چقدر به خدا فک میکنی؟ وچقدر توکلت به خداست؟

سروش7

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
همه ما کم وبیش خدارو قبول داریم اما واقعا در طول روز چقدر بهش فک میکنیم وچقدر باورش داریم هممون میگیم توکل به خدا اما آیا توکلمون به خداست؟

fire dragon

عضو جدید
کاربر ممتاز
منظور از توکل به خدا چیه؟
منظورت همون باور داشتنه یا توکل چیز دیگه ایی معنی میکنی؟

سروش7

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
در این رابطه واقعا مشگل داریم ما باچه دیدی به خدا نگاه میکنیم آیا به دید یه ابزار؟ لطفا جواب بدین شاید تکلیفمون حداقل با خودمون روشن بشه

ghxzy

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
من وقتی میگم توکل به خدا یعنی به این معتقدم که کار از دست همه خلق خدا بیرون اومده واگه تمام دنیا با هم تلاش کنن که اتفاقی که میخوام بیفته ممکن نیست مگه با خواست خدا

سروش7

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دوست من منظورم از توکل اینه که چقد نتایج کارامون رو به خدا واگذار میکنیم حالا هراندازه که هنرداشته باشیم

ghazaliii

عضو جدید
در این رابطه واقعا مشگل داریم ما باچه دیدی به خدا نگاه میکنیم آیا به دید یه ابزار؟ لطفا جواب بدین شاید تکلیفمون حداقل با خودمون روشن بشه
خيلي از امور روزمره و افراد را كه ميبينم فقط ميگم خدا يا شكرت و دستشا توي خيلي امور ميبينم و لي يكم بي تحملم و توكلم به خدا بعضي وقتا كم هست
شايد اين ضع ف بزرگم تو ي اموراتم باشه

fire dragon

عضو جدید
کاربر ممتاز
من وقتی میگم توکل به خدا یعنی به این معتقدم که کار از دست همه خلق خدا بیرون اومده واگه تمام دنیا با هم تلاش کنن که اتفاقی که میخوام بیفته ممکن نیست مگه با خواست خدا
این جمله ات با امضات تناقض داره
من فکر میکنم خواست خدا هم جهت و همسو با خواست ماست
من با این جمله صد درصد مخالفم که به اندازه کافی روی موضوعی تلاش نکنیم بعد که نشد بگیم حتما خواست خدا بوده
خدا بهمون اختیار داده که هر کاری رو خودمون می خواهیم انجام بدیم پاداش و جزاش رو هم قبول کنیم
بنابراین برای هر کاری اگه نهایت تلاشم انجام بدم امکان نداره اتفاق نیفته و خدا هم با جزئیات زندگی من کاری نداره که خواستشو توش دخیل کنه

ghxzy

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
این جمله ات با امضات تناقض داره
من فکر میکنم خواست خدا هم جهت و همسو با خواست ماست
من با این جمله صد درصد مخالفم که به اندازه کافی روی موضوعی تلاش نکنیم بعد که نشد بگیم حتما خواست خدا بوده
خدا بهمون اختیار داده که هر کاری رو خودمون می خواهیم انجام بدیم پاداش و جزاش رو هم قبول کنیم
بنابراین برای هر کاری اگه نهایت تلاشم انجام بدم امکان نداره اتفاق نیفته و خدا هم با جزئیات زندگی من کاری نداره که خواستشو توش دخیل کنه
جمله امضام منظورش چیز دیگه ایه. ولی یه سری کارا هست که فقط از دست خدا برمیاد که اصلا ربطی به تمرکز و قوانین جاذبه و این چرندیاتی که تو روانشناسی تحویلمون میدن نداره
گاهی نمی شود که نمی شود

سروش7

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
خیلی وقتا میگیم خدایا شکر اما راستشو بخوای این شکل شکر کردن از هزارتا ناشکری بدتره

fatimma

عضو جدید
ببخشید اینو میگم ولی ما معمولا فکر میکنیم به خدا توکل میکنیم ینی تقریبا این جمله یه جورایی کلیشه ای شده
معمولا ما ادما تو کارای کوچیک به خدا توکل میکنیم چون خدا رو خیلی کم قبول داریم . جالب اینجاست که تو همین کارا موفق میشیم ولی وقتی مشکل بزرگی پیش میاد جرات نمیکنیم به خدا توکل کنیم ودر همون کارها شکست میخوریم
البته این از ضعف ایمان ماست که به خدا اعتماد نداریم
همین که ظاهرا میگیم به خدا توکل میکنیم ولی ته دلمون میلرزه ینی توکلمون ظاهریه و در نهایت به خدا توکل نکردیم
دعا کن خدا ازت امتحانای سخت نگیره ائنجاست که میبینی حرفات فقط حرفه و سخته بتونی توکل کنی
عزیزی میگفت بزرگترین شهامت توکل کردن به خداست و این شهامت پس از شناخت عمیق خدا حاصل میشه و فقط به گفتن نیست

yamaha R6

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من خدا رو مثل يك دوست تصور مي كنم اكثر اوقات در كنار هميم و با هم زندگي مي كنيم
بايد با خدا دوست بود

تبسم44

عضو جدید
خدا همونی که تو سخت ترین لحظات زندگیم منو تنها نذاشت.......خیلی دوسش دارم و بهش فکر میکنم........

سروش7

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
خدا همونی که تو سخت ترین لحظات زندگیم منو تنها نذاشت.......خیلی دوسش دارم و بهش فکر میکنم........
آره دوست من خدا همونه که مارو تو سخترین شرایط تنها نمی ذاره ولی ما چی فقط تو شرایط سخت خدارو یاد میکنیم

سروش7

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
باپیدا کردن پاسخ این سوال خیلی از مشگلاتمون حل میشه لااقل تکلیفمون با خودمون معلوم میشه

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
شاید قبلا کمترتوکل داشتم ولی مدتیه توکلم بیشترشده چون کمک هاشو درزندگی بیشترحس میکنم وسپاسگزارشم

maryy jo0n

عضو جدید
هر ثانيه و هر روزم با خدا شروع ميشه..بينهايت باورش دارم چون هميشه همه جا هم کمکم کرده هم مراقبم بوده...
و ميدونم که حل تموم مشکلاتمم فقط بدست خودشه..

pari ko0cho0lo0

عضو جدید
خدا آن حس زیباییست
که در تاریکی صحرا
زمانیکه هراس مرگ میدزدد
سکوتت را ؛
یکی مثل نسیم سرد میگوید:
کنارت هستم ای تنها !
و دل آرام میگیرد

نه خیلی زیاد
نه خیلی کم
اما همیشه دوسش داشتم و دارم
خیلی زیاد
خیلی زیاد​

سروش7

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
خدا آن حس زیباییست
که در تاریکی صحرا
زمانیکه هراس مرگ میدزدد
سکوتت را ؛
یکی مثل نسیم سرد میگوید:
کنارت هستم ای تنها !
و دل آرام میگیرد

نه خیلی زیاد
نه خیلی کم
اما همیشه دوسش داشتم و دارم
خیلی زیاد
خیلی زیاد​
دوست من این یعنی ابهام

مخمل

عضو جدید
من خیلی داغون بودم تو این حرفا.اصلا باور نداشتم.اما خدا ناجور حالمو گرفت و از اون روز با خدا قرار گذاشتم که تو کمکم کن منم توکل به تو میکنم .نمی دونید چه حالی بهم داد خدا... الان حاضر نیستم به هیچ وجه زیر این قرارداد بزنم