چرا باید ازدواج کرد وقتی میتونیم ازدواج نکنیم!

sajadbo

عضو جدید

مجردی خیلی باحال ترو بهتر از ازدواج کردنه!

جیبت برا خودته هر کار میخوای میکنی از هر جهت آزادی...:D

شهریاری 2

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
ما که دوست دختر نداریم و حق نگاه به نامحرم رو نداریم، راهی جز ازدواج نداریم !!!....

البته منم کم کم دارم به این نتیجه میرسم.
راست میگی!خخخخ
صفا سیتی رو عشقههههههه.....

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ما که دوست دختر نداریم و حق نگاه به نامحرم رو نداریم، راهی جز ازدواج نداریم !!!....

البته منم کم کم دارم به این نتیجه میرسم.
راست میگی!خخخخ
صفا سیتی رو عشقههههههه.....

چه حرفا :D

مگه هرکی تریپ شما نباشه به نامحرم نیگا میکنه و ازدواج نمیکنه:surprised: دوس دخترم داره ینی؟:surprised:

عاقا این توپ افتاده تو زمین ما مال شماست؟:D

سیّد

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درد تنهایی بد دردیه ... خوش بحال اونا که دارن و ازدواج می کنن --- بچه دار شدن اوووووووووووفففففففففففففففففففففف

Mandela.

عضو جدید
فروغ پرسید: " کی ازدواج می کنیم؟! "

گفتم : اگر ازدواج کردیم، دیگر به جای تو باید به قبض های آب و برق و تلفن و قسط های عقب افتاده ی بانک و تعمیر کولر آبی و بخاری و آبگرمکن و اجاره نامه و شغل دوم و سوم و دویدن دنبال یک لقمه نان،از کله ی سحر تا بوق سگ و گرسنگی و جیب های خالی و خستگی و کسالت و تکرار و تکرار و تکرار و مرگ فکر کنم ...

و تو به جای عشق باید به دنبال آشپزی و خیاطی و جارو و شستن و خرید و مهمانی
و نق و نوق بچه و ماشین لباسشویی و جاروبرقی و اتو و فریرز و فریزر و فریزر باشی ...

هر دومان یخ می زنیم!

بیشتر از حالا پیش همیم ولی کمتر از حالا همدیگر رو می بینیم!

نمی توانیم ببینیم ... فرصت حرف زدن با هم را نداریم ؛
در سیاله ی زندگی دست و پا می زنیم ، غرق می شویم
و جز دلسوزی برای یکدیگر کاری از دستمان ساخته نیست ...
" عشق " از یادمان می رود و " گرسنگی " جایش را می گیرد! "

عشق روی پیاده رو | مصطفی مستور

zahra mohsenian

کاربر بیش فعال
اگه کسی بتونه بدون ازدواج روال طبیعی زندگیشو ادامه بده خوب ازدواج نکنه:smile:ولی افراد با تجرن میگن تو سن بالا واقعا به یه همدم نیازه:D

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
فروغ پرسید: " کی ازدواج می کنیم؟! "

گفتم : اگر ازدواج کردیم، دیگر به جای تو باید به قبض های آب و برق و تلفن و قسط های عقب افتاده ی بانک و تعمیر کولر آبی و بخاری و آبگرمکن و اجاره نامه و شغل دوم و سوم و دویدن دنبال یک لقمه نان،از کله ی سحر تا بوق سگ و گرسنگی و جیب های خالی و خستگی و کسالت و تکرار و تکرار و تکرار و مرگ فکر کنم ...

و تو به جای عشق باید به دنبال آشپزی و خیاطی و جارو و شستن و خرید و مهمانی
و نق و نوق بچه و ماشین لباسشویی و جاروبرقی و اتو و فریرز و فریزر و فریزر باشی ...

هر دومان یخ می زنیم!

بیشتر از حالا پیش همیم ولی کمتر از حالا همدیگر رو می بینیم!

نمی توانیم ببینیم ... فرصت حرف زدن با هم را نداریم ؛
در سیاله ی زندگی دست و پا می زنیم ، غرق می شویم
و جز دلسوزی برای یکدیگر کاری از دستمان ساخته نیست ...
" عشق " از یادمان می رود و " گرسنگی " جایش را می گیرد! "

عشق روی پیاده رو | مصطفی مستور

مثلا ازدواج نکنه، این خرجا رو نداره؟

اونی که مجرده، دنبال نون حلال نمیره یا اگه خودش نمیره، باباش نمیره؟

اگرم میخواد تنها زندگی کنه، خرجش خیلی بیشتر از زمانیه که ازدواج کنه.هزینه غذا،مسکن،حمل و نقل و ... یک دختر و یک پسر به تنهایی، خیلی خیلی بیشتر از زمانیه که با هم زندگی کنن.

آخرین ویرایش:

Mandela.

عضو جدید
مثلا ازدواج نکنه، این خرجا رو نداره؟

اونی که مجرده، دنبال نون حلال نمیره یا اگه خودش نمیره، باباش نمیره؟

اگرم میخواد تنها زندگی کنه، خرجش خیلی بیشتر از زمانیه که ازدواج کنه.هزینه غذا،مسکن،حمل و نقل و ... یک دختر و یک پسر به تنهایی، خیلی خیلی بیشتر از زمانیه که با هم زندگی کنن.

وقتی در کشوری به اندازه جمعیت اون کشور، شغل پایدار موجود نیست، سرانه تفریحی و بهداشتی کافی موجود نیست.
و یک فرد باید در شرایط استرس زا و رقابتی بسیار شدید کار کنه تا بتونه صرفا زنده بمونه.

زندگی فردی هم سخت میگذره چه برسه به تشکیل یک خانواده و مسئولیت پذیری فرزندان.

این مشکل از ایران گرفته تا آمریکا و چین و هند و ... گریبان بشر امروزی رو گرفته، چون انسان بی حساب کتاب فقط تکثیر کرده خودش رو !!!

به نظر میاد شما نفستون از جای گرمی بلند میشه و طعم استرس و فشار روانی شدید از دست دادن کار با حقوق کم رو نچشیدین.
بروید کمی با این راننده تاکسی ها، مسئولین خدمات شهری، کارمندهای ساده و ... صحبت کنین که از زندگیشون چطوری لذت میبرن وقتی دو یا سه شیفت برای سیر کردن شکم زن و بچه شون دارن کار میکنن.

یک ادعای خیلی جالبی هم کردین که فرمودین خرج در صورت تشکیل خانواده و داشتن فرزند نسبت به شرایط مجردی پایین تر میاد.
میشه اینارو با آمار و ارقام هم برای ما ثابت کنین.
فقط مثل هم مسلک هاتون من رو به ناکجا آباد برای مطالعه پاس ندین.

با عدد و رقم نشون بدین یک فرد مجرد خرجش بیشتر هست، مطمئنا اگر درست بگین من میپذیرم و میگم این کاربر محترمه نظرش در اینجا قابل ارزش گذاری هست.

البته این رو هم باید تاکید کنم که صرفا وضع اقتصادی خود باعث یک زندگی موفق نمیشه، جنبه های روانی و اخلاقی هم بسیار موثرند، اما فقر و استرس شدید فضای رقابتی در زندگی میتواند همه چیز رو تحت شعاع خودش قرار دهد.

آخرین ویرایش:

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
وقتی در کشوری به اندازه جمعیت اون کشور، شغل پایدار موجود نیست، سرانه تفریحی و بهداشتی کافی موجود نیست.
و یک فرد باید در شرایط استرس زا و رقابتی بسیار شدید کار کنه تا بتونه صرفا زنده بمونه.

زندگی فردی هم سخت میگذره چه برسه به تشکیل یک خانواده و مسئولیت پذیری فرزندان.

این مشکل از ایران گرفته تا آمریکا و چین و هند و ... گریبان بشر امروزی رو گرفته، چون انسان بی حساب کتاب فقط تکثیر کرده خودش رو !!!

به نظر میاد شما نفستون از جای گرمی بلند میشه و طعم استرس و فشار روانی شدید از دست دادن کار با حقوق کم رو نچشیدین.
بروید کمی با این راننده تاکسی ها، مسئولین خدمات شهری، کارمندهای ساده و ... صحبت کنین که از زندگیشون چطوری لذت میبرن وقتی دو یا سه شیفت برای سیر کردن شکم زن و بچه شون دارن کار میکنن.

یک ادعای خیلی جالبی هم کردین که فرمودین خرج در صورت تشکیل خانواده و داشتن فرزند نسبت به شرایط مجردی پایین تر میاد.
میشه اینارو با آمار و ارقام هم برای ما ثابت کنین.
فقط مثل هم مسلک هاتون من رو به ناکجا آباد برای مطالعه پاس ندین.

با عدد و رقم نشون بدین یک فرد مجرد خرجش کمتر هست، مطمئنا اگر درست بگین من میپذیرم و میگم این کاربر محترمه نظرش در اینجا قابل ارزش گذاری هست.

البته این رو هم باید تاکید کنم که صرفا وضع اقتصادی خود باعث یک زندگی موفق نمیشه، جنبه های روانی و اخلاقی هم بسیار موثرند، اما فقر و استرس شدید فضای رقابتی در زندگی میتواند همه چیز رو تحت شعاع خودش قرار دهد.

این چیزی که من گفتم، در سطح کلان جامعست.بر اساس درک خودمه از جامعه نه یک محاسبات روش تحقیقیه آکادمیک.بدیهیم هست.هزینه یک خانواده 4 نفره که همه افراد در کنار هم زندگی میکنن، کمتر از هزینه ایه که هر کدوم از این 4 نفر، به تنهایی زندگی کنن که در اینصورت مصرفشون بیشتره.چون وقتی ازدواج صورت میگیره، نوعی شراکت ایجاد میشه که همه این مصارف و هزینه ها، کاهش پیدا خواهد کرد.

ازدواج بر اساس نیاز جنسی و عاطفی شکل میگیره.هر انسان بالغ و سالمی، قاعدتا باید میل به ازدواج داشته باشه.(بعد ها میل به فرزند دار شدن هم همینه.اونم یه نیازه که زن و مرد به واسطش تصمیم میگیرن فرزند دار شن.)ارتباطات خارج از ازدواج بخاطر نیاز عاطفی و جنسی و یا حتی گرایش به نگهداری حیوانات خانگی بخاطر نیاز عاطفی که طرف حاضر میشه ماهی حداقل 1.5 میلیون براش هزینه کنه از جمله همین صورتهای دیگشه.

حالا کار نداریم کسی که واقعا تقوا در پیش میگیره چه دختر و چه پسر (که به نظرم دختر ها اگر بخوان در این زمینه قدرت بیشتری دارن)و انقدر روی خودش به واسطه قدرت ایمانش تسلط پیدا میکنه که میتونه هم ازدواج نکنه و هم به صورتهای دیگه نیفته، با عموم مردم متفاوتن.

شاید در ظاهر جامعه ما نرخ ازدواج پایین اومده باشه و شاید به نظر کم هزینه تر بیاد، اما در واقع؛

هزینه ارتباطات خارج از ازدواج با جنس مخالف، اعم از واقعی و عینی تا مجازی، تلفنی و چتی؛هزینه مالی و احساسی که افراد میپردازن تا این ارتباطات موقت رو حفظ کنن.

هزینه های روانی خود افراد در مواجهه با این نوع ارتباطات پنهانی

هزینه های روانی یا جنسی ناشی از نداشتن تعهد

هزینه های ناشی از استرس و تنش وارده به فرد بخاطر ترس لحظه به لحظه از دست دادن رابطه

هزینه های بیماری های روانی و جسمی ناشی از این روابط که شاید همون موقع یا شایدم مدت ها بعد اثرشو نشون بده

وقتی یک پسر یا دختر ازدواج میکنه،چه خونه پدریه خودش باشه، چه خونه پدر همسرش باشه، چه هر مکان عمومی دیگه ای، یک نوع رسمیت و پذیرش همگانی خواهد داشت.این پذیرش همگانی، در درجه اول برای خود فرد ایجاد آرامش میکنه.پذیرشی که تا مادامی که زن و شوهر با هم هستند، وجود خواهد داشت.خیلی از نگرانی ها و استرس های مسخره ای که جوونا به واسطه تجرد تجربه میکنن، از بین خواهد رفت.

اگر خود جوونا و خود خونواده ها،هزینه های اولیه ازدواج رو بیخودی سخت نگیرن و حاضر شن حتی اگر جوونا قدرت خرید مسکن ندارن، با هم ازدواج کنن، این فقر و استرسی که بهش اشاره کردین، خیلی خیلی کمتر از وضعیت فعلی جامعه خواهد بود.لزومی نداره همون بدو ازدواجشون بچه دار شن یا فرزندان زیادی داشته باشن!اول همین جمعیت فعلی...بعدا تصمیم بگیرن که بچه داشته باشن یا نداشته باشن یا هرچند تا که میخوان داشته باشن.

اون سه شیفت کار کردن هم بخش اعظمیش بخاطر خوی مصرفگراییه که از قبل ازدواج شکل گرفته!زنه حاضره واسه اینکه حتما فلان چیزو بخره، شوهرشو در 24 ساعت، 1 ساعت هم مفید نبینه.این وسط بخش وسیعی از نیاز هاشون که اصلا بخاطرش ازدواج کردن، همچنان باقی خواهد موند.قویا به اقتصاد فرهنگی در جامعه اعتقاد دارم.

Mandela.

عضو جدید
هزینه ارتباطات خارج از ازدواج با جنس مخالف، اعم از واقعی و عینی تا مجازی، تلفنی و چتی؛هزینه مالی و احساسی که افراد میپردازن تا این ارتباطات موقت رو حفظ کنن.

هزینه های روانی خود افراد در مواجهه با این نوع ارتباطات پنهانی

هزینه های بیماری های روانی و جسمی ناشی از این روابط که شاید همون موقع یا شایدم مدت ها بعد اثرشو نشون بده

اون سه شیفت کار کردن هم بخش اعظمیش بخاطر خوی مصرفگراییه که از قبل ازدواج شکل گرفته!زنه حاضره واسه اینکه حتما فلان چیزو بخره، شوهرشو در 24 ساعت، 1 ساعت هم مفید نبینه.این وسط بخش وسیعی از نیاز هاشون که اصلا بخاطرش ازدواج کردن، همچنان باقی خواهد موند.قویا به اقتصاد فرهنگی در جامعه اعتقاد دارم.

خوب بله شما تعریف متفاوتی از زندگی مجردی داری !!!
اینکه فرد مجرد بره برای خودش خونه مستقل بگیره، هر چند ماه یک بار دوست دختر عوض کنه و مدام براش کادو بخره و... معلومه خرجش نسبت به زندگی در نزد پدر و مادرش میره بالاتر.

این زندگی مجردی قشر مرفه هست، گرامی.
وگرنه خودتون هم نوشتین یک خانواده چهار نفره زندگی هرکدومشون از حالت استقلالی کمتره.

اما به این معنی نیست که یک پسری که الان داره تو خونه پدرش و در یک اتاق زندگی میکنه، اگر بره ازدواج کنه و کلی هزینه اجاره خانه و برق و آب و .. رو هم بده هزینه اش میاد پایین.
مگر اینکه سبک زندگی مجردی عیانی با تفاسیر شمارو داشته باشه که مورد بحث من اینجور زندگی های مجردی نیست.

قبل از اینکه بیشتر بحث رو باز کنم، باید یک چیز برام روشن بشه، ببینم با چه انسانی طرف هستم.

میشه لطف بفرمایید اگر متاهل هستین بگین درآمد خودتون و همسرتون چقدره در ماه؟
اگر هم متاهل نیستین، درآمد پدر و مادر گرام چقدر است؟

این چیزارو از جهت تجسس نمیپرسم، شما یک چیزایی در مورد مصرف گرایی داری میگی که با آنچه من در میان مردم برای جور کردن حداقل های زندگی میبینم جور در نمیاد.
یک آدمی هم که خودش در رفاه هست نمیتونه زندگی دیگران رو قضاوت کنه و بگه اونا مصرف گرا هستن.

فقر تنها چیزی هست که اگر دنیایی کتاب در موردش خونده باشی و هزاران آدم رو هم دیده باشی، تا خودت تجربه اش نکنی، یک صدمش رو هم نمیتونی بفهمی.

برای همین انقدر تاکید دارم بدونم شما چه تو سطحی از رفاه هستین که اینجوری فرمایش میکنین.

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
خوب بله شما تعریف متفاوتی از زندگی مجردی داری !!!
اینکه فرد مجرد بره برای خودش خونه مستقل بگیره، هر چند ماه یک بار دوست دختر عوض کنه و مدام براش کادو بخره و... معلومه خرجش نسبت به زندگی در نزد پدر و مادرش میره بالاتر.

این زندگی مجردی قشر مرفه هست، گرامی.
وگرنه خودتون هم نوشتین یک خانواده چهار نفره زندگی هرکدومشون از حالت استقلالی کمتره.

اما به این معنی نیست که یک پسری که الان داره تو خونه پدرش و در یک اتاق زندگی میکنه، اگر بره ازدواج کنه و کلی هزینه اجاره خانه و برق و آب و .. رو هم بده هزینه اش میاد پایین.
مگر اینکه سبک زندگی مجردی عیانی با تفاسیر شمارو داشته باشه که مورد بحث من اینجور زندگی های مجردی نیست.

قبل از اینکه بیشتر بحث رو باز کنم، باید یک چیز برام روشن بشه، ببینم با چه انسانی طرف هستم.

میشه لطف بفرمایید اگر متاهل هستین بگین درآمد خودتون و همسرتون چقدره در ماه؟
اگر هم متاهل نیستین، درآمد پدر و مادر گرام چقدر است؟

این چیزارو از جهت تجسس نمیپرسم، شما یک چیزایی در مورد مصرف گرایی داری میگی که با آنچه من در میان مردم برای جور کردن حداقل های زندگی میبینم جور در نمیاد.
یک آدمی هم که خودش در رفاه هست نمیتونه زندگی دیگران رو قضاوت کنه و بگه اونا مصرف گرا هستن.

فقر تنها چیزی هست که اگر دنیایی کتاب در موردش خونده باشی و هزاران آدم رو هم دیده باشی، تا خودت تجربه اش نکنی، یک صدمش رو هم نمیتونی بفهمی.

برای همین انقدر تاکید دارم بدونم شما چه تو سطحی از رفاه هستین که اینجوری فرمایش میکنین.

اون پسریا دختری که داره خونه پدرش در یک اتاق زندگی میکنه، هزینه سلامتش چقدره؟

هزینه سلامت روانی و جسمیش چقدره؟

چه اتفاقی میفته که مطب پزشک و بیمارستان های ما پر جوونه که کلکسیونی از بیماری ها توشون دیده میشه؟چه اتفاقی میفته که جوون به ظاهر سالم، شب میخوابه و صبح بر اثر مرگ ناگهانی دیگه بیدار نمیشه؟

مردم ما که از نظر تغذیه عموما کم ندارن هیچ، زیادم دارن!چاقیو دیابتو فشار خونو...این یعنی خداروشکر اکثریت متوسط جامعه، از نظر رسیدن خوراک، فقر ندارن.چرا انقدر که نگران قبض آب و برقی که برای دو نفر هستیم،(که واقعا در ماه بیشتر از 30 هزار تومن نمیشه در تهرانشو میگم با فرض اینکه همه چی تو خونت اعم از تلویزیون ال ای دیو یخچالو گازو ماشین لباسشویی داشته باشی) نگران سلامت روحی و جسمی افراد نیستیم؟

اصلا چرا باید همه دختر پسرایی که ازدواج میکنن، بالافاصله عروسی بگیرن و برن خونه مستقل؟چه اشکالی داره چند سال کار کننو پس انداز کنن، هروقت شرایطشون بهتر شد عروسی بگیرنو برن خونه خودشون؟چطور پدر مادرا حاضرن دختر یا پسرشون تن به رابطه نادرست بده، یا حتی اگر اهلش نبود این فشاری که روش هست رو تحمل کنه و آسیبشو ببینه، اما حاضر نیستن همون دختر یا پسرشون، آزادانه با ازدواج بتونه با همسرش رفتو آمد داشته باشه.

همه افتخارشون اینه که پسرم یا دخترم لیسانسه،فوق لیسانسه، دکتراست.الحمدالله غذاشم که خوبه.لباسشم که مناسبه.سرشم به کار خودشه.یا درس میخونه یا گوشیش دستشه.آزارش به کسی نمیرسه!قربون بچم برم.

همش ظواهر!!!

چقدر از بیماری هایی که بعد از ازدواج خودشو نشون میده، ناشی از آسیب هاییه که فرد قبل ازدواج متضررش شده.کلید همه بیماری ها همین عدم آرامش روانی و استرسیه که جوونا بخش مهمیشو بخاطر مقاومت بیجا در برابر ازدواج متحمل میشن.

آخرین ویرایش:

Mandela.

عضو جدید
مردم ما که از نظر تغذیه عموما کم ندارن هیچ، زیادم دارن!چاقیو دیابتو فشار خونو...این یعنی خداروشکر اکثریت متوسط جامعه، از نظر رسیدن خوراک، فقر ندارن.چرا انقدر که نگران قبض آب و برقی که برای دو نفر هستیم،(که واقعا در ماه بیشتر از 30 هزار تومن نمیشه در تهرانشو میگم با فرض اینکه همه چی تو خونت اعم از تلویزیون ال ای دیو یخچالو گازو ماشین لباسشویی داشته باشی) نگران سلامت روحی و جسمی افراد نیستیم؟

چاقی و دیابت و فشار خون بالا نشان از وضعیت مطلوب خوراک مردم ما نیست.
نشان از فقر خوراکی هاست.

یک غذای سالم در کنار سبزی و میوه و لبنیات برای هر نفر بالای 20 هزار تومان در هر وعده در میاد.
ولی یک ساندویچ سوسیس بدون سبزی و میوه میشه 5 هزار تومان.

اکثر مشکلات فشار و چربی و ... به خاطر خوردن فست فودهای بی کیفیت و عموما ارزان هستند نه به خاطر خوردن غذاهای با کیفیت و لبنیات و سبزیجات گرانقیمت !!!

یک فرمایشاتی میکنین آدم میمونه چی بگه.

قبض آب و برق و گاز ماهانه برای یک خانواده دو نفره اونطور که من حساب کردم حداقل و در کمترین حالت مصرف بالای 100 هزار تومان در میاد.
میشه از فیش هاتون عکس بندازین ما ببینیم، ماشالله خیلی کم مصرف هستین در مجموع سی هزار تومان !!!

من با درآمد ماهی 1.4 میلیون به شدت به مشکل خورده ام، هزینه رفت و آمد و غذای روزانه و گاهی محل اقامت موقتم، 80 درصد این هزینه رو از بین میبره.
اونوقت بخوام یک نفر دیگه رو هم بیارم کنار خودم، با پس اندازی که باهاش یک لونه زنبور هم نشه اجاره کرد.

از نظر من یک زندگی با کیفیت نصفه و نیمه مجردی، شرف داره به یک زندگی بی کیفیت متاهلی که فقط ازدواج کنی که ازدواج کرده باشی و چند انسان دیگر رو به این چرخه بدبختی اضافه کنی.

عطای نیازهای جنسی رو هم به لقایش بخشیده ایم با این وضعیت جامعه تابو زده که نود درصد ازدواج هاش با انگیزه جنسی صورت میگیره.

آخرین ویرایش:

لیمویی

عضو جدید
کاربر ممتاز
ازدواج واقعا خوبه ... ارامشی که بوجود میاره البته اگر انتخاب درست باشه با چیز دیگه ای نمیشه به دست اورد...
ازدواجم مثل هر چیز دیگه ای به دو طرفی بستگی داره که میخوان کنار هم باشن و بقیه زندگی رو با هم، هم مسیر باشن...
اگه واقعا درست انتخاب کنیم و کسی رو بیاریم کنار خودمون که باهامون هم مسیر هست و واقعا دوستش داشته باشیم( دوست داشتن و عشق دو طرفه که برای *وجود* هم کنار هم باشیم) مطمئنا توقعات هم میاد پایین تر...
پیوند روحی و عاطفی که از طریق ازدواج بوجود میاد مسلما از هیچ طریق دیگه ای بین دو نفر دختر و پسر به وجود نمیاد..
یه عده هم که میرن فقط دنبال روابط نامشروع مطمئنا میدونن که ارامشی ندارن هر روز با یکی بودن و چشم و دل ادم دنبال این و اوون بودن تو خیابونو محیط کار و غیره فقط ارامش رو از ادم میگیره و از اون زندگی که باید بکنه و پیشرفتی که باید داشته باشه ادم رو دور میکنه...
مسلما همگی تو همین جوونی نمی مونیم...وقتی از سنمون بگذره و بشه بهمون گفت مسن...دلمون خونواده و بچه و آرامش و گرما و صفا و عشق خونه رو میخواد.....

Mandela.

عضو جدید
معمولا زن ها خواستار ازدواج اند.
مستبدانه و دیوانه وار می خواهند ازدواج کنند.

مردها انگار ازدواج را متحمل میشوند، مثل شروع یک کار جدید، زندگی جدید را شروع میکنند.
قوانینش را مثل بچه ای که درسش را یاد میگیرد، با غرغر می آموزند.

از آنجایی که انتظار چندانی از ازدواج ندارند، از آن نا امید نمیشوند و حتی اگر ناموفق باشند، نمیخواهند تمامش کنند.

مثل چسبیدن به کاری که برایتان لذت بخش نیست ولی در پایان ماه نیازتان را تامین میکند.

در مورد زن ها ماجرا متفاوت است.

مردها مثل هم اند، زن ها مثل هیچکس

کریستین بوبن - غیر منتظره

لیمویی

عضو جدید
کاربر ممتاز

مردها انگار ازدواج را متحمل میشوند، مثل شروع یک کار جدید، زندگی جدید را شروع میکنند.

از آنجایی که انتظار چندانی از ازدواج ندارند، از آن نا امید نمیشوند و حتی اگر ناموفق باشند، نمیخواهند تمامش کنند.

مثل چسبیدن به کاری که برایتان لذت بخش نیست ولی در پایان ماه نیازتان را تامین میکند.

:huh: نه همه مردها هم مثل هم نیستن...هستن مردایی که هنوز عشق ... دوست داشتن ... زن... ازدواج براشون معنا داره
چه دید منفی و بدی داشته نویسنده ..

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز

جالبه شما میگفتی کتابهای صادق هدایت نباید خونده بشه ولی هر چیز منفی گرایی از خارجیا رو میایید اینجا به خورد بقیه میدید.

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
امتحانش مجانی هست، شما میتونین به مرد مد نظرتون بگین من تمامی خواسته هایی که ازم دارید رو بدون ازدواج رسمی فراهم میکنم.
ببینیم تا چه حدی میگن نه حتما باید ازدواج رسمی کنیم.

البته من بحثی با مردهایی که از ترس گناه و ... تن به ازدواج میدن ندارم.
این صحبت در مورد جامعه ای نوشته شده که داشتن روابط مشابه ازدواج رسمی، بار سنگین گناه را بر دوش مرد نیاندازد.

در واقع چالش اصلی که اینجا مطرح میشه این هست:

اگر ازدواج غیر رسمی (مشابه ازدواج سفید) از منظر عقیدتی گناه محسوب نشه، مردها بیشتر تمایل دارند روابط غیر رسمی و آزاد داشته باشند یا روابط رسمی و سنتی؟

ی
ادمه یه مطلب خونده بودم از گفته های یک پسر خارجی....گفته بود من همیشه روابط آزاد داشتم.....ولی هرکاری میکردم ارضانمیشدم (روحی) و همش حریص تر میشدم!. و ذهنم مشوش.... یکبار با خودم تصمیم گرفتم ترک کنم و ترک کردم...و به آرامش رسیدم....بعدها که ازدواج کردم، از اینکه خیلی از زنهایی که باهاشون رابطه داشتم رو ول کردم (چون اونا فکرمیکردن من باهاشون ازدواج میکنم) عذاب وجدان داشتم و همیشه ازاینکه خانم منم اگر مثل اونا بود وحشت داشتم (منظورش اینه خانم خودمو حجای اونا تصور میکردم ناراحت میشدم و کلاً متوجه کار بد خودش و اون زن ها شده بود)

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
امتحانش مجانی هست، شما میتونین به مرد مد نظرتون بگین من تمامی خواسته هایی که ازم دارید رو بدون ازدواج رسمی فراهم میکنم.

این صحبت در مورد جامعه ای نوشته شده که داشتن روابط مشابه ازدواج رسمی، بار سنگین گناه را بر دوش مرد نیاندازد.

اگر ازدواج غیر رسمی (مشابه ازدواج سفید) از منظر عقیدتی گناه محسوب نشه، پسرها بیشتر تمایل دارند روابط غیر رسمی و آزاد داشته باشند یا دخترها و چرا؟

خدا رو شکر انسان انقدر قدرت نداره که بتونه مبنای خوب و بد، گناه و ثواب واساس کل نظام هستی که در قدرت لایزال الهی هست رو تغییر بده یا از بین ببره.

نهایت کاری که میتونه کنه، اینه که در زندگی فردی خودش، یه سری تعاریف من درآوردی بدون درنظر گرفتن خالق و اصول اخلاقی زندگی تعریف کنه، که اونم از نظر خدا دور نمیمونه و یه روزی باید حسابشو پس بده.

ان الباطل کان زهوقا...

ازدواج سفید اصلا ازدواج نیست!بهتره اسمشو بزارن هم خانگی یا هم بالینی یا هم بارگی!چیزی که در همه ادیان به عنوان ازدواج و تشکیل خانواده یاد میشه، ازدواجی رسمی و مشروعه، که اعلان عمومی خواهد شد.
نسل پاک از دامان انسان های پاک، در همه ادیان به عنوان یک ارزش و هنجار انسانی تلقی میشه و هیچ انسانی همچین اراده ای نخواهد داشت که بتونه در برابر قدرت الهی اساس این هنجارو از بین ببره.

اشهد انک کنت نورا فی الاصلاب الشامخه و الارحام المطهره...

امام حسین با این همه عظمت و جایگاهی که پیش خداوند دارن، در زیارت وارثشون دقیقا به همین نکته اشاره میشه.

تقریبا میگن از آغاز خلقت تا زمان خلقت امام هفت هزار سال میگذره.به پاکی هفت هزار سال نسل پاک...هیچ چیزی در این دنیا تصادفی نخواهد بود.

آخرین ویرایش:

لیمویی

عضو جدید
کاربر ممتاز

اگر ازدواج غیر رسمی (مشابه ازدواج سفید) از منظر عقیدتی گناه محسوب نشه، پسرها بیشتر تمایل دارند روابط غیر رسمی و آزاد داشته باشند یا دخترها و چرا؟

کسی که متوجه باشه انسانیت و احترام به انسان بودن یعنی چی ... هر چیزی رو تو چهارچوب درست خودش قبول میکنه...
مسلما سگ و گربه نیستیم که ......................................................................
کسی که میره سراغ ازدواج سفید و.... از نظر من انسانیت و احترام به طرف مقابلش و حتی خودش به عنوان انسان رو فراموش کرده.....
گربه رو دیدین؟ گربه های نر راحت با ماده ها جفت گیری میکنن....بعدم میرن سراغ بعدی.... مسلما حیوون نیستیم!

حرفی که من میزنم در مورد انسان ها هست....کسایی که میفهمن انسان هستن! عشق و دوست داشتن و پایبندی و تعهد رو متوجه میشن...احترام رو متوجه هستن... میخوان انسانی و درست زندگی کنن...اگر پست قبلمم میخوندین بهتر متوجه میشدین...

لیمویی

عضو جدید
کاربر ممتاز
ی
ادمه یه مطلب خونده بودم از گفته های یک پسر خارجی....گفته بود من همیشه روابط آزاد داشتم.....ولی هرکاری میکردم ارضانمیشدم (روحی) و همش حریص تر میشدم!. و ذهنم مشوش.... یکبار با خودم تصمیم گرفتم ترک کنم و ترک کردم...و به آرامش رسیدم....بعدها که ازدواج کردم، از اینکه خیلی از زنهایی که باهاشون رابطه داشتم رو ول کردم (چون اونا فکرمیکردن من باهاشون ازدواج میکنم) عذاب وجدان داشتم و همیشه ازاینکه خانم منم اگر مثل اونا بود وحشت داشتم (منظورش اینه خانم خودمو حجای اونا تصور میکردم ناراحت میشدم و کلاً متوجه کار بد خودش و اون زن ها شده بود)

هر چیزی که بر خلاف فطرت پاک بشر باشه بعدش چنین پشیمونی هم به بار میاره...
خدا اگر میگه ازدواج کنین رسمی.... به خاطر اینه که واقعا احترام و شان انسانی خودمون و بقیه رو رعایت کنیم....نه مثل حیوونا کنار هم باشیم بعد بریم مدام سراغ این و اون...
انصافا خدا خودش میدونه چی خلق کرده و چه جوری با حفظ شانش میتونه نیازهاش برطرف بشه....
ازدواج ارامش روحی به ادم میده....منم تو پست قبلیم گفتم که اگر درست انتخاب کنیم و با یکی مشابه و دلخواه خودمون هم مسیر بشیم....
نه که هر روز با یکی باشیم....
مرسی از مطلبت دخملی;)

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
دوستان چرا اینقدر جواب هایی که میدین پرت هست؟

من نگفتم این کار اخلاقی هست یا غیراخلاقی، نگفتم ازدواج سفید خوب هست یا بد !!

یک کم نوشته هارو با سعه صدر بیشتری بخونین، بعدا روی منبر اخلاق برین.

سئوال من واضح بود:

اگر ازدواج غیر رسمی (مشابه ازدواج سفید) از منظر عقیدتی گناه محسوب نشه:

مردها در مقایسه با زن ها بیشتر تمایل دارند روابط غیر رسمی و آزاد داشته باشند یا روابط رسمی و سنتی؟

لطفا شعائر اخلاقی و مذهبی واسه من ندین، از نظر جنسیتی فکر میکنین اکثریت مردها در مقایسه با اکثر زن ها به کدام نوع رابطه تمایل دارند و چرا؟
چه با شناختی که از مردهای ایرانی دارید، چه با شناختی که از مردهای جهان دارید.

فقط نظرتون رو به همین پرسش بگین که مثلا من فکر میکنم اکثر مردها ازدواج رسمی و دائمی رو از روابط موقت بیشتر دوست دارند.
و فرقی در دوست داشتن مرد و زن نیست. و به هیچ وجه زن ها روابط دائمی و ازدواج رو بیشتر دوست ندارند.

الزَّانِي لاَ يَنكِحُ إِلَّا زَانِيَةً أَوْ مُشْرِكَةً وَالزَّانِيَةُ لاَ يَنكِحُهَا إِلَّا زَانٍ أَوْ مُشْرِكٌ وَحُرِّمَ ذلِكَ عَلَي الْمُؤْمِنِينَ.(نور 3)

"آگاه باشيد كه زنان زناكار جز با مردان زناكار، و مردان زناكار جز با زنان زناكار، و مردان مومن جز با زنان مومن و زنان مومن جز با مردان مومن، ازدواج نمي‌كنند.

پاورقی:خداوند با تاکید هر 4 تا دسته رو مطرح میکنه.

soroor_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
الزَّانِي لاَ يَنكِحُ إِلَّا زَانِيَةً أَوْ مُشْرِكَةً وَالزَّانِيَةُ لاَ يَنكِحُهَا إِلَّا زَانٍ أَوْ مُشْرِكٌ وَحُرِّمَ ذلِكَ عَلَي الْمُؤْمِنِينَ.(نور 3)

"آگاه باشيد كه زنان زناكار جز با مردان زناكار، و مردان زناكار جز با زنان زناكار، و مردان مومن جز با زنان مومن و زنان مومن جز با مردان مومن، ازدواج نمي‌كنند.

پاورقی:خداوند با تاکید هر 4 تا دسته رو مطرح میکنه.
یعنی میگی اگه آقا به خانمش(یا عکسش) خیانت کرده و به عبارتی زناکرده....الزاما خانم هم زناکاره؟

omid_008

عضو جدید
[FONT=&quot]من خودم در سن 22 سالگی مخالف ازدواج بودم و دید منفی نسبت به این موضوع که ناشی از شرایط جامعه بود داشتم ولی هر چی سنم گذشت و با دیدن اطرافیانم و افرادی که دور و برم بودن دیدم ادم نیاز به شریک داره و فرزند . ادم مثلا درخت می مونه و همسر و فرزند مثل ریشه . ریشه باعث می شه در مقابل تندباد های حوادث که همه در بر می گیره مقاوم تر بکنه . انگیزه ای برای جلو رفتن . همه که جوون نمی مونن . دوره میانسالی و پیری هم هست . اونجاس که ادم هر چی کاشته برداشت می کنه . چقدر به همسر و بچه هاش توجه داشته و مراقب شون بوده . بعد می تونه از وجودشون در کنارش لذت ببره . مثل باغبانی که به باغچه ای که کاشته نگاه می کنه .[/FONT]
[FONT=&quot]در جا زدن تو هر مرحله ای ادم رو خسته می کنه .[/FONT][FONT=&quot][/FONT]

soroor_20

عضو جدید
کاربر ممتاز

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
یعنی میگی اگه آقا به خانمش(یا عکسش) خیانت کرده و به عبارتی زناکرده....الزاما خانم هم زناکاره؟

نمیشه اینو با قطعیت در مورد همه افراد گفت.ممکنه فرد با همسرش آزموده بشه.

اما آقای Mandela خیلی داره سعی میکنه که بگه همه مردا دنبال یه چیزن.در صورتی که خداوند تو قرآن میگه هرکی از مدل خودش...

اینکه نگاه داشتن به ناموس دیگران رو امنیت ناموس خود آدم اثر داره هم درسته.

امام صادق ـ علیه السلام ـ فرمود : در زمان حضرت موسی ـ علیه السلام ـ مردی با زنی زنا کرد وقتی به خانه خویش آمد ، مردی را با زن خود دید، آن مرد را نزد حضرت موسی آورد و از او شکایت کرد. در آن لحظه جبرئیل بر آن حضرت نازل شد و گفت : هر کس به ناموس دیگران تجاوز کند به ناموسش تجاوز کنند. حضرت موسی به آن دو فرمود : با عفت باشید تا ناموستان محفوظ بماند.