کارشناسی ارشد معماری دانشگاه پیام نور

کارشناسی ارشد معماری دانشگاه پیام نور

• پیام نور

رای: 36 36.4%
  • آزاد

رای: 63 63.6%

• مجموع رای دهندگان
    99

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
چشم عزیزم....منتظرم اوکی موضوع رو از استادم بگیرم....موضوع خیلی سختیه....چون نتیجه مطالعه 2 سال یه شرکت مشاور رو قراره نقدر کنم....
ولی خوب بزارید ببینم به چه صورت پیش میرم

امروز کلاس الکترونیکی با دکتر جهانبخش داشتیم در باره نظریه های طراحی
شنبه هم با خانم صدفی کلاس حکمت داشتیم....یکم سخت قابل فهمه....
ولی کتاب حکمت که جستارهایی در چیستی هست رو فهمیدم باید چجوری بخونم....و اینکه کلاسهامون رو ضبط میکنند و تا یه تاریخی میتونی چندین بار ببینی تا متوجه داستان بشی...(البته من ضبط کردم خودم چون ممکنه سایت بعد از جند روز حذف کنه)

دیگه لازمم نیست اینقد جدی بگیری
حکمت کتاب بیخودیه
دکتر خوشنویس که خودشون درس یدادن
سوای کتاب خیلی چیزای خوبی می گفتن
نظریه هم همینطور که گفتم یه جزوه ی مسخره و غیر منسجمه
ببین میتونی از درس روش تحقیق فایل پیدا کنی
من دنبال فایلشم
سیری در اندیشه هم که کتاب معروفیه اما من معماری جهان زارعی رو با اینکه خیلی نقد دنبالشه ترجیح می دم
ولی به روانشناسی محیط دقت کن
اخرش ده واحد گرفتی
خوب درس بخون

رها راحمی

عضو جدید
یه تومن شهریه ثابتش بود چون بین الملله یه تومن هم شهریه دوره دانشپذیری چون فراگیر بودم هر واحد هم 100 تومن دو تاشو بالای 12 بودم که نصف حساب میشد دو تایی که افتاده بودم هم میشد 400 :confused: خیلی نامردیه که توی دفترچه یه چیزی میزنن بعد یهو اینجوری غافل گیر میکنن :razz:

arefeh

کاربر ممتاز
یه تومن شهریه ثابتش بود چون بین الملله یه تومن هم شهریه دوره دانشپذیری چون فراگیر بودم هر واحد هم 100 تومن دو تاشو بالای 12 بودم که نصف حساب میشد دو تایی که افتاده بودم هم میشد 400 :confused: خیلی نامردیه که توی دفترچه یه چیزی میزنن بعد یهو اینجوری غافل گیر میکنن :razz:

خوب پس پ خبرررههههههه؟؟!!!من گفتم این یه چیزی هست....پس نمی ارزه....اگر به قول خودت تهران که نزدیکتر بود خیلی بهتر بود

yalda33

کاربر فعال
من از انتشارات روبروی دانشگاه پرسیدم جزوه رو داره به قیمت 17 هزار تومن
خواستم فایلشو بگیرم گفت اجازه نداره فایل رو بده ؛دکتر عامری تاکید کرده فایل رو به دانشجوها نده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
من از انتشارات روبروی دانشگاه پرسیدم جزوه رو داره به قیمت 17 هزار تومن
خواستم فایلشو بگیرم گفت اجازه نداره فایل رو بده ؛دکتر عامری تاکید کرده فایل رو به دانشجوها نده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

عامری ادم خوبی نیست
شرمنده می گم
به ما که گفت برید از سایت فایلشو دانلود کنید
حالا کدوم سایت کذایی خدا داند

arefeh

کاربر ممتاز
میخوای یه حال اساسی بهت بدم تیک آف؟؟؟؟:Dشرط داره دختر خوبی باشی ...اینقدر اذیتم نکنی....:biggrin:
دم استاد خودم گرم...واقعا ماه تر از استاد من هیچی استادی نیست....عامری رو از نزدیک دیدم ولی صحبت نکردم
ولی لیتکوهی خانم باحااااالیه...جزوه رو برام میل کرد و منم به همه همکلاسیهام میل کردم....اینو میگن استاد...هر وقت میل میزنم سریع جواب میده....کلا با استادها جور شدم...نیست که چغندر قند هستم نماینده کلاسها هم شدم...همه استادها با من در ارتباطند و به این شکل موفق شدم که استادها بیشتر منو بشناسند.....و یه جورایی باهاشون جوور شدم

حالا پرحرفی رو بیخیال
اینم فایل درس روش تحقیق حالشو ببر...هنوز وارد دانشگاه نشدم به همه چی رخنه کردم....:D
http://s5.picofile.com/file/8146872200/RESEARCH_METHOD.pdf.html

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
میخوای یه حال اساسی بهت بدم تیک آف؟؟؟؟:Dشرط داره دختر خوبی باشی ...اینقدر اذیتم نکنی....:biggrin:
دم استاد خودم گرم...واقعا ماه تر از استاد من هیچی استادی نیست....عامری رو از نزدیک دیدم ولی صحبت نکردم
ولی لیتکوهی خانم باحااااالیه...جزوه رو برام میل کرد و منم به همه همکلاسیهام میل کردم....اینو میگن استاد...هر وقت میل میزنم سریع جواب میده....کلا با استادها جور شدم...نیست که چغندر قند هستم نماینده کلاسها هم شدم...همه استادها با من در ارتباطند و به این شکل موفق شدم که استادها بیشتر منو بشناسند.....و یه جورایی باهاشون جوور شدم

حالا پرحرفی رو بیخیال
اینم فایل درس روش تحقیق حالشو ببر...هنوز وارد دانشگاه نشدم به همه چی رخنه کردم....:D
http://s5.picofile.com/file/8146872200/RESEARCH_METHOD.pdf.html
ممنون که منتشر کردی
منم در سرتاسر ایران منشر می کنم

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
عارف دمت گرم
حال دادی
پیشرفتت مبارک باشه
اصلا بهت حسودیم میشه
چون که دوست خوبی مث من داری عشقم

fariba.r

عضو جدید
بچه ها من یه سوال فنی داسنم :-D این کتاب جستارهایی در چیستی هنر اسلامی (دفتر اول) که تو منابع زده همون مجموعه مقالات و درس گفتارهاشه؟

arefeh

کاربر ممتاز
اینجور که میگفتن حکمت درس سختی من نفهمیدم به چیش میگن سخت؟؟!!! البته من 50 صفحه اولشو خوندم 6 تا تست زدم از 6 تا یکیش رو غلط زدم...البته خوندن که نبود در حد هایلایت نکات مهمش....خیلی حال داد...امروز از جزوه نظریه رو تا یه حدی خوندم کافیه خودت کلید کلیدش کنی...حله.....
نمیدونم چرا یه حس خوب دارم....:smile:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
اینجور که میگفتن حکمت درس سختی من نفهمیدم به چیش میگن سخت؟؟!!! البته من 50 صفحه اولشو خوندم 6 تا تست زدم از 6 تا یکیش رو غلط زدم...البته خوندن که نبود در حد هایلایت نکات مهمش....خیلی حال داد...امروز از جزوه نظریه رو تا یه حدی خوندم کافیه خودت کلید کلیدش کنی...حله.....
نمیدونم چرا یه حس خوب دارم....:smile:
;) کی گفت سخته؟

arefeh

کاربر ممتاز
چ میدونم همه میگن.... تازه میگن روانشناسی محیط هم سخته... اونو کتابشو خریدم اما فقط تایم کم میارم. ولی تا الان دروس سخت نبوده. شاید منظورشون ی چی دگ بوده. فقط بدیش آینه ربطش ب ارشد و معماری رو نمیفهمم ک اینها چیه ما میخونیم؟ حکمت رو فهمیدم اما نظریه؟! ک برنامه ریزی کنیم؟ ک ب نظر هر طرحی ی برنامه ریزی خاص خودش رو میطلبه.....
روش تحقیق هم ک داستانش معلومه....
سیر اندیشه تا الان هنوز برگزار نشده اما نگران نیستم چون کتابشو خریدم همون تاریخ جهانه..... درسته؟ چ کاری براش کردن شما؟ اونم مقاله میخواست؟
روانشناسی هم تا آخر هفته میفهمم داستانش چیه.
فردا سمیناری گرگان برگزار میشه ک قراره در آخر بهمون گواهی بدن مزیت این گواهی اضافه شدن نیم نمره ب پایان نامه مقطع ارشد..... خخخخ منم میرم هر چند مرتبط با موضوع مقالمم هست.... همه چی خود ب خود داره جور میشه.

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
چ میدونم همه میگن.... تازه میگن روانشناسی محیط هم سخته... اونو کتابشو خریدم اما فقط تایم کم میارم. ولی تا الان دروس سخت نبوده. شاید منظورشون ی چی دگ بوده. فقط بدیش آینه ربطش ب ارشد و معماری رو نمیفهمم ک اینها چیه ما میخونیم؟ حکمت رو فهمیدم اما نظریه؟! ک برنامه ریزی کنیم؟ ک ب نظر هر طرحی ی برنامه ریزی خاص خودش رو میطلبه.....
روش تحقیق هم ک داستانش معلومه....
سیر اندیشه تا الان هنوز برگزار نشده اما نگران نیستم چون کتابشو خریدم همون تاریخ جهانه..... درسته؟ چ کاری براش کردن شما؟ اونم مقاله میخواست؟
روانشناسی هم تا آخر هفته میفهمم داستانش چیه.
فردا سمیناری گرگان برگزار میشه ک قراره در آخر بهمون گواهی بدن مزیت این گواهی اضافه شدن نیم نمره ب پایان نامه مقطع ارشد..... خخخخ منم میرم هر چند مرتبط با موضوع مقالمم هست.... همه چی خود ب خود داره جور میشه.

روش تحقی که هوتوتو
برای درس سیر اندیشه یادم نمیاد پروژه داده باشیم
برای نظریه ما یه جلسه با دکتر پورمند داشتیم، ایشون نمیخاستن جزوه رو درس بدن و گفتن برید برای جلسه بعد در مورد تالار شهر پژوهش کنید
که کلاس ایشون تعویض شد و دکتر خوشنویس بجاشون اومدن، ما یه معمار انتخاب کردیم و یه سری پژوهش در مورد اون یادم نیس الان
سیر اندیشه همون معماری جهانه اما قصه وار نوشته تو این کتاب مهدوی نژاد. من نپسندیدم

حکمت به نظر من که اشغاله. اصلا بحث اسونی و سختی نیست حالا میری جلوتر، شیخ اشراق، اخوان الصفا، سنت گرا، و ...
اخرش که قاطی کردی این چی بود اون چی بود متوجه میشی مزخرفیشو

روانشناسی عالیه

fariba.r

عضو جدید
سلام بچه ها
اینجا کسی واحد بندرعباس میره؟ میخوام ببینم کلاسای ترم 1 شروع شده؟ آخه من واسه تکمیل ظرفیت اونجا قبول شدم. هنوز خبری از ثبت نام نیست. این هفته کلاس داریم یا نه؟!!

arefeh

کاربر ممتاز
سلام بچه ها
اینجا کسی واحد بندرعباس میره؟ میخوام ببینم کلاسای ترم 1 شروع شده؟ آخه من واسه تکمیل ظرفیت اونجا قبول شدم. هنوز خبری از ثبت نام نیست. این هفته کلاس داریم یا نه؟!!

تمتم دروس ترم 1 شما مجازی هست و به صورت کشوری تقریبا هست....یعنی باید بگم که درس روش تحقیق و سیراندیشه شما هنوز تشکیل نشده ...(البته من چون حضوری تهران برداشتم روش تحقیق 4 جلسه برگزار شده و بسیار هم عالی بوده تا این ساعت)
درس حکمت 4 جلسه تشکیل شده و تنها 3 جلسه دگ مونده که این سه جلسه بچه ها مقالاتشون رو ارائه میدهند و 4 بخش کتاب هم هنوز مونده
درس نظریه و روش های طراحی 3 جلسه تشکیل شده با دکتر جهانبخش که به شدت به حضور غیاب و همکاری با نماینده کلاس اهمیت میدهند و اگر کسی با نماینده هماهنگ نباشه نمره میان ترم نخواهد گرفت
و اگر هم روانشناسی محیط رو هم مثل بنده برداشته باشید که اون هم جلسه 4 در هفته آینده برگزار میشه که اونم با دکتر جهانبخش است....
و من رک بگم درسهای دکتر جهانبخش رو اصلا متوجه نمیشم....و خیلی مشکل دارم...چون فقط از روی اسلایدهاش میخونه و نمیکنه همون اول بگه اصلا این دو تا درس چی هستن باید چ کنیم؟؟؟!!!من اصلا از این دو درس راضی نیستم....
ولی با دکتر صدفی که خانم هستن و درس حکمت رو دارند بسیار راضی هستم و روش تحقیق که با خانم دکتر لیتکوهی برگزار میشه

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
تمتم دروس ترم 1 شما مجازی هست و به صورت کشوری تقریبا هست....یعنی باید بگم که درس روش تحقیق و سیراندیشه شما هنوز تشکیل نشده ...(البته من چون حضوری تهران برداشتم روش تحقیق 4 جلسه برگزار شده و بسیار هم عالی بوده تا این ساعت)
درس حکمت 4 جلسه تشکیل شده و تنها 3 جلسه دگ مونده که این سه جلسه بچه ها مقالاتشون رو ارائه میدهند و 4 بخش کتاب هم هنوز مونده
درس نظریه و روش های طراحی 3 جلسه تشکیل شده با دکتر جهانبخش که به شدت به حضور غیاب و همکاری با نماینده کلاس اهمیت میدهند و اگر کسی با نماینده هماهنگ نباشه نمره میان ترم نخواهد گرفت
و اگر هم روانشناسی محیط رو هم مثل بنده برداشته باشید که اون هم جلسه 4 در هفته آینده برگزار میشه که اونم با دکتر جهانبخش است....
و من رک بگم درسهای دکتر جهانبخش رو اصلا متوجه نمیشم....و خیلی مشکل دارم...چون فقط از روی اسلایدهاش میخونه و نمیکنه همون اول بگه اصلا این دو تا درس چی هستن باید چ کنیم؟؟؟!!!من اصلا از این دو درس راضی نیستم....
ولی با دکتر صدفی که خانم هستن و درس حکمت رو دارند بسیار راضی هستم و روش تحقیق که با خانم دکتر لیتکوهی برگزار میشه

البته این حرفایی که عارفه جون گفتن در مورد بندرعباس صدق نمیکنه

arefeh

کاربر ممتاز
البته این حرفایی که عارفه جون گفتن در مورد بندرعباس صدق نمیکنه

یعنی میشه از قشم و کیش و تهران شرق باشند فقط از بندرعباس نباشند؟؟؟!!!:eek:یعنی بندر عباسی ها کلاس دارند؟؟؟!!!
چون من الان دوستانی که پیدا کردم که واحدهای قشم و کیش میخونند...وقتی این 3 تا دانشگاه ادغام شدن میشه بندر خارج از اینها باشه؟؟!!
من که بعید میدونم

arefeh

کاربر ممتاز

رییس دانشکده هنر و معماری پیام نور اظهار داشت: سال آینده مرکز تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور در مقطع دکتری دانشجو می پذیرد.
حیدر جهانبخش، رییس دانشکده هنر و معماری پیام نو در حاشیه بازدید ازغرفه ایرنا در بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها ، ظرفیت پذیرش در رشته معماری مقطع دکتری این مرکز را هفت نفر اعلام کرد.
وی با بیان اینکه هم اکنون دو هزار دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد در رشته های معماری، طراحی شهری، پژوهش هنر مشغول به تحصیل هستند، افزود: سال آینده پذیرش دانشجو در این رشته ها حدودا دو برابر افزایش می یابد.
جهانبخش تصریح کرد: به دنبال ایجاد دوره های میان رشته ای در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد هستیم.
رییس دانشکده هنر و معماری پیام نور کشور افزود: دوره های میان رشته ای ترکیبی از دو گروه آموزشی نظیر رشته های کار آفرینی هنر، فن آوری معماری، مدیریت معماری و مدیریت انرژی و … است.
جهانبخش هدف از دوره های میان رشته ای را برطرف کردن نیازهای جامعه و جذب فارغ التحصیلان به بازار کار عنوان کرد.
وی افزود: در حال حاضر ۱۲ هزار دانشجو در سایر مقاطع تحصیلی در دانشگاه های هنر و معماری پیام نور مشغول تحصیل هستند.
منبع: ایرنا

http://memarnews.com/پذیرش-مقطع-دکتری-در-دانشکده-معماری-پیا/

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
یعنی میشه از قشم و کیش و تهران شرق باشند فقط از بندرعباس نباشند؟؟؟!!!:eek:یعنی بندر عباسی ها کلاس دارند؟؟؟!!!
چون من الان دوستانی که پیدا کردم که واحدهای قشم و کیش میخونند...وقتی این 3 تا دانشگاه ادغام شدن میشه بندر خارج از اینها باشه؟؟!!
من که بعید میدونم
کلا پیام نور مقطع ارشد از کنکور سراسری و فراگیر به دو صورت اموزش و پژوهش محور دانشجو می پذیره
یکی پیام نور تهران شرق
یکی بنندر عباس
یکی قشم
یکی کیش
یک یعسلویه

واحد قشم کلا برگزاری کلاساش توی بندرعباس هست
ماله کیش تا جایی که میدونم غیر حضوری و الکترونیکیه و هر ترم 1 تومن اضافه میگیره برای شهریه
عسلویه مثلا ترم قبل دوره فراگیرش معماری نداشت
کلا چیزایی که عارفه میگه در مورد تهران در مورد بندرعباس صدق نمیکنه و همه چیز خیلی مزخرف تر از انچه که باید باشه هست
تاییدش نمیکنم
ردش هم نمیکنم
تا به حال با وجود استاید مثل دکتر احمد خوشنویس مزین بوده
ولی از ترم بعد نمیدونم چی بشه

arefeh

کاربر ممتاز
دوستان یه زحمت میکشید برام نمونه سئوالات سالهای گذشته رو پیدا کنید؟؟اگر دارید چه خریدنی و چه مجانی هر چی...مشکلی نداره بهم بگید فقط خوب باشه...معدل برام خیلی مهمه

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
دوستان یه زحمت میکشید برام نمونه سئوالات سالهای گذشته رو پیدا کنید؟؟اگر دارید چه خریدنی و چه مجانی هر چی...مشکلی نداره بهم بگید فقط خوب باشه...معدل برام خیلی مهمه

تو پیج های قبل هست عارفه جان

arefeh

کاربر ممتاز
تو پیج های قبل هست عارفه جان

آره عزیزم اما حس میکنم کامل نیست...درس حکمت-روش تحقیق-نظریه و روش ها-روانشناسی محیط-سیراندیشه.
بعد تیکه تیکه اینجا هست برای سال پیش نیست...درسته؟؟البته من قبلا اینهارو دانلود کرده بودم به خاطر این میگم...گفتم یه دفعه همه رو منظم از یه جا تهیه کنم با پاسخنامه ....

arefeh

کاربر ممتاز
سلام ببخشید بچه ها شما نمیدونید از کجا من میتونم نظریات افرادی مثل برادبنت و لاوسون رو یا مقالات مرتبط به اونها رو پیدا کنم؟؟خیلی عجله ای است اسم این افراد رو میزارم اگر بهم بگید ممنون میشم
بررسی اثار -دیدگاه ها-مقالات وروشهای طراحی معماران وصاحب نظران ایرانی یاخارجی ازقبیل :اقای دکترحمید ندیمی/دکترعلیرضاعینی فر/دکترحمیدرضاانصاری/دکترسیدامیرسعیدمحمودی/دکترکامران افشارنادری/کن یانگ/برادبنت/لاوسن ویاسایرمواردمشابه دراین زمینه.
برای درس نظریه و روش های طراحی
یا موضوع مناسب در رابطه با این درس؟
ممنون میشم:redface:

• Like
واکنش ها: draz

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
آره عزیزم اما حس میکنم کامل نیست...درس حکمت-روش تحقیق-نظریه و روش ها-روانشناسی محیط-سیراندیشه.
بعد تیکه تیکه اینجا هست برای سال پیش نیست...درسته؟؟البته من قبلا اینهارو دانلود کرده بودم به خاطر این میگم...گفتم یه دفعه همه رو منظم از یه جا تهیه کنم با پاسخنامه ....

من ره چی بوده گذاشتم
هم واس ترمای قبل رو هم همون ترم رو
ارزش دانلود مجدد داره عارف جون

معمار111

عضو جدید
سلام دوستان
یه سوال دارم از اونایی که الان انتخاب واحد کردن یا میخوان انتخاب واحد کنن... واحدای عملی طرح واحدی211،600 تومنه یاواحدی 330،600 تومن

بالا