وقتي خدا زن را آفريد گفت وقتي با او روبرو شدي . مراقب باش...

tamar

عضو جدید
وقتي خدا زن را آفريد گفت وقتي با او روبرو شدي . مراقب باش... وقتي خدا زن را آفريد به من گفت اين زن است . وقتي با او روبرو شدي . مراقب باش...
شيخ حرف خدا را قطع كرد و گفت مراقب باش به او نگاه نكني .
سرت را به زير افكن تا افسون افسانة گيسوانش نگردي مفتون فتنة چشمانش نشوي كه از آنها شياطين مي بارند . گوشهايت را ببند تا طنين صداي سحر انگيزش را نشنوي كه مسحور شيطان مي شوي.
از او حذر كن كه يار و همدم ابليس است.
مبادا فريب او را بخوري كه خدا در آتش قهرت مي سوزاند و سرنگون به چاه ويلت مي افكند....
مراقب باش
...و من بي آنكه بپرسم پس چرا او را آفريد
گفتم ((به چشم ))
شيخ انديشه ام را خواند و نهيبم زد كه به قصد امتحان تو و اين از لطف اوست در حق تو.
پس شكر كن و هيچ مگو...
گفتم ((چشم ))
و در چشم بر هم زدني هزاران سال گذشت و من هرگز او را نديدم به چشمانش ننگريستم .
آوايش را نشنيدم .
چقدر دوست مي داشتم بر موجي كه مرا به سوي او مي خواند بنشينم اما از خوف آتش قهر و چاه ويل باز مي گريختم.
و هزاران سال گذشت خسته و فرسوده و احساس ناشي از نياز به چيزي يا كسي كه نمي شناختمش.
اما حضورش را و نياز به وجودش را حس مي كردم .
ديگر تحمل نداشتم . پاهايم سست شد بر زمين زانو زدم . و گريستم . نمي دانستم چرا؟
قطره اشكي از چشمانم جاري شد. و در پيش پايم به زمين نشست .
به خدا نگاهي كردم مثل هميشه لبخندي با شكوه بر لب داشت و مثل هميشه بي آنكه حرفي بزنم و دردم را بگويم ، مي دانست با لبخند گفت اين زن است . وقتي با او روبرو شدي مراقب باش. كه او داروي درد توست بدون او ناقصي . مبادا قدرش را نداني و حرمتش را بشكني كه او بسيار شكننده است . من او را آيت پروردگاريم براي تو قرار دادم ؛ نمي بيني كه در بطن وجودش موجودي را به پرورش مي برد.من آيات جمالم را در وجود او به نمايش درآوردم پس اگر تحمل و ظرفيت ديدار زيبايي مطلق را نداري به چشمانش نگاه نكن، گيسوانش را نظر ميانداز حرمت حريم صوتش را حفظ كن تا خودم تو را مهياي اين ديدار كنم.
من : اشكريزان و حيران خدا را نگريستم . پرسيدم پس چرا مرا به آتش قهر و چاه ويل تهديد كردي ؟
گفت : من ؟
فرياد زدم : شيخ گفت تو سكوت كردي اگر راضي به گفته هايش نبودي چرا حرفي نزدي؟
باز صبورانه و با لبخند هميشگي گفت : من سكوت نكردم فقط تو ترجيح دادي صداي شيخ را بشنوي .
و من در گوشه اي ديدم شيخ همچنان حرفهاي پيشين را تكرار مي كند

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
تعریفش اززن قشنگ بود ولی طوری نوشته انگارخداوند زن را بخاطر وجود مرد آفریده
این توهین به زنه
خداوند هردورا برای هم و برای آرامش و تکمیل هم آفریده

adrineh

عضو جدید
زیبا بود خیلی
و یه حرف یا نصیحت توش نهفته بود اونم اینکه به حرف کسایی گوش ندیم که ادعا میکنن خدا رو میشناسن
فقط به خود خدا پناه ببرم و قول حرفهای شیخهایی مثل این شیخ رو نخوریم که میگن حرف ما حرف خداست و تو کشور ما خیلی زیادن پس حواسمون باید جمع باشه

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
باتمام این احوال احساسات وعواطف زن مثل گل لطیف ومثل شیشه شکنندست

ozra.m

عضو جدید
زیبا بود خیلی
و یه حرف یا نصیحت توش نهفته بود اونم اینکه به حرف کسایی گوش ندیم که ادعا میکنن خدا رو میشناسن
فقط به خود خدا پناه ببرم و قول حرفهای شیخهایی مثل این شیخ رو نخوریم که میگن حرف ما حرف خداست و تو کشور ما خیلی زیادن پس حواسمون باید جمع باشه
كاملا موافقم

amireza_2000

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
این بیشتر شبیه جوک بود تا نظر:eek:
اکثر آقایون احساسات در حد منفی صفره
هرچی احساس به خرح میدن یا طاهریه وفریبه یا مقطعی

نه دیگه نشد انقدر بی انصافی درحق ما نکنید.

من میگم احساسات شماها دارای سطح وسیعی هست.
ولی احساسات مردا عمق داره یعنی خیلی عمیق تره.

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه دیگه نشد انقدر بی انصافی درحق ما نکنید.

من میگم احساسات شماها دارای سطح وسیعی هست.
ولی احساسات مردا عمق داره یعنی خیلی عمیق تره.
منم میگم برعکس اصلا عمق نداره
هرچی هست سطحی و گذراست
خیلی زود فراموش می شه
فرق احساسات پسر و دختر مقایسه آبی در چاه و چاله هست
آب چاه ممکنه کم بشه ولی بندرت خشک می شه ولی آب چاله چون سطحیه خیلی زود بخار می شه

?Ardalan

عضو جدید
هرچی هست سطحی و گذراست
خیلی زود فراموش می شه
آب چاه ممکنه کم بشه ولی بندرت خشک می شه ولی آب چاله چون سطحیه خیلی زود بخار می شه

شما اگه واستون مشکلی پیش اومده درست نیست جمع ببندین.در ضمن لطف کنین بین دخترها و پسرها جنگ درست نکنین چون، بنی آدم اعضای یکدیگرند/که در آفرینش ز یک گوهرند

mehdipesse

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هرچی هست سطحی و گذراست
خیلی زود فراموش می شه

بهتر احساسات دختر و پسرو با احساسات زن و شوهر یکی نگیرید

آخرین ویرایش:

پترو

عضو جدید
کاربر ممتاز
زیبا بود اما به قول دوستمون ونوس خانم مرد و زن مکمل هم هستن.

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما اگه واستون مشکلی پیش اومده درست نیست جمع ببندین.در ضمن لطف کنین بین دخترها و پسرها جنگ درست نکنین چون، بنی آدم اعضای یکدیگرند/که در آفرینش ز یک گوهرند[/
]iquote]
دقیقا معتقد به شعری که فرمودید هستم ولی بحث سراینه که بسیاری ازآقایون با این شعرمشکل دارن ومعتقد به برتربودن جنس مذکر(این جمله ربطی به بحث نداشت ولی دوست داشتم نظرموبگم)
--------------
چرا باگفتن واقعیت باید جنگ درست بشه
ضمنا من اصلا اهل این مسائل و دوستی دختر وپسر نیستم که بخوادمشکلی برام پیش بیاد
بچه های که منومیشناسن با روحیات واعتقادات من کامل آشنا هستید
این واقعیتهایی که درجامعه ودردنیای مجازی بین دختروپسرها دیدم وشنیدم وبه درد جنس مونث گوش دادم
ولی باتمام این احوال سوتفاهم نشه منظورمن این نیست همه دخترها خوبن یا همه پسرها بد
ولی همه میدونیم بی وفایی وخیانت دربین پسرا خیلی بیشتره
قبول ندارید؟

بهتر احساسات دختر و پسرو با احساسات زن و شوهر یکی نگیرید
همون دختروپسرن که درآینده باهمون احساسات وارد زندگی مشترک شده وبینشون مشکل پیش میاد

آخرین ویرایش:

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
زیبا بود اما به قول دوستمون ونوس خانم مرد و زن مکمل هم هستن.
آفرین:gol::gol:
پتروخان تاحدودی با نظریات من آشنا هستند
ومنم روحیات و نظریات قشنگ ایشون رو در رابطه با همسرشون همیشه تایید کرد
م

آرتميس.artmiss

عضو جدید
منم با نظرات ونوس كاملا موافقم.
زنها با احساس ترو لطيف ترند.البته كلي بخوايم نگاه كنيم همين طوره تو همه چيز استثنا هست!
البته من نمي گم مردهاي بااحساس و عاشق وجود نداره. مگه ميشه وجود اين همه مرد عاشق رو تو طول تاريخ انكار كرد. ولي به ياد داشته باشيم اولين كسي كه عشق رو بهمون ياد ميده مادر هست.
باور كنيد بدون وجود زنها، مردان هيچ وقت عاشق نمي شدند حتي عاشق خدا!

mehdipesse

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
همون دختروپسرن که درآینده باهمون احساسات وارد زندگی مشترک شده وبینشون مشکل پیش میاد
باهاتون موافق نیستم عشق بین یک دختر و پسر نوجوون یا دبیرستانی خیلی سطحی تر از عشق ازدواج هست
منم با نظرات ونوس كاملا موافقم.
زنها با احساس ترو لطيف ترند.البته كلي بخوايم نگاه كنيم همين طوره تو همه چيز استثنا هست!
البته من نمي گم مردهاي بااحساس و عاشق وجود نداره. مگه ميشه وجود اين همه مرد عاشق رو تو طول تاريخ انكار كرد. ولي به ياد داشته باشيم اولين كسي كه عشق رو بهمون ياد ميده مادر هست.
باور كنيد بدون وجود زنها، مردان هيچ وقت عاشق نمي شدند حتي عاشق خدا!
باهاتون موافقم

سپهر2

عضو جدید
ولی باتمام این احوال سوتفاهم نشه منظورمن این نیست همه دخترها خوبن یا همه پسرها بد
قبول ندارید؟

سلام راستش من قبول ندارم .
به نظر من در هردو جنس به یک اندازه بی وفائی و خیانت وجود داره.
فقط خیانت پسرا بیشتر مشخص میشه البته چون زیاد محافظه کار نیستند ...

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
قبول ندارید؟

سلام راستش من قبول ندارم .
به نظر من در هردو جنس به یک اندازه بی وفائی و خیانت وجود داره.
فقط خیانت پسرا بیشتر مشخص میشه البته چون زیاد محافظه کار نیستند ...
متاسفانه قبول ندارم چون جنس زن رو بهتر از شما میشناسم ومیدونم اکثرا بیشتر از مردا به عشقشون وفادرارن( جمع نمی بندم تا اعتراضی نباشه)
ایکاش روزی بیادکه کلمات دروغ وخیانت وبی وفایی ازفرهنگ لغات انسانها حذف بشه
یعنی می شه؟

سپهر2

عضو جدید
شما پسرا خوب همو تایید می کنید:smile:عجب اتحادی
ولی من نمی خوام کسی رو تایید کنم.این نظرمه.
ای داستان رو قبلا پست کرده بودم ولی دوباره برای شما میزارم.
یه پیر دانائی بود که میگفت: پسراخصلت سگا رو دارن و دخترا مثل گربه میمونن.
وقتی دلیلش رو پرسیدم گفت:
سگ رو دیدی میخواد کاری کنه این قدر پارس میکنه گلدون میندازه میشکنه سرو صدا میکنه که همه محل خبردار میشن ومیفهمن که سگه داره از در خونه میره بیرون!
اما گربهه اروم میاد رو تراس میپره رو طاقچه میره تو آشپز خونه گوشت و برمیداره ازدر میره بیرون آب از آب هم تکون نمیخوره.
البته به دوستان عزیز بر نخوره(بکار بردن لفظ سگ و گربه) .منظور خصلت رفتارغریزه ای این حیوانات هست که شباهت زیادی به رفتار انسانها دارد.;)

?Ardalan

عضو جدید
متاسفانه قبول ندارم چون جنس زن رو بهتر از شما میشناسم ومیدونم اکثرا بیشتر از مردا به عشقشون وفادرارن( جمع نمی بندم تا اعتراضی نباشه)
ایکاش روزی بیادکه کلمات دروغ وخیانت وبی وفایی ازفرهنگ لغات انسانها حذف بشه
یعنی می شه؟

اتفاقا" مشکل همینجاست شما میگید جنس زن رو بهتر از من میشناسید منم میگم جنس مرد رو بهتر از شما میشناسم.میبینید نتیجه ای نداره پس بهتره به هم اعتماد کنیم ;)

شرمنده از اینکه دیر جواب دادم فردا امتحان دارم

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
اتفاقا" مشکل همینجاست شما میگید جنس زن رو بهتر از من میشناسید منم میگم جنس مرد رو بهتر از شما میشناسم.میبینید نتیجه ای نداره پس بهتره به هم اعتماد کنیم ;)

شرمنده از اینکه دیر جواب دادم فردا امتحان دارم
بهتره سری به دولینک زیر بزنید و با نطریات و احسایات دختر و پسر بیشتر آشنا بشید
ببینید هم جنسهای شما چقدر قابل اعتمادن

http://www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=145885
http://www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=145866
این یک نمونه بود
میخواین بیشتر بدونید بازم براتون میزارم
---------
فعلا به امتحانات برسید و فکرتون در گیر این مسائل نکنید
موفق باشید