چرا هميشه پسرا بايد برن خواستگاري دخترا ؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

مهدي از تهران

عضو جدید
در جواب كسي كه براي بنده اين سوال رو فرستاده بود بايد گفت كه البته حتما مي دانيد كه همه جاي دنيا بااين رسم نيست مثلا در يونان بايد خانم ها برن خواستگاري و حتي كار كنند وزحمت بكشند وخرجي خانه به مرد بدن! ودركشور بزرگ هند هم خانواده عروس بايد خرج و مخارج پنج ياسه سال اول زندگي روبه اقادامادتقديم كنه!
اما درايران اين رسم پسر بره خواستگاري جاافتاده واگر دختري به خواستگاريه پسري بره
اگرم پسره قبول كنه بعده ها روزگار دختررو سياه مي كنه....

تا نظر دوستان چه باشد ؟​

pooneh12345

عضو جدید
کاربر ممتاز
یک سوال پیچیده

یک سوال پیچیده

به نظر من اصلا مهم نیست کی خواستگاری کی میره ولی تجربه ثابت کرده اگر یه دختر از یه پسره ایرونی خواستگاری کنه اون پسره لطف می کنه و میزاره میره

امیر Amir

عضو جدید
به نظر من اصلا مهم نیست کی خواستگاری کی میره ولی تجربه ثابت کرده اگر یه دختر از یه پسره ایرونی خواستگاری کنه اون پسره لطف می کنه و میزاره میره
به به
چه کار جالبی...

ضد حال
خیلی حال میده...
:D

psychologist

عضو جدید
سلامممممممممم

سلامممممممممم

[:w02:من با جمله ی اخر شما مخالفم باید امتحان کرد بعد نتیجه اش را دید
:w38:شاید بعضی ها این کار کردن نتیجه داده به نظر من اشکالی نداره ولی بهتر بازم مثل همیشه پسرا مسئولیت این امر بسیار خطیر :w15:را انجام دهند

مهدي از تهران

عضو جدید
:w26::w27:

اگه با جمله آخر من مخالفيد چرا من سراغ ندارم تا حالا كسي اين كار رو كرده باشه . راستي از شما كه دختريد يه سوال دارم كه ذهنم رو مشغول كرده . شما بين خودتون كسي رو سراغ داريد كه اين كارو كرده باشه ؟؟؟؟؟؟
يا اصلاً رغبتي داريد كه اينكار رو انجام بديد .
راستي چي مهمه براتون تا اين كار رو انجام بديد . اين سوال براي خيلي از پسرا مهمه / قيافه . پول . تحصيلات و هر كدوم در چه حد ؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

ie student

عضو جدید
کاربر ممتاز
در عجبم!

در عجبم!

من واقعا در عجبم!نمیدونم قضیه چیه،پسرای ایرونی بعد اینکه می شنوند یکی دوسشون داره(حالا خواستگاری پیشکش)همچین میزارن و میرن که انگار چی دیدن و یا چی شنیدن!اما خداییش رسم خیلی بدی داریم.حالا اگه یه دختری از یه پسر خوشش بیاد،چیکار کنه؟؟؟چرا همیشه حق انتخاب مال پسراست؟چرا پسرا به این دوست داشتن پاک و صادقانه دخترا میگن توهم و خیالات؟؟؟؟؟؟؟؟؟و راحت قلب دخترا رو میشکنن و میگن نه!

اگه جوابشو میدونین،بگین.:surprised:

mehrzadmo

عضو جدید
آقا من اينجا اعلام مي كنم حاضرم يه دختر خوب بياد خواستگاريم و هيچ مشكلي هم ندارم ! (حالا شايد فقط قصد ادامه تحصيل داشته باشم !)
نگاه كنيد وقتي يه چيزي رسم شد و كم كم به شكل قانون دراومد و وارد زندگي شد علاجش سخته . ولي در كل به نظر من اونقدر هم چيز عجيب يا بدي نيست كه يه دختر بره خواستگاري . چرا هميشه بايد دخترا منتطر انتخاب شدن باشند ؟ چرا انتخاب نكنند ؟
راستي يه نمونه رو من سراغ دارم دختره از پسره خواستگاري كرده بود و جواب پسره هم بعله بود و الان هم دارند به خوبي و خوشي زندگي مي كنند جمله خواستگاري هم جهت ثبت در كنار ديگرجملات مشابه اين بود :
نگاه كن گل فروشي اونطرف خيابونه اما من اينقدر خسته ام كه نمي تونم برم و برات يه دسته گل بگيرم و ازت خواستگاري كنم . نميشه همينجوري قبول كني ؟
فكر كنم نوشابه اميري و فرشاد امير ابراهيمي بودند .

somayeh_63

عضو جدید
کاربر ممتاز
من فکر می کنم که همه موافقند که جنس دخترا خیلی لطیف ترو حساس تر از پسراست(چراشم باید برید از خدا بپرسید:biggrin:)و دقیقا به همین دلیل باید پسرا برن خواستگاری!شنیدن جواب نه واسه یه دختر خیلی سخته ولی واسه اکثر پسرا(گفتم اکثر تا استثنا ها رو مثال نزنین)قابل هضمه.....شایدم خیلیاشون به یک هفته نکشیده از یکی دیگه...............

mehrshad67

کاربر فعال
لطفا کتاب خواستگاری اثر م.مودب پور را بخوانید .کتابی است از سرگذشت زنانی که به خواستگاری مردان می روند ومشکلاتی که با آن درگیر می شوند .:biggrin:

نازنین

عضو جدید
کاربر ممتاز

اگه با جمله آخر من مخالفيد چرا من سراغ ندارم تا حالا كسي اين كار رو كرده باشه . راستي از شما كه دختريد يه سوال دارم كه ذهنم رو مشغول كرده . شما بين خودتون كسي رو سراغ داريد كه اين كارو كرده باشه ؟؟؟؟؟؟
راستي چي مهمه براتون تا اين كار رو انجام بديد . اين سوال براي خيلي از پسرا مهمه / قيافه . پول . تحصيلات و هر كدوم در چه حد ؟؟؟؟

آره من دیدم!!
دختر یکی از آشناهامون به استادش علاقمند شد ، با پدر و مادرش در میون گذاشت ، اونام رفتن خواستگاری، به همین راحتی:redface:
الانم 7 -8 سال از ازدواجشون می گذره و خیلی هم با هم خوشبختن. این دختر خانوم با کمک همسرش الان خودشم استاد شده! اگه جسارت به خرج نمی داد و می ترسید از جواب نه، الان از زندگیش اینهمه راضی نبود:w40:

امیر Amir

عضو جدید
آره من دیدم!!
دختر یکی از آشناهامون به استادش علاقمند شد ، با پدر و مادرش در میون گذاشت ، اونام رفتن خواستگاری، به همین راحتی:redface:
الانم 7 -8 سال از ازدواجشون می گذره و خیلی هم با هم خوشبختن. این دختر خانوم با کمک همسرش الان خودشم استاد شده! اگه جسارت به خرج نمی داد و می ترسید از جواب نه، الان از زندگیش اینهمه راضی نبود:w40:
:biggrin: بیشتر شبیه رومان بود تا واقعیت...;)

psychologist

عضو جدید

khob shoma soragh nadarin man khily ha ro didam k b pesara pishnahad midan valy man khastegary nadidam valy man khodam hamchy kary nemikonam on dokhtaram fek nemikonam vase on chizaiy k goftin in karo nemikonan bishtar alaghast razy shodid:w40:

نازنین

عضو جدید
کاربر ممتاز
:biggrin: بیشتر شبیه رومان بود تا واقعیت...;)

آره ! به نظر من هم بیشتر شبیه رمان .
تو این مدت که ازدواج کردن توجه همه به زندگی اوناست! خیلی ها منتظرن اگه کوچکترین نشانه ای از اختلاف بینشون بود بگن :"" دیدی! آخر و عاقبت این جور ازدواج همینه"
ولی تا حالا که اوضاعشون خیلی خوب بوده!:heart:

نازي_مو

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستش من فكر مي كنم اين قضيه بر مي گرده به فهم و شعور طرف مقابل كه درك داشته باشه اگه خانمي اين كار مي كنه به خاطر علاقه و دوست داشتن و نبايد از اين قضيه سوءاستفاده كنه ولي متاسفانه اقايون ممكنه بعد از اين اتفاق ( خانم بره خواستكاري ) از كوچكترين مسئله اي سوء استفاده مي كنن براي اذيت كردن طرف در اخر هم مي گن خودت خواستي مي خواستي نياي خواستگاري من پس اول بايد از فهم طرف مقابل مطمئن شد بعد رفت جلو :w10:

Haamed_3509

عضو جدید
سلام
دخترها همیشه عادت داشتن و عادت هم خواهند داشت که خواسته بشن نه اینکه بخوان
و نمونه بارز اون خواستگاریه و اگر هم غیر از این (خواستگاری رفتن دخترها)اتفاق بیفته در اصل موضوع باید شک کرد

Haamed_3509

عضو جدید
اگر غیر از این بود اصلا این تاپیک بوجود نمیومد
اگر هم دختر چیزی رو بخواد اطمینان داشته باش در قالب خواستگاری بیان نمیکنه

* فریبا *

عضو جدید
کاربر ممتاز
وا.. این که دختر بره خواستگاری پسره به نظر من اصلا بد نیست خوب من دختر اگه از یه پسری خوشم بیاد و مطمئن باشک که همونیه که میخوام و من هم به معیارهای اون نزدیکم دیگه اشکالی نداره اگه من پا پیش بذارم.اما با توجه به اینکه این مساله توی خیلی از خونواده ها یا حتی بین خیلی از دختر پسرها جا نیفتاده واسه دختر خانوم احتمالا مشکل پیش میاد .
اما از اینکه بخوام توی خونه بشینم و اجازه بدم دیگران راجع بهم نظر بدن و منو انتخاب کنن یا رد ،خیلی بدم میاد

Haamed_3509

عضو جدید
وا.. این که دختر بره خواستگاری پسره به نظر من اصلا بد نیست خوب من دختر اگه از یه پسری خوشم بیاد و مطمئن باشک که همونیه که میخوام و من هم به معیارهای اون نزدیکم دیگه اشکالی نداره اگه من پا پیش بذارم.اما با توجه به اینکه این مساله توی خیلی از خونواده ها یا حتی بین خیلی از دختر پسرها جا نیفتاده واسه دختر خانوم احتمالا مشکل پیش میاد .
اما از اینکه بخوام توی خونه بشینم و اجازه بدم دیگران راجع بهم نظر بدن و منو انتخاب کنن یا رد ،خیلی بدم میاد

منم منظورم همین بود احتمال داره که دختر به پسر بگه دوست دارم ولی هیچ وقته هیچ وقته هیچ وقت با خا نوادش به خواستگاری نمیرن(منظورم تو این زمونه) به خاطر همین خواستگاری رفتن منحصر میشه به آقا پسرها

نازنین

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم منظورم همین بود احتمال داره که دختر به پسر بگه دوست دارم ولی هیچ وقته هیچ وقته هیچ وقت با خا نوادش به خواستگاری نمیرن(منظورم تو این زمونه) به خاطر همین خواستگاری رفتن منحصر میشه به آقا پسرها

در 2 موردی که من خواستگاری دختر ها رو دیدم ، خودشون پا پیش نذاشتن، که برن به پسر بگن بیا ازدواج کنیم! با خونواده در میون گذاشتن و رفتن خواستگاری:w33:

نازي_مو

عضو جدید
کاربر ممتاز
خودت تنها شاید ولی با خانواده هرگز

خوب خواستگاري با خانواده مي رن تنها كه نمي رن :whistle: ولي در كل حق با شماست چون خانم ها هم معمولا به اين راضي نيستن كه خودشون برن خواستگاري اگه خودشون بخواهن خانواده راضي نمي شه

Haamed_3509

عضو جدید
:crying:
در 2 موردی که من خواستگاری دختر ها رو دیدم ، خودشون پا پیش نذاشتن، که برن به پسر بگن بیا ازدواج کنیم! با خونواده در میون گذاشتن و رفتن خواستگاری:w33:
با حفظ احترام
اون دیگه اسمش خواستگاری نیست اسمش "بیا منو بگیره":love::love:

وضعیت
موضوع بسته شده است.