چطوري طرف مقابلمون رو براي ازدواج بشناسيم ؟؟مخصوصا پسرا رو ؟

چطوري طرف مقابلمون رو براي ازدواج بشناسيم ؟؟مخصوصا پسرا رو ؟

• مجموع رای دهندگان
    95

Engineer Sahar

عضو جدید
تیکاجون به خودت زحمت نده پسرا مثل آب خوردن فیلم بازی می کنن. مگه اینکه طرف خیلی صادق باشه خودش مثل بچه آدم بیاد همون اول همه چیو بهت بگه. اگه نخواد بگه پس تو هم نمی تونی ازش حرف بکشی باید یه یا ابوالفضل بگی بعد بهش بگی بله :biggrin:

sadansy

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
منم کتاب میخوام!پیدا کردین به مام بگین بی زحمت
با سلام و احترام خدمت استارتر عزیز.وسلام ویژه خدمت دوستانی که به جای جواب همش اسپم کردن .
نمی دونم والا تا حالا در موردش فکر نکردم.ولی فکر کنم راههای زیادی وجود داره که ایمان از همشون مهمتره
ادم با ایمان و معتقد تقریبا متعهد و قابل اطمینانه همچنین تحقیق در مورد فرد خیلی چیزا رو مشخص می کنه

یه مدت بود منم دنبال جواب این سوال بودم بهتره برم یه سری کتاب بخونم که معیارهای ازدواجو توضیح داده باشه

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
چرا باید پاک باشه ولی از من به شما دوستان نسیت اول سعی کنید با فامیل خودتون ازدواج کنین چرا به چند دلیل مهم که عبارتند از : ( جزوه بنویسین :) )
1- شناخت کامل دختر و پسر از هم
2- جلوگیری از ترشیدن دختر های فامیل خودتون (این یکی خیلی مهمه :biggrin: )
3- زندگی های با دوام تر (دختر و پیر مجبور میشن به خاطر رابطه فامیلی خودشون هم دیگرو تحمل کنن )
و........
تنها حسن ازدواج فامیلی اینه که اگه طرف یه بار به پدرت یا کسیت فحش داد آخرش اون فحش برسه به خودش . وگرنه هیچ فایده دیگه ای نداره !

saijoon

عضو جدید
به نظ ر منم تواگه بتونی به میزان ایمان و اعتقادات طرف مقابلت پی ببری تا حدی میتونی بفهمی که تو دوران مجردیش چجوری بوده.
اما همین پی بردن به اعتقادات طرفت هم خیلی مهم و سخته که من خودم توش میوندم.سخته.

pari-1369

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
بچه ها اگه شما بخواين ازدواج كنين چطور مي فهمين طرف قبلا چجوري بوده ؟
چجوري ميشه به اين چيزا پي برد بدون دوستي و ...
چه سوالايي مي پرسين و چجوري امتحانش مي كنين براي اينكه بفهمين قبلا با كسي بود ؟

يه بار يكي گفت بهش مي گم من با يكي دوست بودم و عقيده من اينه كه زندگي گذشته من به الانم ربطي نداره و درباره تو هم همين حس رو دارم ..بعد طرف مقابلش هم خودش رو لو داده :D
شما چه راه حلي پيشنهاد مي كنين ؟
من اگه بدونم قبلا رابطه داشته اصلا باهاش ازدواج نمیکنم.
به نظر من براب اینکه بتونی بفهمی باید زمینه رو طوری فراهم کنی که طرف احساس راحتی کنه و بهش بگی هیچی به اندازه صداقت برات مهم نیست و اگه راستشو بگه حتی اگه رابطه داشته باشه میتونی ببخشیش تا اونم راحت همه چیزو تعریف کنه.
البته پسرا خیلی زرنگ تر از این حرفا هستن که بخوان لو بدن

گلبرگ نقره ای

کاربر فعال تالار زبان انگلیسی ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من فكر مي كنم پسرا بلا استثناء قبل از ازدواج دوست دختر دارن حالا به هر طريقي
فك كنم بين پسرا 1 درصد احتمال داره كه قبل از ازدواج دوست دختر نداشته باشه و البته شايد اين دوستي كاملن سالم بوده و در حد يه ارتباط معمولي
اما دوست دارم همسرم كسي باشه كه اگرم دوستي ساده اي داشته خودش از كارش پشيمون شده باشه و بدونه كه اين كار چه قبل از ازدواج و چه بعدش خيانت محسوب مي شه ...
اوني كه دوستي آنچناني داشته كه ديگه نبايد بهش اعتماد كرد چون هر بار ديگه اي ممكنه ياد زندگي مجرديش بيفته !
اما اگه معمولي هم بوده به نظرمن ديگه نبايد به بعد از ازدواج كشيده بشه يا يادي ازش بشه ... يا همسر آينده م نبايد خودش بياد ابراز كنه و بگه من همچين كاري كردم .. به نظرم همين كه تو دلش پشيمون بشه كافيه ... گفتنش فقط باعث مي شه احتمال تكرار اين كار بيشتر بشه و قبحش بريزه ... زندگي بايد با اعتماد شروع بشه و گفتن اين چيزها فقط باعث بي اعتمادي مي شه ...
ياد حرف دوستم افتادم كه اينطوري گفتم: پسره مثلن از روي صداقت اومده بود و دفتر خاطرات مجرديش رو گذاشته بود پيش دوستم ..البته بعد عقد ... بعد از خاطرات مجرديش گفته بود .. آخرش اين شد كه دوستم بچه دار بشه و اون آقام دنبال خاطرات جوونيش و لذت هاي ....
اينم دليل
به نظرم هيچ جوري هم نميشه فهميد ... حتي اگر طرف خيلي مومن نما باشه !!! ايمان هم كه تو دله و علامت نداره براي ما !! پس ديگه اينجا رو بايد خوب بود تا خدا خوباشو نصيبت كنه ... و البته آدميت و افكار منطقي رو ميشه يه جورايي فهميد ...

آخرین ویرایش:

samin b

عضو جدید
چرا خودتونو میپیچونین.تو این دوره زمونه همه اینکارن.حالا یکی کمتر یکی بیشتر.فقط باید بعد ازدواج حواستو جمع کرد.البته حدودشو از رفتار طرف با خودت میتونی بفهمی.....

hani0

کاربر بیش فعال
سلام....
به نظرمن گذشته مهمه اماالان طرفوباید ببینه...
شایکسی بایکی بوده حرکتی هم شده خیلی وحشتناکهااااااااا
اما...
خوب نمیدونم!!!!
امااگه توبهش اعتماد کردی و به نظرت بادلایل خودت خوبه
به دوستیه گذشتش حساس نشو...
ایندتو بساز...
جوری باش که نتونه بی خبرتو اب بخوره
این کارم فقط باسیاست زنانه میشه کرد....
موفق باشی....

mohammad vaghei

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگر میخاین پسر راامتحان کنیید و بفهمید به نظرم:
1ـ ایمان
اساسی‌ترین معیار در انتخاب همسر، عامل «ایمان» است. تجربه نشان داده است کسانی که فاقد تعهد ایمانی هستند، حتى اگر پیش از ازدواج مدت‌ها با هم آشنایی داشته باشند، پس از تشکیل زندگی مشترک به دلیل نداشتن ارزش‌های ثابت و واحد، نیز به علت نداشتن پشتوانه محکم درونی، با کوچک‌ترین عاملی پیوندشان سست شده، چه بسا از هم بگسلد.
2ـ خوش‌اخلاقی
زندگی کردن با افراد خشن،‌ بداخلاق، تندخو و کم‌ظرفیت بسیار مشکل است. افراد ریزبینی که در هر کار ریز و درشت دخالت می‌کنند و ایراد و اشکال می‌گیرند و می‌خواهند نظر خود تحمیل کنند، صلاحیت همسری ندارند.
3ـ اصالت خانوادگی
غالباً انسان سالم در خانواده سالم تربیت می‌شود،‌ از این رو برای شناخت روحیات اشخاص و ویژگی‌های اخلاقی آنان باید، در مورد خانواده آنها مطالعه نمود. شخصیت اخلاقی، معنوی و اجتماعی کسانی که در خانواده پاک و با فضیلتی که به حُسن معاشرت و رفتار با همسایگان و مردم اشتهار دارند و دارای کرامت نفسانی و سخاوت مالی هستند، عمق و اصالت بیشتری دارند، و به همین علت بیشتر قابل اعتمادند.
4ـ دوستان خوب
یکی از بهترین راه‌های شناخت افراد، آگاهی از وضع اخلاقی و معنوی و اجتماعی دوستان است.
5ـ شغل و حرفه
نوع شغل و حرفه‌ای که دارد، تا حدودی بیانگر «شخصیت» است، امام صادق(ع) فرمود: «همسر مناسب کسی است که پاکدامن و بر تأمین زندگی توانا باشد(1)».
6ـ تحصیلات
از نظر سطح تحصیلات، میزان رشد فکری ـ اجتماعی و موقعیت مالی و اقتصادی به هم نزدیک باشند.
7ـ وجاهت ظاهری
از نظر ظاهر نیز تا حدی مورد پسند باشد.
اوّلاً: همه معیارها از لحاظ ارزش و تأثیرگذاری در ایجاد یک ازدواج موفق در یک سطح قرار ندارد، بلکه متفاوت است.
ثانیاً: تحقق همه معیارها و به طور کامل در یک فرد بسیار کم اتفاق می‌افتد، بنابر این باید به صورت «نسبی» آنها به خصوص ابتداء باید در «خود» نگریست و از خود پرسید که «چه میزان از معیارها را در وجودم ایجاد کرده‌ام؟»
راه‌های شناخت و ارزیابی
راه‌های صحیح تحقیق و شناخت این است که شخص با همکاری خانوادة خود به بررسی وضع خانوادگی و دوستان و آشنایان طرف مقابل پرداخته، از اشخاص امین و آشنا، در باره وضع اخلاقی و سایر شرایط او پرس و جو کند. اگر ابهامی باقی بماند و شایستگی او احراز نشد، از بستن پیمان همسری با او خودداری کند که این میدان «آزمون و خطا» نیست.
پس از مثبت بودن نتیجه تحقیق‌ها، اسلام اجازه داده است دختر و پسری که قصد ازدواج با هم دارند، در یک یا چند جلسه گفتگو کنند و دیدگاه‌های خود را در مسایل مختلف پیش از خواندن عقد، برای هم‌دیگر بیان کنند، به شرطی که گفتگو از روی هوسرانی نباشد و با اطلاع پدر دختر باشد.

گلبرگ نقره ای

کاربر فعال تالار زبان انگلیسی ,
کاربر ممتاز
اگر میخاین پسر راامتحان کنیید و بفهمید به نظرم:
1ـ ایمان
اساسی‌ترین معیار در انتخاب همسر، عامل «ایمان» است. تجربه نشان داده است کسانی که فاقد تعهد ایمانی هستند، حتى اگر پیش از ازدواج مدت‌ها با هم آشنایی داشته باشند، پس از تشکیل زندگی مشترک به دلیل نداشتن ارزش‌های ثابت و واحد، نیز به علت نداشتن پشتوانه محکم درونی، با کوچک‌ترین عاملی پیوندشان سست شده، چه بسا از هم بگسلد.
2ـ خوش‌اخلاقی
زندگی کردن با افراد خشن،‌ بداخلاق، تندخو و کم‌ظرفیت بسیار مشکل است. افراد ریزبینی که در هر کار ریز و درشت دخالت می‌کنند و ایراد و اشکال می‌گیرند و می‌خواهند نظر خود تحمیل کنند، صلاحیت همسری ندارند.
ميشه بگين اين دو مورد رو چطوري ميشه فهميد؟

تالیا 66

عضو جدید
تو این زمونه پاک خیلی کم پیدا میشه جه تو دختر جه تو پسر ولی هست افتاب مهتاب ندیدشم هست جه تو دختر جه تو پسراش.
باید به پاک یا نبودن هر دو جنس جطوری پی ببریم؟؟؟؟؟؟؟؟؟
جواب روشنه باید از طریق ریشه به این موضوع پی برد برمیگرده به خانواده بالاخره این نو گلای امید اینده تو جهار دیواریه خانواده ریشه میندازن و تربیت میشن پس منشا اینا بر میگرده به خانواده و از طریق خانواده میشه تا حدود 80 در صد ادمارو شناخت ما بقیشم به اجتماعی که توش بزرگ میشن ربط داره از مدرسه بگیر تا اجتماع شهری که توش زندگی میکنن یا ابو هوا اقلیم فرهنگ و...

mahsa.mahsa

عضو جدید
کاربر ممتاز
شناخت ادما سخته چون واسه ازدواج خیلیا هستن که تظاهر میکنن.شناخت باید با اطلاع دو خانواده باشه.دوستی به بهانه ی شناخت اصلا منطقی نیست و شاید تا حد کمی باعث شناخت بشه.اما وقتی خانواده ها در جریان باشن بهتره.

mahsa.mahsa

عضو جدید
کاربر ممتاز
چون تو رابطه ی دوستی مسائلی مطرح میشه که شاید زیاد مهم نباشه. و دو طرف بیشتر درگیر احساساتن.اما جواب اون پسرایی که میگن دخترا مهمتره که پاک باشن:پاک بودن مهمه چ واسه دختر و چ پسر.از پسرایی که هر غلطی میکنن و واسه ازدواج دنبال دخترایی میگردن که افتاب رنگشونو ندیده متنفرم.

manochehri_s

عضو جدید
کاربر ممتاز
چون تو رابطه ی دوستی مسائلی مطرح میشه که شاید زیاد مهم نباشه. و دو طرف بیشتر درگیر احساساتن.اما جواب اون پسرایی که میگن دخترا مهمتره که پاک باشن:پاک بودن مهمه چ واسه دختر و چ پسر.از پسرایی که هر غلطی میکنن و واسه ازدواج دنبال دخترایی میگردن که افتاب رنگشونو ندیده متنفرم.
:w16:

mahsa.mahsa

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمیشه گفت این حرفت همیشه صادقه.خانواده هایی هستن که خوبن اما تاثیرات جامعه فرزندارو دقیقا برعکس ارزش های خانواده بار میاره یا خیلی خانواده ها هست که مذهبین ولی وقتی بچه هاشونو میبینی شاخ درمیاری.پاک بودنو باید از رفتارو منش طرف فهمید.چون طرف هر طور باشه یه جایی خودشو لو میده پنهان کردن شخصیت غیر ممکنه............

sea ray

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
بچه ها اگه شما بخواين ازدواج كنين چطور مي فهمين طرف قبلا چجوري بوده ؟
چجوري ميشه به اين چيزا پي برد بدون دوستي و ...
چه سوالايي مي پرسين و چجوري امتحانش مي كنين براي اينكه بفهمين قبلا با كسي بود ؟

يه بار يكي گفت بهش مي گم من با يكي دوست بودم و عقيده من اينه كه زندگي گذشته من به الانم ربطي نداره و درباره تو هم همين حس رو دارم ..بعد طرف مقابلش هم خودش رو لو داده :D
شما چه راه حلي پيشنهاد مي كنين ؟

بهترین راهش استفاده از روشهای دروغ سنجیه . کتاب دروغگو را در چند دقیقه بشناسید از دیوید لیبرمن راههای کشف دروغ رو نشون میده.

M A S III

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه پسرو هیچ وقت نمیشه شناخت........................
مگه وقتی که باهاش زندگی کنی ، که اون موقع هم دیگه دیرهههههههههههههههههههههههههههههههههههه
:crying2:

hamid_eli

کاربر بیش فعال
این موجود دو پا رو هیچ جور نمیشه شناخت، بعضی ها بازیگری رو خیلی خوب بلدن فقط وقتی رفتی تو زندگی مشترک مشخص میشه پس فقط به شانست بستگی داره

NARGES ELEC

عضو جدید
من خودم چند سال توی مرکز مشاوره ای کار می کردم . ادم های زیادی دیدم . با قاطعیت تمام می گم
( نه بر حسب چیزی که دیگران می گن وشایعه و این چیزا )
به معنای واقعی دختر و پسر پاک خیلی کم شده . نمی گم نیست . هست .
اما نسبت به چند سال پیش اوضاع جامعه واقعا خراب شده .
به خاطر همین دو طرف ( پسر و دختر ) جلسه اول خواستگاری مجبورن به هم دروغ بگن .
به نظر من شرایط حال جامعه ما داره به سمتی میره که ازدواج موفق واقعا سخت شده
و علت اصلی اون دختر و پسر جامعه امروز ماست که کلی رفتار های عجیب و غریب انجام میدن .
در ضمن به نظر من ملاک حال افراد هست نه گذشته .

dava

عضو جدید
گذشته مهمه ولی مهم تر الانه که چه جور میخواد باشه میخواد تغیر کنه یانه اگه قابل اعتماد باشه بیخیال گذشته میشم

mahsa.mahsa

عضو جدید
کاربر ممتاز
شناخت ادما سخته خیلی ا.چون یه ذره تظاهر تو وجود هر ادمی هست.اما میشه طرف رو تو شرایط سخت قرار داد و محک بزنیم طرف مقابلو...........ادما تو شرایط سخت خودشونو زود نشون میدن..............

elig

عضو جدید
مهم اینه که ادم فهمیده ای باشه...اگه واقعا قصدش ازدواج باشه خودش دست به کار میشه و نشون میده. وقتی قرار شد که خوب بشناسیش باید حداقل 3 ماه باش رفت وآمد کنی و اخلاقشو تو خونوادش و بین دوستاش و اطرافیاش و حتی تو یه مسافرت کوتاه می تونی بشناسیش.. به شرطیکه شناخت از روی عقل باشه و اصلا احساساتی نشی

MAHDI.VALVE

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شناخت ادما سخته خیلی ا.چون یه ذره تظاهر تو وجود هر ادمی هست.اما میشه طرف رو تو شرایط سخت قرار داد و محک بزنیم طرف مقابلو...........ادما تو شرایط سخت خودشونو زود نشون میدن..............
شرایط سخت یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟
مثلا چیکار کنیم

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

شرایط سخت که گفتید یعنی چی؟

یعنی به طرف تا استانه ی الاستیک نیرو وارد کنیم

یا پلاستیک

یا گسیختگی؟

بعصیا استانه ی الاستیکشون خیلی قوی هست و تو الاستیک هم که چیزی مشخص نمیشه
ولی استانه ی پلاستیکشون کم هست و این کار باعث گسیختگی میشه.