پستهای قدیمی , تکراری ((در دست بررسی و احیا))

پستهای قدیمی , تکراری ((در دست بررسی و احیا))

• در مورد معماري باشد

رای: 0 0.0%
  • در حد امكان در مورد كارهاي اجرايي باشد

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    0
وضعیت
موضوع بسته شده است.

michel-cco

عضو جدید
از آنجای که همه دست اندر کاران ساختمان به خصوص پروژه های دولتی بخوبی میدانند که در اویل سال 1387 افزایش نرخ تورم در مصالح ساختمانی خصوصا آهن آلات بحدی بود که برخی از پیمانکاران با کاهش شدید نقدینگی مواجه شدند و دلیل عمده آن نیز اختلاف قیمت خرید آهن مصرفی با میزان دریافت مبلغ آن با قرارداد منعقد شده دستگاه های اجرائی کشور میباشد . حال پس از اعلام شاخص های تعدیل در آخرین روزهای سال 1387 که مدیران دستگاههای اجرایی درحال خرید بلیط های خارجی و تدارکات گذراندن تعطیلات نوروزی بودن ، آیا مینوان فاصله و شکاف ایجاد شده خرید با دریافت را پر کرد . وافقا چه باید کرد . ایا کسی نیست که به حال ما پیمانکاران فکری بکنند و از نظر دستگاه های اجرائی کشور بحران بوجود آمده که نخواسته و فقط براساس سیاست های تک بعدی و بدون کارشناسی میباشد را با خلع ید پیمانکار و واگذاری پروژه به پیمانکار دیگری آن هم با دو برابر قیمت حل نمایند . کمک کنید
ظاهرا کسی مفهوم این تابیک را درک نکرده ؟!!!!!

آخرین ویرایش:

ali_diamond3000

عضو جدید
سلام سارا جون
مطالبی که گذاشتی خیلی برای من مفید بود ممنونم امیدوارم بتونم جبران کنم!

ali_diamond3000

عضو جدید
[FONT=&quot]معماري مدارس[/FONT]

[FONT=&quot]هر فضاي معماري، به خصوص فضاي معماري مدارس، ‌بايد در برابر خصوصيات جغرافيايي و اقليمي بتواند شرايط مساعدي براي پاسخگويي به نيازهاي انساني فراهم آورد.[/FONT]
[FONT=&quot]عوامل اقليمي در شكلگيري فضاي كالبدي مدارس همواره تاثيري قاطع و يك جانبه نداشته اند.[/FONT]
[FONT=&quot]يكي از مهمترين عناصر فضايي يك مدرسه، ‌حجره‌هاي آن است كه مهمترين نقش را در تكوين شكل نهايي فضاي كالبدي آن برعهده دارد. قرار گرفتن حجره ها در چهار جهت بنا، موجب تكوين سيمايي خاص گرديده است.[/FONT]
[FONT=&quot]عناصر فضايي- كاركردي مدارس عبارتند از حجره، مدرس، ‌كتابخانه، ‌مسجد، ‌اتاقهاي خادم و چراغدار و آبكش و سرويسهاي بهداشتي.[/FONT]
[FONT=&quot]خلاقيت و نوآوري معماران موجب شده است كه فضاي معماري مدارس از تنوع بسيار زيادي برخوردار شود.[/FONT]
[FONT=&quot]نحوه قرار گيري عناصر فضايي- كاركردي مدارس اغلب به اين ترتيب است كه در چهار جهت پيرامون حياط مركزي قرار گرفته ان. شكل حياطها به صورت مستقيل كشيده يا نزديك به مربع (با گوشه‌هاي قائمه يا پخ)‌ است. ورودي مدرسه در يك سوي محوري كه از وسط دو ضلع و مركز مستطيل مي‌گذرد، قرار دارد. فضايي كه از سوي ديگر محور مذكور، يعني روبروي فضاي ورودي قرار مي‌گرفته، به كاركردي غير از حجره- مانند گنبد خانه و مسجد و مدرسه، مدرس، كتابخانه يا ايواني بزرگ كه به عنوان مسجد يا مدرس مورد استفاده قرار مي‌گرفت- اختصاص مي‌يافته است.[/FONT]
[FONT=&quot]به طور كلي مي‌توان گفت فضاي معماري مدارس همزمان با تحولي كه در معماري مساجد در دوره سلجوقيان به وقوع پيوست، دگرگون شد و به شكل چهار ايواني درآمد.[/FONT]
[FONT=&quot]داخل مدرسه حياطي سرسبز با حجره ها و ايوان هايي در اطراف داشته است. جاي سمينارها در ايوان‌هاي مدارس بوده. ايوان چه‌هاي جلوي حجره ها نيز محل بحث بوده است. حجره ها يا اتاق معمولا داراي يك ايوانچه و پستو بوده است، ‌كه محلي براي استراحت و مطالعه و آشپزخانه داشته است. در بيشتر مدارس ايوانچه‌هاي جلوي حجره‌هاي طبقه اول به راهرو تبديل شده در جلوي حجره ها راهرو و در پشت آنها نيز پستوها قرار گرفته اند. استاد در مدرس درس مي‌داده است. غير از اينها، هر مدرسه يك مسجد، نمازخانه و كتابخانه‌‌اي داشته است. قديمي ترين مدرسه، مدرسه فخريه سبزوار است. مدارس زيباي متعددي در ايران بجاي مانده است. يكي از آنها مدرسه غياثيه خرگرد است. خرگرد بين خواف و جام است. اين كار توسط قوام الدين شيرازي و بعد او پسرش غياث الدين ساخته شده است. اين مدرسه به نام غياث الدين پير احمد خافي وزير شاهرخ نام گذاري شده و در ميان مدارس ايران در دقت و تنوع در كار و پلان و نيز تنوع در آمود، ‌كامل ترين نمونه است.[/FONT]
سلام سارا جون
مطالبت خیلی مفید بود!

ikarus

عضو جدید
عالی ‏قاپو

عالی ‏قاپو

سلام دوستان عزیز
ببخشید ما باید بنای عالی ‏قاپو رو تحلیل کنیم وقت زیادی هم نداریم.
ممکنه لطف کنید کمک کنید.
البته ما دو نفریم و دفعه اولمونه که می خوایم تحلیل کنیم! :confused:

m.h.z.m

عضو جدید
کاربر ممتاز
شعر-گرافیک

شعر-گرافیک

jentleman_arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون که زحمت کشیدی. فایل هاش که مشکلی نداره؟ یه بار با کلی مکافات یه فایلی دانلود کردم 1 ساعت طول کشید آخرشم باز نشد!

سلام...نه فعلا تمام لینک هاش کار می کنه مشکلی نداره عزیز دانلود کنید:gol:;)

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
باید به دوستان عرض کنم که
خوب من شیتامو گذاشتم که نظر بدینا
منتظرم

aziz321

عضو جدید
بیمارستان

بیمارستان

سلاممممممممممممممممم

:heart:
مهندسان بزرگ
من یه نمونه پلان تحلیل ارتباطات فضایی در ضمینه بیمارستان میخواستم
اگه دوستانی می تونن کمک کنن ممنون میشم

zfs

عضو جدید
من 1نظر دیگه واسه تکمیل چیزی که بچه ها گفتن دارم اینکه مشخص کنیم ماهایی که میخواییم ارشد رو شرکت کنیم(طبق چیزایی که خوندم منظر هم منابعش با معماری تقریبا یکیه) توی 1بازه ی زمانی چه منابعی رو بخونیم بعد از اون زمان بیایم مشکلاتیرو که واسمون پیش اومده مطرح کنیم و همینطور تست هایی تو این مدت بزنیم و بعد درصدهارو مقایسه کنیم و ...
خواهشا هرکی موافق زودتر اعلام کنه تا زودتر اقدام کنیم
من خیلی خیلی با این پیشنهاد موافقم . ;)
ولی کاش بازه ی زمانی و انتخاب دروس رو زود تر مشخص میکردین. تا زودتر شروع کنیم. منم تصمیم گرفتم معماری شرکت کنم.:confused:
از امروز شروع میکنم.:)فعلا با همون درک رفتار سازه ها که گفته شد:cool:

n_m

عضو جدید
ضوابط طراحی هنرستان

ضوابط طراحی هنرستان

سلام من این ترم باید یک هنرستان طراحی کنم که حداقل 7 رشته داشته باشه لطفاً اگه اطلاعاتی دارید به من کمک کنید.

sh.as

عضو جدید
سلام من این ترم باید یک هنرستان طراحی کنم که حداقل 7 رشته داشته باشه لطفاً اگه اطلاعاتی دارید به من کمک کنید.
سلام . من ترم پیش هنرستان طراحی کردیم.توی اون از فضاهایی مه رشته ها نیاز داشتند استفاده کردیم. اندازه ها رو هم از کتاب نویفرت استفاده کردیم. البته واسه استاد ما اول تخیلی بودن طرح مهم بود بعد کاربری اون:smile:.اگه بگی در چه موردی (طرح.فضا سازی. کاربری. مات.....)کمک میخوای فکر کنم بهتر بشه کمکت کرد

pesar-mashhadi

کاربر بیش فعال
کمک چند نمونه هتل و اطلاعات .... ( لطفا کمک کنید )

کمک چند نمونه هتل و اطلاعات .... ( لطفا کمک کنید )

سلام دوستان خسته نباشید .

دوستان خواهش میکنم که اگر چند نمونه مدل هتل داری برای من بدید . اگر ایرانی باشه ممنون میشوم و اگر بدون پلان هم بود مشکل نداره ولی عکس و اطلاعات ( تعداد اتاق و......) داشته باشه .

و اگر هم اطلاعاتی در مورد فرق هتلها هم دارید لطفا برام بزارید . ( مثلا 2 ستاره با 3 ستاره و...)

ممنون

pesar-mashhadi

کاربر بیش فعال
هتل آپارتمان ....

هتل آپارتمان ....

سلام دوستان خسته نباشید .

من در مورد هتل آپارتمان چند نمونه میخواهم - اگر بدون پلان بود مشکل نداره ولی اطلاعات کامل باشه لطفا .

و لطفا در مورد ستاره های هتل آپارتمان هم اگر اطلاعات دارید بگید .

ممنون

FROM_HELL

کاربر بیش فعال
طراحی سالن کنسرت

طراحی سالن کنسرت

سلام، من ترم آخر هستم موضوع پایان نامم طراحی سالن کنسرت و خانه موسیقی توی شهر اصفهانه ممنون میشم اگر اطلاعاتی توی این زمینه بهم بدید.:w32::w33:
کسی ااطلاعات نداره؟:neutral:

آخرین ویرایش:

مهردادم

عضو جدید
طرح 2

طرح 2

سلام به برو بچ
من دونباله یه سری عکس و مطالب در مورد مدرسه ی خارجی می گردم خیلی ممنونم:confused:

salim2571

عضو جدید
درخواست کمک فوری

درخواست کمک فوری

با سلام خدمت همه اساتید
کسی از دوستان اگه بشه لطف کنه پلان و عکس (معماری داخلی) پذیرایی-نشیمن-آشپزخانه-اتاق کار -اتاق خواب ، برای یک طراحی یک ویلا به بنده بده

تشکر پیشاپیش​

feron

عضو جدید
دوستان عزیز من به ضوابط واستانداردهای یک هتل 5ستاره نیاز دارم وکلابه مطالعات یک هتل نیاز دارم.لطف کنین برام بفرستید

h-masoumi

عضو جدید
یکی از معیارهای مورد نظر برای پنج ستاره بودن یک هتل، ضوابط معماری و زمین مورد استفاده و متراژ مناسب است.
داشتن سونا و استخر فقط بخش هایی از ضوابط برای یک هتل پنج ستاره است. داشتن امکاناتی همچون دستگاه چای ساز به همراه چای و کافی میکس و یک بطری آب معدنی و همچنین خدماتی همچون موجود بودن مسواک و خمیر دندان و سشوار در سرویس بهداشتی از الزامات یک هتل پنج ستاره است.
خدمات مطرح شده اگرچه باید در همه هتل های بالای چهار ستاره موجود باشد اما مشاهدات نشان می دهد بسیاری از هتل های پنج ستاره نیز فاقد این امکانات و تسهیلات هستند.
چگونگی اخذ ستاره در کتاب ضوابط معماری و مهندسی هتلداری اعلام شده که در سال ۴۶ تنظیم شده و در سال ۷۶ مورد بازنگری قرار گرفت.

seidali2

عضو جدید
با سلام سال نو مبارک برایتان ارزوی موفقیت میکونم اگر امکان دارد برام ریز فضای دانشکده هنرهای زیبا را ارسال نمای با تشکر:biggrin:

ABADANY222

عضو جدید
من تازه وارد شده راهنمایی می خواهم

من تازه وارد شده راهنمایی می خواهم

با سلام:
من تازه وارد سایت شدم تا جایی که گشتم پیدا نکردم
شما میتونید کمک کنید
مقاله یا تحقیقی درباره معماری بازراهای ایران و جهان میخواهم
تا 2 روز دیگر مهلت ندارم
با سپاس فراوان

azmim5olov

عضو جدید
سلام. کی میتونه اطلاعاتی در مورد طراحی هنرستان معماری به من بده ؟!!
ممنون می شمو اگه کمک کنین
راستی سال نوتون مبارک

erick

عضو جدید
کاربر ممتاز
تذكر

تذكر

;) IM BACK ;)

:gol:happy new year :gol:
:gol:i hope the best for you all :heart::heart:

دوست عزيز لطفا پست هاتونو تو تاپيك هاي مرتبط بزنيد...در ضمن فارسي تايپ كردن اينجا جزو قوانينه!
با سلام:
من تازه وارد سایت شدم تا جایی که گشتم پیدا نکردم
شما میتونید کمک کنید
مقاله یا تحقیقی درباره معماری بازراهای ایران و جهان میخواهم
تا 2 روز دیگر مهلت ندارم
با سپاس فراوان
دوست عزيز لطفا درخواسستتونو در تاپيك هاي مرتبط بيان كنيد!
تاپيك درخواست ها
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?p=796679#post796679
سلام. کی میتونه اطلاعاتی در مورد طراحی هنرستان معماری به من بده ؟!!
ممنون می شمو اگه کمک کنین
راستی سال نوتون مبارک
دوست عزيز لطفا درخواسستتونو در تاپيك هاي مرتبط بيان كنيد!
تاپيك درخواست ها
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?p=796679#post796679

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا