کارشناسی ارشد آری یا خیر ؟

Mr_saeed

عضو جدید
سلام خدمت همگی یه سوال مدتهاست ذهن من رو و تعدادی از دوستام رو مشغول کرده میخواستم ببینم کسی میتونه کمکمون کنه. :confused:
من دارم کارشناسی قدرت میخونم کازرون :) سال دیگه مرداد ان شاء الله تموم میشم .
با وصف بر اینکه درسم خوب است معدلم 17 است ولی به پول هم نیاز دارم (22 سالمونه دیگه زشته به پدر بگیم پول بده )، همراه این درس ها هم که نمیشه کار کرد :(.سربازی هم باید یبرم .(اینم شده غوز بالا غوز ) خلاصه باید کار کنم.

حالا موندم چی کار کنم ؟
از استاد دانشگاه شدن هم زیاد خوشم نمیآد . بیشتر دوست دارم تو صنعت باشم :heart:.
از طرفی ارشد هم زیاد فایده نداره ، یا دکترا یا هیچی .
از این که ،اگه کنکور بدم قبول میشم مطمعنم . !!!
حالا شما چی میگین ، این همون سوال علم بهتر است یا ثروت خودمونه .

mary83

عضو جدید
سلام خدمت همگی یه سوال مدتهاست ذهن من رو و تعدادی از دوستام رو مشغول کرده میخواستم ببینم کسی میتونه کمکمون کنه. :confused:
من دارم کارشناسی قدرت میخونم کازرون :) سال دیگه مرداد ان شاء الله تموم میشم .
با وصف بر اینکه درسم خوب است معدلم 17 است ولی به پول هم نیاز دارم (22 سالمونه دیگه زشته به پدر بگیم پول بده )، همراه این درس ها هم که نمیشه کار کرد :(.سربازی هم باید یبرم .(اینم شده غوز بالا غوز ) خلاصه باید کار کنم.

حالا موندم چی کار کنم ؟
از استاد دانشگاه شدن هم زیاد خوشم نمیآد . بیشتر دوست دارم تو صنعت باشم :heart:.
از طرفی ارشد هم زیاد فایده نداره ، یا دکترا یا هیچی .
از این که ،اگه کنکور بدم قبول میشم مطمعنم . !!!
حالا شما چی میگین ، این همون سوال علم بهتر است یا ثروت خودمونه .

علم+ثروت .oki?
بخون واسه ارشد;):):)

zbzbj

عضو جدید
سلام هر چند رشته من برق نیست اما موقعیتی رو که گفتی درک می کنم به خصوص این شرایط برای آقایون خیلی سخته اما اگه تا این حد مطمئنی که قبول میشی ادامه بده در زمینه کار هم سعی کن دنبال یه کار پاره وقت بگردی کمی سختی کشیدن بهتر از حسرت خوردنه چون برای ادامه تحصیل فقط شما نیستی که این مشکل رو داری تقریبا تعداد زیادی از افراد از این مشکل رنج می برند. از بابت سربازی هم نگران نباش هر چی مدرکت بالاتر بره از تعداد ماههای خدمت کم میشه خدارو چه دیدی شاید تا موقعی که شما ارشد رو تموم کنی معاف هم بشی (جدی نگیر):biggrin: اما این توصیه رو از من قبول کن آدم تا وقتی تو بحر درس هست قدرت خوندن بالایی داره ولی وقتی مدتی از اون دور بشه دوباره خوندن اونها براش خیلی سخت میشه از فرصتهای بدست آمده به نحو احسن استفاده کن .( ضمنا کار نشد نداره );):)

mani6606

عضو
من هم مثل شما Mr_saeed سال 89 از دوره کارشناسی الکترونیک فارغ التحصیل می شوم. خود من علاقه زیادی به ادامه تحصیل دارم و قصد دارم به امید خدا با تمام توان در کنکور ارشد شرکت کنم و همچنین قصد دارم بعد از فارغ التحصیلی در کارشناسی دنبال یک کار نیمه وقت باشم. من هم به شما توصیه می کنم برای کنکور ارشد سرمایه گذاری کنید.

ARC_2008

مدیر بازنشسته
اگه می تونی یه کار توی یک شرکت خصوصی یا دولتی خوب پیدا کنی که آینده دار باشه ... سریع بیا تو صنعت .
اگر هم منظورت از بازار کار اینه که بعد از فارغ التحصیلی تازه بیفتی دنبال پیدا کردن کار ... نمی خواد بیای ... برو درستو بخون ... اینجا خبری نیست ! ...

moein

عضو جدید
به نظر من کار خوبه اگه مدرک هم داشته باشیم
من ارشد امتحان دادم منتظر جوابم
وضع من هم بدتر از شماست <<<>>>> سربازی بیکاری و ...
اما فعلا حرف اول رو مدرک میزنه
البته با بر و بچ پارتی دار نبودماااااا
منظور من کاری با حقوق بالای 1,000,000 تومانه وگرنه هر جا بری 400 - 500 میدن که بدرد نمیخوره

Thais

عضو جدید
حتما بخون برای ارشد کار دیر نمیشه ولی مدرک و درس چرا اکه الان نخونی پشتت سرد میشه در کنار درس هم کار کن موفق باشی دعا کن منم ارشد قبول بشم.

hamid_gofteman

عضو جدید
خودت تصمیم بگیر!

خودت تصمیم بگیر!

ولی منم خیلی دوست دارم برا ارشد بخونم. یه سری کتابم گرفتم ولی ...
به نظر من بهتره بخونی

pouya6721

عضو جدید
دوست عزیز سعید جان
منم یه شرایطی دقیقا مثل شما دارم ولی شاید یه فرق کوچولو داشته باشم با شما و اونم اینکه من اگه 1 هفته تعطیلی هم گیر بیارم واسه خودم یه کار پیدا میکنم و یه جورایی بیشتر خرج تحصیلم رو خودم در میارم(مخصوصا تو تابستون و تعطیلات عید نوروز که کلا میچسبم به کار)
با این وجود من تصمیم گرفتم که تا دکترا بخونم:thumbsup2:
میگی از استادی خوشت نمیاد ولی فراموش نکن که بعضی مواقع باید خوشت بیاد:w20:
در ضمن کنکور امسال رو هم شرکت کن

rashidishahram

مشاور صنعت برق
سلام.
شما اول هدفتو مشخص کن وسیله رو خودت پیدا می کنی. به نظرم شما هنوز هدفتونو مشخص نکردید ولی دارید دنبال روش می گردید. مهم نیست که شما مدرکت چی باشه یا کارت. مهم اینه که ببینی کدوم یکی تو رو به هدفت می رسونه. اونوقت می تونی انتخاب کنی که کار کنی یا ادامه بدی. من خودم کار رو انتخاب کردم در حالی که بدون اینکه واسه کنکور بخونم سال 77 در 1.2 برابر ظرفیت اسمم اومد ولی نرفتم دنبالش چون مدرک واسه هدفم در همین حد بس بود. ولی شما هم بر اساس هدفت تصمیم بگیر. هم کار هم مدرک جفتش هم خوبه.

Mr_saeed

عضو جدید
از همگی ممنونم که نظراتتون رو دادید .
امسال توی کنکور شرکت می کنم ولی زیاد وقت نمی زارم براش سعی میکنم برم سر کار .
بیشتر از وقت های مرده ی استفاده می کنم واسه درس خوندن .
به نظر من هر فردی باید در یک زمان فقط یک کار رو انجام بده ولی به صورت کامل . (مردونه){البته قصدم توهین به خوانوم ها نیست}
این که بخوام ه درس بخونم هم کار کنم نمیشه ، نه میفهمم درسه چی بود نه میفهمم کاره چیه !!

mohammad sabri

کاربر بیش فعال
سلام دوست عزیزم به نظر من اگر می دونی توانایی قبول شدن تو کنکور ارشدو داری حتما شرکت کن ولی به امید خدا بعد از قبولی حتما کارتم شروع کن و به امید فارغ التحصیلی نباش سعی کن همراه با درس تجربه و دید فنی خودتو تقویت کنی تا بعد از فارغ التحصیلی تجربه و سابقه مناسبی داشته باشی. با آرزوی موفقیت و سلامتی :D