پروژه کنترل کیفیت

rock narok

عضو جدید
سلام.کسی می تونه 1 عنوان مناسب برای پروژه کنترل کیفیت بهم پیشنهاد کنه؟تا جایی هم که ممکنه در این زمینه بهم کمک کنه:sweatdrop:

rock narok

عضو جدید
سلام
در چه زمينه اي باشه؟
فكر كنم بتونم كمكتون كنم
سلام
واقعیت من این درسو تازه این ترم برداشتم و شناخت خیلی خوبی ازش ندارم نظر من بیشتر روی مباحث جدید کنترل کیفیت.اینطوری امیدوارم بتونم هم اطلاعاتم بیشتر کنم هم کار قابل قبولی ارائه بدم

mr.salimiyan

عضو جدید
كنترل كيفيت

كنترل كيفيت

سلام
احتمالا" كتاب نقندريان را مي خونيد درسته؟
به نظر من بهترين پروژه ميتونه در خصوص تكنيكهاي SPC-MSA-DOE يا...... باشه من در مورد هركدوم از اين تكنيكهاي كيفي اطلاعات عملي دارم .كدوم تكنيكا انتخاب ميكني؟

امیر Amir

عضو جدید
سلام
احتمالا" كتاب نقندريان را مي خونيد درسته؟
به نظر من بهترين پروژه ميتونه در خصوص تكنيكهاي SPC-MSA-DOE يا...... باشه من در مورد هركدوم از اين تكنيكهاي كيفي اطلاعات عملي دارم .كدوم تكنيكا انتخاب ميكني؟
سلام...
مهندس برق و کنترل کیفیت؟!

باعث تاسف برای مهندسی صنایع هست...بگذریم:)

یک سره رفت شما رفتی سر SPC & MSA DOE???

طراحی آزمایشات رو زیاد بصورت عملی شخصا ندیدم تو ایران, غیر از شرکتهای خیلی با کارهای شاخص و آس که اون هم شاید در صنایع دارویی و شیمیایی مودر استفاده قرار بگیره...که من هم در این صنایع کار نکردم...

اون 2 تای قبلی هم این بنده خدا هنوز تازه این درس رو نخونده...یکسره بخواد بره سمت این چیزا که کپ میکنه...

من به ایشون نامه شخصی دادم که آیتم و سرفصل میدم برای تحویل یک پروژه خوب اما جوابی ندیدم...ما خواستیم ایشون نخواست...:)

بزار خوش باشه.

آخرین ویرایش:

mr.salimiyan

عضو جدید
سلام

سلام

سلام
خوبي امير خان
بله من مهندسي برق خوندم ولي كارم با صنايع هم مرتبط است.بخاطر همين بهشون پيشنهاد دادم چون اكثر كار اموزهايي كه در مورد كنترل كيفيت گزارش مينويسند يا گزارش ميخان در خصوص همين تكنيكهاس .غير از اين باشه به نظر من خيلي ابتداييه.مرسي از لطف شما

aryoua

عضو
سلام...
مهندس برق و کنترل کیفیت؟!

باعث تاسف برای مهندسی صنایع هست...بگذریم:)

یک سره رفت شما رفتی سر SPC & MSA DOE???

طراحی آزمایشات رو زیاد بصورت عملی ندیدم شخصا تو ایران غیر از شرکتهای خیلی با کارهای شاخص و آس.

اون 2 تای قبلی هم این بنده خدا هنوز تازه این درس رو نخونده...یکسره بخواد بره سمت این چیزا که کپ میکنه...

من به ایشون نامه شخصی دادم که آیتم و سرفصل میدم برای تحویل یک پروژه خوب اما جوابی ندیدم...ما خواستیم ایشون نخواست...:)

بزار خوش باشه.
سلام
با وجودی که حدود 6 سال توی صنایع مختلف کار می کنم اصلاً جایی ندیدم که DOE رو به صورت عملی برای حل یک مشکل کیفی اجرا کنند. من فکر می کنم دانش عملی در این مورد خیلی تو ایران کم باشه.
شما که اجرای DOE رو توی شرکتهای با کلاس و آس دیده اید میشه لطفاً بفرمایید کدوم شکرتها یا صنایع اونو اجرا کردند و نتیجه گرفته اند. اگر موضوعش (یعنی اسم محصولش وپارامترهای کیفی و عاملها ) را بگید ممنون می شوم.

امیر Amir

عضو جدید
سلام
با وجودی که حدود 6 سال توی صنایع مختلف کار می کنم اصلاً جایی ندیدم که DOE رو به صورت عملی برای حل یک مشکل کیفی اجرا کنند. من فکر می کنم دانش عملی در این مورد خیلی تو ایران کم باشه.
شما که اجرای DOE رو توی شرکتهای با کلاس و آس دیده اید میشه لطفاً بفرمایید کدوم شکرتها یا صنایع اونو اجرا کردند و نتیجه گرفته اند. اگر موضوعش (یعنی اسم محصولش وپارامترهای کیفی و عاملها ) را بگید ممنون می شوم.
سلام...
پست قبلی ویرایش شد و سو تفاهم امیدوارم برطرف شده باشد.

مدیران فهیم و باشعور و تحصیل کرده خواهند فهمید MSA &SPC چه بازخوری روی فرایند تولیدشون داره که متاسفانه تو ایران....

خوشحالم با یک مهندس مجرب هم صحبت هستم.

با احترام

امیر

امیر Amir

عضو جدید
سلام
خوبي امير خان
بله من مهندسي برق خوندم ولي كارم با صنايع هم مرتبط است.بخاطر همين بهشون پيشنهاد دادم چون اكثر كار اموزهايي كه در مورد كنترل كيفيت گزارش مينويسند يا گزارش ميخان در خصوص همين تكنيكهاس .غير از اين باشه به نظر من خيلي ابتداييه.مرسي از لطف شما

با سلام.
بنده هم به ایشون پیشنهاد یک طرح درس 21 آیتمی دادم که اگر درست انجام بدن هم چیز یاد میگرفتند هم میتونستند حد اقل پروژه ای از نظر حجمی با تعداد 60 یا 70 صفحه به استاد مربوطه ارایه بدند...پروژه ای شامل همه سرفصلها و تکنیکهای موجود در درس کنترل کیفیت...که در اخر جوابمو گرفتم.

شاید من خیلی زور زدم واسه پاس کردن کنترل کیفیت...شاید اینقدر هم سخت نبوده:biggrin:

mr.salimiyan از آشنایی و صحبت با شما خوشحال خواهم شد...

با احترام

mr.salimiyan

عضو جدید
سلام

سلام

سلام
ممنون از شما بخاطر راهنمايي بنده و دوستمان.انشاالله ايشون از مطالب شما استفاده خواهند نمود بنده هم از دوستي با شما بسيار خوشحالم

rock narok

عضو جدید
سلام به تمام دوستان
ممنونم از توجه همتون.اقا امیر دلخور نشین از اینکه دیر جوابتون رو دادم من معمولا سر شب میام البته اگه این کارت های هوشمند و خود سایت بطلبن.عرضم به حضور مبارکتون، همون طور که برای اقا امیر هم نوشتم کار من 1 پروژه مطالعاتیه.که قراره سر کلاس برای سایر دوستان ارائه بشه.امیدوارم درخواست کمک من برای دوستان این سوءتفاهم و ایجاد نکنه که من به دنبال 1 پروژه آماده و یا خدایی نکرده پیچوندن پروژمو دارم:cry:.من تنها به دنبال 1 موضوع جالب و به روز بودم که نه تنها اطلاعات خودمو بالا ببرم بلکه در حد وسعم 1 زمینه فکری برای هم کلاسیام ایجاد کنم اخرشم اگه استاد قابل دونست اون 0.5 نمره هزار آفرین دانشجوی خوبو نازنینو بهم بده:redface:.کل داستان همین بودو بس.
حلا باز هم اگه از دوستان کسی هست که به من 1 عنوان خوب پیشنهاد کنه و بتونه بهم منابع خوبی برای تحقیق معرفی کنه واقعا ممنون میشم

KARA_DENIZ

عضو جدید
سلام.یه نفر هم به من کمک کنه!!!!!!!!!!!!:w20:
منم این ترم درس کنترل کیفیت دارم که باید یه پروژه در این زمینه به استاد تحویل بدم.مقدار نمره ای که استاد برای این پروژه مد نظرشونه زیاده.اگه کسی می تونه لطفا کمکم کنه.ممنون

rassar

عضو جدید
سلام
کسیو میشناسید که بتونه واسه درس کنترل کیفیت آماریم یه پروژه بنویسه؟
هزینه اشم یه کاری میکنم مشکلی نیست

رهایی و هجرت

عضو جدید
بروژه کیفیت اماری

بروژه کیفیت اماری

سلام.کسی می تونه 1 عنوان مناسب برای پروژه کنترل کیفیت بهم پیشنهاد کنه؟تا جایی هم که ممکنه در این زمینه بهم کمک کنه:sweatdrop:

سلام دوست گرامی .. من هم مثل شما باید بروژه کیفیت ارایه بدم اگه تا الان دوستان به شما کمکی کردند اطلاعاتتون رو به منم بدید ممنون میشم و
همین جا از همه دوستانی که اینجا باسخ دادند خواهش میکنم من رو هم راهنمایی کنین موضوع میخوام و اینکه دقیقا باید از کجا شروع کنم کلا شناختی به کیفیت ندارم تازه درس رو برداشتم ترم 7 صنایع هستم ...با سباس