پيش پا افتاده ولي بسيار بحث بر انگيز

mjs2020

عضو جدید
شما بارها پليسي كه در فيلم به طرف آسمان شليك مي كند را ديده ايد. چه بر سر گلوله به بالا شليك شده مي آيد آيا از جو خارج ميشود اگر خارج نمي شود پس در كجا فرود مي آيد و يا در جو گير افتاده و به دور زمين مي گردد ؟

ایران86

کاربر فعال
شما بارها پليسي كه در فيلم به طرف آسمان شليك مي كند را ديده ايد. چه بر سر گلوله به بالا شليك شده مي آيد آيا از جو خارج ميشود اگر خارج نمي شود پس در كجا فرود مي آيد و يا در جو گير افتاده و به دور زمين مي گردد ؟
طبق قوانین فیزیک باید یه مسیر منحنی شکل رو طی کنه وفرود بیاد...چون اونقد قدرت نداره که بخواداز ازجاذبه ی زمین دربره..

nima_tavana

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه عزیز من این حرفا چیه تا جایی که قدرت داره میره بالا بعد برمیگرده رو زمین یعنی انقد برد نداره که بره دور مدار زمین حداکثر بردش 1کیلومتر تا 10 کیلوتر هست که جو زمین بیش از اینها فاصله دارد فکر میکنم نزدیک 50 کیلومتر باشه.

ایران86

کاربر فعال
نه عزیز من این حرفا چیه تا جایی که قدرت داره میره بالا بعد برمیگرده رو زمین یعنی انقد برد نداره که بره دور مدار زمین حداکثر بردش 1کیلومتر تا 10 کیلوتر هست که جو زمین بیش از اینها فاصله دارد فکر میکنم نزدیک 50 کیلومتر باشه.
منم نگفتم که نمیره...اگه قدرت داشته باشه میره....بستگی داره قدرتش چقد باشه... مثل حرکت موشک....ولی گلوله تااین حد که قدرت نداره بخواد ازجو زمین خارج بشه....

elman13

عضو جدید
یعنی نمیره بالا بیفته پایین رو سر طرف ؟ آخه مستقیم شلیک شده

iceman10

عضو جدید
کاربر ممتاز
میره بالا میخوره به یه پرنده تو بدن پرنه فرو میره واسه همینه که بر نمیگرده پایین دیگه:دی احتمالا پرنه هم یه جا دیگه میاد پایین کبابش میکنن میخورنش بعد استخوناش میندازن جلو سگ فهمیدی یا بیشتر توضیح بدم؟

ایران86

کاربر فعال
میره بالا میخوره به یه پرنده تو بدن پرنه فرو میره واسه همینه که بر نمیگرده پایین دیگه:دی احتمالا پرنه هم یه جا دیگه میاد پایین کبابش میکنن میخورنش بعد استخوناش میندازن جلو سگ فهمیدی یا بیشتر توضیح بدم؟
دستتون دردنکنه بااین دلایل علمیتون...خدا قوت....بیشتر توضیح ندین خسته میشین....

iceman10

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله حق باشماست....اصلا نیاز نیست که علمی بررسی بشه...همین ضریب هوشیه فعلی شما هم کفایت میکنه.....
من دارم شوخی میکنم چرا توهین میکنی؟؟؟؟اوکی ادامه ندیم بهتره وگرنهه احتمال گفتن هر حرفی از شما وجود داره

ایران86

کاربر فعال
من دارم شوخی میکنم چرا توهین میکنی؟؟؟؟اوکی ادامه ندیم بهتره وگرنهه احتمال گفتن هر حرفی از شما وجود داره
باورکنین منم داشتم شوخی میکردم...درضمن من که حرف ناراحت کننده ای نزدم......ولی عذر خواهی میکنم اگه ناراحتتون کردم........

feriiiii

عضو جدید
سلام نظر من اینه

درسته از رو زمین مستقیم به بالا پرتاب میشه ولی از دید یه ناظر دیگه که مثلا رو زمین نیست یه نیرو عمودی به سمت بالا داره و یکی افقی(به دلیل چرخش زمین) باعث میشه که صاف تو سرش نخوره
و فکر میکنم اونقدر سرعت نداره که از جو خارج بشه پس برمیگرده و کجا و رو سر کی خراب میشه نمیدونم......:(:surprised:

آخرین ویرایش:

hadi.textile64

مدیر تالار مهندسی نساجی
مدیر تالار
فاصله جو 1000 کیلومتره
میدونی یعنی چی ؟
هیچ اسلحه ای نمیتونه چنین بردی داشته باشه
هر وقت هم گلوله شلیک شد چون فاصله طولانی طی میکنه حرکتش به صورت منحنی در میاد پس نمیتونه برگرده به همونجایی که شلیک شده
خیالت راحت شلیک کن چیزیت نمیشه

sjoon

عضو جدید
به نظر میرسه شتاب جاذبه از نیروش کم کنه بنابر این انشاءالله اتفاق خاصی واسه کسی نمیافته

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر میرسه شتاب جاذبه از نیروش کم کنه بنابر این انشاءالله اتفاق خاصی واسه کسی نمیافته
فرض کنیم گلوله بعد از شلیک هوایی با زاویه مثلا 60 درجه نسبت به افق شلیک بشه بسته به شتابی که اسلخه بهش می ده مسافتی رو رو به بالا حرکت می کنه. اون رو هم فرض کنیم 1000 متر نسبت خط افق ارتفاع بگیره. وقتی سرعتش به صفر رسید شروع می کنه به حرکت عمودی و با شتاب گرانشی به زمین حرکت می کنه پس با این سرعت به سطح زمین میرسه: v=gt البته t از لحظه ای که سرعت عمودی بالارونده اش صفر شده و هر چه قدر هم که کم باشه باز هم سرعت سقوط در لحظه اصابت به زمین رقم قابل ملاحظه ایه هر چند قابل مقایسه با سرعت گلوله شلیک شده از تفنگ نیست، ولی خوب اگه کسی بدشانس باشه و گلوله بهش برخورد کنه می تونه آسیب بزنه. من چند سال پیش خبری رو می خوندم که تو جشن سال نوی میلادی تیر برگشتی شلیک هوایی رو سر یکنفر سقوط میکنه و زخمیش می کنه!

pejman2222

عضو جدید
والا تا اونجا که من اطلاع دارم تو فیلمها و مراسم از فشنگ گازی استفاده میکنند (فشنگهایی که توش گلوله وجود نداره و فقط برای ایجاد صدا استفاده میشه )
بنابراین گلوله ای به هوا پرتاب نمیشه که بخواد برگرده

بالا