پستهای قدیمی , تکراری ((در دست بررسی و احیا))

پستهای قدیمی , تکراری ((در دست بررسی و احیا))

• در مورد معماري باشد

رای: 0 0.0%
  • در حد امكان در مورد كارهاي اجرايي باشد

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    0
وضعیت
موضوع بسته شده است.

نجوا

عضو جدید
سلام

سلام

سلام دوستانم!!!
من خیلی...خیلی ناراحتم.برای اینکه همه خوب دادن.نه به خاطر حسودی بلکه برای اینکه خیلیا نامردی قبول میشن.
یه دوستی دارم که هیچی نخونده بود و میگه خیلی خوب داده...من بدبخت که 4 ماهی توخونه نشستمو خوندم هم مثل اون کنکورو دادم!

چرا؟:mad:
آخه چرا؟
:(
چرا اینقدر سوالای پرت وپلا تو کنکور امسال اومد.کیه که ندونه "فرم ازعملکرد تبعیت میکنه و تزییناتو جنایت"مال کیاست؟
سوال راهروی معلولین دیگه از کجا پیداش شد؟:confused:

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام دوستانم!!!
من خیلی...خیلی ناراحتم.برای اینکه همه خوب دادن.نه به خاطر حسودی بلکه برای اینکه خیلیا نامردی قبول میشن.
یه دوستی دارم که هیچی نخونده بود و میگه خیلی خوب داده...من بدبخت که 4 ماهی توخونه نشستمو خوندم هم مثل اون کنکورو دادم!

چرا؟:mad:
آخه چرا؟
:(
چرا اینقدر سوالای پرت وپلا تو کنکور امسال اومد.کیه که ندونه "فرم ازعملکرد تبعیت میکنه و تزییناتو جنایت"مال کیاست؟
سوال راهروی معلولین دیگه از کجا پیداش شد؟:confused:

سلام به شما و به همه دوستان شاکی امتحان ارشد

اونچه در این آزمون اتفاق افتاد اصلا موضوع غریبی نبود . حداقل بچه های این باشگاه نمی تونن اعتراض کنن که چرا موضوعات رو نمی دونستن . چون من 9 تا عنوان گذاشته بودم که از قبل باشناختی که از طراحان سوال ارشد آزاد وجود داشت ، انتظار می رفت که این موضوعات باشه . بنابراین اگر چه خیلی ها علی رغم اینکه اطلاع داشتن ، به دلیل حفظ جو رقابت از بروز دادن موضوع خودداری کردن ، ولی با اینهمه من تمام اون موضوعات رو گذاشتم و از اونجایی که بلانسبت عزیزانم در این جمع ما عادت به یه همچین اخلاقهایی نداریم ، کسی باور نکرد .

یعنی من وقتی این 9 تا مورد رو می گفتم ، خیلی ها همون اول موضوع المان رو رد می کردن و می گفتن ، خوب پارسال المان بود که هیچ بریم سراغ بقیه موضوعات ...

ولی خداییش بغیر از چند نفری که با خودم هماهنگ بودن برای آزمون و اسکیس ، کس دیگه ایی از این موضوعات حتی یکبار اتود زد ؟ یکبار حداقل ریز فضا در آورد ؟ یه حرکت مثبتی از طرف خودتون شد که بعد اینهمه از عالم و آدم ایراد می گیرید ؟

یا برای آزمون تئوری ، هزار بار آزاده جان ، و خود من و خیلی از دوستان دیگه تکرار کردیم ، بابا سوالات تکرایه . سوالات آزاد همیشه از بانک سوالاتش استخراج میشه . اگر اطلاعات عمومی هم در موارد خاص عنوان میشه برای همه به یک شکله و اکثر اونهایی که من دیدم سر همین موضوع مشکل داشتن . و می گفتن این سوالات معلولین از کجا بود ؟

ولی جدا از بحث آزمون خوبه که یکسری مسائل رو خودمون باز کنیم . چطور معمارهایی هستیم که هنوز نمی دونیم حداقل فضا برای معلولین چقدره ؟ رمپ ، پارکینگ ، راهرو و گزینه هایی از این قبیل چطور باید از ذهن ما برای طراحی برای معلولین رفته باشه و ما تا حالا چطور طرحها مون رو تحویل دادیم . مطمئن باشید 99 درصد بدون لحاظ کردن 5 درصد معلول جامعه !!

یکمقدار درس بگیریم هم بد نیست . به جای ایراد گرفتن به در و دیوار ، کافیه یکمقدار نوک پیکان قضاوت رو به سمت خودمون کج کنیم تا شاهد نقطه ضعفهامون باشیم .

سوال از کجا اومد ؟ اسکیس چرا این بود ؟ و ... سوال نیست . سوال اینه شما که دیدی پارسال المان بود ، چرا به فکرت خطور نکرد یه المان واسه خودت طراحی کنی تا پی ببری چه نکاتی باید توش رعایت بشه . شما که معماری چطور ساخت یک حجم به این قدرتمندی رو می گی کار گرافیستهاست ؟ مگه ما وحدت در کثرت نداریم ؟ مگه ما نمی گیم در عین حضور عناصر مختلف یک حجم فیزیکی که نشاندهنده مسائل معنوی هست رو باید با فرم و سطح و حجم و نقطه ساخت ؟ مگر نه اینکه یک املن از مقدماتی ترین تمرینات درس مبانی هنر های تجسمیه ؟

قصدم این نیست که خدای ناکرده با کسی مخالفت یا موافقت کنم . بیشتر مد نظرم هست که نوع دیدگاه دوستان رو یکمی از حالت غرض ورزی خارج کنم و گویش مناسب تر و تفکر صحیح تری رو از همه عزیزانم انتظار داشته باشم .
امیدوارم همه عزیزانم که شایسته بهترینها هستند ، در بهترین دانشگاهها مشغول به تحصیل بشن و درد موندن پشت کنکور ، تبدیل به ایام خوش تحصیل در دوره کارشناسی ارشد بشه .
زنده باشید .
:gol:

Arch-Azadeh

همکار مدیر مهندسی شهرسازی متخصص طراحی شهری
سلام
دومان عزیز، مرسی از پستت..واقعا حرف دل منو هم زدی :smile:

خود من زبونم مو در آورد انقدر به بچه ها گفتم ، فقط سوالهای سالهای قبل، کسی منبع نخونه برای دانشگاه آزاد. آخر سر میان میگن کاش حرف شما را گوش می کردیم:surprised:

همیشه چه سراسری، چه آزاد، تنها منبع مطمئن سوال، فقط و فقط سوالهای سالهای قبل هست. برای کنکور سراسری، هم باید سوالهای 10 سال پیش را انقدر زده باشید که حفظ بشید. حتی اگه دقت کنید سراسری هم سوال تکراری زیاد داره، فقط کپی نمی کنن مثل دانشگاه آزاد، یک مقدار تغییر می دن.

سوال هاشون هم مسخره و ... بود.... هر کی یکم اطلاعات دررابطه با استاندارد ها واسه معلولین داشت... فن و حداقل 60 یا 70 میزد.... نه ایستایی نه تاسیساتی.... آدم چی بگه؟؟!!:razz:

دیگه برای طراحی شهری هم دو ساله شیب رامپ معلولین را دادن (پارسال و امسال). برای معماری که حتما باید می پرسیدن :)

الان برای اسکیس سراسری دیر نیست. دنبال موضوعات عجیب غریب و سوالهای جدید نباشیم. سوالهای سالهای قبل را نه یکبار، بلکه حداقل 5-6 بار کار کنید تا مسلط بشید. بعد سراغ موضوعات جدید تر بریم. نگیم پارسال پلان شهرداری دادن، امسال نمیدن. یا مثلا پارسال اقلیم گرم و خشک دادن و امسال نمیاد.

ولی جدا از بحث آزمون خوبه که یکسری مسائل رو خودمون باز کنیم . چطور معمارهایی هستیم که هنوز نمی دونیم حداقل فضا برای معلولین چقدره ؟ رمپ ، پارکینگ ، راهرو و گزینه هایی از این قبیل چطور باید از ذهن ما برای طراحی برای معلولین رفته باشه و ما تا حالا چطور طرحها مون رو تحویل دادیم . مطمئن باشید 99 درصد بدون لحاظ کردن 5 درصد معلول جامعه !!

متاسفانه کاملا صحیحه. البته شاید ایراد را بشه از اساتید گرفت که خیلی اهمیت نمی دن. هیچ وقت کسی نمی پرسه این شیب رامپ چقدره؟ طول رامپ چقدره؟؟ اصلا رامپ کیلویی چند؟؟!!
خود من سر پایان نامه ام، ورودی بنا که رامپ داشتم 3 متر طول رامپم کم بود، ولی خب چون شکل ورودیم را بهم می ریخت، درستش نکردم..البته کسی هم متوجه نشد :surprised:

raha

مدیر بازنشسته

اونچه در این آزمون اتفاق افتاد اصلا موضوع غریبی نبود . حداقل بچه های این باشگاه نمی تونن اعتراض کنن که چرا موضوعات رو نمی دونستن . چون من 9 تا عنوان گذاشته بودم که از قبل باشناختی که از طراحان سوال ارشد آزاد وجود داشت ، انتظار می رفت که این موضوعات باشه . بنابراین اگر چه خیلی ها علی رغم اینکه اطلاع داشتن ، به دلیل حفظ جو رقابت از بروز دادن موضوع خودداری کردن ، ولی با اینهمه من تمام اون موضوعات رو گذاشتم و از اونجایی که بلانسبت عزیزانم در این جمع ما عادت به یه همچین اخلاقهایی نداریم ، کسی باور نکرد .

یعنی من وقتی این 9 تا مورد رو می گفتم ، خیلی ها همون اول موضوع المان رو رد می کردن و می گفتن ، خوب پارسال المان بود که هیچ بریم سراغ بقیه موضوعات ...

ولی خداییش بغیر از چند نفری که با خودم هماهنگ بودن برای آزمون و اسکیس ، کس دیگه ایی از این موضوعات حتی یکبار اتود زد ؟ یکبار حداقل ریز فضا در آورد ؟ یه حرکت مثبتی از طرف خودتون شد که بعد اینهمه از عالم و آدم ایراد می گیرید ؟

یا برای آزمون تئوری ، هزار بار آزاده جان ، و خود من و خیلی از دوستان دیگه تکرار کردیم ، بابا سوالات تکرایه . سوالات آزاد همیشه از بانک سوالاتش استخراج میشه . اگر اطلاعات عمومی هم در موارد خاص عنوان میشه برای همه به یک شکله و اکثر اونهایی که من دیدم سر همین موضوع مشکل داشتن . و می گفتن این سوالات معلولین از کجا بود ؟

یکمقدار درس بگیریم هم بد نیست . به جای ایراد گرفتن به در و دیوار ، کافیه یکمقدار نوک پیکان قضاوت رو به سمت خودمون کج کنیم تا شاهد نقطه ضعفهامون باشیم .

سوال از کجا اومد ؟ اسکیس چرا این بود ؟ و ... سوال نیست . سوال اینه شما که دیدی پارسال المان بود ، چرا به فکرت خطور نکرد یه المان واسه خودت طراحی کنی تا پی ببری چه نکاتی باید توش رعایت بشه . شما که معماری چطور ساخت یک حجم به این قدرتمندی رو می گی کار گرافیستهاست ؟ مگه ما وحدت در کثرت نداریم ؟ مگه ما نمی گیم در عین حضور عناصر مختلف یک حجم فیزیکی که نشاندهنده مسائل معنوی هست رو باید با فرم و سطح و حجم و نقطه ساخت ؟ مگر نه اینکه یک املن از مقدماتی ترین تمرینات درس مبانی هنر های تجسمیه ؟

قصدم این نیست که خدای ناکرده با کسی مخالفت یا موافقت کنم . بیشتر مد نظرم هست که نوع دیدگاه دوستان رو یکمی از حالت غرض ورزی خارج کنم و گویش مناسب تر و تفکر صحیح تری رو از همه عزیزانم انتظار داشته باشم .
امیدوارم همه عزیزانم که شایسته بهترینها هستند ، در بهترین دانشگاهها مشغول به تحصیل بشن و درد موندن پشت کنکور ، تبدیل به ایام خوش تحصیل در دوره کارشناسی ارشد بشه .
زنده باشید .

در رابطه با استانداردهای معلولین ونقایص علمیمون که متاسفانه هم به دلیل نظام آموزشی اشتباهی که داریم و بیشتر به خاطر کم کاری های خودمون تو این زمینه هست. صحبت شما رو کاملا قبول دارم... و اینو هم خوب فهمیدم که با گله و شکایت هیچ دردی دوا نمیشه... از درد دل های بیجایی هم که کردم متاسفم...

در رابطه با المان هم نظر من اینه که نمیشه فقط با یه ترکیب حجم خوب .توان یه دانشجو رو در طراحی معماری سنجید.... اینو کلی گفتم .جدای از بحث اسکیس و زمانش و .... من فکر میکنم بخش عمده ی کار یه معمار طراحی فضاست و در نظر گرفتن مجموعه ای از عوامل نه فقط فرهنگ و ارائه یک سناریو بعد هم ترکیب حجم.....!!

در رابطه با موضوعاتی هم که شما احتمال دادید من که شخصا 3 تاشو ناقص. اما کار کردم ... و ازتون هم خیلی ممنونم که هوای مارو دارید...

مشکلاتی که ما باهاش سروکار داریم خیلی حادتر از این بحثاست که همه هم در جریانش هستند... و مسلمه که خیلی ها حقشون داره پایمال میشه و کاری ازشون بر نمیاد...علت این درد و دل ها هم همینه ..... شاید فقط باید به حال این جامعه و به حال خودمون دعاکنیم تا بلکه فرجی صورت بگیره......ممنونم استاد عزیز

به امید فردایی بهتر.

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
ماریه جان دنیایی درست نمیشه مگر اینکه ماها از خودمون شروع کنیم . برای همه حقوق و پایمال شدنشون بهت حق میدم ولی چاره این نیست که ما دست روی دست بگذاریم و فقط با اه و ناله منتظر فرج باشیم . چون اون فرج هیچ وقت نخواهد رسید .

دعا مال اینجور جاها نیست چون تعداد نیروهای منفی موجود بیشتر از دستهایی هست که دعا می کنن و یادتون باشه ، خود من و شما هم دوست داریم جزو کسانی باشیم که از منبع سوال قبل از آزمون سر درمیاریم و چون بقیه سر در میارن و ما در نمیاریم ، خوب منطقی که عصبی بشیم .

ولی یه چیز رو هیچ وقت نمیشه عوض کرد . در جواب آزاده جان که برای رمپ گفته بود . نمی دونم تا چه حد اجرایی هستین و تا چه حد کار اجرا کردید . هر چقدر هم از زیر این مسائل شونه خالی کنیم و کلاه سر اساتیدی بذاریم که اونها هم کلاه سر اساتیدشون گذاشتن ، سر آخر مجبوریم برای اجرای یک همچین بناهایی همه مواردی رو که منطقی باید اجرا بشه رو یاد بگیریم و قانونی توی طراحی استفاده کنیم . اونجا دیگه بحث نمره و استاد و حق و نا حق نیست . اونجا منو شما مسئولیم و باید پاسخ ضرر و زیان کارفرما و عدم تطبیق بنا و فضاهاش رو با استاندارهای موجود بدیم . و این اصلا کار کم و کوچیکی نیست . شاید امروز برای کم کاری که کردیم لذت ببریم و خوشحال باشیم که کلاه سر استادمون گذاشتیم ، ولی در اصل کلاه سر خودمون گذاشتیم و کم کاری ای کردیم که در آینده گریبان خودمون رو میگیره .

ماریه جان من تمام سوالات رو نوشتم بجز زبان . و همشونو رو با ذکر خط و شماره سوال مشابه در تستهای سال قبل حاضرم برات بنویسم پس هیچ گونه شکی در این باره نباید داشته باشی . واین موضوع شامل 70 درصد سوالات میشه . باقی هم مربوط به کسانی هست که منبع خوندن .

برای اسکیس چه شما و چه باقی دوستان که قراره امتحان بدن ، باید گوش به زنگ باشن برای موضوع خصوصا تو دانشگاه آزاد . البته قبل از اون زحمت بکشن برای یاد گرفتن اسکیس و مراحلش و بعد در نهایت اماده بشن برای موضوعی که هر لحظه ممکنه عوض بشه و اونی نباشه که شما می خواستین .

برای اخرین بار می گم اگر یک دانشجوی معماری حداقل 50 تا یا 60 تا موضوع رو در طول سال ، ببنده ، اسکیس بزنه و مراحل و فرایند طراحی رو تمرین کنه ، رتبه دو رقمی زیر 50 میاره و این یک موضوع مسلم و آشکاره ... ولی سوال اینه ما منتظریم نیرویی از غیب برسه و به ما کمک کنه و به ماموضوع اسکیس رو بده ؟ یا اینکه امدادهای آسمانی سر برسن و کمک کنن که شما بدن تمرین شیتها رو ببندید .

اول اینکه اگه ما اسممون دانشجو هست نیازی به استاد نداریم . اگه استاد هست ما هستیم که باید به کار وادارش کنیم . اگه کار نمیکنه باید جواب سوالاتمون رو از استاد دیگه ای بگیریم . اگه استاد دیگه جواب نداد استاد بعدی و اگه نشد کتابهای زیادی جواب شما رو دارن . اگه کتاب نبود اینترنت هست . اگر اینترنت جواب نداشت پس میتونید اون موضوع رو به عنوان یه موضوع خارق العاده به من معرفی کنید تا حداقل من هم متوجه بشم که موضوعی در عالم هست که از این چرخه خارجه ...

دانشجوی ایرانی عادت داره تمام تقصیر ها و مشکلاتش رو بندازه گردن استاد . عادت کرده اهمال کاری و کم کاریش رو بندازه گردن سیستم اموزشی . نقصهای خودش رو دوست داره با عواملی که هیچ ارتباطی به موضوع نداره حتی با توسل به مسائل ماورا الطبیعه حل کنه و غیر منطقی ترین روشها رو در دفاع از خودش پیش میگیره .

دانشگاه خوب نیست . استاد معلومات نداره . استاد الکی گیر میده . کتاب نداریم . جزوه نمی دن . منبع معرفی نمی کنن . اصلا با من لجه این استاده . استاده چیزی بلد نیست میاد سر کلاس وقت ما رو میگیره . بابا هی میگفتیم دانشگاه دانشگاه این بود ... ارشد و دکترا هم این بود ؟... باید بریم خارج . خارجی ها خیلی بهترن . دانشگاه خارج خیلی امکانات داره . دانشگاه خارج برای آدم اهمیت قائلن . اصلا خارج خدا هم هست . اصلا خارج ....

این حرفها برامون آشنا ست . نیست ؟ روزی چند بار این حرفها رو تکرار می کنیم و نتیجه نمی گیریم .کر می کنم باید سعی کنیم با دیدی باز تر و تفکری منطقی تر به مسائل نگاه کنیم . این تنها تقاضای من از همه دوستانه ...:gol:

raha

مدیر بازنشسته
دومان جان ولی در رابطه با آزمون هایی که در کشور ما برگزار میشه این یه مسئله ثابت شده ست .پدر من یه محقق هستند وتحقیقی که تو این زمینه انجام دادن نشون میده که هیچ کدوم از آزمون های کنکور ما توان علمی دانش اموز یا دانش جو رو نمیسنجه... بگذریم از اینکه آموزشی که داده میشه اصلا صحیح هست یا نه... اگه حسبو بر این بزاریم که دانشجو باید جوینده دانش باشه و همه چیز بر عهده خودش هست باز هم ازمون هایی که ازش گرفته میشه آیا جوری هست که واقعا تواناییش سنجیده بشه...؟! دومان جان من با سختی یا آسونی سوالات مشکلی ندارم... مشکل من اینه که چرا سوالات جوری داده نمیشه که تفاوت علمی افراد مشخص بشه(باز هم مقصر مائیم!!)

من واقعا متاسفم برای خودم که باید قبل از آزمون به دنبال موضوع اسکیس بگردم ... اما هیچ کدوم از این رفتارها بی دلیل نیستن... کارمون از ریشه مشکل داره واسه همین هم هیچ وقت ثمری نمیبینیم... دعا کردن هم که گفتم فقط مزاح بود وگرنه...........

من امیدوارم که بتونم به جایی برسم که خدمتی جهت بهبود وضع کشورم بکنم... همه آرزوی من همینه

من که همیشه احترام تمام اساتید عزیزمو داشتم وخودمو مدیون همشون میدونم... صحبت شما در رابطه با همه صادق نیست...!!!

باز هم ممنونم استاد

helena_westlife

عضو جدید
سلام خدمت دوستان .
من که خیلی خوشحالم میدونید چرا؟

چون فقط و فقط با اطلاعات سالهای پیش رفتم سر جلسه و از این بابت که بشینم کتاب های مختلف بذارم جلوم راحت شدم:redface:

بهتون یه بار هم گفتم یکمی اعتماد به نفس داشته باشید.من کل اسکیس رو با 2 شیت بستم.باورتون نمیشه اون هم با یه مداد رنگی نارنجی....(عوض رنگین کمون کارها که از همه ماژیک ها استفاده میکنند اون هم با 30 تا ماژیک)کل کارم بسیار ساده و روان بستم.جاتون خالی هر 20 سوال زبان رو هم زدم:cool:(النته غلط و درستشو نمیدونم:D)ببینیم امسال چی میشه ...
غصه نخورید چون همه مثل شما فکر میکنند.

کدخدا

مدیر بازنشسته
سلام به همه دوستان
خیلی وقت بود پستی نمی زدم و بیشتر نگاه می کردم و می خوندم ولی اینجا دیدم چون بچه ها کلی دارن گله می کنن گفتم یه چیزایی بگم.
بحث کنکور و درست و غلطیش در عین مهم بودن مهم نیست!یه کم فکر کنیم ......... همه زندگیمون شده این که کنکور امسال چی شد سال دیگه چی می شه .
نه بابا اشتباه نکنین منم مثل شمام،حوصله شعار دادنم ندارم.
زیاد به کنکور گیر ندین جز اعصاب خوردی چیزی نداره من که پارسال و امسال امتحان دادم البته سراسری به این نتیجه رسیدم فقط اعصاب خوردی داره البته از یه نظرم خوبه باعث می شه کلی کتاب بخونین البته اگه جزو دسته جزوه داران نباشین .
اگه این جوری بوده که ضرر نکردین الان کلی اطلاعات دارین.
اگه جزو دسته جزوه دارانین که خب اصلا نگرانی نداره ان شاالله قبول می شین و برا ادامه تحصیل بورس می شین و بعد یه مدت می شین یه مدیر لایق که بیش از 10 نوع امضای مختلف داره و برا این که جزوه دار بمونین باید هر برگه ای رو امضا کنین پس نگران نباشین.
دسته اول کارشون سخت تره چون بعد از چن سال خون جیگر خوردن موفقیت و می بینن حالا امسال نشد سال بعد.
این اتفاق فقط مربوط به کنکور نیست همه جا هست شما سعی کنین ازش نگذرین خدا وکیلی اگه جزوه داشتین با رفیقتون بخونین به خدا به جایی بر نمی خوره اگه 10 تا موضوع داشتین و خبر داشتین سوال از همیناست به رفیقاتونم بگین حتی اگه اونا به جای 10 تا 3 تا داشتن یعنی آمارشون دقیق تر بود.
حتی اگه 100 نفر موضوع داشته باشن چرا شما 101 نمی شی؟این جوری یعنی رتبه 1 خب این خوشحالی داره . پس بی خیال اونا که موضوع دارن شما بهترین باش.

raha

مدیر بازنشسته
کنکور خودش اهمیتی نداره... اما متاسفانه سد راه یه سری اهدافی که اونا مهم هستن قرار گرفته و به هر حال جز اینکه ازش رد شیم چاره ای نداریم... مشکل همینه که یه نفر که کل کتاب های گلابچی رو خونده استاتیک کاربردی و مقاومت مصالحشو حل کرده ... 600 صفحه تاسیسات طباطبائی رو خورده... قیابکلو رو از حفظه و یه عالمه منبع دیگه.................. درصد ش با اونی که اصلا رنگ این کتابا رو هم ندیده به قول شما جزوه به دسته و تزریقی دو هفته قبل کنکور همه رو خونده .همش 10% اختلاف داره.... بعد ایشون به خاطر اینکه زبان انگلیسیشون خوبه تو رشته مهندسی معماری رتبه بهتر میارن و قبول میشن بعد اون که تو دانشگاه جزء ماکزیمم ها بوده باید بشینه و بگه امسال نشد سال بعد ... سال بعد هم دوباره روز از نو روزی از نو..... <مثله اینکه باز درد و دلم گل کرد.>....

اما رد شدن از این سد برای یه عده خیلی مهمه اونم شاید نه به خاطر اینکه یه مدیر لایق بشن و امضا شون معتبر بشه ... برای این هست که بستری برای افزایش آگاهی و اینکه بشه قدم مثبتی برداشت. فراهم بشه...

با همه این احوال . من اینو مطمئنم که هیچ تلاشی عاقبت بی نتیجه نمی مونه و دیر یا زود به نتیجه میرسه...

آخرین ویرایش:

iman.f

عضو جدید
دوستان واقعا ممنون:heart: . همگی از علاقه صحبت کردید ولی نگفتید چطور بفهمم به معماری علاقه دارم یا نه؟ من متاسفانه نه خودم تا حالا معماری کار کردم نه کسی توی فامیلمون معماره!!! به نظرتون چطور میشه عملا علاقه به معماری رو کشف کرد؟ :w20:

ارشیتکت86

عضو جدید
دوستان واقعا ممنون:heart: . همگی از علاقه صحبت کردید ولی نگفتید چطور بفهمم به معماری علاقه دارم یا نه؟ من متاسفانه نه خودم تا حالا معماری کار کردم نه کسی توی فامیلمون معماره!!! به نظرتون چطور میشه عملا علاقه به معماری رو کشف کرد؟ :w20:

همه تفریحات معماری رو میبینند ولی معماری مثل همه رشته سختی های خودشو داره علاقه رو کشف نمیکنند علاقه رو احساس میکنند نمیدونم چون من عاشق رشته ام هستم شاید بدی هاشو نمی تونم ببینم که بهت بگم یه مشخصه کلی معماری اینه که احساسو عقل کنار هم باید باشند حوصله وصبرت زیاد باشه خستگی ناپذیر باشی (حتی در برابر 72 ساعت نخوابیدن به معنای واقعی):gol::gol:

safoura65

عضو جدید
پرپسپکتیو

پرپسپکتیو

تورو حدا به من کمک کنید یه جزوه یا فیلم اموزشی میخواستم برای اموزش پرسپکتیو یک نفطه و دو نقطه ای :cry:

safoura65

عضو جدید
سنگ

سنگ

سلام میشه یه نفر یه لطفی بکنه و از بناهای معروف که با سنگ ساخته شدن به من عکس بده یا یه فیبم (اگه فیبم باشه که دیگه من تا اخر عمر مدیونشم )

raha

مدیر بازنشسته
سلام بچه ها. یه کتاب جدیدا خریدم واسه اسکیس که فوق العاده ست .... تازه چاپ شده اگه رفته باشید نمایشگاه که قطعا دیدینش.... واسه اسکیس خیلی جواب میده .....تو صیه میکنم حتما تهیه اش کنید...;)

عنوانش: چگونه معمارانه طراحی کنیم (2جلد)
نویسنده اش: احسان طایفه

farzad_h_n

عضو جدید

زنده باشید .
با سلام خدمت دوستان عزیز
من حدود یک هفته است که هر روز به اینجا سر میزنم و نظرات دوستان به خوبی مطالعه می کنم می خواستم اینجا چند نکته بنویسم که امیدوارم تحمل کنید
در مورد حرفای دوست خوبمون باید بگه بیشتر حرفای بالا سرشار از احساسات بود و یه یکم دوستمون دچار احساسات شده بود و خیلی رویاپردازانه بود.حرف من اینکه چرا ما خودمون همیشه می خواییم توجیه کنیم؟
دوستان حرفای خوبی زده بود اگه یه دانشجوی معماری ندونه فرم تابع عملکرد است از کیه دیگه باید اصلاباید بره بمیره.اصلا سئوالات امسال و اقعا واقعا افتضاح بود.بدتر از سال گذشته.حتی در حد کاردانی هم نبود.این طوری میشه که همه چیز میکشه با اسکیس اونجا هم دیگه در مورد اون حرف نزنم بهتره .........
من خودم جزو فارغ التحصیلان ممتاز دانشگاه هستم وبا معدل 18/30 توموم کردم . نمی خوام خودمو تعریف کنم ولی من از دوست خوبمون می خوام بره سه تا معمار برجسته که خودش می شناسه بیاره و به سئوال که در مورد معلولین بود جواب بده.آخه اصلا با منطق من جور در نمیاد که من باید بدونم باید 2 % شیب باید باشه یا3%؟چرا من باید همه ارقام اعداد حفظ باشم؟اینا یه چیزای قراردادیه که موقع طراحی می شه بهشون دست یافت؟آیا معمار بودن به دانسته عرض راهرو واسه معلولانه؟در مورد بعضی چیزا مثلا در مورد پی وآرماتورو سقف و... باید حتما اطلاعات لازمو بدونی اما این جور تیپ سئوالات واقعا دیوانه کنندس.
آدم نمی دونه تیپ سئوالات سراسری باور کنه که اگه 1000 تا هم منبع بخونی نمی تونی قبول شی.فقط اونایی قبول می شن که تو بهشتی و علم و صنعت دانشجو هستن.چرا؟چون طراحا استادشونن.چرا؟چون جزوها دم دستشونه.یا سئوالات آزاد که واقعا من سر جلسه به والله داشتم می خندیدم به افکار طراحان.که آیا سئوالی که در مورد صفه چیست رو قبول کنم. یا سئوالی در مورد کاخ آشور؟یا سئوالاتی که تو مبانی نظری طرح کرده بودند.مثل سئوالی که در مورد لکوربوزیه پرسیده بود یا ... من حاضر قسم بخورم که اصلا طراح اون سئوالات خودشم نفهمیده بود چی میخواد؟چی می پرسه؟ به روزهایی که با انواع اقسام کتاب و جزو سر کردم و آخرش این طوری هر سال سئوال میاد افسوس می خورم.من عرض 30 ساعت سئوالات رو تموم کرده بودم.
در مورد اسکیس هم عرض کنم من اولین نفری بودم که اینجا گفتم بیاین در مورد موضوع بحث کنیم اما یه نفر هم پیدا نشد.یه نفر؟
یه چیز دیگه هم می گم تموم می کنم وقتی سر جلسه میایی با هزار تا آرزو می شینی بغل دستیت .پشت سریت ....با تمسخر میگه من موضوع رو میدونم نورمن فاستر هم باشی سر اسکیس لعنتی (که تا حالا هم برم روشن نشده که فلسفش چیه که قراره متضمن معمار بودن تو 4ساعت باشه)هیچ کاری نمی تونی بکشی.
همین
موفق باشید

m.h.z.m

عضو جدید
کاربر ممتاز
شعر گرافیک(جدید)

شعر گرافیک(جدید)

سلام
من یه همچین تاپیکی قبلا هم گذاشتم!!!
اصلا نمیدونم چی شد؟!
هرچی میگردمم پیداش نمیکنم...
شعر ر بصورت نقاشی مینویسم...
اینکار ر خیلی دوست دارم...
بهم آرامش میده...
من عاشق شعرم...

چند تا دیگه میزارم
اون قبلیها ر هم اگه پیدا منک میزارم...

خواهشا پاکش نکنین مدیر جان

m.h.z.m

عضو جدید
کاربر ممتاز
درخواست

درخواست

سلام
مدیر جان میشه نزارین پاک بشن؟
آخه من خیلی دوست دارمشون.....
البته اگه صلاح میدونین که نباشن خوب من حرفی ندارم...
ممنون
ولی ذوقین دیگه...

farshid_A

عضو جدید
من هم با شما موافقم.اگه یه نگاه کوچیکی به تاپیک بندازید میبینید به چه وضعی افتاده...

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
ریز فضا های معماری

ریز فضا های معماری

ریزفضاهای معماری

این بخش مربوط به شناسایی و تدوین ریز فضاهای معماری هست . همونطور که همه عزیزانم مستحضر هستند ف چه برای طراحی در طرحهای مختلف و چه در اسکیس ، یکی از مهمترین موارد ، اطلاع از ریز فضاهای معماری هست .
در این تاپیک قصد جمع آوری ریز فضاهای بناهای معماری رو داریم . ترتیبی برای این کار وجود نداره و با توجه به نیاز و اطلاعات از عناوین طرحها و فضاها هر نفر میتونه راجع به یک موضوع کار کنه . تکراری شدن موضوعات ، اصلا مهم نیست ولی این تکرار نباید در مطلب باشه و در محتوا باید تفاوتهایی وجود داشته باشه .

تفاوت اصلی این بخش با سایر بخشها در اینه که این ریز فضا ها بعد از عنوان شدنش باید به صورت سناریو نوشته بشه . برای مثال فرض کنید وارد یک موزه شدید . قبل از ورود و در خیابون تمام نکاتی رو که به عنوان یک معمار باید در طراحی اون در نظر بگیرید رو باید به رشته تحریر در بیارید و بین اونها پیوند مناسبی برقرار کنید . چنانچه از فضا عکس تهیه کنید و اینجا بگذارید که می شه یک داستان مصور و هر معمار یا غیر معماری که این مطلب رو بخونه ، به راحتی می تونه با در نظر گرفتن مسیر سناریو ، حدود لکه گذاری طرحها رو انجام بده .

این بخش بعد از شروع به کار جزو مسابقات تالار معماری دسته بندی خواهد شد و بهترین سناریوی اون حائز جوایزی خواهد شد که به مرور به اطلاع دوستان خواهم رسوند .

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام
مدیر جان میشه نزارین پاک بشن؟
آخه من خیلی دوست دارمشون.....
البته اگه صلاح میدونین که نباشن خوب من حرفی ندارم...
ممنون
ولی ذوقین دیگه...

سلام دوست خوبم .
چون چند بار تکرای کردی پاکش نکنم ، این سوال رو ازت می پرسم . هدفت از این کار چیه ؟ چه منظوری از این کار گرافیک و شعر داری ؟ چه کمکی بهت میکنه و در چه زمینه ای میتونه مفید باشه . خوشحال میشم فایده اون رو برای خودم و سایر دوستان بدونم . در غیر اینصورت و اگه این یک آلبوم شخصی هست ، مجبور به حذفش خواهم بود .
منتظر توضیحت هستم . :gol:

m.h.z.m

عضو جدید
کاربر ممتاز
هر جور صلاح میدونید

هر جور صلاح میدونید

سلام مدیر جانم
هر جور صلاح میدونین
ممنونم
خیلی دوستون دارم

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
احساس می کنم یکمی موضوع رو بد برداشت کردی . اصلا قصدم این نیست . می خوام بدونم جدا این کار چه کمکی می کنه ؟ واقعا تمرین خاصیه یا فقط واسه دل خودته ؟

سناتور

عضو جدید
3d home architect

3d home architect

دوستان کسی از این نرم افزار اطلاعی داره یا کار کرده؟؟؟ من راهنمایی کنه ممنون میشم:gol:

sanaz_arian6@

عضو جدید
Some Thoughts on ProspectaRoger Williams University

Some Thoughts on ProspectaRoger Williams University

عکس های ارسالی را نگاه کنید مطالب و عکس های جالبی است.:smile:

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا