پیمان ابدی به ابدیت پیوست

sayyah archi

عضو جدید
کاربر ممتاز
الان که مینویسم هنوز باورم نمیشه که بزرگترین بدلکار کنونی ایران پیمان ابدی دیگه نیست اصل خبر اینه: «پيمان ابدي» بدلكار تلويزيون جان باخت خبرگزاري فارس: پيمان ابدي بدلكار ايراني سريال تلويزيوني «هشدار براي‌ كبري‌ 11» بر اثر سانحه رانندگي هنگام فيلمبرداري درگذشت. به گزارش خبرنگار فارس، اين بدلكار امروز حين انجام عمليات بدلكاري در تله‌فيلم «چشم‌هاي نامحسوس» در شش كيلومتري جاده كن درگذشت. وي مشغول اجراي حركات نمايشي در يك اتوبوس، بود كه اتوبوس پس از واژگوني منفجر شده و پيمان ابدي جان باخت. جسد اين هنرمند هم‌اكنون در پاسگاه كن است. ابدي يكي از بدلكاران موفق سريال آلماني «هشدار براي‌ كبري‌ 11» بود. وي در سال 85 به ايران بازگشت و به آموزش بدلكاري مي‌پرداخت. اين بدلكار حرفه‌اي در سال 85 در مصاحبه‌اي با فارس گفته بود: بيشتر از شش ماه است كه به ايران آمده‌ام و آموزش بدلكاري مي‌دهم. اما اگر به تازگي شنيده مي‌شود كه آمدم و يك كارهاي را انجام مي‌دهم دليل اصلي‌اش اين بود كه نمي‌خواستم به عنوان يك بدلكار فقط براي كارگردان‌ها كار كنم. بلكه مي‌خواستم اصول، قوانين و فرهنگ حرفه بدلكاري را ارائه و توسعه بدهم. براي آشنايي و آموزش آنچه خودم در آلمان آموختم زمان لازم بود. خبر گزاری فارس http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8802161425 __________________

امیر Amir

عضو جدید
الان که مینویسم هنوز باورم نمیشه که بزرگترین بدلکار کنونی ایران پیمان ابدی دیگه نیست اصل خبر اینه: «پيمان ابدي» بدلكار تلويزيون جان باخت خبرگزاري فارس: پيمان ابدي بدلكار ايراني سريال تلويزيوني «هشدار براي‌ كبري‌ 11» بر اثر سانحه رانندگي هنگام فيلمبرداري درگذشت. به گزارش خبرنگار فارس، اين بدلكار امروز حين انجام عمليات بدلكاري در تله‌فيلم «چشم‌هاي نامحسوس» در شش كيلومتري جاده كن درگذشت. وي مشغول اجراي حركات نمايشي در يك اتوبوس، بود كه اتوبوس پس از واژگوني منفجر شده و پيمان ابدي جان باخت. جسد اين هنرمند هم‌اكنون در پاسگاه كن است. ابدي يكي از بدلكاران موفق سريال آلماني «هشدار براي‌ كبري‌ 11» بود. وي در سال 85 به ايران بازگشت و به آموزش بدلكاري مي‌پرداخت. اين بدلكار حرفه‌اي در سال 85 در مصاحبه‌اي با فارس گفته بود: بيشتر از شش ماه است كه به ايران آمده‌ام و آموزش بدلكاري مي‌دهم. اما اگر به تازگي شنيده مي‌شود كه آمدم و يك كارهاي را انجام مي‌دهم دليل اصلي‌اش اين بود كه نمي‌خواستم به عنوان يك بدلكار فقط براي كارگردان‌ها كار كنم. بلكه مي‌خواستم اصول، قوانين و فرهنگ حرفه بدلكاري را ارائه و توسعه بدهم. براي آشنايي و آموزش آنچه خودم در آلمان آموختم زمان لازم بود. خبر گزاری فارس http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8802161425 __________________

خوب...هر فرازی نشیبی داره...من که نه میشناسمش...نه عزیز من بوده که ناراحت بشم...اما آخر کارهای خطرناک همینه...

حالا میخواد اون کار با 100تا فرمول و محاسبه ریاضی و هندسی و فیزیکی برپا شده باشه چه بصورت دیمی.

Amir.D

عضو جدید
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: تلويزيون و راديو

در پي درگذشت پيمان ابدي هنگام اجراي يكي از صحنه‌هاي اكشن تله‌فيلم «چشم‌هاي نامحسوس»، دستيار كارگردان و برنامه‌ريز اين تله‌فيلم (مسعود حقي) گفت: پيمان ابدي هميشه طراحي صحنه‌هاي اكشن فيلم‌هايش را خودش انجام مي‌داد و در اين تله فيلم نيز هر امكاني كه مي‌خواست، تقديمش مي‌كرديم.
مسعود حقي و بهمن دان(بازيگر) كه ابدي به جاي بدل او در فيلم «چشم‌هتي نامحسوس» نقش آفريني كرده است در گفت‌وگو با خبرنگار سرويس تلويزيون خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) درباره‌ي حادثه‌ي كه منجر به درگذشت پيمان ابدي شد سخن گفتند.
حقي درباره‌ي امكانات بدلكاري كه از طرف گروه فيلمسازي «چشم‌هاي نامحسوس» در اختيار گروه بدلكاري و پيمان ابدي قرار گرفته بود، افزود: اگر شادروان ابدي احتمال مي‌داد كه انجام عملي يك درصد ايمني ندارد، خودش اين كار را انجام نمي‌داد. در صحنه‌ي انفجار اتوبوس هم به او گفتيم كه سقوط اتوبوسي آتش گرفته به دره تا به حال در ايران اجرا نشده است اما زنده ياد ابدي گفت مي‌خواهم بدعت گذار در ايران باشم.
او با اشاره به صحنه‌ي مربوط به حادثه گفت: قرار بود او كوكتلمولوتوفي را روشن كند و داخل اتوبوس بيندازد و سپس از آن بيرون بپرد. بار اول فندك عمل نكرد و تا شادروان ابدي خم شد تا كوكتلمولوتوف را بردارد و روشن كند، اتوبوس به انتهاي مسير رسيده بود. او دير خود را از اتوبوس پرت كرد، قرار بود اين وسيله نقليه در دره پايين بيفتد، اما روي سينه پيمان توقف كرد و مواد منفجره عمل كردند. او تكه تكه شد .ما نمي‌توانستيم برايش كاري انجام دهيم و نمي‌دانستيم بايد چه كار كنيم.
حقي با اشاره به عملكرد ابدي در «چشم‌هاي نامحسوس» اظهار كرد: او در پنج - شش روز آخر، صحنه‌هاي بسيار خطرناكي را اجرا و با سربلندي از عهده‌ي آنها برآمد. من در پروژه‌هاي پيشين هم در خدمت او بودم. او بارها و بارها ماشين ته دره انداخته بود اما اين بار اجل مهلتش نداد. پيمانه‌ي پيمان ابدي ديروز پر شده بود نمي‌توان گفت اين اتفاق بر اثر سهل‌انگاري رخ داد چون او فرد بسيار دقيقي بود.
او تاكيد كرد: شادروان ابدي كاري نمي‌كرد كه خداي ناكرده برايش خطري كند. او همه‌ي جوانب را در نظر مي‌گرفت و بسيار رياضي‌وار به قضايا نگاه مي‌كرد سپس مي‌گفت كه فلان كار امكان پذير است يا نه. اگر نظرش منفي بود، هيچ كس بر تحقق عملي پافشاري نمي‌كرد. در صحنه‌ي مربوط به سقوط اتوبوس در دره گفت كه انجام اين عمل صددرصد بدون خطر امكان پذير است.
حقي در پايان اظهار كرد: تشك نجاتي كه در همه‌ي صحنه‌ها همراه او بود كمي «سر» بود علاوه بر آ‌ن تمركزش را به علت روشن نشدن كوكتلمولوتوف از دست داد. به نظر مي‌آيد همين مسايل باعث ايجاد حادثه شد. كاش پيمان كوكتلمولوتوف را داخل اتوبوس پرت نمي‌كرد و خودش را نجات مي‌داد، ولي متاسفانه اتفاقي كه نبايد مي‌افتاد، رخ داد.
بر اساس اين گزارش، بهمن دان - بازيگر تله فيلم «چشمهاي نامحسوس» كه شادروان ابدي بدل او بود با اشاره به صحنه‌ي حادثه گفت: اين اتفاق در آخرين سكانس رخ داد همه‌ي امكانات مهيا شده بود اما متاسفانه در لحظه آخر حادثه به وجود آمد. مرحوم ابدي نتوانست خود را از زمين جدا كند و اتوبوس روي او رفت و مواد منفجره در سه مرحله عمل كرد.
او ضمن بزرگ توصيف كردن شخصيت و كار مرحوم ابدي، درباره‌ي حضور او در تله فيلم «چشم‌هاي نامحسوس» اظهار كرد: روز جمعه هفته گذشته در اتوبان ساوه كارمي‌كرديم. از شنبه هفته جاري در پنج كيلومتري جاده امامزاده داوود (ع) مشغول فعاليت شديم و روز گذشته قرار بود آخرين سكانس را تصويربرداري كنيم كه بسيار تلخ تمام شد.

ne_sh67

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب...هر فرازی نشیبی داره...من که نه میشناسمش...نه عزیز من بوده که ناراحت بشم...اما آخر کارهای خطرناک همینه...

حالا میخواد اون کار با 100تا فرمول و محاسبه ریاضی و هندسی و فیزیکی برپا شده باشه چه بصورت دیمی.
شما کلا فقط دوس داری ساز مخالف بزنیا....قرار نیست عزیز شما باشه.. جدای اینکه اولین بدلکار درست و درمون تو ایران بوده آدم ها در وجودشون چیزی هست به نام همنوع دوستی حالا اگه شما اونو نداری خودت معرفی کن تا بررسیت کنن!!!
مهم اینه که سرپرست بدلکاران کبری یازده بوده و جند سال داشته اونجا در صحت و سلامت کامل به سر میبرده..حالا انصافا فیلمای ما بدلکاری لازم داره یا اون کبری یازده آلمانی که تو هر فیلم 10 تا ماشین میترکوندن...
هر کار بی حساب و کتابی نهایتا سر انجام خوبی نداره...

امیر Amir

عضو جدید
شما کلا فقط دوس داری ساز مخالف بزنیا....قرار نیست عزیز شما باشه.. جدای اینکه اولین بدلکار درست و درمون تو ایران بوده آدم ها در وجودشون چیزی هست به نام همنوع دوستی حالا اگه شما اونو نداری خودت معرفی کن تا بررسیت کنن!!!
مهم اینه که سرپرست بدلکاران کبری یازده بوده و جند سال داشته اونجا در صحت و سلامت کامل به سر میبرده..حالا انصافا فیلمای ما بدلکاری لازم داره یا اون کبری یازده آلمانی که تو هر فیلم 10 تا ماشین میترکوندن...
هر کار بی حساب و کتابی نهایتا سر انجام خوبی نداره...
شما کلاه خودتو بگیر باد نبره...اینقدر حرص نخور دق میکنی...:biggrin:;)
هر کسی بوده برای خودش بوده...شما حرص نخور...پیر میشی...:redface:

شما خودت هم نمیدونی داری تکذیب میکنی یا تشویق...حالا چونکه یک ایرانی تو آلمان اون کار رو میکرده شما ملت ذوق زده شدید.....

به من چه که مرد...کسیکه برای من آورده ای نداشته ارزش فکر کردن هم نداره.;)

ne_sh67

عضو جدید
کاربر ممتاز

شما خودت هم نمیدونی داری تکذیب میکنی یا تشویق...حالا چونکه یک ایرانی تو آلمان اون کار رو میکرده شما ملت ذوق زده شدید.....

اولا من لازم نیست کلاهم سفت بگیرم! ..با این چیزام کسی پیر نمیشم..پیر شدن برا امثال شماس است که فقط نگران خودشونن....
دوما من نه تشویق میکنم نه تأیید نه تکذیب نه..حرفمون اینه که ایرانی ها کلا اصولی کار نمیکنن و با جون آدما هم بازی میکنن ..
سوما مردن شما هم برای اون و خیلی های دیگه فرقی نداره..!!! ما فقط به عنوان یه همنوع و هموطن در غم از دست دادنش با نزدیکانش ابراز همدردی میکنیم....
چهارما فکر شما برای اون و نزدیکانش هیچ ارزشی نداره!!!

sayyah archi

عضو جدید
کاربر ممتاز

دوست عزیز اصلا همچین توقعی از شما نداشتم که اینطوری صحبت کنید

query_chi

عضو جدید

عجب موجوده....ایوللا:eek:

mohaghegh64

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدا همه را بیامرزد
هر کسی که برای ایران افتخار هست را حفظ کند
خیلی ها آرزو دارن که تو کار خودشون که شبیه زندگی شون شده بمیرند
شبیه بازیگر طناز تئاتر که نقشه سیاه رو بازی میکرد
اون هم شاید به آرزوش رسید

امیر Amir

عضو جدید
اولا من لازم نیست کلاهم سفت بگیرم! ..با این چیزام کسی پیر نمیشم..پیر شدن برا امثال شماس است که فقط نگران خودشونن....
دوما من نه تشویق میکنم نه تأیید نه تکذیب نه..حرفمون اینه که ایرانی ها کلا اصولی کار نمیکنن و با جون آدما هم بازی میکنن ..
سوما مردن شما هم برای اون و خیلی های دیگه فرقی نداره..!!! ما فقط به عنوان یه همنوع و هموطن در غم از دست دادنش با نزدیکانش ابراز همدردی میکنیم....
چهارما فکر شما برای اون و نزدیکانش هیچ ارزشی نداره!!!

:biggrin::biggrin:یعنی اون موقع که آلمان بوده کارش اصولی بوده و وقتی اومد ایران غیر اصولی شد و اون وقتی که اومد شد جز ایرانی ها:biggrin::biggrin:
حالا خوب شد اومد ایران وگرنه تا اخرین قسمت کبری 11 هم هیچ کس خبر دار نمیشد بدل کار این سریال البته یکیشون ایرانیه....

واییییییییییییییییییییییییییییییییی ما ایرانی ها چه افتخارات خفنیییییییییییییییییییی داریم...:biggrin::biggrin:

pmehdiq

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا حیف بود . پیمان ابدی در کشور های پیشرفته کار کرده بود و به هر چی خواسته بود رسیده بود . اما میاد ایران تا به کشورش خدمت کنه . و شاگردان بسیاری هم تربیت کرده

خدا رحمتش کته ( برای شادی روحش یک حمد و سوره بخوانید )

امیر Amir

عضو جدید
واقعا حیف بود . پیمان ابدی در کشور های پیشرفته کار کرده بود و به هر چی خواسته بود رسیده بود . اما میاد ایران تا به کشورش خدمت کنه . و شاگردان بسیاری هم تربیت کرده

خدا رحمتش کته ( برای شادی روحش یک حمد و سوره بخوانید )
چه خدمت های بزرگی...ماشین چپ بکنه:biggrin:

pejman.pna

عضو جدید
کاربر ممتاز
هر کسی یه روزی از دنیا میره. فقط مهم اینه که چه جوری این اتفاق بیفته و بعدش چه حرفها و خاطراتی از آدم بمونه.
زمانی که تو اخبار اعلام می کرد، ( شبکه 3 ساعت 10 ) گوینده با لحنی که هیجانی هم توش بود گفت: "پیمان ابدی، ابدی شد" جوری این خبرو گفت که من فکر کردم یه کار جدید انجام داده و شاید رکوردی ثبت کرده که این گوینده اینقدر خوشحال خبر رو بیان میکنه ولی بعدش دیدم که قضیه یه چیز دیگه س. به نظرم اصلا جوری که در شان اون بود ازش صحبت نشد و بهش پرداخته نشد.
روحش شاد.

اكسير

عضو جدید
غم انگیز

غم انگیز

خدا رحمتش کنه (روحش شاد )

برا من که خبر غیر منتظره و خیلی ناراحت کننده ای بود:(

من هم حمدوسوره خوندم و هم صلوات فرستادم .

3tayesh

عضو جدید
پيمان ابدي، فرزندي از ايران بود كه سعي كرد نام ايران و ايراني رو زنده كند و در زمينه كاري خودش شاگردهايي رو هم تربيت كرد واقعا از شنيدن خبر فوتش ناراحت شدم. قسمتش اين بود ديگه...تنها كاري كه ميشه كرد اينه كه براش از خدا طلب آمرزش و مغفرت كنيم...روحش شاد:cry::(

nooshafarin

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی باورنکردنی و ناراحت کننده ست .... :cry::crying2:
خدا رحمتش کنه و به خانوادش صبر بده ....

m2002k

عضو جدید
کاربر ممتاز

:biggrin::biggrin:یعنی اون موقع که آلمان بوده کارش اصولی بوده و وقتی اومد ایران غیر اصولی شد و اون وقتی که اومد شد جز ایرانی ها:biggrin::biggrin:
حالا خوب شد اومد ایران وگرنه تا اخرین قسمت کبری 11 هم هیچ کس خبر دار نمیشد بدل کار این سریال البته یکیشون ایرانیه....

واییییییییییییییییییییییییییییییییی ما ایرانی ها چه افتخارات خفنیییییییییییییییییییی داریم...:biggrin::biggrin:

دوست عزيز فك ميكنم شما كلا با معني واژه‌ها مشكل داريد.... افتخار آفريني نميدونم براي شما چه معنا و مفهومي داره!! شايد توي فرهنگ لغت شما فقط اينه كه بري واسه كشورت يه مدالي چيزي بدست بياري!! حتما بايد يه چيزي گردنت بندازن تا بگي افتخار آفريدي!! حتما بايد بالاي يه سكويي بايستي تا بگن فلاني افتخار آفريد!!
پيمان ابدي به عنوان يه بدلكار ايراني و شخصي باسواد بود.... كسي كه توي مجموعه‌هاي بزرگ غير ايراني از جمله كبري11 كه دوستان هم اشاره كردند كار كرد....
مهم نيس كه آدما چه شغلي دارن.... مهم اينه كه توي هر صنفي كار كردي ، بهترين باشي....
و پيمان ابدي هم كسي بود كه توي حرفه‌ي خودش بهترين بود.... يك ايراني كه غير از ايرانيا خيلي‌هاي ديگه هم ميشناختنش!
حالا اگه براي شما مسخره جلوه ميكنه.... شما حقي نداري كه به شخصيت كسي بي‌احترامي كني، همونطور كه كسي حقي نداره به شخصيت و حرفه‌ي شما بي‌احترامي كنه....

amin.1988

عضو جدید
کاربر ممتاز

فكر نكنم اگه نظر نميدادي كسي بهت ايراد مي گرفت ... بابا فهميديم تو هم هستي، تو هم وجود داري، تو هم عضو اين باشگاه هستي. لازم نيست همه جا خودتو نشون بدي كه ...!
حتما به عقيده شما اون آيت الله 100 ساله كار مفيد انجام داده !!!

وقتي كه آقاي ابدي اولين بار وارد ايران شد و تلويزيون نشونش مي داد كه بدلكار كبرا 11 بود، اصلا باورم نمي شد كه يك ايراني تو اين سريال معروف نقش داشته باشه. فكر مي كردم كه فيلماي ايراني رو هم جذابش خواهد كرد. ولي حيف كه خيلي زود از دست رفت ... !

بعضي آدما فقط يك انسان معمولي نيستند و يك نقش مهم تو جامعه دارند كه روي مردم تاثير گذاره و با مردنشون اون نقش هم از بين ميره مثل پيمان ابدي!

امیر Amir

عضو جدید
دوست عزيز فك ميكنم شما كلا با معني واژه‌ها مشكل داريد.... افتخار آفريني نميدونم براي شما چه معنا و مفهومي داره!! شايد توي فرهنگ لغت شما فقط اينه كه بري واسه كشورت يه مدالي چيزي بدست بياري!! حتما بايد يه چيزي گردنت بندازن تا بگي افتخار آفريدي!! حتما بايد بالاي يه سكويي بايستي تا بگن فلاني افتخار آفريد!!
پيمان ابدي به عنوان يه بدلكار ايراني و شخصي باسواد بود.... كسي كه توي مجموعه‌هاي بزرگ غير ايراني از جمله كبري11 كه دوستان هم اشاره كردند كار كرد....
مهم نيس كه آدما چه شغلي دارن.... مهم اينه كه توي هر صنفي كار كردي ، بهترين باشي....
و پيمان ابدي هم كسي بود كه توي حرفه‌ي خودش بهترين بود.... يك ايراني كه غير از ايرانيا خيلي‌هاي ديگه هم ميشناختنش!
حالا اگه براي شما مسخره جلوه ميكنه.... شما حقي نداري كه به شخصيت كسي بي‌احترامي كني، همونطور كه كسي حقي نداره به شخصيت و حرفه‌ي شما بي‌احترامي كنه....

1)من دوست شما نیستم;)
2)حق داشتن یا نداشتن چیزی رو شما تعریف نمیکنید که من بخوام از تعریف شما پیروی بکنم;)
3)افتخار در دید شما مدال آوردن هست و در دید من چیز دیگر;)
4)شما شاد باش;)ش

automata

عضو جدید
پیمان ابدی در قلب همه ماها جا داره و ما هم از اینکه چنین عزیزی را از دست دادیم ناراحت هستیم.
روحش شاد