پيشواز ماه مهربون...

ساقي كوير

عضو جدید
سلام تا ماه مهربون خدا خیلی راه نمونده بهتره که خودمون رو برا این فرصت طلایی آماده کنیم تو این تاپیک دوست دارم هرکی که میاد یه سر میزنه دلنوشته شو در مورد این ماه عزیز بنویسه
إن شاءالله قصد داریم یه برنامه مفصل برا این ماه بریزیم هرکی هر پیشنهادی داره بعد از دلنوشته پیشنهادش رو هم مطرح کنه تا جمع بندی کنیم

اگه خدا مدد کنه تاپیک مفیدی بشه.
باتشکر

ساقي كوير

عضو جدید
از عرش صدای ربّنا می آید
آوای خوش خدا خدا می آید فریاد که درهای بهشت باز کنید
مهمان خدا سوی خدا می آید.

گفتم: چقدر احساس تنهایی می‌كنم
گفتی: فانی قریب
.:: من كه نزدیكم (بقره/۱۸۶) ::.
گفتم: تو همیشه نزدیكی؛ من دورم... كاش می‌شد بهت نزدیك شم

گفتی: و اذكر ربك فی نفسك تضرعا و خیفة و دون الجهر من القول بالغدو و الأصال
.:: هر صبح و عصر، پروردگارت رو پیش خودت، با خوف و تضرع، و با صدای آهسته یاد كن (اعراف/۲۰۵) ::.
گفتم: این هم توفیق می‌خواهد!
گفتی: ألا تحبون ان یغفرالله لكم
.:: دوست ندارید خدا ببخشدتون؟! (نور/۲۲) ::.
گفتم: معلومه كه دوست دارم منو ببخشی
گفتی: و استغفروا ربكم ثم توبوا الیه
.:: پس از خدا بخواید ببخشدتون و بعد توبه كنید (هود/۹۰) ::.
گفتم: با این همه گناه... آخه چیكار می‌تونم بكنم؟
گفتی: الم یعلموا ان الله هو یقبل التوبة عن عباده
.:: مگه نمی‌دونید خداست كه توبه رو از بنده‌هاش قبول می‌كنه؟! (توبه/۱۰۴) ::.
گفتم: دیگه روی توبه ندارم
گفتی: الله العزیز العلیم غافر الذنب و قابل التوب
.:: (ولی) خدا عزیزه و دانا، او آمرزنده‌ی گناه هست و پذیرنده‌ی توبه (غافر/۲-۳) ::.
گفتم: با این همه گناه، برای كدوم گناهم توبه كنم؟
گفتی: ان الله یغفر الذنوب جمیعا
.:: خدا همه‌ی گناه‌ها رو می‌بخشه (زمر/۵۳) ::.
گفتم: یعنی بازم بیام؟ بازم منو می‌بخشی؟
گفتی: و من یغفر الذنوب الا الله
.:: به جز خدا كیه كه گناهان رو ببخشه؟ (آل عمران/۱۳۵) ::.
ناخواسته گفتم: الهی و ربی من لی غیرك

گفتی: الیس الله بكاف عبده
.:: خدا برای بنده‌اش كافی نیست؟ (زمر/۳۶) ::.
گفتم: در برابر این همه مهربونیت چیكار می‌تونم بكنم؟
گفتی:

یا ایها الذین آمنوا اذكروا الله ذكرا كثیرا و سبحوه بكرة و اصیلا هو الذی یصلی علیكم و ملائكته لیخرجكم من الظلمت الی النور و كان بالمؤمنین رحیما
.:: ای مؤمنین! خدا رو زیاد یاد كنید و صبح و شب تسبیحش كنید. او كسی هست كه خودش و فرشته‌هاش بر شما درود و رحمت می‌فرستن تا شما رو از تاریكی‌ها به سوی روشنایی بیرون بیارن. خدا نسبت به مؤمنین مهربونه (احزاب/۴۱-۴۳) ::.

terajedi21

عضو جدید
یاد گذشته ها بوی نان روغنی های تازه که بوش نصیبمان میشد صف بربری خجالت میکشیدم ته صف رو بپرسم اگه خیلی زیاد معطل میشدم بر می گشتم داداشم میرفت!یاد همسایه روبروییمون میفتم که ازشون قرض میکردیم تا زولبیا بامیه رو نخورده نباشیم!:Dیاد خیلی خاطرات میفتم خاطرات گذشته خوش امدی ماه مهمانی خدا!

محمدیان

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدا رو شکر می کنم به خاطر اینکه رقم عمر رو یه سال افزایش داد تا یه رمضان دیگه رو درک کنم ، عجب سعادتی دوباره صدای دعای ابوحمزه و دعای سحر ، صدای تلاوت قرآن پدر بعد از اذان . دوباره شیرینی ضعف ماه مبارک و نجواها و زمزمه ها ، دوباره ماه خدا . آخ که چقدر خوبه جمع شدن دور سفره افطار با رنگ های پریده و دلهای پرکشیده به سمت ملکوت ، کاش دوباره امسال صدای ربنای استاد شجریان پخش بشه که ما صدای تلویزیون رو تا آخرین درجه زیاد کنیم و قبل افطار یادمون بیاد که خدا چه بزرگه که سی روز سفره ش رو برای بنده گنه کارش پهن می کنه . داشتم توی خاطرم روزای قشنگ ماه مبارک رو مرور می کردم رسیدم به شبای قدر خدایا کمکم کن امسال مثل هر سال روزهای این ماه عزیز رو به غفلت نگذرونم و بتونم ماهت رو درک کنم ....

ساقي كوير

عضو جدید
با تشكر از توجه همه دوستان
فقط يه خواهش دارم كه دوستان نظراتشون رو در مورد برنامه هايي كه قراره در ماه مهربون داشته باشيم رو فراموش نكنن.

#AREZOO#

عضو جدید
کاربر ممتاز
با تشكر از توجه همه دوستان
فقط يه خواهش دارم كه دوستان نظراتشون رو در مورد برنامه هايي كه قراره در ماه مهربون داشته باشيم رو فراموش نكنن.
فکر کنم یه برنامه ختم قرآن بذاریم یا صلوات خوب باشه:gol::gol:

ساقي كوير

عضو جدید
در مورد ختم قرآن يه برنامه مفصل اگه خدا بخواد داريم
فقط در مورد چگونگيش نظر بدين
امّا در مورد ختم صلوات ميشه دو كار كرد:
1. اينكه يه سقف براش تعيين كنيم مثلا 14000صلوات هركي هرچندتا شو قبول كنه و اعلام كنه
2. يا اينكه نه براش سقفي معين نشه و هركي هر چندا مي تونه بياد اعلام كنه و همه اينها محاسبه بشه و آخر جمع شه اينجوري ديگه محدوديت هم نداريم
خب نظرتون چيه؟
اگه طرح جديدي هم مد نظرتونه بگين،
مثلا من مي گم تو اين ماه هر روز هر كي مياد باشگاه اول يه خط از دعاي ابوحمزه يا دعا جوشن كبير رو بذاره بعد بره سراغ باقي كاراش.

foodtechnology

عضو جدید
کاربر ممتاز
چه کار خوبی

خوب به نظرم یه تاپیک اختصاصی باشه مثلا به اسم محفلی برای رهروان حرم یار مثلا دیگه یا هر چی یه جایی که بچه ها راجع به احساساتشون و حالات و برنامه شون تو ماه رمضون اون جا پست بذارن . دور هم جمع شن.یا مثلا موقع سحر یا افطار...یه جور پاتوق ماه رمضونی

یه تاپیک هم واسه تفسیر قرآن باشه ، چون فهمیدن آیات قرآن مهمتره .حالا هر چند تا سوره و آیه که شد.

یه برنامه هایی هم ویژه شبای قدر باشه..

IMDB

عضو جدید
کاربر ممتاز
ماه رمضونو خیلی دوست دارم یه جور آرامش خاصی به آدم میده موافقین؟؟:smile:

خوبه ها، ولی وسط تابستون ضد حاله خداییش،
سفر تعطیل، باس بشینیم سریالای عجق وجق ضرغامی رو ببینیم (ما که ماهواره نداریم):D
1. اينكه يه سقف براش تعيين كنيم مثلا 14000صلوات هركي هرچندتا شو قبول كنه و اعلام كنه
2. يا اينكه نه براش سقفي معين نشه و هركي هر چندا مي تونه بياد اعلام كنه و همه اينها محاسبه بشه و آخر جمع شه اينجوري ديگه محدوديت هم نداريم
خب نظرتون چيه؟
مثلا من مي گم تو اين ماه هر روز هر كي مياد باشگاه اول يه خط از دعاي ابوحمزه يا دعا جوشن كبير رو بذاره بعد بره سراغ باقي كاراش.

اقا فایده این صلواتا چیه؟
مثلا اگه یکی یه صلوات بده یکی 10000000 چه فرقی میکنه؟
اصن ریشه صلوات از کجاست؟ آل محمد شامل عمر و عثمان و... هم میشن؟

ساقي كوير

عضو جدید

اصن ریشه صلوات از کجاست؟ آل محمد شامل عمر و عثمان و... هم میشن؟​
ببين جناب در مورد فايده صلوات همين كه امامانمون بهش تأكيد داشتن و خيلي ها حاجت گرفتن كافيه مهم اين كه اعتقادت چقدر باشه و اين سوال بيجايي بود.و در صورتي كه واقعا برات سوال بود جاش اينجا نيست.و لطفا ديگه به اهل بيت جسارت نكن و اون دوتا ملعون ..... كه هرچي لعن بهشون بفرستيم كمه رو داخل اون خاندان پاك نكن.

آخرین ویرایش:

ساقي كوير

عضو جدید
از دوستان گرامي درخواست مي شود فقط در محدوده موضوع تاپيك و مقصدي كه از آن دنبال ميشه كه در اول تاپيك گفته شد مطلب بذارن.

IMDB

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببين جناب در مورد فايده صلوات همين كه امامانمون بهش تأكيد داشتن و خيلي ها حاجت گرفتن كافيه مهم اين كه اعتقادت چقدر باشه و اين سوال بيجايي بود.و در صورتي كه واقعا برات سوال بود جاش اينجا نيست.و لطفا ديگه به اهل بيت جسارت نكن و اون دوتا ملعون ..... كه هرچي لعن بهشون بفرستيم كمه رو داخل اون خاندان پاك نكن.

ملعون؟:surprised:
معلومه از اون دو اتیشه ها هستی،
من الان به اهل بیت جسارت کردم؟
حدیثی ایه ای یه سند موثق بیار در مورد صلوات... بعد چرا 14000 تا اگه یه دونه از ته دل بفرستی بهتر نیست؟ اینجوری وقت ادمم تلف نمیشه میتونه به خلق الله برسه... 14000 تا؟
خوب مگه عمرو عثمان جز آل محمد ندارم، میگیم الله حمد صلی علی محمد و آل محمد
شما هنو خودت نمیدونی ریشه صلوات چیه و از کجا اومده و کی اولین بار گفته فلسفه ش چیه و... بعد همینجوری فتوا صادر میکنی بیاین n تا صلوات بفرستیم که چی بشه؟ وقتی هنو هیچ شناختی نسبت بهش ندارین، اصلا ربطه صلوات با صلاة چیه؟ معنی صلوات همون نمازه؟ یا نه به معنیه دعاست؟شما جوابارو بده شاید ما هم به اسلام گرویدیم، اینجوری که همه رو فراری میدین:razz:

• Like
واکنش ها: elma

ساقي كوير

عضو جدید
حدیثی ایه ای یه سند موثق بیار در مورد صلوات... بعد چرا 14000 تا اگه یه دونه از ته دل بفرستی بهتر نیست؟ اینجوری وقت ادمم تلف نمیشه میتونه به خلق الله برسه... 14000 تا؟
شما هنو خودت نمیدونی ریشه صلوات چیه و از کجا اومده و کی اولین بار گفته فلسفه ش چیه و... بعد همینجوری فتوا صادر میکنی بیاین n تا صلوات بفرستیم که چی بشه؟ وقتی هنو هیچ شناختی نسبت بهش ندارین، اصلا ربطه صلوات با صلاة چیه؟ معنی صلوات همون نمازه؟ یا نه به معنیه دعاست؟شما جوابارو بده شاید ما هم به اسلام گرویدیم، اینجوری که همه رو فراری میدین:razz:
اگه بخواي جاي ديگه باهات بحث ميكنم ولي ديگه تو اين تاپيك از اين نمونه پستها نذار.
اگه حرف حسابي داري يه تاپيك بزن تا بحث كنيم.
اگه سواد داري اين تاپيك برا يه چيز ديگه زده شده.
اينجا جاي بحث كردن نيست.

محمدیان

عضو جدید
کاربر ممتاز

دوست عزیز تمام اهل سنت هم به صلوات اعتقاد دارند، ببخشید اینو می گم ولی اینجا بچه ها جمع شدن درباره چیزی که بهش اعتقاد و راجع بهش مطالعه کردن برنامه ریزی می کنن ... ما هم نمی تونیم بشینیم شما بپرسی ما جواب بدیم . شروع کن به مطالعه ، اول بهت پیشنهاد می کنم یه کتاب سیره نبوی بگیر بخون تا بدونی چرا مسلمونا به محمد صلوات الله دورد می فرستن. گذشته از اون این آیه از قرآن به وضوح داره این مطلب رو بیان می کنه البته نمی دونه شما قرآن رو قبول دارید یا نه . در آيه 56 سوره احزاب مى‏خوانيم: ان الله و ملائكته يصلون على النبى يا ايها الذين آمنوا صلوا عليه و سلموا تسليما:«خداوند و فرشتگانش بر پيامبر (ص) درود مى‏فرستند، اى كسانى كه ايمان آورده‏ايد بر او درود بفرستيد و سلام بگوئيد و در برابر فرمانش تسليم باشيد».
همین طور در«صحيح بخارى» از «ابو سعيد خدرى» نقل شده است كه ما عرض كرديم:«اى رسول خدا! سلام بر تو معلوم است، چگونه صلوات بر تو بفرستيم»؟فرمود:قولوا اللهم صل على محمد عبدك و رسولك كما صليت على ابراهيم، و آل ابراهيم و بارك على محمد و على آل محمد كما باركت على ابراهيم:«بگوئيد خداوندا درود بفرست بر محمد بنده‏ات و رسولت همان گونه كه درود بر ابراهيم و آل ابراهيم فرستادى، و بركت بفرست بر محمد و بر آل محمد، آن گونه كه بركت فرستادى بر ابراهيم».
در همان كتاب و همان صفحه اين حديث به طور كاملترى از «كعب بن عجره» (يكى از صحابه معروف) نقل مى‏كند كه به رسول خدا عرض كردند: چگونگى سلام بر تو را دانسته‏ايم، اما صلوات برتو چگونه بايد باشد؟ فرمود: اللهم صل على محمد وعلى آل محمد كما صليت على آل ابراهيم انك حميد مجيد، اللهم بارك على محمد و على آل محمد كما باركت على آل ابراهيم انك حميد مجيد.بخارى اين احاديث را در ذيل آيه شريفه ان الله و ملائكته... ذكر مى‏كند.

در «صحيح مسلم» كه دومين منبع حديث معروف برادران اهل سنت است از «ابى مسعود انصارى» نقل شده كه پيامبر (ص) نزد ما آمد و ما در مجلس «سعد بن عباده» بوديم، «بشير» فرزند «سعد» عرض كرد: «اى رسول خدا، خداوند به ما دستور داده بر تو صلوات بفرستيم، چگونه بر تو صلوات بفرستيم؟ پيامبر (ص) نخست سكوت كرد، سپس فرمود بگوئيد: الهم صل على محمد وعلى آل محمد كما صليت على آل ابراهيم، بارك على محمد و على آل محمد كماباركت على آل ابراهيم فى العالمين انك حميد مجيد
در تفسير «الدرالمنثور» كه معروفترين تفسير روانى است همان روايت ابو سعيد خدرى را از «بخارى» و «نسائى» و «ابن ماجه» و«ابن مردويه» از پيغمبر اكرم (ص) نقل مى‏كند

و در همان كتاب عبارت «ابو مسعود انصارى» را از ترمذى و نسائى نقل كرده است

عين اين مضمون را نيز با مختصر تفاوتى از «مالك»،و «احمد »و «بخارى» و «مسلم» و «ابوداود» و «نسائى» و «ابن ماجه» و«ابن مردويه» و از «ابواحمد ساعدى» نقل مى‏كند
ابن حجر در صواعق چنين نقل مى‏كند كه رسول خدا (ص) فرمود: لا تصلوا على الصلاة البتراء قالوا و ما الصلاة البتراء، قال: تقولون: اللهم صل على محمد و تمسكون، بل قولوا اللهم صل على محمد و آل محمد:«هرگز بر من صلوات بريده و ناقص نفرستيد، عرض كردند صلوات بريده و ناقص چيست؟ فرمود: اينكه بگوئيداللهم صل على محمد و امساك كنيد وادامه ندهيد بلكه بگويد :اللهم صل على محمد وال محمد

منبع این مطالب رو برات می ذارم که کامل تر مطالعه کنی اگه علاقه داشتی http://www.payambarazam.ir/Etrat/Detail.asp?code=1242&TextBody=

در ضمن من در مدینه به گوش خودم شنیدم اکثر اهل سنت صلوات را با درود بر آل محمد به پایان می برن....

محمدیان

عضو جدید
کاربر ممتاز
درباره فواید صلوات هم یه سری مطالب بذارم ،

با بررسی روایات فضاییل صلوات، چنین به دست می آید که بخشی از این آثار مربوط به زندگی دنیوی و بخشی به زندگانی اخروی مربوط است که به برخی از آنها اشاره می کنیم، اگر چه ممکن است برخی از این آثار مشترک بین دنیا و آخرت باشد.

الف)بعضی از آثار دنیوی
نقش صلوات در استجابت دعا
در ادعیه و روایات معصومین(علیهم السلام) میان صلوات و مستجاب شدن دعا ارتباط عمیقی دیده می شود.
در دعاهای صحیفه سجادیه، مناجات شعبانیه، مکارم الاخلاق و... صلوات به گونه ای در ابتدا یا آخر دعا آمده است، زیرا صلوات دعای مقبوله است.

منبع : بررسی آیات و روایات صلوات، ص 9
و روایت دیگری نقل شده که: «هر کسی حاجتی از خداوند دارد، ابتدا صلوات بر پیامبر و آل او گوید سپس حاجت بخواهد و سپس صلوات گوید، زیرا خداوند کریم تر از آن است که دو طرف دعا را مستجاب کند و وسط آن را مستجاب نشده رها نماید، زیرا صلوات بر پیامبر و آل او محجوب و در پرده باقی نمی ماند و حتماً مستجاب می شود.»
منبع : اصول کافی، همان، ص 252
از آن جا که خداوند از مؤمنان خواسته است که به سوی او با وسیله و واسطه ای تقرب جویند (یا ایها الذین امنوا اتقواا... و ابتغوا الیه الوسیله ...سوره مبارکه مائده/ آیه 35) صلوات به معنای واسطه قرا دادن واسطه های فیض الهی برای تقرب به خدا و درک رحمت الهی است چنانکه در تفسیر این آیه به روایاتی برمی خوریم که معصوم(علیهم السلام) می فرماید: «منظور از وسیله در این آیه، ما اهل بیت هستیم.»
منبع : تفسیرالمیزان، ج 5، ص 517
از رسول خدا نیز روایت شده که: «صلوات شما بر من باعث روا شدن حاجات شما می شود و خداوند را از شما راضی می گرداند و اعمال شما را پاکیزه می کند.»
منبع : تفسیرالمیزان، ج 5، ص 326
همراهی با ملائکه و برخورداری از استغفار آنان:
از آنجا که ملائکه پیوسته بر پیامبر(صلوات الله علیه) صلوات می گویند، صلوات مؤمنان به معنای همراهی با فرشتگان نیز هست ملائکه نیز برای کسی که صلوات می فرستد استغفار می کند و برای او صلوات می فرستند.
از رسول خدا(صلوات الله علیه) روایت شده که حق تعالی می فرماید: «هر بنده ای که برای تو صلوات فرستد، هفتاد هزار فرشته بر او صلوات می فرستند و هر که هفتاد هزار فرشته بر او صلوات فرستد، اهل بهشت خواهد بود.»

منبع : جامع الاخبار، فصل 28، ص 68
صلوات، از بین برنده «نفاق» و «غم» و «بخل»
ز پیامبر(صلوات الله علیه) نقل شده: «صلوات و درود بر من و خاندان من نفاق را از بین می برد.»
منبع : محجة البیضاء، ج 2، ص 313
و در روایتی دیگر به امام علی(علیه السلام) توصیه می کند که هرگاه امری تو را اندوهگین ساخت، بر پیامبر و آل او صلوات فرست...»
منبع: کنز العمال، ج 1، ص 181
و بر اساس روایتی دیگر از امام حسن مجتبی(علیه السلام) از پیامبر(صلوات الله علیه): «بخیل کسی است که چون نام من در نزد او برده شود، بر من صلوات نفرستد.»
منبع: کنز العمال، ج 1، ص 289
حصول عافیت، توانگری و غنا، به یاد آمدن فراموش شدها به وسیله صلوات و پاکیزه و طیب شدن مجالس با ذکر صلوات، از جمله آثار دیگر صلوات است که در روایات به آنها اشاره شده است.
ب)بعضی از آثار اخروی صلوات
اگر چه برخی از آثار یاد شده در آخرت نیز محقق است، اما بخشی از آثار مختص زندگی اخروی است که به آنها اشاره می کنیم:
1) قرب به رسول ا... (صلوات الله علیه) و بهره گیری از شفاعت آن حضرت:

پیامبر(صلوات الله علیه) می فرماید: «هرکس بر من صلوات بفرستد، شفاعت من به او می رسد.»
منبع: شرح و فضایل صلوات، ص 86
«نزدیکترین مردم در روز قیامت بر من در هر جا که باشد کسی است که بر من بیشتر در دنیا صلوات بفرستد.»
منبع: شرح و فضایل صلوات، ص 85
2) کفاره گناهان، خلاصی از آتش و رفع عذاب قبر
امام رضا(علیه السلام) می فرماید: «کسی که نتواند با کارهای نیک گناهانش را بپوشاند، باید فراوان بر محمد و آل محمد درود فرستد که صلوات گناهان را نابود می کند.»
منبع : آثار الصادقین ج 11،ص 214
و نیز حضرت رسول فرمودند: «صلوات بر من نور است بر صراط و هر کس بر صراط نور باشد، از اهل نار نخواهد بود.
همچنین فرمودند: «بسیار بر من صلوات فرستید که صلوات بر من نور است در قبر و نور است در بهشت.»
3) بهره مندی از حسنات مضاعف و سنگینی بر ترازوی اعمال نیک
از انس بن مالک روایت شده که گفت: بر پیامبر خدا(صلوات الله علیه) داخل شدم و ندیدم هیچ روزی که مسرورتر و شاداب تر از آن روز باشد،
از دلیل آن پرسیدم فرمود: «چرا شاداب نباشم، حال آن که جبرئیل هم اکنون بیرون رفت از نزد من و گفت که خداوند فرمود: هر کسی یک بار بر تو صلوات فرستد، ده صلوات بر او می فرستم، ده سیئه را از او محو می کنم و ده حسنه برای او می نویسم.»
همچنین از امام صادق(علیه السلام) روایت شده «سنگین ترین چیزی که در روز قیامت در ترازوی اعمال می گذارند، صلوات بر حضرت رسول و اهل بیت ایشان است.»

محمدیان

عضو جدید
کاربر ممتاز
درباره طرح برای این ماه مبارک ، نظرم اینه که یه تاپیک جامع داشته باشیم و یه جورایی دسته جمعی برای روزهامون برنامه ریزی کنیم . مثلا دعای ابوحمزه ثمالی رو بین روزهای ماه مبارک قسمت کنیم . هر روز توی تاپیک اون قسمت رو با شرحش قرار بدیم . فکر می کنم یا قرآن رو که روزی یه جز می خونیم راجع به یه قسمت هاییش توی اون تاپیکی که برای این کار در نظر گرفته شده مطالعه انجام بدیم . فقط هر کدوم از بچه باید مسئولیت یه کار رو به عهده بگیرن تا از سحر تا افطار کنار هم از برکات این ماه استفاده کنیم .

ارمیامهاجر

عضو جدید

مهسا مشهدی

عضو جدید
خب نظرتون چيه؟

واقعا ازتون ممنونم که چنین پیشنهاد جالبی دادید .
اگه بتونیم 30 نفر بشیم و هممون هر روز یک جز بخونه میتونیم هر روز یه ختم قران داشته باشیم . یه پیشنهاد دیگه اینکه تو همین تاپیک یا تو یه تاپیک دیگه به عنوان فراخوان از اعضا باشگاه که تمایل دارن ثبت نام کنیم و بعد از برنامه ریزی جز مربوط به هر نفر رو تو هر روز مشخص کنیم و اگه تعداد بیشتر شد تعداد صفحات رو تغییر می دیم .
در مورد صلوات هم با گزینه 2 موافقم .

مطالبی که گفتم فقط پیشنهاده راه های دیگه هم هست .

salvador

کاربر فعال ادبیات
کاربر ممتاز
کوله بارت بربند،
شاید این چند سحر فرصت آخر باشد که به مقصد برسیم،
بشناسیم خدا را و بفهمیم که یک عمر چه غافل بودیم.
می شود آسان رفت،
می شود کاری کرد که رضا باشد او،
ای سبکبال در این راه شگرف،
در مناجات خدایی شدنت هرگز از یاد مبر،
من جامانده بسی محتاجم.

elma

عضو جدید
من می خواستم امسال ماه رمضون شروع کنم هر روز چند آیه از قرآنو با ترجمه و تفسیرش بخونم حالا که دوستمون زحمت کشیدن و این تاپیکو زدن خوبه برنامه ریزی کنیم و هر روز چند آیه با تفسیرش بخونیم و اینجا (تو این سایت ) در موردش صحبت کنیم

86412740152

کاربر فعال
خدایا کمکمون کن باک طاهر بشیم توی این ماه
از گناه معصیت دوری کنیم
خدایا باک زلالمون کن
خدایا کمکون کن باک از این ماه عزیز بیرون بیایم
تا سال دیگه باک وارد این ماه بشیم
خدا همه مریض را شفا بده خیلی ها توی این بیمارستان ها دوست دارند شفا بیدا کنند روزه بگیرند الن که سالم هستیم میتونیم روزه بگیریم بیایم روزه بگیریم موقع افطار همه مریض ها رو دعا کنیم همه گرفتارها و مغروضینو.....و مهمتر از همه فرج اقا امام زمان(عج)
یا علی التماس دعا

elma

عضو جدید
درباره طرح برای این ماه مبارک ، نظرم اینه که یه تاپیک جامع داشته باشیم و یه جورایی دسته جمعی برای روزهامون برنامه ریزی کنیم . مثلا دعای ابوحمزه ثمالی رو بین روزهای ماه مبارک قسمت کنیم . هر روز توی تاپیک اون قسمت رو با شرحش قرار بدیم . فکر می کنم یا قرآن رو که روزی یه جز می خونیم راجع به یه قسمت هاییش توی اون تاپیکی که برای این کار در نظر گرفته شده مطالعه انجام بدیم . فقط هر کدوم از بچه باید مسئولیت یه کار رو به عهده بگیرن تا از سحر تا افطار کنار هم از برکات این ماه استفاده کنیم .
ولی به نظر من اصلا خوب نیست که هر روز یه جز قرآن خونده بشه یا دعای مختلف خونده بشه به نظر من ما که عربی بلد نیستیم اگه برنامه ریزی کنیم هر روز چند آیه قرآن با تفسیر بخونیمو بیایم اینجا در مورد معنیش باهم صحبت کنیم خیلی می تونه با ارزش تر باشه من پیشنهاد می کنم مدیریت محترم یه تالار برای ماه رمضان اختصاص بدن که بچه ها هر روز بیان در مورد تفسیر آیه های قرآن اونجا بخونن و صحبت کننو درک بهتری بتونیم از آیه های قرآن پیدا کنیم

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز

اصن ریشه صلوات از کجاست؟ آل محمد شامل عمر و عثمان و... هم میشن؟

دوست گرامی تاپیک دررابطه با ایام ماه مبارک وبرنامه های خاص این ماهه
بهتره اگرمشکلی با روزه ویا صلوات دارید درقالب تاپیک جداگانه ای مطرح کنید
:gol: