پتروشیمی خوزستان - ماهشهر

john zink

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

[FONT='Tahoma','sans-serif']شركت پتروشيمي خوزستان به عنوان نخستين مجتمع تـوليدكننده دو نمـونة بـرجسته از پليمـرهاي مهندسي يعني « پلي كربنات » و « رزين اپو كسي » در خاورميانه مي باشد[/FONT][FONT='Tahoma','sans-serif'] . [/FONT]​

[FONT='Tahoma','sans-serif']از آنجا كه توليدات اين مجتمع مي تواند علاوه بر رونق صنعت و اقتصاد داخلي و جلوگيري از واردات محصولات و كالاهاي مرتبط با ارزش افزوده بالا، مانع از خروج ميزان قابل توجهي ارز از كشور شود ، از اين رو پس از ارائه گزارشات مقدماتي فني و اقتصادي اجراي مراحل بعدي طرح به تصويب هيأت مديرة شركت ملي صنايع پتروشيمي رسيد . پس از انجام مطالعات مقدماتي فني ـ مهندسي و بررسي هاي لازم اقتصادي ، قراردادهاي خريد ليسانس و مهندسي پاية و تفصيلي و خريد تجهيزات طرح منعقد گرديد. [/FONT]
[FONT='Tahoma','sans-serif']شركت پتروشيمي خوزستان در تاريخ بيست و ششم اسفند ماه سال 1376 تأسيس و عهده دار اجراي طرح توليد پليمرهاي مهندسي در محدوده منطقة ويژة اقتصادي بندر امام خميني (ره) شد .[/FONT]
[FONT='Tahoma','sans-serif']اين مجتمع داراي هشت واحد فرآيندي شامل واحد توليد گاز منو اكسيد كربن ، واحد جداسازي منواكسيد كربن ، واحد توليد گاز فسـژن، واحد توليد بيس فنـل ـ آ [/FONT][FONT='Tahoma','sans-serif'](BPA)[/FONT][FONT='Tahoma','sans-serif'] ، واحد اپوكسي رزين ، واحد پلي كربنات ، واحد تصفيه كلر و واحد آب ژاول مي باشد. [/FONT]
[FONT='Tahoma','sans-serif']تهية ليسانس و مهندسي پايه برعهدة شركت « سالزگيتر » بوده است و مهندسي تفصيلي و تدارك تجهيزات و تأسيسات جانبـي توسط شـركت «ناموران » با مشاركت دو شركت[/FONT][FONT='Tahoma','sans-serif']Noyvallesina[/FONT][FONT='Tahoma','sans-serif']و[/FONT][FONT='Tahoma','sans-serif']Energy Deployment[/FONT][FONT='Tahoma','sans-serif'] انجام شـده است . [/FONT]
[FONT='Tahoma','sans-serif']متخصصين متعهد ، مخلص ، مؤمن و تلاشگر صنعت پتروشيمي ايران ، در كنار مديران پرتجربه اين صنعت با راه اندازي فازاول اين طرح در تير ماه 1383 ، ديگر بار دانش ، توانمندي ، اعتماد به نفس ، خود اتكايي و لياقت خود را در اجراي پروژه اي ديگر از پروژه هاي ملي كشور به اثبات رسانيده و برگ زرين ديگري بر كارنامة افتخارات خويش افزودند .[/FONT]​
[FONT='Tahoma','sans-serif']بدون ترديد راه اندازي « نگين پليمري خاورميانه » را مي توان آغازگـر فصـل نويني در تحول بنيادي صنعت پتـروشيمي كشور دانست . تحولي كه بي هيچ اغـراق ، سرمنشـاء آن را بايد پس از عنايت خاصة حضـرت حق تعالي ، در عنايت و توجه خاص تلاشگران و جهادگران سنگر صنعت به اهداف بنيادي « تلاش ، آفرينش و بالندگي » جستجو كرد .[/FONT]

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
خوزستان دفتر مرکزی : بندرامام خمینی - منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی - سایت 4
آدرس محل کارخانه/انبار: بندرامام خمینی - منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی - سایت 4
تلفن : (0652262)4017-8
نمابر: (0652262)4002-3
وب سایت:
www.kzpc.ir
پست الکترونیکی: info@kzpc.ir

seyedmahdi

عضو جدید
مهندس من اینجا کارآموز بودم.قسمت اپوکسی رزین.متاسفانه به علت ت ح ری م اون موقع بعضی از فرایندها مقداری اصلاح شده بودو بیشتر به صورت manual هست.و قسمت گرانول سازی هم که نتونسته بودن ترمیم کنن از فرایند خارج شده بود. تا انجایی که من با مهندسا صحبت میکردم این پتروشیمی که پلیمرهای مهندسی رو تولید میکنه فعلا توجیه اقتصادی نداره از نظر نقطه سر به سر و باقی مسایل....زمانی پتروشیمی خوزستان نگین خاورمیانه محسوب میشداما عربستان طرح هایی رو داره اجرا میکنه که از ظرفیت تولیدی پتروشیمی خوزستان بیشتر هست.اگر تجربه خصوصی کردن همونطور که در مورد پتروشیمی مارون انجام شد و یا بقیه شرکت های پتروشیمی فکر میکنم پتروشیمی خوزستان یه رونقی بگیره .متاسفانه اصلا با کاراموزان همکاری نمیکننو پرسنل تا جایی که من شناخت دارم ضعیف تر از بقیه پتروشیمی ها بودن.

بالا