پژو 405 با موتور TU5

HaMiD.TcI

مدیر تالار موبایل متخصص سیستم عامل Apple
مدیر تالار
پارسال بود که یک خبر خیلی جالب توسط خبرگذاری ایران خودرو منتشر شد:
تاریخ: 1389/3/1 ساعت: 13:48
براي نصب موتور كم مصرف و استاندارد يورو3
پژو405 مجوز تاييد نوع موسسه استاندارد را اخذ كرد

پژو 405 مجوز تاييديه نوع را از موسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران دريافت كرد و اين محصول به موتور كم مصرف تي يو 5 تجهيز مي شود .

كيوان وزيري نماينده مدير عامل ايران خودرو دراخذ گواهي نامه استاندارد هاي خودرو با بيان اين مطلب گفت: ايران خودرو و در راستاي تحقق هدف هاي ارتقاي كيفي محصول و ارتقاي سطح آلايندگي و كاهش مصرف سوخت، پژو 405 را با موتور كم مصرف تي يو 5 روانه بازار خواهد كرد .

وي گفت: اين اقدام از سال گذشته آغاز شده و پس از انجام عمليات لازم، مجوز نصب موتور تي يو 5 بر روي پژو 405 از سوي موسسه استاندارد صادر شده است.

نماينده مدير عامل افزود: تمام كاليبراسيون و فرايندهاي مهم و اجباري در خصوص نصب موتور تي يو 5 روي 405، با همكاري و نظارت مستقيم پژو انجام و با پشتيباني فني و مهندسي تمامي موارد، تاييديه پژو در اين خصوص وجود دارد .

وزيري كاهش 30 درصدي در مصرف سوخت 405 را از نتايج نصب موتور جديد بر روي اين محصول ذكر كرد و گفت: از نيمه دوم سال جاري نصب موتور تي يو 5 بر روي 405 آغاز مي شود.

نماينده مدير عامل در اخذ گواهي نامه استانداردهاي خودرو، از صدور تاييديه نوع موسسه استاندارد براي پژو 405 با موتور ايكس يو 7 نيز خبر داد و اظهار داشت: هم زمان با برنامه ريزي و شروع اقدامات براي نصب موتور جديد بر روي 405، و در پي انجام آزمون هاي لازم در مراكز معتبر اروپايي، تاييديه نوع براي موتور جاري نيز از سوي موسسه استاندارد صادرشده كه بر اساس آن اين محصول، در حال حاضر نيز استانداردهاي 51 گانه را پوشش مي دهد.

وي برخورداري از فناوري پيشرفته و زمان بر بودن تامين قطعات لازم را عاملي دانست كه موجب مي شود، ايران خودرو تجهيز 405 به موتور تي يو 5 را نه به يك باره بلكه در يك برنامه زمان بندي و مرحله اي انجام دهد.

وزيري موتور تي يو 5 را مستلزم تامين بنزين با اكتان بالا دانست و گفت: با نصب موتور جديد، 405 استاندارد يورو 3 را تامين خواهد كرد.

اين مقام مسوول يادآور شد: ايران خودرو به وعده خود وفا كرده تمامي آزمون هاي لازم در جهت اخذ مجوز تاييديه نوع از موسسه استاندارد در سال 88 انجام گرفته و ضمن انجام تست ها در مراكز معتبر جهاني، مسوولان و بازرسان موسسه استاندارد نيز از خط توليد 405 بازديد كردند كه موافقت و تاييد مقامات اين موسسه حاصل اين اقدامات است.

همه گفتند معجون جدید ایران خودرو در راهه و خیلیا اونو تحریم کردن. خیلی از 405 سوارا باهاش مخالفت کردند و البته خیلی ها هم گفتن شتابش عالی میشه ضریب آیرودینامیکش که بهتر از زانتیا هست و یه موتور غول 16 سوپاپ با مصرف کم! چه شود!

الان بعد از حدود 1 سال و خورده ای از ساخت این موتور بر روی این مدل ماشین هنوز بین افراد جا نیفتاده و تصور دوستان همچنان بر اینه که شتاب و قدرتش از 405 معمولی پایینتره.

و اما نظرات شما؟...:gol:

yamaha R6

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من خودم 405 مدل 89 با موتور l3 دارم

برادر خانمم 405 با موتور Tu5 پارسال آبان گرفت

tu5 تو دنده 1و2 از l3 جلو می زنه و مصرفشم کمتره و صدای نرمی هم داره اما تو شتاب بالا و سربالایی کم میاره فقط L3;)

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
من خودم 405 مدل 89 با موتور l3 دارم

برادر خانمم 405 با موتور Tu5 پارسال آبان گرفت

tu5 تو دنده 1و2 از l3 جلو می زنه و مصرفشم کمتره و صدای نرمی هم داره اما تو شتاب بالا و سربالایی کم میاره فقط L3;)
اتفاقا داداش فکر میکنی کم میاره ! کلا موتور TU5 موتوری هستش که باید زیاد بهش گاز بدی و مثل XU7 نیست .
این به غلط در بین مردم جا افتاده که کششش خوب نیست .

yamaha R6

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اتفاقا داداش فکر میکنی کم میاره ! کلا موتور TU5 موتوری هستش که باید زیاد بهش گاز بدی و مثل XU7 نیست .
این به غلط در بین مردم جا افتاده که کششش خوب نیست .

حاضرم تو هر شرايطي باهات كورس بندازم

موتور خوبيه اما به درد 405 نمي خوره

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
حاضرم تو هر شرايطي باهات كورس بندازم

موتور خوبيه اما به درد 405 نمي خوره
بنده که نه 405 دارم نه 405 TU5 . شک نکن XU7 در برابر TU5 حرفی برای گفتن نداره !!!
تنها برتری XU7 گشتاور بیشتره که توی کشش به کمکش میاد !

HaMiD.TcI

مدیر تالار
پژو 405 با موتور xu7
مدل 89
کارکرد :52754

پژو 405 با موتور tu5
مدل 89
کارکرد:31000

------------------------------------------------------------------------------------------
شتاب از 0
http://up7.iranblog.com/images/ilcpv83uk3trboilu2il.rar
------------------------------------------------------------------------------------------
شتاب از 20
http://up5.iranblog.com/images/1sh03p8oc8in1nomiye7.rar
شتاب از 50
http://up7.iranblog.com/images/zm3ee4b2009wadot9s33.rar

HaMiD.TcI

مدیر تالار
بنده که نه 405 دارم نه 405 TU5 . شک نکن XU7 در برابر TU5 حرفی برای گفتن نداره !!!
تنها برتری XU7 گشتاور بیشتره که توی کشش به کمکش میاد !
تست شتاب از 0 توی سربالایی با یه شیب منفی ملایم بود.
تست کشش ها هم که دیگه معلومه.
اون گشتاور بالاتر رو سر سیلندر های سنگین,گریبکس قدیمی,سوپاپ های کم و اسب بخار کمتر خنثی می کنه!

HaMiD.TcI

مدیر تالار
اگه قانع نشدین تا تست مزدا3 و پارس elx رو هم بزارم :D

آخرین ویرایش:

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
نه حمید جان نمیخواد . :D من مطمئن بودم XU7 در برابر TU5 حرفی برای گفتن نداره . تازه 405 TU5 توی این تست رینگ اسپورت داشت . اگه از رینگ 14 اصلی استفاده میکرد مسلما شتابش بهتر میبود ...
شتاب ELX که فوق العادست . پژو 206 7.4.4 هم در برابر ELX حرفی برای گفتن نداره .
البته اگه تست ELX با مزدا 3 مازیار جان منطورته باید بگم کلا ماشین مازیار توی شتاب جالب عمل نمیکنه .

HaMiD.TcI

مدیر تالار
نه حمید جان نمیخواد . :D من مطمئن بودم XU7 در برابر TU5 حرفی برای گفتن نداره . تازه 405 TU5 توی این تست رینگ اسپورت داشت . اگه از رینگ 14 اصلی استفاده میکرد مسلما شتابش بهتر میبود ...
شتاب ELX که فوق العادست . پژو 206 7.4.4 هم در برابر ELX حرفی برای گفتن نداره .
البته اگه تست ELX با مزدا 3 مازیار جان منطورته باید بگم کلا ماشین مازیار توی شتاب جالب عمل نمیکنه .
ای شیطون
گفتم خودت هم بودی اونورا :دی

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
ای شیطون
گفتم خودت هم بودی اونورا :دی
آره حمید جان ! من تقریبا همشون رو میشناسم و باهاشون رفیقم ! از فرنام ( نیو مزدا 3 ) و مصطفی ( ریو ) گرفته تا احسان ( تندر ) و مازیار ( مزدا 3 نسل قبل ) و آقا سیاوش (ریو ) و ... :D
جدیدا فرنام یه فروم هم زده که همگیمون توش عضو شدیم ! :D

yamaha R6

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تست شتاب از 0 توی سربالایی با یه شیب منفی ملایم بود.
تست کشش ها هم که دیگه معلومه.
اون گشتاور بالاتر رو سر سیلندر های سنگین,گریبکس قدیمی,سوپاپ های کم و اسب بخار کمتر خنثی می کنه!

سلام

ممنونم كه وقت گذاشتين اما چند نكته:

1- اين دوستت واقعا سوار 405 با موتور l3 بود؟؟؟ يا آردي

2- گفتم شتاب tu5 تو دنده هاي 1و2و3 از l3 بيشتره اما تو 4و5 كم مياره

جات خالي جمعه با دوستان رفتيم جاده تو كفي پا به پاي هم رفتيم من با l3 و اون با پارس tu5 البته ماشينش صفر بود اما تو سربالايي اون كم مياورد

خلاصه انسانها آزادند حتي تو خريد خودرو

موفق باشيد;)

HaMiD.TcI

مدیر تالار
سلام

ممنونم كه وقت گذاشتين اما چند نكته:

1- اين دوستت واقعا سوار 405 با موتور l3 بود؟؟؟ يا آردي

2- گفتم شتاب tu5 تو دنده هاي 1و2و3 از l3 بيشتره اما تو 4و5 كم مياره

جات خالي جمعه با دوستان رفتيم جاده تو كفي پا به پاي هم رفتيم من با l3 و اون با پارس tu5 البته ماشينش صفر بود اما تو سربالايي اون كم مياورد

خلاصه انسانها آزادند حتي تو خريد خودرو

موفق باشيد;)
من پارس با این موتور رو اصلا" قبول ندارم. دقیقا" مثل اینه که شما 405tu5 داری و همیشه 2 تا سرنشین اضافی نشوندی توش! این موتور واسه 405 واقعا" حرف نداره!
مشکل 405 با موتور xu7l3 نیست. این ماشین خیلی راحت مزدا 3 و elx رو 0تا 100 میگیره.
گرچه بعدش حتما" برگ برنده دست پارس و مزدا هست

sed ali

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
سلام
میشه بگبد شتاب 0-100 Tu5 چقدره ؟ میگن 12.5 !
من با XU7 0-100 رو تو 11.4 گرفتم که استانداردش 11.5 هست .
اگر اطلاعات مربوط به TU5 درست باشه . دیگه حرفی واسه گفان نداره ، فقط اینکه مصرفش داخل شهرش کمه .
ما با XU7 بیرون شهر 6.7 با متوسط 110 مصرف میکنیم .

sed ali

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
در مورد تست شتاب
راننده XU7 که اصلا رانندگی بلد نیست شاید هم ماشینش آماده نباشه . شتاب 0-100 رو چند میگیره ؟

راننده TU5 هم ماشینش سرحالی داره و هم راننده خیلی حرفه ای تریه .
نوع دنده گرفتناش خیلی تمیزه .

اما اطلاعات ایرانخوردو همچی رو عوض می کنه :

TU5.jpg

slx.jpg

خوب شتاب 405 رو زده 10 ثانیه !
فکرکنم موتور زانتیایی حساب کرده .
جالبه شتاب TU5 13.2 حساب کرده . بازم میگین TU5 ؟
نزدیکه 206 تیپ 5 رو بگیره !

آخرین ویرایش: