[هنر گفتگو-گفتگوی هنری] - 09 - برگزاری مسابقات آوازخوانی و دکلمه و مسائل پیرامون آن

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام....

- نظر شما در مورد برگزاری مسابقات آوازخوانی (فارغ از جنسیت ِ شرکت کنندگان ) چیست؟

به نظرم شاید مسابقه ی جالبی بشه،
مثلا اگر یه شعر رو به صورت گروهی چند نفر بخونن و هر شخصی یه قسمت شعر رو بخونه و یا دکلمه ها رو....

- مطلقا موافق ِ حذف بانوان از مسابقه هستید؟ چرا؟

مطلقا موافق حذف بانوان نیستم به هیچ وجه،
شاید یک سری از بانوان استعدادهای خوبی داشته باشند در این زمینه ولی، به نظرم این شکل مسابقات در فضای مجازی با توجه به شناختی که پیدا کردم.
جالب نیست...اگر برای پسر ها باشه بهتره.

- مخالف حذف بانوان از مسابقه هستید ؟ چرا ؟
مخالف هم نیستم فقط به خاطره یک سری شرایط در دنیای مجازی این جور مسابقات جنبه ی می خواد...
منظورم جنبه ی شرکت کنندگان نیست...
جنبه نظر دادن به آثار بانوان...
در همین مسابقه ی دکلمه خوانی با اینکه شرایط خوب و مساوی بود و دکلمه خوانی به صورت عادی و نیمه حرفه ایی بود.
بعضی نظرات رو خوندم خوب و سازنده بود اما بعضی نظرات بیشتر جنبه ی مسخره کردن داشت به آثار هنری دوستان تا انتقاد سازنده.

- با چه شرایطی میشه این مسابقه رو برگزار کرد که منع ِ شرعی بر آن قرار نگیرد؟
این شرایط به نظرم اگر به صورت خصوصی و به مدیران ارجاع بشه بهتره.
در ضمن به نظر من برای این جور مسابقات موسیقی و آواز خوانی(فارغ از جنسیت) اگر افرادی بودند که ...
سابقه و تجربه در این زمینه داشتند تا به شکل داور مسابقه باشند.و انتقاد کنند بهتره.
به نظرم مسابقه شکل جدی تر و جالب تری پیدا می کنه.
در مورد
منع شرعی؛هم باید بگم که هر شخصی اعتقادات مذهبی و غیر مذهبی خودش رو داره...
و شرکت در مسابقه ی به این شکل با توجه به اعتقادات و هدف شرکت کردن خودش آزادِ.
اما به نظرم صدای بانویی که به صورت طبیعی و زیبا ادا بشه و با لفظ عشوه و ناز و... نباشه موردی نداره.
چون به شخصه خیلی جالب نیست (البته این نظر شخصی بنده هست و به دین و مذهب هم ربطی نداره)
یک بانو برای شرکت در مسابقه آواز خوانی و برنده شدن صدای خودشو به شکل غیر طبیعی و...
در بیاره تا بقیه بپسندد و براش کف بزنن.
اگر بتونه با همون تن صدای همیشگی خودش به بهترین شکل بخونه عالیه.
اما در مورد این امر در دنیای مجازی به هر شکل تا حدودی مخالف هستم.
اون هم قبلا گفتم به دلیل محیط مجازی و بودن افراد گوناگون با عقاید و افکار متفاوت.

از استارتر عزیز این تایپیک بابت پیشنهادشون و از احسان عزیز به خاطره مدیریت خوب و اطلاع رسانی شان تشکر و قدردانی می کنم.:gol:

پ.ن: دوستان عزیز بهتر کمی تعصب بی جا رو بزارین کنار و جدا از بحث دین و مذهب اون موردی که بیشتر مد نظر خود شخص شما هست.
رو بیان کنید و بی جهت بحث رو به حاشیه نکشید. نظرات همه ی دوستان قابل احترام و ارزشمند هست.

آخرین ویرایش:

Mʀ Yᴀsɪɴ

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
الان شما میتونید به من بگید کدوم یکی از اهنگ های هایده و حمیرا تحریک آمیز نیستند؟ اون دوستمون دیشب خسته میشد جواب بده.... شما چی؟

توضیح نمیدم چون گوش شنیدنشو نداری

و نمیخواهی بشنوی

وگرنه خدا برای بنده گانش کافیه
و زبونت به تملغ و تمسخر میچرخه

گاه برای شوخی سرگرمی چیز جالبیه

اما ن برای هرجا

مثال خواندن زن با ناز به مثال حرام بودن طلا بر مردهه

دلیل حرام بودن طلا بر مرد مریضی ک می اورد و برعکس ان سودمند بودن نقره برای مرد است

مثال خواندن زن توجه کن با ناز و عشوه یا هر چیزی که شما میگین

باعث بیماری دل میشه

هایده حمیرا و امثال این هنرمندان من

به شخصه دوسشون دارم بخاطر یک ایرانی بخاطر رواج دادن شعر پارسی اما با سبک خوندنش ک البته زیبا میخونه مشکل دارم

چون به الله ایمان دارم

بعدش دوست من بجای زبون تمسخر

ی متنی رو قرار دادم ک بعضی چیزها را توضیح داد

حداقل اندک مطالعه ای میکردی

چون در ان زن به چه سبک و با چه متنی و چه نوعش بخونه تقریبا توضیح داده شده

اقای احسان بجای اواز خوانی بهترین چیز این بود

مسابقه شعر خوانی بشه

که در همان سبک اواز و کمی ملایم تر

از اواز ک بانوان با پس زمینه چیزی به مانند دکلمه اما یکم بالاتر از دکلمه شعر بخوانند

اینطوری هم دوستانی ک صدای خوشی دارند و هم لحن خوبی دارند استعداد خودشونو بهتر میتونند بشناسند

و اخر این مسابقه میشه توضیح بدین چی میشه؟

ایا ارجاع داده میشن به مراکز رادیویی یا صدا سیما برای بخش دبلور یا تقلید صدا یا هم خوانی یا شعر خوانی

یا
به گروه موسیقی خاصی دعوت میشن؟

کسی هست ک بعد انتخاب صدا های خاص باشگاه به مراتب بالا تری ارتقا داده بشن

Mʀ Yᴀsɪɴ

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مستر خال کوبی آواتارت خیلی قشنگه-گناه نداره من برم خال کوبی کنم؟
یه سوالی برایم پیش اومده

نیاز جلب توجه داری؟ ک ب تمسخر میحرفی؟

قبل از اینکه دوست من یاد بگیری بنویسی

من مینوشتم و این لحن حرف زدن شما رو خوب بلدم

اما ترجیحا نمیخوام کوچیک کنم خودمو یا نیاز ب تشکر زیر کامنت نیسم مثل جنابتان ذوق زده بشین و شروع ب تمسخر دیگران کنین

و گفتی یه دوست دیگه جواب نداد ب شما

از قدیم تا الان ی چیزی میگفتن خاموشیه

جواب چ چیز خاموشی بود.......... افرین

اگر دوست من کسی چیزی نمیگه دلیل بر تمسخر شما نیست

تمسخر ب دین به عقاید دیگران فقط یه چیز رو نشون میده....

در جواب تو دوستم ک سوالی کردی

رو بازو و پشت خودم هم عکس و تاتو وجود داره

ن مشکلی نیس برو انجام بده

Mʀ Yᴀsɪɴ

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوست من احسان

سلام

بهتره بجای مسابقه اواز خوانی ان را تبدیل به

یک مسابقه شعر خوانی تبدیلش کنی

شعر خوانی کلاسی بین اواز خوانی و دکلمه

خوانی هست

دوستانی ک در دنبال کشف صدای خود هستند

از این راه میتوان به هدف خود برسن

چیزی ک حداقل در گروه موسیقی ک هستم

اجرا میشه یا به امروزی تر تک خوانی گفته

میشود ک بانوان هم میتوانند بخونند

اما یه سری قوانین خاص خودشو داره

ک اهنگ ملایمی زمینه پخش میشه و شخص شروع به خواندن همانند دکلمه اما با تفاوت هایی ک شعر و فراز و فرود هایی در شعر هست ک قوانین اینچیزا رو بهتر از هر کس مدرس اواز سنتی باشگاه میدونه

بانوان باشگاه با این لحن هم میتوانند بخونند و اقایان هم میتوانند اواز یا شعر خوانی داشته باشند

اما یه چیزی بزام سوال شده

ایا بعد از اول شدن شخص خاص تموم میشه مسابقه؟

ایا نمیشه با بعضی از مراکز راجع همچین مسابقه ای بحث بشه و متقاعدشون کنین ک ب صدای نفرات اول گوش بدن یا چند تا صدا بچه ها

شاید از صدای خاصی خوششون اومد و تونست ب مراجع بالاتری بره

در بخش رادیو دوبله صدا سیما

اگه هماهنگی بشه و اخر به امتیاز تو باشگاه ختم نشه

هم دوستانی ک روشن فکر و هم دیگر افراد با میل بیشتری ب تلاش در شرکت مسابقه میکنند

و غیر از این تالار هنر شاید توانست در اشتغال افرادی سهیم شود

اگر انجامش ممکن شود خیلی بهتر و پر بار تر میشه

هم این مسابقه و هم مسابقه دکلمه خوانی

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام و احترام به شما احسان گرامی :gol:
فارغ از نظر شخصی خودم ، از دید مصلحت اندیشی برای موجودیت سایت نظر خودم رو اعلام می کنم ،

در مورد آقایان که موانع بزرگی دیده نمیشه ولی در مورد بانوان ،
ممکنه برای سایت مشکل ایجاد بشه و منجر به خبرسازی در خبرگزاری ها و... بشه و مشکلاتی رو ایجاد کنه که خودتون در جریان هستید

متشکرم

حرف درست درواقع حرف ایشونه. من هرچی نظرات خودم رو بگم و توجیه درست و حسابی هم براشون داشته باشم درنهایت، واقعیت اینه که آوازخوانی زنان به هرشکل و شیوه ای تو این مملکت حرامه! متاسفانه نظرات ما هم تاثیری تو این قضیه نداره. درمورد غیرشرعی نشدن هم که کاملا واضحه برای اینکه بخواید غیرشرعی نشه باید خانم ها شرکت نکنن!! کلا از هرچیزی خانم ها رو حذف کنید اون چیز بصورت شرعی درمیاد! البته تو حوزه موسیقی جدیدا دارن کنسرت آقایون رو هم غیرشرعی اعلام می کنن.
درکل پیشنهاد من مثل دوستمون اینه که اگه خانم ها هم علاقه به همچین کاری دارن این سایت که موظفه به قوانین کشور پایبند باشه جاش نیست. هم برای سایت و هم شاید برای خودشون دردسر بشه.

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
تفاوتی نمیکنه من چه بگم،واس همینه خیلی ها دیگه تو انجمن ها شرکت نمیکنن چون میبینن بحث بی فایدس

ادمها تا زمانیکه اعتقاداتشون رو برای خودشون دارن،خیلی خوبن،ولی وای به حال زمانیکه بخوان این اعتقادات رو بر دیگران تحمیل کنن

من که برای خودم متاسفم،ازین ناراحت میشم برخی حالا بخاطر حس انسان دوستانه یا تحمیل عقاید مقخواین چیزایی رو یادم بدن که.....
واقعا واسم مضحکه.دردناکه:) مثل این میمونه ۲۵سال چشم پاک زندگی کنی بعد یه چشم چرون برگرده بهت بگه هوی داری راه میری سرتو بنداز پایین نگاه جاهای مردم نکنااااااا!!!!

خب قطعا دردناکه
:smile:

بکسی بر نخوره یه مثال بود
ببخشید اف تاپیک شد،دیگه مزاحم نمیشم

آخه داداش کی شما رو زیر سوال برده؟ من نمیفهمم!.

SaNaZ Sa

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام و احترام حضور اعضای محترم باشگاه مهندسان ..
با توجه به برگزاری مسابقات هنری با موضوعات مختلف (به خصوص دکلمه خوانی ) در تالار هنر ، دوست عزیزی پیشنهاد برگزاری مسابقات آوازخوانی (با حضور بانوان) رو مطرح کردند .
پاسخی که بنده دادم به صورت خلاصه این هست که :
برگزاری مسابقه ی مجزا برای بانوان طبق تجربه ی شخصی ، امکان پذیر نیست ؛ اما این ایده ، تلنگر خوبی بود برای ادغام مسابقات ِ آوازخوانی با دکلمه به این صورت که شرکت کنندگان در صورت تمایل، بخش کوتاهی از متنشون رو با آواز بخونند.

همانطور که واضح هست پاسخ قطعی داده نشده که حتما برگزار میشه یا اینکه برگزار نمیشه یا اینکه با چه شرایطی تحقق خواهد پذیرفت .
و قطعا هم اگر همچین موردی بخواد برگزار بشه ، طبق قوانین خاصی برای بانوان خواهد بود که موازین شرعی رعایت بشه !

حال ، این قضیه باعث بروز حواشی ِ زیادی در محافل خصوصی شد که تصمیم گرفتم برای گفتگو در این مورد، یک تاپیک مجزا ایجاد کنم و از دوستان عزیز دعوت کنم که نظرات موافق و مخالفشون رو با ذکر دلیل و به صورت کاملا منطقی بیان کنند که بتونیم در این مورد ، یک تصمیم راهبردی و جامع بگیریم .
چیزی که مسلم هست ، کادر مدیریتی تالار هنر برای تک تک آراء و نظرات شما عزیزان ، ارزش زیادی قائل هست.
پیشاپیش از حضور شما سپاسگزارم | :gol:

محور گفتگو :
- نظر شما در مورد برگزاری مسابقات آوازخوانی (فارغ از جنسیت ِ شرکت کنندگان ) چیست؟

قانون گفتگو :
- لطفا با نهایت ادب و حُسن ِ برخورد، به دیدگاه های موافق و مخالف خود احترام بگذارید . همین :)

مطالعه ی بیشتر ....

سلام
در چنین فضایی که به هیچ عنوان مشخص نیست چه شخصیتهایی با چه سطح فرهنگ و محیطی مخاطب مون هستن به شخصه برای خودم جایز نمیدونم حتی در دکلمه خانی شرکت کنم چه برسه به آواز....!! با وجود اینکه هم استعداد قابل قبول و هم علاقه ی زیادی دارم به آواز و دکلمه !
این نظر منه..و بقیه خانم های محترم این باشگاه میتونن هر نظری خلاف من داشته باشن...
کسانی هستن که فقط دنبال حاشیه ان... و نه اهل این مراسمات هستن نه اطلاعاتی درین زمینه دارن...

آخرین ویرایش:

mohandes soror

عضو جدید
کاربر ممتاز
محور گفتگو :

بدون لحاظ جنسیت مخالفم
نه ،به جای خودش قابل تحسین هم هست
بنظرم همون دکلمه کافی باشه یا اینکه ناظر خانم باشه که این هم فک نمیکنم ممکن باشه در کل نباشه بهتر هست
باتوجه به دیدگاه مراجع فک میکنم جمع بندی به این شکل میشه که اگر لزومی نداشته باشه انجام نشه بهترهست و اگر میشه تضمین کرد که این کار واقعا مشکلی پیش نمیاره انجام شدنش مانعی نداره چون آواز یا بعضی دکلمه ها ناخواسته روی تن فرعی پیاده میشه مخصوصا برای خانم ها (بیانش یه مقدار سخته امیدوارم روشن گفته باشم:d)

+درمورد این موضوع و نظر خاص بعضی دوستان حرف ها وانتقادهای نگفته زیادی باقی می منونه امیدوارم زمانی برسه که بیانشون راحت تر باشه

ممنون بابت دعوتتون :gol:

mansourblogfa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
توضیح نمیدم چون گوش شنیدنشو نداری

و نمیخواهی بشنوی

وگرنه خدا برای بنده گانش کافیه
و زبونت به تملغ و تمسخر میچرخه

گاه برای شوخی سرگرمی چیز جالبیه

اما ن برای هرجا

مثال خواندن زن با ناز به مثال حرام بودن طلا بر مردهه

دلیل حرام بودن طلا بر مرد مریضی ک می اورد و برعکس ان سودمند بودن نقره برای مرد است

مثال خواندن زن توجه کن با ناز و عشوه یا هر چیزی که شما میگین

باعث بیماری دل میشه

هایده حمیرا و امثال این هنرمندان من

به شخصه دوسشون دارم بخاطر یک ایرانی بخاطر رواج دادن شعر پارسی اما با سبک خوندنش ک البته زیبا میخونه مشکل دارم

چون به الله ایمان دارم

بعدش دوست من بجای زبون تمسخر

ی متنی رو قرار دادم ک بعضی چیزها را توضیح داد

حداقل اندک مطالعه ای میکردی

چون در ان زن به چه سبک و با چه متنی و چه نوعش بخونه تقریبا توضیح داده شده

اقای احسان بجای اواز خوانی بهترین چیز این بود

مسابقه شعر خوانی بشه

که در همان سبک اواز و کمی ملایم تر

از اواز ک بانوان با پس زمینه چیزی به مانند دکلمه اما یکم بالاتر از دکلمه شعر بخوانند

اینطوری هم دوستانی ک صدای خوشی دارند و هم لحن خوبی دارند استعداد خودشونو بهتر میتونند بشناسند

و اخر این مسابقه میشه توضیح بدین چی میشه؟

ایا ارجاع داده میشن به مراکز رادیویی یا صدا سیما برای بخش دبلور یا تقلید صدا یا هم خوانی یا شعر خوانی

یا
به گروه موسیقی خاصی دعوت میشن؟

کسی هست ک بعد انتخاب صدا های خاص باشگاه به مراتب بالا تری ارتقا داده بشن

بالاخره کدوم وری هستی شما-انگار تکلیفت با خودت هم مشخص نیست -هایده گوش میدادی و میگی از سبکشون خوشت نمیاد بعد آیه و ... برای بقیه ردیف میکنی

هم اینو میخوای هم اونو :confused:

• Like
واکنش ها: EECi

mansourblogfa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه سوالی برایم پیش اومده

نیاز جلب توجه داری؟ ک ب تمسخر میحرفی؟

قبل از اینکه دوست من یاد بگیری بنویسی

من مینوشتم و این لحن حرف زدن شما رو خوب بلدم

اما ترجیحا نمیخوام کوچیک کنم خودمو یا نیاز ب تشکر زیر کامنت نیسم مثل جنابتان ذوق زده بشین و شروع ب تمسخر دیگران کنین

و گفتی یه دوست دیگه جواب نداد ب شما

از قدیم تا الان ی چیزی میگفتن خاموشیه

جواب چ چیز خاموشی بود.......... افرین

اگر دوست من کسی چیزی نمیگه دلیل بر تمسخر شما نیست

تمسخر ب دین به عقاید دیگران فقط یه چیز رو نشون میده....

در جواب تو دوستم ک سوالی کردی

رو بازو و پشت خودم هم عکس و تاتو وجود داره

ن مشکلی نیس برو انجام بده

هههه جلب توجه ببین کی اینو میگه:surprised:

جدا؟ فارسی یا عربی؟ اخه عربیت انگار خیلی قویه

تاریخ عضویت و تشکرهایی که خوردی همه چیز رو نشون میده

اگه نمیتونی جواب سوالات منو بدی پس دیگه تیریپ خبره بر ندار

والا همون قرآن و دینی که شما داری ملت رو باهاش ارشاد میکنی و علماش این کار رو نهی کردن
دفتر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی (مد ظله العالی):کار خوبی نیست و در بعضی موارد مانند نقش زدن اسامی مقدسه مثل اسم خدا و پیغمبران و ائمه علیهم السلام حرام است.

حالا شما اسلام رو اونجوری که به نفع امیال خودته داری اجرا میکنی بحثش جداس اما وقتی داری این تفکرات خودت رو نشر میدی خوب نیست
یکی این پست های آیه و حدیث شما رو میبینه و آواتارت رو هم میبینه -کدومش رو باور کنه؟ هوم؟

خدایا ما رو از شر متظاهرین و سو استفاده گران تو همه ضمینه ها مخصوصا دینی مسون بدار

E . H . S . A . N

مدیر تالار مهندسی معماری مدیر تالار هنـــــر
مدیر تالار
با سلام و عرض ادب حضور دوستان همراه در گفتگوی هنری شماره 09
و همچنین تشکر از مشارکت شما خوبان ، در این هم اندیشی ..
تمام پست های تاپیک رو خوندم . فکر میکنم این بحث ، از زوایای مختلفی تجزیه تحلیل و بررسی شد و نکات بسیار خوب و باارزشی از اکثر قریب به اتفاق پست ها ، به دست اومد که بزودی و پس از نتیجه گیری های نهایی ، ماحصلش رو در این تاپیک ارائه خواهم داد .
و البته برخی از پست ها هم از حد و حدود قوانین تاپیک خارج بودن که با احترام ، به صورت موقت حذف شدند.

http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon14.gif لازم دونستم که در ادامه ، نکته ای رو خاطر نشان کنم که امیدوارم با رعایتش، در تسریع نتیجه گیری ِ این تاپیک سهیم باشیم و اون اینه که لطفا در اظهار نظر های خودمون، حتی المقدور پاسخگوی نظر شخصی خودمون باشیم و موجبات رنجش ِ خاطر خود و تقلیل انگیزه ی سایر کاربران عزیز رو فراهم نکنیم. ( مخصوصا زمانی که صحبت از اعتقادات فردی و اجتماعی است ) .

کماکان منتظر فرا گرفتن از دانش و تجربیات دوستان دانشمند و فرهیخته مون هستیم .
و دیگر بقایتان ...
1394.03.03
00:40
:gol:

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
با سلام و احترام حضور اعضای محترم باشگاه مهندسان ..
با توجه به برگزاری مسابقات هنری با موضوعات مختلف (به خصوص دکلمه خوانی ) در تالار هنر ، دوست عزیزی پیشنهاد برگزاری مسابقات آوازخوانی (با حضور بانوان) رو مطرح کردند .
پاسخی که بنده دادم به صورت خلاصه این هست که :
برگزاری مسابقه ی مجزا برای بانوان طبق تجربه ی شخصی ، امکان پذیر نیست ؛ اما این ایده ، تلنگر خوبی بود برای ادغام مسابقات ِ آوازخوانی با دکلمه به این صورت که شرکت کنندگان در صورت تمایل، بخش کوتاهی از متنشون رو با آواز بخونند.

همانطور که واضح هست پاسخ قطعی داده نشده که حتما برگزار میشه یا اینکه برگزار نمیشه یا اینکه با چه شرایطی تحقق خواهد پذیرفت .
و قطعا هم اگر همچین موردی بخواد برگزار بشه ، طبق قوانین خاصی برای بانوان خواهد بود که موازین شرعی رعایت بشه !

حال ، این قضیه باعث بروز حواشی ِ زیادی در محافل خصوصی شد که تصمیم گرفتم برای گفتگو در این مورد، یک تاپیک مجزا ایجاد کنم و از دوستان عزیز دعوت کنم که نظرات موافق و مخالفشون رو با ذکر دلیل و به صورت کاملا منطقی بیان کنند که بتونیم در این مورد ، یک تصمیم راهبردی و جامع بگیریم .
چیزی که مسلم هست ، کادر مدیریتی تالار هنر برای تک تک آراء و نظرات شما عزیزان ، ارزش زیادی قائل هست.
پیشاپیش از حضور شما سپاسگزارم | :gol:

محور گفتگو :

سلام

تشکر به جهت ایجاد تاپیک نظرسنجی

(گرچه بدون ایجاد این تاپیک هم تصمیم گیری شما بی شک بر اساس موازین دینی و قوانین موجود می بود.)

کاربران زیادی زحمت کشیدند علت مخالفت خودشون رو از نظر دین وعرف وقوانین جامعه بیان کردند،نیازی به تکرار نیست

از نظر منم برگزاری همچین مسابقه ای برای بانوان به صلاح نیست ولی درنهایت تصمیم اتخاذ شده هرچه که باشه قابل احترام هست .

موید باشید .

Mʀ Yᴀsɪɴ

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
اگر مسابقه برگزار میشه

شرایط امتیاز دهی فقط به تن صدای شخص

نباشه

یک مسابقه اواز خوانی یا شعر خوانی دارای

چند بعد میباشد

که یک بخش ان صدای شخص است

اما برای مساوات و عدالت اگر در بخش شعر خوانی یک منبع یا چند منبع ذکر شود مثل حافظ ک دوستان

به اختیار خود ابیاتی انتخاب کنند از منابع

و بر حسب تن صدا اوا و نفس گیری خودشون بخونند به سبک شعر و اواز

اگر امکان این باشه ک هر شرکت کننده به سه سبک (اگر شعر خوانی باشد)

شعر خوانی معمولی

شعر خوانی حماسی

و شعر خوانی بومی
به لهجه و منطقه خودشون بخونند

و اگر اواز باشد با انتخاب اهنگ دلخواه خودشون اونو بخونند

توجه بشه صدا خام نباید باشه

همگام با صدا باید موزیکی نواخته بشه

که متناسب با اهنگ متن باشه

و کسانی کبا پیانو گیتار نی و هر چیزی اهنگی بزنن و همزمان بخونند امتیاز اهنگ بیشتری نسبت به دیگر اهنگ های روی متن گذاشته باید در نظر گرفته شود

در اواز خوانی هم میشود به چندین مدل خواند

یکیش اواز خواندن ب سبک های مختلف

دومیش حماسی خوندن ک ابیات شاهنامه میتوان مراجعه کرد

وخواندن اواز محلی با نواخت موسیقی محلی

ک باعث زنده نگه داشتن گویش ها

شنیدن بیشتر ابیات شاهنامه حافظ مولانا ک

و قدرت نواخت دوستان و شنیدن صدای خاص

اگر بر این حسب برگزار بشه ک هر شخص

به سه سبک بخونه

به هر سبک 20 امتیاز دهیم معادل 60 امتیاز

به موسیقی متن 20 امتیاز دهیم میشود 80

و به صدای هر شخص مهم نیست در چه سبک میخواند فارغ از لحن و نوع خوندن و بم و زیر خوندن در هر سبک فقط به خوش اوا بودن صدا دل نشین بودن صدا امتیاز دهیم

20 امتیاز دهیم معادلی 100 امتیازی میشه مسابقه

این مسابقه باید داورانی داشته باشه حالا س نفر یا چهار نفر

وظیفه داوران صرفا نباید فقط امتیاز دهی باشه

پس ازوش دادن هر سبک خوندن چ اواز چ شعر

دلیل کم دادن امتیاز در کدام بخش و دلیل امتیاز کامل دارن به کدام بخش را ذکر گنه

لب کلام دلیل کم دادن و زیاد دادن امتیاز رو بگه و

نقاط ضعف و قوت شرکت کننده را بگه و راهنمایی کنه شرکت کننده را

هر داور جمعن میتونه 100 امتیاز بده ک اگر سه دوار باشه در مجم300 امتیاز میشه و خصی ک بالاترین امتیا ز را بگیرد برندست

اما نظر شخصی بنده ررا بخواهین اگر مسابقه به همینجا ختم بشه یه سر گرمی بوده

اما اگر با مراکز خاصی برای دیدن مسابقه گوش کردن مسابقه صحبت بشه خیلی عالی میشه

این مراکز میتونه بخشی از رادیو بخشی از صدا سیما

بعضی از سایت هایی ک استعداد یابی میکنند

یا با صدا سیمای محلی هر شرکت کننده ک تن خوبی داره صحبت بشه و حاظر ب شنیدن صدا باشن

خیلی بهتر میشه

بقول یکی از دوستان بنده خدا رو چه دیدی شاید ی من یه کاره ی شدم

حالا خدا رو چه دیدی شاید کسی از این راه به
درجات بالایی رسید و باعث افتخار باشگاه شد

آخرین ویرایش:

اوژنی دزیره

عضو جدید
آقا یاسین از من میشنوی مثل مسابقات قبلی تالار هنر 4تا که احساس میکنن خیلی بارشونه میان داوری میکنن...بی تخصص.اصلا کارشناس این مسائل نیستن.
بعد مگه رادیو یا صداوسیما بیکاره که هرکی اعتماد به نفسش زد بالا چیزی خوند گوش بدن؟!!!!!!!!!یا هرکی هروقت توی هرجا مسابقه ای ترتیب داد بگن ما همکاری میکنیم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
هرچند که مطمئن هستم پستم به لطف آقا احسان پاک خواهد شد چون هیچوقت در جهت آفرین گویی به ایشون پست نذاشتم و نمیذارم ولی باز نمیتونم نگم.
صداوسیما و رادیو از این قسم مسابقات دارن و نیازی به مسابقه باشگاه مهندسان ندارن.والا خب یه ذره واقع بین باشین.
من یکبار به خاطر اینکه دیدم توی تالار هنر افراد بی تخصص و غیر کارشناس فعالیت میکنن و به خودشونم اجازه میدن هرکس نظری خلافشون داد پستشو پاک کنن به خودم قول دادم که هرگز توی تالار هنر مخصوصا بخش آقا احسان فعالیت نکنم ولی حرصم میگیره میبینم با دور زدن قوانین میخواید مسابقه آواز ترتیب بدید حالا توی هر چهارچوبی.
خوش باشید...
پستمو پاک کن مهم نیست.

E . H . S . A . N

مدیر تالار مهندسی معماری مدیر تالار هنـــــر
مدیر تالار
متاسفانه باب شده که آزادی ِ بیان به خصوص در تالار هنر ، به جایی رسیده که دوستان به صورت علنی به دیگران تهمت میزنند.
به عنوان مدیر و برقرار کننده ی نظم در این مجموعه ، اگر این موارد در رابطه با سایر کاربران پیش بیاد، به هیچ وجه گذشت نمیکنم و اجازه نخواهم داد حق کسی پایمال بشه ، اما در رابطه با خودم و عملکردم ، همیشه و همه جا اعلام کردم که از انتقادات و پیشنهادات عزیزان استقبال میکنم و سابقه نشون داده که اینطور بوده ، حتی اگر دوستان به دور از انصاف ، نظراتی رو بیان میکنن که واقعا فقط موجب دلسردی و تاسف هست.

آقا یاسین از من میشنوی مثل مسابقات قبلی تالار هنر 4تا که احساس میکنن خیلی بارشونه میان داوری میکنن...بی تخصص.اصلا کارشناس این مسائل نیستن.
بعد مگه رادیو یا صداوسیما بیکاره که هرکی اعتماد به نفسش زد بالا چیزی خوند گوش بدن؟!!!!!!!!!یا هرکی هروقت توی هرجا مسابقه ای ترتیب داد بگن ما همکاری میکنیم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
هرچند که مطمئن هستم پستم به لطف آقا احسان پاک خواهد شد چون هیچوقت در جهت آفرین گویی به ایشون پست نذاشتم و نمیذارم ولی باز نمیتونم نگم.
صداوسیما و رادیو از این قسم مسابقات دارن و نیازی به مسابقه باشگاه مهندسان ندارن.والا خب یه ذره واقع بین باشین.
من یکبار به خاطر اینکه دیدم توی تالار هنر افراد بی تخصص و غیر کارشناس فعالیت میکنن و به خودشونم اجازه میدن هرکس نظری خلافشون داد پستشو پاک کنن به خودم قول دادم که هرگز توی تالار هنر مخصوصا بخش آقا احسان فعالیت نکنم ولی حرصم میگیره میبینم با دور زدن قوانین میخواید مسابقه آواز ترتیب بدید حالا توی هر چهارچوبی.
خوش باشید...
پستمو پاک کن مهم نیست.

و اما به صورت خاص ، در مورد شما :
تا جایی که سراغ دارم ، هیچ پستی از شما حذف نشده مگر اینکه اسپم یا توهین بوده باشه و این قانون هم مختص به شما نیست و شامل همه ی کاربران عزیز میشه.
نمونه ارسال های حذف شده ی شما در همین تاپیک فعلی :
مزخرفه
چرته
این ایده بود؟
دعوا.............اه
و ...
بدون تعارف ، احیانا انتظار ندارید که هر کلمه و گفتاری که از سرانگشت اراده و تدبیر شما بر کیبورد کامپیوترتون جاری میشه رو ما برای آیندگان ثبت و ضبط کنیم !؟

نکته ی دیگر ، اشاره ی شما به نحوه ی داوری و مسابقات تالار هنر به خصوص دکلمه هست که این گلایه و دلگیری شما ، گویا از اولین مرحله ی مسابقات دکلمه ادامه داشته و هنوز هم هست.
اولین و دومین پست شما در مورد دکلمه های بچه ها :
ارجاع به پست شماره #35 - #36
نقل قول :
من نشنیده میگم خوب نبود:smile:
و
من یه سؤال خیلی اساسی برام پیش اومد داور کی بود؟خودت بودی فاطی؟آخه داور بی تخصص نظر و قضاوتش سلیقه ای میشه.

همانطوری که واضح هست ، پست های شما با وجود اینکه چندان خالی از غرض نیست ، پاک نشده .
اعتراض شما به این بود که چطور اون چهار نفر برنده اعلام شدن، و بنده هم عرض کردم که فقط چهار شرکت کننده داشتیم و همه رو برنده اعلام کردیم.
به خاطر دارم که توضیحات زیادی در این زمینه به شما دادم که هنوز مدارکش در پیام های خصوصی موجود هست!

و در آخر ...
معمولا سعیم بر این هست که با عملکردم به اینجور مسائل حاشیه ای پاسخ بدم ، اما این بار مستقیما در مورد نوشتار شما نوشتم چون روی صحبت شما علاوه بر من ، به سایر دوستان فعال در تالار هنر نیز هست و وظیفه ی خودم میدونم از حق این عزیزان که بدون هیچ چشمداشتی زحمت میکشن ، دفاع کنم.چرا که انصاف نیست که با متشنج کردن جو ، زحمات دیگران نادیده گرفته بشه و حقایق بر عکس جلوه کنه .
در همین جا هم ، مثل گذشته به شما اعلام میکنم که اگر تخصصی در این زمینه دارید و یا تمایل به همکاری دارید ، ما با روی باز از شما و فعالیتتون استقبال میکنیم .
با آرزوی موفقیت برای شما
مدیریت تالار هنر
1394.03.07
19:10

:gol:

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
خارجیام تحریک میشن!. آدمن. پس چرا آمار بعضی چیزا اونجا صفر نیست؟ یا کم نیست؟.
بعدشم اگر مثلاً کمتر از ایرانم باشه، بخاطر اینه که ارزش و ظرافت و زیبایی زن خراب و تکراری شده

خودتون با خودتون درگیری فکری دارید ولی فرافکنی میکنید. خوب می‌دونستید که جواب سؤال اولتون اینه که آمار فحشا در ایران، مخصوصاً در شهرهای مذهبی مثل قم، بیشتر از سایر نقاط ایران هست، و ضمن اینکه، آمار فحشا و روسپی‌گری در ایران هم بیشتر از بلاد کفر هست (رجوع کنید به منابعی که در مناظره‌ی آرمان ذاکری بهش اشاره شد)، پس مذهب و قید و بندهایی که دم از اون میزنید قدرتی در جلوگیری از فحشا نداشته. بعد میاید برای اینکه توجیه کنید میگید توو خارج "ارزش و ظرافت و زیبایی زن خراب و تکراری شده". میشه این جمله رو باز کنید؟ دقیقاً منظورتون از تکراری شدن زن چیه؟ آمار ازدواج پایین اومده و زن‌ها تکراری شدند و کسی باهاشون ازدواج نمی‌کنه؟ یعنی علت زیاد بودن فحشا در ایران اینه که ارزش و ظرافت و زیبایی زن خراب نشده؟
دوست عزیز مذهب نمود کامل جغرافیا هست و لاغیر. لزومی نداره انقدر سعی کنید عقیده‌ی خودتون رو موجه جلوه بدید (شاید باشه، شاید هم نه). شما اگه توو هند به دنیا اومده بودید الان هندو بودید و ذهنتون درگیر صدای خانم‌ها نبود، اگه توو چین به دنیا اومده بودید ماکزیمم خداباور بودید، اگه جزو پشتوهای افغانستان بودید الان دگم مذهبی بودید و عضو طالبان، اگر توو اروپای غربی متولد شده بودید الان جزو 33 درصد اکثریت مسیحی بودید و در نهایت اگه صفویه به خاطر عناد با عثمانی پایتخت و مذهب رو جابجا نکرده بود، الان ماکزیمم سنی بودید و زبان رسمی‌تون یه چیز دیگه. نگران جهنم رفتن من به خاطر گوش دادن به موسیقی حرام هم نباشید، اگر شما روزی نیم ساعت در مورد عقایدتون فکر کردید، من روزی 1 ساعت فکر کردم.

سلامم.
بحث تحریک فقط مربوط نمیشه به مسائل جنسی.... تو فلسفه هنر که موسیقی هم نوعی هنر محسوب میشه تقابل دو بعد حیوانی و عقلانی انسان مطرحه(دیونیزوس و آپولونی)بحث تحریک اون بعد و بخش منفی انسانه.
این هم در مورد موسیقی که مرد ارائه میده موضوعیت داره و هم در مورد موسیقی و صدای زنان.
لذا پیشنهاد میکنم حتما فلسفه هنر بخصوص موسیقی رو مطالعه و پیگیری کنید.....بحث چیستیه این قضیست.اینکه چرا شما میل به خواندن دارید.آدما واسه چی آواز میخونن؟
مسئله تحریک در مورد افراد مذهبی رو مغرضانه مطرح کردید . فرد اگه واقعا مذهبی باشه و نه ریاکار بیشتر دچار تهوع میشه از عملی که خارج از حدودیه که خدا مشخص کرده.(مثل موسیقی مبتذل(مبتنذل یعنی پوچ) چه زمانی که خوانندش مرد باشه و چه زن) و همچنین مسئله رقص در زنان و مردان(در مردان که خیلی مضحکه))
ولی برعکس افراد غیر مذهبی که در مهمانی ها و مجالس مخلوط(خر تو خر) شرکت میکنن این مسئله تحریک به شدت موضوعیت داره.ولی این قضیه هیچ وقت به گوش خانومها نمیرسه و چیزی که بلنده دیوار حاشاست.

مثالی که زدید از american idol یا بت آمریکایی واسه یه کشوریه که توش اباحه گری مطرحه.اباحه گری یا لیبرالیسم یعنی مباح دونستن همه چیز.اونجا خوب یا بد و حرام و حلال در این زمینه ها وجود نداره.لذا کپی کردن گزاره این چنینی از یه جامعه ای مثل آمریکا در ایران موضوعیت نداره و حتما باید منتظر واکنش هاش بشید.
مسئله بعدی من یه پیشنهاده که حتما چیستی مراسمات این چنینی در کشورهای دیگه رو دنبال کنید.یعنی این مراسم ها چرا تو اون کشور برگزار میشه بعد ببینید میشه اون رو تو جامعه خودمون کپی پیست کنیم یا نه.
این بحث تحریک و ... انجا مطرحه.نوع لباس پوشیدن خانوم ها خواننده و همچنین بازیگراشون گویای این مسئله هست.پس چیزی نیست که از سوی افراد مذهبی اختراع یا کشف شده باشه.
.
.
.
انسان نیاز به اندیشیدن داره.انسان نیاز به عدالت و کشف حقیقت داره و ....
مشغول کردن زنان به این موارد و خیلی موارد دیگه باعث شده ما یه فیلسوف زن نداشته باشیم.زن شاخص در اون سر دنیا زنیه که خوب تبرج کنه .
بر عکس در تلقی مذهبی بانویی وجود داره که مقام در حد پیامبری داره.
لازمه قرن بیست و یکمی بودن ،اندیشیدن و تولید علم و ... میباشد نه خوانندگی و تبرج و خود نشان دادن....نگاهتون رو به دنیا میتونین تغییر بدید.:gol::gol::gol:

سلامٌ علیکم و رحمه الله
اون دو جمله که نوشتید نشون داد چقدر شما فلسفه‌ی موسیقی رو خوندید و بهش پایبند هستید، لذا من یکی اگه قرار باشه نتیجه‌اش این باشه ترجیح میدم نخونم. رقصیدن مرد رو احتمالاً شما تو رقص‌های خردادیان خلاصه میکنید. حالا من مثل شما فلسفه‌ی رقص و موسیقی رو نخوندم اما حداقل میتونم به رقص سماع و نظر مولانا ارجاع‌تون بودم.
مجالس مخلوط خر تو خر هست یعنی اینکه یه زن و مرد وقتی بیرون هستند انسان هستند ولی وقتی با هم وارد مجلس شدند تبدیل به خز میشن یا چطوریاست؟ تبیین بفرمایید لطفاً.

در مورد بخش آخر حرفاتون، والا نمیدونم توو کدوم ور دنیا زن شاخص باید خوب تبرج کنه چون اگه اینطوری بودید براشون محدودیت میذاشتند که برن فقط توو کاباره و زناکده کار کنند، نه اینکه برن توو ناسا کار کنند و توو استنفورد تدریس کنند و هر سال هم بهشون مدال بدن. اگه اینطوری بود فقط از تبرج کننده‌ها تقدیر میکردند در حالی که ببینید توو اون سر دنیا چقدر از خانم‌ها تقدیر میشه و فرصت‌های شغلی مثل استاد دانشگاهی و ... براشون سهمیه میذارن و این سر دنیا.
این مذهبی که میگید خانم رو در حد پیامبری میره، اگه به حرف نیست و در عمل هست و برای همه‌ی بانوان صدق می‌کنه (نه صرفاً در مورد بانوان فامیل مخترع اون مذهب) لطف کنید به ما هم معرفی کنید بلکه از این ذلالت در اومدیم. من یه مذهب رو بیشتر از همه راجع بهش اطلاع دارم که زن رو کشت‌زار مرد میدونه و حق زندانی کردن و زدن به مرد قائل میشه (این حق رو مقایسه کنید با اون سر دنیا که زن رو به قول شما آلت دست مرد میدونه اما کافیه مرد دست روی زن بلند کنه تا ببینید قانون از کجا دارِش میزنه) و حتی اگه روی شتر هم باشه باید به نیاز جنسی مرد پاسخ بده (قال الصادق).
در ضمن من هم موافقم که نباید از فرهنگی به فرهنگ دیگه کپی بشه چون هر کدوم ملزومات و پیش نیاز و پس نیازهای خودش رو میطلبه، اما مگه همین 37 سال پیش زنان حق خوانندگی نداشتند؟ دقیقاً چی قرار هست کپی بشه وقتی 37 سال پیش همه در کنار هم به خوشی (از نظر احترام به عقاید) زندگی میکردند؟

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
خودتون با خودتون درگیری فکری دارید ولی فرافکنی میکنید. خوب می‌دونستید که جواب سؤال اولتون اینه که آمار فحشا در ایران، مخصوصاً در شهرهای مذهبی مثل قم، بیشتر از سایر نقاط ایران هست، و ضمن اینکه، آمار فحشا و روسپی‌گری در ایران هم بیشتر از بلاد کفر هست (رجوع کنید به منابعی که در مناظره‌ی آرمان ذاکری بهش اشاره شد)، پس مذهب و قید و بندهایی که دم از اون میزنید قدرتی در جلوگیری از فحشا نداشته. بعد میاید برای اینکه توجیه کنید میگید توو خارج "ارزش و ظرافت و زیبایی زن خراب و تکراری شده". میشه این جمله رو باز کنید؟ دقیقاً منظورتون از تکراری شدن زن چیه؟ آمار ازدواج پایین اومده و زن‌ها تکراری شدند و کسی باهاشون ازدواج نمی‌کنه؟ یعنی علت زیاد بودن فحشا در ایران اینه که ارزش و ظرافت و زیبایی زن خراب نشده؟
دوست عزیز مذهب نمود کامل جغرافیا هست و لاغیر. لزومی نداره انقدر سعی کنید عقیده‌ی خودتون رو موجه جلوه بدید (شاید باشه، شاید هم نه). شما اگه توو هند به دنیا اومده بودید الان هندو بودید و ذهنتون درگیر صدای خانم‌ها نبود، اگه توو چین به دنیا اومده بودید ماکزیمم خداباور بودید، اگه جزو پشتوهای افغانستان بودید الان دگم مذهبی بودید و عضو طالبان، اگر توو اروپای غربی متولد شده بودید الان جزو 33 درصد اکثریت مسیحی بودید و در نهایت اگه صفویه به خاطر عناد با عثمانی پایتخت و مذهب رو جابجا نکرده بود، الان ماکزیمم سنی بودید و زبان رسمی‌تون یه چیز دیگه. نگران جهنم رفتن من به خاطر گوش دادن به موسیقی حرام هم نباشید، اگر شما روزی نیم ساعت در مورد عقایدتون فکر کردید، من روزی 1 ساعت فکر کردم.

من درگیری فکری دارم ؟؟. شما اصلاً میدونید دارید درباره چی و بر اساس چه معیارهایی صحبت میکنید؟.
شما اصلاً منظور حرف های ما رو متوجه نشدید و نمیخواید بشید.فقط میخواید جواب بدید اونم براساس باورهای خودتون.و نه حقیقت!.

هرجای کرهء زمین هرکسی منحرف باشه، به خودش و اینکه توی ذهنش، باورهاش و اعتقاداتش چی میگذره بستگی داره. اعتقاداتی که خودش برای خودش درست کرده(!) یا جهلی که توش هست. یا برداشتهای نادرست از .... هرچی.

ما نمیگیم هرکی اسماً مذهب خاصی رو داره، اون آدم حتماً خوب و بی ایراده!..مذاهب و قیدها وقتی میتونن مانع فساد و فحشا بشن که به صورت باور درونی برای فرد درومده باشن و اون افراد بر اساس فطرت، عقل، ایمان واقعی و مطالعه و آگاهی کافی از گذشته،حال و آینده یه سری چیزها رو برای خودشون برنامه بدونن و اهداف مثبت و بلندمدت داشته باشن.نه اینکه هردمبیلی براساس هوا و هوس روزها رو بگذرونن. حالا میخواد ایران باشه یا خارج!!.

- بله خدشه دار شده!
وقتی میگیم در یه جایی ارزش زن دچار خدشه شده یعنی اینکه به بعضی قوانین طبیعت که آفریدگار خودمون بهش امر کرده پایبندی خاصی ندارن...و درنتیجه ضربه ش رو هم میخورن.
پس بنظر شما چرا روز به روز به تعداد افرادی که تو کشورای خارجی به دین اسلام روی میارن داره اضافه میشه؟؟!
الحمدا.... ما هم مرتد میشیم!

بعدشم کسی دانشمندا یا آدمای مثبتشون رو انکار نکرده!.

اینکه شما میگید اگر در جای دیگه به دنیا اومده بودید فلان جور بودید اصلاً منطقی نیست و ربطی نداره. اونموقع منی وجود نداشتم!!!....
من اینی هستم که الان وجود دارم و دراین جایگاه خودم قرار گرفتم و باید خودم بر اساس اتمام حجت هایی که بهم شده راه درست و تشخیص بدم.

ضمناً من نگفتم کسی موسیقی حرام گوش کنه دیگه میره جهنم/جهنم و بهشت رفتن هزاران هزار شرط و دلیل و مرحله و جزئیات داره. که اون رو خدا تعیین کرده و میکنه

ازاین بحثای بی مزه دیگه حالم به هم میخوره. قرن 21 ایم ها...

آخرین ویرایش:

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
من درگیری فکری دارم ؟؟. شما اصلاً میدونید دارید درباره چی و بر اساس چه معیارهایی صحبت میکنید؟.
شما اصلاً منظور حرف های ما رو متوجه نشدید و نمیخواید بشید.فقط میخواید جواب بدید اونم براساس باورهای خودتون.و نه حقیقت!.

هرجای کرهء زمین هرکسی منحرف باشه، به خودش و اینکه توی ذهنش، باورهاش و اعتقاداتش چی میگذره بستگی داره. اعتقاداتی که خودش برای خودش درست کرده(!) یا جهلی که توش هست. یا برداشتهای نادرست از .... هرچی.

ما نمیگیم هرکی اسماً مذهب خاصی رو داره، اون آدم حتماً خوب و بی ایراده!..مذاهب و قیدها وقتی میتونن مانع فساد و فحشا بشن که به صورت باور درونی برای فرد درومده باشن و اون افراد بر اساس فطرت، عقل، ایمان واقعی و مطالعه و آگاهی کافی از گذشته،حال و آینده یه سری چیزها رو برای خودشون برنامه بدونن و اهداف مثبت و بلندمدت داشته باشن.نه اینکه هردمبیلی براساس هوا و هوس روزها رو بگذرونن. حالا میخواد ایران باشه یا خارج!!.

- بله خدشه دار شده!
وقتی میگیم در یه جایی ارزش زن دچار خدشه شده یعنی اینکه به بعضی قوانین طبیعت که آفریدگار خودمون بهش امر کرده پایبندی خاصی ندارن...و درنتیجه ضربه ش رو هم میخورن.
پس بنظر شما چرا روز به روز به تعداد افرادی که تو کشورای خارجی به دین اسلام روی میارن داره اضافه میشه؟؟!
الحمدا.... ما هم مرتد میشیم!

بعدشم کسی دانشمندا یا آدمای مثبتشون رو انکار نکرده!.

اینکه شما میگید اگر در جای دیگه به دنیا اومده بودید فلان جور بودید اصلاً منطقی نیست و ربطی نداره. اونموقع منی وجود نداشتم!!!....
من اینی هستم که الان وجود دارم و دراین جایگاه خودم قرار گرفتم و باید خودم بر اساس اتمام حجت هایی که بهم شده راه درست و تشخیص بدم.

ضمناً من نگفتم کسی موسیقی حرام گوش کنه دیگه میره جهنم/جهنم و بهشت رفتن هزاران هزار شرط و دلیل و مرحله و جزئیات داره. که اون رو خدا تعیین کرده و میکنه

ازاین بحثای بی مزه دیگه حالم به هم میخوره. قرن 21 ایم ها...

من نگفتم باور من حقیقت هست اما وقتی بهم شما میگید بر اساس باور خودم نظر میدم و نه حقیقت، یعنی شما خودتون رو مّحِق میدونید و از حقیقت خبر دارید که من این رو نمیتونم قبول کنم.

اون وجدان هست که جلوی فحشا رو میگیره نه مذهب. مذهب هم بله ممکنه وجدان رو تقویت کنه. اما فرق منی که با مراجعه به وجدان خودم مراقب رفتار خودم هستم با شما اینه که مذهب شما نمیخواد به حق خودش قانع بشه و انگشت به چشم بقیه هم میکنه و در مورد روش زندگی دیگران هم امر و نهی میکنید ولی من به شما و بقیه دیکته نمیکنم که حتماً نباید به صدای زن گوش بدید یا حتماً باید به صدای زن گوش بدید.

اینکه گفتم درگیری ذهنی دارید منظورم یکیش همینه که نمیتونید تصوری از "غیرخودی" داشته باشید. کدوم آفریدگار دقیقاً. آفریدگار شما، شما رو بهش امر کرده، آفریدگار من و میلیاردها آدم دیگه از ادیان دیگه به چنین چیزی امر نکرده که به بنده بگید از دستورات خدای آمــِر خودم عدول و قصور کردم. اینکه فکر کنید دارید به دستورات الله عمل می‌کنید خوش‌خیالی هست، شما دارید به تفسیری که از الله شده عمل می‌کنید. امیدوارم صد سال دیگه هم عمر کنید ببینید اون موقع که همه چی light تر شده، کسی صحبتی از صدای زن در قرآن می‌کنه. اون موقع این آیاتی که دوستان زحمت کشیدند تفسیر به رأی صورت گرفته رو کپی پیست کردند ببینید چجوری تفسیر میشه. اصلاً چرا آینده، ببینید یک قرن پیش چجوری توسط همین علمای شیعی تفسیر شده بود، 40 سال پیش آیت‌الله مدنی چجوری تفسیر کرده بودند (و چه بلایی سرشون آوردند)، یا ببینید دوستانمون در شام و حجاز و ... چجوری تفسیر می‌کنند. پس من مثل دوستان خوشبین نیستم که دارم به حرف الله گوش میدم.

منظورتون از تعداد حتماً درصد هست چرا که تعداد قاعدتاً باید زیاد بشه چون جمعیت کره‌ی زمین در حال افزایش هست. در مورد نرخ یا درصد افزایش مسلمانان خارج هم یه علتش مهاجرت یا به عبارتی فرار مسلمانان داخل! (خاورمیانه، آفریقا) به خارج هست که نرخ زادِ ولد بیشتری به طور میانگین دارند، اما حرفتون چیزی رو ثابت نمیکنه چون در قرن گذشته اسلام با نرخ کمتر از 2 درصد رشد داشته در حالی که آتئیسم و آگنوسیتیم (agnosticism) با نرخ بیش از 6 و بیش از 5 درصد رشد داشتند، تازه اینم در نظر بگیرید که بچه‌های مسلمان‌ها به طور ذاتی مسلمان هستند ولی برای بچه‌های آتئیسم‌ها اینطور نیست و حق انتخاب خودشون رو دارند.

منطق‌اش در این هست که محض رضای خدا یک بار هم که شده بیرون از کالبد و پنجره‌ی نگاه خودمون به دنیا نگاه کنیم. من اللهِ توفیق.

آخرین ویرایش:

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
مذهب جدای از وجدان نیست!.......... منم نگفتم فقط مذهب خشک و خالی و طوطی وار !!!
به همه حرفام دقت کنید.
یا نگفتیم کسی نباید به صدای نامحرم گوش کنه!. فقط گفتیم بر اساس هم آموزه های دینی (از طرف خدا و نه بنده خدا) و هم بر اساس همون وجدانی که خودتون ازش دم میزنید، اینطوری صددرصد بهتره که یکسری قوانین و قید و هنجار وجود داشته باشه وگرنه پس هرکاری هم میتونیم بکنیم مثلا مثل حیوانات باشیم یا کشت و کشتار قبیح شمرده نشه.
ضمناً چرا این بحث به این کوچیکی رو شما اینقد الکی گسترشش دادی؟؟.
و یه همه چی ربطش میدی؟ مثلا میگی که ما داریم میگیم چون آوازخوانی تکی و اینگونه ای دخترا دراین تاپیک مناسب نیست و برای شخصیت خودشون بده، پس خلی خشکه مذهبیم و فلان و این حرفا....!!!!!!!!!.

نخیر منظورم همون تعداد بود !. تعداد مسلمونا. تعداد آدمای غیرمسلمان که حتی دشمن اسلام بودن در اثر ناآگاهی یا القای زیرکانه از طرف بالادستی هاشون، که مسلمان شدن.
خب برای بچه های غیرمسلمان که حق انتخاب دارن پس جالبتره که چرا درنهایت با مطالعه انواع ادیان به اسلام میرسن!. چیز سختی نیست! اسلام آخرین دینی هست که از طرف خدایی که همون دینای قبلی رو فرستاده نازل شده وقتی آخرین باشه پس حتما کامل ترین هم هست. تازه تحریف هم نشده. کار با تفسیر به رای هم ندارم. تفسیر به غیر رای(!) هم وجود داره!...

من این قضیه شام و حجاز رو نمیدونم منظورتون چی هست

درمورد اینکه بعداً همه چی صدسال بعد لایت بشه هم اتفاقاً وقتی امام زمان (بزودی!) ظهور کنن، انگار که دین جدیدی بیاد! همون اسلامه....ولی منظور اینه که آدما به رعایت نکردن خیلی چیزا عادت کردن و براشون سنگینه...(خودمو مبرا نمیدونم!). ولی بااین وجود، در زمان ظهور، زن ها از چنان امنیتی برخوردار میشن که در روایات اومده مثلاً مسافت طولانی رو خودشون با کلی جواهر پیاده و درشب برن، هیچ جوره کسی متعرضشون نمیشه. (به نظر من ربط داشت!)

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
من به ندای درونم گوش میدم و میدونم همون درسته. و بر طبق طبیعت خودم که خدا (نه تفسیر شده و نه هیچی.... فقط خدای واقعی!!) اون رو آفریده عمل میکنم. این داستان سرایی ها رو هم باهاش کاری ندارم!!!....
بقیه هم میتونن مادامی که به دیگری و به جامعه ضرر نرسوندن، طبق طبیعت خودشون (اگر بهش مطمئن باشن) عمل کنن.

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدا هم کسی رو مجبور به کاری نمیکنه. بنده این وسط چیکارست!.
تو بحث تاپیک اختیار و اجبار کسی اونجا نظر نداده؟؟. هرکی معتقد به اجباره حالا بیاد اینجا این بحثا رو تفسیر کنه!.

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
مذهب جدای از وجدان نیست!.......... منم نگفتم فقط مذهب خشک و خالی و طوطی وار !!!
به همه حرفام دقت کنید.
یا نگفتیم کسی نباید به صدای نامحرم گوش کنه!. فقط گفتیم بر اساس هم آموزه های دینی (از طرف خدا و نه بنده خدا) و هم بر اساس همون وجدانی که خودتون ازش دم میزنید، اینطوری صددرصد بهتره که یکسری قوانین و قید و هنجار وجود داشته باشه وگرنه پس هرکاری هم میتونیم بکنیم مثلا مثل حیوانات باشیم یا کشت و کشتار قبیح شمرده نشه.
ضمناً چرا این بحث به این کوچیکی رو شما اینقد الکی گسترشش دادی؟؟.
و یه همه چی ربطش میدی؟ مثلا میگی که ما داریم میگیم چون آوازخوانی تکی و اینگونه ای دخترا دراین تاپیک مناسب نیست و برای شخصیت خودشون بده، پس خلی خشکه مذهبیم و فلان و این حرفا....!!!!!!!!!.

نخیر منظورم همون تعداد بود !. تعداد مسلمونا. تعداد آدمای غیرمسلمان که حتی دشمن اسلام بودن در اثر ناآگاهی یا القای زیرکانه از طرف بالادستی هاشون، که مسلمان شدن.
خب برای بچه های غیرمسلمان که حق انتخاب دارن پس جالبتره که چرا درنهایت با مطالعه انواع ادیان به اسلام میرسن!. چیز سختی نیست! اسلام آخرین دینی هست که از طرف خدایی که همون دینای قبلی رو فرستاده نازل شده وقتی آخرین باشه پس حتما کامل ترین هم هست. تازه تحریف هم نشده. کار با تفسیر به رای هم ندارم. تفسیر به غیر رای(!) هم وجود داره!...

من این قضیه شام و حجاز رو نمیدونم منظورتون چی هست

درمورد اینکه بعداً همه چی صدسال بعد لایت بشه هم اتفاقاً وقتی امام زمان (بزودی!) ظهور کنن، انگار که دین جدیدی بیاد! همون اسلامه....ولی منظور اینه که آدما به رعایت نکردن خیلی چیزا عادت کردن و براشون سنگینه...(خودمو مبرا نمیدونم!). ولی بااین وجود، در زمان ظهور، زن ها از چنان امنیتی برخوردار میشن که در روایات اومده مثلاً مسافت طولانی رو خودشون با کلی جواهر پیاده و درشب برن، هیچ جوره کسی متعرضشون نمیشه. (به نظر من ربط داشت!)

والا من دلم نمیخواست بحث رو گسترش بدم یا تیریپ دلسوز بقیه بودن رو بردارم. فقط سعی کردم بگم نذارید القائات بیرونی روی باور خودتون تأثیر داشته باشه. "شاید" بتونم قبول کنم رقاصه شدن خانم‌ها در شخصیتشون نیست اما اینکه میگید برای شخصیت خودشون بد هست رو اکیداً نمیتونم قبول کنم. چرا 4 دهه پیش برای شخصیت خودشون بد نبود الان بد شد (حالا بماند که دختر شایسته هم انتخاب میکردند و هزاران نفر برای انتخاب شدن سر و دست میشکوندند).
پس بهتره بگید از نظر من (شما کاربر mihua یا میکی موس سابق) برای شخصیت ایشون بد هست (اون هم اگه در زمان گذشته یا آینده در همین مملکت بودید این تفکر رو نداشتید) و الا از نظر منِ behnam5670 بد نیست، البته کسی رو مجاب به گویندگی نمیکنم ولی جلوش رو هم در عمل یا عقیده نمیگیرم. یعنی شخصیت رو با عرف جامعه میسنجید که اشتباهه (که البته بعید میدونم در جامعه هم اگر نظرسنجی درستی انجام بشه این کار غیرعرف و ناهنجار تلقی بشه. رجوعتون میدم به آخرین نظرسنجی بر پایه‌ی روش‌های اثبات شده‌ی علم احتمال در مورد حجاب که مسلماً بیشتر از خواندن زنان امر بحرانی و الزامی حساب میشه توسط همون مؤسسه‌ای که قبل از انتخابات یازدهم درصد رأی حسن روحانی رو درست پیش‌بینی کرد. در این روش‌ها نتیجه‌ی نهایی با تقریب 97.3 درصد یا چیزی نزدیک اون درست هست).

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
والا من دلم نمیخواست بحث رو گسترش بدم یا تیریپ دلسوز بقیه بودن رو بردارم. فقط سعی کردم بگم نذارید القائات بیرونی روی باور خودتون تأثیر داشته باشه. "شاید" بتونم قبول کنم رقاصه شدن خانم‌ها در شخصیتشون نیست اما اینکه میگید برای شخصیت خودشون بد هست رو اکیداً نمیتونم قبول کنم. چرا 4 دهه پیش برای شخصیت خودشون بد نبود الان بد شد (حالا بماند که دختر شایسته هم انتخاب میکردند و هزاران نفر برای انتخاب شدن سر و دست میشکوندند).
پس بهتره بگید از نظر من (شما کاربر mihua یا میکی موس سابق) برای شخصیت ایشون بد هست (اون هم اگه در زمان گذشته یا آینده در همین مملکت بودید این تفکر رو نداشتید) و الا از نظر منِ behnam5670 بد نیست، البته کسی رو مجاب به گویندگی نمیکنم ولی جلوش رو هم در عمل یا عقیده نمیگیرم. یعنی شخصیت رو با عرف جامعه میسنجید که اشتباهه (که البته بعید میدونم در جامعه هم اگر نظرسنجی درستی انجام بشه این کار غیرعرف و ناهنجار تلقی بشه. رجوعتون میدم به آخرین نظرسنجی بر پایه‌ی روش‌های اثبات شده‌ی علم احتمال در مورد حجاب که مسلماً بیشتر از خواندن زنان امر بحرانی و الزامی حساب میشه توسط همون مؤسسه‌ای که قبل از انتخابات یازدهم درصد رأی حسن روحانی رو درست پیش‌بینی کرد. در این روش‌ها نتیجه‌ی نهایی با تقریب 97.3 درصد یا چیزی نزدیک اون درست هست).

من هیچ القاء بیرونی رو همونطور که گفتم تا وقتی برای خودم تحلیلش نکنم و یا با فطرت خودم سازگار نبینمش، بهش عمل نمیکنم.
40 سال پیش دختر شایسته انتخاب میشده؟. منظورتون دوره پهلوی؟. بر اساس چی اون دخترا شایسته بودن؟؟ ظاهر؟. آرایش؟ . با تقلید از کشوری بوده یا جزو فرهنگ خودمون بوده؟. یا در اثر تهاجم فرهنگی بوده؟.
غیر عرف و عرف این روزا هرچند داره قاطی میشه ولی باز هم قول میدم توی جامعه ایرانی عرف محسوب نمیشه آواز خوانی یک دختر. مگر منظورتون اون گروه های دسته جمعی کلاسیک که صدا گم میشه اصلا.

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمیدونم تا چه حد از نظر شما ربط داره ولی......یک سایتی هست که من زیاد قبولش ندارم و به قول معروف تابلو هست که طبق اهدافی ایجاد شده. مثلاً یه کلیپی رو دراون قرار داده و براش یکسری توضیحات نوشته.مثلاً علمی!. چون برپایه علم و منطق میچرخه سایتشون!!!!. مثلاً.
توی این کلیپ پدر مادرهای بچه های خردسال رو اوردن و بچه ها رو هم جلوشون نشوندن.... (خارجی). و به بچه میگن میدونی تو چطوری بوجود اومدی؟؟. بچه میگه نه یا جوابای بی ربط میده بجز یه نفر!. و اون پدر و مادر هم میان جزئیات رو دقیق واسه بچه توضیح میدن!!!!!!!!!!!!! جوری که تقریباً همه چی رو متوجه بشه!!!!!!!.....
همه بچه ها هم بدشون میاد یا یه حالتی تو چهرشون هویدا میشه!. یا از مامان باباشون انتظار ندارن یا انزجار و خجالت خودشون رو ابراز میکنن!. حتی یه بچه بیچاره هرچی از همون اول داد و هوار میکرد که من نمیخوام به این حرفا گوش کنم ولی بالاخره مجبورش کردن گوش کنه!!!!!!!!!!!.

الان اون بچه ها اگر بزرگ بشن و انحرافی در اصل فکرشون و فطرتشون ایجاد بشه، شما میگید نه از اول همین بوده و باید باشه؟؟؟!!!!. بچه باید ذهنش بااین چیزا مشغول باشه؟؟!.

واقعاً کلیپ حماقت بار و تاسف برانگیزی بود!!!!!.
پدرو مادرهای احتمالاً(!)ساده و بی توجه هم به این پروژه مسخره جواب مثبت دادن !!!. جالبه واقعاً !.

Mʀ Yᴀsɪɴ

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوش باشید...
پستمو پاک کن مهم نیست.

اره ی بخشی داره ب نام استعداد یابی گاهی همه افراد امکان دسترسی ب صدا سیما رادیو و هر بخش ن کل صدا سیما بخش خاصی از برنامه مثلن بردنامه رادیو های شهرستان ها از صدای های خاص استقبال میکنند

نمونش علی ضیا از طریق استعداد یابی ب رادیو و گویندگی مجری گری رسید

در صورتی ک رشته تحصیلی اون چیز دیگه بود

تا یادمه همین اعتماد بنفس هایی ک مگی رو باید از ادیسون یاد گرفت ک هزار راه مختلف امتحان کرد تا ب یک هدف برسه

ک رسید

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز

سلامٌ علیکم و رحمه الله
اون دو جمله که نوشتید نشون داد چقدر شما فلسفه‌ی موسیقی رو خوندید و بهش پایبند هستید، لذا من یکی اگه قرار باشه نتیجه‌اش این باشه ترجیح میدم نخونم. رقصیدن مرد رو احتمالاً شما تو رقص‌های خردادیان خلاصه میکنید. حالا من مثل شما فلسفه‌ی رقص و موسیقی رو نخوندم اما حداقل میتونم به رقص سماع و نظر مولانا ارجاع‌تون بودم.
مجالس مخلوط خر تو خر هست یعنی اینکه یه زن و مرد وقتی بیرون هستند انسان هستند ولی وقتی با هم وارد مجلس شدند تبدیل به خز میشن یا چطوریاست؟ تبیین بفرمایید لطفاً.

در مورد بخش آخر حرفاتون، والا نمیدونم توو کدوم ور دنیا زن شاخص باید خوب تبرج کنه چون اگه اینطوری بودید براشون محدودیت میذاشتند که برن فقط توو کاباره و زناکده کار کنند، نه اینکه برن توو ناسا کار کنند و توو استنفورد تدریس کنند و هر سال هم بهشون مدال بدن. اگه اینطوری بود فقط از تبرج کننده‌ها تقدیر میکردند در حالی که ببینید توو اون سر دنیا چقدر از خانم‌ها تقدیر میشه و فرصت‌های شغلی مثل استاد دانشگاهی و ... براشون سهمیه میذارن و این سر دنیا.
این مذهبی که میگید خانم رو در حد پیامبری میره، اگه به حرف نیست و در عمل هست و برای همه‌ی بانوان صدق می‌کنه (نه صرفاً در مورد بانوان فامیل مخترع اون مذهب) لطف کنید به ما هم معرفی کنید بلکه از این ذلالت در اومدیم. من یه مذهب رو بیشتر از همه راجع بهش اطلاع دارم که زن رو کشت‌زار مرد میدونه و حق زندانی کردن و زدن به مرد قائل میشه (این حق رو مقایسه کنید با اون سر دنیا که زن رو به قول شما آلت دست مرد میدونه اما کافیه مرد دست روی زن بلند کنه تا ببینید قانون از کجا دارِش میزنه) و حتی اگه روی شتر هم باشه باید به نیاز جنسی مرد پاسخ بده (قال الصادق).
در ضمن من هم موافقم که نباید از فرهنگی به فرهنگ دیگه کپی بشه چون هر کدوم ملزومات و پیش نیاز و پس نیازهای خودش رو میطلبه، اما مگه همین 37 سال پیش زنان حق خوانندگی نداشتند؟ دقیقاً چی قرار هست کپی بشه وقتی 37 سال پیش همه در کنار هم به خوشی (از نظر احترام به عقاید) زندگی میکردند؟

سلام دوست عزیز.
شما لطف کنید اول برید فلسفه موسیقی و همچنین هنر و مسئله دیونیزوس و آپولونی و نظر فیلسوف های مختلف از جمله ارسطو در قدیم و همچنین کانت در دوره مدرن و نیچه در دوره پست مدرن رو مطالعه کنید بعد بیاید از من بپرسید که چرا مخالف اون فلسفه هستم.ثانیا من مخالف اون چیستی موسیقی از نگاه اون دوستان هستم نه به کل مخالف موسیقی.پس این تفکیک رو داشته باشید یعنی اون موسیقی برخاسته از بعد حیوانی وجود.

رقصیدن رو من خلاصه در رقص های برادر خردادیان نکردم.اون بحث سماع کردن هم یه بحثی انحرافیه که صوفی گری از خودش در آورده.حالا این صوفی چه مولوی باشه و چه کسان دیگه.(بماند که براش حدیث و روایت هم درست میکنن که روزی شخصی به محضر پیامبر رفته و شعری را میسراید.بعد از سراییدن شعر پیامبر میفرمایند که از ما نیست کسی که این اشعار بشنود و نجنباند!!)
مسئله اختلاط خر تو خر زنان و مردان رو خودتون میدونید چه اختلاطیه.حتما یه سری به این پارتی ها و عروسی ها بزنید تا از میزان انسانی بودن این اختلاس ،مطلع بشید.جالبه برام چرا مردان تو این اختلاط ها که ما معمولا تو فیلم های غربی میبینیدم با کت و شلوارن و زنانن با حداقل پوشش.

از مدیران خواهش میکنم این قسمت از پست من رو سانسور نکنن:

اینکه میگید اون سر دنیا چنین نیست رو باید بگم یه فیلسوفی به نام زیگموند فروید (فیلسوف در حوزه فلسفه مضاف) تمام مشکلات بشری رو خلاصه میکنن در مسائل و مشکلات جنسی.ایشون انسان رو حیوان ***ی معرفی میکنن.از طرفی میدونید که ایشون پدر علم روانشناسیه که اون بحث اعتراف گیری در این رشته رو ایشون ایدشو از کلیسا کاتولیک گرفتن.بعد از ایشون آقای آلفرد کینزیه آمریکایی(پدر زنا،پدر لواط و پدر بچه بازی) بیش از 93 نوع *** که برخاسته از انسانیت و وجود انسانه رو تبیین کردن!!
بعد از ایشون آقای کوهن آرزویی که آقای کینزی داشتن رو برآورده کرده و با مصاحبه و اعتراف گیری از بیماران خود(که اینو از فروید به ارث برده بود) که تعدادشون بیش از چند ده هزار نفر بوده کتابی رو مینویسن با عنوان "چه کسی در مغز شما خوابیده" بررسی میکنن و نتیجه میگیرن که تعداد قابل توجه این دوستان زنای ذهنی (یا *** فانتزی) میکردن با فلان بازیگر و فلان خواننده زن و مرد.یعنی در ظاهر با دوست پسر و دوست دختر و همسر خودشون ولی در ذهن با فلان خواننده و فلان بازیگر.
خب این چیزی که تو قرن بیست بزرگترین دانشمندان اینا بهش رسیدن رو شما برید بررسی کنید با آرا و نظرات در مورد زنای ذهنی در دین.
اینکه شما بخواید از ذلالت در بیاید یا نیاید با خودتونه.یعنی اختیارش با شماست چون اگه یکم انصاف داشتید میدیدید و میخوندید که این مسئله فقط برای فامیل مخترع اون مذهب نبوده.بلکه برای همسر یک فرعون . مادر یک پیامبر دیگه هم بوده.
مسئله کشت زار رو شما برید حتما روش یه مطالعه کنید و تا تهش رو در بیارید تا متوجه بشید مسئله زنان در جامعه از چه اهمیتی برخورداره.حتما رو ازن قضیه کار کنید.
آخرش هم به شما پیشنهاد میکنم سری به هتل های آمریکا بزنید و مسئله کرامت در زنان رو اونجا نظاره گر باشید.

و درآخر انسانی بودن هر آنچه که انسان دوست دارد و برخاسته از درونش میباشد رو من تایید میکنم ولی در مورد اینکه چه چیزی از این خواست درونی حق و چه چیزی باطله نیاز به تبیین داره.خواستید میتونید به وبلاگ های گذشته و آینده من رجوع کنید.

آخرین ویرایش:

اوژنی دزیره

عضو جدید
اره ی بخشی داره ب نام استعداد یابی گاهی همه افراد امکان دسترسی ب صدا سیما رادیو و هر بخش ن کل صدا سیما بخش خاصی از برنامه مثلن بردنامه رادیو های شهرستان ها از صدای های خاص استقبال میکنند

نمونش علی ضیا از طریق استعداد یابی ب رادیو و گویندگی مجری گری رسید

در صورتی ک رشته تحصیلی اون چیز دیگه بود

تا یادمه همین اعتماد بنفس هایی ک مگی رو باید از ادیسون یاد گرفت ک هزار راه مختلف امتحان کرد تا ب یک هدف برسه

ک رسید

اولا آقای ضیاء از طریق رادیو به تلویزیون معرفی شده.سالها در رادیو فعالیت کرده.استانی هم نبوده.
دوما برای گویندگی و اجرا استعداد یابی دارن نه آواز!اونم خانوما!!!!!!
سوما رشته اصلا مطرح نیست لیسانس به بالا بودنش مهمه.
چهارما اعتماد به نفس بالا در صورتی درسته و کارایی داره که شخص توانایی و استعداد هم داشته باشه نه صرفا اعتماد به نفس اونم کاذبش!!!!!!!!!
پنجما ادیسون کاملا حرفش درسته اما ربطی به بحث شما و من و کلا همه نداشت ها!برای زمانی باید میگفتید که کسی دست از تلاش برنداره.
بحث ما بی تخصصی و کارشناس نبودن داورای احتمالی مسابقست و البته اعتماد به نفس کاذب یه عده از شرکت کنندگان احتمالی.

Mʀ Yᴀsɪɴ

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اولا آقای ضیاء از طریق رادیو به تلویزیون معرفی شده.سالها در رادیو فعالیت کرده.استانی هم نبوده.
دوما برای گویندگی و اجرا استعداد یابی دارن نه آواز!اونم خانوما!!!!!!
سوما رشته اصلا مطرح نیست لیسانس به بالا بودنش مهمه.
چهارما اعتماد به نفس بالا در صورتی درسته و کارایی داره که شخص توانایی و استعداد هم داشته باشه نه صرفا اعتماد به نفس اونم کاذبش!!!!!!!!!
پنجما ادیسون کاملا حرفش درسته اما ربطی به بحث شما و من و کلا همه نداشت ها!برای زمانی باید میگفتید که کسی دست از تلاش برنداره.
بحث ما بی تخصصی و کارشناس نبودن داورای احتمالی مسابقست و البته اعتماد به نفس کاذب یه عده از شرکت کنندگان احتمالی.

یه سوال از منظر شما کارشناس باید کی باشه؟

اقای ضیا از طریق استعداد یابی ب رادیو راه یافت

بله تو رادیو بخشی به نام شعر خوانی هست ک اکثرا خانوم ها ک گوینده انن شروع به خوندن میکنند

تو صدا سیما همین بخش در غالب مجری گری جای گرفته

ک برای هر کدامین از این ها ملاک های خاصی در نظر گرفته میشه

یکی از ملاک ها بیشک در تن صدا و قدرت گفتار از لحاظ بم و زیر صدا و روان گفتن و وازه گفتن ان است

حال این مسابقه است اما تمام چیز رعایت میشه

و نواخت موزیک افرادی ک قدرت نواخت موزیک خوبی داشته باشن

از مراکز استعداد یابی موزیک هم میتونن شناسایی بشن

حال باید دید دوستان چقدر توان بالا بردن کیفیت مسابقه دارن

اگر احتمال یک درصد چنین اتفاقی رخ بده از نظر شما چیز بدیه؟

اگر هم اتفاق نیافته یه مسابقه سرگرمی هست ت

ک شخص ب توانایی هایش پی میبرد

شما اگر راجع داور توضیح بدین ممنون میشم

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستی گفتن خانوما همین دکلمه بخونن کفایت میکنه .......

بنده هم معتقدم بانوان متدین و دین مدار باشگاه اسلامی مهندسان در همان صفوف پشت خطوط مقدم امداد رسانی و عرض/ارز/عرز/... اندام نمایند کفایت میکنه
قطعا مراحل بالاتر نیاز به عمق بیشتری عرض اندام داره که ممکنه وجهشون خدشه دار بشه

عرضی نیست ...
وسلام و علیکم و رحمتهالله و برکاته

بالا