پستهای قدیمی , تکراری ((در دست بررسی و احیا))

پستهای قدیمی , تکراری ((در دست بررسی و احیا))

• در مورد معماري باشد

رای: 0 0.0%
  • در حد امكان در مورد كارهاي اجرايي باشد

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    0
وضعیت
موضوع بسته شده است.

كاوه فرزانه

عضو جدید
مقاله انسان طبيعت

مقاله انسان طبيعت

كمك.مقاله انگليسي انسان طبيعت معماري همراه با ترجمش لازم دارم مرسي

...sahar...

عضو جدید
منم ديپلمم رياضي فيزيك بود شاگرد خوبيم بودم اماهميشه در كنار درسام فكرم پيشه طراحيو رنگ وانتقال تخيلاتم رو كاغذ بود. هميشه طراحي ميكردم از صندلي گرفته تا شيشه ادكلن...حتي يه چيزايي ميكشيدم كه اسم نداشتن:redface:خيلي به طراحي علاقه داشتم و چون نمي خواستم هنرم فقط هنر رو كاغذ باشه و هنرمو عملي كنم معماريو انتخاب كردم....وقتي قبول شدم انتظارشو داشتم كه چه دنياي جذابو جالبي در انتظارمه....رفته رفته علاقم بيشتر ميشه و واقعا حس ميكنم كه انسان چقدر ميتونه با همين معماري دنياشو جذابتر كنه....سختي هاييم هست...زيادم هست....شايد يه طرحي رو كه يه دنيا فكر و احساس روش صرف كردي...يه استاد بيادو به بهانه ي اينكه خودش خوشش نيومده عوضش كنه...احساساتتو مسخره كنه... ولي نبايد خسته شد... نبايد زده شد...اين تويي...اين دستاته... و اين دنيايي كه توش زندگي ميكني....بايد عوضش كني....زيباش كني....اگه هنر داري...استعداد داري...احساس داري...و جسارت تحول ايجاد كردنو داري...حتما معماري بخون....برات آرزوي موفقيت ميكنم....دنيا كوچيكه...شايد يه روز باهم همكار شديم...;)

rozhann

مدیر بازنشسته
سلام.شما میخواین ازاد امتحان بدین یا ملی؟من میتونم راهنماییها و گفته های دوستانم رو که باهاشون مشورت کردم در اختیارتون بذارم.خوشحال میشم بتونم کمکی کنم.;)

respina

عضو جدید
طرح 5- طراحی مجتمع زیستی

طرح 5- طراحی مجتمع زیستی

سلام. موضوع طرح این ترم من در مورد مجتمع زیستی است. اگر اطلاعاتی در این مورد یا در مورد سرانه ها دارید یا منبع و مرجعی می شناسید لطفا به من کمک کنید. ممنون

love link

عضو جدید
سلام من ياد ندارم چه جوري بايد عكس ها رو توي سايت برات بفرستم اگه دوست داري ايميلتو بگو تا برات بفرستم .

معمار67سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
آی خدا دلگیرم ازت
آی زندگی سیرم ازت
آی مهندسان چرا هیشکی منو محل نمی ذاره
دیگه می شینم گریه می کنم:cry:

...sahar...

عضو جدید
سلام...من ترم ششم....منظورتون از مجتمع زيستي چيه...؟بيشتر برام توضيح بدين تا كمكتون كنم....;)

Arc84

عضو جدید
یک سوال سازه ای (کمک)!!!!

یک سوال سازه ای (کمک)!!!!

:(کمک لطفا بگویید از لحاظ سازه و ضخامت سقف در کنسول بیش از 2 متر چه تغییری ایجاد می شود ؟ آیا تغییر میکند یا نه؟ (لطفا وضی دهید ) ممنون

امیر1984

عضو جدید
آتلیه معماری

آتلیه معماری

سلام به همه ی دوستان عزیز
ببخشید من زیاد فعالیت ندارم واسه همین با قوانین زیاد آشنا نیستم.
یه پیشنهاد داشتم که نمیدونم میشه انجام داد یا نه، لطفا دوستان مدیر، راهنمایی بفرمایند؟
فعالیت های معماری که اینجا انجام میشه در حد اطلاعات معماریه واسه همین یه مقدار داره ملال آور میشه اگه بشه یه کلاس طراحی معماری تو تالار راه انداخت خیلی خوب میشه. آخه میدونید معمار با کار کردن و طراحی کردنه که میتونه اطلاعاتش رو عملی کنه و در واقع تجربه معماری اندوختن در گرو کار عملی انجام دادنه،اینجا هم که ماشالا معمار خوب و با سواد و استعداد زیاده که میشه از نظراتشون استفاده کرد و کار یک استاد رو به بهترین شکل انجام میدن و میشه یه دانشکده معماری راه انداخت.
پیشنهاد من به طور کلی به اینصورته که یک موضوع انتخاب میشه (با اطلاعات لازم مثل سایت و... که سایتش یه محل خاص نیست یا اگه هست جایی که همه دیدنش) که حتی الامکان یک موضوع به لحاظ ابعادی کوچیک و بچه ها شروع میکنن به ارائه طرح و ایده که همه نظر میدن البته به شکل درستش.
البته باید یک سری قوانین هم وضع بشه که در صوریتکه کلیت موضوع مورد تایید واقع شد مدیر محترم زحمتش رو میکشن.
پس از انتخاب موضوع یه بازه­ ی زمانی مشخص میشه و تاریخی برای ارائه نهایی البته کسایی میتونن طرح نهایی ارائه بدن که حداقل چند بار در طول دوره طرحشون رو ارائه کرده باشن (میشه تعداد دفعات رو هم مشخص کرد).
این کلاس هم مثل کلاس های دیگه از کانسپت و اسکیس های اولیه شروع و به ارائه طرح نهایی ختم میشه، از فاز مطالعاتی باید صرف نظر کرد.
استاد این کلاس خود بچه ها هستن (البته رعایت قوانین توسط مدیران کنترل میشه) و روی کارها نظر میدن اینطوری هم میتونیم عیب کارامون رو بفهمیم و هم روحیه انتقاد پذیریمون رو بالا ببریم.
در پایان (تاریخی که از ابتدا مشخص شده) کارها ارائه میشن و نمره نخواهیم داشت البته اگه دوستان خواستن میشه با رای گیری کارهای برتر رو انتخاب کرد.
با توجه به محدودیتی که وجود خواهد داشت درباره نحوه ارائه باید بحث کرد.
با توجه به توضیحات بالا دوستان لطفا نظراتشون رو بگن تا اگه مورد تایید همه باشه با امید خدا کلاس رو شروع کنیم و چیزی به معلوماتمون اضافه بشه.

respina

عضو جدید
سلام. منظورم شهرک مسکونی است. اگر نمونه هایی از شهرک های مسکونی ایرانی و خارجی هم می شناسید لطف کنید کمکم کنید. ممنون

archi_arch

مدیر بازنشسته
سلام بچه ها من 3 تا پروژه مدرسه معروف میخوام ... از معمارای معروف ! یکیشم مدارکش کامل باشه ...
اینجارو ببین شاید به کارت بیاد
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=11357&page=29

منم این ترم یکی از پروژه هام مدرسه ابتداییه خیلی خوبه اگه هر چی مطلب گیر میاریم اینجا قرار بدیم تا همه استفاده کنن

rabin_huood

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینجارو ببین شاید به کارت بیاد
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=11357&page=29

منم این ترم یکی از پروژه هام مدرسه ابتداییه خیلی خوبه اگه هر چی مطلب گیر میاریم اینجا قرار بدیم تا همه استفاده کنن

من پایه ام ، فردا آخرین مطالبم رو چک میکنم اگه یادم موند مینویسمشون ... :D
بابت معرفی تاپیکت ممنون ...

archi_arch

مدیر بازنشسته

amineh_taheri

عضو جدید
دومان جان چرا دیگه تمرینها را نمی گذارین.....
من در اولین فرصت عکس تمرینهام و می گذارم....
خواهش میکنم که تمرینها را ادامه بدین.....:(:(

maralshad

عضو جدید
hamin ghad baladam

hamin ghad baladam

salam .man ham taze varedam ama midunam ferektal ro mituni akse khane abshar loid rait ya hamin masule khodemuno search koni be dast biari.

maralshad

عضو جدید
http://astronomy.swin.edu.au/~pbourke/fractals/fracintro/
http://www.math.umass.edu/~mconnors/fractal/fractal.html
http://www.geom.uiuc.edu/java/LeapFractal/
http://mathforum.org/alejandre/workshops/fractal/fractal3.html
1.
فراکتال چیست؟

ما فراکتال‌ها را هر روز می‌بینیم: درختها ، کوهها، پراکنده شدن برگهای پاییزی روی زمین .
حالا به این تعریف دقت کنید: فراکتال شکل هندسی چند جزیی است که می‌توان آن را به تکه هایی تقسیم کرد که انگار هر تکه یک کپی از " کل " شکل است. حالا دوباره به تصویرها نگاه کنید!
به سختی بتوان باور کرد که چیزی مانند فراکتال‌ها بتواند اینقدر پیچیده و سخت باشد و در عالی ترین سطوح ریاضی به کار رود و در عین حال بتوان به شکل یک سرگرمی خوب به آن نگاه کرد. اگر بخواهیم بترسانیمتان می‌توانیم بگوییم که هندسه فراکتالی حرکت اشکال در فضا را ثبت می‌کند و یا ناهمواری دنیا و انرژی و تغییرات دینامیک آن را نشان می‌دهد ! اما راستش را بخواهید فراکتال چیز ساده ای است به سادگی ابرها یا شعله های آتش.
واژه فراکتال از ریشه ای یونانی به معنای " تکه تکه شده " و"بخش بخش" آمده است و به نحوی تعریف ریاضی اش را در خود دارد. به زبان ساده ، اشکال فراکتالی دارای 3 خاصیت عمومی هستند:
• تشابه به خود 1
• تشکیل از راه تکرار 2
• بعد کسری 3

maralshad

عضو جدید

.albate ina tabian.inam aks ta jai ke tunestam komak kardam

مرشاد

عضو جدید
اول بگرد ببین معمار خاصی که کارش تو این مایه ها باشه ( طراحی مجتمع و اینا) پیدا میکنی
سعی کن باهاش ارتباط برقرار کنی( از لحاظ کانسپت طراحی ها)
سلام بر همه بر و بچ من عضو تازه وارده هستم داشتم در مورد تحليل بنا ميگشتم كه به اينجا رسيدم من حيف ميدونم . و واقعاً حيفه كه از سه هفته پيش اين و به امان خدا رها كرده ايد . خواهش مي كنم . يا علي و بگين.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا