چرا چادر سر نکنم ؟

mehdimehdi700

عضو جدید
من چادری نیستم و اعتقادی ندارم فقط با چادر حجاب کامل میشه

اما خب حرمتی هم داره که این روزا از دست رفته

البته بعضی ها ، چون همه چیز ها رو نمی دونن و با تحقیق به نوع پوششی به نام چادر نرسیدن در زمان رو به رو شدن با افکار متفاوت به تناقض می رسند و گاهی اوقات رفتار هایشان با نوع پوشش آنها سازگاری ندارد. و حرمتی را که باید برای چادر داشته باشند ، ندارن.

sara23

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
البته بعضی ها ، چون همه چیز ها رو نمی دونن و با تحقیق به نوع پوششی به نام چادر نرسیدن در زمان رو به رو شدن با افکار متفاوت به تناقض می رسند و گاهی اوقات رفتار هایشان با نوع پوشش آنها سازگاری ندارد. و حرمتی را که باید برای چادر داشته باشند ، ندارن.

لاییییکککک

mehdimehdi700

عضو جدید
معرفی انواع مختلف چادر قسمت اول :

” چادر ساده”
اولین و معروف ترین چادر، چادر ساده هست که همه ی ما با آن آشنایی کامل داریم. چادری که از یک قواره پارچه یعنی ۵/۴ متر با عرض ۱۱۵- ۱۱۰ سانت به صورت دو تکه دوخته می‌شود ،که بعضی از خانمها برای اینکه این چادر راحت تر پوشیده شود به آن کش می دوزند .این چادر یکی از راحت‌ترین چادر هاست.

“چادر ملی”
چادر ملی برگرفته از چادر ساده ایرانی است با این تفاوت که دارای آستین هایی برای بیرون آوردن دست ها می باشد ،در بعضی مدل‌های آن، آستین از آرنج به پایین است. آستین می‌تواند کلوش یا راسته باشد که معمولاً با حریر یا نوار و یا منجوق‌دوزی تزئین می‌شود. جلوی چادر می‌تواند باز باشد و یا به وسیله‌ی زیپ و دکمه مخفی بسته شود.این چادر به شما آزادی عمل بیشتری میدهد و برای خانومهایی بچه دار و دانشجو توصیه میشود.با این چادر رانندگی بسیار راحتی هم دارید.

"چادر دانشجویی”
چادر دانشجویی کاملا شبیه به چادر ساده ‎ی ایرانست.با این تفاوت که برای بیرون آوردن دستها شکاف هایی در نظر گرفته شده که میتوانید بدون به هم زدن فرم چادر،به راحتی از دو دست خود برای انجام کارهایی از قبیل حمل کیف و یا گرفتن دست کودک استفاده کنید.

آخرین ویرایش:

mehdimehdi700

عضو جدید
معرفی انواع مختلف چادر قسمت دوم :

“چادر کمری”
چادر کمری یا قاجاری یکی از قدیمترین مدلهای چادر در ایران است که در دوران حکومت قاجاریه رواج داشته و به همین دلیل نام دیگر آنرا چادر قاجاری می نامند. که مانند پیراهن از سر پوشیده می‌شود از پشت یک‌سره است، ولی از جلو دو تکه به نظر می‌رسد. این چادر با کمربندی از پشت گره می‌خورد. به همین خاطر از سنگینی چادر گرفته می‌شود. قسمت بالایی که دسته‌های چادر است با کش روی سر ثابت شده و بلندی آن تا زانو می‌رسد. اگر شخص رو بگیرد، دو تکه بودن آن مشخص نمی‌شود. در مدلی از آن، قسمت بالا مثل یک مقنعه‌ی آستین‌دار است. مقدار پارچه‌ی این چادر به اندازه‌ی چادر ساده است.

”چادر شال دار”
چادرهای شال دار شبیه مانتو هستند که به آن شال دوخته شده اند و به وسیله‌ی زیپ مخفی بسته می‌شود. در دو نوع شال بلند و شال کوتاه وجود دارند. در مدل شال بلند بلندی شال تا مچ پا ادامه دارد و شال کوتاه بلندی شال تا ارنج دست می باشد.این چادر از محبوبیت خاصی در بین خانم های جوان بر خوردار است.

“چادر اماراتی”
چادر اماراتی همانگونه که از نامش مشخص است یکی از انواع چادرهای عربی می باشد.با این تفاوت که به دلیل داشتن آستین‎‎‏‎‏های ۴۰ سانیمتری نسبت به دیگر مدل های عربی ،اندامی تر است.جلوی این چادر به صورت باز طراحی شده و می توان آن را بنا به سلیقه های مختلف با زیپ و یا انواع دکمه بست.

”چادر لبنانی”
در مدل اصلی آن اگر شخصی که چادر سر کرده دست‌هایش را باز کند، شما یاد مانتوهای کلوش (خفاشی) می‌افتید. زیرا این چادر آستین ندارد بلکه جایی برای بیرون آوردن دست‌ها روی چادر ایجاد شده و یک مچ ۱۰ سانتی متری به آن دوخته شده است با کش روی سر می‌ایستد و جلوی آن به صورت مورب یعنی چپ و راست بسته می‌شود. به این صورت که به لبه‌ی طرف راست کش به اندازه‌ی مچ دوخته می‌شود که آن را به دست چپ می‌اندازید و سمت چپ چادر در پهلوی راست شما نگه داشته می‌شود. چادر از زیر چانه و روی سینه به وسیله‌ی یک دکمه بسته می‌شود، پوشیده بودن این چادر به شما این امکان را می‌دهد تا در زیر آن لباس راحت‌تری بپوشید، زیرا به هیچ وجه باز نیست. برای تهیه‌ی این چادر به ۵/۳ متر پارچه با عرض ۱۸۰ سانتی‌متر نیاز است.

آخرین ویرایش:

mehdimehdi700

عضو جدید
معرفی انواع مختلف چادر قسمت سوم :

” چادر صدفی لبنانی”
مدل کلی آن شبیه لبنانی است، با این تفاوت که در بالای سر آن مقنعه‌ای و یا چانه دارد و از جلو زیپ می‌خورد. این مدل با پوششی کامل و زیبا برای خانم های شاغل بسیار مناسب است.

“چادر حجازی”
این مدل، آستین را واضح‌تر می‌توان دید. زیرا شکل معمولی دارد و از زیر بغل برش می‌خورد. همانند چادر لبنانی مورب بسته می‌شود و برای تهیه‌ی آن به ۵ متر پارچه با عرض ۱۸۰ سانتی‌متر نیاز است.

”چادر عبایی یا جده”
این مدل چادر از اصیل ترین چادرهای عربی می‏‎‎باشد. که در میان اعراب به عبا معروف است، در چادر جده پارچه ی زیادی به کار رفته شده و همین امر باعث عریض شدن این مدل می گردد و عرض زیاد آن پوشش کامل و راحتی را باری بانوان به همراه دارد.

”چادر جلابیب”
در حال حاضر چادر جلابیب رواج بیشتری دارد. به علت قابلیت کامل حجاب و رفاه و راحتی خانم‌ها در این چادر، طرفداران زیادی پیدا کرده است. این چادر که از اولین ابتکارات طراحان داخلی و توسط خانم‌های ایرانی می‌باشد، چهارده ویژگی خاص دارد و گسترش و پذیرش این مدل به حدی بوده است که راه‌اندازی سایتی را به نام خود در پی داشت. سایت جلابیب شامل اصلاعات کاملی درباره‌ی چادر جلابیب، آلبوم عکس‌ها، آدرس نمایندگی‌های فروش، اخبار، فروشگاه اینترنتی، نظرسنجی و … می‌باشد. طرح چادر جلابیب مورد پسند همگان بوده طوری‌که فراتر از مرزها ایران نیز خواهان دارد. شعار این چادر این است: «حجابم مرا حفظ کند، نه من حجابم را.» در کل دارای سی و یک طرح است و سه طرح آن با نام‌های مشکی، احرام و رنگی شناخته و معرفی شده است. این چادر برای اولین بار در چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم رونمایی شد که مورد تحسین مقام معظم رهبری قرار گرفت. چهارده ویژگی آن عبارتند از: ۱- قابلیت تنظیم اندازه‌ی صورت ۲- دارای آستین مخفی، زیپ مخفی جهت وضو‌گیری ۳- دارای شبه مقنعه و مقنعه سرخود ۴- دارای آستین ساق دست و آستین زمستانی ۵- دارای زیپ مخفی در قسمتی از جلوی چادر جهت وضو‌گیری، شیردهی و بستن ساک آغوش و دسترسی به کیف، تلفن همراه و جیب داخل چادر ۶- مکانی مجزا جهت دسترسی به تلفن همراه در بعضی طرح‌ها ۷- ظاهری شبیه به چادرهای معمولی ۸- دارای پوشیه و روگیر سر خود در بعضی مدل‌ها و امکان روگیری توسط شخص در همه‌ی مدل‌ها ۹- پوشش کامل بدون استفاده از مقنعه، مانتو و ساق دست ۱۰- قابلیت استفاده‌ی کیف در زیر چادر ۱۱- گشادی چادر مناسب و بدون بدن‌نمایی با همان متراژ چادرهای معمولی و در برخی طرح‌ها کمی بیشتر ۱۲- جلویگری از سرقت کیف و تلفن همراه موود در زیر چادر ۱۳- دارای بندینک سرآستین جهت حفظ کامل پوشش مچ‌ها.

عکس های دیگر چادر جلابیت :

آخرین ویرایش:

yoosha

عضو جدید
کاش مسلمونا جای اینکه به این چیزا فکر کنن به علم دانش فکر می کردند وضعیت مملکت اینجوری نبود :w09:

h@med_1

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو هرکاری افراط و تفریط نتیجه عکس میده
و رعایت حجاب هم هیچ ربطی به استفاده از چادر نداره......

M P 3

اخراجی موقت
سلام تمام دوستان .
با یک حرف یکی از دوستانم به این فکر افتادم و احساس می کنم بعضی جاها عمومیت دارد .

دوستم به یکی از همکلاسی های خودمان این جمله رو گفت که چرا چادر سر می کنی ؟
زمانی کسی این سوال رو می کنه و با توجه به این که در آن زمان تفلکی دختره آمادگی این سوال رو نداره دسپاچه می شه و بدنبال توجیه می گرده و با توجه این که پسره با پیش زمینه قبلی سوالو می کنه آمادگی پاسخگویی داره می تونه یه مسئله دیگه اضافه کنه و اون دختره رو سر درگم تر بشه و قافیه بازی رو از دست بده ....

حالا می خواهم از یک زاویه دیگه به مسئله نگاه کنم

چرا یک دختر چادر سر نکنه ؟

و یک پسر چه نیتی از این سوال می تونه داشته باشه ؟

و بهترین پوشش از دید این نوع افراد چیه ؟

شما جای این دختره بودید یکی از شما این سوالو می کرد چجوری جوابشو می دادید ؟

و آخرین مسئله اینکه خودتون فکر می کنید با این جوابی که می دید می تونید کسی که ازتون این سوالو کرده ، چه یک پسر باشه چه یک نفری که می خواد تازه مسلمون بشه و می خواد ببینه بهترین پوشش چیه قانع می شه یا نه ؟

از همه دوستانی که به این تاپیک سر می زنند تشکر می کنم .

خداوکیلی چه آدمای بیکاری پیدا میشن!!!!!
بابا به فکر کار و درآمد و بدبختی باشین!!!یعنی اینقدر مرفه هستین شما که دغدغه هاتون اینا هستن!!!؟؟خوش بحالتون بخدا!!!

mehdimehdi700

عضو جدید
کاش مسلمونا جای اینکه به این چیزا فکر کنن به علم دانش فکر می کردند وضعیت مملکت اینجوری نبود :w09:

متشکرم از این که در بحث مشارکت کردید .

اشتباه اول ما این است که سریع جمع می بندیم . باید یک زمانی این عادت از خودمان دور کنیم و تا آنجا که میدانیم بر روی اون خط بکشیم.

حالا اگه هر دوتاشو داشته باشیم چی میشه یعنی هم علم و هم اعتقادات ؟؟

این دو مقوله متضاد هم نیستند و می توان در یک دایره کنار هم قرار بگیرند

mehdimehdi700

عضو جدید
خداوکیلی چه آدمای بیکاری پیدا میشن!!!!!
بابا به فکر کار و درآمد و بدبختی باشین!!!یعنی اینقدر مرفه هستین شما که دغدغه هاتون اینا هستن!!!؟؟خوش بحالتون بخدا!!!

سلام خدمت دوست گلم از این اومدی به اینجا خوشحالم .

این دو جمله را بخوان.

ثانیه های زندگی یکی پس از دیگری می آیند و تو آن فردی هستی که تصمیم می گیرد که آنها چرا ، چگونه و به چه مسیری بروند .

فقط خودت می توانی این موضوعات را برنامه ریزی بکنی ، پس از تمام ثانیه هایت استفاده کن تا بتوانی حرفی برای گفتن در تمام دنیا داشته باشی .....

آخرین ویرایش:

mehdimehdi700

عضو جدید
تو هرکاری افراط و تفریط نتیجه عکس میده
و رعایت حجاب هم هیچ ربطی به استفاده از چادر نداره......

بله کاملا درسته ، هم افراط زیاد خوب نیست و هم تفریط زیاد ، میانرو بودن و تعادل بهترین گزینه است .

من هم در این جا نگفتم حجاب کامل تنها پوشش چادره اگر صفحات قبل رو چک کنید مواردی از افراد مانتویی هم قرار داده شده .

با تشکر از شما که به وارد تاپیک شده اید و در ان مشارکت کرده اید .

MARIA RED

عضو جدید
کاربر ممتاز
من خودم به شخصه کاری با اینکه اسلام چادر گفته و...... کاری ندارم

از زمانی که چادر میپوشم امنیت بیشتری احساس میکنم
دختر میتونه خیلی اراسته و حتی با ارایش کمی چادر بپوشه
منظورم اینه که چادر محدودیتی نداره

mehdimehdi700

عضو جدید
من خودم به شخصه کاری با اینکه اسلام چادر گفته و...... کاری ندارم

از زمانی که چادر میپوشم امنیت بیشتری احساس میکنم
دختر میتونه خیلی اراسته و حتی با ارایش کمی چادر بپوشه
منظورم اینه که چادر محدودیتی نداره

آفرین ;)

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
سلام

دو روزی هست که نظرات دوستان ونوشته ها رو دنبال میکنم

چند مورد رو هم بنده بنویسم شاید به کار آید

مورد اول اینکه

به نظر من افرادی که اصولا چادری نیستند وبا چادر مخالفند یا اعتقاد دارند که چادر دست وپاگیره دیدگاهشون برای خودشون محترمه نه برای افرادی که واقعی چادر سر میکنند

واقعی یعنی چی؟

یعنی اینکه با میل ورغبت اینکارو میکنند

مگه غیر از این هم هست؟
بله تا دلتون بخواد

مثلا

برخی کارمندای زن از روی اجبار در ادارات چادر سر میکنند
چادر دستشونه وارد اداره میشن سر میکنند در اتاق کارشون قشنگ تا میزنند میزارن دسته صندلی
هروقت قصد خروج از اداره داشتند دوباره سر میکنند

کی نامحرمه؟نگهبان کنار در

مثال بعدی؟

توی زندانها برای ملاقات با فرد موردنظر
بدون چادر کسی رو راه نمیدن

بعدی؟

برخی دانشگاهها
دختر خانم باهر مدل لباس وآرایش میره دم در دانشگاه چادر از توی کیفش در میاره (خیلی شرمنده
:redface:)مثل لنگ حمام! میپیچه دور خودش وارد دانشگاه میشه(نگید نیست خودم دوسال دیدم وقتی ارشد میخوندم)
کی اعتراض میکنه؟هیچ کس جرات نداره
چرا؟زیرا به دلیل اینکه چادر در قسمتی از پوشش این خانم قابل رویته

دیگه؟

توی امامزادها واماکن زیارتی وگاهی مساجد
اگر بدون چادر بری تو حداقل چهارتا پیرزن میفتند دنبالت داد وهوار که خجالت نمیکشی ؟چرا بی احترامی میکنی؟
حالا هرچی میخوای ثابت کنی بابا من چادرم فراموش کردم خوشم نمیاد از این چادرها سرم کنم!کیه که قبول کنه

واما جواب سوالات استارتر

چرا یک دختر چادر سر نکنه ؟
اینو من نمیدونم چون من سر میکنم

و یک پسر چه نیتی از این سوال
می تونه داشته باشه ؟
فقط دریافت یک لنگه کفش از دختر چادری
البته من دستم باشه چندتا سیلی هم حواله اش میکنم

گرچه در این بیست واندی سالی که چادر سر کردم با چنین موردی برخورد نداشتم

از دید کی؟چادری ها؟یا غیر چادری ها؟ یا پسران جستجوگر؟

شما جای این دختره بودید یکی از شما این سوالو می کرد چجوری جوابشو می دادید ؟
گفتم قبلا

و آخرین مسئله اینکه خودتون فکر می کنید با این جوابی که می دید می تونید کسی که ازتون این سوالو کرده ، چه یک پسر باشه چه یک نفری که می خواد تازه مسلمون بشه و می خواد ببینه بهترین پوشش چیه قانع می شه یا نه ؟

کسی که قراره تازه مسلمون بشه میدونه ویا میتونه تحقیق کنه آیه حجاب چی گفته
نگفته چادر ولی حدود رو کامل مشخص کرده

آیه مورد نظر :سوره مبارکه نور آیه31
"وقل للمومنات يغضضن من ابصارهن ويحفظن فروجهن ولا يبدين زينتهن الا ما ظهرمنها وليضربن بخمرهن علي جيوبهن ولا يبدين زينتهن الا لبعولتهن او آبايهناو آباء بعولتهن او ابنايهن او ابناء بعولتهن او اخوانهن او بني اخوانهن اوبني اخواتهن او نسايهن او ما ملكت ايمانهن او التابعين غير اولي الاربه منالرجال او الطفل الذين لم يظهروا علي عورات النساء ولا يضربن بارجلهن ليعلم ما يخفين من زينتهن وتوبوا الي الله جميعا ايها المومنون لعلكم تفلحون"

من ار کپی کردن خوشم نمیاد وقت بزارید مطالعه کنید

http://www.askdin.com/thread12308.html

مورد بعدی اینکه حجاب مختص مسلمانان نبوده خیلی قبل از دین مبین اسلام حجاب بانوان رعایت میشده

http://www.porseshgaran.org/main/zanan/306-1391-05-13-09-11-18.html

http://mfz1378.blogfa.com/post-6.aspx

و در آخر

من چادر میپوشم فقط بخاطر اینکه فکر میکنم تنها کاریه که در تَأسّی از بانوی بزرگ اسلام حضرت صدیقه کبری (سلام الله علیها)درست انجام میدم

خداوند همه ما وشما رو هدایت کنه انشالله

آخرین ویرایش:

mehdimehdi700

عضو جدید
مورد اول اینکه

به نظر من افرادی که اصولا چادری نیستند وبا چادر مخالفند یا اعتقاد دارند که چادر دست وپاگیره دیدگاهشون برای خودشون محترمه نه برای افرادی که واقعی چادر سر میکنند

واقعی یعنی چی؟

یعنی اینکه با میل ورغبت اینکارو میکنند

مگه غیر از این هم هست؟
بله تا دلتون بخواد

از دید کی؟چادری ها؟یا غیر چادری ها؟ یا پسران جستجوگر؟

و در آخر

من چادر میپوشم فقط بخاطر اینکه فکر میکنم تنها کاریه که در تَأسّی از بانوی بزرگ اسلام حضرت صدیقه کبری (سلام الله علیها)درست انجام میدم

در مورد این سوال منظور پسران جستجوگر بوده .

در قسمت های دیگر هم چادری غیر واقعی وجود دارد .

دخترانی که به اجبار خانواده چادری می زنند و به محض اینکه ازدواج کرده و دیگر اجبار خانواده اصلی وجود ندارد کم کم از پوشش چادر دور می شود .

این بحث که باید دید یک فرد چادر را واقعا قبول دارد یا نه درست است
به خاطر اینکه اگر این انتخاب انتخاب واقعی آن دختر نباشد یک زمان از آن دست می کشد . دیر با زود به خاطر این که از درون با این نوع پوشش سازگاری ندارد

با تشکر از این که به سوالات نوشته ی اصلی جواب داده اید .

آخرین ویرایش:

yoosha

عضو جدید
این سوال که چرا چادر نداری یا یه چادر سر کن چی میشه مگه .از دخترایی که چادری نیستن می پرسن هدف اینجور افراد چیه؟ جالب به غیر مسلمونا هم حجاب اجبار می کنن و در مراکزی که چادر اجباریه باید سر کنیم و اگه اعتراض بشه جوابش اینه حالا یه چادر چیزی نمیشه که :razz:

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیییییرر....بنده حجاب ایشون رو قبول ندارم مطلقا

منم با ايشون موافقم.منم حجاب ازاده نامداري رو قبول ندارم
چرا ؟؟ !! چون روسری یا مقنعه های شاد میپوشن ؟!!!:surprised:
من که با یکی از دوستان مذهبی بحث داشتم بهم اینو گفت:
پوشش خانوم باید طوری باشه که اون دختر و زیبا و قشنگ جلوه نده
ینی باید پوشش و قیافه و مدل همه ی خانوم ها مثل هم باشه... عین فرم مدرسه
و همینطور که یکی و شبیه هم باشه باید از زیبایی و جلوه دادن هیکل و سر دختر جلوگیری کنه.. و دختر آرایش هم نداشته باشه چون آرایش هم باعث زیبا جلوه دادن دختر میشه..... طوری که دختر زیبا و خوش هیکل مانند دختر متوسط جلوه کنه
پرسیدم چرا..... گفت:
اولا باعث میشه چشم پسرها و مردهای بی دین دنبال این زن ها نره... و باعث حفظ پاکدامنی زن میشه
و یا ایمان بعضی ها خیلی سسته و ممکنه باعث گناه و از راه گمراه شدن پسرها بشه

دوما که خیلی مهمه اینه که زیبا جلوه دادن و خوش تیپ بودن دختر باعث میشه که یه مرد وقتی به همسر خودش و یه همسر زیبا و خوشتیپ در خیابون نگاه کنه متوجه تفاوت در ظاهر و هیکل خانومش بشه و ممکنه از خانومش دلسرد بشه
و ممکنه بنیان خانوادش سست بشه و اون میل و رغبت به همسرشو از دست بده وهمش به خودش بگه غلط کردم دنبال زن خوشتیپ و زیبا نبودم:دی... از همینجاست که خدا میگه واسه ازدواج بین زن با ایمانه زیبا و زن با ایمانه فوق العاده زیبا و شگفت انگیز برید دنبال زن با ایمانه فوق العاده زیبا و شگفت انگیز
!!!!
شاید بهتره ایشون به مادر و خواهران بسپرن که تو عروسی ای مجلسی مهمونی ای تیپ و اندام دختر رو کاملا موشکافی کنن تا ازینجور پشیمونیا به بار نیاد!!!!!!!!
چه چیزایی ادم میشنوه:surprised:
کاملا حرف درستیه
این مانتو های جلف که بدتر از بد حجابی و بی حجابیه
من فکر میکنم تلقینات زیادی در جمهوری اسلامی هم روی جذب شدن مغز پسران ایرانی به هر نوع پوششی تاثیر داره
شماها دیگه زیادی فیزیکتو رو دارین ناقص جلوه میدین
بله هر چشمی به زیبایی و جذابیت جلب میشه (به صورت آنی) اما ایرانیا دیگه شورش کردن خیلی :)
به نظر شما این مانتو ها جلف هستند و از بد حجابی بدتره .

حالا به نظرت چه تغییراتی در این مانتو ها می تونیم آنها رو به یک پوشش مناسب تبدیل کرد .
دوست عزیز گزفتی اینهمه آدم رو ؟
هرکسی بر اساس اعتقادش و جوری که فکر میکنه درسته لباس میپوشه

1 - به قول خودت ( مانتو قشنگ دور سینه رو گرفته ) پس یکی از نقایص این طرح ها این است و طراح این طرح ها باید طوری این قسمت از مانتو هارا اصلاح کند که این اتفاق نیفتد .

2 - به نظر من نباید تمام پارامتر های این موضوع را تحکمی کنیم باید یک مقدار دست طراح را هم باز بگذاریم تا بتواند یک طرح نو و با خلاقیت ایجاد کند تا هم محجبه های جامعه از آن بتوانند استفاده کنند و هم این جاذبه و پتانسیل را در خود دارا باشد که یک بد حجاب جامعه را هم به طرف خود بکشاند تا آن هر پارامتری را که بین پوشش خود و طراحی با حجاب ما حساب می کند طرح ما نمره ی بالاتری داشته باشد .و به این نتیجه برسد که از پوشش ما استفاده کند . اگر این کار را نکنیم طراح نمی تواند هیچ خلاقیتی ایجاد کند و به طرح های قدیمی می رسیم و دیگر کسی به آنها توجه نمی کند .

3 - در این جا آرایش مدل ارتباطی با موضوع ندارد به خاطر اینکه در این جا مد نظر نوع پوشش لباس بوده.

4 - خوب من هم خودم نگفتن بهترین پوشش ها این ها هستند و به خاطر همین هم از شما و دوستان نظر خواستم تا به نقاط مشترک بیشتری برسیم
!!!!
شاید بهتر بود بجای کلاس خیاطی کلاس تمرکز برای کنترل مغز میذاشتید اینجا برای آقایونی که مغزشون فقط صفر و صدی عکس العمل نشون میده!
خوب دوست عزیز، مانتوباید کاملا گشاد باشه، که بالا تنه و پایین تنه خانوما مشخص نباشه، و بخاطر همین چادر رو رو مانتو سرشون میکنن، که چیزی معلوم نباشه
چرا؟؟؟ چون این 2 تیکه تحریک کننده است
از دوستن پوزش میخوام که اینجوری راجع به بدن خانوما صحبت میکنم
یه کیسه رو سه تا سوراخ کنن (جای سر و دو دست) تنشون کنن فک کنم حله :)
سلام

دو روزی هست که نظرات دوستان ونوشته ها رو دنبال میکنم

چند مورد رو هم بنده بنویسم شاید به کار آید

مورد اول اینکه

کلا تمام حرفاتون قابل احترام اما این حرفی که زدین
بهتره بدونین خیلی از کسایی که برای خودشون مخالف چادر پوشیدنن برای خودشون مخالفن نه شما
یعنی هم علاقه ای به پوشیدن چادر توسط خودشون ندارن هم دارن به اعتقادات شما احترام میذارن
پس شاید بهتر باشه همه به تفکر هم احترام بذاریم
هدایت برای من و شما یا نفر بغل دستیمون معناش یکی نیست

mehdimehdi700

عضو جدید

!!!!
شاید بهتر بود بجای کلاس خیاطی کلاس تمرکز برای کنترل مغز میذاشتید اینجا برای آقایونی که مغزشون فقط صفر و صدی عکس العمل نشون میده!

سلام ممنون که اومدی و نظرتو بیان کردی .

در اون قسمت از تاپیک که به به این شکل جواب دادم :

(
حالا به نظرت چه تغییراتی در این مانتو ها می تونیم آنها رو به یک پوشش مناسب تبدیل کرد . )

می خواستم ببینم حالا که این چند نمونه اولی رو با بی حجابی و بد حجابی یکی دونسته خودش چه نظراتی داره.

همراستا با نظری از شما کهبا رنگ قرمز نشان داده شده را می توانید در بند دوم از نقل قول بعدی که از من گذاشته اید مشاهده کنید

به نظر من دین ما حدود حجاب یا پوشش را تعیین کرده ولی نوع پوشش با رعایت آن حدود به اختیار خودمان است .

موفق باشید .

آخرین ویرایش:

M.Adhami

عضو جدید
کاربر ممتاز
با یاد و نام خدا

سلام

برای اینکه یه صحبت کامل و عقلی در این مورد بشه

بهتره این فایل رو گوش کنید

چرا زن در اسلام باید حجاب داشته باشد؟

رحیم پور ازغدی بطور شفاف و واضح پاسخ می دهد.

دوستانی که براشون مهمه حتما دانلود کنن. احساسات رو کنار بگذارین و عاقلانه گوش کنید.

پیوست ها

• 08-Hejab-Chera_Rahimpour-CD-9.rar
    3.3 مگایابت · بازدیدها: 0

mehdimehdi700

عضو جدید
سلام بر دوستان

در ادامه یک فایل از دکتر شریعتی به نام ( انتظار عصر حاضر از زن ) تا دوستان بتوانند دانلود کنند .

توصیه من اینه که حتما این فایل رو دانلود کنید و گوش کنید .

واقعا یک فایل فوق العاده است . به علت کیفیت بالای صدا یه مقدار حجم فایل بالاتر رفته

ولی ارزششو داره . تا ببینیم تو دنیا چی میگذره .
;)

زمانی که می خوای این فایلو گوش بدی :

به چیز دیگه فکر نکن ( تمام حواست به فابل باشه )

کنجکاوانه به فایل گوش کن ( سر سری ازش نگذر )

مباحث مطرح شده در فایلو با داشته ها و تفکرات خودت مقایسه کن ( با این کار مباحث مطرح شده برای شما از اهمیت خاصی برخوردار می شه )

نظر من رو بخوای اگه دانلود نکنی و گوش ندی ضرر می کنی . خیلی جامع هست

نظرات خودتان را در مورد این سخنرانی با دیگران به اشتراک بگذارید .

برای دانلود بر روی لینک زیر کلیک کنید .

www.4shared.com/audio/S_uhaub2/%25252525253Fref

آخرین ویرایش:

JASMIN.S

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چرا یک دختر چادر سر نکنه ؟شاید تو فرهنگ و عرف خونوادشون نیست.یا دوس داره نگاه ها به سمتش باشه.البته این یه نیاز همه گیر هست ولی خوب باید کنترل بشه.افرادی که چادر سر نمیکنن دو دسته هستن.یا مانتویی و ساده هستن که جلب توجه نمیکنن یا اینکه خیلی به خودشون میرسن که همه نگاهشون کنن.ولی خوب خونواده خیلی مهمه.معمولا دخترایی که تو فرهنگ خونوادگیشون چادر نیست کمتر پیش میاد که چادری بشن.

بستگی داره که اون آقا چه تیپ شخصیتی داشته باشه.اگه بشناسیش که آدم شلوغیه واسه اذیت کردن و ضایع کردن سوال پرسیده یا تحقیر.اگه آدم معمولی باشه شاید براش واقعا سواله.میخاد علتشو بدونه.نظرتونو بدونه.در مقابل چنین آدمی باید فکر کنی و بهتری جوابی که برای کارت داری بگی.
و بهترین پوشش از دید این نوع افراد چیه ؟پسرا کنجکاون(!)بینهایت.و دلشون میخاد ریز و درشت هرکسیو ببینن.اگه این فرد به مادر و خواهر خودش اعتقاد نداشته باشه دوس داره همه پوشش های جذاب داشته باشن تا مایه لذت اینا باشه.بعد همین یارو میاد از خود ارضایی هم دفاع میکنه و مثل شیر از نظریه فروید پیروی میکنه.خب این صحنه هارو با ولع میشینه نگا میکنه آخرشم این میشه دیگه.
.
ولی کسی که اعتقادات اخلاقی داشته باشه و یه کمی هم دلش به حال خودش بسوزه ترجیح میده خانومای جامعه پوشیده باشن تا هم خودش به گناه نیفته هم ارزش انسانی خانوما حفظ بشه.

شما جای این دختره بودید یکی از شما این سوالو می کرد چجوری جوابشو می دادید ؟من جوابم این هست که دوس ندارم وقتی بین مردم هستم نقاط حساس بدنم دیده بشه.وقتی من ازین بابت خیالم راحت باشه احساس امنیت بیشتری میکنم.مردا قوه تخیل بالایی دارن ؛وقتی یه قسمت از بدنو ببینن بقیشم تجسم میکنن.من وقتی بین جمع خونوادگی خودمون هستم اینقدر حساسیت ندارم و چادر سر نمیکنم البته حجاب کاملو دارم ولی من پسر خاله ها و پسر عموهای خودمو خوب میشناسم و اونا هم نسبت به من غیرت دارن و نگاه بد نمیکنن ولی وقتی تو جامعه هستیم من که نمیشناسمشون.بینشون آدم خوب و بد هست.باید خودمو بپوشونم که در امنیت باشم.

این دیگه به خودش بستگی داره.من حرفامو زدم.دیگه کاری که از دستم برمیومد انجام دادم
:D

mehdimehdi700

عضو جدید
این سوال که چرا چادر نداری یا یه چادر سر کن چی میشه مگه .
این مثل زمانی که به یه چادری بگی که مگه چی می شه مانتو بپوشی بیای بیرون آسمون به زمن نمی رسه که .
در هر دو حالت نباید اجباری باشه باید اون فرد خودش به این نتیجه برسه که چادر خوبه یا بد ، به علت این که اگه خودش این نتیجه رو بگیر پس می تواند از این انتخاب خودش هم دفاع کنه .
از دخترایی که چادری نیستن می پرسن هدف اینجور افراد چیه؟
اگر منظور شما سوال نوشته ی اصلی که خوب من گفتم که هدف پسرایه جستجو گر بوده و اگر هم منظورتان سوال تاپیک نبوده منظورتان هدف کدام افراد بوده ؟؟ و اساسا چه کسانی این سوال را از دخترانی که چادری نیستن می پرسن؟؟
در مراکزی که چادر اجباریه باید سر کنیم و اگه اعتراض بشه جوابش اینه حالا یه چادر چیزی نمیشه که :razz:

اینم مثل این قضیه می مونه که می گه : ( یک شب که هزار شب نمی شه )...

mehdimehdi700

عضو جدید
چرا یک دختر چادر سر نکنه ؟شاید تو فرهنگ و عرف خونوادشون نیست.یا دوس داره نگاه ها به سمتش باشه.البته این یه نیاز همه گیر هست ولی خوب باید کنترل بشه.افرادی که چادر سر نمیکنن دو دسته هستن.یا مانتویی و ساده هستن که جلب توجه نمیکنن یا اینکه خیلی به خودشون میرسن که همه نگاهشون کنن.ولی خوب خونواده خیلی مهمه.معمولا دخترایی که تو فرهنگ خونوادگیشون چادر نیست کمتر پیش میاد که چادری بشن.

بستگی داره که اون آقا چه تیپ شخصیتی داشته باشه.اگه بشناسیش که آدم شلوغیه واسه اذیت کردن و ضایع کردن سوال پرسیده یا تحقیر.اگه آدم معمولی باشه شاید براش واقعا سواله.میخاد علتشو بدونه.نظرتونو بدونه.در مقابل چنین آدمی باید فکر کنی و بهتری جوابی که برای کارت داری بگی.

و بهترین پوشش از دید این نوع افراد چیه ؟پسرا کنجکاون(!)بینهایت.و دلشون میخاد ریز و درشت هرکسیو ببینن.اگه این فرد به مادر و خواهر خودش اعتقاد نداشته باشه دوس داره همه پوشش های جذاب داشته باشن تا مایه لذت اینا باشه.بعد همین یارو میاد از خود ارضایی هم دفاع میکنه و مثل شیر از نظریه فروید پیروی میکنه.خب این صحنه هارو با ولع میشینه نگا میکنه آخرشم این میشه دیگه.
.
ولی کسی که اعتقادات اخلاقی داشته باشه و یه کمی هم دلش به حال خودش بسوزه ترجیح میده خانومای جامعه پوشیده باشن تا هم خودش به گناه نیفته هم ارزش انسانی خانوما حفظ بشه.

شما جای این دختره بودید یکی از شما این سوالو می کرد چجوری جوابشو می دادید ؟من جوابم این هست که دوس ندارم وقتی بین مردم هستم نقاط حساس بدنم دیده بشه.وقتی من ازین بابت خیالم راحت باشه احساس امنیت بیشتری میکنم.مردا قوه تخیل بالایی دارن ؛وقتی یه قسمت از بدنو ببینن بقیشم تجسم میکنن.من وقتی بین جمع خونوادگی خودمون هستم اینقدر حساسیت ندارم و چادر سر نمیکنم البته حجاب کاملو دارم ولی من پسر خاله ها و پسر عموهای خودمو خوب میشناسم و اونا هم نسبت به من غیرت دارن و نگاه بد نمیکنن ولی وقتی تو جامعه هستیم من که نمیشناسمشون.بینشون آدم خوب و بد هست.باید خودمو بپوشونم که در امنیت باشم.

این دیگه به خودش بستگی داره.من حرفامو زدم.دیگه کاری که از دستم برمیومد انجام دادم

ممنونم از شما که به سوالات نوشته اصلی پاسخ داده اید و پاسخ های که داده اید نشان می دهد که به سوالات فکر کردید و پاسخ های شما جامع و از تمام زوایای قضیه بوده .;)

در صفحه 8 همین تاپیک یک فایل از دکتر شریعتی گذاشته ام که به شما پیشنهاد می دهم دانلودش کنید و گوش کنید .

به نظر من که یه فایل خوبیه
;)

tatoo

عضو جدید
; گفت:
ببخشید من دقیقا متوجه نشدم حجاب این خانم کجاش مشکل داره؟!!!:surprised: اگه کسی متوجه شد به منم بگه! صورتشم باید بپوشونه یا دستاشو؟ میخواید اصلا جلو چشتون نباشه؟ چی میل دارید هرچی دوست دارید ببینید همونو بگید تعارف نکنید!

خوب در این مورد ها
خیلی ببخشید
سینه خانوم کاملا مشخصه
اگه قرار به تحریک باشه، تحریک کنندست

کاملا حرف درستیه
این مانتو های جلف که بدتر از بد حجابی و بی حجابیه

به نظر شما این مانتو ها جلف هستند و از بد حجابی بدتره .

حالا به نظرت چه تغییراتی در این مانتو ها می تونیم آنها رو به یک پوشش مناسب تبدیل کرد .

اگر بحث حجاب باشه، نه بحث زیبایی
چون این 2تا در یک جا نمیگنجن، زیبایی جذابیت به همراه داره، در صورتی که حجاب میخواد جذابیت زن برای نامحرم رو بگیره
1- رنگش باید تیره باشه، دیگه در بدترین حالت ابی پررنگ مثلا
2- باید گشاد باشه (برادر من، مانتو قشنگ دور سینه رو گرفته، کامل معلومه، بعد اسمشو میزاری حجاب؟؟
3- چهره مدل کاملا ارایش کرده است، جذابیت نمیاره آیا؟

اگه بخوای گشادش کنی که زشت میشه ! کسی هم حاضر نمیشه واسه خریدن مانتوی زشت پولی پرداخت کنه! و دیگه نیازی به طراح مانتو نخواهیم داشت! چون هدف حجابه یه گونی که یه سوراخ داشته باشه تا بنده خدا فقط کله اش بیاد بیرون تا نفس بکشه کافیه ( البته اونم اگه از دید آقایون تحریک کننده نباشه احیانا!)
:razz:

خوب دوست عزیز، مانتوباید کاملا گشاد باشه، که بالا تنه و پایین تنه خانوما مشخص نباشه، و بخاطر همین چادر رو رو مانتو سرشون میکنن، که چیزی معلوم نباشه
چرا؟؟؟ چون این 2 تیکه تحریک کننده است
از دوستن پوزش میخوام که اینجوری راجع به بدن خانوما صحبت میکنم
شاید از دید یه آقایی همون چادرم تحریک کننده باشه چیکار کنیم نیایم بیرون؟ تا کی باید به ساز این مردها برقصیم آخه؟! هی...!:razz:
معرفی انواع مختلف چادر قسمت دوم :

:surprised:.... حجاب و عشوه؟!
[/QUOTE]

[/QUOTE]
رو گرفته یا لبو گرفته؟ :D

من فکر میکنم تلقینات زیادی در جمهوری اسلامی هم روی جذب شدن مغز پسران ایرانی به هر نوع پوششی تاثیر داره
شماها دیگه زیادی فیزیکتو رو دارین ناقص جلوه میدین
بله هر چشمی به زیبایی و جذابیت جلب میشه (به صورت آنی) اما ایرانیا دیگه شورش کردن خیلی :)

!!!!

یه کیسه رو سه تا سوراخ کنن (جای سر و دو دست) تنشون کنن فک کنم حله :)

کلا تمام حرفاتون قابل احترام اما این حرفی که زدین
بهتره بدونین خیلی از کسایی که برای خودشون مخالف چادر پوشیدنن برای خودشون مخالفن نه شما
یعنی هم علاقه ای به پوشیدن چادر توسط خودشون ندارن هم دارن به اعتقادات شما احترام میذارن
پس شاید بهتر باشه همه به تفکر هم احترام بذاریم
هدایت برای من و شما یا نفر بغل دستیمون معناش یکی نیست
دقیقا;)

.

اینم جواب سوالات استارتر !(تنها جوابیه که بدونه جبه گیری نوشته شده)

آخرین ویرایش:

s.r.h.

عضو جدید
احتراما چادریای معتقد,نباید آواتارشونم بر اساس اعتقادشون انتخاب شه؟!
هرچیزی لاقل بجز اکترس های هات!!!

:surprised:

mech_eng2000

عضو جدید
احتراما چادریای معتقد,نباید آواتارشونم بر اساس اعتقادشون انتخاب شه؟!
هرچیزی لاقل بجز اکترس های هات!!!

:surprised:
اینو شدیدا موافقم
یکی از خانم های اینجا هم گفتم، قهر کرد رفت
حداقل ظاهر و باطن رو یکی کنید دیگه!!!