالم خیلی فرق نمی کنه. چون امسالم سعی کردم چیزی کم نذارم.
راستش سال کنکور وقتی برای خوندن کتاب مرجع نداشتم. به جز پلاستیک که خوب طول ترم با کلاس خوندمش و یه کم از شیمی فیزیم اسپرلینگ اون قسمتایی که از کتاب دکتر محمدی متوجه نمی شدم.
معمولاَ سعی می کنم تصمیمایی بگیرم که با گذشت زمان ازشون پشیمون نشم. پروژه برداشتنم با دکتر عباسیان هم از همون تصمیمایی که فکر نمی کنم هیچ وقت ازش پشیمون بشم.
پارسال که هیچ جا کنکور آزمایشی واسه پلیمر نداشت. نه ماهان نه پارسه. من فقط دو تا فایل از آزمون علوی داشتم که اصلاَ استاندارد نبود. کلش 1ساعته تموم می شد.
سوال چهارم:
چه جوری تونستیین این همه درسو توی مدت کم بخونین؟ زمان بندیتون چه شکلی بود چون این ترم توی چارت خیلی درسای خفن هست!
پاسخش:
خوب اول تابستون شروع کردم به خوندن درسای ترمای قبلم. این طوری که هر دو هفته رو واسه دو تا درس می ذاشتم (مثلاَ سینتیک و سیالات باهم). بعد این طوری تا آخر تابستون درسایی که تا اون موقع پاس کرده بودم رو یه دور خوندم. بعدش از مهر با یکی از دوستام هر هفته یه برنامه ی منسجم می نوشتیم. این طوری که روزایی که می رفتیم دانشگاه درس همون روز با تستاش رو می خوندیم. روزایی هم که خونه بودیم درسای ترمای قبلمونو با تستاش می خوندیم. البته چون حجم درسامون زیاد بود مجبور بودیم هیچ زمانی رو از دست ندیم. ولی این طوری حسنش این بود که می تونستیم اشکالای درسای قبلیمون رو هم از استادامون بپرسیم. این خیلی حسنه چون مثلاَ برای خواص فیزیکی دو فصل هست که به ما درس داده نمی شه و اصلاَ هم فهمیدنشون راحت نیست. ولی وقتی از دکتر بازگیر اشکالامونو می پرسیدم کامل اون قسمت رو توضیح می دادن و فهم مطالب آسون تر می شد.
(با یه برنامه ریزی منسجم حتماَ می تونید تمام درسا رو حداقل دو دور بخونید)

برای یه سری از درسا کتاب درسی هست و نیاز به جزوه خوندن ندارن:
شیمی فیزیک دکتر محمدی ( که بر مبنای کتاب اسپرلینگ است)
اصول مهندسی دکتر حدادی اصل(جلد سبز رنگ)
انتقال جرم دکتر پور مهدیان ( که بر مبنای کتاب میدلمن است)
کنترل فرآیند دکتر رفیع زاده ( که نسبت به کتاب دکتر نیک آذر چند فصل اضافه دارد)
برای پلاستیک هم که مرجع کتاب برنهارده که اگر طول ترم با کلاس بخونید نیاز به مرجع دیگه ای ندارید.
سوال پنجم:
گه میشه مرجع مطالعتون رو تو همه ی درسای ارشد از زبان گرفته تا آخرین درس معرفی کنید(کتاب و جزوه هر دو)
پاسخش:
اصول: کتاب دکتر حدادی(جلد سبز رنگ) + جزوه ی دکتر صائب
سینتیک: جزوه ی دکتر افشار طارمی
خواص فیزیکی: کتاب علوی
شیمی فیزیک: کتاب دکتر محمدی + جزوه ی حهاد
ریاضیات: کتاب راهیان ارشد + جزوه ی جهاد
رئولوژی: جزوه ی خانم دکتر گوهرپی( استاد این درس در امیر کبیر) + جزوه ی جهاد
حرارت: کتاب راهیان ارشد
جرم: کتاب دکتر پورمهدیان + جزوه ی دکتر معصومی+جزوه جهاد
پلاستیک: کتاب برنهارد + جزوه ی دکتر نازک دست
کامپوزیت: جزوه ی دکتر غفاریان
الاستومر: جزوه ی امیر کبیر دکتر کتباب
سیالات: کتاب راهیان ارشد + جزوه ی دکتر معصومی
کنترل: کتاب دکتر رفیع زاده + کتاب دکتر نیک آذر+جزوه جهاد
برای زبان هم هیچ مرجعی نخوندم.

nicenet1369

عضو جدید
اشتباهات استراتژیک رتبه های برتر

اشتباهات استراتژیک رتبه های برتر

در اين قسمت به قلم تعدادي از دانشجوياني كه كنكور ارشد داده‌اند مهم‌ترين اشتباهات آن‌ها از ديدهاي مختلف آمده است. اميدواريم وقتي كنكور مي‌دين اين اشتباهات جزو كارنامه ما نباشد. :)

1ـ من سر جلسه کنکور چند تا سؤال را علامت زدم و با خودم گفتم برمی‌گردم بعداً جواب می‌دهم. یادم رفت! یعنی فکر می‌کنم مهم‌ترین اشتباه من نداشتن استراتژی پاسخ‌گویی به سؤالات بود. با اینکه در آزمون‌های آزمایشی هم شرکت کرده بودم اما استراتژی تست‌زنی را تمرین نکرده بودم.

2ـ من در آزمون آزمایشی شرکت کرده بودم و در تمام آزمون‌ها رتبه اول یا دوم كسب كردم. ولی هرگز بعد از آزمون‌ها سؤالات را مرور نمی‌کردم تا نقاط ضعف و علت غلط زدن بعضی ‌تست‌ها را بررسی کنم.آزمون‌های آزمایشی برای من فقط شبیه‌سازی کنکور بود و جنبه آموزشی آن‌ها خیلی کم بود.
(فرزاد طاهرخانی ـ رتبه 9 مکانیک 88)

3- سوالی رو که کلی روش فکر کرده بودم و حل کرده بودم درپایان زمان کنکور برگشتم و جواب اون رو با یک بی دقتی و در نظر نگرفتن تمام جوانب عوض کردم ، شاید اگه این کارو نمی کردم الان از سربازی معاف بودم !!
(دانش رضوی ـ رتبه 3 کامپیوتر 88)

4ـ اشتباه اول من انتخاب نکردن رشته مورد علاقه‌ام برای کنکور کارشناسی ارشد بود. اشتباه دوم من این بود که دروس آمار و زبان كلاس نرفتم و در آزمونهاي آزمايشي شركت نكردم. اشتباه سوم من اين بود كه دوستام فهميدن من واسه كنكور ارشد درس مي‌خونم و اين موضوع فشار رواني مضاعفي به من وارد كرد. چون مرتب سؤال مي‌كردند كه چقدر درس مي‌خوني؟! كجايي؟! و اما مهمترين اشتباه من روشن كردن موبايلم بود!
(اسحاق سام‌خانیان ـ رتبه 7 روانشناسی 87)

5ـ روز قبل از کنکور حس می‌کردم تمامی مطالب را فراموش کردم. تا ساعت 8 شب در حال درس خواندن بودم اما نتیجه‌ای جز استرس و نگرانی برایم نداشت و هیچ کدام از آن مطالب در روز آزمون به کارم نیامد. فکر می‌کنم اگر روز آخر را به تفریح و استراحت می‌پرداختم، در سر کنکور آرامش بیشتری داشتم.
(حسین محبی میبدی ـ رتبه 81 مدیریت صنعتی 87)

6ـ من دفترچه کنکور کارشناسی ارشد را خوب مطالعه نکرده بودم. طبق اطلاعاتی که از داوطلب‌های قبلی گرفته بودم فکر می‌کردم 2 درس در دفترچه اول و 5 درس در دفترچه دوم ارائه می‌شود. اما ترتیب سؤالات در آن سال تغییر کرده بود. 20 دقیقه وقت باقی مانده بود و من هنوز 3 درس را جواب نداده بودم. خیلی استرس داشتم اما تمام تلاشم را کردم که خودم را کنترل کنم. اول توکل به خدا، بعد یک لیوان آب و یک نفس عمیق و دوباره شروع کردم. هیچ درسی را کنار نگذاشتم اما 20 دقیقه هم وقت کمی بود. رتبه من یک نشد اما خدا را شکر قبول شدم. فکر می‌کنم در کنار مطالعه کسب آمادگی برای شرایط پیش‌بینی نشده و توانایی در حفظ آرامش خیلی اهمیت دارد.
(نصیر داستان ـ رتبه 40 مشاوره 87)

7ـ دو ماه قبل از کنکور به اشباع رسیده بودم یعنی آمادگی کامل داشتم که در کنکور شرکت کنم. این موضوع باعث شد دو هفته از درس جدا شوم و درس خواندن دیگر برایم جذابيتي نداشت.
(محمد حسین سلیمانی ـ رتبه 6 مدیریت 88)

8ـ من به درس ریاضی و آمار علاقه نداشتم و وقتی آن‌ها را وارد برنامه‌ام می‌کردم بعد از یک ربع مطالعه به خودم تلقین می‌کردم که یادگیری ضعیفی دارم و دلسرد می‌شدم. اما با نزدیک شدن به کنکور به اجبار ریاضی را خواندم و متوجه شدم که چقدر درس آسانی است و پشیمان شدم که چرا به تدریج آن‌ها را نخوانده بودم و آنقدر فشار را در ماه‌های آخر متحمل شدم.

9ـ اشتباه من این بود که سؤال‌های قدیمی کنکور(مثلاً از سال 70) را خواندم. چون در بعضی کتاب‌های کنکور این تست‌ها تفکیک نشده است.
(سید مجتبی پایدار ـ رتبه 6 تربیت بدنی 88)

10ـ من درس ریاضی مهندسی را در تابستان مطالعه کردم و در پاییز فرصت مطالعه مجدد آن را پیدا نکردم و در نتیجه مطالب را فراموش کردم و نتوانستم در این درس نتیجه خوبی بگیرم.
(الهام صالحون ـ رتبه 120 مواد 88)

11ـ من خودم را برای شرایط غیر منتظره آماده نکرده بودم، اما همیشه همه چیز به صورت طبیعی پیش‌نمی‌رود. با مرور اتفاقاتی که در سال کنکور برایم پیش‌آمده فکر می‌کنم باید همیشه برای رویارویی با مشکلاتی مثل فوت عزیزان در نزدیکی‌های کنکور، تصادف، بیماری و مواردي از این دست آماده بود.
(م صادقی ـ رتبه 180 مکانیک87)

12ـ بزرگترین اشتباه من شرکت در آزمون‌های آزمایشی غیر استاندارد بود.
(رضا رئیسی ـ رتبه 47 مواد 88)

13ـ بزرگترین اشتباه من عدم اعتماد به نفس بود. همیشه به نتیجه خوب و بد کنکور فکر می‌کردم با اینکه وضعیت درسی‌ام خوب بود اما توانایی کسب رتبه خوب را در خودم نمی‌دیدم.

14ـ به علت تسلطی که روی برخی دروس داشتم و در آزمون‌های آزمایشی هم نتایج خیلی خوبی می‌گرفتم توقع درصد 100 را در روز آزمون اصلی خودم داشتم، ولی در کنکور سؤالات آن درس بسیار سخت طرح شده بود و من چون احساس می‌کردم به هدفم نرسیده‌ام در سر آزمون خیلی ناامید شدم .

15ـ زمانی که تصمیم گرفتم برای کنکور ارشد درس بخوانم به دلیل عدم برنامه‌ریزی برای دوره کردن دروس و تست نزدن همراه با مطالعه درس‌ها، خیلی از انرژی و وقتم تلف شد. شاید اگر در آزمون‌های آزمایشی شرکت می‌کردم بهتر می‌تونستم زمانم رو مدیریت کنم.
(رضا دهقان ـ رتبه 22 حقوق 87)

16ـ من روی درس زبان خیلی سرمایه‌گذاری کردم، انصافاً خودمو تقویت کردم و به اعتماد به نفس لازم تو درس زبان رسیدم، فکر می‌کردم سرکنکور، زبان نقطه‌ی قوتم خواهد بود. اونقدر اعتماد به نفس داشتم که با زبان شروع کردم. ولی از شانس من زبان کنکور 88 خیلی مشکل بود، ولی من نمی‌تونستم بپذیرم و سه دور سؤالات زبان را خوندم ولی باز نمی‌تونستم ازش بگذرم و نتونستم اون تعداد سؤالی که مد نظرم بود را پاسخ دهم، تا به خودم اومدم دیدم 50 دقیقه گذشته و من فقط 11 سؤال را با اطمینان کامل پاسخ دادم، خیلی ناراحت شدم و چند تا سؤال دیگرو که مطمئن نبودم پاسخ دادم، ولی متأسفانه همه رو غلط زده بودم. و چون خیلی روی زبان وقت گذاشتم (سر جلسه‌ی کنکور) به درس پژوهش عملیاتی نرسیدم و فقط تونستم 7 سؤال را بخونم و پاسخ بدم، چون فقط 10 دقیقه از وقتم مونده بود. و همین باعث شد که به رتبه‌ای که مد نظرم بود نرسم.
( سید حبیب موسوی ـ رتبه 159 مدیریت مالی 88)

منبع : arshad.gaj.ir

nicenet1369

عضو جدید
کدام موسسه برای آمادگی کنکور ارشد؟؟؟؟؟

کدام موسسه برای آمادگی کنکور ارشد؟؟؟؟؟

با سلام

من نمیخوام با مطلب این پستم بگم کدوم موسسه بهتره و کدوم بدتر؟!میخوام با خوندن این مطلب متوجه شی برای چی میخوای بری این موسسه ثبت نام کنی و نقش این موسسه تو موفقیت تو در کنکور ارشد یا هرکنکور دیگه چیه؟؟؟؟
-----

همون جور که دوستان اطلاع دارن هرموسسه یه پکیج آموزشی داره که حاوی تمامی جزوات درسی مربوط به هررشته ی درسیه....از تمامی منابع پیشنهاد شده واسه هردرس خلاصه مطالبی رو ارائه دادن تحت عنوان جزوه!!!

بخش دیگه این موسسات آزمونهای آزمایشی این موسسات که به نظر من فقط برای اینکه با هدف و برنامه بتونی درس بخونی فقط مفید هستن ولاغیر .چون قرار نیست که سوالای کنکورا حتما از سوالای این آزمونا آورده بشه پس تکیه به سوالای این آزمونا نکنید!!!

بخش دیگه که واقعا میتونه مفید باشه کلاسای کنکور و تست و رفع اشکاله ،واقعا اگه بتونید تو این کلاسا شرکت کنید خیلی خیلی براتون مفیده ولی اگه اساتید مجربی داشته باشن!!!

برای آمادگی کنکور ارشد موسسات خاصی چون :پارسه،ماهان،پوران پژوهش،نصیر،سنجش تکمیلی،اکسین،سنجش و دانش و....معرفی شده که هرکدوم خوبی های خاص خودشون رو دارن....

اول حرفام بگم که من خودم به شخصه عضو یکی از این موسسات هستم ولی کدوم یکیش بماند چون نمیخوام تبلیغ موسسه خاصی رو کرده باشم.پس نمیخوام با حرفام بگم حتما برید عضو شید ویا اینکه اصلا بدرد نمیخورن و خودت بشین درساتو خوب خوب بخون؟!

-اول با خودت بگو واسه چی میخوای بری ثبت نام کنی؟
-آیا قبل ثبت نامت تونستی یه مرور منابع رو بخونی؟
-آیا منابع اصلی رو گیر آوردی یا اینکه فقط میخوای از پکیج آموزشی اون موسسه استفاده کنی؟
-آزمونا رو میخوای بری یا پکیج و کلاسا رو میخوای ثبت نام کنی؟
.
.
.

من خودم جزوات پارسه و ماهان و مدرسان رو دیدم و تاحدودی مطالعه کردم(قبلنا!!!) ...من موندم چطور داوطلب بدون اینکه منابع اصلی رو بخونه با تکیه بر این پکیج تو آزموناش شرکت میکنه و با اعتماد به نفس بالا که دولتی قبول میشه میره میشینه سرجلسه کنکور و بعدش که گند میزنه به آزمونش میاد و از موسسه شاکی میشه؟؟؟؟!!!!

بعضیها از قبل خوب خوب در طول ترمای دانشگاهشون با توجه به اساتید مجرب که داشتن(دانشجوهای دانشگاه های تهران و دیگر دانشگاه های برتر کشور!!!)درسا رو خوندن و تو موسسه خاصی شرکت میکنن و فقط باتوجه به وقت کمشون از پکیج و کتابای کمک آموزشی استفاده میکنن و ممکنه رتبه عالی بیارن....حالا خودت رو با همچین دانشجویی مقایسه کن ببین تو هم صلاحیت انجام همچین کاری رو داری؟؟؟؟؟!!!

وقتی جرم تریبال رو تاحالا لاشو وا نکردی و سرشار از اشکالی،چطور جزوه ی 30 یا 40 یا 50 صفحه ای این موسسه رو میخوای بخونی و به فرض که واست بشه آب خوردن بعد انتظار داری سر جلسه کنکور چشات چارتا نشه از دیدن سوالات سخت و مفهومی کنکور؟؟؟؟

بقیه منابع هم همین طور....

این پکیجا واسه دست آخر برای ماه آخر یعنی دیماه و بهمن ماه بدرد بخورن وگرنه هیچ، چون با این وضعیت به سختی آزاد اونم یه جای دورافتاده قبول میشی... (اگه همینو میخوای که هیچی)

یکی از دوستان میگفت:دوستم فلان موسسه ثبت نام کرده و کل کلاسا رو با پکیجشون گرفته خونده ولی مجاز هم نشده!!!آخه خودت قضاوت کن وقتی منبع رو درست نخوندی که ببینی کجاش مشکل داری چطور میشینی سرکلاس و بعد آزمون میدی و از پکیج خشک خالی استفاده میکنی؟؟؟؟بعد هم انتظار یه رتبه خوب رو هم داری...

اگه شما تسلط کامل به منابع اصلی داری دست آخر میتونی از این پکیج کمکی استفاده کنی که مفید هم میشه!

کسانی ازجمله خودم که استرس کنکور دارید میتونید آزمونا رو شرکت کنید چون با چند بار شرکت در آزمونا میتونید هم با برنامه درس بخونید و هم با سوالات کنکور آشنا بشید و تو آزمونای آخری که شبیه سازی کنکورن خودتون رو بطور کامل امتحان کنید....

اما دوستانی که میخوان آزمونا رو شرکت کنن:چون آزمونا معمولا از آبانماه شروع میشه و هردوهفته یه بارن پس مطمئن باش حجم مباحث هرآزمون بخاطر کمی وقت زیاده...باور کنید اگه از این یه ماهی که مونده استفاده نکنید برای آزمونا کارتون سخت میشه...تو اون دوهفته چطور میخوایید هم منبع اصلی رو بخونید و هم تست کنارش کار کنید؟تازه باخوندن بار اول منابع ممکنه اشکالاتون هویدا شه که چه شودددددددددددد!!!نور علی نوره!!!

اما تحت هرشرایطی اگه منابع رو مطالعه کامل کردید بهتون توصیه میکنم برای قسمتایی که اشکال دارید حتما کلاس کنکور و رفع اشکال برید هرموسسه فرقی نداره فقط اساتید مجرب و باتجربه باشن....
------
کلام آخر:

اینکه داوطلب کدوم موسسه باشی مهم نیست چون این موسسات به درس خوندن تو نظم و برنامه میدن ولاغیر...تمام همت و تلاش قبول شدن برمیگرده به خود داوطلب!

اگه تلاش کنی مطمئن باش نتیجه میگیری!

اگه با برنامه و بااصول درس بخونی مطمئن باش که قبول میشی اونم با یه رتبه عالی!

اگه حرف گوش کنی و اول منابع اصلی رو خوب بخونی مطمئن باش موفقی!

وگرنه قرار نیست آزمونا یا پکیج آموزشی یا کلاس کنکور هیچ موسسه ای واسه شما معجزه کنن و نباید هم انتظار معجزه از هیچ موسسه رو داشته باشید تا زمانی که خودتون همت نکردید و آستین بالا نزدید....

دیگه تصمیم با خودتونه!!!! چون مسئولیت تصمیمت به عهده خودته نه هیچ موسسه ای و استادی
___________________________________________________________________________________

موسساتی که پلیمر دارن:

1-مدرسان شریف-------------------------->modaresanesharif.ac.ir
شامل: بسته آموزشی+ 9مرحله آزمون حضوری+5 مرحله آزمون اینترنتی ................................... 395000 تومان
====================================================================
2-سنجش تکمیلی امیر کبیر-------------->sanjeshetakmili.com
شامل: بسته آموزشی+بسته طلایی................................................................................... 365000 تومان
3-سنجش و دانش------------------------->sanjesh.ir
شامل: 6 مرحله آزمون حضوری............................................................................................225000 تومان
4-انتشارات ارشد------------------------>arshadbook.com
شامل: بسته آموزشی+فلش کارت+فیلم+CDآزمونساز+آزمونخودسنجی+8سری آزمون.................285000 تومان
5-علوی---------------------------------->alavi.ir
شامل: بسته آموزشی+5مرحله آزمون اینترنتی....................................................................175000 تومان

هر کمبودی داشت کمک کنید کامل بشه

nicenet1369

عضو جدید
مصاحبه نفر اول معماری کامپیوتر۹۰:
درس خوندن به صورت جدی از شهریور شروع کردم ولی اگه بخوام توضیح دقیقتری بدم، درسهای ریاضی رو از مرداد شروع کردم چون زمان زیادی از پاس کردن اونا تو دانشگاه میگذشت و دوست نداشتم با استرس خوندن درسی که نسبت بهش تسلط کمتری داشتم رو از شهریور شروع کنم به همین علت ریاضی‌‌ها رو تابستون خوندم که یه ذره راحتتر بتونم درسا رو ادامه بدم .
شهریور ماه دیگه خیلی جدی شروع کردم به درس خوندن فکر میکردم که دیگه دیر شده چون واحدهای درسی دانشگاه یعنی درحدود 15واحد درسی هم داشتم به همین علت ترس این رو داشتم که شاید دیر شروع کردم ولی خوب همه درسها رو هم نمره خوبی گرفتم.

-روزی چند ساعت درس می‌خواندی؟
به طور میانگین روزی 6تا 7 ساعت درس می‌خوندم ولی خوب این ثابت نبود روزایی می شد که شاید یک ساعت درس میخوندم ولی روزهایی هم بود که مثلا شبم به صبح وصل می‌شد و کاملا بستگی داشت به اینکه در چه حال و هوایی باشم و چه حسی داشته باشم بعضی روز ها کاملا خسته بودم و حس درس خوندن نبود و بعضی روزها هم با انرژی بودم و حسش بود
ولی از روز اول شهریور تا روز کنکور فکر نکنم روزی بود که اصلا درس نخونده باشم مثلا روزهایی بود که واقعا دوست نداشتم درس بخونم و سراغ کتاب برم ولی میرفتم یک درس تکراری که کامل بلد بودم رو میخوندم که لااقل این فکر تو ذهنم بوجود نیاد که امروز درس نخوندم و بگم که فردا میخونم و فردا دوباره بگم حسش نیست فردا میخونم و همینطور چند روز عقب بندازم چون به طور طبیعی اگر شما چند روز درس نخونید واقعا بعدش دوباره شروع کردن به درس سخته همه چی عادته و من عادت کرده بودم که درس بخونم و روزهایی که دیگه حسش نبود درسهایی رو میخوندم که بلد بودم تا خسته نشم و از درس زده نشم

-اتفاق می‌افتاد در حین خواندن برای کنکور خسته شوید و حوصله درس خواندن نداشته باشید؟
اتفاق که زیاد می‌افتاد خسته شم و اصلا حوصله درس خوندن نداشته باشم در چنین مواقعی فقط درسهایی که بلد بودم رو تکرار میکردم به خصوص درسهای ریاضی چون اگه یه مدت نخونی از فکرت میپره به دلیل فرمولی بودن اینکار دوفایده داشت هم اینکه درسهایی که بلد بودم یک دوره کرده بودم و بیشتر تسلط پیدا می کردم و هم اینکه اوقاتی که حس درس خوندن نبود رو تلف نکرده بودم و از درس خوندن جدا نشده بودم.

-اگر زمان به عقب بر می گشت چه کاری در دوران آمادگی برای کنکور انجام نمی دادید و چه کاری را بیشتر انجام میدادید؟
اگه روز قبل از کنکور از من این سئوالو می‌پرسیدید می‌گفتم وقت بیشتری روی ریاضی میگذاشتم ولی الان راضی‌ام چون بالاتر از رتبه یک دیگه نمی‌تونستم بشم:)

-از چه کتاب ها و منابعی بیشتر استفاده کردید؟
در مورد ریاضی،از کتابهای آقای کریمی استفاده می‌کردم و واقعا لذت می‌بردم . وقتی این کتاب رو میخوندم واقعا هیچ کمبودی احساس نمی کردم.
برای درس زبان به دوستان پیشنهاد کردم که کتاب 504 لغت رو بخونن(که گفته ی اساتید زیادی بوده!) که 42 درس داره.اگه این کتاب رو نگاهی کرده باشید دیدید که برای هردرس 12 لغت تازه نوشته شده که در ابتدای هردرس این 12 لغت رو با چند جمله توضیح داده، برای توضیح و مفهوم اصلی لغت و در ادامه ی درس چند قسمت کوتاه دیگه برای استفاده ی این 12 لغت در جملات مختلف آورده شده.اگه دوستان هر درس رو برای 2 روز درنظر بگیرن میتونن روز اول 12 لغت رو بهمراه 12 مورد توضیحی این لغات بخونن که بیشتر از یه ساعت وقتتون رو نمیگیره.بقیه قسمتهای کوتاه که از اون درس مونده روز بعد میتونید مطالعه کنید و باتوجه به اینکه روز قبل معنی کلمات رو تاحدودی یادگرفتید روز دومتون زیاد وقتگیر نیست و اونم حدود یه ساعت وقتتون رو میگیره....هرچه جلوتر میرید چون دامنه لغاتتون وسیعتر میشه وقت کمتری برای این درس گرفته میشه.

-در‌آن ایام تفریح هم داشتی؟
یه سری از آدمها تک بعدی هستند یعنی فقط درس میخونن و تفریحی ندارن ولی من آدمی هستم که با دوستانم بیرون میرفتم و تفریح داشتم حتی باز‌ی‌های کامپیوتری هم انجام می‌دادم تا کاملا روال عادی داشته باشم واز استرس درس خوندن بدور باشم.
البته روزهایی که دانشگاه میرفتم هم خیلی خوب بود که با دوستان خوب خودم بودم و از خستگی درس خوندنم بسیار کم میکرد.
وقتی درس می‌خوندم فقط تمرکزم روی درس بود و وقتی تفریح میکردم دیگه فکر درس نبودم فقط تفریح میکردم تا افکار منفی از ذهنم پاک شه و یک آدم پر از انرژی بشوم

nicenet1369

عضو جدید
برنامه ریزی درسی برای آزمون ارشد ۹۱

برنامه ریزی درسی برای آزمون ارشد ۹۱

اینو 2تا پست قبلیو از وبلاگ nooavari.blogsky.com پیدا کردم و ویرایش شدشو گذاشتم اینجا:

با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان گرامی
روز ۹ دی ماه سال ۸۹ که این وبلاگ رو درست کردم قصدو نیتم این بود که مث وبلاگ قبلیم از مطالب کامپیوتری و در واقع تازه های علم کامپیوتر و فناوری اطلاعات دراختیار دوستان بزارم.تا چندوقت هم همینکارو انجام دادم ولی بعد به پیشنهاد یکی از دوستان گلم تصمیم گرفتم روال کار وبلاگ رو تغییر بدم و فقط در مورد آزمون ارشد مطلب بزارم تا اونجایی که در حد توانم باشه.منم دیدم چون چندتا از دوستان دیگه تو وبلاگشون مطالب به روز و بهتری از کامپیوتر میزارن بهتره من برم سراغ کنکور و آزمون شاید بچه ها که از درس و دانشگاه دور شدن و کم کم دارن روحیه ی درس خوندنشون رو از دست میدن،به خودشون بیان و تکونی به خودشون بدن و یاعلی بگن و شروع کنن...
بنا به دلایلی دیگه کار این وبلاگ تموم شده و شرمنده اگه نتونستم وظیفه مو به خوبی انجام بدم ولی خدا شاهده تموم سعی خودمو کردم و بازم میکنم که دوستان همکلاسیمو به سمت ارشد و درس خوندن بکشونم.از خدا میخوام تک تکتون تو آزمون ارشد رتبه های عالی بیارید و درکنار یه شغل خوب و زندگی آروم درستون رو هم ادامه بدید.
اما از همون اول قرارم براین بود که یه برنامه ریزی درسی که خودم میخوام ازروش درس بخونم رو برای دوستان و همکلاسی های عزیزم که قصد شرکت در آزمون ارشد آی تی یا کامپیوتر سال 91 رو دارن،بزارم.
-----
اول از همه بگم این برنامه ریزی نوشته ی خودمو و هیچ موسسه ای اونو تایید نکرده و دوستانی که این برنامه ریزی رو قبول ندارن میتونن استفاده نکنن...تنها فایده ی این برنامه اینه که یه دور کامل منابع اصلی رو میخونی در طول چهار ماه و بعد از اون با خیال راحت از مهرماه شروع میکنی به خوندن اونم با دقت و تمرین تست زنی.
-----
روش کار:
اول از همه تمامی منابعی که تونستید گیر بیارید رو یه جا جمع کنید و طبق این روش جلو برید:
تعداد فصلها و تعداد صفحات هریک از کتابا رو جداگانه روی یه کاغذ یادداشت کنید.حالا باتوجه به بازه ی زمانی که شما برای درس خوندن دارید تعداد صفحات رو تقسیم بر تعداد کل روزای برنامه ریزی تون کنید .مثلا شما میخوایید در طول دو ماه یعنی 62 روز(تابستون هرماه 31 روزه)کل کتابا رو یه دور بخونید.اگه معماری 500 صفحه ست شما 500 صفحه رو تقسیم بر 62 روز میکنید و خارج قسمت میشه تعداد صفحاتی که شما باید در هرروز از اون کتاب بخونید.
من تو این پست برنامه ریزی واسه آزمون ارشد مهندسی فناوری اطلاعات(آی تی) رو میزارم و احیانا اگه کسی از دوستان که این پست رو مطالعه میکنه و میخواد آزمونی غیر از آی تی شرکت کنه یا آزمونی غیر از ارشد میتونه باروش بالا کارشو انجام بده.
-----
برنامه ریزی ما 124 روزه ست یعنی از اول خردادماه 1390 تا 31 شهریور ماه 1390:

* سیستم های عامل استالینگز ترجمه ی حسین پدرام:12 فصل - 600 صفحه: روزی 5 صفحه
* ریاضیات گسسته ،درس و کنکور انتشارت راهیان ارشد(دوستانی که از منبع اصلی استفاده میکنن میتونن تعداد فصلها و صفحات اون رو حساب کنن،به نظر من برای دروس ریاضی اگه ریاضی تون خوبه از درس و کنکور راهیان ارشد در کنار جزوه ی پارسه استفاده کنید.چون هدف یادگیری و آموزش فرمولها و راه حلهاست):8 فصل - 410 صفحه: روزی 4 صفحه
* ساختمان داده هورینتز ترجمه ی صالحی و مهدی پور(دوستای عزیز اگه دقت کرده باشید و به تستهای مربوط به درس ساختمان داده نگاهی انداخته باشید می بینید که شما باید تسلط کامل روی حل کردن مسائل و الگوریتم ها با توجه به نکته های مهم این درس داشته باشید.من منبع اصلی این درس رو دارم و دوستانی که ندارن میتونن برن امتحانی یه نگاهی بندازن متن کتاب جوری نیست که شما بعد از چهار ماه بتونید چیز زیادی از این درس یاد بگیرید به نظر من اگه این کتاب رو از جایی امانت بگیرید ولی از کتاب جلد مشکی مقسمی این درس و جزوه ی پارسه یا استاد قدسی موجود در همین وبلاگ استفاده کنید و درکنارش جاهایی که اشکال دارید به منبع اصلی رجوع کنید مطمئن باشید بعد از مهرماه قادرید تستهای ساختمان رو نه به راحتی ولی یکم به راحتی حل کنید...فقط و فقط پیشنهاد کردم وگرنه میتونید همین منبع اصلی رو با توجه به برنامه ریزی بخونید!!!) :10 فصل - 580 صفحه: روزی 5 صفحه
* شبکه های کامپیوتری(قابل توجه دوستان عزیز،اگه به سرفصلهای کتاب شبکه های کامپیوتری پوران پژوهش و انتقال داده های راهیان ارشد نگاهی انداخته باشید میبینید که اینا منطبق بر تعداد فصلهای خاصی از کتاب مهندسی اینترنت احسان ملکیان و شبکه های کامپیوتری و انتقال داده های استالینگز هستن....توجه کنید فقط شما باید 6 فصل اول کتاب مهندسی اینترنت احسان ملکیان و 7 فصل اول کتاب شبکه های کامپیوتری و انتقال داده های استالینگز رو بخونید!!!)
--- مهندسی اینترنت احسان ملکیان:6 فصل - 310 صفحه : روزی 3 صفحه
--- شبکه های کامپیوتری و انتقال داده استالینگز: 7 فصل - 235 صفحه : روزی 2 صفحه
* معماری کامپیوتری موریس مانو : 13 فصل - 510 صفحه : روزی 4 صفحه
* هوش مصنوعی راسل و نوروینگ انتشارات مشهد: 12 فصل - 535 صفحه : روزی 4 صفحه
* پایگاه داده روحانی رانکوهی( دوستانی که منبع دیت رو دارن میتونن از همون استفاده کنن): 16 فصل - 600 صفحه : روزی 5 صفحه
* مهندسی نرم افزار پرسمن : 24 فصل - 600 صفحه : روزی 5 صفحه
* کتاب زبان 504 لغت ترجمه رضا دانشوری: 42 درس - هر دو روز یه درس
------
دوستای عزیز مطمئنم الان که تعداد صفحات رو دیدید وحشت کردید و میگید چطور بخونید یا سخته نمیشه یا هر حرف دیگه ای... قبول دارم تعداد صفحات زیاده،تابستونه و هوای خنک کولرهای گازی و اتاق تاریک و خواب میچسبه،میدونم ممکنه بخوایید برید مسافرت و نشه،و هزار چیز دیگه ولی به هدفت فکر کن و سرانجام کار...اگه چیز خوب میخوای باید تلاش کنی و امید داشته باشی و دسته آخر شکیبا باشی...
-----
یادت باشه برای رسیدن به مراد دلت سه تا اصل رو باید در نظر بگیری: امید،تلاش،شکیبایی
-----
در پایان سخنی از خواجه حافظ شیرازی:
" مکن ز غصه شکایت که در طریق طلب به راحتی نرسید آنکه زحمتی نکشید "

همین یه بیت رو روی یه برگه بنویس و تو اتاق درست بزار و هرروز با خودت تکرارش کن....

آخرین ویرایش:

nicenet1369

عضو جدید
موسسات و کلاس های کنکور و عوامل موفقیت در کنکور...

موسسات و کلاس های کنکور و عوامل موفقیت در کنکور...

بهتون پیشنهاد میکنم حتما این مصاحبه رو تا آخر بخونید...یه نوع مشاوره ی تحصیلی هست واسه دوستایی که دواطلب کنکور ارشد هستن حالا چه آزاد و چه دولتی!!!

مصاحبه شوندگان:
دکتر جواد خلعتبری ، فوق لیسانس روانشناسی بالینی و فوق لیسانس روانشناسی عمومی و دکترای روانشناسی محض و مشاور.
مهندس فرشاد احسانی مدرس برق، لیسانس مهندسی پزشکی ، بیو الکترونیک و فوق الکترونیک از دانشگاه تهران.
مهندس مهدی عباس طاهر، مدرس کامپیوتر.

1.به نظر شما زمان مناسبی که دانشجو باید از خدمات آموزشی و کمک آموزشی استفاده کند چه زمانی است؟

دکتر جواد خلعتبری:
بهترین زمان که می تونیم ، این که یکی اول تابستون اگر نشد دیگه نیمه اول مهر در واقع این دو زمان بهترین زمان هستش برای کلاس کنکور چرا ؟ چون دانشجو فرصت مطالعه درس هارو به صورت تکراری داره در واقع خوندن فقط مهم نیست تکرار کردن هم اهمیت داره ، در واقع اون آخرا می تونه تست ها رو بزند و مشکلاتش رو مشخص کند ، شکاف هاش رو پر بکند.

مهندس مهدی عباس طاهر:
این هم باز به خود او فرد بر می گرده . وقتی ما کنکور سراسری یا آزاد فرق نمی کنه کارشناسی قبول می شیم و شروع به تحصیل می کنیم ، مطمئناً قبل از کلاس یعنی قبل از قبولی فشار خیلی زیادی رو به خودمون آوردیم که بتوانیم توی اون رشته ی خاص مد نظر و دانشگاه مدنظر قبول بشیم بعد از اینکه اون رشته خاص قبول شدیم ، اون هدف اصلی خودمون رو فراموش می کنیم که مثلاً من می خواستم فوق لیسانس فلان رشته رو تو فلان دانشگاه بخونم حالا اگر لیسانس دانشگاه پایین تری رو قبول شدم از الان باید جبران مافات رو بکنم تا ترم آخر کارشناسی که می خوام امتحان ارشد رو بدم بتونم با رقبای دیگه خودم که توی اون دانشگاه ها دارن درس می خونن برابر بشم به محض اینکه تو کنکور قبول می شیم متأسفانه 90% دانشجویان ما درس رو رها می کنن یعنی ترم اول دوم تحصیلی از نظر آماری با افت تحصیلی بسیار شدید و بعضاً با مشروطی غیر قابل جبرانی روبرو می شوند ، اگر آمار رسمی دانشگاه های مختلف رو ببینید . یک داوطلب باید از همون ابتدا تصمیم خودش رو برای آینده زندگی خودش در نظر بگیره و از همان ابتدا روی اون فکوس کنه تا به نتیجه برسه بعد از اینکه شروع کرد ، تصمیم خودش رو گرفت که به فرض اگر فلان رشته هم قبول شدم ولی ارشد می خواهم یک رشته ی دیگر رو بخوانم باید شروع بکنه ،
اولین کاری که بکنه منابعو تهیه کنه ،
دوم کلاسهای معتبر رو پیدا کنه ،
سوم شروع کنه کلاسها رو.
به صورت اتوماتیک خرد به خرد جمع آوری جزوه بکنه و برای ترم های آخر که نزدیک به امتحان کنکور ارشد هستش برای رفع اشکال مراجعه بکنه نه برای اینکه تازه بیاد مهر ماه ثبت نام بکنه و برای اسفند ماه که می خواد آزمون ارشد بده با انبوهی از اطلاعات ندونسته روبرو بشه اکثراً هم که خوب واحدهای باقیمانه درسی شون رو می زارن برای ماه آخر تداخل پیدا می کنه با آزمون ارشد . این دو تا رو نمی شه باهم هماهنگ کرد بنابراین عرفش اینکه تو چند ترم جلوتر یعنی حدوداً دو یا سه ترم جلوتر اقدام کنه که دروسی رو که کلاً ضعفیف هست دو ترم پشت سر هم کلاس بره بعد دروس عمومی اختصاصی رو تقسیم بکنه مثلاً یک درس عمومی رو با دو تا درس اختصاصی تو یک ترم بره ترم بعدی به همچنین ، ترم بعدی هم به همچنین ، جمع آوری بکنه تا جزو معدلین الف دانشگاه ها هستند یک ترم برای ارشد خوندن مکفی هست اون هم به خاطر نکته ، سوا از همه ی اینها اون چیزی که بیشتر از همه اینها تأثیرگذار هستش اردوهای منظم تست هست که تأثیر بسیار زیادی رو تو قبولی فرد می گذارد. مخصوصاً در انتهای دوره های آموزشی.

2.در خصوص استفاده از کلاسهای کنکور چه نکاتی را برای دانشجو مهم می دانید؟

مهندس مهدی عباس طاهر:
به طور مثال اگر یک دانشجو بخواهد به یک موسسه ای مراجعه کند برای اینکه می خواهد کلاس کنکوری را ثبت نام کند در آزمون ارشد چند فاکتور تو ذهنش باشه
اولین فاکتور باید تو ذهنش باشه .حالا از نظر من یکی اساتیدی است که دارن اون درسها رو تدریس می کنن باید خیلی مهم باشد که اون درس رو داره چه کسی تدریس می کنه آیا رشته خودش همین رشته هست یا نه ، درس رو در جای دیگری تدریس می کنه ، سابقه ی تدریس اون درس رو داره که کسی که می خواد آینده خودش رو با یک اطمینانی می خواد به اون فرد بسپاره به دانسته های او مطمئناً پایه گذاری بکنه بر اساس دانسته های او مطرح می کنه و کلاسهایی که برگزار می کنه چون جزوات اون رو می خواهد بخونه و امتحان بدهد ، خود اون فرد رشتش با دروسی که داره تدریس می کنه مرتبط باشه با اون درس .
مورد دوم مشاوران تخصصی هست که تو موسسه ای که ثبت نام می کنه مشاوره تخصصی که برای درسی که انتخاب می شه باید مشاوره تخصصی بر اساس همون رشته باشه و اطلاعاتی درباه اینکه چه درسی رو چه ترمی برداره با چه استادی چند ساعت مورد نیاز است و چه جوری بره تا کلاس تمام بشه خیلی مهم است .
مورد بعدی روش برگزاری کلاس است از نظر ، حالا چه تایمی در روز باشه و حالا در مجموع ، بعضی از دروس حجم بیشتری رو دارن مدت زمان بیشتری رو لازم دارن یا بعضی از دروس مدت زمان کمتری رو برای اتمام کلاس لازم دارن، این هماهنگ کردن که چه تایمی برای چه درسی و چه کلاسی مورد نیاز خیلی مهمه که آدم برای درس های مهمتر مثلاً تایم بیشتری رو بزاره و برای درسهای سبک تر تایم کمتری رو که شاید خودش هم بخونه .
مورد بعد آزمونهای منظم است حالا دروسی رو که ما خوندیم یادگرفتیم تمام شد مثلاً آزمونهای منظمی برگزار می شه که خودمون بفهمیم چه درصدی پیشرفت داشتیم ، مثلاً اگر تو آزمون اول ، 60% درسی رو می تونیم بزنیم ، تو آزمون دوم بالاتر رفته یا پایین تر ، اگر پایین تر رفته روش مطالعه مون غلط بوده ، روش رو عوض کنیم تا بتونیم درصد بالاتری رو تو آزمون سوم بگیریم و همین تا انتها که نزدیک به آزمون اصلی باشد .
مورد پنجم که برای من خیلی مهمتر هست مکان برگزاری کلاس است. تو مکانهایی که از نظر روحی روانی به داوطلب این استرس رو ازش کم می کنه یا اون امید یا اطمینان خاطر از نظر روانی به یک داوطلب داده می شه حدوداً باعث می شه حدوداً 20-30% بالاتر از او چیزی که حد میانگین خود اون فرد هم باشه بتونه به سوالات پاسخ بده وقتی در یک محیطی از لحاظ روحی روانی آرام و بدون استرس هم تحصیل می کنه همین آزمون برگزار می شه هم مشاوره می شه.
در نهایت هم اطلاع رسانی دقیق از تاریخ برگزاری آزمون که چه دروسی از سرفصل حذف شده و چه بخشهایی اضافه شده چه دروسی رو باید امتحان بدن چه دانشگاهی چند نفر رو در چه دوره ای از شبانه و روزانه می گیره برای داوطلب ها خیلی مهم است که بدونه با چه درصد چه دروسی رو تو آزمون جواب بده چه دروسی رو جواب نده تا به جواب اصلی که می خواد برسه.

3.از نظر شما موسسه ای که کیفیت خدمات آموزشی اش بالاست باید دارای چه خصوصیاتی باشد؟

مهندس مهدی عباس طاهر:

باید چند تا کار بکنه
اولیش برنامه ریزی دقیق است که ما ترم رو کی شروع می کنیم کی تموم می شه ، آیا اون مدت زمانی که تموم می شه تا بخواهیم رفع اشکال بکنیم خودمون رو دروسی رو که سر کلاس با سرعت بالا تدریس شده بخواهیم دوباره مرور و رفع اشکال کنیم مورد نیاز ، آیا وقت می شه ما این کار رو انجام بدیم یا نه ، برنامه ریزی دقیق اولین چیزیی که برای هر کاری سوای از درس و تحصیل حتی برای زندگی شخص هم لازم هستش ،
مورد دوم به کار بردن سرفصل های اصلی است ، یعنی در اون موسسه ای که ثبت نام می کنیم سرفصل های اصلی تدریس بشن نه سرفصل های که تفاوت داره چرا که اگر من مثلاً چهار ماه توی یک کلاس شرکت می کنم توقع این رو دارم که حداقل سوالهایی که تو آزمون سراسری یا آزاد یا موسسات دیگر از من گرفته می شد حداقل مطالب برام آشنا باشه اگر حتی نمی تونم جوابگوی سوالات بشم ولی مطالبش به من تدریس شده باشه یعنی مشکل از خودم باشه که نخوندم نه از معلمی که اصلاً مطالب رو تدریس نکرده
مورد بعدیش برگزاری آزمونهای منظم هست این به من خط میده ، من توچه وضعیتی هستم یک درس رو کاملاً باید پاک کنم کنار بزارم یا روی یک درس ضعیف هستم بیشتر باید تلاش بکنم یا اینکه همین روشی که در پیش گرفتم مثمر الثمر هستش ، چه کار می کنه ، برای من جوابگو هست . در نهایت هم کلاسهای رفع اشکال ، دانشجویان وقتی درسهاشون تمام شد باید از حالا از برنامه ریزان یا مسئولین موسسه بخوان که براشون کلاس حل تست بگذارند.

آخرین ویرایش:

nicenet1369

عضو جدید
منبع مناسب درس زبان برای کنکور ارشد

منبع مناسب درس زبان برای کنکور ارشد

کتاب Toefle Reader's digest in a flash کتابیه که برای کلاسای تافل تدریس میشه.این کتاب برای کنکور ارشد و دکترا کتاب خوب و مفیدیه:D

.همونطور که از اسمش مشخصه برای Reading هست. ضمنا این توصیه رو از اساتید مربوطه شنیدم که میگن بیشتر متون درک مطلب ارشد ازاین کتاب میاد و بیشتر متون از شماره ۲۰۰ به بعدش.چون هم طولانی ترن و هم هم کمتر بهشون توجه میشه.مطالعه ی این کتاب توصیه میشه.(یادتون باشه این فقط یه پیشنهاده و ۱۰۰٪ نمیشه گفت که درک مطلب های کنکور از این کتاب میاد ولی در مفید بودنش شکی نیست.حالا شما این کتابو مطالعه کنید ضرر که نداره یکم زبانتون قوی میشه! )

۸ روش مفید برای افزایش دادن دامنه لغات(واژگان):
  • تا آنجا که میتوانید مطالب به زبان انگلیسی بخوانید.
  • از فرهنگ لغت استفاده کنید.
  • ریشه ها،پسوندها و پیشوندها رو حتما یاد بگیرید.(خیلی مهم هستن )
  • با گوش دادن به نوار و ... واژگان جدید بیاموزید.
  • از فرهنگ لغت مترادف ها و متضادها استفاده کنید.
  • برای خودتون لیست واژگان درست کنید.
  • برای خودتون گروه های موضوعی از واژگان تشکیل بدید.
  • از کلمات جدیدتان استفاده کنید.(خیلی مهم )
برای داشتن جعبه لایتنر زبان در گوش خود:
برای فهمیدن سطح زبانتان:​
نکته ی بسیار مهم:

طبق تحقیق محققان و همچنین از دید روانشناسان،به این حقیقت رسیده اند که بهترین ساعات مطالعه ی زبان 9 تا 11 صبح و 3 تا 5 بعدازظهر میباشد.

shimi86

عضو جدید
سلام ... خسته نباشید
من ارشد " علوم و تکنولوژی پلیمر " هستم . رشته لیسانسم شیمی محض بوده . می خواستم بدونم برای دکتری کدوم دانشگاه ها شیمی پلیمر رو از مجموعه شیمی دانشجو پذیرش می کنند ؟

shimi86

عضو جدید
کسی آنلاین نیست به سوال من جواب بده
می خومستم بدونم در دوره ی دکتری کدوم دانشگاه ها پذیرش دانشجو در رشته شیمی پلیمر ( از مجموعه شیمی ) دارند و ظرفیت پذیرش کنکور 90 شان چند تا بوده ؟

nicenet1369

عضو جدید
تجربه های مفید

تجربه های مفید

از سایت nooavari.blogsky.com گذاشتم اینجا

۱/شرایط و نحوه درس خوندن من
امسال سال چهارم بودم و اولین سالی بود که کنکور می دادم (سال سوم آزمایشی شرکت کردم) . از اول مهر واسه ارشد شروع کردم . یکی از دلایلی که برنامم رو گذاشتم این بود که بگم اگر کسی مهر یا آبان یا حتی دیرتر شروع کنه باز هم می تونه به هدفش برسه . (البته نباید این جمله مبنایی بر تلاش نکردن و به تعویق انداختن زمان شروع باشه. زمان شروع برای نتیجه دلخواه به شرایط شما و هدفتون بستگی داره )
من به دلایلی از تابستون شروع نکردم و در مورد زمان شروع هم نظر خاصی ندارم
پایه ام تو درس ها خوب بود . نمره ملاک نیست , خودتون باید حس کنید که مشکلی ندارید . اگر پایتون ضعیفه یا حتی خیلی ضعیف اشکالی نداره با کمی تلاش و همت می شه قویش کرد .
ابتدا منابع چند نفر که رتبه های خیلی خوبی تو کنکور گرفته بودن رو توی یک جدول وارد کردم و تو هر درس اون کتاب هایی که اشتراک بیشتری داشتو انتخاب کردم .
تقریبا برنامه درس خوندم از اول تا آخر یکی بود به جز۳ هفته ی آخر که واسه مرور بود . هر روز به ۲ قسمت درس و تست تقسیم می شد .
قسمت اول صبح ها که فقط توی خونه درس می خوندم .

قسمت دوم عصر ها که توی کتابخونه فقط تست می زدم یا جواب هاشو بررسی می کردم. (تست زدن خیلی مهمه , باعث می شه هنر حل مسئله و زبان طراح های سوال ها رو یاد بگیرید .)

طبق برنامه ی آزمون های پارسه پیش می رفتم واسم کیفیت مهم تر از کمیت بود . البته نباید وسواس بیجا داشت و زمان خیلی زیادی واسه یک مبحث صرف کرد .
به صورت فصلی می خوندم . مثلا فصل ۱ جرمو می خوندم بعد می رفتم فصل ۱ معادلات بعد... . هر موقع ۳ مرحله(در پایین مراحلو توضیح دادم) فصل اول تموم میشد می رفتم سراغ فصل ۲ (در صورتی که توی سرفصل , ۲ فصل واسه آزمون بود ) . هر درسی رو هم که بیشتر دوست داشتم اول شروع می کردم .

واسه هر فصل :
مرحله اول : متنش رو می خوندم و جاهای مهم رو علامت می زدم .

مرحله دوم : همون شب یا شب های بعد (هر موقع وقت تست زدن بهش می رسید ) تست هاش رو می زدم و تست های مهم و خیلی مهم رو علامت گذاری می کردم .

مرحله سوم* : هم دوباره جاهایی که خط کشیده بودم مرور می کردم و در صورتی که کتاب مرجع بود نکات مهم تر رو با توجه به شناختی که توی تست ها بدست آورده بودم توی یک دفتر به عنوان خلاصه می نوشتم اگر هم کتاب کنکوری بود به دلیل حجم کم همونجا با ماژیک علامت گذاری می کردم .

* توی ۲ ماه آخر به دلیل کمبود وقت واسه برخی درس هایی که از کتاب کنکوری می خوندم مرحله ۳ رو حذف کردم .
* ۳ هفته آخر هم قسمت هایی که خط کشیده بودم یا خلاصه کرده بودم رو مرور کردم بعلاوه مرور تست های علامت دار .

روز قبل آزمون فقط تا ظهر خوندم و عصر هم مدار رو سریع مرور کردم . بعدش هم رفتم بیرون کمی قدم زدم . (یکی شب کنکور سراسری رفته بود بیرون شهر , از آبشار افتاده بود :cry: در نتیجه نتونسته بود بره جلسه پس خواهشا شب کنکور ریسک نکنید :D)

آزمون های پارسه رو شرکت می کردم .رتبه های پارسه ام سیر نزولی داشت . (رتبه پارسه ربطی به کنکور نداره پس ناامید نشید ) . از سیستم مشاورش هم استفاده کردم اما نمی دونم چرا بعد اینکه تو آزمون دوم رتبم بدتر شد یکبار شب قبل آزمون سوم زنگ زد بعدش دیگه زنگ نزد . احساس کردم از من ناامید شده اما خودم که ناامید نشده بودم .

/ توصیه ها ( به عنوان یک برادر کوچک تر شایدم بزرگ تر)
*هدف هاتونو بزرگ بگیرید به خدا توکل کنید و تلاش کنید مطمئن باشید موفق می شوید . ( مثلا قبولی تو شریف یا تهران یا ... , به نظرم حتی اگر می خواهید دانشگاه شهرتون بمونید , حالا که تلاش می کنید سعی کنید رتبه ای بیارید که هر دانشگاهی رو بتونید برید بعد اون موقع اگه دوست داشتید می مونید یا می رید )
* مهم نیست کدوم دانشگاه درس می خونین (سراسری , آزاد , پیام نور یا ... ) یا معدلتون چنده اگر توکل و تلاش داشته باشید حتما موفق می شوید . (اغراق نمی کنم )
* به بقیه داوطلب ها , تعداد شرکت کنندگان , دانشگاهی که توش هستند و ... فکر نکنید . فکر نکنید چون آزاد درس خوندید نمی تونید مثلا شریف قبول شید , نه یکی از صندلی های سال بعد دانشگاهی که دوست دارین مال شماست .
* مهم نیست دوستاتون چقدر از شما بیشتر خوندن یا از چقدر از شما زودتر شروع کردن یا رتبه های پارسشون(یا هر موسسه دیگر) یک رقمیه یا صفر رقمیه !!!! مهم اینه که شما موفق می شید و جایی که دوست دارید قبول می شید .
*مهم نیست چند ساعت درس می خونید مهم اینه که درست درس بخونید .
* اگر پایتون توی درس ها ضعیفه فکر می کنم تابستون اون ها رو تقویت کنید بهتره (البته چون خودم از مهر شروع کردم نمی تونم نظر بدم)
* هیچ موقع برای شروع کردن دیر نیست ( البته نباید از این جمله سو استفاده کنید , هر موقعی که شرایطشو داشتید باید بلافاصله شروع کنید )
*اگر سال سومی هستید کنکور رو به صورت آزمایش شرکت کنید . باعث می شه با محیط جلسه آشنا بشید .
*اگر وقت کم آوردید به نظرم درسی رو حذف نکنید , مباحث رو حذف کنید اون هم به روش حریصانه, یعنی مباحثی که تو کنکور های ۵-۶ سال اخیر نیومده بود رو نخونید . ممکنه از مباحثی که نخوندید سوال بیاد اما خوب با توجه به قوانین احتمالات اگر با کمبود وقت مواجه شدید این عاقلانه ترین راهکاره . (سعی کنید تعداد مباحثی که حذف می کنید کم باشه)

*کنکور آزمایشی برای من خوب بود , کمک کرد با محیط آزمون و نحوه مدیریت وقت آشنا بشم, اما بعضی از دوستام هم که رتبه های خوبی آورند قبول شدن شرکت نکرده بودن . بستگی به خودتون داره .
* اینو باید باور داشته باشید که شما هرچی رو که از ته دل بخواید و تلاش کنید حتما بهش می رسید ( مثلا قبولی در شریف ) تردید نکنید .
* تردیدها به ما خیانت می کنند ؛ ما را از کوشش بر حذر می دارند و از پیروزی هایی که به احتمال زیاد نصیب ما خواهد شد ، محروم می سازند (شکسپیر) => هیچ وقت تردید موفق نشدن رو به دلتون راه ندید .
*این نکته یکی از نکات بسیار مهمه : احتمالا در طول مدتی که دارید برای ارشد می خونید دچار نا امیدی میشید اما باید بدونید که تقریبا همه ناامید می شن ( این یکی از نکاتی بود که دکتر تنهایی هم بهش اشاره کرده بودند ) و کسی در نهایت موفقه که امیدشو از دست نده و به تلاشش ادامه بده . این ناامیدی می تونه هر موقعی به وجود بیاد .
* اگر رتبتون تو پارسه خوب شد نباید مغرور و اگر خراب شد نباید ناراحت بشید . هیچ نسبت مستقیمی بین رتبه های پارسه و رتبه کنکور برقرار نیست .
* بعضی سوال های آزمون پارسه غلطه (البته کنکور و هر آزمونی همین جوریه , بشر جایز الخطاست ), بعضی از تست هاش هم جواب غلط بهشون داده پس حواستون باشه .
* اگر سرجلسه دیدید یک سوالی به نظرتون غلطه , وقتتون رو روش تلف نکنید و برید سوال بعدی .
* مهم نیست یک درسی رو چقدر خوندید یا چقدر وارد هستید , اگر دیدید سر جلسه تعداد زیادی تست هاشو نمی تونید بزنید یا خیلی وقت گیره(به طوری که از سایر تست ها باز می مونید ) , رهاشون کنید و وقتتون رو تلف نکنید .
*اعتماد به نقس خیلی مهمه پس خودتون رو باور داشته باشید .
* اگر موقعی که تمرینی یا در جلسات کنکورهای آزمایشی تست های زیادی رو غلط می زنید هیچ اشکالی نداره باید نقاط ضعفتون رو پیدا کنید تا در جلسه کنکور این اشتباهات رو تکرار نکنید این جملات از انیشتینه :
-کسی که هیچ وقت اشتباه نمی‌کند هیچ وقت هم چیز جدید یاد نمیگیرد.
-هرگز از اشتباه کردن نترسید .اشتباه شکست نیست .اشتباهات شما را بهتر،زیرک تر و سریع تر می‌کنند، اگر شما از آنها استفاده مناسب کنید . قدرتی که منجر به اشتباه می‌شود را کشف کنید .

ریاضی مهندسی :
(م)کتاب پارسه ( ۶۰۰ صفحه ای ) + جزوه طرح ۹۰% پارسه
(ت)تست های سال های قبل از روی کتاب های کنکور های سال های اخیر مقسمی

*: من این جمله رو یادم نمی ره , دکتر تنهایی توی وبلاگشون راجع به ریاضی مهندسی نوشته بودن , تست های این درس قلق داره . این موضوع کاملا درسته و شما اگر به تست های سال های اخیر نگاه کنید می بینید که خیلی شبیه هستن و اگر قلقشو یاد بگیرید اکثرشونو به راحتی حل می کنید . یاد گیری قلقش هم کار دشواری نیست .

** : از ۶۰۰ صفحه , ۷۰-۸۰ صفحش بیشتر لازم نیست(جدی می گم !!! ) , بقیه مباحث توی کنکور نمیاد . من آخرها فقط از روی ۹۰% خوندم ( فصل های اعداد مرکب ) . ۹۰% هم زیاده , به نظرم اگر وقت کم آوردید فقط جاهایی که تو ۵-۶ سال اخیر تست اومده بخونید . مشتقات جزیی رو از روی جزوه استادم که ۵-۶ صفحه بیشتر نبود خوندم اما فکر کنم ۹۰% واسش خوب باشه .

Atefeh86

عضو جدید
من خدم میخوام کنکور ارشد بدم تنها کتاب زبان تخصصی پلیمر که پیدا کردم : انگلیسی برای دانشجویان رشته های پلیمر و..
نویسنده:گودرزیان و قهرمانی انتشارات:مهکامه
اونم نخریدم هنوز فقط دیدم
مولف این کتاب استاد دانشگاه ماست،ما همین کتابو برای درس زبان تخصصی خوندیم، کتاب بدی نیست ولی فکر نمی کنم برای کنکور مناسب باشه، من خودم می خوام راهیان ارشدو بخونم، به نظر من بهترین منبع برای زبان سوالای سال های قبل هست.
موفق باشید

aliplaytv

عضو جدید
سلام به همه رفقا .عزیزان من سه ساله که مهندسی پلیمرم تموم شده الان میخوام واسه ارشد بخونم دنبال یه پکیج خوب آموزشی واسه پلیمر میگردم کدوم یک از کتابارو معرفی میکنید(مدرسان شریف.سنجش و دانش.علوی و....)ممنون میشم
مرسی

Atefeh86

عضو جدید
سلام به همه رفقا .عزیزان من سه ساله که مهندسی پلیمرم تموم شده الان میخوام واسه ارشد بخونم دنبال یه پکیج خوب آموزشی واسه پلیمر میگردم کدوم یک از کتابارو معرفی میکنید(مدرسان شریف.سنجش و دانش.علوی و....)ممنون میشم
مرسی
سلام، به نظر من درسای پلیمری بجز الاستومر علوی خوبه البته اگه بتونید جزوه استادای امیرکبیر رو پیدا کنید برا درسای سینتیک، الاستومر، رئولوژی، کنترل بهتره، برای درسای مهندسی شیمی هم راهیان ارشد ولی کنترل رو یا جزوه امیر کبیر یا علوی رو بخون، ریاضی مهندسی راهیان ارشد خوبه، زبانم تستای سالای قبل رو بزن،
منم خودم کنکوریم امسال همینارو می خونم
موفق باشی

ارشد 90 رتبه ها-درصدها و قبولی ها

ارشد 90 رتبه ها-درصدها و قبولی ها

سلام به همه دوستان پلیمری

دوستانی که ارشد 90 شرکت کردن یا حتی سالهای پیش یه لطفی کنن بیان و رتبه ها درصدها و جاهای قبول شدنشون رو بگن

خیلی ممنون

Donnie Darko

عضو جدید
سلام من مهندسي پليمر دانشگاه تهران قبول شدم
رتبه ام 19 شد
درصدهام رو هم ميگم:
رياضي 79
شيمي و سنتيك پليمريزاسيون 52
خواص پليمرها و شيمي فيزيك 48
كنترل 15
مكانيك سيالات 70
زبان 34
كامپوزيت پلاستيك و الاستومر 36

:):):):):):)

saeedenzo

عضو جدید
سلام من مهندسي پليمر دانشگاه تهران قبول شدم
رتبه ام 19 شد
درصدهام رو هم ميگم:
رياضي 79
شيمي و سنتيك پليمريزاسيون 52
خواص پليمرها و شيمي فيزيك 48
كنترل 15
مكانيك سيالات 70
زبان 34
كامپوزيت پلاستيك و الاستومر 36

:):):):):):)
کارشناسی کجا می خوندی؟ معدل کارشناسیتون؟!

.:پدرام:.

عضو جدید
موسسات کمک آموزشی ارشد

موسسات کمک آموزشی ارشد

با سلام به دوستان:gol:
برای شرکت در آزمون ارشد رشته مهندسی پلیمر کدوم موسسه خدمات آموزشی ارائه می ده و سطح کیفیشون چطوره؟

با تشکر

نادي65

عضو جدید
با سلام
پژوهشگاه پليمر پترشيمي ايران اين گرايش داره، البته با تجه به ماهيت رشته خوب تو ايران شايد بازار كار كمي داشته باشه اما براي ادامه تحصيل رشته خيلي جالبيه و نسبتا هم جديد كه تا حد زيادي هم با مهندسي پزشكي لينك داره!

mssm

عضو جدید
سلام
نمیدونم چرا بچه های پلیمر اینقدر شل هستن وجواب سوال نمیدن
اموزشگاهها: علوی سنجش ودانش وسنجش تکمیلی(جهاد دانشگاهی)
سنجش ودانش کتاب هاش پراشتباه هست وسنجش تکمیلی خوبه ولی گران تر از علوی هست
ازمون علوی اینترنتی هست