پستهای قدیمی , تکراری ((در دست بررسی و احیا))

پستهای قدیمی , تکراری ((در دست بررسی و احیا))

• در مورد معماري باشد

رای: 0 0.0%
  • در حد امكان در مورد كارهاي اجرايي باشد

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    0
وضعیت
موضوع بسته شده است.

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
توی تالار عمران در حال ساختن یک ساختون فرضی هستیم ، به هر حال کمک و یاری دوستان معمار هم در ساخت ساختمان بی تاثیر نباشد ، مهم هم هست :) خوشحال میشیم اونجا ببینیمتون :)
فکر خیلی خوبیه ...;)
آفرین :redface:
باشه ما هم میام:D

اومدم.... حالا چرا اینقد دیر خبر دادی؟ :/ ...
شب میام همه ی صفحه ها رو می خونم یه عالمه سوال پیش اومد ...:D
بیکار بودی دعوت زدی اینجا ... نمی گی من می بینم دیگه ول کن نیستم؟

آخرین ویرایش:

saze

عضو جدید
دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد

سلام
به نظر شما سطح علمي كارشناسي ناپيوسته معماري دانشگاه آزاد بالاتر از غيرانتفائي است؟

saze

عضو جدید
نظر خواهي

نظر خواهي

سلام
رتبه ام در كنكور كارشناسي ناپيوسته امسال خوب نشد و اميد به قبولي ندارم ولي
سال 1386 در كنكور كارشناسي ناپيوسته دانشگاه آزاد واحد مشكين شهر قبول شدم
به نظر شما براي ادامه تحصيل كارشناسي ناپيوسته معماري دانشگاه آزاد واحد مشكين شهر برم يا براي كنكور كارشناسي ناپيوسته دانشگاه آزاد 87 بخونم؟
من ساكن شيراز هستم.
لطفا راهنمائي بفرماييد.

sara_dr

عضو جدید
دوستان من یه سرچی کردم و دیدم خیلی از اسمهای پیشنهادی بلاگهایی دارن و برای همین خیلی مناسب نیستند چون تکراری میشن .
اما اسمی که بسیار جالب هست از نظر من میتونه اسم لوتوس بسیار میتونه مناسب باشه از لحاظ معنی و همچنین برای ارم هم خیلی میتونه کمک کنه . به نظر من اسم با محتوایی .
نوشین جون لوتوس یعنی چی؟

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان من یه سرچی کردم و دیدم خیلی از اسمهای پیشنهادی بلاگهایی دارن و برای همین خیلی مناسب نیستند چون تکراری میشن .
اما اسمی که بسیار جالب هست از نظر من میتونه اسم لوتوس بسیار میتونه مناسب باشه از لحاظ معنی و همچنین برای ارم هم خیلی میتونه کمک کنه . به نظر من اسم با محتوایی .

البته با اسم لوتوس هم چند تا بلاگ و مجله داریم:
http://lotusentertainment.blogfa.com/
http://bluelotus.blogfa.com/
http://www.lotus-journal.com
:w34:

سلام دوستان :gol:
من ترم 2معماری ام اما تو دانشگاه ما حتا بعضی از استادامون از معماری چیزی نمی دونن من هرچی از معماری می دونم تو هنرستان یادگرفتم :gol:من چیزی برای شماها ندارم من امدم از شما عزیزان بیاموزم:gol:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

rahajo0on

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون که جوابمو دادین چشم هر قدر تو توانمه تمرین می کنم مکعبام داره نسبتا رو براه میشه نسبتا!

باز ممنونم که شاگردایی مثل منو تحمل می کنین و پاسخ گوش هستین:gol:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

miladagha2

عضو جدید
الان اگه یکی بخواد با این مجله همکاری کنه باید چی کار کنه؟؟اینجا چرا همه چی قاطی پاطیه؟؟:surprised:

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
ممنون که جوابمو دادین چشم هر قدر تو توانمه تمرین می کنم مکعبام داره نسبتا رو براه میشه نسبتا!

باز ممنونم که شاگردایی مثل منو تحمل می کنین و پاسخ گوش هستین:gol:

افتخار می کنم که در خدمت شما هستم و از خداوند متعال یاری می خوام تا بتونم تا انتهای کار با شما باشم .
زنده باشید .

cute

عضو جدید
کاربر ممتاز

C is for climate الف مثل اقلیم

کشش سر پناه در برابر عناصر اقلیمی چگونه است؟
بزرگ معمار جهان,برای بیشتر جذابیت بخشیدن به زندگی,تنوع آب و هوایی را بر روی کره زمین به وجود آورد
از این رو انسان باید بتواند نقش یک پالایه را برای اصلاح آب و هوای بیرون ایفا کند یعنی باید
نور,هوا و پرتو خورشید را به داخل هدایت کتد.از ورود آب باران و سر و صدای مزاحم به داخل جلوگیری کند.همچنین باید مانع ورود سرما و بیرون رفتن گرمای داخل شود.
به عبارت دیگر,انسانها با استفاده از ترکیب و بافت ساختمان توانستند محیط های بشر ساختی را حتی در میان محیط طبیعی و ذاتا خشن به وجود آورند.
به طور کلی سه اقلیم متفاوت وجود دارد:گرم و خشک,سرد و مرطوب و گرم و مرطوب
انسان با استفاده از مصالح محلی و فن آوری کنترل محیط زیست,توانسته است مسکن خود را به گونه ای بسازد که با این شرایط مطابقت داشته باشد.
در مناطق گرم و خشک,دیوارهای ضخیم مانع از ورود گرمای روز به داخل ساختمان می شود و رنگهای روشن در سطوح ساختمان تابش خورشید را منعکس می کند و پنجره های کوچک نفوذ پرتو آفتاب به داخل را به حداقل می رساند.نزدیک بودن خانه ها به یکدیگر نیز سایه را افزایش می دهد.
هنگام شب نیز با خروج گرمای ذخیره شده در دیوارهای ضخیم,خنکی هوا تعدیل می شود. در شبهای گرم می توان بر روی پشت بام های تخت خوابید.
در مناطق سرد و مرطوب دیوارهای آجری یا چوبی ضخیم,مانع از ورود سرما شده,گرمای حاصل از آتش فضای داخل را گرم می کند. از آنجا که روشنایی آسمان در این مناطق کم است,به پنجره های بزرگتری نیاز است.
بامهای شیب دار,برف و باران را به سمت پایین هدایت می کند,استفاده از پوششبرای بازشو ها مانع از ورودباد و سرما شده در عین عایق بندی,از ایجاد شبنم بر روی شیشه ها جلوگیری می کند
در مناطق استوایی که آبو هوای گرم و مرطوب دارند,دیوارها به صفحاتی باز تبدیل می شود تا عبور هوا از داخل ساختمان ممکن شود.ایوان سراسری و پیش آمدگی های بام باعث ایجاد اتاقهای بیرونی سایه دار می شود.
در فصلهای بارانی سال نیز,شیب بام و سایبان های ایجاد شده در امتداد بام,آب باران را به بیرون هدایت می کند.گاهی این ساختمان ها را بر وری چوب پا می ساختند تا ساکنان آن,از سیلاب,حیوانات و حشرات در امان بمانند.
ساختمان ها نیز به مانند انسانها به تنفس نیاز دارند.برای ایجاد آسایش در فضای داخلی,باید هوای آن اصلاح شود.علاوه بر این این جابه جایی مداوم هوا برای جلوگیری از راکد ماندن آن لازم است.
به کمک هوا می توان در برابر شرایطی چون گرما,سرما,رطوبت و آلودگی مقاومت کرد.
در ساختمان های سنتی به منظور تعدیل هوای داخل ساختمان,از ابزارهای ساده ای مانند گرم سازی با آتش یا خنک سازی با بادبزن استفاده می شد.اما دیوارهای سنگی و آجری برای جلوگیری از ورود سرما,گرماو رطوبت مناسب نبودند و در فصل زمستان نیز بازشوها از جمله درها و پنجره ها عاملی برای خروج گرما به شمار می رفتند.از طرف دیگر,نصب نامناسب دودکش هاوپنجره ها اگرچه برای کاهش رطوبت هوا مناسب بودند ولی کوران هوا را نیز باعث می شدند.
در ساختمان های جدید استفاده از دیوار خارجی دو جداره مانع گرما در تابستان و سرما در زمستان می شودو پنجره های دوجداره نیز از نفوذ رطوبت های بالارونده جلوگیری می کند.ولی درزگیری به کار رفته در این ساختمان ها بدین معناست که رطوبت حاصله از گرمای فضای داخلی,راهی برای خروج ندارد واین امر باعث ایجاد شبنم در سطوح سردتر ,مانند پنجره و سقف می شود.
پاسخ به مشکلاتی مانند ایجاد شبنم,استفاده از روش تهویه مطبوع است. در این روش,هوای مکیده شده ی بیرون پس از گرمادهی,خنک سازی,تصفیه و تمیز کردن,از طریق داکت هایی به داخل ساختمان توزیع می شود
هوای نامطلوب هم به همین روش به بیرون ساختمان رانده می شود.
ساختمان های جدید مجهز به سیستم تهویه مطبوع با سطوح شیشه ای گسترده,در ّا و هوای گرم و سرد یکسان هستند.اما درزگیری دقیق ساختمان و عدم امکان بازشدن پنجره ها,اغلب باعث ایجاد بیماری و صرف مقادیر بسیار زیادی از انرژی الکتریکی می شود.
ساختمان های مدرن در ارتباط با اقلیم با مشکل دیگری نیز مواجه هستند.مصالح سنتی و طبیعی مانند آجر,سنگ,چوب با گذشت زمان تغییر شکل یافته,سوده و هموار می شوند یا سطوح تعمیر میشوند تا لک ها و ترکها را مخفی کنند
در ساختمان های مدرن ساخته شده از فولاد و شیشه,اگر همواره نگهداری و تعمیر نشوند خراب شده و از بین می روند
اغلب ساختمان های سنتی و کوتاه,به صورت گروهی در کنار هم ساخته می شدند تا یک خرداقلیم محافظ به وجود آورند.این امر در ساختمان های بلند مرتبه و مرتفع,در اقلیم طبیعی اغتشاش ایجاد می کند,که به صورت بادهای مخرب در سطح زمین با سایه اندازی بر روی ساختمانهای مجاور ظاهر می شود

erick

عضو جدید
کاربر ممتاز
فکر نمیکنم دیگه کسی قصد شرکت داشته باشه .
شاید این تاپیک هم به تاپیکهای قدیمی باید فرستاده بشه :confused:
نوشين جون ببخشيد من نتونستم كارمو برسونم آخه امتحان دارم........قول مي دم تا 10 شهريور كارمو بذارم........راستي يعني هيچكس كارشو نذاشته؟؟؟ چقدر بد!!!!.....نوشين جون يه وقت همچين كاري نكنيا...حيف تاپيك به اين خوبي نيست كه بره تو تاپيكاي قديمي...بازم sorry...

سعیده معمار

عضو جدید
cute جان سلام ممنون که بازم به این تاپیک سر زدی منتظرت بودم و هر روز سر میزدموخیلی خوشحالم که بازم میتونم به اطلاعاتم اضافه کنم.ممنونمممممممممممممم:gol:

• Like
واکنش ها: cute

erick

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ...
من اومدم ... :D
سلام...خوش اومدي دوست عزيز... لطفا قوانين تالار رو حتما مطالعه كن...لازمه...در ضمن ما تاپيك سلام و احوالپرسي داريم اونجا مي توني با بچه ها آشنا بشي;)ايجاد تاپيك جديد نياز نبود...هميشه موفق باشي

mahsa_1363

عضو جدید
مهم *********قوانین آموزشی این تاپیک برای انجام تمرینات : ********** مهم

مواردی که گفته می شه برای تمام تمریناتی که خدمت دوستان عرض می کنم صادقه مگر اینکه در همون پست نقض بشه :

1- تمام تمرینات در کاغذ آ3 سفید انجام می شه
2- برای خط کشیدن از روان نویس استفاده کنید مارک unipine با نوک 5/0 توصیه می کنم .
3- از مداد در تمرینات استفاده نکنید .
4- تمام تمرینات به صورت کامل و در صفحه به صورتی انجام میشه که 3 میلیمتر فضای خالی بین دو خط وجود نداشته باشه
5- در هر صفحه تا 3 خطا ایرادی نداره اگه بیشتر شد کاغذتون رو از وسط پاره کنید .
6- تعداد هر تمرین مشخص گفته می شه . اگر بیشتر کار کنید ایرادی نداره ولی کمتر از اون بی فایده است
7-برای هر تمرین خطا هایی گفته می شه . چون کسی نیست که کارتون رو کرکسیون کنه خودتون به اینکار متعهد باشید
9- برای بعضی از حرکتها برای ترسیم جز انجام حرکت و فیلم برداری از اون راه دیگه ای به نظرم نمی رسه سعی کنید اصول کاررو دقیق یاد بگیرید
10 - هر قلمی که برداشتید سرش رو در قسمت انتهاش قرار بدید تا طول قلم بیشتر بشه و برای ترسیم مسلط تر باشید

توصیه های شخصی :
1- زمان مشخصی رو در روز برای تمرین اسکیس در نظر بگیرین و برای کارتون اهمیت قائل بشین حتی خط کشیدن ساده .
2- هر حرکت شما یک حرف داره . که این حرف تعیین کننده است . اگه تعدد کار دارید ، از کنارش به سادگی نگذرید و نسبت بهش بی اهمیت نباشید
3- زمانهایی که بی حوصله، نا امید و خسته هستید از رفتن سراغ تمرینات اسکیس خودداری کنین .
4- لازمه برای آرامش خاطر فضای مناسبی رو برای تمرین و انجام کروکی و اسکیس داشته باشین تا در طول تمرینات مجبور به تغییر حالت زیاد نشید .
5- تا زمانیکه تمرینات مقدماتی رو انجام ندادین به فکر اجرای یک اسکیس یا بستن شیت نباشید .
6- دیدن کارهای دیگران تنها نکته مثبتش ، ایده گرفتن و خلاقیته .
7- برای تمرینات معنایی اسکیس و یادگیری معماری همزمان با اسکیس سعی کنید کارهای معمارای بزرگ رو دسن کنید و همزمان راجع به فضاهایی که خلق کردن فکر کنید .
8 - برای تسلط روی مبحث کروکی وارد فضا بشید . در هر گوشه از کشور ما هزاران نقطه دیدنی برای کروکی زدن هست. از روی عکس کروکی نزنید چون دید شما رو خواهد بست و حس خلاقیت شما رو کور خواهد کرد. چون یک عکس ، تصویری ازیک بنا نیست ، خلاقیت عکاس و یا طراح اون بناست .
9- برای رسیدن به یک اسکیس منطقی برای خودتون 6 ما تمرین مداوم رو در نظر بگیرید و قبل از اون فقط به یک تمرین درست و واقعی فکر کنید . به اینکه بعد از این مدت مشخص می تونید اسکیس زدن رو شروع کنید .
10- اگر چه اسکیس یه مبحث هنری حساب میشه ولی ارزش علمی هم داره، ضمن کار روی تمرینات اسکیس ، به لحاظ علمی هم اطلاعات خودتون رو بالا ببرین .
ادامه دارد ...
موفق باشید
سلام دومان جان من امروز این سایتو پیدا کردم و خیلی خوشحالم و میخوام تمرینات اسکیسمو شرو کنم امیدوارم که مثل بقیه بتونید به منم کمک کنید.:gol::gol::gol::redface::):w30::w30::w30::w30::w30::w10::w10:

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دومان جان من امروز این سایتو پیدا کردم و خیلی خوشحالم و میخوام تمرینات اسکیسمو شرو کنم امیدوارم که مثل بقیه بتونید به منم کمک کنید.:gol::gol::gol::redface::):w30::w30::w30::w30::w30::w10::w10:

سلام:w42:
خوش اومدی ، بهتره زودتر تمرینات رو شروع کنی، یه تاپیک هم برای کرکسیون هست که میتونی کارهات رو برای نقد اونجا بذاری!
موفق باشی دوست جدید:w34:

narges s

عضو جدید
tashakor az hamegi...

tashakor az hamegi...

سلام.واقعا فكر مي كنم يه معجزه بود سرچي كه تونستم با يه عالمه انسان با شعور و فهيم و اهل علم و هنر اشنا شم.اشنايي با معماراي ارزشمند.دير رسيدم ميدومم اما تلاشمو مي كنم.شاگرد فعاليم اصولا.اميدوارم همه موفق باشين;):heart:

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام.واقعا فكر مي كنم يه معجزه بود سرچي كه تونستم با يه عالمه انسان با شعور و فهيم و اهل علم و هنر اشنا شم.اشنايي با معماراي ارزشمند.دير رسيدم ميدومم اما تلاشمو مي كنم.شاگرد فعاليم اصولا.اميدوارم همه موفق باشين;):heart:

سلام نرگس جان :gol:
عطر خوش محبتت سراسر تالار رو پر کرد . من به نیابت از جمع از اظهار لطفت تشکر می کنم و از اینکه به جمع معماران تالار معماری سایت مهندسین ایران پیوستی خوشحالم و بهت خوش امد می گم .
امیدوارم با تلاش و کوشش و جدیتی که مطمئن هستم داری خودت رو به تمرینات برسونی و کارهای زیبات جلوه تالار رو بیشتر کنه.
موفق باشی .

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام و خسته نباشید به مدیران تالار:gol:
به نظرتون اشکالی داره چند وقت یه بار پست های قدیمیه بخش آشنایی و احوال پرسی کلا حذف بشه؟ چون مربوط به یه دوره ی خاصی هستند و بعدا هم به درد نمی خوره و از طرفی کسی که جدید اومده لزومی نیست بحث ها و صحبت های اعضا و پست ها رو بخونه !.http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/wink.gif...:D یه لحظه به ذهنم خظور کرد نمی دونم درسته این کار یا نه!:surprised:

vahidmj

عضو جدید
اگه کتابی مد نظرتون بود همینجا بگید اگه نسخه الکترونیکی آن موجود بود واستون میزارم.
دعام کنید

fayazbahram

عضو جدید
کاربر ممتاز
پرسش و پاسخ معمارانه

پرسش و پاسخ معمارانه

سلام خدمت همه ي دوستان عزيز
گاهي وقت ها پيش مياد که يه موضوعي که در مورد معماري هست رو ميبينم و دنبال دليل براي اون ميگردم که چرا اينجوري ساختنش و.... تو فکر خودمم هم دلايلي براش ميسازم ولي در موردش مطمئن نيستم.
هدف از اين تاپيک هم اينه که نه تنها من بلکه همه ي دوستاني که همچين سوال هايي براشون پيش مياد رو اينجا مطرح کنن و استادا و بزرگاي سايت و اونهايي که اطلاعاتي در مورد سوال مطرح شده دارن راهنمايي کنن.
در مورد چگونگي مطرح کردن سوال ها بايد بگم که دوستان لطف کنن مثل تاپيک ::مسابقه ي معماري :: که saeedgoodboy عزيز راه انداختن , سوال ها رو با شماره و رديف مطرح کنن تا بتونيم آرشيو طبقه بندي شده اي داشته باشيم.
دوستاي عزيز هم که ميخوان جواب بدن با استفاده از نقل قول سوال مطرح شده جواب بدن.
براي شروع سوال اول و دوم رو من خودم مطرح ميکنم.

آخرین ویرایش:

fayazbahram

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوال 1 :

سوال 1 :

سوال 1 :

دوستان عزيز حتما سريال تاجر پوسان رو نگاه ميکنين . وقتي تاجر ها براي تجارت به چين رفته بودن توي مسافرخانه يه اتاقي بود مثل عکس زير.
سوال : اون جايي که کنار پنجره هست براي چيه (البته بالش و اينا هم داشت) اگه مکان خواب هست چرا کنار پنجره هست . چون وقتي شب ميشه نورش اذيت خواهد کرد.
سوال دوم هم اينکه دليل 8 ضلعي بودن پنجره براي چيه؟

sunset

عضو جدید
اگه کتابی مد نظرتون بود همینجا بگید اگه نسخه الکترونیکی آن موجود بود واستون میزارم.
دعام کنید
سلام دوست عزیز ، آمار کتاب طراحی فضاهای ورزشی واسه دانلود داشتی ندا بده. ممنونم منم چند تا کتاب گذاشتم و یک سری هم آمار دارم دوست داشتید بگید لینکاشونو بزارم

hamid_h

عضو جدید

بله عزیزم
اخه لوتوس یکی از حرکات یوگا هم هست :redface:

معمار موفق

عضو جدید
من عاشق معماری هستم واز 15سالگی دارم تو این رشته تحصیل میکنم . چرا که من هنرستانی بودم من ومعماری خیلی وقته که به هم عادت کردیم وتمام سختیهاشو هم به جون می خرم وهیچ وقت هم ازش خسته نمیشم

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا