کارخانه و واحدهای تولیدی شهرهای مختلف ایران

melika02

عضو جدید
مهندسای عزیز هدف از ایجاد این تاپیک شناختن و معرفی کارخانه ها و واحدهای تولیدی مختلف در هر شهری از ایرانه با هدف آشنایی بیشتر مهندسای صنایع با کارخانه های نزدیکشان و همینطور کمک به دانشجویان به منظور پیدا کردن مکانی مناسب برای گذراندن کارآموزی و یا انجام پروژه های دانشجویی. ;)

آخرین ویرایش:

melika02

عضو جدید
از تهران شروع میکنم.
من پروژه ی درس کنترل کیفیتم رو تو کارخونه ی شتابکار (که تولید کننده ی قطعات خودرو برای ایران خودرو هست) گذروندم که بخش کنترل کیفیت خوب و قوی ای هم داشت. بدون آشنا و پارتی بازی اجازه دادن برم. از نکات مثبتشم اینه که خیلی از کارمنداش خانومن.
آدرسش اگه اشتباه نکنم کیلومتر 14 جاده مخصوص کرجه و شماره تلفنشم اینه: 44527143
برای پروژه ی درس ارزیابی کار و زمان و طرح ریزی واحد های صنعتی هم رفتم کارخونه ی ارج. بدون هیچ آشنایی و راحت هم قبولم کردن و مسئول آموزشش آقای اعتماد سعید انصافاً با من و دوستم خیلی خوب راه اومدن به طوریکه اجازه دادن خودمون برای خودمون تو سالن تولید بگردیم و هر اطلاعاتی رو میخوایم بدست بیاریم و پروژه مون رو کامل کنیم. ارج در حال جابه جایی و رفتن از تهران به قزوین بود. اگه تاحالا جا به جا نشده باشه آدرسش کیلومتر 6 جاده مخصوص (سه راه ارج) هستش.

melika02

عضو جدید
بهمن موتورم کیلومتر 22 جاده قدیم کرجه. کارخونه ی خوبیه. همونه که مزدا3 میسازه. رئیس بخش مهندسی صنایع اش آقای شکاریار هستن که اگه بخواین برای کارآموزی باهاشون تماس بگیرید خیلی کمکتون میکنن و اجازه میدن برید اونجا. البته آقای موتابیانم هستن که اگه اشتباه نکنم مشاور مدیریتن.

vatanparast

عضو جدید
سلام
ممنون از این تایپیک، گروه صنعتی پارت لاستیک هم که قبلا اونجا کار میکردم شامل 11 کارخونه مجزا که هر کدوم واحد مهندسی صنایع و برنامه ریزی مجزا دارن و بطور متوسط 20 تا 25 مهندس صنایع تو حیطه تخصصیه خودشون فعالن شرکت های پویا گستر ، شیمی پیدایش ، عایق خودرو ، بسپار سازه ، بسپار تابان تو شهرک صنعتی طوس و شرکت پارت لاستیک و ایران چاشنی تو چاهشک شرکت پایاماند شهرک صنعتی چناران شرکت توس گشتارو شهرک صنعتی فناوری های برتر(البته فک کنم) دو تا شرکت دیگه که اسمشون خاطرم نیس و فک کنم تو شهرک صنعتی چناران باشن

helya.azad

عضو جدید
سلام
ممنون به خاطر اين تاپيك!
من دانشجو نيستم و قرار نيست برا كارآموزي برم ميتونم خواهش كنم درمورد استراتژي كارخونه ها و آرمان و بيانيه ي ماموريت كارخونه هايي كه در موردشون مي نويسين هم كمي توضيح بدين و نظر خودتونو درمورد اين كه چقدر در راه رسيدن به آرمان هاشون موفق بودن بگين؟
مثلا شعار تراكتور سازي "نگين صنايع سنگين ايران" هستش كه به نظر من ديگه جاش رسيده كه به جاي ايران بگن خاورميانه!
و شعار شيرين عسل "از دانه تا قفسه"هست كه به نظر من اينم موفق بوده و واقعا جايگاه خودشو تو قفسه ها تثبيت كرده!
ممنون ميشم دوستان هم در مورد شعار و استراتژي شركتها اطلاعات بدن!

melika02

عضو جدید
سلام
ممنون از این تایپیک، گروه صنعتی پارت لاستیک هم که قبلا اونجا کار میکردم شامل 11 کارخونه مجزا که هر کدوم واحد مهندسی صنایع و برنامه ریزی مجزا دارن و بطور متوسط 20 تا 25 مهندس صنایع تو حیطه تخصصیه خودشون فعالن شرکت های پویا گستر ، شیمی پیدایش ، عایق خودرو ، بسپار سازه ، بسپار تابان تو شهرک صنعتی طوس و شرکت پارت لاستیک و ایران چاشنی تو چاهشک شرکت پایاماند شهرک صنعتی چناران شرکت توس گشتارو شهرک صنعتی فناوری های برتر(البته فک کنم) دو تا شرکت دیگه که اسمشون خاطرم نیس و فک کنم تو شهرک صنعتی چناران باشن
این شهرکا تو مشهدن؟
منکه اصلاً اسمشونو نشنیدم...

melika02

عضو جدید
سلام
ممنون به خاطر اين تاپيك!
من دانشجو نيستم و قرار نيست برا كارآموزي برم ميتونم خواهش كنم درمورد استراتژي كارخونه ها و آرمان و بيانيه ي ماموريت كارخونه هايي كه در موردشون مي نويسين هم كمي توضيح بدين و نظر خودتونو درمورد اين كه چقدر در راه رسيدن به آرمان هاشون موفق بودن بگين؟
مثلا شعار تراكتور سازي "نگين صنايع سنگين ايران" هستش كه به نظر من ديگه جاش رسيده كه به جاي ايران بگن خاورميانه!
و شعار شيرين عسل "از دانه تا قفسه"هست كه به نظر من اينم موفق بوده و واقعا جايگاه خودشو تو قفسه ها تثبيت كرده!
ممنون ميشم دوستان هم در مورد شعار و استراتژي شركتها اطلاعات بدن!
راستش شعاراشو نمیدونم اما شرکت شتابکار تولیدکننده ی برتر ساپکوئه. ولی ارج دیگه داره کم کم ورشکست میشه.
سایپام 3 شیفت کاریشو به 2 شیفت کاهش داده.

hamid051

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
این شهرکا تو مشهدن؟
منکه اصلاً اسمشونو نشنیدم...

چناران یکی از شهرهای استان خراسان رضوی است
شرکت عالیس هم یکی از کارخانه جات های است که در چناران اسکان داره

melika02

عضو جدید
چناران یکی از شهرهای استان خراسان رضوی است
شرکت عالیس هم یکی از کارخانه جات های است که در چناران اسکان داره
پس اونجاهام حسابی صنعتیه. من فکر میکردم فقط تهران و اصفهان خیلی صنعتین!

melika02

عضو جدید
بچه ها واسه کار یا کارآموزی هر روز که میاین iran-eng 1 سرم به این سایت بزنید:
www.rahnama.com
این سایت نیازمندیهای روزنامه ی همشهری رو هر روز میذاره و البته از طرف روزنامه ی همشهری هم هست.
هر روز چندتا پیشنهاد کار یا کارآموزی رایگان توش داره. بعد از ورود برید تو بخش استخدام و بعدم مهندس صنایع رو انتخاب کنید.

mahshid-engineer

عضو جدید
اگه ماشینی که سوار میشی ایرانیه کمربندش ، سیستم برق، قطعات لاستیکی ، رینگ و.... از مشهد میاد

آره درسته مشهد تو خیلی از صنایع نقشی داره!
اگه اصلش نباشه حداقل یه قسمتیش تو مشهد هست .
تو گیلان میتونم فولادو بهتون معرفی کنم . اشی مشی ، کلوچه های نوشین -نادری - نادی -جوادیان....
اشی مشیو بی پارتی میشه رفت مهندسشم قدرت بیان خوبی داره یعنی همه چیزو برامون توضیح داد. ولی فولاد!!!
به این راحتی نمیشه رفت توش . قسمت کیفیتش فعالیت خوبی داره ولی من احساس کردم مهندس متالوژی مواد اونجا خیلی بیشتر برش داره! یعنی از حرفاشون پیدا بود!
من با همه مهندساش حرف زدم فهمیدم بدون پارتی نمیشه اونجا شاغل شد.

melika02

عضو جدید
آره درسته مشهد تو خیلی از صنایع نقشی داره!
اگه اصلش نباشه حداقل یه قسمتیش تو مشهد هست .
تو گیلان میتونم فولادو بهتون معرفی کنم . اشی مشی ، کلوچه های نوشین -نادری - نادی -جوادیان....
اشی مشیو بی پارتی میشه رفت مهندسشم قدرت بیان خوبی داره یعنی همه چیزو برامون توضیح داد. ولی فولاد!!!
به این راحتی نمیشه رفت توش . قسمت کیفیتش فعالیت خوبی داره ولی من احساس کردم مهندس متالوژی مواد اونجا خیلی بیشتر برش داره! یعنی از حرفاشون پیدا بود!
من با همه مهندساش حرف زدم فهمیدم بدون پارتی نمیشه اونجا شاغل شد.
فکر کنم فولادا کلاً سخته رفتن توش. فولاد مبارکه اصفهانم شنیدم پارتیش لازمه!
سایپای تهرانم که من رفته بودم مدیره خواست باهام مصاحبه کنه اولش پرسید معرفت کی بوده!
1 جورایی نامردیه ولی نمیدونم شاید واسه حفظ امنیته خود شرکتاست.

melika02

عضو جدید
کارخونه داخل شهر و سرراستم تو تهران زمزمه که نزدیک میدون آزادیه.

mahshid-engineer

عضو جدید
سایپای تهرانم که من رفته بودم مدیره خواست باهام مصاحبه کنه اولش پرسید معرفت کی بوده!
خوب اونا که نمیتونن اطلاعاتشونو در اختیار همه بذارن! فولادو ما با کلی پارتی و از طریق انجمن دانشگاهمون رفتیم اونم فقط ما بچه های انجمن!

mahshid-engineer

عضو جدید

البته همش همین نیست خیلیا به دلایل دیگه مثل فشار کاری یا ورشکستگی یا ...... دوست ندارن دانشجویی تو دستو پاشون باشه!
اینو یکی از کارکنان کارخونه ای بهم گفت:w19:

k.rostami69

عضو جدید
منم قزوین درس میخونم برای همین پروژه های درسی و کارآموزیم شهرک صنعتی قزوین بوده.
پروژه MISام کارخانه کاچیران انجام دادم که خیلی خوب با ما همکاری کردن ولی دوسام اونجا آشنا داشتن.
پروژه طرحریزی و کارآموزیم کارخانه نیرو محرکه بود که خیلی خوب بدون داشتن آنایی در اونجا با ما همکاری کردن،کارخانه خیلی بزرگیه و تولید کننده گیربکس پژو و سمند و پراید.
از کارخانههای دیگری که رفتم کارخانه سپهر الکتریک بود که لوازم خانگی تولید میکنه.
تمام کارخانه هایی که گفتم توی شهرک صنعتی قزوین.

melika02

عضو جدید
منم قزوین درس میخونم برای همین پروژه های درسی و کارآموزیم شهرک صنعتی قزوین بوده.
پروژه MISام کارخانه کاچیران انجام دادم که خیلی خوب با ما همکاری کردن ولی دوسام اونجا آشنا داشتن.
پروژه طرحریزی و کارآموزیم کارخانه نیرو محرکه بود که خیلی خوب بدون داشتن آنایی در اونجا با ما همکاری کردن،کارخانه خیلی بزرگیه و تولید کننده گیربکس پژو و سمند و پراید.
از کارخانههای دیگری که رفتم کارخانه سپهر الکتریک بود که لوازم خانگی تولید میکنه.
تمام کارخانه هایی که گفتم توی شهرک صنعتی قزوین.
کارخونه ی ارجم برای اینکه 1 تکونی به خودش بده 1 کاخونه ی ورشکسته تو قزوینو خریده که زمینش خیلی کوچکتر از زمینی بوده که اینجا تو تهران داشته. برای همین داره میره اونجا تا 1 پولی دستش بیاد.

k.rostami69

عضو جدید
توی قسمت کتابخانه یک فایل گذاشتم که در مورد تاریخچه کارخانجات ایران حتما بخونش.یکی از کارخانه هایی که در موردش صحبت شده ارج بوده.
زمانی خیلی از کشورهای جهان آرزوی کا کردن در ایران داشتن ولی حالا چی!
قزوین کارخانه های خیلی خوبی و بزرگی در سطح ایران داره که همشون در حال برشکستگی هستند.

helya.azad

عضو جدید
توی قسمت کتابخانه یک فایل گذاشتم که در مورد تاریخچه کارخانجات ایران حتما بخونش.یکی از کارخانه هایی که در موردش صحبت شده ارج بوده.
زمانی خیلی از کشورهای جهان آرزوی کا کردن در ایران داشتن ولی حالا چی!
قزوین کارخانه های خیلی خوبی و بزرگی در سطح ایران داره که همشون در حال برشکستگی هستند.
من اين كتابو برداشتم و خوندم!
خيلي عاليه فقط تو يه چيزي هنگ كردم!
ايران خودرو كه خصوصي بود و برادران خيامي اونو آورده بودن حالا چطور شده كه دولتيه؟:confused:
راستش بچه ها در مورد داشتن پارتي تو صنايع گفتن يادم افتاد همه كارخونه هاي دولتي برا اينكه واردش بشيم بايد پارتي داشته باشيم!
مثل ايدم و چرخشگر و ايران خودرو و تراكتورسازي و ماشين سازي و...(اينا تو تبريزن)
من پيشنهادي كه به دوستان دانشجو دارم اينه كه از طريق سازمان صنايع كه اخيرا فك كنم صنعت و تجارت و ...شده اقدام كنن! اينجوري بهتره چون من خودم برا كارآموزي نامه بردم سازمان صنايع اونجا كارخونه ها رو بهم پيشنهاد دادن بدون نياز به بند پ:)

melika02

عضو جدید
ايران خودرو كه خصوصي بود و برادران خيامي اونو آورده بودن حالا چطور شده كه دولتيه؟:confused:
راستش بچه ها در مورد داشتن پارتي تو صنايع گفتن يادم افتاد همه كارخونه هاي دولتي برا اينكه واردش بشيم بايد پارتي داشته باشيم!
من پيشنهادي كه به دوستان دانشجو دارم اينه كه از طريق سازمان صنايع كه اخيرا فك كنم صنعت و تجارت و ...شده اقدام كنن! اينجوري بهتره چون من خودم برا كارآموزي نامه بردم سازمان صنايع اونجا كارخونه ها رو بهم پيشنهاد دادن بدون نياز به بند پ:)
همون سازمان صنایع و معادن کل کشور؟
مارو که واسه پروژه ارزیابی 1 ذره اطلاعات میخواستیم با معرفی نامه از طرف دانشگاهم راه ندادن
:cry:

hamid051

کاربر ممتاز

من نام به وزارت تعاون دادم برای ساپورت لجستیک اما متاسفانه از 100 نامه فرستاده شده 99 تاش پاسخ داده نشده اون یکی هم خود سایت یاهو یا گوگل اررو شو برام فرستادن حالا سایتشو بذار مهندس تا یک بار دیگه نامه بفرستم

helya.azad

عضو جدید
همون سازمان صنایع و معادن کل کشور؟
مارو که واسه پروژه ارزیابی 1 ذره اطلاعات میخواستیم با معرفی نامه از طرف دانشگاهم راه ندادن
:cry:
آره همون!
پس چرا با من خوب بودن؟:eek::eek::surprised:

من نام به وزارت تعاون دادم برای ساپورت لجستیک اما متاسفانه از 100 نامه فرستاده شده 99 تاش پاسخ داده نشده اون یکی هم خود سایت یاهو یا گوگل اررو شو برام فرستادن حالا سایتشو بذار مهندس تا یک بار دیگه نامه بفرستم
من حضوري رفته بودم سازمان صنايع و از بد شانسي من بود يا خوش شانسي در حال ادغام با سازمان بازرگاني بود و رئيسش داشت عوض ميشد و كارمنداش خودشون سر در گم!
شايد خواستن منو از سرشون وا بكنن زودي نامه دادن برم!:confused:
بابا ما دلمون به سازمان صنايع خوش بود چون ازشون خوبي ديده بوديم! با اين حرفاتون پاك نا اميدم كردين:(

hamid051

کاربر ممتاز
آره همون!
پس چرا با من خوب بودن؟:eek::eek::surprised:

من حضوري رفته بودم سازمان صنايع و از بد شانسي من بود يا خوش شانسي در حال ادغام با سازمان بازرگاني بود و رئيسش داشت عوض ميشد و كارمنداش خودشون سر در گم!
شايد خواستن منو از سرشون وا بكنن زودي نامه دادن برم!:confused:
بابا ما دلمون به سازمان صنايع خوش بود چون ازشون خوبي ديده بوديم! با اين حرفاتون پاك نا اميدم كردين:(

من بایکی از مشاوره های سازمان کار و تعاون صحبت کردم و موارد و مشکلات کاری و ساپورت نشدنش گفتم به من گفتند بهترین کار اینکه حضوری بری و نامه ای درباره رشته ات بنویسی نمیدونم چرا تو ایران فقط کار حضوری بیش میره حداقل مقدماتش الکترونیکی باشه بعد مرحله بعدی حضوری بشه خیلی بهتره :biggrin:

helya.azad

عضو جدید
من بایکی از مشاوره های سازمان کار و تعاون صحبت کردم و موارد و مشکلات کاری و ساپورت نشدنش گفتم به من گفتند بهترین کار اینکه حضوری بری و نامه ای درباره رشته ات بنویسی نمیدونم چرا تو ایران فقط کار حضوری بیش میره حداقل مقدماتش الکترونیکی باشه بعد مرحله بعدی حضوری بشه خیلی بهتره :biggrin:
به اين ميگن اتوماسيون اداري به روش ايراني:biggrin:
راستش من از فعاليت هاي مجازي ايران نا اميد شدم و روش آبا و اجدادي رو ترجيه ميدم چون اصلا لازمه ي پيشرفت تو ايرانه:دي

hamid051

کاربر ممتاز
به اين ميگن اتوماسيون اداري به روش ايراني:biggrin:
راستش من از فعاليت هاي مجازي ايران نا اميد شدم و روش آبا و اجدادي رو ترجيه ميدم چون اصلا لازمه ي پيشرفت تو ايرانه:دي

اره منم تو فکرش هستم
باید یک نامه اماده کنم مثل یک .... برم در کارخانه ها در بزنم اقا خانوم به من هم یک کار بدید مرسی :biggrin:

vatanparast

عضو جدید

مهندس جان تو ادارات به نامه هایی که فیزیکی بهشون میدن جواب نمیدن تو میخوای به ایمیلات جواب بدن یکیش خود من که نامه هایی که برام میاد اینقد غیر منطقیه که مستقیم میندازم سطل آشغال

بالا