پایداری و نامعینی سازه ها

yasser_eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
:surprised:سلام
از دوستان اگه کسی جزوه کاملی از یا PDF در باره پایداری - ناپایداری و معین یا نامعین بودن انواع سازه ها داره بده ممنون میشم.
مخصوصاً اون روابط شرطی که ایجاد مشه مثلاً مفصل داخلی یا......:w30:

استاد ما تسلط نداره :wallbash:از دوستان کمک میخوام سر یک رابطه شرطی اختلاف داریم:w13:

fari_civil

عضو جدید
من خودم منبعی سراغ ندارم همون کتاب طاحونی!
ولی خوب سوالتونو تو تاپیک یه جای خوب مطرحکنین مطمعنن!! بچه ها کمک میکنن:)

yasser_eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون

ممنون

ممنون دوست عزیز

من دوره کاردانی یادم هست جزوه شم دارم :) که اگر به یک مفصل تعداد m عضو متصل باشند به اندازه m-1 رابطه شرطی اضافه میشه اما این استادمون میگه نه به همون تعداد m عضو رابطه اضافه میشه ؟؟!!!!!

بیشتر دنبال اثبات اون هستم چون استادمون فقط حرف حرف خودشه :cry:

اگه دوستان کمک کنن ممنون

هرکس تو دوران قحطی هفت کمک کنه ...........................................:D:heart::gol:

shourabi

عضو جدید
دوستان آقا یاسر مطلب مهمی رو میگه تا حالا فکر نکرده بودم به اثبات شرط مفصل (m-1 ) اگه کسی اثباتش رو داره بگه:surprised:

yasser_eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

بچه ها بیست بار دیده شده این تاپیک یکی اثباتش یا نظرش رو بگه دیگه میخوام جلسه بعد سر کلاس ببرم:(

amirsadra

عضو جدید
farz kon 3 ozv be yek mafsal vasl shode and,
mafsal nemif\tune moman tahmol kone pas to har kudom az in 3ta ozv moman bayad 0 bashe.
hala yadet hast bara tadol koli saze M=0 bud
age 2ta az in 3ta ozv M=0 bashan chon moman kol ham bayad 0 bashe pas to 3vomi ham khod bekho moman 0 ast.
pas dg niazi be moadele 3vom nist

yasser_eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
amri sadara mamnon

ممنون از لطفی که کردی " یک تشکر بهت دادم :heart:" دوستان اگه میتونن توضیح بیشتری با مثال بدن دیگه خیلی شرمنده میکنن:):gol:

آخرین ویرایش:

yasser_eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
راه حل

راه حل

دوستان جواب سوالم رو گرفتم

مفصل تو معینی یا نامعینی سازه تأثیر داره مثلا درجه نا معینی یک تیر دوسر گیردار رو در نظر بگیرید
ولی.........!!!

با اضافه کردن یک مفصل در تیر و گرفتن لنگر حول اون میشه تا حدی معین اش کرد

هون M-1:)

تشکر یادتون نره:gol:

mme1964

عضو جدید
:surprised:سلام
از دوستان اگه کسی جزوه کاملی از یا PDF در باره پایداری - ناپایداری و معین یا نامعین بودن انواع سازه ها داره بده ممنون میشم.
مخصوصاً اون روابط شرطی که ایجاد مشه مثلاً مفصل داخلی یا......:w30:

استاد ما تسلط نداره :wallbash:از دوستان کمک میخوام سر یک رابطه شرطی اختلاف داریم:w13:
سلام ،
اگه کتاب استاتیک دکتر پتروسیان ( انتشارات دانشگاه شریف ) رو گیر آوردی توش داره ، البته جزوه دکتر سیمونیان استاد دانشگاه تبریز هم کامل شرح داده این مطلب رو :biggrin:

بالا