يادداشت هاي يك دختر ترشيده...............

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
لعنت به آی دی کالر!

قبلا اقلا گاهی یک مزاحم تلفنی سمج داشتیم که احساس کنیم هنوز جذابیم

دختر عمو
امروز دختر عمو كه از من 10 سال كوچيكتر بود نامزد ميكنه خدايا.....................

درس مورد علاقه:

ان مرد امد.

شاعر مورد علاقه:

خدابيامرزه اين ايرج ميرزارو

آزادي:
خسته شدم از اين همه ازادي چرا كسي به من نميگه اين كارو بكن ااون كارو نكن فلان جا نرو فلان چيزو نپوش؟؟؟؟

زيباترين قانون:

من قانون احتمال رو خيلي دوست دارم :
بالاخره يكي به من خواهد گفت : بلي

تخيلي ترين جمله:

من يه عالمه خواستگاردارم.

من شكارچي ام نه شكار

در ازدواج، زن شکارچی است و مرد شکار. زیرا این شکارچیان هستند که اگر بخواهند می توانند یک شکار را بین خودشان تقسیم کنند، نه برعکس!
من حتما يه مرد رو شكار ميكنم.

حرف اخر با همسر احتمالي:

گر چه پیرم تو شبی تنگ در آغوشم گیر.....تا سحر گه زکنار تو جوان برخیزم

به مناسبت روز ازدواج

امروز روز ازدواج است
به امید شب ازدواج

آخرین ویرایش:

zahra-FARZIN

عضو جدید

لعنت به آی دی کالر!

قبلا اقلا گاهی یک مزاحم تلفنی سمج داشتیم که احساس کنیم هنوز جذابیم

دختر عمو
امروز دختر عمو كه از من 10 سال كوچيكتر بود نامزد ميكنه خدايا.....................

شاعر مورد علاقه:

خدابيامرزه اين ايرج ميرزارو

آزادي:
خسته شدم از اين همه ازادي چرا كسي به من نميگه اين كارو بكن ااون كارو نكن فلان جا نرو فلان چيزو نپوش؟؟؟؟

زيباترين قانون:

من قانون احتمال رو خيلي دوست دارم :
بالاخره يكي به من خواهد گفت : بلي

من شكارچي ام نه شكار

در ازدواج، زن شکارچی است و مرد شکار. زیرا این شکارچیان هستند که اگر بخواهند می توانند یک شکار را بین خودشان تقسیم کنند، نه برعکس!
من حتما يه مرد رو شكار ميكنم.

حرف اخر با همسر احتمالي:

گر چه پیرم تو شبی تنگ در آغوشم گیر.....تا سحر گه زکنار تو جوان برخیزم

به مناسبت روز ازدواج

امروز روز ازدواج است
به امید شب ازدواج
ياد اين اس ام اس افتادم:
اول دبستان خوانديم ان مرد امد.سالها گذشت ما ترشيديم ان مرتيكه هنوز نيامد!!!!!!!!!!

s.ferdows

عضو جدید
کاربر ممتاز
راست میگه خیلی مسخره بود

تازه اسم تاپیک هم خیلی زننده است

بیچاره دخترا

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
هرکی نیااااااااااااااااااره؟؟؟

بنا برگزارشی که اخیرا از سو ی سازمان بهزیستی منتشر شد آمار دختران مجرد در ایران به یک میلیون وهفتصد هزار نفر رسیده است. چنین آماری نشانگر آن است که این دختران روزهارا یکی بعد از دیگری در آرزوی ازدواج پشت سر می گذارند.

در دهه های گذشته دختران را بعداز اینکه به سن بلوغ می رسیدند و وارد سنین چهارده یا پانزده سالگی می شدند راهی خانه بخت می کردند به طوری که کمتردختری را می دیدید که سن او از بیست سال گذشته باشد وهنوز در خانه ی پدرش زندگی کند، مگر این که مشکل جسمانی داشته باشد.

دختران در دهه های گذشته با این موج فزاینده از مدرنیسم چندان آشنا نبودند. گرایش هایی چون فمنیسم که اولین پیامد آن آشنا کردن زنان ودختران باحقوق قانونی شان بود روند پر شتاب پیوستن به صف هوا خواهان احترام به کرامت زن که بعدی جهانی یافته بود را تسریع کرد. دختران امروز بلافاصله بعد از اتمام تحصیلات متوسطه تمام سعی وتلاش خود را معطوف به رفتن به دانشگاه می کنند و در طول تحصیلات دانشگاهی فقط به اتمام تحصیلات خود می اندیشند. بعد ازاین دوران نیز آنان به دنبال یافتن شغلی مناسب راهی بازار کار می شوند. با این وجود آیا فرصتی برای ازدواج ویا حتی فکر کردن به آن در بهترین سال های جوانی یک دختر پیش می آید؟

دکتر "مصطفی اکبریان" جامعه شناس در این باره می گوید:در بالا رفتن سن ازدواج دختران دوعامل مهم دخالت دارد:عامل اول به نگرش وطرز تفکر دختران امروز با همتایان آنها در دهه گذشته بر می گردد که تفاوت اساسی یافته است. آنها یکسری خواسته ها وعواملی رامد نظر قرار می دهند که در نگاه دختران دیروز ارزش نبوده است. عامل دوم به شرایط اقتصادی جامعه بر می گردد. تورم اقتصادی حاکم بر جامعه وخواسته هایی که خانم ها از آقایان دارند باعث می شود پسران از ازدواج سرباز زنند و در این صورت دختران هم وارد بازار کار می شوندتا سربار خانواده نباشند.

وی می افزاید:با توجه به تاثیر عمیق ارتباطات در جهان توجه به این تفکر جهانی که زن ها بااستقلال مالی می توانند از تصمیم گیری های خاصی بر خودار شوند در جامعه ما رسوخ کرده است.از طرفی بالا رفتن سن ازدواج افزایش آمار طلاق رانیز به همراه داشته است. اکبریان تصریح کرد:مسئله اشتغال وتحصیل دختران نشات گرفته از تفکرات جدیدی است و در حالی که جامعه ما هنوز تحت تاثیر بافت سنتی و تفکرات سنتی است لذا نمی تواند این گونه رفتارها را بپذیرد و همین مسئله زمینه اختلافات را پدید می آورد. تفکر جدید اگر مغایر با ارزش های جامعه باشد، مضر و اگر در راستای باورهای جامعه حرکت کند مفیداست.

ورهرام

عضو جدید
کاربر ممتاز
ياد اين اس ام اس افتادم:
اول دبستان خوانديم ان مرد امد.سالها گذشت ما ترشيديم ان مرتيكه هنوز نيامد!!!!!!!!!!
شما غم مخور شاید این جمعه بیاید شاید:D

راست میگه خیلی مسخره بود

تازه اسم تاپیک هم خیلی زننده است

بیچاره دخترا
اسمش جالب نبود

سوال اساسي اصلا دختر ترشيده داريم؟؟؟؟؟؟
اون ماله زمانه مادر بزرگامون بود که دختر از 10سالگی ازدواج میکرد نه الان که دخترا درس میخونن کار میکنن و از خیلی پسرا موفق ترن تازه پسرا آرزو دارن که این دخترا نگاهشون کنن.تجرد الان اکثر دخترا به خاطره استقلاله مالی و آزادیایی هست که دارن پس نمیان خودشونو به بند بکشن وقتی موفق هستن چرا باید اجازه بدن یه نفر بهشون دستور بده و مسیر زندگیشونو تغییر بده؟

ثمینی

عضو جدید
خوووووب پس دختر ترشیده وجود نداره چون پسرا تحصیلات کمی دارن اینده دختر خانما باهاشون تضمین نمیشه دنبال ی فرد مناسب میگردن اگه قرار باشه هر کی که میاااد بهش برن که با کمبود دختر مواجه میشین

khatami1

عضو جدید
فرق پیر دختر با پیر پسر:

- اولی موفق نشده ازدواج كنه

ولی دومی موفق شده ازدواج نكنه !!!

Fateme_bay

عضو جدید
کاربر ممتاز
اون ماله زمانه مادر بزرگامون بود که دختر از 10سالگی ازدواج میکرد نه الان که دخترا درس میخونن کار میکنن و از خیلی پسرا موفق ترن تازه پسرا آرزو دارن که این دخترا نگاهشون کنن.تجرد الان اکثر دخترا به خاطره استقلاله مالی و آزادیایی هست که دارن پس نمیان خودشونو به بند بکشن وقتی موفق هستن چرا باید اجازه بدن یه نفر بهشون دستور بده و مسیر زندگیشونو تغییر بده؟

اینم از اون حرفا بودا...:biggrin::biggrin:

ooraman

عضو جدید
کاربر ممتاز
مجبورم نكن ثمين برم با امار بياما

دخترا ترشیده زیاد داریم ...ولی نه به خاطر اینکه خواستگار ندارن...یا اگرم خواستگار ندارن به خاطر این نیست که تکمیل نیستن ...به خاطر اینه که پسرا انقدر بی عرضه شدن که دیگه نمیتونن خودشونو جمع و جور کنن...از طرفیم دخترا مستقل شدن و واسه خودشون درامد و اینا دارن دیگه نمیان زن یه دانشجوی تازه فارق التحصیل که اه نداره با ناله سودا کنه بشن!:D