چرا سالروز رحلت امام جاده شمال شلوغ ترین جاده کشور است؟!

Alborz Rad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چند شب پیش در یکی از این شبکه های اجتماعی موبایلی که این روزها، انگار زندگی بیشتر در آن جریان دارد با پیامی به این مضمون مواجه شدم که:​
مسیرهای راهپیمایی مراسم 14 و 15 خرداد:​
1- تهرانپارس – جاده فیروزکوه – آبعلی – جاده هراز – دریا
2- میدان آزادی- جاده قزوین – دریا
3- جاده قم- فرودگاه امام – ترکیه – آنتالیا
4- میدان آزادی- فرودگاه مهرآباد – کیش – دریا
5- جاده بهشت زهرا – اتوبان قم- فرودگاه امام – دبی – دریا

[حجم بالای تردد خودروهای عبوری به سمت آمل و خروجی به سمت تهران سبب شده است تا جاده هراز در محدوده شهرستان آمل از عصر شنبه تاکنون با بار ترافیکی سنگینی مواجه شود.یوسف جغتا افزود : اکنون حجم بالای خودروها حد فاصل ورودی پارک جنگلی میرازکوچک خان تا دو راهی پل چلاو به طول بیش از پنج کیلومتر با ترافیک سنگین و ایست کامل خودروها همراه است.]
حالا وقتی این را می گذارم کنار آن فردی که روز وفات امام همانند آن کسی که پدر و مادرش را از دست داده بر سر و صورت می زند و انگار واقعا پدرش را از دست داده اند، عزاداری می کردند!

این سوال در ذهنم نقش می بندد که واقعا چه شده است؟!

****بیخودی پرسه زدیم صبحمان شب بشود
بیخودی حرص زدیم سهم مان کم نشود
ما
خدا را با خود سر دعوا بردیم و قسمها خوردیم
و
حقیقتها را زیر پا له کردیم
و چقدر حظ بردیم که زرنگی کردیم

آخرین ویرایش:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
چند شب پیش در یکی از این شبکه های اجتماعی موبایلی که این روزها، انگار زندگی بیشتر در آن جریان دارد با پیامی به این مضمون مواجه شدم که:​
مسیرهای راهپیمایی مراسم 14 و 15 خرداد:​
1- تهرانپارس – جاده فیروزکوه – آبعلی – جاده هراز – دریا
2- میدان آزادی- جاده قزوین – دریا
3- جاده قم- فرودگاه امام – ترکیه – آنتالیا
4- میدان آزادی- فرودگاه مهرآباد – کیش – دریا
5- جاده بهشت زهرا – اتوبان قم- فرودگاه امام – دبی – دریا

[حجم بالای تردد خودروهای عبوری به سمت آمل و خروجی به سمت تهران سبب شده است تا جاده هراز در محدوده شهرستان آمل از عصر شنبه تاکنون با بار ترافیکی سنگینی مواجه شود.یوسف جغتا افزود : اکنون حجم بالای خودروها حد فاصل ورودی پارک جنگلی میرازکوچک خان تا دو راهی پل چلاو به طول بیش از پنج کیلومتر با ترافیک سنگین و ایست کامل خودروها همراه است.]
حالا وقتی این را می گذارم کنار آن فردی که روز وفات امام همانند آن کسی که پدر و مادرش را از دست داده بر سر و صورت می زند و انگار واقعا پدرش را از دست داده اند، عزاداری می کردند!

این سوال در ذهنم نقش می بندد که واقعا چه شده است؟!

****بیخودی پرسه زدیم صبحمان شب بشود
بیخودی حرص زدیم سهم مان کم نشود
ما
خدا را با خود سر دعوا بردیم و قسمها خوردیم
و
حقیقتها را زیر پا له کردیم
و چقدر حظ بردیم که زرنگی کردیم
(جواب اصلی رو که شما خودت میدونی و همون جایی که مطلب رو ازش گرفتی پاسخ رو هم نوشته.........http://tabnakqom.ir/fa/news/43318/چرا-در-رحلت-امام-جاده-شمال-شلوغ-ترین-جاده-کشور-ا)ست

سلام البرز جان ..........مهران مدیری در برنامه دورهمی یک حرفی میزد و شایدم هنوز میزنه که به نظر من پاسخ شماست ..........بعضی اصولا کارشون به مملکت نیست ......براشون مهم نیست دور و ورشون چه اتفاق می افته .....چه حرفی زده میشه .....برای دیدن این افراد نیاز هم نیست راه دور برید .....تو همین باشگاه هم این دست افراد هستند ......افرادی که صرفا به فکر خوشگذرانی خودشون هستند ....یکی با اسپم پراکنی یکی با قربون صدقه هم رفتن و لایک دادن به دوست خود صرف نظر از اینکه اصلا حرف اون فرد چیست!......اصولا فقط منتظر تعطیلی هستند و چه فرصتی بهتر از تعطیلی برای خوش گذرانی در فراغ باز! ......و همین طور که جناب علی هم گفتند مربوط به یک تعظیلی نیست .....حالا اینکه این مسئله خوب هست یا بد ......نیاز به جواب در این جا نیست .......اینکه چرا برخی مردم فعلا (شاید بهتر است بگیم عمدتا) تهران همچین رفتاری دارند چندان اهمیت ندارد ......وقتی برخی به خاطر لایک در شبکه اجتماعی از هم طلاق میگیرند!

دغدغه یک عده اینه ..فیلم رسوایی رو که می دونم نمیری ببینینی...پس بازم به قول مهران عزیز......
بعضیا این وسط سه شنبه ها میرن شمال جوج میخورن با نوشابه!!!!!!

آخرین ویرایش:

...ANTY...

عضو جدید
کاربر ممتاز
فکر نکنم اینقدر مسئله مهم و بغرنجی باشه ملت از صبح تا شب سر کارن منتظر یه فرصتن برن حالی به حولی کنن خستگی زندگی روزمره از تنشون در ره.......چه فرصتی بهتر از این که وسط خرداد که هوای شمال عالیه و دوتا تعطیل پشت سر هم هست برن جوج بزن با نوشابه! اینا با امام کاری ندارن دنبال کیفشونن.............نکنه انتظار دارین همه بیان گریه زاری راه بندازن؟ خود من از خیلی از شخصیت امام خوشم میاد صلابت و اقتدارش برام الگوئه ولی اگر من رو بکشن روز وفاتشون گریه نمیکنم........عوضش میرم شمال جوج میزنم (که رفتم) به وقتشم ازش درس میگیرم :cool:

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چه حرفا!!
مردم بدبخت بیچاره با این شرایط گند اقتصادی که براشون درست کردن حضرات،میرن ی صفایی بکنن
اگه به مملکت ماست که باید همیشه ی دستت زنجیر باشه ی دستت قمه فقط عزاداری بکنی

danielo

عضو جدید
کاربر ممتاز
باز فقط سفر به شمال بود.
اینقدر ساقی های مشروب شمال پول در میارند تو این 2 روز که الان همشون تایلند و انتالیا هستند .

Alborz Rad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خب این چیز جدیدی نیست و چند سالی هست داره این اتفاق می افته!..
این قضیه تو همه ی تعطیلی ها اتفاق می افته
چرا اینطور شد؟!

(جواب اصلی رو که شما خودت میدونی و همون جایی که مطلب رو ازش گرفتی پاسخ رو هم نوشته.........http://tabnakqom.ir/fa/news/43318/چرا-در-رحلت-امام-جاده-شمال-شلوغ-ترین-جاده-کشور-ا)ست

سلام البرز جان ..........مهران مدیری در برنامه دورهمی یک حرفی میزد و شایدم هنوز میزنه که به نظر من پاسخ شماست ..........بعضی اصولا کارشون به مملکت نیست ......براشون مهم نیست دور و ورشون چه اتفاق می افته .....چه حرفی زده میشه .....برای دیدن این افراد نیاز هم نیست راه دور برید .....تو همین باشگاه هم این دست افراد هستند ......افرادی که صرفا به فکر خوشگذرانی خودشون هستند ....یکی با اسپم پراکنی یکی با قربون صدقه هم رفتن و لایک دادن به دوست خود صرف نظر از اینکه اصلا حرف اون فرد چیست!......اصولا فقط منتظر تعطیلی هستند و چه فرصتی بهتر از تعطیلی برای خوش گذرانی در فراغ باز! ......و همین طور که جناب علی هم گفتند مربوط به یک تعظیلی نیست .....حالا اینکه این مسئله خوب هست یا بد ......نیاز به جواب در این جا نیست .......اینکه چرا برخی مردم فعلا (شاید بهتر است بگیم عمدتا) تهران همچین رفتاری دارند چندان اهمیت ندارد ......وقتی برخی به خاطر لایک در شبکه اجتماعی از هم طلاق میگیرند!

دغدغه یک عده اینه ..فیلم رسوایی رو که می دونم نمیری ببینینی...پس بازم به قول مهران عزیز......
بعضیا این وسط سه شنبه ها میرن شمال جوج میخورن با نوشابه!!!!!!

(منبع اصلی در اولین کلمه مستتر است ذیل کلمه «چند». گرچه ابتدا؛ اصل مطلب استارتر شد اما ترجیح داده شد جواب به عهده خواننده فهیم گذاشته شود. درثانی نگارنده شاید با بخشهایی از جواب مطروحه، موافق یا مخالف باشد)
سلام محمدآقا....
فارغ از هرگونه اطناب و زیاده گویی هدف توجه به «استحاله» است وگرنه نگارنده نه در مقام نقد رفتن به صفحات شمالی و خوردن جوج و پوشیدن شلوارک و.... است نه رفتن به بهشت زهراست. گاهی بهتر است کلاهمان را بالاتر بگذاریم! تا بهتر ببینیم چه کاشته ایم وچه برداشته ایم! یا خواهیم برداشت! الخ...
ممنون ازحسن دقت شما عزیز و سایر بزرگواران
نه متاسفانه فیلم رسوایی ندیدم اما چند شب پیش فیلمی از کارنامه علی حاتمی ، «حاجی واشنگتن» دیدم.در قسمت قربانی کردن گوسفند صحبت جالبی داشت که گفتنش خالی از لطف نیست گرچه ربطی به موضوع نداره!به این مضمون :
«مملکت رو تعطیل کنید دارالایتام دایر کنید ، درست تره!
مردم نان شب ندارند ، قحطی است ، مرض بیداد می کند ، نفوس حق النَفَس می دهند. باران رحمت از دولتی سر قبله عالم است؛ سیل و زلزله از معصیت مردم! میرغضب بیشتر داریم تا سلمانی؛ سربریدن از ختنه سهل تر !
ریخت مردم از آدمیزاد برگشته. سالک بر پیشانی همه مهر نکبت زده. چشم ها خمار از تراخم است، چهره ها تکیده از تریاک.
ملیجک در گلدان نقره می شاشد! چه انتظاری از این دودمان با آن سرسلسله ی اخته؟!
خلق خدا به چه روزی افتاده اند از تدبیر ما! دلال، فاحشه، لوطی، یله، قاب باز، کف زن، رمال، معرکه گیر،... گدایی که خودش شغلی است! ...»

برقرار باشی عزّت زیاد

فکر نکنم اینقدر مسئله مهم و بغرنجی باشه ملت از صبح تا شب سر کارن منتظر یه فرصتن برن حالی به حولی کنن خستگی زندگی روزمره از تنشون در ره.......چه فرصتی بهتر از این که وسط خرداد که هوای شمال عالیه و دوتا تعطیل پشت سر هم هست برن جوج بزن با نوشابه! اینا با امام کاری ندارن دنبال کیفشونن.............نکنه انتظار دارین همه بیان گریه زاری راه بندازن؟ خود من از خیلی از شخصیت امام خوشم میاد صلابت و اقتدارش برام الگوئه ولی اگر من رو بکشن روز وفاتشون گریه نمیکنم........عوضش میرم شمال جوج میزنم (که رفتم) به وقتشم ازش درس میگیرم :cool:
برای درک بهتر موضوع حوادث نیمه خرداد 68 رو بایستی یکبار دیگه ورق بزنیم اونوقت بهتر میتونیم راجع به این موضوع قضاوت کنیم!

آخرین ویرایش:

...ANTY...

عضو جدید
کاربر ممتاز
برادر عزیز آقای البرز راد عایا با به یاد آوری حوادث نیمه خرداد 68 و گریه و زاری راه انداختن، امام و آرمان هایشان زنده خواهد شد؟ بهتر نیست برای درک موضوع از روش بهتری استفاده کرد؟
این قضیه دقیقا قضیه اوناییه که لحظه اذان تو روز عاشورا هم سینه میزنن!!!! امام حسین تن به شهادت داد که نماز سروقت خونده بشه قرآن خونده بشه عزت و بزرگواری موندگار بشه اون وقت ما تو قرن بیست و یک . . .
برادرم از اونایی ام که گریه و زاری هرساله برای مرگ هر شخصیتی راه میندازن ابدا تو کتم نمیره

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
چه حرفا!!
مردم بدبخت بیچاره با این شرایط گند اقتصادی که براشون درست کردن حضرات،میرن ی صفایی بکنن
اگه به مملکت ماست که باید همیشه ی دستت زنجیر باشه ی دستت قمه فقط عزاداری بکنی
وضعیت اقتصادیشون خرابه ،اینقدر میرن مسافرت ...خراب نباشه چیکار میکنن؟حتما دائم السفر میشن.
حاجی تحلیلات نسبت به قبل از ریسرچ کردنت ،خیلی افت کرده.
ریسرچ کردی واقعا؟

Uchiha Itachi

عضو جدید
وضعیت اقتصادیشون خرابه ،اینقدر میرن مسافرت ...خراب نباشه چیکار میکنن؟حتما دائم السفر میشن.
حاجی تحلیلات نسبت به قبل از ریسرچ کردنت ،خیلی افت کرده.
ریسرچ کردی واقعا؟

تا حالا شنیدی که میگن کارم از گریه گذشته است، بدان میخندم. آره عزیزم شما که تو رفاه کاملی متوجه نیستی. وقتی اوضاع مالی کسی خیلی خراب شه (خیلی نسبی)، میزنه به بیخیالی. مردم میرن مسافرت که بیخیال شن تا از اوضاع اقتصادیشون دغ نکنن.

آخرین ویرایش:

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
تا حالا شنیدی که میگن کارم از گریه گذشته است، بدان میخندم. آره عزیزم شما که تو رفاه کاملی حالیت نیست. وقتی اوضاع مالی کسی خیلی خراب شه (خیلی نسبی)، میزنه به بیخیالی. مردم میرن مسافرت که بیخیال شن تا از اوضاع اقتصادیشون دغ نکنن.
من با این دوستمون شوخی دارم.
آخه اینطور به بیخیالی زدن که حداقل 100 لیتر بنزین میخواد و کلی خرج سفر.
کاشکی منم وضعم خراب بود و به بیخیالی میزدم و یه سفر میرفتم.
حیف وضعم خوبه نمیتونم برم سفر.

آخرین ویرایش:

Alborz Rad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
برادر عزیز آقای البرز راد عایا با به یاد آوری حوادث نیمه خرداد 68 و گریه و زاری راه انداختن، امام و آرمان هایشان زنده خواهد شد؟ بهتر نیست برای درک موضوع از روش بهتری استفاده کرد؟
این قضیه دقیقا قضیه اوناییه که لحظه اذان تو روز عاشورا هم سینه میزنن!!!! امام حسین تن به شهادت داد که نماز سروقت خونده بشه قرآن خونده بشه عزت و بزرگواری موندگار بشه اون وقت ما تو قرن بیست و یک . . .
برادرم از اونایی ام که گریه و زاری هرساله برای مرگ هر شخصیتی راه میندازن ابدا تو کتم نمیره
فک نمیکنم منم اینچنین ادعاییو(گریه و زاری راه انداختن) مطرح کرده باشم! گرچه گاهی با استخدام برخی کلمات، بیان مقصود به حاشیه رانده میشه، پس شما دوست بزرگوار 2 پست بنده و همچنین منبع مطلبو یکبار دیگه با تأمل و تأنی بیشتر مطالعه بفرمایید انشاالله منظور حاصل بشه! گرچه تلویحا بیان شد که هدف نقد برخی عملکردها و توجه به استحاله است. در واقع تغییر زاویه پیکانِ نگاه از أیها النّاس به أیها/أیتها المسئولان است!!الخ...( تو خود خوان حدیث مفصل زین مجمل!)
برقرار باشی عزّت زیاد

همه تعطیلی ها همینجوریه.
خیلی ریشه فلسفی نداره.
ریشه اصلی ؟

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تا حالا شنیدی که میگن کارم از گریه گذشته است، بدان میخندم. آره عزیزم شما که تو رفاه کاملی متوجه نیستی. وقتی اوضاع مالی کسی خیلی خراب شه (خیلی نسبی)، میزنه به بیخیالی. مردم میرن مسافرت که بیخیال شن تا از اوضاع اقتصادیشون دغ نکنن.
توهم عجیبی داری.استدلال غریبی است.

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
ریشه اصلی ؟
سلام.
ریشه اصلیش فشار و استرس زیاد زندگی تو تهرانه.لامصب همه چیزش استرس داره.از سوار شدن تو مترو و اتوبوس و شلوغیش تا استرس کار.
خود من الان دو ساله از لحاظ کاری تو شرایط فورس ماوژر قرار دارم...یه وقتایی دوست دارم فرار کنم برم یه جا یه ماه فقط بخوابم.

آخرین ویرایش:

Uchiha Itachi

عضو جدید
سلام.
ریشه اصلیش فشار و استرس زیاد زندگی تو تهرانه.لامصب همه چیزش استرس داره.از سوار شدن تو مترو و اتوبوس و شلوغیش تا استرس کار.
خود من الان دو ساله از لحاظ کاری تو شرایط فورس ماوژر قرار دارم...یه وقتایی دوست دارم فرار کنم برم یه جا یه ماه فقط بخوابم.

سلام،ببخشید شما کارت چیه؟