پسرها بخوانند..... دخترها خوشحال شوند که همچین شرایطی ندارند

REYMOND00

کاربر بیش فعال
نه من این کارو نمی کنم - این کار به شرافت انسانیت لطمه می زنه
خودشونو مسخره کردن
اگه در خدمت به من پستی بدن اصلا درست انجامش نمیدم- چون اجباریه!
مثلا اگه مامور بازرس و تفتیش بشم هر چی هم که پیدا کنم و ندیده می گیرم - به دزد و قاتل و فراری هم فرصت گریز میدم. همه چی که مجانی نمیشه.

:razz:

اجبار ؟همه چیز اینجا اجباریه!!!از ورود آقایان ممنوع تا خانمها ممنوع!!از کارای فقط مال خانما تا فقط آقایون...از حجاب و نرو بیرون و بیا خونه و ...و...و...!!حتی به دنیا اومدن ما دهه 60 ها هم به اجبار بوده و خانواده ها به صورت غیر مستقیم مارو به دنیا آوردن که هیچ کس از دنیا اومدن ما خوشحال نشد و نشده و الانم شدیم معضل جامعه مون و حتی رئیس جمهور محترم تو ذهنش برنامه ای برای مانداره!!!
یه کشوری بود یادم نیست کدوم کشور...که وقتی بچه ی سوم به سن مدرسه می رسید به خانواده مدال 100 گرمی طلا می دادن...اونوقت ما!!!!!!!تازه اونا رو نفت هم نخوابیدن!البته بهتر که نمی دن...بلکه مردم یکم به خودشون بیان...

dordoone

عضو جدید
کاربر ممتاز
من آااشقه سربازیم...کاش ما دخترا هم داشیم..اصن ی وضی...

t3teknik

عضو جدید
کاربر ممتاز
اجبار ؟همه چیز اینجا اجباریه!!!از ورود آقایان ممنوع تا خانمها ممنوع!!از کارای فقط مال خانما تا فقط آقایون...از حجاب و نرو بیرون و بیا خونه و ...و...و...!!حتی به دنیا اومدن ما دهه 60 ها هم به اجبار بوده و خانواده ها به صورت غیر مستقیم مارو به دنیا آوردن که هیچ کس از دنیا اومدن ما خوشحال نشد و نشده و الانم شدیم معضل جامعه مون و حتی رئیس جمهور محترم تو ذهنش برنامه ای برای مانداره!!!
یه کشوری بود یادم نیست کدوم کشور...که وقتی بچه ی سوم به سن مدرسه می رسید به خانواده مدال 100 گرمی طلا می دادن...اونوقت ما!!!!!!!تازه اونا رو نفت هم نخوابیدن!البته بهتر که نمی دن...بلکه مردم یکم به خودشون بیان...
موافقم
تو نظر قبلی اصلا یادم نبود کجا هستم.
رئیس جمهور به افق های دور می اندیشد

babakmail

عضو جدید
کاربر ممتاز
من آااشقه سربازیم...کاش ما دخترا هم داشیم..اصن ی وضی...
اواز دهل شنیدن از دور خوش است ....ما هم بدومون نمیاد اصن یه وضعی..
در مورد اهدا کلیه من شنیده بودم کسی برا اینکه معافیت پزشکی بگیره یه مایعی ریخته بود تو چشاش عینک ته استکانی وواقعا چشاش ضعیف شده بود....بعد معافیتشم رفت چشاشو لیزر کرد...یکی رم میشناختم نترس بود هم اسم من بابک
هم بازی دوران بچگی
بعدها شنیدم افتاده نیروزمینی چند وقت بعد خبر کشته شدنشو اوردن گلوشو با چاقو بریده بودن....شهید شد این اتفاق تو کردستان افتاده بود..

rel!ance

کاربر فعال
سربازی به شرطی خوبه که امنیت پسرا حفظ بشه
نه اینکه بچه های مردم را ببرن شهرهای مرزی و جاهای خطرناک با اشرار روبرو کنن و دست آخر جنازه بچه های مردم رو تحویل خونواده هاشون بدن

elh@m_arch

عضو جدید
منم یکیو میشناسم با سیم ظرفشویی انقد رو زخمش کشیده بود که عفونت کرده بود بعدش معافش کردن!
انقد باحااال!:w15:

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
عین بچه آدم میریم سربازی!

خودمونو ناقص کنیم که چی بشه!!!:confused:

خوب اگه سربازی نریم که بهمون زن نمیدن!

بعدشم ناقص بشیم که عمرا بدن!!!:razz:

3ctor

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما که رفتیم خدمتمون رو. انجام دادیم و اومدیم ..... نه دنبال معافیت بودیم نه تفرح که نریم .. الان هم اصلا پشیمون نیستم که زود رفتم .. چون باعث شد خیلی جدی تر درسم رو بعد از خدمت ادامه بدم

*zahedan

عضو جدید
کاربر ممتاز

آفرين به شما سردار.. ميخواستم بدونم تنهايي اين تصميم رو گرفتيد يا اينكه يك تيم كارشناسي تشكيل داديد تا به اين نتيجه رسيديد

بايد بگم كه:
نياز به اين همه كار كارشناسي نيست هركس قلب خود را اهدا كند از خدمت سربازي معاف ميشه ،
ميگي نه امتحان كن !!!

و ديگه نيازي نيست يك عده جوان معلول تو جامعه داشته باشيم

FilmBazZZ

کاربر بیش فعال
کلا" به روز قانون میذارن! شایدم از رو بازار طلا و سکه ، قانون میذارن :d
یه روز میگن سه برادر معاف ، یه روز میگن نه ، معاف نیست :d
یه روز میگن کسر خدمت هست ، فرداش میگن نیست، پس فرداش میگن البته اونایی که تا سال 90 درخواست دادن ، میتونن از کسر خدمتشون استفاده کنن :d
یه روز میگن خدمت 18 ماه ، فرداش میگن 21 ماه ، پس فردا میشه 24 ماه :d
یه روز میگن اگه اگه لیسانس بگیری 1 ماه کسری میگیری فرداش میگن نه کسری نمیگیری :d !
حالا دارن میرن رو مخ اون کند ذهن هایی که حاضرن بدن خودشونو ناقص کنن به خاطر اینکه 2 سال نرن سربازی ، بخدا این قانون نیست ، این جنایته.

FilmBazZZ

کاربر بیش فعال
سربازی آدمو مرد میکنه........:w08:

مرد بیکار به درد جرز لای در هم نمیخوره.
جووونا الان خدادای بیکارن ، دو سال هم برن علاف بشن ، که مرد بشن!
سربازی الان یعنی از زیر کار در رفتن و پیچوندن ، اگه اینا ملاک مرد شدنه ، مرده شور مرد شدنو ببرن :D

Body Guard

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سردار موسی کمالی درباره معافیت اهدا‌کنندگان عضو از انجام خدمت سربازی، گفت:

درصورتی که فرد اهداکننده عضو به موجب این کار از کارایی بیفتد، ما وی را از خدمت سربازی معاف می‌کنیم.
نفرمودند نوع معافی از کدام نوعش است؟!!!
من اگه بخوام اهدا کنم ، به خاطر سربازی نیست ، بلکه به خاطر کمک به هم نوعم هستش.آخه یکی نیست بگه مرد مومن این چه راهکاریه که ارائه می دین!
خدمت هم اگر برم صرفا به خاطر احترام به پرچم عزیز کشورم هستش ، گرچه این نحوه و قانون خدمت و سربازی رو قبول ندارم .

mor1360

عضو جدید
دوستان! چرا تحریف اخبار می کنید؟! چرا تشویش اذهان عمومی می کنید؟!

کی گفته که " عضو اهدا کن، معاف شو! " این قانون رو برای کسایی گذاشتن که در اثر اهدای عضو، از عهده سربازی بر نیان! ولی ما ایرانیا اونقد در سوء استفاده از قوانین و این جور کارا پیشرفت کردیم که چنین قانون نوع دوستانه ای رو هم به فرصتی برای معاف شدن تبدیل می کنیم! بعدشم از قانونگذاران انتقاد می کنیم! عیب از خودمونه نه از قانون! واقعا که! :razz::cool:

Tom Cruise

اخراجی موقت
دوستان! چرا تحریف اخبار می کنید؟! چرا تشویش اذهان عمومی می کنید؟!

کی گفته که " عضو اهدا کن، معاف شو! " این قانون رو برای کسایی گذاشتن که در اثر اهدای عضو، از عهده سربازی بر نیان! ولی ما ایرانیا اونقد در سوء استفاده از قوانین و این جور کارا پیشرفت کردیم که چنین قانون نوع دوستانه ای رو هم به فرصتی برای معاف شدن تبدیل می کنیم! بعدشم از قانونگذاران انتقاد می کنیم! عیب از خودمونه نه از قانون! واقعا که! :razz::cool:

اینو ما متوجه میشسم نه یکی مثه یه بچه 18-19 ساله که دانشگاهم نرفته واهمه رفتن به سربازیرو داره;)