پستهای قدیمی , تکراری ((در دست بررسی و احیا))

پستهای قدیمی , تکراری ((در دست بررسی و احیا))

• در مورد معماري باشد

رای: 0 0.0%
  • در حد امكان در مورد كارهاي اجرايي باشد

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    0
وضعیت
موضوع بسته شده است.

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما این تاپیک رو داشتیم
"بحث های معماری"
که اریک اینو زده بود

می دونین اونجا فقط اریک سوال می پرسید و خیلی زمانش زیاد بود معلوم نبود کی موضوع عوض میشه ... من می خوام بحث در مورد معماری امروز باشه ....و تاپیک مهم باشه یه چند نفر هم تو امضاشون لینک بدن و بحث ها اصولی باشه که هم اطلاعاتمون بیشتر بشه هم مشکلاتمون مشخص بشه . یعنی بیشتر راه حل بخوایم;)

سـعید

مدیر بازنشسته
خب سیمین خودت یک تاپیک جدید با همین عنوان ایجاد کن....ما هم حمایت میکنیم....به نظر میاد جالب باشه..

nikoo_nochian

عضو جدید
طراحی فضای داخلی فرودگاه

طراحی فضای داخلی فرودگاه

سلام.من دانشجوی کارشناسی ارشد رشته طراحی صنعتی هستم.عنوان پایان نامه من در مورد طراحی فضای داخلی فرودگاه است که با همپوشانی سه شاخه معماری داخلی ، گرافیک محیطی و طراحی صنعتی به نتیجه مطلوب خواهم رسید.اگر مطلبی در این زمینه ها مطالعه نموده اید بسیار خوشحال می شوم که از کمکتان بهره ببرم.

مرسی

chista233

عضو جدید
یه موضوع دیگه . از اونجا که دیگه آزمون اسکیس معماری معماری هیچ حساب کتابی نداره ، دوستان به این موضوع توجه کنن که باید همه نوع کاری رو در اسکیس انجام بدن . و اصلا توقع نداشته باشن که موضوع نرمالی رو ببینن. با این حال آزمون 87 اخطار بسیار بزرگی برای همه بچه های آزمون سال آینده بود .[/quote]
سلام دومان جان و سلام به همه
من یه خرده بی خبرم تو اسکیس امسال چه خبر بوده؟ از خرابکاری های سالهای قبل بدتر بوده؟

chista233

عضو جدید
حرف chista تقریبا همونی که من نظرم بود
من خودم واسه طراحی کتابخونه تو ترم دوم کانسبت رو یه کتاب که بسته رو زمین افتاده بود در نظر گرفتم
ولی ترم بعدش واسه طراحی خونه مسکونی شخصی قرار بود 8 نفر توش زندگی کنن ایده اولیه من کف دست شروع شد ولی عملکرد ها و فضا ها و خواسته های منو از فرم خالص خودش در آور
حالا در نظر دارم روند رسیدن از فرم دست تا پلان خونه رو بزارم تو سایت خوشحال میشم نظر بدین
عالیه حتما این کارو بکنید فکر می کنم به فهم موضوع کمک می کنه........;)

سـعید

مدیر بازنشسته
:biggrin:نه اتفاقا من ميدونم دارم چكار ميكنم كسي اجبارم نكرده كه چاره نداشته باشم:D
اينجا تو سايته جاش نيست كه بحث كنيم
این چیه اینجا افتاده......واستا ببینم......به به کارت پرسنلی....
مبارکه الناز .....:w31::w14:
شیرینی فراموش نشه....

M73IR

عضو جدید
مسکن رکود شدید مسکن 05/05/87

مسکن رکود شدید مسکن 05/05/87

علت رکود شدید مسکن چیست و تا کی میتواند ادامه داشته باشد و تکلیف تولید کنندگان مسکن چه میشود؟
رکود شدید مسکن وارد مراحل بحرانی خود شده است.!!!

nino

مدیر بازنشسته
می دونین اونجا فقط اریک سوال می پرسید و خیلی زمانش زیاد بود معلوم نبود کی موضوع عوض میشه ... من می خوام بحث در مورد معماری امروز باشه ....و تاپیک مهم باشه یه چند نفر هم تو امضاشون لینک بدن و بحث ها اصولی باشه که هم اطلاعاتمون بیشتر بشه هم مشکلاتمون مشخص بشه . یعنی بیشتر راه حل بخوایم;)
در صورتی تاپیک مهم میشه که ببینم فعال هست .

nino

مدیر بازنشسته
علت رکود شدید مسکن چیست و تا کی میتواند ادامه داشته باشد و تکلیف تولید کنندگان مسکن چه میشود؟
بنظرت چند درصد مردم قدرت خرید متر مربعی 3 تا 10 میلیون رو دارن ؟
اکثر متقاضیان مسکن زوجهای جوان هستند . مگه ه درآمدی دارن ؟ با وام های بانکها و سود بسیار بالای اونها که تا هفت نسل بعد هم باید قسط بدن

تا زمانی که تو کشور ما به ملک به عنوان یک کالای با ارزش افزوده بالا نگاه میشه اوضاع همینه . :razz:

متالیک

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدا رو شکر، خدا کنه اروزن هم بشه و هیچ وقت گرون نشه
داشتن یک خونه ی کوچک برای هر خانواده آرزو نیست، حق است.

تکلیف تولیدکنندگان مسکن: این قدر به فکر مال دنیا نباشید، شما ها هم بعد از چند وقت می رید زیر خاک، کمی هم به فکر بدبخت هایی باشید که خونه به دوشن، این قدر مسکن ها رو ماس مالی شده نسازید که دوزار بیشتر گیرتون بیاد، اگه راست می گید خونه بسازید و به شرط تملک اجاره بدید، این قدر زمین و خونه نخرید، نسازید تا گرون بشه، یه کاری کنید خونه ارزون بشه. فکر کنم تکلیف این عده هم مشخص شد. حالا شما بگید تکلیف مردم بدبخت چیه؟

آخرین ویرایش:

سـعید

مدیر بازنشسته
مرحله بحرانی فقط برای قشر آسیب پذیر جامعست...و الا قشر مرفه جامعه که به همین روش دارن پول روی پول میزارن....

nino

مدیر بازنشسته
خدا رو شکر، خدا کنه اروزن هم بشه و هیچ وقت گرون نشه
داشتن یک خونه ی کوچک برای هر خانواده آرزو نیست، حق است.
هیچ وقت در ایران مسکن و زمین ارزون نمیشه
چون نگاه مردم ایران به مسکن به عنوان قلک بوده که براشون سود داره و میتونن پول جمع کنن باهاش بر خلاف کشورای دیگه :razz:

آخرین ویرایش:

nino

مدیر بازنشسته
حرف chista تقریبا همونی که من نظرم بود
من خودم واسه طراحی کتابخونه تو ترم دوم کانسبت رو یه کتاب که بسته رو زمین افتاده بود در نظر گرفتم
ولی ترم بعدش واسه طراحی خونه مسکونی شخصی قرار بود 8 نفر توش زندگی کنن ایده اولیه من کف دست شروع شد ولی عملکرد ها و فضا ها و خواسته های منو از فرم خالص خودش در آور
حالا در نظر دارم روند رسیدن از فرم دست تا پلان خونه رو بزارم تو سایت خوشحال میشم نظر بدین

خیلی جالبه
اینطوری معلوم میشه که آیا کانسپتت درست بوده یا نه ؟

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
هیچ وقت در ایران مسکن و زمین ارزون نمیشه
چون نگاه مردم ایران به مسکن به عنوان غلک بوده که براشون سود داره و میتونن پول جمع کنن باهاش بر خلاف کشورای دیگه :razz:

خوب دلیلش هم وجود نقدینگی بالا دست قشر محدود هستش ، عدم وضع مالیات مناسب و خیلی عوامل دیگه باعث شده سرمایه گذاری روی زمین و مسکن بیشترین سود رو برای هر کسی داشته باشه . در کشورهای خارجی بخصوص امریکا اصولاً اجاره نشینی بسیار بصرفه تر از تملک هستش چون برای خونه ای که میخرید حتی تا 70% قیمت ممکنه مالیات بهش بخوره و کلی سال باید قسط بدی و اگه ندی به راحتی تابلو Sale میخوره در خونت ، بر عکس ایران که خوب برج میسازی 4 سال خالی هم نگهش داری هیچ اتفاقی نمیوفته :)

پ.ن. قلک منظورت بود دیگه ؟ :)

essyh2003

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تولید کنندگان محترم مسکن سود منطقی خودشون رو مببرند فرقش اینه که دیگه یه دفعه 7 8 میلیارد سود نمیبرند 500 ملیون سود میبرند بمیرم واسشون که این قدر مظلومند:biggrin:

nino

مدیر بازنشسته
خوب دلیلش هم وجود نقدینگی بالا دست قشر محدود هستش ، عدم وضع مالیات مناسب و خیلی عوامل دیگه باعث شده سرمایه گذاری روی زمین و مسکن بیشترین سود رو برای هر کسی داشته باشه . در کشورهای خارجی بخصوص امریکا اصولاً اجاره نشینی بسیار بصرفه تر از تملک هستش چون برای خونه ای که میخرید حتی تا 70% قیمت ممکنه مالیات بهش بخوره و کلی سال باید قسط بدی و اگه ندی به راحتی تابلو Sale میخوره در خونت ، بر عکس ایران که خوب برج میسازی 4 سال خالی هم نگهش داری هیچ اتفاقی نمیوفته :)

پ.ن. قلک منظورت بود دیگه ؟ :)
بله کاملا درسته
قانون هم خیلی مشکل داره

راستی مرسی هرچی فکر کردم یادم نیومد با کدوم ق-غ هست . ماشالله از هر حرف 3- 4 تا داریم :D

archi_arch

مدیر بازنشسته
مرسی دومان جان واقعا توضیحات کامل و خوبی بود و خیلی کمکم کرد.:gol::gol::gol:
میگم نظرتون چیه یه تاپیک کرکسیون هم بذاریم که بچه ها تمریناتشونو اونجا قرار بدن تا هم کرکسیون بشه (البته اگه دومان عزیز موافق باشن!) هم تشویقی بشه برای بقیه و خود ایشون برای ادامه ی کار؟! طوری که پیشرفت تاپیک رو عملا ببینیم؟!

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دومان جان......خسته نباشی ;)
منم با این تاپیک جدید موافقم میشه خودت زحمتش رو بکشی؟ یا در موردش اگه نظری داری بگی؟:que:
مرسی:gol:

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
:)تازه یه موضوع دیگه هم هست نیمه کاره هم بمونه مساله ای نیست:) .... مدتها کار بخوابه هیچ کس هیچی نمی گه مدیریتمون هم متاسفانه خیلی ضعیفه:razz:

پ.ن.::)

سعیده معمار

عضو جدید
در خواست کمک

در خواست کمک

مرسی دومانو جان واقعا توضیحات کامل و خوبی بود و خیلی کمکم کرد.:gol::gol::gol:
میگم نظرتون چیه یه تاپیک کرکسیون هم بذاریم که بچه ها تمریناتشونو اونجا قرار بدن تا هم کرکسیون بشه (البته اگه دومان عزیز موافق باشن!) هم تشویقی بشه برای بقیه و خود ایشون برای ادامه ی کار؟! طوری که پیشرفت تاپیک رو عملا ببینیم؟!
سلام.منم واقعا موافقا;) تورو خدا خیلی فشرده کار کنیم:w10::book: که تا آخر تابستون و شروع ترم جدید ما تازه واردا :child:و ترم پایینی ها:child: یه چیزی یاد بگیریم.تو رو خدا من امیدم فقط به شما بچه هاست چون تو شهر ما که کوچیکه کلاس اسکیس راندو اتوکد یا هر چیزی که مربوط به معماریه پیدا نمیشه.راستی برا راندو کردن میشه بهم چند تا منبع عالی معرفی کنی؟شماره مازیک و نوعش رو هم برا میگی؟ممنون:heart::gol:.تورو خدا قول بدین کمکمون کنین:cry::crying2::crying2::crying::gol:

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
:)تازه یه موضوع دیگه هم هست نیمه کاره هم بمونه مساله ای نیست:) .... مدتها کار بخوابه هیچ کس هیچی نمی گه مدیریتمون هم متاسفانه خیلی ضعیفه:razz:

پ.ن.::)

نه ، ربطی به مدیریت نداره ، خیلی کارهای دولتی باشه که بخاطر بودجه میخوابه ، خوب پیمانکار کش میده تا ضریب سال و بگیره معقول هم هست :) اونم باید نون بخوره ، اما وقتی پای خونه های مسکونی میاد وسط و اینکه یکی میحواد 10-12 واحد بسازه یهو کلی کارش میخوابه ، پولش تموم میشه ، پیش فروش میکنه و ... به نظر من الان یکی از بهترین کارهایی که میشد کرد همین طرح مسکن نوسازان بود که شهرداری تهران انجام داد . درسته شاید خیلی ها نتونند برند سمت ولنجک و فرشته خونه بخرند متری 6-7 تومن ولی سمت مناطق پایینتر پیش فروش میکرد از 5 تا 100 متر خود شهرداری متری 900 تومن :) حالا درسته ارزونه ولی هم خیلی نقدینگی رو از دست مردم خارج کرد ، هم تونست قیمت رو حداقل توی اون مناطق ثابت نگه داره

mehrazin_f

عضو جدید
نوشين جان مرسی از اینکه این اجازه رو به ما دادی که بتونيم راجع به سايت و تالارها نظر بديم:w16:.راستش من فکر ميکنم اگه واسه هر درسی يه تاپيک جدا داشته باشيم خيلی خوبه مثلا واسه درس هندسه کاربردی که يه درس پايه ایه.که توش آموزش باشه تقريبا يه چيزی مثل درک و بيان محيط که سارا جان زحمتشو کشيدن و کارگاه مقدماتی اسکيس که دومان عزيز آموزشارو ميدن:w27:

aloosha

عضو جدید
مرسی دومان جان. من پارسال (ترم جهارم) آتلیه خاک میرفتم می خواستم بدونم هنوز آقای طایفه تدریس دارن؟

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام سیمین جان
ببین یه مشکلی رو که اکثرا بچه ها دارن اینه که ابزارشون درروند تمریناتشون تاثیر میذاره . مثل همین روان نویس. سر نمدی بعضی از این روان نویسها بعد از چند بار استفاده خراب میشهو خطوط تو خالی میکشه . این درست نیست که برای تصحیح خطای ابزار ، روند اسکیست رو خراب کنی یا دستت رو بد تربیت کنی . مثل این می مونه که چون خط کش شکسته داری ، خطهای کنگره کنگره بکشی !!!
بنابر این توصیه می کنم برای تمرینات از ابزار مناسب استفاده کنی .
.

تازه خریدم:surprised: حتی می تونم بگم اولین خط هاییه که دارم باهاش می کشم:surprised::redface:

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
تازه من یه مشکل دیگه هم دارم :redface:اونم اینه که من با دست چپم خط می کشم (چپ دستم) و اگه دقت کرده باشی افرادی مثل من حتی موقع نوشتن دفتر رو کج می ذارن من خودم که به جای اینکه افقی بنویسم عمودی می نویسم:D یعنی اینقدر دفتر می چرخه که خطوط من به جای اینکه افقی بره رو به بالا می ره :razz::D
زحمت می دم به خودم :cry:...دست کم گرفتیا :(:cry:

shokufeh

عضو جدید
مرسی دومان جان. من پارسال (ترم جهارم) آتلیه خاک میرفتم می خواستم بدونم هنوز آقای طایفه تدریس دارن؟

آقای طایفه با آتلیه خاک اختلاف پیدا کردن و از اونجا رفتن و در حال حاضر در مرکز معماری ایران تدریس می کنند.

nino

مدیر بازنشسته
نوشين جان مرسی از اینکه این اجازه رو به ما دادی که بتونيم راجع به سايت و تالارها نظر بديم:w16:.راستش من فکر ميکنم اگه واسه هر درسی يه تاپيک جدا داشته باشيم خيلی خوبه مثلا واسه درس هندسه کاربردی که يه درس پايه ایه.که توش آموزش باشه تقريبا يه چيزی مثل درک و بيان محيط که سارا جان زحمتشو کشيدن و کارگاه مقدماتی اسکيس که دومان عزيز آموزشارو ميدن:w27:
خواهش میکنم
البته عزیزم هیچ ایرادی نیست که هر درس یه تاپیک باشه ولی باید کسی اون رو شروع کنه . چون نمی تونیم تاپیک خالی داشته باشیم . اگر هر کس یه تاپیک رو بر عهده میگرفت عالی بود ;)

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
هزينه ي اين مسابقه رو كي ميده؟ مثلا" هزينه ي جوايز و غيره؟
اون 2 تا استاد رو از كجا مي خواهيد گير بياريد!؟
تو پوست E تو every جامونده بي زحمت اصلاحش كنيد!
مرسي!

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا