چرا خانم های زیبا با مردهای بدقیافه ازدواج می کنند؟

bita.m

عضو جدید
کاربر ممتاز

از آنجا که خانم ها دنبال مردی برای زندگی هستند ممکن است کسی را انتخاب کنند که از نظر ظاهری پایینتر از آنها باشد. تحقیقات جدید نشان می دهد که ازدواج هایی که در آن زن از نظر ظاهری بهتر از مرد است، بسیار پردوام تر و مثبت تر است.

تصور محققان از دلیل آن این است که مردها اهمیت زیادی به زیبایی می دهند درحالیکه خانم ها بیشتر می خواهند همسری داشته باشند که به خوبی از آنها حمایت کند.

محققان قبول دارند که مسئله زیبایی بسیار شخصی و نسبی است اما تحقیقات نشان می دهد که استانداردهای عمومی برای زیبایی وجود دارد مثل چشمان درشت، داشتن صورت متقارن، و بیبی فیس بودن و یک نسبت خاص برای دورسینه و دور لگن.

تحقیقات گذشته نشان داده است که افراد با ظاهر بسیار زیبا به سمت هم جذب می شوند و وقتی با هم رابطه برقرار می کنند، رابطه شان بسیار عالی خواهد شد. اما این تحقیقات عموماً مبنی بر زوج های جوان است و نشان می دهد که زیبایی مطلق در مراحل اولیه رابطه اهمیت دارد. اما نقش جذابیت ظاهری در ارتباطات رسمی تر و باقاعده تر مثل ازدواج تقریباً یک راز است.
یک تحقیق جدید نشان می دهد که ظاهر بعد از آن جذب شدن اولیه هم همچنان دارای اهمیت است اما به طریقی متفاوت.

زوج های ...
این تیم تحقیقاتی 82 زوج که طی شش ماه قبل ازدواج کرده بودند و حدود 3 سال قبل از ازدواج با هم رابطه داشتند را ارزیابی کرد. شرکت کننده های تحقیق بین 20 تا 25 سال سن داشتند.
محققان گفتگوی هر زوج درمورد یک مشکل شخصی را به مدت 10 دقیقه فیلمبرداری کردند. فیلم ها بعداً از این جهت ارزیابی شد که آیا زوج ها درمورد مشکلشان یکدیگر را حمایت می کردند و پشت هم را داشتند یا نه. این مشکلات مسائلی از قبیل تصمیم به داشتن تغذیه سالمتر، شروع یک کار جدید و ورزش بیشتر را شامل می شد.
یک شوهر منفی احتمالاً در چنین موقعیتی می گوید، "این مشکل توست و خودت باید حلش کنی". اما یک شوهر مثبت خواهد گفت، "من با توام، کاری از دستم برمیاد برات انجام بدم؟"
یک گروه از محققان جذابیت های ظاهری هر زوج را بین 1 تا 10 کدگذاری کردند که عدد 10 بهترین و کامل ترین ظاهر را نشان می داد. تقریباً در یک سوم زوج ها، زیبایی زن ها بیشتر بوده، در یک سوم جذابیت مرد بیشتر بوده و سایر زو ج ها ظاهری تقریباً هم ردیف داشتند.
به طور کل، در مواردی که زن ظاهر بهتری نسبت به مرد داشت، زن و مرد مثبت تر رفتار می کردند.
نتیجه این تحقیق بسیار منطقی به نظر می رسد. مردها حساسیت زیادی به زیبایی خانم ها دارند. زن ها بیشتر به قد و درآمد مردها اهمیت می دهند.
در زوج هایی که مرد ظاهر بهتری نسبت به زن داشت، هر دو طرف چندان حمایت کننده نبودند. یکی از محققان این تحقیق می گوید که زن ها معمولاً درجه حمایتی که از طرف مرد دریافت می کنند را به خود او منعکس می کنند. مردی که ظاهر پایینتری نسبت به زن خود دارد، چیزی بیشتر از آنچه که انتظارش را داشته در اختیار دارد به همین خاطر همه تلاشش را می کند تا آن رابطه را پابرجا نگه دارد.
مردهایی که ظاهر بهتری نسبت به همسران خود دارد، طبیعتاً به زن هایی زیباتر از همسر کنونیشان دسترسی دارند و ایده مرغ همسایه غازه ممکن است باعث کمتر کردن تعهد آنها نسبت به ازدواجشان شود.
محققان عقیده دارند که جذابیت ظاهری شوهرها برای خانم ها اهمیت چندانی ندارد، درعوض زن ها به دنبال مردهایی هستند که بتوانند به خوبی از آنها حمایت کنند.
پس به نظر می رسد که آن ازدواج ناجور و نابرابر ازدواج عالی باشد.

mahan 2

عضو جدید
تکراری بودش...تو همین تالار روانشناسی هست...

ولی چقد بده...

playful

عضو جدید
اینم بر میگرده به خصوصیت آدما در جنس مخالف.
مردها ظاهر بینترن. و زنها نکته بینتر، پس در شروع و دوام رابطه مرد اول از لحاظ ظاهری و بعد درگر خصوصیات زن را میبیند اما زن بیشتر به خصوصیات دیگر اهمیت میدهد.:gol:

شهلای تنها

عضو جدید
متاسفانه دخترای خوشکل اعتماد بنفس رو از پسرای خوشکل میگیره
پسرای خوشکل پیش خودشون میگن این عمرا جواب مارو بده
اما میرسه به پسرای زشت اعتماد بنفس دارن در حد لالیگا همونا میان جلو پیشنهاد میدن
یهو میبینی دختر خوشکل زنش شد.البته خانوما اکثرا دوست دارن از لحاظ تیپ و قیافه از شوهراشون سرتر باشن
دل پسرای خوشکل بسوزه جرات داشتین واسه شما بود

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوشگلی و زشتی بعد چند وقت تو زندگی از مدش میفته
وقتی یه خوشگل بداخلاق همسرت شد یعد یک سال تازه میفهمی چه خبطی کردی
مهمترین چیز اخلاقه نه خوشگلی و زیبایی.هر چند که اونم خوبه

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
این سوال نکته انحرافی داره.ما خانم زیبا داریم؟؟؟مردم داریم؟ واقعا یه همچین چیزی داریم مردم؟

liebenswürdig

اخراجی موقت
شانسه دیگه!
خوشگلا گیر زشتا میافتن..
ما از همون اولم شانس نداشتیم معلوم نیست چه اورانگوتان زشتی نصیب ما بشه!
:D

بانوی باران

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من فقط اینو میدونم که از قدیم میگن دو فرد زیبا هیچوقت سرشونو تو 1 بالشت نمیذارن

mersad20

کاربر فعال
خوشگلي چيز بديه چون موجب غرور ميشه تكبر چشم چراني توقع بالا و خيلي بدي هاي ديگه

tvbea

عضو جدید
شایدچون زن خوشگل میخواد طوری ازدواج کنه که ازشوهرش سرتر باشه...
شوخی بود.زنا بیشتر دنبال خصوصیات خوب باطنی هستند تاظاهری.ولی مردابرعکس
من در مورد زنان نظری ندارم چون هیچ وقت زن نبودم
ولی شما مث اینکه...

farzan-shz

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیزم قسمته دیگه ...... همیشه که اینطور نیست قسمت هر چی باشه هرجورم باشه زبون آدم بند میاد ...... البته کسایی که بهش رسیدن میگن:smile:

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بنظر من قیافه اصن مهم نیس مهم عشق و علاقه دو طرفه : ) البته اهمیت داره ولی نه درجه اول

کلا من فقط پول و عشق و علاقه رو قبول دارم :d :gol:

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ضرب المثلی هست که میگن زن خوشگل واسه مَردُم !
و بالعکسش !

ظواهر جذاب یک شخص اعم از زیبایی بگیر تا پولداری و باباش چند تا ملک داره وو...:D
اینا همش سطحی ِ و ماندگاری نداره !
چون ظاهری و ممکن بعد یه مدتی برات عادی بشه و یا حتی خسته بشی ازش !
حتی ممکن روزی اون زیبایی که بنا بر دلیل بودن باهاش انتخاب کردی از دست بده !
مهم اخلاق خوب طرف مقابلت همین و بس !

زنی که میره یه مرد حالا مثلا بدقیافه رو انتخاب می کنه،
از نظر من 3 حالت بیشتر نداره؛
اصلی ترینش که متاسفانه زیاد رایج شده، این که خودش و همیشه از شوهرش بالاتر بدون و هی تو سر شوهره بزنه که اگه تو این و داری من مثلا خوشگلم و این حرفها ...!:D
یه سری خانم های زیبا هم هستند که کلا دنبال مرد خوشگل نمیرن دنبال اینکه مردشون حالا شغلش چیه؟در آمدش چقدره؟ و ...
یه سری خانم های زیبا هم هستند که فقط دنبال مردی میرن که فقط انسان باشه !نه ظاهر براشون مهمِ نه پول !

zahra mohsenian

کاربر بیش فعال
ضرب المثلی هست که میگن زن خوشگل واسه مَردُم !
و بالعکسش !

ظواهر جذاب یک شخص اعم از زیبایی بگیر تا پولداری و باباش چند تا ملک داره وو...:D
اینا همش سطحی ِ و ماندگاری نداره !
چون ظاهری و ممکن بعد یه مدتی برات عادی بشه و یا حتی خسته بشی ازش !
حتی ممکن روزی اون زیبایی که بنا بر دلیل بودن باهاش انتخاب کردی از دست بده !
مهم اخلاق خوب طرف مقابلت همین و بس !

زنی که میره یه مرد حالا مثلا بدقیافه رو انتخاب می کنه،
از نظر من 3 حالت بیشتر نداره؛
اصلی ترینش که متاسفانه زیاد رایج شده، این که خودش و همیشه از شوهرش بالاتر بدون و هی تو سر شوهره بزنه که اگه تو این و داری من مثلا خوشگلم و این حرفها ...!:D
یه سری خانم های زیبا هم هستند که کلا دنبال مرد خوشگل نمیرن دنبال اینکه مردشون حالا شغلش چیه؟در آمدش چقدره؟ و ...
یه سری خانم های زیبا هم هستند که فقط دنبال مردی میرن که فقط انسان باشه !نه ظاهر براشون مهمِ نه پول !

موافقم...البته خیلیا چون خودشون زیبایی رو دارن میگن بهش نیاز نداریم دیگه یا میگن مگه ما داشتیم چی نصیبمون شد..