پرسش و پاسخ در الگوریتم و فلوچارت

میتا

کاربر بیش فعال
سلام معذرت ديشب رفتم؛اقا استاد كفت كه براي بدست اوردن cot بايد cos رو بايد تقسيم بر sin كنيد؛بعد sin برابر اين هست؛ ؛ ؛x-x3/3‎!‎+x5/5‎!‎-x7/7‎!‎. .
منظورم از x3 يعني به توان 3 هست بعد / يعني تقسيم؛حالا بايد براي cos همجين فرمولي يافت كنيم؛ ؛ميدونم سخته ولي اكه كمكي از دستتون بر مياد بكيد؛راستي بست 3 رو ديدم همونطور خوبه

فک کنم این لینک به دردتون بخوره
http://barnamenevis.org/forum/archive/index.php/t-160380.html
حتماٌ یه نگا بش بندازین؛ چون اینم از بسط مک لورن استفاده کرده واسه sin و cos

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
الگوریتم Cot با استفاده از سری تیلور

الگوریتم Cot با استفاده از سری تیلور

فكر كنم كسي نميتونه حل كنه؛

با سلام،
امیدوارم این دیگه به دردتون بخوره!
اگر خوب بود بگید فلوچارت هم می کشم. ضمناً هیچ نیازی به رادیان بودن و نبودن نیست. این سری تنها در صورتی جواب درست می ده عدد ورودی برحسب رادیان باشه نه گراد و درجه!
من فکر نمی کردم این مدلش رو ازتون خواسته باشه بره همین ساده نوشته بودم.

گفتم شاید به جدا بودن الگوریتم ها گیر بدید بره همین به هم چسبوندمشون!
اگه باهاش مشکلی داشتید بگید.

پیوست ها

• Cot_Algorithm & Flowchart.rar
    15 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
با سلام،
اون الگوریتمه یه اشتباه کوچولو داشت، بره همین درست کردم و با فلوچارت گذاشتم تو همون پست.
امیدوارم موفق باشید!

armin39

عضو جدید
بازم سلام؛دوستان بازم 1 سوال دارم؛ ؛m ماتريس ده در بانزده و n هم ماتريس بانزده در 12 هست؛فلوجارت حاصل m‎*n رو كسي ميتونه برام رسم كنه؟تا فردا 12 ظهر ميخوام؛خواهشا كمك ؛هركسي بتونه انجام بده منم 1 جيزي ميدم از ججالتش در بيام؛

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
الگوریتم و فلوچارت ضرب دو ماتریس

الگوریتم و فلوچارت ضرب دو ماتریس

بازم سلام؛دوستان بازم 1 سوال دارم؛ ؛m ماتريس ده در بانزده و n هم ماتريس بانزده در 12 هست؛فلوجارت حاصل m‎*n رو كسي ميتونه برام رسم كنه؟تا فردا 12 ظهر ميخوام؛خواهشا كمك ؛هركسي بتونه انجام بده منم 1 جيزي ميدم از ججالتش در بيام؛

با سلام،
مثل این که کلاً حس و حال برنامه نویسی ندارید!!
اینا خدمت شما:

پیوست ها

• Matrix_Mul_F&A.rar
    12.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

armin39

عضو جدید
با سلام،
مثل این که کلاً حس و حال برنامه نویسی ندارید!!
اینا خدمت شما:

واقعا مرسي عزيز؛الان كه دانلود كردم فردا رو كام نكاهش ميكنم؛راستش نميدونم به همه جي كام علاقه دارم جز برنامه نويسي؛حالا به نظرتون جيكار كنم قوي و علاقه مند بشم؟تازه ترم 1 هستم

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
واقعا مرسي عزيز؛الان كه دانلود كردم فردا رو كام نكاهش ميكنم؛راستش نميدونم به همه جي كام علاقه دارم جز برنامه نويسي؛حالا به نظرتون جيكار كنم قوي و علاقه مند بشم؟تازه ترم 1 هستم

از نظر من بهتره که چیزایی که لازم دارید تلاش کنید بنویسید بعد بزارید این جا بچه ها نظر بدن.

armin39

عضو جدید
سلام sayyad جان؛ من حل رو خوندم؛بازم مرسي؛جند تا سوال داشتم؛اول اينا رو برام تعريف ميكني تو اين مساله؛n و m و l وi و k در اين مساله جي هستند؟بعد ارايه رو تو اين مساله به كار برديد؟اكه اره كجا به كار برديد؟ببخشيد زياد سوال ميكنم/

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام sayyad جان؛ من حل رو خوندم؛بازم مرسي؛جند تا سوال داشتم؛اول اينا رو برام تعريف ميكني تو اين مساله؛n و m و l وi و k در اين مساله جي هستند؟بعد ارايه رو تو اين مساله به كار برديد؟اكه اره كجا به كار برديد؟ببخشيد زياد سوال ميكنم/

با سلام،
اگه زیاد سؤال بپرسید و یه چیزی یاد بگیرید هیچ اشکالی نداره!
n و m و l به ترتیب تعداد سطرهای ماتریس اول، تعداد ستون های ماتریس اول و سطرهای ماتریس دوم(در ضرب ماتریس ها باید برابر باشند)، تعداد ستون های ماتریس دومه. می تونید از عبارات معنی دارتری بره این کار استفاده کنید، اما افراد تازه وارد سادگی رو ترجیح می دن.
i و j و k هم به ترتیب شمارنده ی سطرها، شمارنده ی ستون ها، شمارنده ی ماتریس حاصل ضرب هستند.
در زبان C ماتریسی با n سطر و m ستون رو با نماد [n,m] یا [n][m] نشون می دن، پس این نماد ماتریسه. [p[i,j نماد سطر iام و ستون jام از ماتریس pاه.
برای نوشتن الگوریتم باید بدونید چه جوری دو تا ماتریس رو در هم ضرب می کنند. یادتون هست؟

armin39

عضو جدید
با سلام،
اگه زیاد سؤال بپرسید و یه چیزی یاد بگیرید هیچ اشکالی نداره!
n و m و l به ترتیب تعداد سطرهای ماتریس اول، تعداد ستون های ماتریس اول و سطرهای ماتریس دوم(در ضرب ماتریس ها باید برابر باشند)، تعداد ستون های ماتریس دومه. می تونید از عبارات معنی دارتری بره این کار استفاده کنید، اما افراد تازه وارد سادگی رو ترجیح می دن.
i و j و k هم به ترتیب شمارنده ی سطرها، شمارنده ی ستون ها، شمارنده ی ماتریس حاصل ضرب هستند.
در زبان C ماتریسی با n سطر و m ستون رو با نماد [n,m] یا [n][m] نشون می دن، پس این نماد ماتریسه. [p[i,j نماد سطر iام و ستون jام از ماتریس pاه.
برای نوشتن الگوریتم باید بدونید چه جوری دو تا ماتریس رو در هم ضرب می کنند. یادتون هست؟

بله؛اين رو بلد هستم؛سطر اول در ستون اول و ادامه؛الان من L رو خيلي نفهميدم؛ميشه اين قسمت رو بهتر توضيح بديد؟بعد ارايه نكفتيد كجا به كار رفته؛بازم معذرت اينقدر سوال ميكنم

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
گفتم که l تعداد ستون های ماتریس دومه. ببینید سطر اول از ماتریس اول (i=0) در درایه های اول تمامی سطر های ماتریس دوم (j=0 تا j=l) ضرب می شه و این مقادیر با هم جمع می شن و اولین درایه ی ماتریس حاصل (i=0 و k=0) رو می سازن. حالا نوبت به درایه های دوم همه ی ستون ها می رسه که در سطر اول ماتریس اول ضزب بشن با هم جمع بشن و درایه ی دوم حاصل رو (i=0 و k=1) رو بسازن و به همین ترتیب.
ماتریس یه آرایه ی دوبعدیه. مثلا [p[n یه آرایه ی یه بعدی و [p[n,m یه آرایه ی دوبعدیه که بهش می گن ماتریس.
نکته ی دیگه همیشه برنامه رو طوری بنویسید که در حالات مختلف قابل استفاده باشه. مثلاً در این جا به راحتی می تونید مقادیر n و m و l رو تغییر بدید تا ضرب برای دو ماتریس دیگه بشه اما اگه براتون سخته می تونید این متغیرها رو با مقادیرشون تو برنامه جایگزین کنید. یعنی هرجا n بود بزارید 10، m رو بزارید 15 و l رو بزارید 12.

ScoRPioN2

کاربر فعال
با سلام،
امیدوارم این دیگه به دردتون بخوره!
اگر خوب بود بگید فلوچارت هم می کشم. ضمناً هیچ نیازی به رادیان بودن و نبودن نیست. این سری تنها در صورتی جواب درست می ده عدد ورودی برحسب رادیان باشه نه گراد و درجه!
من فکر نمی کردم این مدلش رو ازتون خواسته باشه بره همین ساده نوشته بودم.

گفتم شاید به جدا بودن الگوریتم ها گیر بدید بره همین به هم چسبوندمشون!
اگه باهاش مشکلی داشتید بگید.
درود
الان این فلوچارتی که دوستمون زحمتشو کشیده برای دوتا فرمول زیر هم جواب میده؟
با استفاده از سری زیر sin و cos کمان x رو حساب کنید:
cos(x)=1- x^2/2! + x^4/4! - x^6/6! +.... ==> X^n/n!>10^-6
و
sin(x)= x- x^3/3!+x^5/5!-x^7/7!+....==> X^n/n!>10^-6
چون من این بسط مک لورن اینا یادم رفته زیاد نتوستم رو فلوچارتش کار کنم اگه یکی از دوستان زحمت یکیشو هم بکشه دومیشو میشه یه کاریش کرد
ممنون

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
درود
الان این فلوچارتی که دوستمون زحمتشو کشیده برای دوتا فرمول زیر هم جواب میده؟
با استفاده از سری زیر sin و cos کمان x رو حساب کنید:
cos(x)=1- x^2/2! + x^4/4! - x^6/6! +.... ==> X^n/n!>10^-6
و
sin(x)= x- x^3/3!+x^5/5!-x^7/7!+....==> X^n/n!>10^-6
چون من این بسط مک لورن اینا یادم رفته زیاد نتوستم رو فلوچارتش کار کنم اگه یکی از دوستان زحمت یکیشو هم بکشه دومیشو میشه یه کاریش کرد
ممنون

با سلام،
بعده چند هفته چی شد اومدید این جا!!؟
درسته من دومی رو فقط جایگزین کردم! اون یکی که نوشتم Cot2 درسته! تو اولی باید یه تغییراتی بدم!

ScoRPioN2

کاربر فعال
با سلام،
بعده چند هفته چی شد اومدید این جا!!؟
درسته من دومی رو فقط جایگزین کردم! اون یکی که نوشتم Cot2 درسته! تو اولی باید یه تغییراتی بدم!
درود
والا ما زودتر میخواستیم بیاییم سوال رو گم کرده بودم :D
فعلا روی دومی مانور بدیم ببینیم به کجا میرسیم ;)
اگه وقت کردی فلوچارت یکیشو بکش چون اونی که برای cot هست یه مقدار شلوغه!
ممنون

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
الگوریتم محاسبه ی COT با استفاده از بسط تیلور

الگوریتم محاسبه ی COT با استفاده از بسط تیلور

درود
والا ما زودتر میخواستیم بیاییم سوال رو گم کرده بودم :D
فعلا روی دومی مانور بدیم ببینیم به کجا میرسیم ;)
اگه وقت کردی فلوچارت یکیشو بکش چون اونی که برای cot هست یه مقدار شلوغه!
ممنون

اینم کامل شده اش!

پیوست ها

• Cot_Algorithm.txt
    1.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

محمد..

عضو جدید
کمک در حل الگوریتم

کمک در حل الگوریتم

دوستان عزیز ممنون میشم توی حل این مسئله کمکم کنید
الگوریتمی که تعدادی عدد صحیح را خوانده ، وارون آن را حساب کنید

nafise_3000

عضو جدید
كمك در حل دو الگوريتم رکورد دانشجو و یافتن بردار n عنصری

كمك در حل دو الگوريتم رکورد دانشجو و یافتن بردار n عنصری

1- الگوريتم برنامه اي را بنويسيد كه اسم دانشجو-نام ونام خانوادگي- رشته- شماره دانشجويي- سال ورود به همراه تعداد درس- تعداد واحد خوانده معدل حساب شود معدل و نام و نام خانوادگي چاپ شود.

2-الگوريتم برنامه اي را بنويسيد كه يك بردار n عنصري را پيدا كند و بر حسب صعودي پيدا كند؟

عنوان ویرایش شد: مدیریت

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
با سلام،
دو تا مطلب:
برنامه لازم دارید یا الگوریتم؟
در مورد سؤال دوم هم بیشتر توضیح بدید!

nafise_3000

عضو جدید
توضيح سوال

توضيح سوال

با سلام،
دو تا مطلب:
برنامه لازم دارید یا الگوریتم؟
در مورد سؤال دوم هم بیشتر توضیح بدید!

سلام من الگوريتم ميخوام مثلا 1- شروع كن 2- بخوان A را و....
سوال 2 هم همينجوري استادمون گفت توضيح نداد. حالا اگه سوال اولم جواب بعدي واجب تره. ممنون

بالا