چقدر به اين جمله اعتقاد داريد---> خواستن توانستن است؟

بابك طراوت

عضو جدید
کاربر ممتاز
انسان در اين دنيا هم اختيار داره هم نداره ... مثلا شما اختيار آن را نداشتيد كه پدر و مادر خود و كشوري كه در آن به دنيا مي آئيد و زمان تولد خود و .... را تعيين كنيد. ولي اختيار داريد كه زندگي خود را به سمت آنچيزي كه ميخواهيد سوق دهيد.:gol:

يه آمريكايي تو يه معامله سرش كلاه ميره و يه بيابان كه توش مار و عقرب بوده را بهش مي فروشند ولي نا اميد نميشه و فكر ميكنه كه چكار ميتونه بكنه .... يه مركز بزرگ گرفتن زهر مار و عقرب آنجا راه مي اندازه (جهت مصارف دارويي) و از قبال آن چند برابر سرمايه اوليه را بدست مياره....:gol:

آخرین ویرایش:

sima.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم قبول دارم.
این موضوع به قانون جذب هم مربوط می شه. هر چی رو که بخوای به سوی خودت جذبش می کنی. هر چقدر نسبت به اون مطمئن تر باشی ....

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
طبیعتا اگه چیزی غیر ممکن بود به ذهن آدم راه پیدا نمی کرد
مثلا یه زمانی رفتن به ماه خیالات بود اما امروز واسه من و شما چقدر عادی به نظر می رسه
در کل درسته اما وقتی که این خواستن رو یه خواست واقعی همراه با اراده معنا کنیم.... اونوقت کائنات در مسیر خواست ما قرار می گیرن
البته بارها شده که من چیزیو بخوام و کائنات دقیقا در مسیر عکس اون عمل کنه :biggrin:... ولی به نظرم این مواقعیه که خواستن واقعی و با اراده ی محکم نبوده;)

aryana.sh

عضو جدید
کاربر ممتاز
اونچه در فکر ماست دقیقا همون چیزیه که در اینده رخ می ده...
ما می تونیم به همه چیز برسیم
منظورم از همه چیز واقعا همه چیزه!
فقط کافیه بخوایم... همین :)

khanom-mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
طبیعتا اگه چیزی غیر ممکن بود به ذهن آدم راه پیدا نمی کرد
مثلا یه زمانی رفتن به ماه خیالات بود اما امروز واسه من و شما چقدر عادی به نظر می رسه
در کل درسته اما وقتی که این خواستن رو یه خواست واقعی همراه با اراده معنا کنیم.... اونوقت کائنات در مسیر خواست ما قرار می گیرن
البته بارها شده که من چیزیو بخوام و کائنات دقیقا در مسیر عکس اون عمل کنه :biggrin:... ولی به نظرم این مواقعیه که خواستن واقعی و با اراده ی محکم نبوده;)

آدم بايد خلوص نيت داشته باشه تا به خواستش برسه خيلي از خواسته ها هستن

كه ما قلبا اونا رو از خدا نخواستيم و وقتي بهش نميرسيم ميگيم نه اين جمله

اشتباهه در صورتي كه خواسته هر چه ريشه و صلابتش محكم تر باشه هر چقدر به

خودت تلقين كني كه من ميتونم مطمئنن نتيجه ميگيري و به خواستت ميرسي.

rosemehr87

عضو جدید
سلام:gol:

من اين تاپيكو زدم چون خيلي به اين جمله اعتقاد دارم ميخوام نظر شماها رو هم بدونم آيا شما

هم اينطور فكر ميكنيد يا خودتونو دست تقدير ميسپاريد و پيش خودتون ميگيد " هر چه پيش آيد

خوش آيد؟ "

موفق باشيد:gol::heart::gol:
نه به شدت موافقم یعنی هر کسی اراده کنه می تونه هر کاری را انجام بده فرقی نداره این کار چی باشه حالا امکان داره تا بیاد به اون هدفش برسه شکست هم بخوره ولی اگه اون هدفش براش خیلی مهم باشه بهش دست پیدا می کنه
به قول معروف دیر و زود داره ولی سوخت و ساز نداره:gol:

من اعتقاد ندارم ..اینا همش چرتو پرته...هرچی قسمت باشه همون میشه ..حالا تو خودتو بکش !!!
اگر این جور فکر کنی پس ادما اختیار ندارن .این حرف تو ناشی از طرز تفکر ی است که در جامعه ی ایران است برای یک مهندس زشته

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
راستش فک کنم همه یه جورایی اعتقاد دارن ولی تنبلی نمی ذاره که هدفشون رو واقعاً بخوان و بهش برسن

sima.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من فکر می کنم اونی که مهمه ایمان به اینه که ما اشرف مخلوقاتیم و خیلی کارا از دستمون بر میاد که ازش غافلیم. ;)
من که تا حالا خیلی امتحان کردم و جواب گرفتم. دیگه از امتحان کردنم گذشته الان با این آگاهی واسه خودم دنیایی دارم.:w32: همین امروز 3، 4 تا کار عجیب غریب واسم جور شد که از هیجان دلم می خواد پرواز کنم.:w21:
یک نکته دیگه هم هست. ما گاهی اوقات خودمونو لایق نمی دونیم و به شایستگی خودمون ایمان نداریم. یا همون دست کم گرفتن خودمون. باید یک کمی خودمونو بیشتر دویت اشته باشیم. :w24:

سهم ما از دنیا به اندازه خواسته هامونه. پس خواسته هاتونو بالا ببرید. نگران نباشید اونقدر خوبی و نعمت و فرصت توی دنیا هست که کم نمیاد. :w40:
الهی قمشه ای یه موقعی می گفت وقتی می ری پیش خدا ظرف کوچیک نبر. هرچی می تونی ظرف بزرگتری ببر. لطف خدا نامحدوده.:w14:

khanom-mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
راستش فک کنم همه یه جورایی اعتقاد دارن ولی تنبلی نمی ذاره که هدفشون رو واقعاً بخوان و بهش برسن

ممنونم از شما اما اين چيزي كه فرموديد اسمش به نظرم نداشتن ارادس

واسه تصميم گيري در انجام اون كار درست نميگم؟;):gol::gol:

khanom-mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
من فکر می کنم اونی که مهمه ایمان به اینه که ما اشرف مخلوقاتیم و خیلی کارا از دستمون بر میاد که ازش غافلیم. ;)
من که تا حالا خیلی امتحان کردم و جواب گرفتم. دیگه از امتحان کردنم گذشته الان با این آگاهی واسه خودم دنیایی دارم.:w32: همین امروز 3، 4 تا کار عجیب غریب واسم جور شد که از هیجان دلم می خواد پرواز کنم.:w21:
یک نکته دیگه هم هست. ما گاهی اوقات خودمونو لایق نمی دونیم و به شایستگی خودمون ایمان نداریم. یا همون دست کم گرفتن خودمون. باید یک کمی خودمونو بیشتر دویت اشته باشیم. :w24:

سهم ما از دنیا به اندازه خواسته هامونه. پس خواسته هاتونو بالا ببرید. نگران نباشید اونقدر خوبی و نعمت و فرصت توی دنیا هست که کم نمیاد. :w40:
الهی قمشه ای یه موقعی می گفت وقتی می ری پیش خدا ظرف کوچیک نبر. هرچی می تونی ظرف بزرگتری ببر. لطف خدا نامحدوده.:w14:

ممنون حرف نداشت :gol:

بابك طراوت

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما آنطور نيستيد كه فكر ميكنيد هستيد، بلكه آنطوري كه فكر ميكنيد هستيد....:gol:

بنظر من حوادث مهم جهان از قبل تعيين شده است (با توجه به پيشگوئيهاي قرآن كريم و پيشگويان بزرگ تاريخ) و يكسري قوانين الهي هم اين وسط كار خودشون را ميكنند...از قبيل:

اي كشته كه را كشتي كه كشته شدي زار ...
چو بد كردي مباش ايمن ز آفات اااااااااااااااااااا كه لازم شد طبيعت را مكافات
و ...
حال عملكرد انسان در برابر اين حوادث، (نوع نگرش انسان) باعث تصميم سازي او ميشود ...
يعني ميخوام بگم ما مثل بازيگر يه گيم كامپيوتري هستيم و در نهايت امتيازاتمون جمع ميشه تا ببينند در چه جايگاهي قرار داريم. نه ميتوانيم بگوئيم اختيار كامل داريم و نه ميتوانيم بگوئيم در جبر هستيم.

اين نظر شخصي خودم بود .... هر كس واسه خودش يه جوري مسئله را حل ميكنه من اينطور حل كردم:gol:

khanom-mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شما آنطور نيستيد كه فكر ميكنيد هستيد، بلكه آنطوري كه فكر ميكنيد هستيد....:gol:

بنظر من حوادث مهم جهان از قبل تعيين شده است (با توجه به پيشگوئيهاي قرآن كريم و پيشگويان بزرگ تاريخ) و يكسري قوانين الهي هم اين وسط كار خودشون را ميكنند...از قبيل:

اي كشته كه را كشتي كه كشته شدي زار ...
چو بد كردي مباش ايمن ز آفات اااااااااااااااااااا كه لازم شد طبيعت را مكافات
و ...
حال عملكرد انسان در برابر اين حوادث، (نوع نگرش انسان) باعث تصميم سازي او ميشود ...
يعني ميخوام بگم ما مثل بازيگر يه گيم كامپيوتري هستيم و در نهايت امتيازاتمون جمع ميشه تا ببينند در چه جايگاهي قرار داريم. نه ميتوانيم بگوئيم اختيار كامل داريم و نه ميتوانيم بگوئيم در جبر هستيم.

اين نظر شخصي خودم بود .... هر كس واسه خودش يه جوري مسئله را حل ميكنه من اينطور حل كردم:gol:

ممنونم حق با شماست منم چند وقت پيش يه فيلم ديدم كه جريانش دقيقا همين

چيزي بود كه شما گفتيد.
:gol:

ف.شهریاری

عضو جدید
100% مواففم.به شرطی که بدونی از زندگیت چی می خوای وبه قول معروف هدفت رو مشخص کرده باشیوبراش تا حد توانت تلاش کنی اونوقت دیگه موفق شدن یا نشدنت بستگی به خواست خدا داره.