..:: پاسخ به سوالات Word , Excel , PowerPoint , Outlook::..

sketer

عضو جدید
سلام یه سوال داشتم
میخواستم ببینم میشه یه کد داد به اکسل که هر بار اجرا بشه اون فایل اکسل رو توی یه جایی از کامپیوتر به اسم یک سل سیو بکنه؟
یعنی مثلاً فایل اکسلم رو به اسم سلِ i3-i4 save as بکنه توی دسکتاپ مثلاً
مرسی پیشاپیش

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام یه سوال داشتم
میخواستم ببینم میشه یه کد داد به اکسل که هر بار اجرا بشه اون فایل اکسل رو توی یه جایی از کامپیوتر به اسم یک سل سیو بکنه؟
یعنی مثلاً فایل اکسلم رو به اسم سلِ i3-i4 save as بکنه توی دسکتاپ مثلاً
مرسی پیشاپیش

سلام دوست عزيز
به اين لينك توچه كنيد

http://forum.exceliran.com/showthread.php?5420-کد-vba-برای-save-as

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام دوستان.
توی نرم افزار ورد چجوری میتونم وکتور بیارم؟؟ میخوام وکتور حاشیه بیارم.
فایلی که دانلود کردم یه سری عکس داره و یه سری فایل با فرمت EPS.
ممنونم اگه بگید چجوریه

Fathy

متخصص مهندسی سازه و زلزله
سلام دوستان.
توی نرم افزار ورد چجوری میتونم وکتور بیارم؟؟ میخوام وکتور حاشیه بیارم.
فایلی که دانلود کردم یه سری عکس داره و یه سری فایل با فرمت EPS.
ممنونم اگه بگید چجوریه

به راحتی، کافیه فایلش رو کپی کنی و تو ورد پیست

dj.dr

عضو جدید
کچلم کرد یکی کمک کنه!!!!تبدیل شدن نقطه به کاما در تایپ اعداد فارسی در ورد

کچلم کرد یکی کمک کنه!!!!تبدیل شدن نقطه به کاما در تایپ اعداد فارسی در ورد

سلام دوستان دستم به دامنتون من برا چاپ پایامن نامم به مشکل عجیب بر خوردم !!!تمام جداول رو کشیدم و توش اعداد فارسی رو وارد کردم برای وارد کردن اعداد ممیز دار از . استفاده میکردم الان میخوام پرینت بگیرم به جاب . همه رو ویرگول یا کاما نشون میدهتو قسمت تنطیمات ورد تنظیمات اعدا د رو هم رو contex arabic و .... گذاشتم درست نشد چی کار کنم؟

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
آره خوب فایل عکس (EPS). نه چون وکتوری هستش کیفیتش پایین نمیاد.
خب الان من کپی میکنم، خوده فایل کپی میشه و هیچ اثری دیده نمیشه

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام. یه مشکل خیلی اعصاب خورد کن دارم.
وقتی دارم شماره صفحه میذارم، البته حروف ابجد، از صفحه چکیده از حرف دال شروع میشه، صفحه بعدشم حرف ه درسته اما بعدی واو نمیاد و میشه ز ، هرکار میکنم حرف واو نمیاد، حتی سکشنش روهم تغییر دادم تا از حرف واو شروعش کنم بازم نمیاد. بعد این صفحه هم درسته.
تو رو خدا اگه کسی میدونه کمک کنه

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام. یه مشکل خیلی اعصاب خورد کن دارم.
وقتی دارم شماره صفحه میذارم، البته حروف ابجد، از صفحه چکیده از حرف دال شروع میشه، صفحه بعدشم حرف ه درسته اما بعدی واو نمیاد و میشه ز ، هرکار میکنم حرف واو نمیاد، حتی سکشنش روهم تغییر دادم تا از حرف واو شروعش کنم بازم نمیاد. بعد این صفحه هم درسته.
تو رو خدا اگه کسی میدونه کمک کنه

سلام دوست عزيز
فايلتون رو بذارين ببينم مشكلش چيه

Fathy

متخصص مهندسی سازه و زلزله
خب الان من کپی میکنم، خوده فایل کپی میشه و هیچ اثری دیده نمیشه

سلام

والا دوست عزیز من خیلی وقتا نمودارهای متلب رو به صورت EPS با کپی پیست کردن وارد ورد میکنم و مشکلی نداره. البته این فایلهای EPS ظاهرا ورژنهای مختلفی داره، شاید اون نرم افزاری که این EPS رو ایجاد کرده با فرمتی ایجاد کرده که ورد نمیتونه نشون بده. فرمت فایل برداری WMF هم هستش اگه تونستی فایلت رو به این فرمت تبدیل کن احتمالا این فرمت فایل مشکلی نداشته باشه

سلام دوستان دستم به دامنتون من برا چاپ پایامن نامم به مشکل عجیب بر خوردم !!!تمام جداول رو کشیدم و توش اعداد فارسی رو وارد کردم برای وارد کردن اعداد ممیز دار از . استفاده میکردم الان میخوام پرینت بگیرم به جاب . همه رو ویرگول یا کاما نشون میدهتو قسمت تنطیمات ورد تنظیمات اعدا د رو هم رو contex arabic و .... گذاشتم درست نشد چی کار کنم؟

این مربوط به Regional setting ویندوز هستش. از کنترل پنل Regional and Languages رو بزنید و بعد دکمه Additional setting و بعد از قسمت Decimal symbol علامت . رو واسه ممیز بذارید و اوکی کنید. همیشه سعی کنید فایل وردتون رو تبدیل به PDF کنید و بعد نسخه PDFرو چاپ کنید.

hoodi

عضو جدید
دوستان ..در word 2013 چه جوری میشه برای یه متن تکراری مورد نظر در قسمت Autotext کلید میانبر گذاشت؟؟؟
تو پایان نامه من یه سری از عبارت ها را تو Auto text آوردم ولی راهی پیدا نکردم که برای هر عبارت یه کلید ترکیبی خاص اعمال کنم؟؟؟ تو Help مایکروسافت هم به مورد اشاره نشده ...!!

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دوستان ..در word 2013 چه جوری میشه برای یه متن تکراری مورد نظر در قسمت Autotext کلید میانبر گذاشت؟؟؟
تو پایان نامه من یه سری از عبارت ها را تو Auto text آوردم ولی راهی پیدا نکردم که برای هر عبارت یه کلید ترکیبی خاص اعمال کنم؟؟؟ تو Help مایکروسافت هم به مورد اشاره نشده ...!!

سلام دوست عزيز
شما ميتونين از ضبط ماكرو استفاده كنيد هرچند اگر قسمتي از كلمه رو بنويسيد خود نرم افزار به شما پيشنهاد كلمه مناسب رو ميده. ولي اگر ميخواين حتما با شورت كات كار كنه بايد از ماكروها كمك بگيريد

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوست عزيز
شما ميتونين از ضبط ماكرو استفاده كنيد هرچند اگر قسمتي از كلمه رو بنويسيد خود نرم افزار به شما پيشنهاد كلمه مناسب رو ميده. ولي اگر ميخواين حتما با شورت كات كار كنه بايد از ماكروها كمك بگيريد

علاوه بر روش هايي كه گفتم شما ميتونين از كليپ برد (clip board) هم استفاده كنيد. البته اگر فقط بصورت موقت ميخوايد چند عبارت رو مكررا استفاده كنيد

hoodi

عضو جدید
سلام دوست عزيز

میشه یه راهنمایی در مورد استفاده از ماکرو ها بکنی.. PDF یا متنی در مورد کار با ماکرو تو تالار هست ...تا حالا با هاش کار نکردم...پیشاپیش ممنون..

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
میشه یه راهنمایی در مورد استفاده از ماکرو ها بکنی.. PDF یا متنی در مورد کار با ماکرو تو تالار هست ...تا حالا با هاش کار نکردم...پیشاپیش ممنون..

اول اين دكمه رو كه پايين صفحه هست ميزنين تا مراحل شروع ضبط ماكرو بياد
Capture.PNG

تو صفحه بعد گزينه keyboard رو انتخاب ميكنين و اوكي ميكنين

2.jpg

در مرحله بعد شما شورت كات مورد نظرتون رو در قسمت 1 با زدن كليد ها وارد ميكنيد. مثلا من كليدهاي تركيبي ctrl و Alt و shift و A رو همزمان گرفتم. خودش اين تركيب رو برام مينويسه
بعد assign و بعد هم close رو ميزنيد
3.jpg

حالا كافيه متن مورد نظرتون رو بنويسيد و بعد طبق عكس زير گزينه stop رو از پايين (همونجا كه گزينه اول رو زدين) بزنيد

4.PNG

shahbai

عضو جدید
سلام
من می خوام فضای بین یکسری داده در یه نمودار رو به صورت سال به سال تقسیم بندی کنم و هر سال رو با یک خط عمودی از سال بعدی جدا کنم. یعنی یه نموداری به شکل زیر دارم:

و می خوام به شکل زیر ترسیم بشه:

این هم لینک داده ها:

http://uplod.ir/h0knjk65z8zz/data.xlsx.htm

ممنون میشم جواب بدین.

abanzad

عضو جدید
سلام ممنون میشم اگر کسی راهنمایی ام کنه که چطور میتونم چنین نموداری رو با اکسل بکشم؟ برای پایان نامه لازمش دارم. ممنون.
962790c747ccaf5d6b9d591be8ed1ecb706e59a330ae129243cf3e43a3e8f8ab.jpg

old friend

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
خسته نباشید
من میخوام بدونم چجوری میشه تو اکسل یه سلول بر فرض مثال نوشتی جنسیت تو سلول بعدی طرف بتونه خودش با نوار کرکره ای انتخاب کنه مرد و زن بودنش رو درست کرد؟

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
خسته نباشید
من میخوام بدونم چجوری میشه تو اکسل یه سلول بر فرض مثال نوشتی جنسیت تو سلول بعدی طرف بتونه خودش با نوار کرکره ای انتخاب کنه مرد و زن بودنش رو درست کرد؟

سلام
شما بايد از data validation استفاده كنيد. اطلاعاتي كه ميخواين داخل ليست بياد رو توي سلول هاي زير هم بنويسيد و بعد از data validation استفاده كنيد

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

دختر شاه پریون

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشکل در اکسل

مشکل در اکسل

آقا باز ما اومدیم با یه مشکل جدید تو اکسل

موقع رسم نمودار خطی وقتی کل داده هارو انتخاب میکنم شکل نمودار خطی و درسته
ولی وقتی تعداد محدودی از داده هارو انتخاب میکنم شکل نمودار پله پله میشه
کسی میدونه مشکل چیه؟:!

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
آقا باز ما اومدیم با یه مشکل جدید تو اکسل

موقع رسم نمودار خطی وقتی کل داده هارو انتخاب میکنم شکل نمودار خطی و درسته
ولی وقتی تعداد محدودی از داده هارو انتخاب میکنم شکل نمودار پله پله میشه
کسی میدونه مشکل چیه؟:!

سلام
مشکلی در کار نیست. وقتی کل داده ها رو میگیرین بازه محور عمودی از صفر تا هشت هست ولی وقتی بخشیشو میگیرین بازتون به یک هم نمیرسه. پس طبیعی هست که جزئیات بیشتری دیده بشه
در واقع انگار شما روی نمودار زوم کردین و یک بخش خیلی کوچیکی از نمودار رو دارین بررسی میکنین

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
اگر بخوام یک وُرد مثلا سی صفحه ای رو از صفحه شش به بعد شماره گذاری کنم چکار کنم ؟؟
مراحلش رو طی می کنم
اما از صفجه ی شش به بعد همه ی صفحات رو شماره یک می زنه :razz:
ممنون می شم اگر جواب سوالم رو می دونید برام توضیح بدید
:gol:

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
اگر بخوام یک وُرد مثلا سی صفحه ای رو از صفحه شش به بعد شماره گذاری کنم چکار کنم ؟؟
مراحلش رو طی می کنم
اما از صفجه ی شش به بعد همه ی صفحات رو شماره یک می زنه :razz:
ممنون می شم اگر جواب سوالم رو می دونید برام توضیح بدید
:gol:
سلام دوست عزيز
شما بايد سكشن (section) بندي بكنين
از صفحه اول تا صفحه پنج يك سكشن و بقيه يك سكشن ديگه
بعد موقع شماره گذاري تو آپشن ها بايد تيك مربوط به گزينه
start from رو انتخاب كنيد و مقدار 1 بهش بدين. همين

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوست عزيز
شما بايد سكشن (section) بندي بكنين
از صفحه اول تا صفحه پنج يك سكشن و بقيه يك سكشن ديگه
بعد موقع شماره گذاري تو آپشن ها بايد تيك مربوط به گزينه
start from رو انتخاب كنيد و مقدار 1 بهش بدين. همين

ببخشید من نمی دونم منظور شما از سکشن بندی چی هست .

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ببخشید من نمی دونم منظور شما از سکشن بندی چی هست .

تب page layout گزينه break
از منويي كه باز ميشه گزينه next page

راستش توضيحش سخته. حس و حال تايپ ندارم :D
اگر خواستين فايلتون رو بدين براتون درست كنم

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

مهرناز*

عضو جدید
با سلام
تو قسمت فهرست بندی اتوماتیک من یه استایل 1-1 تعریف کردم ولی وقتی میرم به فصل 2 نمیشه 2-1 همون واسه فصل 1 رو میاره چیکار کنم؟ لطفا هر چه هر چه زودتر کمکم کنید با تشکر