يه سوال هر كي ميتونه جواب بده!!

mohamad javid

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خدمت تمامي مهندسين محجبين بي حجابين برادران و خواهران تقلب الله.....

ميگم چرا يك حاجي بعد از انجام دادن عمليات حج بايد يه گوسفند زبون بسته رو ذبح كنه؟؟؟!!!
كه چي بشه؟
مثلاً اگه ذبح كنه ديگه اعمال حجش تموم شده وحجش قبول شده؟؟؟:surprised:
خب اگه به اينه يه آدم جاني وقاتل ميتونه بره مكه و به تعداد هر انساني كه كشته يه گوسفند ذبح كنه تا حسابش پاك بشه...!!!!
آخ اين حيون بي گناه چه بدي كرده كه بايد سرش بريده بشه؟؟؟!!!
هركي جواب درست و حسابي داره بده.....يعني عقلاني نه حرفه اين و اون رو كپي پيس كنه....;)

skolar76

عضو جدید
کاربر ممتاز

ميگم چرا يك حاجي بعد از انجام دادن عمليات حج بايد يه گوسفند زبون بسته رو ذبح كنه؟؟؟!!!
كه چي بشه؟
خب اگه به اينه يه آدم جاني وقاتل ميتونه بره مكه و به تعداد هر انساني كه كشته يه گوسفند ذبح كنه تا حسابش پاك بشه...!!!!
هركي جواب درست و حسابي داره بده.....يعني عقلاني نه حرفه اين و اون رو كپي پيس كنه....;)

:biggrin:

دلم واسه اسپم بازي تنگ شده بود!!!:surprised::cool:

mohamad javid

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه بابا حاجی شدن به عمله نه گوسفند کشتن

آفرين به كلامت اصلاً حاجي يعني چي؟؟حاجي يعني يه امر نزول دادن بعد به مكه رفتن برا پاكي!

:biggrin:

دلم واسه اسپم بازي تنگ شده بود!!!:surprised::cool:

ننگ بر كساني كه اسپم بازي كنن.....
كتاب اسپمين بازي ممنوع...نوشته جاويد(ره)

mohamad javid

عضو جدید
کاربر ممتاز
فكر نميكنم ربطي به بخشيدن گناها داشته باشه منظور نماد قرباني عشق در برابر خداست (ماجراي ابراهيم و اسماعيل)

معذرت ميخوام مگه گوسفندا اسماعيلن؟ويا كساني كه دارم ذبح ميكنن ابراهيم؟

skolar76

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس روحتم دست از سر اين باشگاه و اون بغلي برنميداره:razz:
معذرت ميخوام مگه گوسفندا اسماعيلن؟ويا كساني كه دارم ذبح ميكنن ابراهيم؟

درسته كه با قربوني ادم پاك نميشه ولي جز اعمال حاجياست مثل هزار جور عمل ديگشون!

گفتم كه نمادن!خدا نزاشت ابراهيم اسماعيلو قربوني كنه بجاش گوسفند فرستاد.خب ميخواد بگه كه ادما وقتي ميان حج شايد دارن توبه ميكنن پاك بشن(ولي نميشن)وقتيم پاكن صالحن مثل ابراهيم.

Ariyayi @rchitect

عضو جدید
جملتون سنگین بود نفهمیدم ولی اگه بدترین موجود روی زمین باشی و به مکه بری توبه واقعی کنی حالا به اصطلاح حاجی میشی ولی خیلیا بدون مکه رفتنم حاجی شدن
آفرين به كلامت اصلاً حاجي يعني چي؟؟حاجي يعني يه امر نزول دادن بعد به مكه رفتن برا پاكي!

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/212654-كمال-گوسفند........?p=2854906#post2854906

mohamad javid

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس روحتم دست از سر اين باشگاه و اون بغلي برنميداره:razz:

درسته كه با قربوني ادم پاك نميشه ولي جز اعمال حاجياست مثل هزار جور عمل ديگشون!

گفتم كه نمادن!خدا نزاشت ابراهيم اسماعيلو قربوني كنه بجاش گوسفند فرستاد.خب ميخواد بگه كه ادما وقتي ميان حج شايد دارن توبه ميكنن پاك بشن(ولي نميشن)وقتيم پاكن صالحن مثل ابراهيم.

نه ديگه من جزء ارواح سرگردانم...

خب آخه ابراهيم گوسفند رو ذبح كرد خب ميگم فرض بر اين كه درست......ولي حالا چرا حاجي ها ذبح ميكنن......خب شايد ابراهيم يه كار ديگه هم ميكرد آيا حاجي ها هم بايد اون كار رو تكرار ميكردن؟؟!1
نه خرافاته

جملتون سنگین بود نفهمیدم ولی اگه بدترین موجود روی زمین باشی و به مکه بری توبه واقعی کنی حالا به اصطلاح حاجی میشی ولی خیلیا بدون مکه رفتنم حاجی شدن

آهان يعني به مكه رفتن و دور يه سنگ به قول خودشون طواف كردن ميشه توبه....
نه نه
كعبه سنگ نشانيست كه حاجي گم نشوي احرام دگر بند ببين يار كجاست؟؟

skolar76

عضو جدید
کاربر ممتاز

خب آخه ابراهيم گوسفند رو ذبح كرد خب ميگم فرض بر اين كه درست......ولي حالا چرا حاجي ها ذبح ميكنن......خب شايد ابراهيم يه كار ديگه هم ميكرد آيا حاجي ها هم بايد اون كار رو تكرار ميكردن؟؟!1
نه خرافاته

خب حالا كه تو روحي برو از خود ابراهيم بپرس:razz:اهان يادم نبود بهشت رات نميدن :D

ابراهيم هركاري در راه خدا كرد بايد حاجيام انجامش بدن:cool:

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

QUOTE]
منظورت یه عمر بود نه؟
و اما در جواب سئوال شما باید عرض کنم که این اعمال حج کدومش برای انسان رستگاری میاره که کشتن گوسفندش بیاره؟ این بازی ها همش برای اینه که نشون بدهند که هر کس پول داره میتونه هر کاری بکنه. یکی با پولش جهانگردی میکنه اینام میرن نفری چند میلیون به عربا میدن و بر میگردن. اینهمه وقت کشی و پول بی زبون ایران رو حیف و میل میکنند یه گوسفندم روش. یکی میگفت حیف این هواپیما ها که برای کیا مورد استفاده قرار میگیره. میرن اونجا و اصلاح هم نمیشن و بر میگردن. من که تو عمرم حتی یه حاجی هم ندیدم که واقعا صراط مستقیمی باشه. همشون برای ریا کاری و این مقوله هاست. ما که داریم بعینه میبینیم.

Ariyayi @rchitect

عضو جدید
نه عزیزم یه بهانه ای برای توبه
گفتم خیلیا از همین جا مکه نرفته توبه میکنن

نه خرافاته

آهان يعني به مكه رفتن و دور يه سنگ به قول خودشون طواف كردن ميشه توبه....
نه نه
كعبه سنگ نشانيست كه حاجي گم نشوي احرام دگر بند ببين يار كجاست؟؟

mohamad javid

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب حالا كه تو روحي برو از خود ابراهيم بپرس:razz:اهان يادم نبود بهشت رات نميدن :D

ابراهيم هركاري در راه خدا كرد بايد حاجيام انجامش بدن:cool:

خب روح ابراهيم اون بالا بالاهاست من روحم رو زمين سرگردانه.....
خب ابراهيم رفت بت شيكند الا كدوم از حاجي ها ميتونن بت بشكونن؟؟!!
ابراهيم در راه خدا جهاد كرد كدوم يك از حاجي ها ميتونن جهاد كنن......راستي امسال 300 نفر از حاجي هاي رو كه داشتن با خودشون مواد مخدر حمل ميكردن رو گرفتن.....البته در طول سال رو ميگما....آيا ابراهيم هم حمل مواد مخدر ميكرد؟؟؟؟

mohamad javid

عضو جدید
کاربر ممتاز

QUOTE]
منظورت یه عمر بود نه؟
و اما در جواب سئوال شما باید عرض کنم که این اعمال حج کدومش برای انسان رستگاری میاره که کشتن گوسفندش بیاره؟ این بازی ها همش برای اینه که نشون بدهند که هر کس پول داره میتونه هر کاری بکنه. یکی با پولش جهانگردی میکنه اینام میرن نفری چند میلیون به عربا میدن و بر میگردن. اینهمه وقت کشی و پول بی زبون ایران رو حیف و میل میکنند یه گوسفندم روش. یکی میگفت حیف این هواپیما ها که برای کیا مورد استفاده قرار میگیره. میرن اونجا و اصلاح هم نمیشن و بر میگردن. من که تو عمرم حتی یه حاجی هم ندیدم که واقعا صراط مستقیمی باشه. همشون برای ریا کاری و این مقوله هاست. ما که داریم بعینه میبینیم.

آره يادم رفت اصلاحش كنم....همون عمر درسته
نه اين حرفاي كه ميزني درست ....من ميخوام بدونم اين گوسفند بي گناه چيكار كرده......اين حاجي ها كه ميرن ميان آدم نميشن......خب حالا كه آدم نميشن چرا جونه يه حيوان زبون بسته رو ميگيرن؟؟؟

mohamad javid

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه عزیزم یه بهانه ای برای توبه
گفتم خیلیا از همین جا مکه نرفته توبه میکنن
خب مكه نرفته آدم ميشن......درسته ولي اگه همين آدمها برن مكه بيان توبه رو ميشكونن.....
خب ميگي بهانه اي ......خب چرا واسه يه دو تا جوان كه به دلايل مالي نميتونن به هم برسن خرج نميكنه تا اينم بشه يه بهونه بر رسيدن دوتا جوان به هم....؟!

skolar76

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب روح ابراهيم اون بالا بالاهاست من روحم رو زمين سرگردانه.....
خب ابراهيم رفت بت شيكند الا كدوم از حاجي ها ميتونن بت بشكونن؟؟!!
ابراهيم در راه خدا جهاد كرد كدوم يك از حاجي ها ميتونن جهاد كنن......راستي امسال 300 نفر از حاجي هاي رو كه داشتن با خودشون مواد مخدر حمل ميكردن رو گرفتن.....البته در طول سال رو ميگما....آيا ابراهيم هم حمل مواد مخدر ميكرد؟؟؟؟

از بس بدي ديگه!!ياد بگير از ابراهيم نصف توئه!!!!
خب ما كاري به ظاهرسازا نداريم سوال تو ادر اين مورد نبود!ما داريم نفس كار بررسي ميكنيم.

mohamad javid

عضو جدید
کاربر ممتاز
از بس بدي ديگه!!ياد بگير از ابراهيم نصف توئه!!!!
خب ما كاري به ظاهرسازا نداريم سوال تو ادر اين مورد نبود!ما داريم نفس كار بررسي ميكنيم.

والا اينطور كه ميگن ابراهيم 12 متر بوده!
كجا نصفه منه؟
خب نفس كار يعني اينكه به حيوونات ظلم بكنيد؟
نه بابا اينكارم يه جور استفاده كردن از اين دين در جهت خلافه

skolar76

عضو جدید
کاربر ممتاز
والا اينطور كه ميگن ابراهيم 12 متر بوده!
كجا نصفه منه؟
خب نفس كار يعني اينكه به حيوونات ظلم بكنيد؟
نه بابا اينكارم يه جور استفاده كردن از اين دين در جهت خلافه
حالا هرچي!خلاصه ازش ياد بگير:razz:

هدف اينكه از اون چيزايي كه خيلي دوست داري بخاطر خدا بگذري:smile:

Atishpare_Shahi

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره يادم رفت اصلاحش كنم....همون عمر درسته
نه اين حرفاي كه ميزني درست ....من ميخوام بدونم اين گوسفند بي گناه چيكار كرده......اين حاجي ها كه ميرن ميان آدم نميشن......خب حالا كه آدم نميشن چرا جونه يه حيوان زبون بسته رو ميگيرن؟؟؟

خوب اونا فکر میکنن اگه گوسفند رو بکشن ادم میشن...

mohamad javid

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا هرچي!خلاصه ازش ياد بگير:razz:

هدف اينكه از اون چيزايي كه خيلي دوست داري بخاطر خدا بگذري:smile:

خب من از ابراهيم ياد ميگيرم تو هم از مريم مقدس ياد بگير و يه بچه مثل عيسي رو به دنيا آورد...!!!!هههههههه
يعني اين حاجي هاي كه ميرن مگه گوسفند رو خيلي دوست دارن و بخاطر خدا از عشقشون ميگذرن؟؟؟
عجب

mohamad javid

عضو جدید
کاربر ممتاز

گیگیل

عضو جدید
ببین عزیزم بستگی به گوسفندش داره هرچی چاغتر و جون دار تر باشه حجش قبولتره حالا فهمیدی

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
کسی از من و شما نخواسته بریم مکه یا قربانی کنیم، خواهشا به عقاید کسانی که به این مراسم اعتقاد دارند احترام بگذاریم:gol:

skolar76

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب من از ابراهيم ياد ميگيرم تو هم از مريم مقدس ياد بگير و يه بچه مثل عيسي رو به دنيا آورد...!!!!هههههههه
يعني اين حاجي هاي كه ميرن مگه گوسفند رو خيلي دوست دارن و بخاطر خدا از عشقشون ميگذرن؟؟؟
عجب

من قصد بچه دار شدن ندارم.

ولي تو ذاتتو خوب كن!

گفتم كه همه اين كارا نماد بندگي ابراهيم!

saeedhashemee

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

كه چي بشه؟

از اون خرافاتی که هزار ساله مسلمانان قبولش دارند

balerina2001

عضو جدید

كه چي بشه؟

خیلی خیلی ببخشیدا سوالتون خیلی مسخره بود.