پستهای قدیمی , تکراری ((در دست بررسی و احیا))

پستهای قدیمی , تکراری ((در دست بررسی و احیا))

• در مورد معماري باشد

رای: 0 0.0%
  • در حد امكان در مورد كارهاي اجرايي باشد

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    0
وضعیت
موضوع بسته شده است.

پرندیس

کاربر بیش فعال
معماری خلاقیته....هنره....خلق چیزی با علاقه....میشی خالق اون چیز.....قابل توصیف نیست....من که عاشقشم

"Sa Ba"

کاربر بیش فعال
سلام رقیب عزیز;)منم انتخاب سومم ملایر زدم البته امیدوارم کار به اونجا نکشه
آره میشه دیر نیست بشین جزوه بخون اگه مشکلی داشتی بگو

مرسی ایشالا که شما هم انتخاب اول قبول میشی
ملایر آشه دهن سوزی نیست
واسه همینم تا حالا نخوندم
زیاد راضی نیستم
اما اگه همینم قبول نشم ضایع میشه:redface:

archiman

کاربر فعال
سلام منم تازه واردم
میشه برام سرفصل های معارفو بزارین؟واسه آزاد سمت میاد ولی نمی دونم سر فصلاش چیه میرسی:gol:

سلام
اینم سر فصلهای معارف:

1-جهان بینی
2-برهان امکان و وجوب
3-حرکت جوهری
4-برهان نظم
5-راه فطرت
6-صفات خدا
7-عدل الهی
8-جبر و اختیار
9-انگیزه خدا جویی

در کل همون معارف 1 انتشارات سمت

archiman

کاربر فعال
حتی اگر هنوز شروع هم نکردید ، همین الآن هم دیر نیست
اونایی که میخوان همین امشب شروع کنن ............:eek:

سلام
جدا دیر نیست؟
من میخوام تازه شروع کنم
ملایر زدم
من خیلی به درس خوندن تنبلم:(
یعنی اگه الان شروع کنم احتمال قبولیم هست؟
سعیدی پور و ریاضی و عمومی بخوونم:confused:
نمیخوام ایستایی بخونم:redface:
یعنی میشه؟؟

سلام دوست من
نه هنوز هم دیر نیست
حدود 4 هفته وقت هست
این زمان برای دانشگاه آزاد اونم شهرستانهای نه چندان مطرح زیاد هم هست
فقط باید توجه داشته باشی که مطالبی رو بخونی که حتما از اون مباحث سوال میاد
مثلا مصالح ساختمانی و عناص جزییات 50 درصد کل سوالات فن ساختمان رو تشکیل میدن و شما اگه این 2 تا درس رو خوب بخونی دیگه اگه نتونستی متره و نقشه برداری و استاتیک و رسم فنی و ... بخونی زیاد مهم نیست .
یا مثلا معماری اسلامی و هنرهای تجسمی باز به همین ترتیب.
و ................

memolarch

عضو جدید
سلام
من آماده همکاری باشما هستم فقط بفرمایید به چه صورتی واز چه وقتی شروع کنیم .متشکرم

architect.66

عضو جدید
پنجره ارسی

پنجره ارسی

سلام بچه ها
من یه تحقیق درباره پنجره ارسی از دوره صفویه به بعد در معماری ایران دارم لطفا هرکس مطلبی داره حتما بهم کمک کنه

پرندیس

کاربر بیش فعال
سلام بچه ها چرا تو دفترچه به نقشه برداری اشاره نشده؟منظورم تو قسمت ضرایب دروس امتحانه!!!!!!!!!

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان عزیز و ارجمندم
در نهایت احترام و سپاس از نظرات و شرکت همه شما در این تاپیک ، به دلیل بی محتوا بودن بحثها و از طرفی عوض شدن جلوه تالار معماری به دلیل بحثهایی که به هیچ عنوان شایسته شان مقام معمار نیست و نبوده ،‌و بعضا بروز اختلاف نظر هایی که با شبهات مختلفی هم همراه هست مجبورم از ادامه فعالیت این تاپیک جلوگیری کنم و از همه عزیزانم درخواست کنم با وقت گذاشتن در تاپیکهای سودمند هم از وقت خودشون به بهترین شکل استفاده کنند و هم اینکه با هدفی درست و منطقی ،‌ فضایی علمی و در خور شان دانشجو و مقام معمار بسازند .
از تمام عزیزانی هم که نسبت به مدیران این تالار لطف داشتن تشکر می کنم و در یک جواب مختصر از همه عزیزان دعوت می کنم تا نگاهی به کارنامه شخصی فعالیتشون دراین تالار بندازن و تعداد کارهای مناسب و مفیدی رو که در این تالار انجام دادند رو بشمرند و بعد از این کار در نحوه نظر دادن و انتقاد کردن تجدید نظر کنند .
فعالیتهای جنبی و مفید بسیار زیادی در این تالار انجام شد که متاسفانه به دلیل عدم استقبال مناسب از طرف کاربران ،‌ درابتدای راه متوقف گردید . و مطمئن هستم که این موضوع دریچه ای از تمام اجتماع عادی و دانشجویی ماست . عدم اتحاد و همگون نبودن اهداف باعث هرج و مرجی خواهد شد که الان یک نمونه کوچیکش رو در این جا می بینید . البته این آشفتگی از نظر عده ایی از دوستان هست و صرفا عقیده همه نیست .
آرزوی موفقیت همه شما رو دارم و در صورت نیاز شنوای نظرات و انتقادات شما در تاپیک مدیریت تالار هستم .

paria_witty

عضو جدید
lotfan komakam konid

lotfan komakam konid

پروژه ی من در مورد مصالح،نوع سازه و تکنولوژی یک ساختمان قدیم و یک ساختمان جدیدو مقایسه میکنیم که این مقایسه باید پلان و کروکی و عکس و نقشه داشته باشه لطفا کمکم کنید من باید این پروژه رو تا4 شنبه بدم:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

ا.پزشکی

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
پروژه ی من در مورد مصالح،نوع سازه و تکنولوژی یک ساختمان قدیم و یک ساختمان جدیدو مقایسه میکنیم که این مقایسه باید پلان و کروکی و عکس و نقشه داشته باشه لطفا کمکم کنید من باید این پروژه رو تا4 شنبه بدم:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

سلام.
ساختمان قدیمی ای که باید انتخاب کنی باید چقدر قدیمی باشه؟
آیا حتماً باید تو تهران باشه؟؟

اگر هر بنایی رومیتونی انتخاب کنی، برو سراغ کارهای "رنزو پیانو" (Piano) یا "نورمن فاستر" (Foster) یا "هرزوگ و دمورن" (Hertzog & Demoran) برای کارهای جدیدشون.
از "رنزو پیانو" مرکز پمپیدو رو انتخاب کن، بانک شانگهای اثر "فاستر" و استادیوم های ورزشی که اسم یکیشونم "Bird nest" هستش و کار "هرزوگ و دمورن" هست ؛ کارهای جالبین که نقشه هاشم پیدا می شه.
برای کارهای قدیم هم می تونی دیتیل های کلیساهای دوران قرون وسطی رو نشون بدی که چطور سازه ی بنا رو از اون بیرون مکشن و وظیفه ی باربری رو از رو دوش دیوار ها بر می دارن تا بتونن پنجره های بلند و بزرگ رو ایجاد کنن. تو کتاب های تاریخ هنر ( مثلاً کتاب هلن گاردنر) راجع بهش مطلب هست.
نمی دونم منظورت از "بنای قدیمی" چی بود؛ من اینا به ذهنم رسید.

موفق باشی.

سناتور

عضو جدید
سلام من دارم در مورد 1 سازه چادری به نام etfeتحقیق میکنم نمونش در ورزشگااه المپیک پکن "لانه پرنده" هست فوق العاده است...

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
چندروز پیش استادمون پرسید معماری چیه یکی از بچه ها جواب داد معماری یعنی موسیقی و موسیقی یعنی معماری ولی استادمون قبول نکرد خلاصه بحثشون بالا گرفت و همکلاسی مارو انداخت بیرون حالا میخام از شما بپرسم معماری به نظر شما چه تعریفی داره عزیزان ؟
همکار یه گشتی تو این تاپیکا بزن
تو این سایت یه مبحث گنده در این باره داریم

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
من یه تاپیک زدم با عنوان ترکیب حجم (المان) یه سر بزن
کمک خواستی هستم

anilajoon

اخراجی موقت
سلام دوستان من شما در مورد علمی کاربردی اطلاعی دارین که کارشناسی معماری داره یا نه کلا چجوریه؟:gol:

anilajoon

اخراجی موقت
من انتخاب اول و همدان زدم هنوزم هیچی نخوندم تازه میخوام شروع کنم میشه؟دیر نیست؟:redface:

anilajoon

اخراجی موقت
اینجا چند وقت چند وقت update میشه؟
من هرچی نگاه میکنم فقط archi و iceman10 هستند که جواب بچههارو میدن البته archiman عزیز هم هست
:eek:

kooroshebozorg

عضو جدید
من انتخاب اول و همدان زدم هنوزم هیچی نخوندم تازه میخوام شروع کنم میشه؟دیر نیست؟:redface:
دوستان اینقدر استرس نداشته باشید!قبولی آزاد خیلی سادست یکی از بچه ها که نمیدونست مشتق 4x به توان دو چند میشه از دیپلم دوباره کنکور داد مهندسی عمران قبول شد!!:w15:شما هم اگر از الان شروع کنی خوب بخونی حتما قبول میشی:w16:!!الان شروع کن تستای سالای پیشو بزن کتابای دیباگران یا پرنا یا مدرسان شریف! واسه عمومی هم گسترش علوم پایه!وقتتو اول رو چیزایی که اصلا بلد نیستی هدر نده !اون چیزایی رو که قبلا خوندی رو دوره کن بعد برو سراغ چیزایی که یه کم بلدی یا قبلا نخوندی !در ضمن دقت کن که هیچ درسی رو (حتی ریاضی )با این تصور که بلد نیستی نگاه نکرده ردش نکن >و در کل سعی کن هیچ درسی رو صفر نزنی اگه ریاضی رو 3درصد بزنی 1000 تا رتبت جا بجا میشه و اگه منفی بزنی 2000تا 3000 رتبتو خراب میکنه!پس شانسی هم نزن: یه فصل مهمو مثل مشتق و انتگرال خوب بخون!!ایشالا قبول میشی !در مورد علمی کاربردی هم :مدرکش میشه کارشناسی معماری نه مهندسی معماری!!!

comudf

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
پایان نامه معماری

پایان نامه معماری

سلام
می دونم نباید این تاپیک را اینجا می ذاشتم ولی مجبور بودم یکی از بهترین دوستام یه تحقیق که یه جورایی شبیه پایان نامه باشه در باب این رشته می خواد شدیدا هم فوریه تا 2 الی 3 روز دیگه بهش نیاز داره ازتون ممنون می شم اگه بهم بدین بهش بدم (!) :cry::cry::cry:

ثانیه

عضو جدید
سلام

سلام

دوستان خوب شما را به خدا مرا یاری کنید
سه شنبه باید یه تصویر از پلان یا نمای یه ساختمون که تناسبات داشته باشه بیشتر ساختمونای قدیمی ببرم باید تناسباتشم پیدا کنم می شه بگید از کجا میتونم پیدا کنم؟
خواهش میکنم کمکم کنید چون من واقعا نمیدونم باید چی کار کنم
مرسی:(:(:(

memolarch

عضو جدید

خوب درست مي گي
بايد براي هر دور يه موضوع ترتيب بديم
.... و بايد يه نفر براي داوري پيدا بشه
كه روي كارها قضاوت كنه
...
خوب كسي نبود؟
كسي كه تا حالا اعلام وجود نكرده
خوب اگه كسي هست بگه تا مسابقه رو كم كم شروع كنيم;)
سلام من خیلی مایلم با شما همکاری کنم.

ثانیه

عضو جدید
سلام

سلام

سلام.
دوست خوبم يه نگاه به كتابهايي كه مي گم بنداز دارن نمونه...;)
معماري فرم فضا نظم... فرانسيس دي كي چينگ. يه بخش در مورد تناسبات طلايي داره.
زيبا شناسي در معماري ... يورگ گروتر... اينم يه بخش داره كه آندره پالاديو از تناسبات موسيقي استفاده كرده .
يه نمونه هم لوكوبوزيه داره... كه ويلا استين هست .اونم نما و پلانش تناسبات دارن.
موفق باشي.:gol:
فقط اينجا جاش نبودا!

خیلی ازتون ممنونم خدا خیرتون بده:smile:
با نهایت شرمندگی میبینید که تازه واردم اگه شما می گید لابد جاش نبوده ولی برای چی مگه من کتاب نخواستم شمام که کتاب معرفی کردید دیگه؟ :question: ولی بازم معذرت میخوام :sweatdrop:

archiman

کاربر فعال

سلام

جواب سوال شما رو من به بچه های دیگه گفتم
بگذارید این بار از یه زاویه دیگه نگاه کنیم
فرض کنید شما از 4 ماه پیش می خواستید شروع به خوندن کنید:
خوب وقت زیادی بود و شما به همین دلیل به دنبال مطالب کلی و متنوع و انواع و اقسام کتاب و جزوه می رفتید و می خواستید یه سری خلاصه نویسی و یادداشت بردارید تا توی 1 ماه آخر بخونید. در اثر 4 ، 5 ماه درس خوندن مرتب یه مقداری کسل و به قولی درس زده شده بودید و شک و استرس داشتید که آیا مطالب یادتون مونده یا فراموشتون شده و حالا می بایست بشینید همه رو از اول دوره کنید.
الآن دقیقا همون یه ماه آخر و شما الآن نه خسته اید و نه درس زده بلکه ذهنتون تشنه یادگیریه وبا یه برنامه مفید و خلاصه می تونید راهی رو برید که خیلیا در عرض چند ماه به خوبی نرفتن.
باور کنید.............

هنوز هم دیر نیست. دیر نیست .....دیر نیست.

برای رسیدن به جایی که تا حالا نرسیده ایم باید راهی رو بریم که تا به حال نرفته ایم.
راه تکراری ما رو به همونجایی میرسونه که الآن درش هستیم.

archi_arch

مدیر بازنشسته
اینجا چند وقت چند وقت update میشه؟
من هرچی نگاه میکنم فقط archi و iceman10 هستند که جواب بچههارو میدن البته archiman عزیز هم هست
:eek:
سلام عزیز
والا زمان خاصی نداره هر وقت بدونیم و بتونیم و چیزی برای گفتن داشته باشیم! ولی خوب دیگه همه ی بچه ها شرکت نمیکنن! شاید وقتشو ندارن! یا شایدم ...! به هر حال ما هستیم در خدمتت! راستی adriot رو یادت رفت! ;)
نگران دیر شدن نباش تلاشتو بکن.ولی تو این فرصت باقی مونده دیگه نمیشه کلا تمام کتابهارو خوند! بهتره الان رو سوالات کنکور سالهای قبل و دو درس ریاضی و زبان تمرکز کنی.سوالارو چندین و چند بار بخون چون سوالا تو ازاد معمولا زیاد تکرار میشه.و تو بقیه ی فرصت هم زبان (و به خصوص گرامر) و ریاضی رو کار کن. ایشالله که نتیجه میگیری :victory:
موفق باشی

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا