"چرا هر كسي رو كه دوست مي داریم از دست ميدیم؟

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در همه ي ما " ترس" از يك چيزي وجود داره. ترس از فقر، از تنهايي، از بيكاري،ترس از دست دادن عزيزان، ترس از دست دادن همه ي چيز هايي كه دوستشون داريم.و حتي ترس ها و اضطرابهاي ناشناخته كه نمي دونيم ريشه شون در كجاست! اما به هر حال چون ترس در ما خيلي قدمت داره و ريشه در ايام كودكي و نيمه ي تاريك و خيلي چيز هاي ديگه داره ، قدرت خيلي عجيبي داره! حتما" شنيدين مي گن " از هر چي كه بترسي، سرت مي آد!!! " واقعا" همينه! چون قانون كائنات مي گه به هر چيزي كه تمركز كني، و باورش كني ، اون رو مي سازي و خلق مي كني، به همين دليل از هر چيزي كه بترسي و اضطراب و نگراني اون رو داشته باشي ، خلقش مي كني.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ترس و نگراني و دلشوره همزاد هايي همجنس هستند. اگر در مورد چيزي نگراني يا دلشوره و اضطراب داري، در واقع ، از چيزي مي ترسي! بزرگترين ترس در انسان "ترس از دست دادن " است و آن ، از اين جا نشات مي گيرد كه ما باور مي كنيم ، قدرتهاي زيادي وجود دارند كه مي توانند چيزهايي را كه دوست مي داريم، از ما بگيرند! در واقع ، انگار ، به غلط، باور كرده ايم،غير از خدا ، قدرتي هم هست! هر وقت بترسي، از دست مي دهي! هر وقت بترسي، شكست مي خوري!

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هر وقت احساس ترسي كردي خصوصا" در مورد از دست دادن چيزي، از قدرت سحرآميز كلامت كه مثل عصاي موسي شكافاننده ي درياست ، استفاده كن و اين جمله ي تاكيدي را به كار ببر كه:از دست دادن وجود ندارد! پس محال است من چيزي را كه حق الهي من است، از دست بدهم! چون تنها يك قدرت وجود دارد و آن هم قدرت خداست!

Hard-Hearted

عضو جدید
ریشه تمام ترس ها،اضطراب ها و استرس ها یک چیز است: عدم شناخت و آگاهی انسان

مثلا یک دانشجو برای این قبل از امتحان استرس دارد که نمی داند سوالات چه هستند یا شرایط امتحان چیست، حتی اگر مطمئن باشد که آمادگی کامل را دارد. اما اگر از قبل بداند که سوالات در چه سطحی هستند امکان ندارد ذره ای اضطراب داشته باشد.

از دست داد عزیزان هم به همین دلیل ترسناک است چون خیلی به آنها وابسته شده ایم، نمی توانیم تصور کنیم بعد از آنها تکلیفمان چه خواهد شد و با زندگی بدون آنها آشنایی نداریم به همین دلیل از نبود آنها می ترسیم.

ولی هیچ تضمینی وجود ندارد از هر چیزی که بترسیم سرمان بیاید چون ما از خیلی چیز ها ممکن است بترسیم ولی همه آنها سرمان نیامده، چیزهایی ممکن است(باز هم ممکن است) سرمان بیاید که علاوه بر اینکه از آنها ترس داریم، این ترس یا هر چیز دیگری باعث شوند که رویشان تمرکز هم بکنیم.

کوتاه ترین داستان ترسناک دنیا نیز داستان زیر است که نویسنده اش مشخض نیست:

آخرین انسان زمین تنها در اتاقش نشسته بود که ناگهان در زدند!

black banner

عضو جدید
کاربر ممتاز
من فكر ميكنم چون ميترسيم از دست بديمش ، اون رو از دست ميديم

ضرب المثل معروف از هرچي بترسي سرت مياد !!!

البته بايد اين نكته هم فراموش نكنيم كه اين دنيا پايداري نداره و همه چيز از دست ميره ، نه فقط چيزاي و افرادي كه دوست داريم / همه ميرن

شايد اين ترسه باعث ميشه زودتر از دست بديم :)

• Like
واکنش ها: ayja

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من فكر ميكنم چون ميترسيم از دست بديمش ، اون رو از دست ميديم

ضرب المثل معروف از هرچي بترسي سرت مياد !!!

البته بايد اين نكته هم فراموش نكنيم كه اين دنيا پايداري نداره و همه چيز از دست ميره ، نه فقط چيزاي و افرادي كه دوست داريم / همه ميرن

شايد اين ترسه باعث ميشه زودتر از دست بديم :)
دقیقا همینطوره . قانون راز هم همینو میگه . تشکر

Respina_19

عضو جدید
گاهی وقتا ..تقدیر همه حواسش رو جمع میکنه ببینه چیو تو زندگی از همه بیشتر دوس داری تا دقیقا" همونو ازت بگیره.

westar

عضو جدید
وابستگی ....علت اصلیازدست دادن هر چیزی هست
در مورد هر چیزی که در مانده باش قانونی وجود داره که میگه داری ان چیز ازخودت دور میکنی
مثلا فرض کنید به دلیل قرض مالی ومشکلات مجبورید خونه تون سریعابفروشید ونیازمند یه مشتری خوب هستید ...درمانده اید و وقت ندارید.. اتفاقی که میوفته اینه که شما مجبورید خونه رو با نصف قیمت بفروشید چون مشتری وجود نداره وشما به پول وابسته ونیازمندید!!! (ازاین مثالها روزانه تو زندگیمون میبینیم)
و به نظر من ما میترسیم چون وابسته ایم ....پس ازدست میدهیم چون وابسته ایم
راه حلشم اینه اروم باش وبرنده شو;)

• Like
واکنش ها: ayja

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
گاهی وقتا ..تقدیر همه حواسش رو جمع میکنه ببینه چیو تو زندگی از همه بیشتر دوس داری تا دقیقا" همونو ازت بگیره.
واقعا" همينه! چون قانون كائنات مي گه به هر چيزي كه تمركز كني، و باورش كني ، اون رو مي سازي و خلق مي كني، به همين دليل از هر چيزي كه بترسي و اضطراب و نگراني اون رو داشته باشي ، خلقش مي كني.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
وابستگی ....علت اصلیازدست دادن هر چیزی هست
در مورد هر چیزی که در مانده باش قانونی وجود داره که میگه داری ان چیز ازخودت دور میکنی
مثلا فرض کنید به دلیل قرض مالی ومشکلات مجبورید خونه تون سریعابفروشید ونیازمند یه مشتری خوب هستید ...درمانده اید و وقت ندارید.. اتفاقی که میوفته اینه که شما مجبورید خونه رو با نصف قیمت بفروشید چون مشتری وجود نداره وشما به پول وابسته ونیازمندید!!! (ازاین مثالها روزانه تو زندگیمون میبینیم)
و به نظر من ما میترسیم چون وابسته ایم ....پس ازدست میدهیم چون وابسته ایم
راه حلشم اینه اروم باش وبرنده شو;)
با دانستن ”راز“ مي‌توانيم قانون جذب را در مورد تك‌تك مسائل زندگي خود به‌كار ببريم. براي ايجاد هر‌چيزي كه مي‌خواهيد و هم‌چنين پول در آوردن، فرآيند يكسان است.براي جذب پول، بايد روي ثروت تمركز كنيد. وقتي به خودتان تذكر مي‌دهيد پول كافي نداريد، امكان ندارد پول بيشتري را جذب زندگي خود كنيد. چون افكار مربوط به پول نداشتن در ذهنتان خواهد بود. تمركز روي پول كافي نداشتن همانا، ايجاد شرايط بدتر و بدتر شدن مسائل مالي نيز همانا. بايد روي پول فراوان تمركز كنيد تا بيشتر بدست آوريد.بايد توسط افكارتان سيگنالي جديد منتشركنيد و اين افكار بايد اين باشد كه اكنون بيشتر از حد كافي پول داريد. شما بايد قوه تخيل خود را به‌كار بگيريد و باور داشته باشيد به اندازه اي كه مي‌خواهيد پول داريد. انجام اين‌كار براي خودش سرگرمي بزرگي است! وقتي اين‌گونه وانمود مي‌كنيد و بازي ”ثروتمند بودن“ را انجام مي‌دهيد، به سرعت احساس بهتري نسبت به پول پيدا مي‌كنيد. و وقتي احساستان نسبت به پول بهتر باشد، ثروت به شما روي خواهد آورد.

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با دانستن ”راز“ مي‌توانيم قانون جذب را در مورد تك‌تك مسائل زندگي خود به‌كار ببريم. براي ايجاد هر‌چيزي كه مي‌خواهيد و هم‌چنين پول در آوردن، فرآيند يكسان است.براي جذب پول، بايد روي ثروت تمركز كنيد. وقتي به خودتان تذكر مي‌دهيد پول كافي نداريد، امكان ندارد پول بيشتري را جذب زندگي خود كنيد. چون افكار مربوط به پول نداشتن در ذهنتان خواهد بود. تمركز روي پول كافي نداشتن همانا، ايجاد شرايط بدتر و بدتر شدن مسائل مالي نيز همانا. بايد روي پول فراوان تمركز كنيد تا بيشتر بدست آوريد.بايد توسط افكارتان سيگنالي جديد منتشركنيد و اين افكار بايد اين باشد كه اكنون بيشتر از حد كافي پول داريد. شما بايد قوه تخيل خود را به‌كار بگيريد و باور داشته باشيد به اندازه اي كه مي‌خواهيد پول داريد. انجام اين‌كار براي خودش سرگرمي بزرگي است! وقتي اين‌گونه وانمود مي‌كنيد و بازي ”ثروتمند بودن“ را انجام مي‌دهيد، به سرعت احساس بهتري نسبت به پول پيدا مي‌كنيد. و وقتي احساستان نسبت به پول بهتر باشد، ثروت به شما روي خواهد آورد.

خب وقتی یکیو دوسش داری و میخای اون همیشه کنارت باشه ودر کنارش ترس از دست دادنشو داریم ولی این ترس ناشی از دوست داشتنه ولی چرا تاثیر مثبت خواستن بیشتر از تاثیر از دست دانش نیست؟؟
اگه اینطوره که روی هرچیری تمرکز کنیم واسه به دست آووردنش پس وقتی یکیو میخای و دوسش داری که کنارت بمونه دقیقا برعکس میشه!!:cry:

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خب وقتی یکیو دوسش داری و میخای اون همیشه کنارت باشه ودر کنارش ترس از دست دادنشو داریم ولی این ترس ناشی از دوست داشتنه ولی چرا تاثیر مثبت خواستن بیشتر از تاثیر از دست دانش نیست؟؟
اگه اینطوره که روی هرچیری تمرکز کنیم واسه به دست آووردنش پس وقتی یکیو میخای و دوسش داری که کنارت بمونه دقیقا برعکس میشه!!:cry:
شما اگه یه ساختمون بسازی که وسط ستونهاش یه مقدار گلوله های گرد هم بریزی , همونا باعث میشن که اون سنونها از لیز خوردن همون گلوله های گرد از هم بپاشن و ساختمون خراب بشه. ترسهای کوچولو در حکم همون گلوله های ریز و گرد هستند. کوچولو هستند ولی باعث تخریب کل پدیده میشن.

masoud71

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس بهتره کسی رو خیلیم دوست نداشته باشیم ............. دوست داشتن معمولی وعادی مثل بقیه افراد......

Hard-Hearted

عضو جدید
برای رسیدن به شناخت و داشتن آگاهی باید چیکار کرد؟

البته به غیر از تفکر که خیلی مهم است، تجربه هم به کاهش ترس کمک می کند مثلا یک فرد مسن ممکن است تنها ترسی که برایش باقی مانده باشد ترس از مرگ باشد چون هنوز با مرگ آشنایی ندارد...!!!

شایدم ما نتونستیم ارزش های خودمون رو حفظ کنیم که همچنان دوستمون بدارند.

من تا حالا فکر می کردم منظور شما از "از دست دادن" مرگ یا دوری عزیزان و نزدیکان مثل فامیل و اعضای خانواده است، با احساست من بازی شده است...:crying:بعد خواندن این پست تازه فهمیدم که باز هم مثل همیشه قضیه همان عشق و عاشقی بوده است....!!! پس خوشبینی به من نیامده بهتره همون بدبینانه نگاه کنم تا نظرات بی ربط ندم،تا بعدا از خودم بدم نیاد، چون اصلا دوست نداشتم تو اینجور تاپیک ها نظر بدم با عرض پوزش.:razz:

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
البته به غیر از تفکر که خیلی مهم است، تجربه هم به کاهش ترس کمک می کند مثلا یک فرد مسن ممکن است تنها ترسی که برایش باقی مانده باشد ترس از مرگ باشد چون هنوز با مرگ آشنایی ندارد...!!!

من تا حالا فکر می کردم منظور شما از "از دست دادن" مرگ یا دوری عزیزان و نزدیکان مثل فامیل و اعضای خانواده است، با احساست من بازی شده است...:crying:
نه عزیز . حدستون درست نبوده.
بعد خواندن این پست تازه فهمیدم که باز هم مثل همیشه قضیه همان عشق و عاشقی بوده است....!!!
بازم اشتباه برداشت کردی اینم نبود.
پس خوشبینی به من نیامده
خوشبختی چه ربطی به این موضوع داره؟
بهتره همون بدبینانه نگاه کنم تا نظرات بی ربط ندم،تا بعدا از خودم بدم نیاد،
توهم !!!!!!!!!!
چون اصلا دوست نداشتم تو اینجور تاپیک ها نظر بدم با عرض پوزش
نظر آنچنانی هم تا بحال از شما ندیدم. اینم روش .

Hard-Hearted

عضو جدید
چون اصلا دوست نداشتم تو اینجور تاپیک ها نظر بدم با عرض پوزش
نظر آنچنانی هم تا بحال از شما ندیدم. اینم روش.

بله.... چون من راجع به اون قسمتهایی از متن تاپیک صحبت می کنم که به اطلاعاتم راجع بهشون اطمینان و اعتقاد دارم، شاید چون این قسمت ها خیلی کوچک بوده، نظرم آنچنان مهم و مرتبط با اصل مطلب، جلوه نکرده... من دوست ندارم تو تاپیک های بی محتوا نظر بدهم(درصورتی که کاری هم ندارد) و سعی می کنم دیگر از این کارم هم اجتناب کنم و در اینگونه تاپیک ها هم نظر ندهم چون مثل استارترشون فکر نمی کنم و روی هیچکدام تسلط و شناخت 100 درصد ندارم و بنابراین نمی توانم نظر خوبی بدهم...که در اینصورت دیگه تو هیچ تاپیکی نباید نظر بدهم....!!!...خداحافظ...:smile:

آخرین ویرایش:
بالا