چرا همیشه آقایون؟اینبار انتقاد از خانمها!

amin_rogh

كاربر فعال مهندسی کشاورزی
کاربر ممتاز
این حرفها رو نمیشه همه جا زد.زود انگ مرد سالاری و قدیمی و سنتی بودن بهش میچسبونن و آدم رو پشیمون میکنن.امید وارم که جامعه تحصیلکرده متوجه منظورم بشه.
فکر نمیکنم کسی باشه که این جمله را نشنیده باشه که>دختر خانم ما آشپزی بلد نیست!خیاطی بلد نیست!تا حالا ظرف نشسته! و از این قبیل حرفها که علی الخصوص خانم ها موقع شوهر کردن به نامزد هاشون و یا داماد های آیندشون یاد آوری میکند.
یا مثلا دختر خان با افتخار باد هم به غبغب میندازه و با فخر دوبله رسما اعلام میکنه که من کار خونه بلد نیستم!آخه یکی نیست بگه بابا جون دختر خانم مگه این هنره که با خنده مستانه وخوشحالی تمام اعلامش هم میکنید.خجالت نداره تورو خدا که ( ببخشید اگه بی ادب میشم ولی) تا حالا اینقدر بی تفاوت به پدر مادر بی چاره بوده اید که همه خر حمالی شما را تا بحال انجام داده اند و هیچوقت به این غریزه طبیعی و مادرانه و زنانه خود هیچ وقعی نگذاشته اید و حتی زحمت یه جارو زدن تو خونه رو هم به خودتون نمیدین؟والله این هنر نیست. خیلی خوب،تا حالا وقت نداشتید ،دانشجوی شاگرد اول دانشگاه بودید،کلاس نقاشی و زبان انگلیسی که قربونش برم همه اوستا هم هستند وقتتون رو میگرفت و الخ.بابا حالا که 10 ساله شوهر کردین چی؟چرا تا حالا یاد نگرفتین یه هنری از خودتو در ورکنین( بقول برره ای ها)دیگه؟
بخدا اغلب آقایون بلد هستند آشپزی ( در حد حرفه ای) بکنند.خیاطی و رفت و روب خانه که دیگه تقریبا جزو وظایف مردانه شده.ظرفها را هم که ظرفشویی میشوره و چیدن و در آوردن ظرفها هم که بعهده آقایون هست.سالی یک بار هم که میهمان میاد دقیقا همون روزای بحرانی زنانه هست!و خانم خونه دلش درد میکنه و نیاز روحی داره استراحت کنه!
بکار گیری کارگر در میهمانی ها و جشن ها هم که یک امر اجتناب ناپذیر هست!
جا داره که خانمها یه تکانی به خودشون بدن.خانواده ها هم همینطور.مگر بنده حقیر از کجا اینا رو یاد گرفته ام؟مگر من خودم به پسرام یاد نمیدم که کارهاشون رو خودشون بکنند و در امور خانه سهم داشته باشند؟چه اشکال داره که دختر خانها هم بعضی کار ها رو یاد بگیرن؟ ایراد داره؟ نظرشما چیه؟

چقدر دلمون پر بود خودمون خبر نداشتیم! مگه نه؟

آخرین ویرایش:

altinay

عضو جدید
پس خدا آقایون رو واسه چی خلق کرده؟
معمولا رایج هست که آقایون این کارا رو بکنن!
من که شخصا از کارهای خونه متنفرم!
و بیشتر دوست دارم پا به پای آقایون بیرون از خونه کار کنم!
بذارید دکترامو بگیرم!
من این کارو میکنم!
پری دلتون رو واسه خودتون نگه دارین چون این حرفا خریدار نداره؟:biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin:

amin_rogh

کاربر ممتاز
بذارید دکترامو بگیرم!
من این کارو میکنم!
پری دلتون رو واسه خودتون نگه دارین چون این حرفا خریدار نداره؟:biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin:
د همین دیگه آلتینای جان!همیشه خانوما دوست دارن پا به پای آقایون _فقط در بیرون از خونه_ کار کنن نه توی خونه.
بنده هم دقیقا همینو عرض کردم که "معمولا رایجه که آقایون این کارار ا میکنند! "

آخرین ویرایش:

کلروفیل

عضو جدید
کاربر ممتاز
بذارید دکترامو بگیرم!
من این کارو میکنم!

سلام.:gol:
به نظر من این یه انتقاد به جا از خانومهای این دوره ی زمانیه که ما توش قرار داریم.اما یه جورایی این انتقادها دو جانبه است آقایون هم خیلی از وظایفشون رو فراموش کردن یا بهتر بگم اصللاً توی زندگی یادش نگرفتن.شاید ما به عنوان یک انسان مجرد و بدون تعهد آنسانهای خوب و موفقی باشیم ولی مهم اینجاست که اکثرمون یاد گرفتیم مجرد زندگی کنیم و مسولیت داری رو بلد نیستیم.و این هم برمیگرده به نوع تربیت این نسل که اکثراً وابسته به خانواده هستیم.:redface:

در این بین به نظر من زن حتی اگه بالاترین مدرک تحصیلی رو هم داشته باشه بازم واسه شوهرش یک همسر و کدبانو و برای بچه هاش یک مادر خوب باید باشه و کم نیستن خانومایی که این وظایف رو در کنار هم و بدرستی انجام میدن.;)

این گفته ها نه تنها فقط برای دل پر آقای امین نیست که من خودم به عنوان یک خانوم همیشه واهمه این رو دارم که با این وصف چه جور میخوام تشکیل یک زندگی با مسوولیتی به مراتب سنگین تر از این دوران مجردی رو بدم.حتماً همتون میدونید که تشکیل زندگی به معنای واقعی یعنی چی .:smile:

د همین دیگه گلرخ جان!همیشه خانوما دوست دارن پا به پای آقایون _فقط در بیرون از خونه_ کار کنن نه توی خونه.

آقا امین من که هنوز تو این تاپیک هیچ حرفی نزدم!!!شما چه جور به من جواب دادی!!!!!!!:biggrin:

eng-rafiei

عضو جدید
د همین دیگه گلرخ جان!همیشه خانوما دوست دارن پا به پای آقایون _فقط در بیرون از خونه_ کار کنن نه توی خونه.
جل الخالق ، amin_rogh هم چه حس ششمی داره ها هنوز گلرخ پست نداده جوابشو داد :w15:

zkeshmiri

عضو جدید
شاید تا حدی البته نه در مورد همه درست باشه اما خدایی وظایفتونو خوب از برید.......................:biggrin:

amin_rogh

کاربر ممتاز
آقا امین من که هنوز تو این تاپیک هیچ حرفی نزدم!!!شما چه جور به من جواب دادی!!!!!!!:biggrin:
ملیون ملیون شرمنده ام.چون اسم من امین رخ هست گلرخ تکیه کلام من هست !هزار هزار معذرت میخواهم و پست راتصحیح میکنم. و دیگه از این تکیه کلا م در این فروم استفاده نخواهم کرد. قول میدهم.
باز هم ببخشید.

کلروفیل

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه حس فضولی!:biggrin:به من میگه این سوالو بپرسم.امین رخ اسم واقعی شماست؟تا بحال چنین اسمی نشنیدم.و دیگه اینکه چرا گلرخ تکیه کلامتونه؟این اسمرو هم اولین باره میشنوم کسی بعنوان تکیه کلام استفاده کنه.:smile:

gordafarin

عضو جدید
کاربر ممتاز
مسيله اين است كه ...

مسيله اين است كه ...

سلام :
خوب اين بحثه خوبيه و الان متاسفانه وظايف با توجه به زمان و... به هم ريخته من شخصا غذا بلد نيستم درست كنم همون نيمرو رو هم با پوست درست ميكنم:surprised:
ولي بقيه كارامو انجام ميدم ميدونيد وظايف طور ديگه اي به ما خانوم ها القا شده طوري كه بايد هم كار بيرون رو انجام بديم هم كار داخل منزل من الان شغل ندارم ولي تو فكر شغل اينده خودمم اونم نه تو خونه خوب همين فكر باعث ميشه كمتر به كار خونه جذب بشم
زن در تاريخ هميشه نقش مهمي داشته بعد ها مرد به خاطر قدرت بدني بيشتر تونسته وظايف رو خودش به عهده بگيره و زن نقش كمتري پيدا ميكنه الان خانوم ها ميخوان موقعيت از دست رفته تاريخي خودشون رو مجدد به دست بيارن اين رفتارها طبيعيه تا دوباره به جايگاه مطبوع برسيم;)در ضمن شرايط رو مساوي در نظر بگيريد خانوم ها كارشون 2 برابر اقايون هم رسيدگي به كارهاي منزل و هم خارج اون اگر خانوما تا اين حد مكمل مرد زندگيشون هستن پس چرا ديد اقايون يكطرفه است ؟فكر ميكنم در يك زندگي مشترك واقعي تقسيم كار بيرون و منزل بايد يكسان باشه البته اگه مردي براي غذا و... ازدواج ميخواد بكنه بهتر با دختري ازدواج كنه كه هدفش خانه داري باشه(كه البته كم نيستن اين خانوما) وگرنه نميتونه ذهني كه جهتش معلوم هست رو به طرف دلخواه سوق بده
نتيجه اخلاقي اينكه اخه اين تاپيك مال گفتگوي ازاد به تالار عكس چه ربطي داره!!!!!! :whistle::twisted:قبل از ازدواج:w02:
بعد از ازدواج:w13:
مرحله نهايي:w29::w47:

amin_rogh

کاربر ممتاز
یه حس فضولی!:biggrin:به من میگه این سوالو بپرسم.امین رخ اسم واقعی شماست؟تا بحال چنین اسمی نشنیدم.و دیگه اینکه چرا گلرخ تکیه کلامتونه؟این اسمرو هم اولین باره میشنوم کسی بعنوان تکیه کلام استفاده کنه.:smile:
سلام
بله. اسم واقعی من امین رخ هست.درست هست اسم بسیار نادری هست و من از این اسم خیلی خوشنود هستم و از حسن سلیقه مرحوم پدرم هم سپاسگزار .در واقع میشود گفت که از نظر آماری( طیق گفته دکتر بهنیا ناشر کتاب اسم )این اسم از یک سیسصد و پنجاه هزار اسم هم کمتر هست.خواهری به اسم گلرخ داشته ام که در روزهای اول تولدش عمرش را به شما داده است که البته پیش از من متولد شده بوده و من فقط اینرا شنیده ام.خوب اگر بخواهم کسی را با کمی نمک وکمی شوخی صدا کنم و منظورم این باشد که آدم گلی هست به او گلرخ میگویم. ضمن اینکه همسرم هم خیلی اوقات مرا با این اسم صدا میکند.طبیعی هست که پس از مدتی تکیه کلام آدم میشه.ضمن اینکه خانواده ما پر جمعیت هست و بجز گلرخ که بین ما نیست 5 تا از 7 تای باقی مانده رخ داریم!
جوانتر که بودیم به خانه ما خانه رخ ها گفته میشد!
بهر صورت اسم زیبایی دارید.به آن ببالید و موفق باشید.

آخرین ویرایش:

ghxzy

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
حالا آقایون هم یه ذره کمک کنن به جایی بر نمیخوره ها.
من خودم آشپزی بلدم ولی کم یه ذره هم غذاهام بدمزه هست ولی خوب کم کم پیشرفت میکنم.

Mali Joon

عضو جدید
د همین دیگه آلتینای جان!همیشه خانوما دوست دارن پا به پای آقایون _فقط در بیرون از خونه_ کار کنن نه توی خونه.
بنده هم دقیقا همینو عرض کردم که "معمولا رایجه که آقایون این کارار ا میکنند! "[/QUOTE

کارا باید تقسیم شه هم تو خونه هم بیرووووون

salam memar

عضو جدید
به نظرمن کاره خونه (آَشپزی،خونه داری ،بچه داری،و.......)یه هنره ودخترایی که این کاراروباسلیقه واشتیاق انجام میدن یه هنرمندتماماعیارن