چه راحت بهانه میگیریم....

شهریاری 2

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
یه روز داشت یه جزیره سقوط میکرد... امام خمینی فرمودند:
به رزمنده ها بگید جزیره سقوط نکند.
یه فرمانده با بیسیم کلام ایشان را منتقل کرد.
کلام امام به صورت غیر مستقیم به رزمنده ها رسید.
بچه ها گلوله نداشتن...ار پی جی نداشتن
مهمات خیلی کم بود،
با خودشون گفتند
امام گفته جزیره سقوط نکند،
اینجا را قتلگاه میکنیم ولی جزیره سقوط نخواهد کرد.

و به لطف خدا جزیره سقوط نکرد.

دیگه نگفتند ما مهمات نداریم
نگفتند امام خودش آنجا نشسته و فرمان میده.
نگفتند ما خسته شده ایم.
دیگر بهانه نگرفتند...
گفتند : امام فرموده جزیره سقوط نکند!

آنرا هم، غیر مستقیم از فرمانده شنیده بودند... حالا
امام خامنه ای مستقیم میگویند:
بنده درخواست میکنم٬
خواهش میکنم،
برید به سمت مصرف تولیدات داخلی.
این یک مجاهدت بزرگ است.
(من که آب شدم تا این جملات آقا را نوشتم!)
عمل نمیکنیم
همه ش بهانه میگیریم:
که تولیدات داخلی کیفیت ندارد، خوب نیست، گران است و فلان ... فکر میکنید آقا همه اینها(نقطه ضعفها)را خودش نمیداند؟؟اما باز هم میفرمایید از تولیدات داخلی استفاده کنید.

رزمنده های عزیز بدون بهانه گرفتن یه جزیره را حفظ کردن...
حالا ما هم ادعای رزمنده بودن را داریم؟
ما هم جهاد را دوست داریم؟

اگر بله ...بسم الله!

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام ممنونم بابت تاپیک خوبتون...

البته حق میدم باید از جایی شروع کنیم...

ولی من توی زمینه تحصیلی و کاری خودم که تجهیزات و لوازم برقی هستش و کلی اشتغال داره و.. متاسفانه ما وارد کننده از چین (که فکر کنم اکثرا صاحبان اصلیش امریکایی هستند) هستیم...واقعا هیچ کارخانه ای نداریم...یعنی کافی بود توی هر کدومش با خودمون صاحب یک کارخانه بودیم چقدر معضلات جامعمون واسه بیکاری کمتر میشد...

خداییش من فقط افسوس می خورم..هیچ راه کاری ندارم...

شهریاری 2

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
کسی دو خط اقتصاد 1 هم خونده باشه میدونه انحصار یک کالا چه بلایی سر اون کالا و سیستم اقتصادی میاره. نمونه‌اش شرکت‌های خودروسازی داخل که 40 سال هست بازار رو گرفتند دستشون با لابی‌گری و به صرف دولتی بودن، ولی هر سال یک قدم به عقب برمی‌دارند.
اگه واردات خودرو رو آزاد می‌کردند در بدترین حالت ایران‌خودرو و سایپا ورشکست می‌شد و 90 هزار نفر بیکار می‌شدند ولی در عوض در این مدت هزاران نفر به خاطر صرف محصولات بی‌کیفیت این دو شرکت دستشون از دنیا کوتاه نمی‌شد. در حالت خوبش هم، این شرکت‌ها به جای مدیران سفارشی که سوادشون در حقیقت به دیپلم هم نمیرسه، میرفتند مثل مپنا چار تا آدم حسابی میذاشتند اون بالا میدیدند نتیجه‌ش چی میشه.
اینکه چون بعضی‌ها با دنیا جنگ دارند و بعضی قطعات تحریم شده پس بیایم بازار رو به انحصار در بیاریم و اسمش رو هم بذاریم جهاد... نه هیچ کس توو سال 2015 این حرف توو کَتِش نمیره.

توی دنیایی که داره براساس انرژی میچرخه و بهترین تولید انرژی هم استفاده از سوخت هسته ای هست، باید از نفت استفاده کنیم.

دنیا داره همین الان از نسل چهارم به بالای سانتریفیوژ استفاده میکنه اونوقت ما باید توی راکتورهامون نسل اول رو داشته باشیم. تازه باید محدودشم بکنیم(ده سال!!!)
تا یکی دوسال دیگه خارجی ها راکتور هوش هسته ای شون رو افتتاح میکنن اونوقت ما میشیم گدا و باید ازشون گدایی کنیم!

وقتی چشم ندارن ببینن میخایم سوخت هسته ای داشته باشیم، معلومه تحریم میکنن. جنگ کجا بود برادر من؟! همش دفاعه!

دلیل داشتن انرژی هسته ای حتی اگر به نون شب محتاج باشی(حجم 4 مگ)

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
توی دنیایی که داره براساس انرژی میچرخه و بهترین تولید انرژی هم استفاده از سوخت هسته ای هست، باید از نفت استفاده کنیم.

دنیا داره همین الان از نسل چهارم به بالای سانتریفیوژ استفاده میکنه اونوقت ما باید توی راکتورهامون نسل اول رو داشته باشیم. تازه باید محدودشم بکنیم(ده سال!!!)
تا یکی دوسال دیگه خارجی ها راکتور هوش هسته ای شون رو افتتاح میکنن اونوقت ما میشیم گدا و باید ازشون گدایی کنیم!

وقتی چشم ندارن ببینن میخایم سوخت هسته ای داشته باشیم، معلومه تحریم میکنن. جنگ کجا بود برادر من؟! همش دفاعه!

دلیل داشتن انرژی هسته ای حتی اگر به نون شب محتاج باشی(حجم 4 مگ)

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با خریدن پارچه و قطعات چینی و ... چیزی نمیشه میشه ولی ضربه رو میدونه کیا میزنن..همون هایی که پای منبر آقا نشستند و الکی گریه کردند فرداش پای شرکت های چینی و روسیه رو به ایران باز کردند و سود بردند و رفتند کانادا و اروپا!

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ببخشید ولی تصویر واضح نیست.
نمیشه متنش رو خوند.
خودتون توضیح میدید؟!
حوصله تایپش رو ندارم...
کل اش اینه اونموقع سال 58 همین جمهوری اسلامی نیروگاه هسته ای رو خیانت به خلق میدونست و پای اجنوی ها به کشور باز می شد..
................
شما نوشتین از نون شب واجبه خواستم بدونید همه چیز به اقتضای زمان و امکانات هست ...
من الان با این درآمد و این اوضاع ترجیح میدم جنس خارجی ارزون یا گرون بگیرم تا اینکه به فکر تولید داخل باشم..
حمایت از تولید داخل دست آقا و دولتی هاست همون هایی که همه چیز رو انحصاری به اسم خودشون زدند ..وگرنه این ملت کاره ای نیست..