چرا در ایران فقط مواد مخدر گران نمی‌شوند؟(!) کراک طی ۹ سال‌ گران نشده است!

معمار اسمان

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
الآن در خونواده شما چند نفر معتاد به شیشه، کراک و امثالهم هستند؟......والا من به خانواده خودم هم نگاه میکنم هیچ مورد اعتیاد نمیبینم حتی سیگار.... ولی اگه در سایر اقوام نزدیک پیش برم سیگار رو میبینم تا حدی ولی اینهایی که عرض کردم یعنی کراک و اینها خوشبختانه خیر

بله هرچی که مورد پسند نباشه میشود کذب!.....و جالب است این کذبیات در فضای رسانه ای تکذیبیه هم ندارد!
شما نمونه گیری هاتون همیشه فقط خونواده خودتونن!!!

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
من باهات موافقم

چون ثابت شده که مواد فروشها دارن خیلی آزادانه مواد میفروشن و اگه گرفتنشون 2روز بعد آزاد میشن
ولی مشروب فروشها حکم دادگاهشون زیر 15سال حبس نیست

دوباره از اون حرفهای اثبات نشده!.......
پس اینها کین؟

[h=1]اعدام ۹ قاچاقچی مواد مخدر در تهران [/h].
[h=3]اعدام شرور و قاچاقچی مواد مخدر + فیلم - باشگاه خبرنگاران(مربوط به همین چند روز پیشه!...)

.[/h]
[h=3]اعدام 2 قاچاقچی مواد مخدر در اصفهان - Tabnak.IR | تابناك[/h]
.
[h=3]اعدام قاچاقچیان مواد مخدر در شیراز - جدیدترین عکسها و تصاویر[/h].
[h=3]اعدام 6 قاچاقچي مواد مخدر در بم[/h].
[h=3]جهان نيوز - اعدام قاچاقچی مواد مخدر[/h]

به همین خاطرم هست که این کارا مخالف حقوق بشر است!......از نگاه غربیها قاچاقچی رو نبایستی اعدام کرد ....باید گذاشت آزاده ول بچرخند!

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولا ما مثل آقایون شما بلد نیستیم آمار بسازیم....... اینم چیزی بود که خودشون گفتند ، دوم اینکه اون اشتباه ناشی از کپی مطلب بود و سهوی، البته با این 4 دلار هم خیلی عقبتر از این حرفائیم .......اروپا 4 برابر بیشتر از ما هزینه میکنه
پس این که ما تونستیم عرض 4،5 سال اعتیادو ریشه کن کنیم باید خیلی خوش بحالمون باشه، چون ما 30 ساله داریم ضد فرهنگی عمل میکنیم نه اینکه فرهنگ سازی بکنیم.....

بله دیدم .....خب خدا رو شکر که واکنش نشون دادین ....از این بابت خوشحالم ............4 برابر برای رقمی که دلار در سال 2007 داشت تا الآن چیزی نیست ....یه موقعی یه چیزی قیمتش 200 تومنه چهار برابرش میشه 88 تومن!.......یه موقع 10000 تومنه .چهار برابرش میشه 40000 تومان!

فرق در اینه ......
خب وقتی وزیری و مسئولی عوض میشه .....تغییر رویکردها و برنامه ها پیش میاد چه برسه به اینکه دولتی تغییر کنه ....ضمن اینکه شرایط زمانی رو هم بایستی در نظر گرفت
حالا هم که دولت جدید انشالله تا یکی دو ماه آینده مستقر میشه خب بسیاری از آمارها فرق خواهد کرد و امیدوارم در جهت بهبود باشه
بنده هم نگفتم اعتیاد ریشه کن شده .......ولی گفتم سیاه نمایی نبایستی کرد
در قبال مسئله فرهنگ که میفرمائید بحث تهاجم فرهنگی کی مطرح شد؟....کی به این کار رو اوردن؟
اگه در این قبال مقایسه بشه دولت فعلی کارنامه خوبی نداره .....و دو دولت قبل تر وضع بهتر بوده ..علی رغم همه انتقاداتی که به اون دوران هم وارد است
شرایط با تغییر رویکردها عوض میشه .......مهم اینکه که یک جا بایستی شروع کرد

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما نمونه گیری هاتون همیشه فقط خونواده خودتونن!!!

شما گفتید دور و برم رو نگاه کنم ....نزدیک ترین افراد به بنده همینها هستن .....بعد هم وارد اقوام شدم ......بحث نمونه گیری که بدون پخش پرسشنامه در یک محل ممکن نیست ......

شما نفرمودین چند نفر تو خانواده شما معتاد به این موارد هستن ....که میفرمائید حرفی که یک منبع معتبر زده آمارسازی است! و جالبتر اینکه تکذیبیه هم ندارد!

امیرحسین.

اخراجی موقت
اینقدر به گرانی ها و تورم عادت کرده ایم وقتی جنسی گران نمی شود اعتراض میکنیم و در برابر جنس های گران شده حرفی بر نمی آریم.
عجب ملت عجیبی !!!

masoud612

عضو جدید
بله دیدم .....خب خدا رو شکر که واکنش نشون دادین ....از این بابت خوشحالم ............4 برابر برای رقمی که دلار در سال 2007 داشت تا الآن چیزی نیست ....یه موقعی یه چیزی قیمتش 200 تومنه چهار برابرش میشه 88 تومن!.......یه موقع 10000 تومنه .چهار برابرش میشه 40000 تومان!

فرق در اینه ......
خب وقتی وزیری و مسئولی عوض میشه .....تغییر رویکردها و برنامه ها پیش میاد چه برسه به اینکه دولتی تغییر کنه ....ضمن اینکه شرایط زمانی رو هم بایستی در نظر گرفت
حالا هم که دولت جدید انشالله تا یکی دو ماه آینده مستقر میشه خب بسیاری از آمارها فرق خواهد کرد و امیدوارم در جهت بهبود باشه
در قبال مسئله فرهنگ که میفرمائید بحث تهاجم فرهنگی کی مطرح شد؟....کی به این کار رو اوردن؟
اگه در این قبال مقایسه بشه دولت فعلی کارنامه خوبی نداره .....و دو دولت قبل تر وضع بهتر بوده ..علی رغم همه انتقاداتی که به اون دوران هم وارد است
شرایط با تغییر رویکردها عوض میشه .......مهم اینکه که یک جا بایستی شروع کرد
شما خیلی وارد کمیات میشید این آمار خیلی ساده به ما میگه که ما 4 برابر ضعیف عمل کردیم.....
در مورد تهاجم فرهنگیم این نظر شماست .بعضیام اونو تهاجم نمیدونن ....اسم این تبادل فرهنگهاست ما نتونستیم خودمون با فرهنگ و مدرنیسم تطبیق بدیم....... ما چقدر تونستیم با این فرهنگ خودمون مهاجم باشیم آیا چیزی واسه گفتن داشتیم........

معمار اسمان

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
شما گفتید دور و برم رو نگاه کنم ....نزدیک ترین افراد به بنده همینها هستن .....بعد هم وارد اقوام شدم ......بحث نمونه گیری که بدون پخش پرسشنامه در یک محل ممکن نیست ......

شما نفرمودین چند نفر تو خانواده شما معتاد به این موارد هستن ....که میفرمائید حرفی که یک منبع معتبر زده آمارسازی است! و جالبتر اینکه تکذیبیه هم ندارد!
خیلی خوشحالین بخدا!معلومه تا حالا دوروبرتون عزیزی رو بر اثر این موارد از دست ندادین!!بیخیال بحث نکینیم بهتره . همه چیز ارومه...

امیرحسین.

اخراجی موقت
شما خیلی وارد کمیات میشید این آمار خیلی ساده به ما میگه که ما 4 برابر ضعیف عمل کردیم.....
در مورد تهاجم فرهنگیم این نظر شماست .بعضیام اونو تهاجم نمیدونن ....اسم این تبادل فرهنگهاست ما نتونستیم خودمون با فرهنگ و مدرنیسم تطبیق بدیم....... ما چقدر تونستیم با این فرهنگ خودمون مهاجم باشیم آیا چیزی واسه گفتن داشتیم........
و آیا چیزی هست که ما در آن حرفی برای گفتن داشته باشیم !!!!!

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز

بله تا سال 2007 بله .......ولی این چهار برابر در اون سال خیلی هم نیست!
ضمن اینکه وقتی آمار معتادین زیاد و کم باشه .....خود به خود مقدار هزینه متوسط هم متفاوت اعلام میشه ........نمیشه؟
این نظر شماست .......یه روزی آمدن تجددگرایی رو در دوره ای که خودشون همه کاره بودن به کشور وارد کنن .......ولی مردم از اعتقادات خود نگذشتن
تبادل فرهنگی ....خودتون باور میکنید؟

حتما مثل کاری که سر سرخ پوستان اوردن ......و کشورشون رو به اشغال اوردن ......شما به نابودی یک فرهنگ و تبلیغ فرهنگی که مورد خواست بیگانه باشه میگید تبادل فرهنگ؟
از شما تعجب میکنم ........در این تبادل فرهنگ به قول شما همین بس که ما شدیم مصرف کننده مواد آرایشی ساخت اونها!
مواد ارایشی که در خود کشور اونها هم به مراتب نسبت به کشور ما کمتر به فروش میره .....

اگه همه نگاهشون مثل شما به تمدن و فرهنگ کشورشون باشه که واویلاست!
فقط فرهنگ غرب میمونه!.چقدر هم که این فرهنگ جواب داده!....فرهنگی که خانواده در اون بی معناست

اولا که ما هیچ وقت مهاجم نیستیم بلکه دفاع میکنیم و به فرهنگ کشورها هم احترام میذاریم ......ضمن اینکه در زمینه میراث فرهنگی و همینطور محصولات خاص کشور خودمون تا حدودی تونستیم موفق باشیم ......به فرهنگ کشورها احترام میزاریم تا موقعی که به فرهنگ ما هجوم نبرند و در کنارش هم تمدن کشورمون رو به جهانیان نشون میدیم

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
و آیا چیزی هست که ما در آن حرفی برای گفتن داشته باشیم !!!!!

اگر حرفی برای گفتن نداشته باشیم که تحریم نمیشدیم ......اگر حرفی برای گفتن نداشتیم نمی اومدن دانشمندان ما رو ترور کنن .......اگه حرفی برای گفتن نداشتیم که کارشناس ارشد مهندسی برق رو ترور نمیکردن ......
کشور ما تازه داره توسعه پیدا میکنه .......تازه افتاده رو ریل پیشرفت و خودباوری ........برای رسیدن به موفقیت بایستی زحمت کشید ......یک شبه نمیشه بیست گرفت!

حرف برای گفتن زیاد داریم .........میخوای بگم؟
تاپیک دوستمون بنده خدا خیلی منحرف میشه .......ولی خواستید بگم

امیرحسین.

اخراجی موقت
اگر حرفی برای گفتن نداشته باشیم که تحریم نمیشدیم ......اگر حرفی برای گفتن نداشتیم نمی اومدن دانشمندان ما رو ترور کنن .......اگه حرفی برای گفتن نداشتیم که کارشناس ارشد مهندسی برق رو ترور نمیکردن ......
کشور ما تازه داره توسعه پیدا میکنه .......تازه افتاده رو ریل پیشرفت و خودباوری ........برای رسیدن به موفقیت بایستی زحمت کشید ......یک شبه نمیشه بیست گرفت!

چرا همه چیز گران میشه کسی حرفی نمیزنه.ولی یه چیز گرون نمیشه همه داد و بیداد میکنن !!!
یعنی بر عکس شده !!!

fati24

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز
سلام .......نظر شماست و محترم!..........حالا ببینید بنده احساسی حرف میزنم یا شما .....میفرمائید چرا باید باشه؟
خب این یک آرزوست که امیدواریم نباشه .....ولی مگر میشود حتی سفت ترین قانونها رو اجرا کرد هیچ بدی ای وجود نداشته باشه؟
کجای دنیا رو سراغ دارین؟
در آمریکا و تمامی کشورهای اروپایی اعتیاد به مواد مخدر و مافیای قاچاق این مواد وجود داره ...البته نوع خوبش رو برای خودشون نگه میدارن!......نوعی که کمتر ضرر داره و نوع بدترش رو میفرستن کشورهای جهان سوم
حال که افغانستان هم به اشغال اینها در اومد مشخصه وضع افغانستان و اعتیاد در اون امروز چگونه است!

طوری حرف میزنید که انگار اعتیاد به دوران بعد انقلاب برمیگرده!..خیر همچین چیزی نیست .......اگر بود مرجع عایقدر آیت الله میرزای شیرازی دستور تحریم تنباکو رو صادر نمیکردن ....یک فتوای تاریخی و بی نظیر

ضمن اینکه در زمان پهلوی که اعتیاد نسبت به آمار جامعه در اون زمان بسیار وحشتناک بوده .....فارغ از درباریان و طرفداران اونها ....اعتیاد حتی متاسفانه به برخی طلبه هم وارد شده بوده ........که خودشون گفتن و به لطف خدا بعد انقلاب همت داشتن و ترک کرده اند

بنده همون اول گفتم پیشگریر بهتر از درمان است ..........ولی اونی هم که بر اثر یک اشتباه مبتلا میشه قرار نیست راه امیدی نداشته باشد

خدا رو شکر جوونهای ما بدبخت نیستن و این یک القا و سیاه نمایی بیش نیست .......وگرنه این همه پیشرفت رخ نمیداد ......ورزش ما هم امروز به بالاترین سطح خودش تا به امروز نمیرسید

اگه دقت کنید امید به زندگی الان در جوونا بسیار کمه.....بعد میان میگن تو این چند سال امید به زندگی افزایش پیدا کرده!!!!!!!!!
چرا باید تو کشورمون معضل بیکاری باشه که همه به این وضع بیفتن؟؟؟؟؟چرا دزدی انقد زیاد شده؟؟؟؟؟؟
درسته چیشرفتهایی بوده اما تعدادش خیلی کمه....

masoud612

عضو جدید
بله تا سال 2007 بله .......ولی این چهار برابر در اون سال خیلی هم نیست!
ضمن اینکه وقتی آمار معتادین زیاد و کم باشه .....خود به خود مقدار هزینه متوسط هم متفاوت اعلام میشه ........نمیشه؟
این نظر شماست .......یه روزی آمدن تجددگرایی رو در دوره ای که خودشون همه کاره بودن به کشور وارد کنن .......ولی مردم از اعتقادات خود نگذشتن
تبادل فرهنگی ....خودتون باور میکنید؟

حتما مثل کاری که سر سرخ پوستان اوردن ......و کشورشون رو به اشغال اوردن ......شما به نابودی یک فرهنگ و تبلیغ فرهنگی که مورد خواست بیگانه باشه میگید تبادل فرهنگ؟
از شما تعجب میکنم ........در این تبادل فرهنگ به قول شما همین بس که ما شدیم مصرف کننده مواد آرایشی ساخت اونها!
مواد ارایشی که در خود کشور اونها هم به مراتب نسبت به کشور ما کمتر به فروش میره .....

اگه همه نگاهشون مثل شما به تمدن و فرهنگ کشورشون باشه که واویلاست!
فقط فرهنگ غرب میمونه!.چقدر هم که این فرهنگ جواب داده!....فرهنگی که خانواده در اون بی معناست

اولا که ما هیچ وقت مهاجم نیستیم بلکه دفاع میکنیم و به فرهنگ کشورها هم احترام میذاریم ......ضمن اینکه در زمینه میراث فرهنگی و همینطور محصولات خاص کشور خودمون تا حدودی تونستیم موفق باشیم ......به فرهنگ کشورها احترام میزاریم تا موقعی که به فرهنگ ما هجوم نبرند و در کنارش هم تمدن کشورمون رو به جهانیان نشون میدیم

همین که میگید آمار استفاده لوازم آرایشی بیشتره یعنی پس ما نتونستیم در مقابلش فرهنگ درستی ارائه بدیم که مقابله کنیم ...کالاهای فرهنگی ما به جوونامون چی بوده...گاهی حتی از چاپ یک کتاب که یک کالای فرهنگیه میترسیم ، روزی گفتند تحریم ها کاغذ پاره س الان که مردم تحت فشارن میگن ، غرب دشمن ملت ایرانه......
ما تو خیلی از آمارها رتبومون نامیدکنندس، طلاق ، فلاکت، اعدام......

آخرین ویرایش:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا همه چیز گران میشه کسی حرفی نمیزنه.ولی یه چیز گرون نمیشه همه داد و بیداد میکنن !!!
یعنی بر عکس شده !!!
والا من که بین مردم رفت و آمد میکنم .....میوه فروشی میرم به بازار میرم و همه اینها ....اتفاقا مردم خیلی هم ناراحتن و البته تعدادیشون دلایل رو میدونن ...تعدادی هم که سالخورده ترن آزادانه به فلان مسئول غحاشی هم کینند و میروند!

اما این یکی ......اگه مواد مخدر که با جان مردم ارزون شدنش رابطه عکس داره ......مردم اعتراض نمیکردن .....

من امیدوارم روزی بشه نوشابه، سوسیس ، مواد مخدر و اینها هزینش صرف به فلک برسه .....ولی عوضش شیر، پنیر و گوشت ارزون بشن

امیرحسین.

اخراجی موقت
والا من که بین مردم رفت و آمد میکنم .....میوه فروشی میرم به بازار میرم و همه اینها ....اتفاقا مردم خیلی هم ناراحتن و البته تعدادیشون دلایل رو میدونن ...تعدادی هم که سالخورده ترن آزادانه به فلان مسئول غحاشی هم کینند و میروند!

اما این یکی ......اگه مواد مخدر که با جان مردم ارزون شدنش رابطه عکس داره ......مردم اعتراض نمیکردن .....

من امیدوارم روزی بشه نوشابه، سوسیس ، مواد مخدر و اینها هزینش صرف به فلک برسه .....ولی عوضش شیر، پنیر و گوشت ارزون بشن
ناراحتن میدونم.ولی حرف من اینه که ساکتن کسی حرفی نمیزنه.چرا اینجا تاپیکی اینجا درمورد گرانی نیست.ولی یه چیز ارزون شده همه داد بیداد چرا گرون نشده!!!
ثانیا" با اینکه دلار 4برابر شده قیمت مواد مخدر همونه فرق نکرده!! این معنیش اینه که 4 برابر ارزون شده ؟

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه دقت کنید امید به زندگی الان در جوونا بسیار کمه.....بعد میان میگن تو این چند سال امید به زندگی افزایش پیدا کرده!!!!!!!!!
چرا باید تو کشورمون معضل بیکاری باشه که همه به این وضع بیفتن؟؟؟؟؟چرا دزدی انقد زیاد شده؟؟؟؟؟؟
درسته چیشرفتهایی بوده اما تعدادش خیلی کمه....

تعداد پیشرفتها که بسیار بوده ......و اتفاقا بسیار قابل توجه

طبق آمار رسمی سال گذشته سازمان ملل ایران در شاخص امید زندگی از بین نزدیک 200 کشور تو رتبه 88 هست ..... و حتی بالاتر از کشوری مثل مالزی

[h=3]جایگاه ایران از نظر امید به زندگی و درآمد سرانه در دنیا کجاست؟ - خبرآنلاین[/h]
و همینطور امید به زندگی در کشور ما بیش از73 سال هست که قابل مقایسه با قبل نیست
http://www.seemorgh.com/news/2054/157700.html

اما در مرود بیکاری و دزدی .......خب این دو تا حدودی به هم ربط دارن ......
بیکاری عمده ترین دلیلش تعدیل نیروهایی هست که توسط کارخانه ها میشه به خاطر تحریمهایی که بر مواد اقتصادیشون ایجاد شده .......بعضا هم به خاطر اینکه تجربه کافی رو ندارن
یک دلیل دیگرشم اینه که افراد میخوان همگی پشت میزن نشین باشن .....
دزدی هم در تمامی کشورها با توجه به وضع اقتصادی دنیا افزایش یافته و همینطور نابه سامانی های داخلی .....البته در کشور ما که دینی است نباید باشه .....ولی خب نفوذ فرهنگ غرب این معضلات رو هم داره ........چون سبب سست شدن عقاید دینی میشود
مگر دزد در آمریکا نیست ؟........اونم چه دزدیهای وحشیانه ای!

امیرحسین.

اخراجی موقت

طبق آمار رسمی سال گذشته سازمان ملل ایران در شاخص امید زندگی از بین نزدیک 200 کشور تو رتبه 88 هست ..... و حتی بالاتر از کشوری مثل مالزی

جایگاه ایران از نظر امید به زندگی و درآمد سرانه در دنیا کجاست؟ - خبرآنلاین

بیکاری عمده ترین دلیلش تعدیل نیروهایی هست که توسط کارخانه ها میشه به خاطر تحریمهایی که بر مواد اقتصادیشون ایجاد شده .......بعضا هم به خاطر اینکه تجربه کافی رو ندارن
دزدی هم در تمامی کشورها با توجه به وضع اقتصادی دنیا افزایش یافته و همینطور نابه سامانی های داخلی .....البته در کشور ما که دینی است نباید باشه .....ولی خب نفوذ فرهنگ غرب این معضلات رو هم داره ........چون سبب سست شدن عقاید دینی میشود
آمار یه علم بیخوده :cool:بنداز سطل آشغال
تورم 25 درصده ولی اجناس چند برابر شده :surprised:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
ناراحتن میدونم.ولی حرف من اینه که ساکتن کسی حرفی نمیزنه.چرا اینجا تاپیکی اینجا درمورد گرانی نیست.ولی یه چیز ارزون شده همه داد بیداد چرا گرون نشده!!!
ثانیا" با اینکه دلار 4برابر شده قیمت مواد مخدر همونه فرق نکرده!! این معنیش اینه که 4 برابر ارزون شده ؟

اتفاقا این تاپیکها هم بود ........ولی چون به سمت سیاسی کشیده میشه و بعضا بد و بیراه چون متاسفانه عده ای انتقاد بلد نیستن و با فحاشی اشتباه میگیرن .....و همینطور تعبیر برخی مدیران که همه مسائل رو نهایت سیاسی میدونن (بنده تاپیک زدم در مرود صهیونیستها سیاسی تلقی شد! در شرایطی که اون حرف آرمانی بود) میتونم بگم اینه وضع!........بنده یادم نمیره تاپیک زدم که چرا یارانه شیر حذف شد ........ولی امثال سوسیس و پفک و نوشابه بایستی یارانه بهشون تعلق بگیره و حرف نماینده ها هم بود ولی هم حذف شد اون تاپیک و هم با پیامی به ما ابلاغ کردن حرفتان سیاسی است!
تاپیک در مرود رتبه اقتصادی ایران که به 17 دنیا رسیده بود بوسیله منابع معتبر انگلیسی زدم مورد لطف همین پیامها قرار گرفتم....به هر حال بقیه میخوان بزنن ....هرچند ظاهرا خلاف قوانین باشگاه است

مورد آخری که میگید ......بنده نمیدونم قیمتهایی که استارتر زده مربوط به چه سالی است و خودشون باید بگن .......یعنی از چه سال تا چه سالی ثابت مونده ......ولی به نظرم درست است

fati24

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز

جایگاه ایران از نظر امید به زندگی و درآمد سرانه در دنیا کجاست؟ - خبرآنلاین

شما چرا همه چیز رو به آمریکا نسبت میدید؟؟؟؟؟شما که آمریکا رو قبول ندارید چرا همه چیزتون رو با آمریکا مقایسه میکنید؟؟؟؟
اگر اونجا دزدی بشه میگن به دزد کاری نداشته باشید بذارید هر کاری که دلش میخواد بکنه بعد ما پیگیری میکنیم؟؟؟؟؟؟؟؟....
کجا امید به زندگی افزایش پیدا کرده؟؟؟؟؟؟این آمارم مث بقیه آمارا دروغه محضه....

مردم باید راضی باشن که نیستن....بالاتر از مردم هم ما داریم؟؟؟؟

امیرحسین.

اخراجی موقت
آقا سوال اینه چرا مواد مخدر گران نشده همین
دیگه میاید آسمون ریسشمون میبافید برای چی؟
گرون نشده دیگه تقصیر دلالا و تجار هست و السلام

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما چرا همه چیز رو به آمریکا نسبت میدید؟؟؟؟؟شما که آمریکا رو قبول ندارید چرا همه چیزتون رو با آمریکا مقایسه میکنید؟؟؟؟
اگر اونجا دزدی بشه میگن به دزد کاری نداشته باشید بذارید هر کاری که دلش میخواد بکنه بعد ما پیگیری میکنیم؟؟؟؟؟؟؟؟....
کجا امید به زندگی افزایش پیدا کرده؟؟؟؟؟؟این آمارم مث بقیه آمارا دروغه محضه....

مردم باید راضی باشن که نیستن....بالاتر از مردم هم ما داریم؟؟؟؟

به این دلیل که اون عده مخالف عمدتا با همین کشورها مقایسه میکنن .....وگرنه بنده معتقدم با دولت قبل بایستی مقایسه کرد

.....از نگاه من هم افزایش محسوسی پیدا کرده ......شما آمار رو تحلیل کنید .......صرف دروغ خواندن یک آمار ساده است!
البته خب به طبع در قشرهای مرفه کاهش داشته .....
برای این شاخص مسائل مختلفی بررسی میشه .......بحث نارضایتی هم که میگید مردم امروز به مراتب راضی تر از حکومت پهلوی هستن ......

در زمان پهلوی چند نفر دانشگاه میرفتن امروز چند نفر؟......امروز چنتا خودرو و موتور در یک خانه هست ....در کذشته چطور بود ......و خیلی موارد دیگر

fati24

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز
به این دلیل که اون عده مخالف عمدتا با همین کشورها مقایسه میکنن .....وگرنه بنده معتقدم با دولت قبل بایستی مقایسه کرد

.....از نگاه من هم افزایش محسوسی پیدا کرده ......شما آمار رو تحلیل کنید .......صرف دروغ خواندن یک آمار ساده است!
برای این شاخص مسائل مختلفی بررسی میشه .......بحث نارضایتی هم که میگید مردم امروز به مراتب راضی تر از حکومت پهلوی هستن ......

در زمان پهلوی چند نفر دانشگاه میرفتن امروز چند نفر؟......امروز چنتا خودرو و موتور در یک خانه هست ....در کذشته چطور بود ......و خیلی موارد دیگر
من هر روز دارم با مردم رو به رو میشم همه جا....یک نفر رو نمیبینم راضی باشه.....با چند تا جوون صحبت کردید که انگیزه ای واسه زندگی داشته باشن؟؟؟؟
تو همین باشگاه یه نظر سنجی بذاریم ببینیم واقعا افزایش پیدا کرده؟؟؟؟
هر چیزی در حد تعادل خوبه همه مدرک دارن ولی بیکارن....همه جا پارتی بازیه واسه کار.....به این میگن عدالت؟؟؟؟؟؟

معمار اسمان

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

:eek: یعنی بعد از گذشت این همه سال نباید این چیزای معمولی رو داشته باشیم!!!!
شما الان باید از کیفیت و مقایسه این موارد نسبت به جوامع پیشرفته بحث کنی نه از وجودشون!!

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
آمار یه علم بیخوده :cool:بنداز سطل آشغال
تورم 25 درصده ولی اجناس چند برابر شده :surprised:

آمار علم دقیقی است ......علمی که بر اساس واقع بینی است

نرخ تورم شهری 31.5درصد و نرخ تورم نقطه به نقطه نیز 40.6درصد در سال 91 ...........نمیدونم نرخی که شما گفتید کجا بود!
ضمن اینکه وقتی نرخ تورم رو میگیرن فقط نرخ خوراکی ها در نظر گرفته نمیشه ......

http://isna.ir/fa/news/92011201968/جزئیات-نرخ-تورم-در-سال-91-اعلام-شد

اما نرخ تورم در مواد خوراکی (دوباره خود مواد خوراکی فرقهایی بینشون هست) در فقط خردادماه بیش از 50 درصد بوده ....

http://www.eghtesadeiranonline.com/vdcfjydy0w6dc0a.igiw.html

اگه فایل پی دی اف از سایت اصلی مرکز آمار رو مطالعه کنید متوجه دقت این آمار میشوید.......

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
من هر روز دارم با مردم رو به رو میشم همه جا....یک نفر رو نمیبینم راضی باشه.....با چند تا جوون صحبت کردید که انگیزه ای واسه زندگی داشته باشن؟؟؟؟
تو همین باشگاه یه نظر سنجی بذاریم ببینیم واقعا افزایش پیدا کرده؟؟؟؟
هر چیزی در حد تعادل خوبه همه مدرک دارن ولی بیکارن....همه جا پارتی بازیه واسه کار.....به این میگن عدالت؟؟؟؟؟؟
با مردم با عقاید مختلف؟......چنتا تاپیک نظرتون رو دیدم مثل تاپیکی که در مرود چادر زده شده وبد!......بعید میدونم ......

با بسیاری ......با افرادی که تفاوت دیدگاه دارن .....افرادی که از قشرهای مختلف و طبقات مختلفن .....

جالب است اونهایی که به دین اعتقاد خیلی خوبی ندارن و در بحث مهدویت دچار اشکلات عدیده ای هستن ....امیدی هم به آینده ندارن ....

ممکن اس گله و گزارش باشه که هست .....بنده هم خودم از خیلی مسائل گله مندم ....ولی امید در من زنده است ...مگر انسان میشود بدون امید زندگی کند ؟.....همین که بعضا از آرزوهاتون هم میگید خود نشونه امیده ...غیر اینه؟

نظرسنجی در باشگاه مهندسان یعنی دید این مسئله از نگاه اعضای این سایت .......البته نظرسنجی در این باره عمدتا با تخلف مواجه میشه!....تجربه بنده در این باشگاه نشان داده .......هر وقت نشه افراد چند نام کاربری بسازن میشه به نتایج این نظرسنجی ها اطمینان داشت

ولی مثلا اگر در تبیان این چنین نظرسنجی زده بشه نتیجش چیزی که شما میخواید فکر میکنید میشه؟

همه که نه .......تعدادی که کم نیستن ......البته به کار فنی افراد ربط داره .....تقصیر دانشگاهاه هم هست که از نظر عملی دانشجوها رو تقویت نکردن ....فقط تئوری .......تئوری ....امیدوارم دولت بعدی در زمینه ارتباط دانشگاه با صنعت چاره اندیشی کنه کاری که در دانشگاه صنعت شریف انجام میشود البته اونم تا حدودی
بله متاسفانه ......پارتی بازی همیشه بوده ......این عدالت نیست ........ولی کشور در جهت عدالت در خیلی زمینه ها حرکت کرده خوشبختانه و امیدوارم ادامه داشته باشد

آخرین ویرایش:

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چون جز کالای اساسی حساب میشه و بهش دلار مرجع میدن!!!

یکی از روشهای """" بودن و ماندن """" بدبخت کردن و سرگرم کردن نسل جوان است!

Alborz Rad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
داخل اون لینک هم رفتم .....ولی بحثش متفاوت است عزیز من .....تو لینک دوم بحث مواد مخدر صنعتی است، بحث قرصهای روانگردان ....میشه آمارها بیش از این هم بشه اگه اعتیاد عده ای به الکل و اینها هم اضافه بشه .....و همینطور سیگار (که خب در جهان هم میبینید وضع چیست و متاسفانه عده ای سیگار کشیدن رو کلاس تعریف میکنن!)

بحث ما به این موارد ربطی نداره....وگرنه دلیلی نداشت لینک اول رو این چنین بدین ....به موضوع اصلی هم مربوط نیست
فراموش نشه که قرص روانگردان، شیشه، کریستال و اینها اوایل که اومد هیچ کس به اعتیاد آور بودنش اشاره نمیکرد ......
چرا اعتیاد بر این اساس زیاد شده؟....باز هم دو دلیل دارد ......بیکاری این افراد و دیگری هم غربگرایی اونها .....وارد بحث دوم نمیشم که خودتون میدونید منظورم چیست .......به خصوص در قبال قرصهای روانگردان

البته آمار اعتیاد در افغانستانی که بیخ گوش ماست هم روز به روز زیادتر شده .....از اونجا که بیگانگان اشغالگر خیلی خیرخواه هستند!

البرز جان من در محله اعیان نشین که قاچاقچیان مواد مخدر هم در این قبیل جاها زندگی میکنن زندگی نمیکنم ......مواردی که شما میگید هم به عینه دیدم و هم شنیدم ....هم دیدم پسری که از ترس پدرش مجبور شده درس رو رها کنه و مواد از این و اون برای پدرش بگیره و هم از طرفی هم دیدم کسانیکه به جنگ این اعتیاد رفتن و امروز پاکن

طوری حرف نزنیم که کسی که معتاد بشه دیگه نمیتونه برگرده ....قطعا پیشگیری بهتر از درمانه ...ولی اونی هم که مبتلا شد امید برای درمانش هست ....هرچند خیلی سخت ....ولی امکانش هست

به اندازه کافی من فکر میکنم کمپ اعتیاد در کشور داریم ...و این فقط همت اون افراد رو میطلبه که پاک بخوان پاک باشن

بچه های کنگره 60 رو ببینید ......امروز پاک شدن و حتی میتونن فوتبال بازی کنن ......همین چند وقت پیش با تیم هنرمندان بازی به مناسبت پاک شدن خود برگزار کردن

از این موارد زیاده .......واقع بینی این است که هر دو رو ببینیم ........سیاه نمایی کردن فقط سبب ناامیدی میشه و خطر رساندن به جامعه
منم به همین تعداد در حال رسیدن است .......البته شما فکر میکنم اکثر مرخصی رفتنت مربوط به سال 88 باشه و 89 ولی من خیر :D

زیادی بزرگش میکنیا .....چندان مسئله بزرگی نیست ......نه حق الناس بوده و نه حق الله ......البته اینکه مردان بزرگ کمتر بایستی اشتباه کنن حرف درستی است و خب به خصوص وقتی در دایره ممنوعه نباشه برای هر اشتباه بزرگش از کاه کوه میسازن!

اولا شما به بنده بگین این فرد چطور درصد تعیین کرده!......خیر عزیز من .......وقتی شما پول تو کشورت نتونه بچرخه هر کسی ذره ای منش اقتصادی داشته باشه میفهمه یعنی چی
البته گفتم مشکلات اقتصادی کشور چند عامله....تحریمها، بی تدبیری و عدم نظارت کافی و اعتماد کاذب ........درصد هم نمیتوان تعیین کرد ..

نمایندگان مجلس که تکلیفشون مشخصه و خود دکتر به مواردی از کارشکنی های غیرقانونی اونها در گفتگو با مردم که اخیرا پخش شد اشاره کرد .......البته مشخصه منظور از اکثریت هم میشود کی .....

این مقاله رو بخونید تا گوشه ای از نقش تحریمها رو متوجه بشید .......بانکها بازوی اقتصادی کشور ما هستند

اثرات تحریم بانک ها بر اقتصاد و سیستم بانکی

حال دولت هم که عوض میشه .......امیدوارم دولت جدید تدابیر درستی بیندیشد برای مقابله با این مسائل .....و البته خب برخی مسائل هم که قطعا حل میشه ......همونطور که با اومدن یک نفر دلالان ریختن تو بازار و دلارهاشون رو فروختن به صرافی ها و همینطور فروشنده شدن دلالان سکه ......مردم عادی هم البته این وسط بودنا که میخواستن یک شبه پولدار بشن!...ولی پول مردم غیر عادی رو که ندارن! ...همونهایی که تو یک روز تونستن قیمت سکه رو به نزدیک یک میلیون برسونن ....اون آقا رد شد دوباره رشد چشمگیر گرفت و رفت بالا!....آقایی که اونها میخواستن انتخاب شد دوباره اومد پایین ....البته جالبیش اینه تو رسانه های خودشون ابتدا کد هم میدادن!.....وارد نمیشم جالب نمیشه ......بعد مدتی هم که چندتا سایت رسواشون کردن! توپ رو انداختن تو زمین دولت ..به واقع اتهام زدن ....ولی ظاهرا کنگر نخوردن دیگه :D

در شرایط حال محصول تحریمها و عدم نظارت کافی بر بازار است .....وقتی میگی سو مدیریت یعنی یک تصمیم نادرست اقتصادی اونم به عمد ...سو تدبیر هم میشود تصمیم اقتصادی نادرست که خود دولتیها مثلا نمیدونن اشتباه کردن .....
اونهایی که حرف از سو مدیریت میزنن و در دوره انتخابات خیلی از این لفظ استفاده کردن .....همونهایی هستن که معتقدن اقتصاد دست جریانی موسوم به انحرافی است و برای نابودی ایران اقدامات غلطی میکنن به عمد!...

حالا در جریان مرغ شما بگید کدام تصمیم سبب شده که بحث سو مدیریت مطرح گردد!........ضمن اینکه مرغ الآن کمتر هستا..البته نه خیلی ولی شایعه نکن:cool:

اگه بحث اون زمانی که مرغ قیمتش خیلی رفت بالا منظورتونه که همه میدونن ماجرا چه بوده فکر میکنم!

بحث کمبود کنجاله سویا و افزایش قیمت سوخت.....که خب موفق هم شدن در اون زمان قیمت رو برگردونن با یک تدبیر مناسب ;)
ممنونم داداش گلم
بحث ما به این موارد ربطی نداره....وگرنه دلیلی نداشت لینک اول رو این چنین بدین
ببین محمد جان اگه بحث افزایش میزان اعتیاد توی کشور هست منم مثل خود تو آرزوی قلبیم این بود که اعتیاد کاهش و در نگاه فوق آرمانی از بین می رفت . اون حرفا هم بخشی از صحبت های کسانی بود که متولی امر و یا کسانی که قدرت اجرایی یا نظارتی داشتند
اگه بحث منو شما سر افزایش اعتیاد هست و شما میگید کاهش داشته یا اینکه میزان مصرف کراک کاهش داشته که باید بگم ادامه بحث منو شما مثل معروف « این ره که [ما] می رویم به ترکستان است»!
این لینکو هم نگاه بنداز تا ....
«مديركل درمان و بازپروري ستاد مبارزه با مواد مخدر، اعتياد به كراك را مسأله اول اعتياد در كشور كه نيازمند توجه جدي همه ارگانهاي كشور است، توصيف کرد»...«دكتر سعيد صفاتيان در گفت‌وگو با ايسنا بيان كرد: تمركز بسياري از مراكز درمان اعتياد در كشور بر موضوع درمان اعتياد به كراك است. اين در حالي است كه مي‌توان گفت كمتر از يك سال پيش، تمركز اين مراكز بر روي مواد مخدر سنتي مصرفي در ايران يعني ترياك و هروئين معطوف بود» التفات بفرمایید کد خبر مربوط به 30 تیر 87 است!!
چرا اعتیاد بر این اساس زیاد شده؟....باز هم دو دلیل دارد ......بیکاری این افراد و دیگری هم غربگرایی اونها
بنا به صحبت شما عزیز جان، باید دید که کدام عامل نقش مهمتری در این پدیده شوم داشته بیکاری یا غربگرایی! در مورد بیکاری دلم نیومد این مطلبو نذارم و اون اینکه«8 سال گذشته مبنی بر ریشه کنی بیکاری، آمارها نشان می دهد نه تنها از تعداد بیکاران کم نشد بلکه در فاصله سالهای 84 تا 91 حدود 270هزارنفر دیگر نیز به صف 3 میلیون بیکار پیوسته اند»

به اندازه کافی من فکر میکنم کمپ اعتیاد در کشور داریم ...و این فقط همت اون افراد رو میطلبه که پاک بخوان پاک باشن
دقیقا حق با شماست!
سیاه نمایی کردن فقط سبب ناامیدی میشه و خطر رساندن به جامعه
اگه منظورت به منه و داری بر چسب سیاه نمایی به من میزنی محمد جان باور کن به خطا قضاوت کردی! همیشه باورم این بوده که بایستی یاد بگیریم «یه سوزن به خودمون بزنیم یه جوال دوز به دیگران» اما ماها یاد گرفتیم فقط و فقط جوال دوزمونو به دیگران بزنیمو از خودمون یادمون شده !
منم به همین تعداد در حال رسیدن است .......البته شما فکر میکنم اکثر مرخصی رفتنت مربوط به سال 88 باشه و 89 ولی من خیر
ای ناقلا خوب آمارمو داری ! آره یادمه همون موقعه ها بود یکی از اخراجیام به خاطر جواب دادن به 2 تا از پستای تو بود! در حالی که با کمال تعجب دیدم فرداش تو تو باشگاه هستیو من رفتم مرخصی! 88 ، 89 پارتی بازی زیاد شد !!;)
زیادی بزرگش میکنیا .....چندان مسئله بزرگی نیست ..
باور کن بزرگش نکردم به نظرم اجازه قضاوت راجع به بزرگی و کوچکی افراد و عملکردشان را به مردم و به تاریخی که در ظرف زمان می گذره بدیم !
اولا شما به بنده بگین این فرد چطور درصد تعیین کرده!.
الان مشکل سر درصد هست !؟ از طرفی شما هم همین تحریم ها رو عامل اصلی دونستید
بعد هم در مرود مسائل داخل کشور ما به جز تحریمها موارد دیگری هم اثرگذار بود که نمونشو در بازار ارز در موقع 24 خرداد و چند هفته قبلش که برخی صلاحیتشون احراز نشد دیدیم بی تدبیری دولت نه سوتدبیر به نقشه های اونها کمک شایانی کرد
صحبت از 30% رو نایب رییس مجلس شورای اسلامی کرده و شما اونو بیشتر می دونید ! وضعیت الان من شبیه اون مثل معروف شده که « قسم حضرت عباس و باور کنم یا دم خروس رو»!
ضمن اینکه مرغ الآن کمتر هستا..البته نه خیلی ولی شایعه نکن
با این حرف شما ناخودآگاه یاد کوچه آقای دکتر افتادم! ! بهتره به نرخ بازار مرغ نگاهی بندازیم تا برچسب شایعه گر هم نخورده باشم !

Alborz Rad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

قبلا هم گفتم گوش اگر گوش تو و ناله اگر ناله ماست *** آنچه البته به جایی نرسد فریاد است ... !!
از اونجا که شائبه انحراف و بشدت سیاسی شدن تاپیک میره ترجیح میدم ادامه بحث کن لم یکن باقی بمونه نه ترس از مرخصی رفتن از باشگاه ، بل بخاطر ترس از چشم و گوش ها !!

Erfan_K

عضو جدید
کاربر ممتاز
در تابستان سال ۱۳۸۶ یک شانه تخم‌مرغ در تهران ۱۹۵۱تومان بوده، الان ۷۹۹۸تومان است. یک کیلو برنج درجه ۲ در تهران سال ۸۶ قیمتی برابر هزارو۳۶تومان داشته، حالا همان برنج هر کیلو پنج‌هزارو۴۵۶تومان شده است.

یک کیلو هندوانه سال ۱۳۸۶ قیمتی برابر ۲۵۳تومان داشته، الان در تابستان سال ۱۳۹۲ قیمت آن به هزارو۱۳۷تومان رسیده است! یک کیلو مرغ در تابستان سال ۸۶ قیمتی برابر دوهزار و ۱۳تومان داشته که حالا به پنج‌هزارو۷۶۷تومان رسیده است و… اکثر اقلام رشدی اینچنینی آن هم بر اساس آمارهای رسمی داشتند (منبع: قیمت خرده‌فروشی اقلام خوراکی در تهران، مورخ ۸ تیر ۱۳۸۶ و ۲۴ خرداد ۱۳۹۲، بانک مرکزی، صفحات ۳ و ۴) حال سوال اینجاست که عدم افزایش قیمت موادمخدر، در حالی که سطح عمومی کالا و خدمات مصرفی رشدی چنین داشته‌اند به چه دلیلی اتفاق افتاده است.(بشنوید از کراک که در این بازار که هر چیز در آن هر روز نرخ عوض می‌کند طی ۹ سال گذشته هیچ تغییر قیمتی نداشته است و کماکان مثل سال ۱۳۸۳ هر گرم از آن ۱۵هزارتومان قیمت دارد. )

آیا قاچاقچیان در ایران زندگی و هزینه ندارند، آیا برای حمل موادمخدر از بنزینی که طی این مدت از هر لیتر ۷۰تومان به ۷۰۰تومان رسیده است استفاده نمی‌کنند؛ مزد خرده‌فروشان و توزیع‌کنندگان موادمخدر افزایش نیافته، آنها از آب و برق و گاز و… که بعد از هدفمندی سوبسید آنها برداشته شده استفاده نمی‌کنند، یا شاید هم به مشتریان خود تخفیف دایمی می‌دهند و در فروش فوق‌العاده دایمی به سر می‌برند؟

منبع

پس فکر کردی پول یارانه هایی که برداشتن به کجا زدن ؟
بیشترشو دولت داده به این مواد تا قیمتش ثابت بمون تا جوونای بیشتر معتاد بشن و انقلاب سرافراز اسلامی پا برجا بمونه
انقلاب اسلامی یا جوونای معتاد و خمار میخواد که نا نداشته باشن یا جوونای هیکل گنده ای که فقط به فکر نمایش هیکل پوشالی خودشون باشن !
چند درصد مردم ما الان ورزش کار واقعی هستن ؟
نسبت معتادا به ورزشکارای ما تو بیست سال اخیر به شکل افزایش پیدا کرده ؟

اینا جواباش تو همین ثبات قیمت مواد مخدر معلومه .
هزینه باشگاه های ورزشی از ماهی 10 هزار تومان به ماهی 50 هزار تومان تغییر کرده . اونم رشته های رزمی منظورم هسا چه برسه به شنا و ورزشهای توپی !

t3teknik

عضو جدید
کاربر ممتاز
:que:

چون تمرکز بیشتر بر روی مرز غربه {برای جلو گیری از ورود کالای عادی}