پروژه پایانی ساخت و تولید

پروژه پایانی ساخت و تولید

• مجموع رای دهندگان
    51

mashti

عضو جدید
سلام به همه دوستان
من این ترم پروژه پایانی دارم.
خواستم موضوعاتی که استادمون پیشنهاد داده رو اینجا بذارم و نظر دوستان رو درموردش جویا بشم
بنظر شما کدومو بردارم؟ چرا؟
ضمنا اگه از پروژه های تحقیق و مطالعه مطلبی داشته باشید و برام بفرستید ممنون میشم
در موردپروژه های ساختم اگه چیزی پیشنهاد میدید ، یه برآورد هزینه هم بکنید ممنون میشم.
1. طراحی وساخت وسیله تولید برق از دستگاه پدال پایی (دوچرخه ثابت)(برق تولیدی باید ذخیره شود)
2. طراحی وساخت ژاکت ضد یخ مخصوص تایر بجای زنجیر چرخ
3. طراحی وساخت کپی تراش هیدرولیکی
4. طراحی وساخت یک نمونه آزمایشگاهی دستگاه اسپینینگ
5. طراحی وساخت دستگاه تست خستگی
6. طراحی وساخت ماشین میله خم کن اتومات (با سیستم نیوماتیکی)
7.مطالعه و تحقیق در خصوص روشهای افزایش عمر قالبهای صنعتی (فورج و دایکاست)
8. مطالعه و تحقیق در خصوص فرآیند فرم دهی الکترو مغناطیس(Electromagnetic forming)
9. مطالعه و تحقیق در خصوص اصول و پارامترهای موثر بر طراحی قالبهای قطعات لاستیکی

raminbabak

اخراجی موقت
مطالعه و تحقیق در خصوص روشهای افزایش عمر قالبهای صنعتی (فورج و دایکاست)

هم بحث بروزی هست هم کاربردیه هم جالب و گسترده هست و در ایران هم بهش نیاز دارند

amona

عضو جدید
مطالعه و تحقیق در خصوص روشهای افزایش عمر قالبهای صنعتی (فورج و دایکاست)

هم بحث بروزی هست هم کاربردیه هم جالب و گسترده هست و در ایران هم بهش نیاز دارند
منم نظر این دوست عزیزو تایید میکنم پروژه خوبی است اینشاءالله که موفق باشی

mashti

عضو جدید
بله پروژه رو با دکتر صنعتی دارم.
شما ازکجا فهمیدید؟
شما هم با ایشون کلاس دارید؟
ساخت و تحقیقاتی به یه اندازه برام جالبن بیشتر موضوع برام مهمه!
باتوجه که به اینکه فکر کنم تخصص ایشون هم قالبسازی باشه ، خواهشا نظرتون رو بگید

MSS13

عضو جدید
سلام مشتی جون خوبی داداش ،داداشتم،همونی که کتاب اجزارو بهت داد،به نظر من تحقیقاتی برداری بهتره چون درد سرش کمتره و بودجه زیادی هم نمیخواد نظر من هم مطالعه و تحقیق در خصوص فرایند فرم دهی مغناطیسی چون هم مطالبش تو دسترس هستش هم فکر کنم مقاله های زیادی درابطه باهاش باشه،ما که از اون دانشگاه کندیم ببینیم تو چه می کنی،قرارمون دانشگاه علم و صنعت ترم 1;):):D

Hossein_b5717

عضو جدید
پس مورد 7 میتونه مناسب باشه
برای مقاله دراوردن هم خوبه, برای ارائه تو یه کنفرانس داخلی

mashti

عضو جدید
دوستانی که فرم دهی الکترو مغناطیسی پیشنهاد دادید، من یه نگاه رو چند تا مقاله در این مورد انداختم ، پر فرمولای عجیب غریبه
یه موقع دردسر نشه!!!

mashti

عضو جدید
من بالاخره فرم دهی الکترومغناطیسی رو برداشتم
یه سری مطالبم جمع کردم
دوستانم اگه فایلی فیلمی چیزی دارن بدن ممنون میشم
مخصوصا دنبال اون جلدی از ASME هستم که در مورد روش های شکل دهی یا همون فرمینگ توضیح داده

vs6956

عضو جدید
دوستانی که فرم دهی الکترو مغناطیسی پیشنهاد دادید، من یه نگاه رو چند تا مقاله در این مورد انداختم ، پر فرمولای عجیب غریبه
یه موقع دردسر نشه!!!
اگه بخوای کار کنی باید دردسرشم به جون بخری

mashti

عضو جدید
آقا این نظرسنجی رو چه حسابیه؟
جمع درصدا میزنه بالای صددرصد که!!!!!!!!!!!

pinion

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
واقعا میتونی دستگاه اسپینیگ بسازی ؟

خوب اگه این امکانو داری پس توی همین فیلد کار کن

pinion

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب اگه میتونی اسپینینگ کار کنی
تاثیر تغییرات زاویه حمله رو بر روق قطعه و یا تنشهای پسماند اسپینیگ در مخازن
cng
رو کار کن

mashti

عضو جدید
دکتر سر فصل های پروژ ه رو هم مشخص کردن
دوستان اگه در این موارد مطلب دارند یا منبع خاصی رو پیشنهاد کنند ممنون میشم:
فصل اول : مقدمه ای بر انواع روش های شکل دادن ورقها
فصل دوم: مروری بر فرایندهای نوین شکل دهی و مزایای آنها
فصل سوم: اصول استفاده از نیروی الکترومغناطیسی برای شکل دهی وپارامترهای موثر برآن
فصل چهارم : اجزا و اصول کارکردی دستگاه الکترو مغناطیس
فصل پنجم : نتیجه گیری و ارائه پیشنهادات

suratipanther

عضو جدید
روش های متعددی برای شکل دادن فلزات به کمک آزاد کردن انرژی زیاد در زمان خیلی کم به وجود آمده است. نام این روش شکل دادن با انرژی زیاد در زمان کم است که به طور خلاصه با حروف اول کلمات عبارت انگلیسی HERF نمایش داده می شود. شکل پذیری بسیاری از فلزات، در شرایط اعمال فوق العاده سریع نیرو زیادتر است. در نتیجه، با استفاده از این روش می توان قطعات بزرگ و فلزاتی که شکل دادن آنها مشکل است را با ابزارهایی ارزان تر از هر روش دیگر تهیه کرد.
امتیاز دیگر این روش، کم شدن مشکل فنریت است. این پدیده احتمالا به دو عامل بستگی دارد:
1- تنش فشاری ایجاد شده در فلز هنگام فشرده شدن آن به دیواره ی قالب بسیار زیاد است.
2- مقداری از تغییر شکل برگشت پذیر در فشارهای بالا در خود قالب واقع می شود. در نتیجه ورق فلزی بیش از اندازه تغییر شکل می یابد و پس از خاتمه ی فرآیند، به نظر می رسد که فنریت وجود نداشته است.
تولید انرژی در زمان کم به پنج روش صورت می گیرد:
1- انفجار زیر آب
2- تخلیه ی جرقه الکتریکی زیر آب
3- روش بادی-مکانیکی
4- احتراق داخلی مخلوط گازها
5- استفاده از ایجاد سریع حوزه ی مغناطیسی ( روش های الکترو مغناطیسی ) . فرآیند های ویژه ای حول هر کدام از این روش ها به وجود آمده اند.
شکل دادن الکترومغناطیسی
بر این اساس است که میدان الکترومغناطیسی جریان القا شده همیشه مخالف میدان الکترومغناطیسی جریان القا کننده است. برای این منظور، یک مجموعه خازن های الکتریکی را در یک سیم هادی حلقه شده در میان یا اطراف یک استوانه یا در مجاورت ورق فلزی آماده برای شکل دادن، تخلیه می کنند. این تخلیه موجب القا جریان در ورق شده و آنرا به شکل قالب و یا قطعه ی مجاور در می آورد. این فرآیند بسیار سریع است و برای گشاد کردن و شکل دهی لوله به شکل های مختلف و اتصال دایمی اجزا یک قطعه کاملا مناسب است. همچنین عملیات سکه زنی و آهنگری قرار نیز با نیروی مغناطیسی انجام پذیر است.
منبع: مواد و فرآیندهای تولید- ای پل دگارمو – ترجمه دکتر علی حائریان.- جلد دوم – صفحات 296 و 299

ALIROOD

عضو جدید
معلومه همه بچه های آزاد تاکستان هستن که با دکتر علی صنعتی پروژه بر می دارن
من که خودم استاد پروژه دکتر خاجوی رو پیشنهاد میکنم

mashti

عضو جدید
معلومه همه بچه های آزاد تاکستان هستن که با دکتر علی صنعتی پروژه بر می دارن
من که خودم استاد پروژه دکتر خاجوی رو پیشنهاد میکنم
با اجازه تون ما دانشگاه کار قزوین میخوندیم! پروژه رو هم ارائه کردیم تموم شد رفت! الانم صنعتی شاهرود دارم ارشد میخونم

بالا