چرا دخترها درایران از رشته های تحصیلی محروم هستند؟

javad ta

عضو جدید
کاربر ممتاز
بسیاری از دخترها در ایران از خیلی از رشته ها محروم هستند و در سال های آتی محروم خواهند شد .
بحث این جا جالب تر میشود که بدونین برای چی؟ابتدا به نظرات شما احتیاج داریم لطفا نظر بدهید....

kadoo

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
خب وقتی بازار کاری بعد از ادامه تحصیل در این رشته ها براشون وجود نداره و شغلی براشون در نظر نخواهند گرفت همون بهتر که محرومشون کنن
فرضا همین رشته ما وقتی من نتونم حتی تو آزمون های شرکت نفت با اینکه علاقه فراوانی هم به رشتم دارم و داخلش هم موفق بودم، شرکت کنم ،چه فایده ای داره آخه.:cry:

sheyda h

اخراجی موقت
علاوه بر بازار کار من خواهرم مربی تیم فوتسال بود که به دلیل اینکه به بچه ها گفته بود که کلاتونو تو تمرینا نیارین اخراجش کردن حالا این رشته تربیت بدنی که ماها میتونیم وارد بشیم. وای به حال رشته های دیگه......

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خب بازار کار تو همون رشته ها واسه خانما خیلی پایینه همین خودش باعث میشه تقاضا تو اون رشته ها کم شه..

از طرفیم خب خداییش بخای بسنجی بعضی رشته ها محل کارشون واسه خانما مناسب نیس..مخصوصا ت ایران!!!!!!!!!!!!!!!..همین دلیلی میشه ک دیگه خانم نگیرن!

sheyda h

اخراجی موقت
وای چه جرم بزرگی، مگر خبر نداشته آستانه تحریک این نرهای مسلمان تا چه حدیه؟

اونا موی دختر رو از فاصله دور تو زمین فوتبال ببینن یهو کن فیکون میشن میخوان بپرن وسط زمین بازی دختره رو به نکاح در بیارن !!!

خیلی حرکت زشتی کرده گفته کلاهتون رو در بیارین.

ولی حالا میدونین مشکل کجاست :

اینکه چرا دخترها اینقدر به حقارت و تحقیر تن دادن که حالا نمیشه جمعش کرد.
اینا هم زورشون به زن ها رسیده و متاسفانه یک عده خاله خان باجی چادر چاقچولی هم دنباله روشون هست، همینه هر بلایی بخوان سر زن ها میارن.
اقای محترم اولا من گفتم تو فوتسال نه فوتبال تازه کلاه رو تو تمرینا گفته در بیارین نه تو مسابقه تمریناتشون هم بدون تماشاگر بوده.....

sheyda h

اخراجی موقت
من از جهت پوشش موی خانم هاش گفتم، چه فوتبال چه فوتسال چه دو میدانی فرقی نمیکنه، زن مسلمان باید موهاشو بپوشونه تا مرد تماشاچی حتی از فاصله دور هم موی زن رو نبینه احساساتی باشه.

وقتی توی تمرین بگه در بیارین، اینا عادت نمیکنن به حفظ عرزش ها !!! حتی توی میادین رسمی.

و از نظر بربریت، این یک جرمه و من حق رو به بربرهایی میدم که این مربی رو اخراج کردن.
اگه شما خودتون دختر بودین درک می کردین که با اون لباسها زیر فشار تمرینا میشه طاقت آورد یا نه تازه اگه تمرینا تو تابستان باشه.....
خواهرم دلش سوخته بود....

sheyda h

اخراجی موقت
به هر حال نمیشه هم خدا رو بخواهی هم خرما. :D
اونیکه بهشت میخواد، میره تو گونی و میره تو رینگ فوتبال !!!!

متاسفانه از من کاری بر نمیاد وقتی همجنس های شما با چادر و کفن میریزن تو خیابان.
خودتون باید برای خودتون و نافرمانی های مدنی کاری کنید.

ما خیلی هنر کنیم حریف همین برادران ریشو بشیمم، خواهران مومنه دستتون رو میبوسن، حوصلشون رو هم نداریم چون معمولا تندی از کوره در میرن فحش میدن.
چرا مگه ما دخترا آدم نیستیم چرا تبعیض باید باشه.....

sheyda h

اخراجی موقت
خلاصه بگم برای رشته تربیت بدنی وارد شدن دخترا اشتباه محضه(نمونش خواهرم 1سال اجازه مربیگری نداره به همان دلیلی که قبل ازاین تاپیک گفثم........

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای زن به تو از فاطمه اینگونه خطاب است .... زیبنده ترین زینت زن حفظ حجاب است. :confused:

الان مشکل شما چیه؟! چه بخوای چه نخوای، توی این مملکت قوانین اسلامی اجرا میشه...!!چون اکثریت مسلمون شیعه داره! :)....
اگر فکر میکنید که این قوانین مشکل داره، من شما رو ارجاع میدم بر اصول دموکراسی.... اکثریت مطلق مردم این حجاب ها رو میخوان و شمایی که اقلیتی یا باید به خواست اکثریت تن بدی، ا راه باز و جاده دراز!

من شخصا تو صحبت‌هام با خارجی مارجی ها، متوجه این اصل شدم که خیلی هاشن دختر ایرانی رو به حیاش میشناسن و سالهای سال، داشتن حجاب و پوشیده بودن جزو فرهنگ هزاران! ساله‌ی ایران بوده و هست...
حالا یه سری ملت ۲۰۰-۳۰۰ ساله‌ی تازه به دوران رسیده دارن فرهنگ پوششی خودشون رو غالب میکنن، اون دیگه مشکل ما نیست! :)...

بحث همچنان ممنوع بودنش هم، مربوط به جنبه ها هستش....!!!
من یادم نمیاد یه بقول شما ریشوی بسیجی افتاده باشه دنبال دختر مردم که بهش تیکه بندازه و بخواد بلند کنه ببره خونه خالی یا ماشین خالی یا هرجای دیگه! :)....
کلا جوون بسیجی و ولایتمدار مورد نظر شما، یه دختر رو میگیره و باهاش ازدواج میکنه....!!!
یه سری جو زده‌ی فشن هم که هفته‌ای یه دوست دختر عوض میکنن چون تو فلان فیلم اینجوری بود، تو بیسان فیلم اونجوری بود و یا ایرانی های خارج نشین اونجوری بودن! :).....

در حالی که همه جای دنیا، نرمال روابط قبل از ازدواج، اینه که تهش به ازدواج ختم بشه و یا اگر ازدواجی صورت نگیره، با هم بودنه وجود خواهد داشت... تعهد وجود خواهد داشت.... خیانت نکردن وجود خواهد داشت....
ولی نوبت به ایران که میرسه، روشن فکراش هفته‌ای یه دوست دختر عوض میکنن صرفا برای س ک س کردن باهاش و این چیزیه که ما نمی‌ذاریم اتفاق بیوفته و بله! به زور هم تلاش میکنیم اتفاق نیوفته! :)... و بله! یکی از مراحل امر به معروف استفاده از زور هستش وقتی طرف داره جامعه رو خراب میکنه...

Hoofariya

عضو جدید
الان مشکل شما چیه؟! چه بخوای چه نخوای، توی این مملکت قوانین اسلامی اجرا میشه...!!چون اکثریت مسلمون شیعه داره! :)....
اگر فکر میکنید که این قوانین مشکل داره، من شما رو ارجاع میدم بر اصول دموکراسی.... اکثریت مطلق مردم این حجاب ها رو میخوان و شمایی که اقلیتی یا باید به خواست اکثریت تن بدی، ا راه باز و جاده دراز!

من شخصا تو صحبت‌هام با خارجی مارجی ها، متوجه این اصل شدم که خیلی هاشن دختر ایرانی رو به حیاش میشناسن و سالهای سال، داشتن حجاب و پوشیده بودن جزو فرهنگ هزاران! ساله‌ی ایران بوده و هست...
حالا یه سری ملت ۲۰۰-۳۰۰ ساله‌ی تازه به دوران رسیده دارن فرهنگ پوششی خودشون رو غالب میکنن، اون دیگه مشکل ما نیست! :)...

من یادم نمیاد یه بقول شما ریشوی بسیجی افتاده باشه دنبال دختر مردم که بهش تیکه بندازه و بخواد بلند کنه ببره خونه خالی یا ماشین خالی یا هرجای دیگه! :)....
کلا جوون بسیجی و ولایتمدار مورد نظر شما، یه دختر رو میگیره و باهاش ازدواج میکنه....!!!
یه سری جو زده‌ی فشن هم که هفته‌ای یه دوست دختر عوض میکنن چون تو فلان فیلم اینجوری بود، تو بیسان فیلم اونجوری بود و یا ایرانی های خارج نشین اونجوری بودن! :).....

در حالی که همه جای دنیا، نرمال روابط قبل از ازدواج، اینه که تهش به ازدواج ختم بشه و یا اگر ازدواجی صورت نگیره، با هم بودنه وجود خواهد داشت... تعهد وجود خواهد داشت.... خیانت نکردن وجود خواهد داشت....
ولی نوبت به ایران که میرسه، روشن فکراش هفته‌ای یه دوست دختر عوض میکنن صرفا برای س ک س کردن باهاش و این چیزیه که ما نمی‌ذاریم اتفاق بیوفته و بله! به زور هم تلاش میکنیم اتفاق نیوفته! :)... و بله! یکی از مراحل امر به معروف استفاده از زور هستش وقتی طرف داره جامعه رو خراب میکنه...

سلام. واقعا حرف حساب جواب نداره .... بسیار مچکرم! یدونه تشکر کم بود!

P.Guardiola

اخراجی موقت

باز که این بچه مذهبی هارو فیلم کردی. :biggrin:
بنده خداها نمیدونن طرفشون کیه میان ازش تشکر میزننف نمیدونن یک ترول طرفشونه. :)

اولا بنده مخالف بی بند و باری هستم پس این توهم رو از ذهنتون در بیارین هرکس مقید به مکتب شماها نبود، دنبال روابط جنسی و... هست، اینقدر فکر و کار داریم که دنبال این چیزا نباشیم.

ثانیا مجدد اینکه فکر میکنید دیده شدن مو = بی حیایی زن باز هم از توهمات شماست، مثل تفکر طالبانی که فکر میکنه زن بدون روبنده = زن بی حیا.

ثالثا تو با خارجی مارجی ها صحبت کردی من باهاشون زندگی کردم خارج ایران هم در غربش و هم در شرقش، پس اینقدر حرف های بی سند نزنید، پاسپورت ایران امروز جز یکی از بی اعتبارترین پاسپورت های دنیاست، اینم واسه احترام بیش از حد هست !!!

رابعا، دموکراسی معنیش این نیست که اگر روزی اکثریت تعیین کرد شلوار من رو تو خیابون از پام بکشه، من بهش احترام بذارم.
دموکراسی در حوزه مسائل شخصی تعریف نمیشه.

خامسا نظراتت چیپ هست و چون گفتم بیشتر نقش ترول رو بازی میکنی، زیاد نمیزنم تو ذوقت. ;)

Body Guard

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
اساتید روشن فکر ،
لطفا لا اقل به اداعایتان که احترام است مقید باشید و به دیگران و موضوع اصلی .
و گرنه ما هم بلدیم مثل شما افسار گسیخته حرف بزنیم!
توهم دین وهمین طور دین ستیزی وجودتان را گرفته است ، یه مقداری خود را بتکانید بعد وارد شوید ...

P.Guardiola

اخراجی موقت
اساتید روشن فکر ،
لطفا لا اقل به اداعایتان که احترام است مقید باشید و به دیگران و موضوع اصلی .
و گرنه ما هم بلدیم مثل شما افسار گسیخته حرف بزنیم!
توهم دین وهمین طور دین ستیزی وجودتان را گرفته است ، یه مقداری خود را بتکانید بعد وارد شوید ...

اساتید منور الفکر
نیازی به افسار گسیخته حرف زدن شما عزیزان نیست، افسار گسیخته عمل کردنتون در جامعه تک تک اجزای زندگی مارو تحت تاثیر قرار داده.

دلیلی به دین ستیزی نیست، چون دین یک مجموعه از نقاط قوت و منفی هست.
اینجا فقط نقاط منفیش مطرح میشه.

هر وقت کسی در جهت ضدیت با ارزش های اخلاقی مثل راستگویی، احترام به والدین، کمک به انسان و.... مطلبی نوشت بگین دین ستیز !!!
پس هرچی که باهاش ستیز میشه ربطی به یک مجموعه نداره و دقیقا همون موارد در حد اشکال هست.

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز

نقل قولاتو پشت هم قرار دادم تا خودت به مودب بودن خودت پی ببری.
اینه همون احترام گذاشتن به عقاید دیگران؟
ببین پسر جان اباحی گری حدی داره ،حدااقل درمورد دیگران مجبوری بذاریش کنار.

آخرین ویرایش:

P.Guardiola

اخراجی موقت
نقل قولاتو پشت هم قرار دادم تا خودت به مودب بودن خودت پی ببری.
اینه همون احترام گذاشتن به عقاید دیگران؟
ببین پسر جان اباحی گری حدی داره ،حدااقل درمورد دیگران مجبوری بذاریش کنار.

وقتی میگم اکثرتون مثل هم هستید همینه دیگه.
پرونده سازی و کشیدن بحث های شخصی به تاپیک ها !!!

شما هم میتونی مشابه این نظرات رو در مورد سکولاریسم و ... بیان کنی.
این روحیه حمله به کاربران رو از خودتون دور کنید لطفا.

این روحیه بگم بگم و رو کردن پرونده جلوی طرف از ویژگی های کیه؟ فکر کنم بشناسیش.

همه این مواردی که گفتی حقایقی تلخ از یک مکتب به نظر من هست که توی بعضی هاش شوخی هم وارد شد.
هیچکدوم خلاف واقعیت نیست.

دید مرد مسلمان به زن فوتبالیست همینی هست که نوشتم، میتوانید از ایدئولوژی فرو کردن زن در پوشش در گرمای فوتبال دفاع کنید به جای حمله های شخصی !!!

viva shz

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

...شما یادت نمیاد چون خودتو زدی به ندیدن!به قول بعضی از روزنامه ها و وبسایت های خودی! بعضی از نمایندگان به اصطلاح روحانی مجلس(اسمشم یک سرچ کنی دستت میاد!)پرونده زنای محسنه داره تو دادسرا!پس جو گیر نیشن لطفا به ظاهر و ریش نیست فساد اخلاقی!در ضمن کدوم همه پرسی گفته اکثریت مردم موافق مثلا حجاب اجباری هستن؟!ا

Body Guard

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
اساتید منور الفکر
نیازی به افسار گسیخته حرف زدن شما عزیزان نیست، افسار گسیخته عمل کردنتون در جامعه تک تک اجزای زندگی مارو تحت تاثیر قرار داده.

دلیلی به دین ستیزی نیست، چون دین یک مجموعه از نقاط قوت و منفی هست.
اینجا فقط نقاط منفیش مطرح میشه.

هر وقت کسی در جهت ضدیت با ارزش های اخلاقی مثل راستگویی، احترام به والدین، کمک به انسان و.... مطلبی نوشت بگین دین ستیز !!!
پس هرچی که باهاش ستیز میشه ربطی به یک مجموعه نداره و دقیقا همون موارد در حد اشکال هست.
من مانده ام که شما چطور است که به تناقض با خود برنمی خورید!!!!
من فکر می کردم که دوستان فقط در زنگ تفریح عادت به مزه پرانی دارند ،اگر می دانستم شما در خوشمزگی مهارتتان بشتر است زودتر به اینجا می آمدم به جهت عرض ادب!!!
دوست عزیز زندگی شما رو نمی دونم اما زندگی خیلی ها تحت تاثیر همین افسار گسیختگی عمل کردن ها تحت امنیته !!!
ترسم از آن است که توهم همیشگی شما در خود ملت پنداری باز هم سرکشی کند و شعار ما بی شماریم را راه بیندازید!
البته که شیوه زندگی شما چقدر حیرت انگیز است که تا تک تک اجزایش ما توانسته ایم پیش برویم ،
از خوشمزگی های شما هم که بگذریم
باید بگم لطفا اندازه اخلاقتان حرف بزنید ، ما همیشه نقاط مثبت دین را از دیدگاه وزین شما به قول خودتان منور الفکران هم دیده ایم و به این جهت است که به نقاط منفی اش داریم واکنش نشان می دهیم...
البته گویا این نقاط منفی دین به مزاج شما خوش آمده و شما را که همیشه در جهت مثبت بوده اید را جذب خود کرده تا با تفکرات رادیکالیسم خود سعی در تحقیر کنید که البته حقارت از آن کسانی است که مرض خود ملت پنداری دارند!

اینجاست که به شوخ طبعی شما بیشتر میشه پی برد ...
دوست عزیز اگر شما به اینها هم ایرادی وارد بکنید که دیگر آبرویی برایتان باقی نمی ماند که بخواهید موزیانه جولان بدهید

yas87

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
وقتی میگم اکثرتون مثل هم هستید همینه دیگه.
پرونده سازی و کشیدن بحث های شخصی به تاپیک ها !!!

شما هم میتونی مشابه این نظرات رو در مورد سکولاریسم و ... بیان کنی.
این روحیه حمله به کاربران رو از خودتون دور کنید لطفا.

این روحیه بگم بگم و رو کردن پرونده جلوی طرف از ویژگی های کیه؟ فکر کنم بشناسیش.

همه این مواردی که گفتی حقایقی تلخ از یک مکتب به نظر من هست که توی بعضی هاش شوخی هم وارد شد.
هیچکدوم خلاف واقعیت نیست.

دید مرد مسلمان به زن فوتبالیست همینی هست که نوشتم، میتوانید از ایدئولوژی فرو کردن زن در پوشش در گرمای فوتبال دفاع کنید به جای حمله های شخصی !!!

هووووووووووووووووووووووو رشته اش مکانيکه خخخخ
اصولا کسايي که اهل خود برتر بين هستن و فکر ميکنن که فقط خودشونن که ميفهمن همين اخلاق شمارو دارن:warn:مزه پروني هم حدي داره

آخرین ویرایش:

P.Guardiola

اخراجی موقت
من مانده ام که شما چطور است که به تناقض با خود برنمی خورید!!!!
من فکر می کردم که دوستان فقط در زنگ تفریح عادت به مزه پرانی دارند ،اگر می دانستم شما در خوشمزگی مهارتتان بشتر است زودتر به اینجا می آمدم به جهت عرض ادب!!!
دوست عزیز زندگی شما رو نمی دونم اما زندگی خیلی ها تحت تاثیر همین افسار گسیختگی عمل کردن ها تحت امنیته !!!
ترسم از آن است که توهم همیشگی شما در خود ملت پنداری باز هم سرکشی کند و شعار ما بی شماریم را راه بیندازید!
البته که شیوه زندگی شما چقدر حیرت انگیز است که تا تک تک اجزایش ما توانسته ایم پیش برویم ،
از خوشمزگی های شما هم که بگذریم
باید بگم لطفا اندازه اخلاقتان حرف بزنید ، ما همیشه نقاط مثبت دین را از دیدگاه وزین شما به قول خودتان منور الفکران هم دیده ایم و به این جهت است که به نقاط منفی اش داریم واکنش نشان می دهیم...
البته گویا این نقاط منفی دین به مزاج شما خوش آمده و شما را که همیشه در جهت مثبت بوده اید را جذب خود کرده تا با تفکرات رادیکالیسم خود سعی در تحقیر کنید که البته حقارت از آن کسانی است که مرض خود ملت پنداری دارند!

اینجاست که به شوخ طبعی شما بیشتر میشه پی برد ...
دوست عزیز اگر شما به اینها هم ایرادی وارد بکنید که دیگر آبرویی برایتان باقی نمی ماند که بخواهید موزیانه جولان بدهید

بابا تو دیگه کی هستی، دست شیطون رو بستی.
میدونستم اینقدر روحیه لطیفی داری مثل برگ گل رز باهات رفتار میکردم. ;)

شما زیاد در کار ما درمانده نمان، چون تجربه ای از زندگی ما نداری ولی ما تا دلت بخواد در سنین نوجوانی و بخشی از جوانی رو در این مکتب شما سپری کردیم و کلی تجربه داریم.

متاسفانه بی نهایت اهل سفسطه بازی هستی.

درباره اخلاق و نکات مثبت ادیان چیزی نمیگیم، میگی از ترس بی آبروییه.
آخه داشتن آبرو در برابر امثال شما که امروز در دنیا بی آبرو هستید چه فایده ای داره؟

از ملت ایران کشوری ساختین که امروز پاسپورتش جز بی اعتبارترین پاسپورت های دنیاس، اونوقت دم از آبرو میزنی !!!!!!!!!!! :cry:

پس بهتره از خواب خرگوشی بیدار بیشی و فرو ریختن بت های دروغینت رو با چشم های غیر مسلح کاملا حسش کنی، چون اینجوری پیش میره یهو شوک میشی و میبنی فقط خودت و چندتا بت پرست اطرافت موندین که هنوز به بت های ساخت بشر پایبندید.

آخرین ویرایش:

P.Guardiola

اخراجی موقت
هووووووووووووووووووووووو رشته اش مکانيکه خخخخ
اصولا کسايي که اهل خود برتر بين هستن و فکر ميکنن که فقط خودشونن که ميفهمن همين اخلاق شمارو دارن:warn:مزه پروني هم حدي داره

اوففففففففففففففففف رشته اش کامپیوتره، خخخخخخخخخخخخ
میگم که برای قشر دپرس و افسرده شیعه مقیم ایران که همش اهل گریه و زاری هستند و تو عید هم عزادارند، بد نیست گاهی مزه بپرونیم تا کام دهنشون عوض بشه.

جامون که صاف وسط گودال آتیش خدای این بندگان خدا هست، حداقل با خوشمزگی و شادی دل این امت گریه و ماتم که سرتا پای دعاهایش هم گریه و لابه هست، درجه اتیش رو 50 درجه سلسیوس کاهش بدیمم.
ا

navid_r

کاربر فعال تالار برق , کنکور و تحصیلات تکمیلی

یه پیشنهاد دارم بره شما .یه مروری کلی بر اصل دموکراسی داشته باش .ببین حقوق اقلیت چه معنی داره ایا دموکراسی فقط به معنی حفظ حقوق اکثریت هست یا راه برای اکثریت شدن اقلیت رو هم باز گذاشته؟تضاد یا هم راستا بودن قوانین اسلامی و دموکراسی هم یه نگاه بکن و در نهایت اگه همه این کار ها رو کردی و شما اکثریت بودی و دموکراسی رو درک کردی به عنوان یه شهروند واقعی جامعه ببین نظر اخرت که میگه راه باز جاده دراز چه معنی داره و تفاوتش با شاه سابق که به مردم می گفت هرکی تو حزب رستاخیز نمی خواد باشه راه باز جاده دراز تفاوتش چیه
سعی کن مطالبت رو هم دست دوم نشنوی .این اقای x گفته اقای y گفته دموکراسی به این معنی هست درست نیست.بشین از بنیان گذاران واقعی معنی لیبرالیسم و غیره رو از کتاب های جان استوارت میل و ایزیا برلین بخون به نوشته خودشون

کمی مطالعه و کمی جستجو میتونه خیلی ارزشمند باشه .این هارو هم به عنوان یه دوستی که کمی فلسفه و کمی روانشناسی خونده کاملا دوستانه پیشنهاد می کنم .:gol:
چون چی بگم کاری با عقیده شما ندارم ولی برام واضحه که هنوز معنی جامعه مدنی و دموکراسی رو درک نکردی به اون معنایی که بیان شده توسط غربی ها .خب البته شما مختاری هرگونه تغییری بدی بر اساس نظریات خودت ولی اسمشم تغییر بده!

P.Guardiola

اخراجی موقت
چون چی بگم کاری با عقیده شما ندارم ولی برام واضحه که هنوز معنی جامعه مدنی و دموکراسی رو درک نکردی به اون معنایی که بیان شده توسط غربی ها .خب البته شما مختاری هرگونه تغییری بدی بر اساس نظریات خودت ولی اسمشم تغییر بده!

اسمش رو که مدت هاست تغییر دادن، دموکراسی اسلامی یا مردم سالاری دینی، یعنی تحریف دموکراسی.

از نظر آقایان اگر روزی اکثریت تصمیم گرفتن که شلوار اقلیت رو در خیابان پایین بکشند، اونوقت اقلیت باید اینکار رو توهین آمیز ندونسته و بهش احترام بذاره !!!

در حالیکه متوجه نیستند دموکراسی تو مسائل شخصی تعریف نمیشه، حتی اگر 99.9 درصد مردم معتقد به حجاب و لچک اجباری برای موی سر زن بودن، حق ندارن مجبورش کنند در فضای عمومی این بحش تحمیل بشه فقط میتونن تو فضاهای خصوصی خودشون قانون بذارن و کل دنیا هم امروز همینطوری هست.

به قول یکی از اساتید هر واژه ای که پسوندی بهش اضافه شد، اصالتش رو از دست میده.

جمهوری فقط جمهوریه، جمهوری دموکراتیک یا جمهوری اسلامی یا جمهوری خلق و.... یعنی من تفسیر خودم رو دارم ولی برای فریب افکار، قشنگ حرف میزنم.

yas87

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اوففففففففففففففففف رشته اش کامپیوتره، خخخخخخخخخخخخ
میگم که برای قشر دپرس و افسرده شیعه مقیم ایران که همش اهل گریه و زاری هستند و تو عید هم عزادارند، بد نیست گاهی مزه بپرونیم تا کام دهنشون عوض بشه.

جامون که صاف وسط گودال آتیش خدای این بندگان خدا هست، حداقل با خوشمزگی و شادی دل این امت گریه و ماتم که سرتا پای دعاهایش هم گریه و لابه هست، درجه اتیش رو 50 درجه سلسیوس کاهش بدیمم.
ا

اخه ميدوني مکانيکيا تو باشگاه احساس چيز دارن حسابي تاپيک گرمکن هستن خخخخ
بله بله ما متوجه شديم که افرادي هستن که شيعه و مقيم ايران نيستن حتي
شادي سراپاي وجودشان را فراگرفته واصولا نميدون از چه راحي هيجانشون رو خالي کنن
ملت به وجود شما ها نياز داره مواظب باش تو اتيش نسوزي آتيش

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولا بنده مخالف بی بند و باری هستم پس این توهم رو از ذهنتون در بیارین هرکس مقید به مکتب شماها نبود، دنبال روابط جنسی و... هست، اینقدر فکر و کار داریم که دنبال این چیزا نباشیم.

بله میدونم که خواستن ازادی حجاب و .... جزو بی‌بند و باری محسوب نمیشه! ولی این خواستنشه! شما خودت هم میدونی که به محض ازادی حجاب، دوستان شروع به سو استفاده میکنن و من و شما تا بخوایم جلوشون رو بگیریم، خیلی دیر شده و به قول خارجی ها دمیج ایز دان! :).... اونوقت دیگه فقط باید خرابکاری ها رو تمیز بکنی! ...

ثانیا مجدد اینکه فکر میکنید دیده شدن مو = بی حیایی زن باز هم از توهمات شماست، مثل تفکر طالبانی که فکر میکنه زن بدون روبنده = زن بی حیا.
من با حجاب کسی کاری ندارم... بی‌حجاب بودن رو هم به معنای بی‌حیا بودن تعبیر نمی‌کنم... ولی امروز، این مسئله وجود داره و اگر خانمی مثلا مانتوی کوتاه(مانتوی کوتاه داریم تا کوتاه!!!!) بپوشه، کسی نمیاد بگه ایشون خانم با حیایی هستش! :)... میتونین سر این مسئله کل‌کل بکنین.... ولی همه‌جای دنیا، نوع پوشش ادما این مسئله رو مشخص میکنه و هر لباسی رو هر کسی نمی‌پوشه...

ثالثا تو با خارجی مارجی ها صحبت کردی من باهاشون زندگی کردم خارج ایران هم در غربش و هم در شرقش، پس اینقدر حرف های بی سند نزنید، پاسپورت ایران امروز جز یکی از بی اعتبارترین پاسپورت های دنیاست، اینم واسه احترام بیش از حد هست !!!
خوش به حال شما! ما که پولمون نمیرسه بریم با خارجی مارجی ها زندگی کنیم... اما ربط صحبتام با اعتبار پاسپورت ایرانی رو نمی‌دونم!!!! ۸۰ تا کشورن که دارن از امریکا دستور میگیرن و چون فعلا دستور بر دشمنی با ایرانه، اونا هم با ایران دشمن هستن! :) به همین سادگی...

رابعا، دموکراسی معنیش این نیست که اگر روزی اکثریت تعیین کرد شلوار من رو تو خیابون از پام بکشه، من بهش احترام بذارم.
دموکراسی در حوزه مسائل شخصی تعریف نمیشه.

ببین، دموکراسی توی غرب اجازه میده که به هر دلیلی حالا امنیتی یا ترس از گسترش اسلام یا هرچیزی، نذاره روبنده ببندن، دموکراسی ما هم میگه اجازه نمیدیم بی‌حجاب بشن! :).... هر کسی داره هر جوری دوست داره و بر اساس منافع خودش تصمیم میگیره... ولی چون عرض کردم، تعداد اونا بیشتره و قدرت هم دست اوناس، ما رو مسخره میکنن! :)....

خامسا نظراتت چیپ هست و چون گفتم بیشتر نقش ترول رو بازی میکنی، زیاد نمیزنم تو ذوقت. ;)
من سیاست نخوندم و صرفا نظرات خودم رو میدم... چیزی که فکر میکنم درسته.... اگر چیپه یا اگر اکسپنسیوه یا هرچیز دیگه، همینه که هست! :)...

...شما یادت نمیاد چون خودتو زدی به ندیدن!به قول بعضی از روزنامه ها و وبسایت های خودی! بعضی از نمایندگان به اصطلاح روحانی مجلس(اسمشم یک سرچ کنی دستت میاد!)پرونده زنای محسنه داره تو دادسرا!پس جو گیر نیشن لطفا به ظاهر و ریش نیست فساد اخلاقی!در ضمن کدوم همه پرسی گفته اکثریت مردم موافق مثلا حجاب اجباری هستن؟!ا
عزیزم ما در مورد یک در هزار صحبت نمی‌کنیم! :).... همه‌ی ماها ادمیم و هر کسی ممکنه اشتباه بکنه، ولی وقتی در یک مکتبی، از هر ۴ نفر یک نفر خراب بود(از برخی جهات! و فقط از برخی جهات که ما اینجا بحث اخلاقی مد نظرمونه!) و در مکتب دیگه‌ای، هر ۱۰۰۰ نفر یکی، اونوقت شما به نظرت کدوم مکتب در اینجا خرابه؟؟؟

هر شهر و روستایی الان یه سری اخوند و طلبه داره و کلی حوزه‌ی علمیه، حالا یکی و ده‌تا و صدتاش ادم ناحسابی شدن! اینکه باعث نمیشه شما بگی همه بدن میشه؟؟؟

ایا دموکراسی فقط به معنی حفظ حقوق اکثریت هست یا راه برای اکثریت شدن اقلیت رو هم باز گذاشته؟
ایا این دموکراسی مد نظر شما، در امریکا مثلا، همین الان همه‌ی ایالت هاش اجازه‌ی ازدواج همجنس‌گرا ها رو میدن یا این اقلیت باید برن ایالت ها و یا کشورهایی که اجازه‌ی ازدواج رو میدن؟؟؟ ایا ۱۰ سال پیش، هم همین تعداد کشور و ایالت امریکایی اجازه‌ی ازدواج همجنس گراها رو میدادن؟؟؟
خیر... گاهی، برخی قانون گذار‌ها بنا به دلایلی مختلف، برخی قوانین رو وضع میکنن...

الان تو لاس‌وگاس شما میتونی بری تو برخی استخر های هتل ها بدون سوتین...(خانم‌ها البته!)... ولی باقی هتل ها و استخر ها اینجوری نیست و این استخر های بخصوصی هستن! یا تو برخی سواحل در فرانسه شما میتونی کاملا عریان باشی... ولی این اجازه‌ها در جاهای دیگه داده نمیشه....
چرا؟ چون هر کشور و شهری، یه سری قوانین بر اساس فرهنگ و اعتقادات مردم خودش میذاره.... دلیلی نداره که چون تو اریزونا شما میتونی رو وانتت یه دوشکا بذاری، همین کار رو بتونی توی منهتن نیویورک هم بکنی! :)....

دوست عزیز، اگر من قانون گذار بودم، ازادی های خیلی بیشتری میدادم و برام خودم هم دلیلی وجود نداره در خصوص خیلی موارد... ولی بازم عرض کردم، فرهنگ و اداب و سنن ما جوری نیستن که بریم دنباله‌ روی غربی ها بشیم و هرکاری اونا کردن رو ما هم بکنیم....

خیلی از ازادی هایی که امروز گرفته شده، دلایلی مسخره‌ای دارن! مثلا فیس بوق چون به شدت ازش بر ضد ایران استفاده میشه،خیلی راحت فیل تر میشه... یا غیره و ذلک :)...

در حالیکه متوجه نیستند دموکراسی تو مسائل شخصی تعریف نمیشه، حتی اگر 99.9 درصد مردم معتقد به حجاب و لچک اجباری برای موی سر زن بودن، حق ندارن مجبورش کنند در فضای عمومی این بحش تحمیل بشه فقط میتونن تو فضاهای خصوصی خودشون قانون بذارن و کل دنیا هم امروز همینطوری هست.
حجاب شما و یا من و یا خونواده‌هامون، تو خونه شخصی هست... ایا کسی اومده در خونتون رو بزنه و بگه نماز خوندین یا نه؟ کسی اومده بگه روزه هستین یا نه؟ کسی اومده بگه حجاب دارین یا نه؟ خیر نمیاد و اگرم کسی اومده غلط کرده! :) برید ازش شکایت کنین و اگر پیگیری نشد حفاظت اطلاعات هست... این موارد جزو حقوق شما هستن و خیلی راحت در صورت پیگیری میتونین پدر طرفتون رو در بیارین...

حالا میرسیم به داخل خیابون و جامعه... دولت داره بی‌حجاب بودن رو مثل سیگار کشیدن برای سایر جامعه و امنیتش مضر میدونه... همونجوری که سیگار کشیدن شخص، به خودش ربط داره ولی حق نداره تو خیابون بکشه، همین مسئله برا حجاب تو ایران هست.... فقط من موندم کی میخوان با این سیگار کشیدنه توی خیابون برخورد کنن؟!

جمهوری فقط جمهوریه، جمهوری دموکراتیک یا جمهوری اسلامی یا جمهوری خلق و.... یعنی من تفسیر خودم رو دارم ولی برای فریب افکار، قشنگ حرف میزنم.
بله! :)
کدوم قشنگ حرف میزنه:
اگر غلطی ازشان سر بزند، تل‌اویو و حیفا را با خاک یکسان میکنیم!
ایران باید بدونه که همه‌ی گزینه ها روی میزه!

کدومش حرفش رو مستقیم گفته و کدومش داره قشنگ حرف میزنه و طبق اعتقادات خودش؟!

آخرین ویرایش:

I'M SOMEONE

عضو جدید
کاربر ممتاز
بسیاری از دخترها در ایران از خیلی از رشته ها محروم هستند و در سال های آتی محروم خواهند شد .
بحث این جا جالب تر میشود که بدونین برای چی؟ابتدا به نظرات شما احتیاج داریم لطفا نظر بدهید....
به نظر من جدای از حرفایی که گفته شد ...
یه نگاهی به دانشجوهای سالای 84 - 88 این سالا بندازی ببینین نسبت جنسیتی به چه صورت شده ؟!
حداقل اونی که من می بینم اینه که درصد دختر خانوما خیلی بیشتر شده !!! چه لیسانس چه ارشد - تازه تو ارشد درصد پسرا بازم کمتر شده ... ( من خودم سراسری می خونم ، غیر انتفاعی و آزاد و ... و .. رو نمی دونم نسبتا به چه صورت هست )
به نظر من یه بخشی از قضیه اینه که تو یه نسلی از جامعه ی ما دخترا خیلی بیشتر برای رشد کاری و تحصیلی تلاش کردن و پسرا کم کاری کردن ... این تناسب به هم خورده - که تاثیر تو خیلی چیزا می ذاره - هم تو کار هم ازدواج و ... حالا اینکه چه تاثیراتی داره از حوصله من خارجه بخوام بگم :D

و لابد فکر کردن راه حلش اینه که برای پسرا سهمیه های جدا باز کنن و رشته های اضافی بزارن ... تا به زور و کمک سازمان سنجش هم که شده از رقابت با دخترا راحت بشن !:)
لابد ! ...

Body Guard

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بابا تو دیگه کی هستی، دست شیطون رو بستی.
میدونستم اینقدر روحیه لطیفی داری مثل برگ گل رز باهات رفتار میکردم. ;)

شما زیاد در کار ما درمانده نمان، چون تجربه ای از زندگی ما نداری ولی ما تا دلت بخواد در سنین نوجوانی و بخشی از جوانی رو در این مکتب شما سپری کردیم و کلی تجربه داریم.

متاسفانه بی نهایت اهل سفسطه بازی هستی.

درباره اخلاق و نکات مثبت ادیان چیزی نمیگیم، میگی از ترس بی آبروییه.
آخه داشتن آبرو در برابر امثال شما که امروز در دنیا بی آبرو هستید چه فایده ای داره؟

از ملت ایران کشوری ساختین که امروز پاسپورتش جز بی اعتبارترین پاسپورت های دنیاس، اونوقت دم از آبرو میزنی !!!!!!!!!!! :cry:

پس بهتره از خواب خرگوشی بیدار بیشی و فرو ریختن بت های دروغینت رو با چشم های غیر مسلح کاملا حسش کنی، چون اینجوری پیش میره یهو شوک میشی و میبنی فقط خودت و چندتا بت پرست اطرافت موندین که هنوز به بت های ساخت بشر پایبندید.

عزززززززززییییییزززززززززم
قربونت برم اگر می دونستم آستانه تحملت اینقدر پایینه یه خورده آروم تر شخصیتت رو بهت نشون می دادم ...
می گم شوخ طبع هستین می گید نه،پیشنهاد مدیریت زنگ تفریح رو بهت می دم قربان ،چون به محض بحث خون به جوش میاد ،حجامت هم که نمی کنی ، می افتی رو دستمون
بعد همفکرانت فریاد وامصیبتا سر می دند ،که کی بیاد و اراجیف اونها رو تکرار کنه!!!!
گویا عادت شما به چرند گویی از دوستانت بهت منتقل شده و مسری است.
پشنهاد می کنم اول یه خورده ادعایتان را کاهش دهید ، ودر حد جراتتان حرف بزنید!
فعلا که بی آبرویی نصیب شماست که خود را تافته جدا بافته می بینید،البته ایرادی به این نیست ،چون خود ملت پنداری،ذهن خوانی،روشنفکری از عادات شماست...
آنقدر خونت به جوش آمده که پرت گویی هایت هر خرگوش در خوابی را می خنداند
شاد باش عزیزم
اما در حد شعورت هم حرف بزن ...

F iona

عضو جدید
ای زن به تو از فاطمه اینگونه خطاب است .... زیبنده ترین زینت زن حفظ حجاب است. :confused:

شما تو تاپیک خودتون دیگران رو به اسپم و خارج کردن بحث از موضوع اصلی محکوم میکنید.
اونوقت اینجا هر چی دلتون میخواد پست بی ارتباط میزنید و اسپم و توهین میکنید
لابد چون مال شما نیست .نه؟

پ.ن: حیف اواتار و اسم گواردیولا برای شما. :smile:

بالا