چگونه به ایرانی بودن خود افتخار کنیم!!!!؟

bmd

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگر جمله رو با دقت بخونی!به گروه خاصی ربطش نمیدی!؟

مرال خانم حق داريد شما. ميانه روي و اعتدال و دوري از افراطي گري چيز خوبيه. بقول يك نفر به هيچ حقيقتي صد در صد دل نبند چون حقيقتي وجود نداره. البته اگر فقط به معني خاصي از اين جمله متمركز بشيم, ميتونيم مصداقهايي رو هم براي اون مطلب پيدا كنيم كه نمونش نبودن صفر تخلف ادعايي در اين دوره بود كه اينگونه شد . بگذريم كه كساني سنگ اون ادعا رو هنوز هم به سينه دارند و داغتر از ظرف عمل ميكنند.
به نظر هر آدم عاقلي براي رسيدن به هدفي _ البته اهداف عالي _ بايد مرارت و سختي اون رو قبلا به جون خريد. موفقيت در پشت كوههاي صعب العبور قرار داره.
خب غرض بنده چيه از اين حرف ها! راهي كه ما براي پيشرفت و افتخار پيموديم گرچه در كليات_حالت خيلي كلي_ روش منطقي اي بوده ولي در كليات كوچكتر ثمره پر باري نداشته. اگر پيشرفت رو اين بدونيم كه بين ملت خودمون_و زيمباوه_ به هم ديگه بنازيم و چه چه و به به بگيم ملالي نيست همين كه هست عاليترينه يعني از اين بهتر نميشه مثلا
ولي اگر بازخوردش رو از ديد جهانيان و مقبوليت عامه حساب كنيم, ,واقعيتش بايد طبق فرموده شما به يك منطق ديگر برسيم. شايد راه سومي هم هست...

• Like
واکنش ها: pme

maral22

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرال خانم حق داريد شما. ميانه روي و اعتدال و دوري از افراطي گري چيز خوبيه. بقول يك نفر به هيچ حقيقتي صد در صد دل نبند چون حقيقتي وجود نداره. البته اگر فقط به معني خاصي از اين جمله متمركز بشيم, ميتونيم مصداقهايي رو هم براي اون مطلب پيدا كنيم كه نمونش نبودن صفر تخلف ادعايي در اين دوره بود كه اينگونه شد . بگذريم كه كساني سنگ اون ادعا رو هنوز هم به سينه دارند و داغتر از ظرف عمل ميكنند.
به نظر هر آدم عاقلي براي رسيدن به هدفي _ البته اهداف عالي _ بايد مرارت و سختي اون رو قبلا به جون خريد. موفقيت در پشت كوههاي صعب العبور قرار داره.
خب غرض بنده چيه از اين حرف ها! راهي كه ما براي پيشرفت و افتخار پيموديم گرچه در كليات_حالت خيلي كلي_ روش منطقي اي بوده ولي در كليات كوچكتر ثمره پر باري نداشته. اگر پيشرفت رو اين بدونيم كه بين ملت خودمون_و زيمباوه_ به هم ديگه بنازيم و چه چه و به به بگيم ملالي نيست همين كه هست عاليترينه يعني از اين بهتر نميشه مثلا
ولي اگر بازخوردش رو از ديد جهانيان و مقبوليت عامه حساب كنيم, ,واقعيتش بايد طبق فرموده شما به يك منطق ديگر برسيم. شايد راه سومي هم هست...
:gol::gol::gol::gol::gol::gol:ممنون از پاسختون:gol::gol::gol::gol:
من این رو خیلی دوست دارم:خوب گوش کردن،و خوب دیدن!!!!!!!!اگر هممون عملی می کردیم اون وقت در مورد هم قضاوت نمی کردیم!و کمی با کفش های دیگری راه می رفتیم!!

majidhosseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها من دلم میخواد جواب بدما
اما این اقای پیرجو مثله چی دنبال ماها میگرده هی میگه مراعات کنین:D
پدر مارو درورده:d
من بعدا جواب میدم:D

maral22

عضو جدید
کاربر ممتاز
اما این اقای پیرجو مثله چی دنبال ماها میگرده هی میگه مراعات کنین:D
پدر مارو درورده:d
من بعدا جواب میدم:D
هر جور راحتی عزیزم!:smile:فقط ما مشتاقانه منتظره نظرات به جا ومنطقی دوستان هستیم!:gol:

bmd

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اما این اقای پیرجو مثله چی دنبال ماها میگرده هی میگه مراعات کنین
پدر مارو درورده
من بعدا جواب میدم
تو كه بگم بگمت رو ميگي . لا اقل اشاره كن تو شك نيفتيم. آدم به خودش مظنون ميشه.
راستي موضوع چي بود اصلا كلي منحرف شديم

خيبر

عضو جدید
کاربر ممتاز
باز بوی باورم خاکستریست
صفحه های دفترم خاکستریست

پیش از اینها حال دیگر داشتم
هر چه می گفتند باور داشتم

پیرها زهر هلاهل خورده اند
عشق ورزان مهر باطل خورده اند

باز هم بحث عقیل و مرتضی ست
آهن تفدیده مولا کجاست

نه فقط حرفی از آهن مانده است
شمع بیت المال روشن مانده است

در صفوف ایستاده بر نماز
ابن ملجم ها فراوانند باز

سر به لاک خویش بردید ای دریغ
نان به نرخ روز خوردید ای دریغ

گیر خواهد کرد روزی روزیت
در گلوی مال مردم خوارها

من به در گفتم و لیکن بشنوند
نکته ها را مو به مو دیواره

با خودم گفتم تو عاشق نیستی
آگه از سر شقایق نیستی

غرق در دریا شدن کار تو نیست
شیعه مولا شدن کار تو نیست

maral22

عضو جدید
کاربر ممتاز
باز بوی باورم خاکستریست

صفحه های دفترم خاکستریست

پیش از اینها حال دیگر داشتم
هر چه می گفتند باور داشتم

پیرها زهر هلاهل خورده اند
عشق ورزان مهر باطل خورده اند

باز هم بحث عقیل و مرتضی ست
آهن تفدیده مولا کجاست

در صفوف ایستاده بر نماز
ابن ملجم ها فراوانند باز

سر به لاک خویش بردید ای دریغ
نان به نرخ روز خوردید ای دریغ

گیر خواهد کرد روزی روزیت
در گلوی مال مردم خوارها

با خودم گفتم تو عاشق نیستی
آگه از سر شقایق نیستی

غرق در دریا شدن کار تو نیست
شیعه مولا شدن کار تو نیست

خیلی زیبا بود ممنون:gol:

majidhosseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب من چی کار کنم
من اومدم یه حرفی توی تاپیک خودم زدم دستور فرمودن مراعات کنین:D
منم گفتم چشم
شوخی کردم بابا
من الان نمی تونم جواب بدم...گفتم یکم فضا رو عوض کنم
جواب خواهم داد

omidbagheri

عضو جدید
تحقیق

تحقیق

سلام
لطفا اگه میتونید در مورد طراحی برج های خنک کننده،فرایند و انواع برج های خنک کننده برام پروژه پیدا کنید،من با چگونگی گرفتن اطلاعات در این باشگاه آشنایی ندارم،اسم شمارو دیدم که به شخصی به نام آقای فروتن چیزی فرستاده بودید،اگه خودتون نتونستید خواهش میکنم از آقای فرمتن بگیرید و به ایمیل من{ پارسیان_ ال 3 و ایگرگ}ال 3 و ایگرگ مثل کلمه بوی در زبان انگلیسی به معنی پسر دیده میشه،به خاطر اینکه فرمودید فارسی بنویسم اینجوری شد،از طرف پارسیان شروع به نوشتن کنید ، پروژه دانشگاهمه، کمکم کنید،ممنون میشم،امید کارمند پتروشیمی شیراز منتظرم لطفا زودتر بفرستین ممنون

bmd

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
لطفا اگه میتونید در مورد طراحی برج های خنک کننده،فرایند و انواع برج های خنک کننده برام پروژه پیدا کنید،من با چگونگی گرفتن اطلاعات در این باشگاه آشنایی ندارم،اسم شمارو دیدم که به شخصی به نام آقای فروتن چیزی فرستاده بودید،اگه خودتون نتونستید خواهش میکنم از آقای فرمتن بگیرید و به ایمیل من{ پارسیان_ ال 3 و ایگرگ}ال 3 و ایگرگ مثل کلمه بوی در زبان انگلیسی به معنی پسر دیده میشه،به خاطر اینکه فرمودید فارسی بنویسم اینجوری شد،از طرف پارسیان شروع به نوشتن کنید ، پروژه دانشگاهمه، کمکم کنید،ممنون میشم،امید کارمند پتروشیمی شیراز منتظرم لطفا زودتر بفرستین ممنون

ايميل رو ميشه انگليسي نوشت. اهل گاوبندي هستي؟! برو به اين تالار جوابت رو ميتوني اونجا بگيري

مي مو

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب معلومه، خیلی راحت میشه اینکارو کرد، فقط کافی یه کم حال و هوای الانو بهتر ببینیم؛ این همه چیز برای افتخار کردن وحود داره، لطفا چشاتونو باز بفرمایین.

danielo

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظرم مهم نیست که چی بودید .مهم این هست که الان چی هستیم.
یارو میره کلاه برداری میکنه .بعدش برای دوستاش تعریف میکنه.دوستاش بهش میگن دمت گرم. چقدر تو زرنگی. من فقط یک مثال زدم . من اولین فرصتی که پیدا کنم از ایران میرم و در اونجا وقتی با یک ایرانی برخورد کنم سعی میکنم راه خودم را کج کنم تا در امان بمونیم.البته نمیگم بد هستن. ولی میدونم که 90 درصد ایرانی ها عقب مونده فرهنگی هستند .من به یک دانمارکی با شوخی بهش گفتم دروغ گو .تا 3 روز منتش را کشیدم که من را ببخشه. حالا شما به یک ایرانی بگو خالی بند.از ذوغ و خوشحالی از هوش میره
در ضمن کسی نمیدونه چرا opera10 اینطوریه.دلیل بد نوشتنم بخاطر این مرورگر هست.

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظرم مهم نیست که چی بودید .مهم این هست که الان چی هستیم.
یارو میره کلاه برداری میکنه .بعدش برای دوستاش تعریف میکنه.دوستاش بهش میگن دمت گرم. چقدر تو زرنگی. من فقط یک مثال زدم . من اولین فرصتی که پیدا کنم از ایران میرم و در اونجا وقتی با یک ایرانی برخورد کنم سعی میکنم راه خودم را کج کنم تا در امان بمونیم.البته نمیگم بد هستن. ولی میدونم که 90 درصد ایرانی ها عقب مونده فرهنگی هستند .من به یک دانمارکی با شوخی بهش گفتم دروغ گو .تا 3 روز منتش را کشیدم که من را ببخشه. حالا شما به یک ایرانی بگو خالی بند.از ذوغ و خوشحالی از هوش میره
در ضمن کسی نمیدونه چرا opera10 اینطوریه.دلیل بد نوشتنم بخاطر این مرورگر هست.
عقب مونده فرهنگی کسیه که ایرانی بودن خودشو انکار می کنه و به راحتی به هم وطناش بی احترامی می کنه..متاسفم برای این صاحب این تفکر پوچ...
لیاقت بعضیا خدمت کردن به بیگانه و مردن در خاک غریبه...

T.bita

عضو جدید
ایرانیان اولین هستند!!!

ایرانیان اولین هستند!!!

1. اولین مردمان جهان که نخ به سکه می‌بستند و در داخل تلفن‌های عمومی می‌انداختند، ایرانیان بودند!

2. اولین مردمانی که توانستند از کارتهای اعتباری تلفن‌های عمومی استفاده کنند، بدون آنکه اعتبار آن کم شود، ایرانیان بودند!

3. اولین مردمانی که نوشابه‌های تقلبی ساختند، ایرانیان بودند!

4. اولین مردمانی که در اولین صادرات به کشورهای شمالی ایران به جای حنا، خاک رنگی فروختند، ایرانیان بودند!

5. اولین مردمانی که کشف کردند دروغگویی و ریا و کلک‌بازی برای موفقیت ضروری است، ایرانیان بودند!

6. اولین مردمان دنیا که همزمان هم مایل هستند گرمشان شود و هم سردشان ایرانیان بودند، چون همزمان با روشن کردن بخاری، پنجره‌ها را هم باز می‌کنند!

7. اولین مردمانی که در گروه کم‌توسعه‌ترین کشورهای دنیا قرار دارند ولی ادعا و توقع برترین مردمان دنیا را دارند ، ایرانیان بودند!

8. اولین مردمانی که فقط به گذشته بسیار بسیار دور خود افتخار می‌کنند ولی چیزی در ۵۰۰ سال اخیر برای دنیا نداشته‌اند ، ایرانیان بودند!

برید حال کنید....ا.ن بیچاره هم میگفتا لکن باورمون نمیشد.... :thumbsup2:

eterno

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز
همه مون ایول داریم واقعا........ببینید همه از دم دانشمند و نخبه ایم!!!!!!!!!!!

pesare shad

عضو جدید
کاربر ممتاز
2

2

ولی ایرانیان دومین مردمانی بودند که بعد از اسرائیل به شرکت کنندگان در نماز جمعه کتک زدند. :razz:

T.bita

عضو جدید
ولی ایرانیان دومین مردمانی بودند که بعد از اسرائیل به شرکت کنندگان در نماز جمعه کتک زدند. :razz:

بله ا.ن هم البته گفتن ما در رتبه های بالایی هستیم...یعنی علاوه بر رتبه اول ، خیلی جاها دوم و سوم هم هستیم(حتما رتبه اول مورد نظر نیست)...:w17:

• Like
واکنش ها: spow

pesare shad

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله ا.ن هم البته گفتن ما در رتبه های بالایی هستیم...یعنی علاوه بر رتبه اول ، خیلی جاها دوم و سوم هم هستیم(حتما رتبه اول مورد نظر نیست)...:w17:
همینطوره واقعا" متاسفم
مثل اینکه ما هم زیاد داریم حرف میزنیما تا بهتره دیگه بریم

...pianist

عضو جدید
کاربر ممتاز
تنها راه خلاصي از اين ننگ همينه:

مرگ بر آمريكا....
مرگ بر اسراييل...
مرگ بر ضد ولايت فقيه...

:biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin:

يه 30 سال ديگه هم اين شعارو بديم درست ميشه

godmaycry

عضو جدید
کاربر ممتاز
آیا میدانید :اولین مردمانی که سیستم اگو یا فاضلاب را جهت تخلیه آب شهری به بیرون از شهر اختراع کرد ایرانیان بودند
آیا میدانید : اولین مردمانی که اسب را به جهان هدیه کردند ایرانیان بودند
▪ آیا میدانید : اولین مردمانی که حیوانات خانگی را تربیت کردند و جهت بهره مندی از آنان استفاده کردند ایرانیان بودند
▪آیا میدانید : اولین مردمانی که مس را کشف کرد ایرانیان بودند
▪ آیا میدانید : اولین مردمانی که آتش را در جهان کشف کردند ایرانیان بودند
▪ آیا میدانید : اولین مردمانی که ذوب فلزات را آغاز کردند ایرانیان بودند در شهر سیلک در اطراف کاشان
▪ آیامیدانید : اولین مردمانی که کشاورزی را جهت کاشت و برداشت کشف کردند ایرانیان بودند
▪ آیا میدانید : اولین مردمانی که نخ را کشف کردند و موفق به ریسیدن آن شدند ایرانیان بودند
▪ آیا میدانید : اولین مردمانی که سکه را در جهان ضرب کردند ایرانیان بودند
▪ آیا میدانید : اولین مردمانی که عطر را برای خوشبو شدن بدن ساختند ایرانیان بودند
▪ آیا میدانید : اولین مردمانی که کشتی یا زورق را ساختند به فرمان یکی از پادشاهان زن ایرانی بوده است
▪ آیا میدانید : اولین ارتش سواره در دنیا توسط سام ایرانی اختراع شد با
۱۱۵ سرباز
آیا میدانید : اولین مردمانی که حروف الفبا را ساختند در ۷۰۰۰ سال پیش در جنوب ایران ، ایرانیان بودند .
▪ آیا میدانید : اولین مردمانی که شیشه را کشف کردند و از آن برای منازل استفاده کردند ایراینان بودند
▪ آیا میدانید : اولین مردمانی که زغال سنگ را کشف کردند ایرانیان بودند
▪ آیا میدانید : اولین مردمانی که مقیاس سنجش اجسام را کشف کرد ایرانیان بودند
▪ آیا میدانید : اولین مردمانی که به کرویت زمین پی بردند ایرانیان بودند
▪ آیا میدانید : اولین مردمانی که قاره آمریکا را کشف کردند ایراینان بودند و کریستف کلب و واسکودوگاما بر اثر خواندن کتابهای ایرانی که در کتابخانه واتیکان بوده به فکر قاره پیمایی افتاده اند
▪ آیا میدانید : کلمه شاهراه از راهی که کورش بین سارد پایتخت کارون و پاسارگاد احداث کرد گرفته شده
▪ آیا میدانید : کورش کبیر در شوروی سابق شهری ساخت به نام کورپولیس که خجند امروزی نام دارد
▪ آیا میدانید : کورش پس از فتح بابل به معبد مردوک رفت و برای ابراز محبت به بابلی ها به خدای آنان احترام گذاشت و در همان معبد که بیش از
۱۰۰۰ متربلندی داشت برای اثبات حسن نیت خود به آنان تاج گذاری کرد
▪ آیا میدانید : اولین هنرستان فنی و حرفه ای در ایران توسط کورش کبیر در شوش جهت تعلیم فن و هنر ساخته شد
آیا میدانید : دیوار چین با بهره گیری از دیواری که کورش در شمال ایران در سال
۵۴۴ قبل از میلاد ساخت ، ساخته شد
▪ آیا میدانید : اولین سیستم استخدام دولتی به صورت لشگری و کشوری به مدت ۴۰ سال خدمت و سپس بازنشستگی و گرفتن مستمری دائم را کورش کبیر در ایران پایه گذاری کرد
▪ آیا میدانید : کمبوجبه فرزند کورش بدلیل کشته شدن ۱۲ ایرانی در مصر و به جای عذر خواهی فرعون مصر از ایرانیان بهدشنام دادن و تمسخر پرداخته بود و به همین دلیل کمبوجیه با ۲۵۰ هزار سرباز ایرانیدر روز ۴۲ از آغاز بهار ۵۲۵ قبل از میلاد به مصر حمله کرد و کل مصر را تصرف کرد و بدلیل آمدن قحطی در مصر مقداری بسیار زیادی غله وارد مصر کرد . اکنون در مصر یک نقاشی دیواری وجود دارد که کمبوجیه را در حال احترام به خدایان مصر نشان میدهد . و به هیچ وجه دین ایران را به آنان تحمیل نکرد و بی احترامی به آنان ننمود
▪ آیا میدانید : داریوش کبیر با شور و مشورت تمام بزرگان ایالتهای ایران که در پاسارگاد جمع شده بودند برگذیده شد و در بهار ۵۲۰ قبل از میلاد تاج شاهنشاهی ایران رابر سرتهاد و برای همین مناسبت ۲ نوع سکه طرح دار با نام داریک ( طلا ) و سیکو ( نقره ) را در اختیار مردم قرار داد که بعدها رایج ترین پولهای جهان شد

godmaycry

عضو جدید
کاربر ممتاز
▪ آیا میدانید : داریوش کبیر طرح تعلمیات عمومی و سوادآموزی را اجباری و به صورت کاملا رایگان بنیان گذاشت که به موجب آن همه مردم می بایست خواندن و نوشتن بداند که به همین مناسبت خط آرامی یا فنیقی را جایگذین خط میخی کرد که بعدها خط پهلوی نام گرفت . ( داریوش به حق متعلق به زمان خود نبود و ۲۰۰۰ سال جلو تر از خود می اندیشید
▪ آیا میدانید : داریوش در پایئز و زمستان ۵۱۸ ۵۱۹ قبل از میلاد نقشه ساخت پرسپولیس را طراحی کرد و با الهام گرفتن از اهرام مصر نقشه آن را با کمک چندین تن از معماران مصری بروی کاغد آورد
▪ آیا میدانید : داریوش بعد از تصرف بابل ۲۵ هزار یهودی برده را که در آن شهر بر زیر یوق بردگی شاه بابل بود آزاد کرد
▪ آیا میدانید : داریوش در سال دهم پادشاهی خود شاهرای بزرگ کورش را به اتمام رساند و جاده سراسری آسیا را احداث کرد که از خراسان به مغرب چین میرفت که بعدها جاده ابریشم نام گرفت
آیا میدانید : اولین بار پرسپولیس به دستور داریوش کبیر به صورت ماکت ساخته شد تا از بزرگترین کاخ آسیا شبیه سازی شده باشد که فقط ماکت کاخ پرسپولیس
۳ سال طول کشید وکل ساخت کاخ ۶۵ سال به طول انجامید
▪ آیا میدانید : داریوش برای ساخت کاخ پرسپولیس که نمایشگاه هنر آسیا بوده ۲۵ هزار کارگر به صورت ۱۰ ساعت در تابستان و ۸ساعت در زمستان به کار گماشته بود و به هر استادکار هر ۵ روز یکبار یک سکه طلا ( داریک ) می داده و به هر خانواده از کارگران به غیر از مزد آنها روزانه ۲۵۰ گرمگوشت همراه با روغن – کره – عسل و پنیر میداده است و هر ۱۰ روز یکبار استراحت داشتند
▪ آیا میدانید : داریوش در هر سال برای ساخت کاخ به کارگران بیش از نیم میلیون طلا مزد می داده است که به گفته مورخان گران ترین کاخ دنیا محسوب میشده . این در حالی است که در همان زمان در مصر کارگران به بیگاری مشغول بوده اند بدون پرداخت مزد که با شلاق همراه بوده است
آیا میدانید : تقویم کنونی ( ماه
۳۰ روز) به دستور داریوش پایه گذاری شد و او هیاتی را برای اصلاح تقویم ایران به ریاست دانشمند بابلی “دنی تون” بسیج کرده بود . بر طبق تقویم جدید داریوش روز اول و پانزدهم ماه تعطیل بوده و در طول سال دارای ۵ عید مذهبی و ۳۱ روز تعطیلی رسمی که یکی از آنها نوروز و دیگری سوگ سیاوش بوده است
▪ آیا میدانید : داریوش پادگان و نظام وظیفه را در ایران پایه گذاری کرد و به مناسبت آن تمام جوانان چه فرزند شاه و چه فرزند وزیر باید به خدمت بروند و تعلیمات نظامی ببینند تا بتوانند از سرزمین پارس دفاع کنند
▪ آیا میدانید : داریوش برای اولین بار در ایران وزارت راه – وزارت آب – سازمان املاک – سازمان پست و تلگراف ( چاپارخانه ) را بنیان نهاد
▪ آیا میدانید : اولین راه شوسه و زیر سازی شده در جهان توسط داریوش ساخته شد
▪ آیا میدانید : داریوش برای جلوگیری از قحطی آب در هندوستان که جزوی از ایران بوده سدی عظیم بروی رود سند بنا نهاد
▪ آیا میدانید : فیثاغورث که بدلایل مذهبی از کشور خود گریخته بود و به ایران پناه آورده بود توسط داریوش کبیر دارای یک زندگی خوب همراه با مستمری دائم شد
▪ آیا میدانید : در طول سلطنت داریوش کبیر
۲۴۲حکمران بر علیه او شورش کرده بودند و او پادشاهی بوده که با ۲۴۲ مورد شورش مقابله کرد و همه را برا جای خود نشاند و عدالت را در سرتاسر ایران بسط داد . او در سال آخر پادشاهی به اندازه ۱۰ میلیون لیره انگلستان ذخیره مالی در خزانه دولتی بر جایگذاشت داریوش در سال ۵۲۱ قبل از میلاد فرمان داد : من عدالت را دوست دارم ، از گناه متنفرم و از ظلم طبقات بالا به طبقات پایین اجتماع خشنود نیستم
▪ آیا میدانید آئین زرتشت نخستین انقلاب انسانگرایی و آزادیخواهی در تاریخ بود. تمام نوشتارهای تاریخی نشان میدهد که چه اندازه این انقلاب جهان را به پیش کشاند و چه اندازه بر فرهنگ جهانی تاثیر گزاشت .
آیا میدانید « تحولی که زرتشت در فرهنگ ایران به وجود آورد زنهای ایرانی را در تمام زمینه ها هم تراز مردان کرد و زنها از چنان آزادی برخوردار شدند که مانند آنرا در هیچ جایی از دنیای باستان نمیتوان یافت. درآن زمان یونانیها با زنان خود مانند برده رفتار میکردند و ارستو میگفت زن نمیتواند روح داشته باشد.
پل دو بروی: تاریخ فلسفه زرتشت، پاریس
۱۹۸۴ رویه ۱۱۰
▪ آیا میدانید هیچ صفحه ا ی از کتابهای تاریخ نمیتواند گواه دهد که یک نفر بزور به اندیشه زرتشت وارد شده باشد. اگر جز این بود زمانی که ایرانیان امپراتوری جهانی درست کرده بودند، یونان و هند و مصر و تمام خاور میانه و نیمی از آفریقا زرتشتی شده بودند. ( پل دو بروی: تاریخ فلسفه زرتشت، پاریس ۱۹۸۴ رویه ۱۱۴)
▪ آیا میدانید در فرمان آزادی کورش (قانون حقوق بشر). که
۲۵۴۱ سال پیش با خط میخی روی استوانه بزرگی نوشته شده و امروز در موزه لندن است، این جمله ها آمده اند۰ « انسانها آزادند که هر خدایی را که دلخواه آنها است بپرستند، آنها آزادند که در کشور دلخواه خویش زندگی کنند، همگی باید در آرامش و صلح زندگی نمایند.....». ( و. ایلرز : ترجمه استوانه کورش ازخط میخی، ۱۹۷۴ :ی. کیله: تفسیر نوشتار استوانه کورش، ۱۹۷۳ ) .
آیا میدانید پس از آزادی یهودیان از اسارت بابل بوسیله کوروش بزرگ، ساختن معبد اورشلیم بوسیله داریوش و جمع آوری تورات بوسیله خشایارشاه، سه پادشاه زرتشتی ایران، پیامبران یهودی همچون ایسایی، ژرمی، ازقیل ودانیل، کورش بزرگ را در تورات « فرستاده خدا و پیام آور آزادی» خواندند. (ژرار ایزرایل: کورش بزرگ، پاریس
۱۹۸۷)

matin_bc

عضو جدید
من موافق نیستم.همه جای دنیا ادم خوب و بد داره.اگه بررسی بشه بقیه ملت ها هم از این چیزا زیاد دارن...فکر میکو نم منظور شما ملت نباشه بلکه دولته چون فقط اینجودی منطقی به نظر میرسه...مرسی...

T.bita

عضو جدید
من موافق نیستم.همه جای دنیا ادم خوب و بد داره.اگه بررسی بشه بقیه ملت ها هم از این چیزا زیاد دارن...فکر میکو نم منظور شما ملت نباشه بلکه دولته چون فقط اینجودی منطقی به نظر میرسه...مرسی...

سخن شما متین..اما خب بالاخره وقتی ا.ن میگه ما در سطح بالایی هستیم واسه ضایع نشدن ایشون باید بالاخره بالا بودنمون رو ثابت کنیم دیگه!!:w12:
(اما خدائیش بقیه ملت ها ، پیشرفتای درست حسابیشون نسبت به بدیاشون بیشتر از ایرانیانه )

T.bita

عضو جدید
آیا میدانید :اولین مردمانی که سیستم اگو یا فاضلاب را جهت تخلیه آب شهری به بیرون از شهر اختراع کرد ایرانیان بودند
آیا میدانید : اولین مردمانی که اسب را به جهان هدیه کردند ایرانیان بودند
▪ آیا میدانید : اولین مردمانی که حیوانات خانگی را تربیت کردند و جهت بهره مندی از آنان استفاده کردند ایرانیان بودند
▪آیا میدانید : اولین مردمانی که مس را کشف کرد ایرانیان بودند
▪ آیا میدانید : اولین مردمانی که آتش را در جهان کشف کردند ایرانیان بودند
▪ آیا میدانید : اولین مردمانی که ذوب فلزات را آغاز کردند ایرانیان بودند در شهر سیلک در اطراف کاشان
▪ آیا میدانید : اولین مردمانی که نخ را کشف کردند و موفق به ریسیدن آن شدند ایرانیان بودند که
....................
...............
........
..
.

دوست عزیز، همه میدونیم پیشینه قشنگی داشتیم...همه به فرهنگ و تمدن گذشتمون مینازیم که ما فلان بودیم بهمان بودیم...
الان چی داریم؟؟؟؟!!! الان چی هستیم ؟؟!! الان کجاییم؟؟
کو فرهنگ و تمدن امروزمون ؟؟ چرا ایران با این قدمت و فرهنگ و تمدن و با وجود اینایی که فرمودید الان جهان سومیه....؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!

افتخار به گذشته خوبه، اما حال رو دریابید...!!!
نمیشه بشینیم بنازیم به گذشته در حالیکه امروز ...!!!!!!!! :w47:

bmd

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یادش بخیر خانم مارال22
درس خوبی ازش یاد گرفتم هنوز مستدامه..
مرسی از تایپیکتون ..پست قبل منتون جوابه.

قمصر

عضو جدید

shanli

مدیر بازنشسته
ابتدای تاپیک این رو هم اضافه میکردید که اولین کسانی که هویت خودشون رو زیر سوال بردند هم گویا ایرانیان بودند!!!!!!!!

تاپیک ادغام شد

آخرین ویرایش:

matin_bc

عضو جدید
درود به هر چی ایران و ایرانی... ایرانی ها نسل برترن.کم کم داره به همه ثابت میشه... مرسی...

بالا