پرورش شتر

mrezap2002

عضو جدید
با سلام به اساتيد عزيز و گرام
من تصميم دارم به پرورش شتر بپردازم
دوستان اگر لينكي يا منبعي دارند و يا اطلاعاتي توي اين زمينه ميتوانند به من بدهند
قبلا از توجه شما متشكرم

جویای اندیشه

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز شتر بیشتر تو حاشیه ی کویر های ایران زندگی میکنه اگه نزیکی این جور جاها زندگی میکنی میتونی از جهاد کشاورزی منطقه کمک بگیری ولی جهت اطلاعت بگم که شتر ایرانی بسیار وحشیه به طوری که شیرش رو به زحمت میشه دوشید.نزاد پاکستانی برای پرورش رام تره.شیر شتر خیلی قوی و خاصیت دارویی بالا داره

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز

من خودم اطراف بوشهر یه گله شتر دیدم که گویا صاحب دارن ولی من اونا رو نمیشناسم ... ولی حتما براتون دنبال مطلب میگردم
موفق باشید:gol::gol::gol:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

جویای اندیشه

عضو جدید
کاربر ممتاز
بحث پرورش دام مهم تر از همه چیز کمک های دولتی و تضمین خرید محصولات و بازدهی اقتصادیش مطرحه.اگه از همه ی این ***** ها بگذره خوب چی بهتر از پرورش شتر؟

nasimkhordad

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام به اساتيد عزيز و گرام
من تصميم دارم به پرورش شتر بپردازم
دوستان اگر لينكي يا منبعي دارند و يا اطلاعاتي توي اين زمينه ميتوانند به من بدهند
قبلا از توجه شما متشكرم

سلام دوست عزیز :gol:
راستش من خیلی وارد نیستم ولی میتونم براتون یه سری مطلب گیر بیارم:book: فقط باید چند روزی بهم فرصت بدین

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مثله گاو میمونه تقریبن
با این تفاوت که توی کویر و اینجور جاها یا محیط این چنینی باید رشد پیدا کنه

اینجا پرورش میدن، ولی خوب توی بیابونا نه محل خاصی به نام پرورش شتر
من اطلاعی ندارم

جویای اندیشه

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستانی که میخواهین تو یه رشته پرورشی فعالیت کنن .کتاب فقط میتونه اصول نظری و علمی رو یاد بده ولی نمیتونه از شما یک پرورش دهنده بسازه.بهترین راه به نظر دست اندر کاران رشته های پرورش دام.قرار گرفتن در محیط دام داری و کار از نزدیک با حیوان مورد نظره.
البته شتر تا کنون در ایران بیشتر به صورت پراکنده و سنتی پرورش داده میشده.طرفداران محصولاتش هم خیلی کمه چون ذایقه ما با گوشت و شیر شتر هماهنگی نداره.اگر در آینده میل مردم به مصرف این محصولات بیشتر بشه.میشه به صورت صنعتی پرورش داد

mrezap2002

عضو جدید
دوست عزیز شتر بیشتر تو حاشیه ی کویر های ایران زندگی میکنه اگه نزیکی این جور جاها زندگی میکنی میتونی از جهاد کشاورزی منطقه کمک بگیری ولی جهت اطلاعت بگم که شتر ایرانی بسیار وحشیه به طوری که شیرش رو به زحمت میشه دوشید.نزاد پاکستانی برای پرورش رام تره.شیر شتر خیلی قوی و خاصیت دارویی بالا داره
بله من در شهر کویری رفسنجان و در حاشیه کویر تصمیم به راه اندازی دارم

در مورد خرید شتر پاکستانی از کجاها میتونم تهیه کنم؟
چیزی در مورد شترهای هندی میدونید ؟

جویای اندیشه

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه من راجع به خریداری شتر جیز زیادی نمیدونم فقط یه بار برای یه مریض شیر شتر میخواستیم پرورش دهنده شتر گفت شتر ایرانی وحشیه و نمیشه شیرشو دوشید .ما هم از شتر های پاکستانی شیر میدوشیم.ولی رشته ی پول ساز و صنعتی نیست .من بهت توصیه میکنم بی گدار به آب نزنی و خیلی مطالعه کنی.
موفق باشی.در ضمن من فکر کردم شما یه سوالی کردی و رفتی چون پیگیری نکردی

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
از همه ممنون به خاطر پاسخگویی تون
حمیدرضا عزیزم از تو هم ممنون که اطلاعت خودت رو در اختیار دیگران میذاری.

mrezap2002 دوست گلم اگر نزدیک مناطق پرورش شتر هستی حتما برو از نزدیک ببین و با پرورش دهنده ها حرف بزن تا اطلاعت تجربی بدست بیاری چون اونا از اضاع بازار بهتر از دیگران اطلاع دارن ....
اول کاملا مطالعه کن و شرایط رو بسنج و بعد دست به کار شو.

مطمئن باش اول باید دانش کار رو داشت و اطلاعت بازار و بعد هم که جسارت و خستگی ناپذیر بودن شرایط اصلی موفقیت هستند.

ایشالله موفق و شاد باشید.
:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:

mrezap2002

عضو جدید
نه من راجع به خریداری شتر جیز زیادی نمیدونم فقط یه بار برای یه مریض شیر شتر میخواستیم پرورش دهنده شتر گفت شتر ایرانی وحشیه و نمیشه شیرشو دوشید .ما هم از شتر های پاکستانی شیر میدوشیم.ولی رشته ی پول ساز و صنعتی نیست .من بهت توصیه میکنم بی گدار به آب نزنی و خیلی مطالعه کنی.
موفق باشی.در ضمن من فکر کردم شما یه سوالی کردی و رفتی چون پیگیری نکردی
نه قطعا بی گدار به آب نمیزنم و الان هم دنبال همین مطالعه و تحقیق هستم
اگر تو منطقه کویری باشی چرا پول ساز نیست؛ تا جایی که من میدونم بی هزینه و خوبه اگر صنعتی بشه هم باز هم خوبه و اقتصادی

جویای اندیشه

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر تو منطقه کویری باشی چرا پول ساز نیست؛ تا جایی که من میدونم بی هزینه و خوبه اگر صنعتی بشه هم باز هم خوبه و اقتصادی[/quote
پس دوست من ما رو هم در جریان بذار و اگه اطلاعات خوبی راجع به شتر داشتی تو همین تاپیک اطلاع رسانی کنی ممنون میشیم.منم اگه چیزی بدرد بخور پیدا کردم تو همین تاپیک برات میذارم.
موفق باشی;):w30:

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر تو منطقه کویری باشی چرا پول ساز نیست؛ تا جایی که من میدونم بی هزینه و خوبه اگر صنعتی بشه هم باز هم خوبه و اقتصادی

موفق باشی

:w27::w27::w27::w27::w27:

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس دوست من ما رو هم در جریان بذار و اگه اطلاعات خوبی راجع به شتر داشتی تو همین تاپیک اطلاع رسانی کنی ممنون میشیم.منم اگه چیزی بدرد بخور پیدا کردم تو همین تاپیک برات میذارم.
موفق باشی;):w30:

حمیدرضای عزیز من به نوبه خودم از همکاریت و اطلاع رسانیت تشکر میکنم.

:w30:

یه دنیا ممنون

:w27::w27::w27:

cairo

عضو جدید
دوستان برای من سوله که ایا گوشت و شیر ستر بازاری در ایران داره و میشه روش حساب کرد یا نه.اگر کسی جواب بده ممنون میشم.

mrezap2002

عضو جدید
ممنون که داری این تاپیکو ادامه میدی دوست عزیز.لطف کن مطالب بیشتری بذار با سپاس فراوان:w30::w30::w30:
به چشم:gol:
هنوز اطلاعاتم تو این زمینه خیلی کامل نیست، ولی به زودی خودم این کار را انجام میدم

تا الان چند جایی صحبت کردم و در مورد نژاد هندی هم که گفته بودم این نژاد معروف به شتر هندی (سندی) میباشد که در برابر شترهای ایران خیلی درشت تر و برای تولید گوشت خیلی بهتر و مقرون به صرفه تر است