هم اپل و هم سامسونگ مقصرند !

Major Geologist

کاربر فعال تالار موبایل ,
کاربر ممتاز
دادگاه منطقه مرکزی سئول ـ پایتخت کره جنوبی ـ اعلام کرد که هر دو شرکت اپل و سامسونگ کپی‌رایت یکدیگر را در مواردی نقض کرده‌اند.

این دادگاه در حکم خود فروش برخی از محصولات اپل و سامسونگ را در کره جنوبی به طور موقت ممنوع اعلام کرد.

دادگاه کره جنوبی در همین حال اتهامات شرکت اپل مبنی بر اینکه سامسونگ شکل ظاهری آیفون و آی‌پد را کپی کرده است نپذیرفت.

طبق حکم دادگاه، شرکت اپل باید آیفون ۳G، آیفون ۴ و آی‌پد ۲ را از تمامی فروشگاه‌های خود در کره جنوبی جمع‌آوری کند و در همین حال شرکت سامسونگ نیز باید فروش گالاکسی ۲ خود را در کره جنوبی متوقف کند.

بر این اساس فروش محصولات جدید سامسونگ و اپل همچون تلفن‌های همراه هوشمند آیفون ۴S و گالاکسی S۳ محدودیتی نخواهد داشت.

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
اپل دیگه گندشو در آورده ! دارم میبینم روزی رو که همه شرکتا علیه اپل بسیج بشن !

Major Geologist

کاربر ممتاز
اپل دیگه گندشو در آورده ! دارم میبینم روزی رو که همه شرکتا علیه اپل بسیج بشن !

چرا؟ خداییش قبل از اپل برند خاصی تبلت به اون صورت فراگیر نزده بود. در مورد گوشی هاش منم معتقدم سامسونگ از روی اپل تقلید کرده. اپل همیشه دست به ابداعات نوآوارنه زده. شاید اگه اپل نبود شرکتا هنوز داشتن سیستم عاملای سیمبین و جاوا می زدن. اپل بود ک یه تکونی داد ب فناوری. فعلا سامسونگ از نظر سخت افزاری تونسته با اپل مقابله کنه اما سیستم عامل انحصاریش همون بادا هنوز پیشرفتی نداشته.

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
چرا؟ خداییش قبل از اپل برند خاصی تبلت به اون صورت فراگیر نزده بود. در مورد گوشی هاش منم معتقدم سامسونگ از روی اپل تقلید کرده. اپل همیشه دست به ابداعات نوآوارنه زده. شاید اگه اپل نبود شرکتا هنوز داشتن سیستم عاملای سیمبین و جاوا می زدن. اپل بود ک یه تکونی داد ب فناوری. فعلا سامسونگ از نظر سخت افزاری تونسته با اپل مقابله کنه اما سیستم عامل انحصاریش همون بادا هنوز پیشرفتی نداشته.
در مورد کپی تا حدودی باهاتون موافقم . ولی وقتی اپل میره Slide to Unlock رو پتنت میکنه دیگه چه انتظاری ازش دارین ؟!
الان خوبه نوکیا بیاد به خاطر پتنت های مخابراتیش اپل رو بکشونه دادگاه !؟
یادمه چند وقت پیش یه شرکتی به پتنت های نوکیا تجاوز کرده بود . فکر میکنین عکس العمل نوکیا چی بود !؟ هیچی فقط یه پیام داد که اینجا شما از پتنت های ما استفاده کردین و تمام ...

اپل واقعا شرکت مزخرفیه ! هرچی آت و آشغال دستش میرسه پتنت میکنه ! مثلا برگشته گفته اس مثل آیفونه ! خب لامصب انتظار داشتی سامسونگ گوشی مربعی بزنه ؟! :D

راجع به سیستم عامل هم درست میگین . ولی اینم در نظر داشته باشین که اپل اصلا وارد دنیای سخت افزار نشده و هیچی از خودش نداره . هرچی هم داره از سامسونگ و LG و ... میگیره ! تمرکز اپل رو بخش نرم افزار هست در صورتی که سامسونگ هم داره توی بحث نرم افزار کار میکنه هم سخت افزار !

Major Geologist

کاربر ممتاز
ولی وقتی اپل میره Slide to Unlock رو پتنت میکنه دیگه چه انتظاری ازش دارین ؟!
الان خوبه نوکیا بیاد به خاطر پتنت های مخابراتیش اپل رو بکشونه دادگاه !؟

یادمه چند وقت پیش یه شرکتی به پتنت های نوکیا تجاوز کرده بود . فکر میکنین عکس العمل نوکیا چی بود !؟ هیچی فقط یه پیام داد که اینجا شما از پتنت های ما استفاده کردین و تمام ...

اپل واقعا شرکت مزخرفیه ! هرچی آت و آشغال دستش میرسه پتنت میکنه ! مثلا برگشته گفته اس مثل آیفونه ! خب لامصب انتظار داشتی سامسونگ گوشی مربعی بزنه ؟! :D
میگن کم اوردی سوت بزن. آقا سوت سوت. فقط بعدش میشه بگی پتنت چیه؟؟
:w15: آره دگ مثل آلکاتل و موتورولا ک مربع تاشو ساختن.
ولی از حق نگذریم گلکسی رو کپی کرد از آیفون. کمتر شرکتی صفحه نمایش بزرگ می زد، یا مثلا فقط وجود یه دکمه ی بک در پایین و وسط گوشی. اپل اولین بار همچین چیزی ساخت. حالا سامسونگ برداشت دکمه دایره اپلو کرد مربع و مستطیل. خوبه اپل سیستم عاملاشو انحصاری کرده. اگه مثل اندروید به همه میداد گلکسی الآن آی او اس بود.
این همه حرف زدم حالا گوشی خودم سونی اریکسون اکسپریا مینیه!

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
میگن کم اوردی سوت بزن. آقا سوت سوت. فقط بعدش میشه بگی پتنت چیه؟؟
:w15: آره دگ مثل آلکاتل و موتورولا ک مربع تاشو ساختن.
ولی از حق نگذریم گلکسی رو کپی کرد از آیفون. کمتر شرکتی صفحه نمایش بزرگ می زد، یا مثلا فقط وجود یه دکمه ی بک در پایین و وسط گوشی. اپل اولین بار همچین چیزی ساخت. حالا سامسونگ برداشت دکمه دایره اپلو کرد مربع و مستطیل. خوبه اپل سیستم عاملاشو انحصاری کرده. اگه مثل اندروید به همه میداد گلکسی الآن آی او اس بود.
این همه حرف زدم حالا گوشی خودم سونی اریکسون اکسپریا مینیه!
من کم آوردم ؟!؟!؟؟! :eek:
چه ربطی داره !؟

حق ثبت اختراع رو میگن پتنت ! مثلا سامسونگ صفحه نمایش Super Amoled رو پتنت کرده و در انحصار خودشه ! در صورتی که به شرکت های دیگه هم این تکنولوژی رو میفروشه !
خدایی پتنت های سامسونگ رو ببین اونوقت پتنت های اپل رو هم ببین ! :w15::w15::w15::w15::w15:
خب عزیز من چه ربطی داره !؟ نه خدایی چه ربطی داره ! یعنی هرکس پایین صفحه نمایش دکمه بذاره پس از اپل کپی کرده !

Major Geologist

کاربر ممتاز
من کم آوردم ؟!؟!؟؟! :eek:
چه ربطی داره !؟

حق ثبت اختراع رو میگن پتنت ! مثلا سامسونگ صفحه نمایش Super Amoled رو پتنت کرده و در انحصار خودشه ! در صورتی که به شرکت های دیگه هم این تکنولوژی رو میفروشه !
خدایی پتنت های سامسونگ رو ببین اونوقت پتنت های اپل رو هم ببین ! :w15::w15::w15::w15::w15:
خب عزیز من چه ربطی داره !؟ نه خدایی چه ربطی داره ! یعنی هرکس پایین صفحه نمایش دکمه بذاره پس از اپل کپی کرده !
نه بابا خودمو گفتم کم اوردم دگ نمی دونستم پتنت چیه.
الآن اسلاید تو آنلوک اندروید و کلا گوشیه خودمو سونی هم دزدیه؟
ای بابا خود سامسونگ تشخیص چهره و لبخند رو از سونی خریده. آی حال میده سونی براویا انجین رو به کسی نده.

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
نه بابا خودمو گفتم کم اوردم دگ نمی دونستم پتنت چیه.
الآن اسلاید تو آنلوک اندروید و کلا گوشیه خودمو سونی هم دزدیه؟
ای بابا خود سامسونگ تشخیص چهره و لبخند رو از سونی خریده. آی حال میده سونی براویا انجین رو به کسی نده.
آها ! ;)
مثلا دزدیه ! ولی اپل رفت در مورد همین از گوگل شکایت کرد . دادگاه بهش گفت برو گمشو بابا ! :biggrin: دقیقا بهش گفته بود دست از بچه بازی بردار !
درسته خریده نوش جونش !

یه چیز بگم نمیزنیم ؟! براویا انجین به درد سطل زباله میخوره ! :D به هیچ دردی نمیخوره . اگه خوب بود الان شرکت های دیگه ازش استفاده میکردن . سونی موتور براویا که هیچی موتور لامبورگینی هم روی گوشیاش بذاره بازم به Super Amoled نمیرسه :biggrin:

Major Geologist

کاربر ممتاز
آها ! ;)
مثلا دزدیه ! ولی اپل رفت در مورد همین از گوگل شکایت کرد . دادگاه بهش گفت برو گمشو بابا ! :biggrin: دقیقا بهش گفته بود دست از بچه بازی بردار !
درسته خریده نوش جونش !

یه چیز بگم نمیزنیم ؟! براویا انجین به درد سطل زباله میخوره ! :D به هیچ دردی نمیخوره . اگه خوب بود الان شرکت های دیگه ازش استفاده میکردن . سونی موتور براویا که هیچی موتور لامبورگینی هم روی گوشیاش بذاره بازم به Super Amoled نمیرسه :biggrin:
:razz: :mad: Just Sony Mobile Bravia Engine

Major Geologist

کاربر ممتاز
داداشم خودت خواستیا ! :D اینم اکسپریا اس با موتور براویا در برابر Super Amoled سامسونگ . دیگه Super Amoled Plus بماند ! این عکس رو خودم گرفتم !

نوموخوام. :crying2: من سونی رو دوست دارم، بهش خیانت نمی کنم. من همون براویا می خلم.

Major Geologist

کاربر ممتاز
به گزارش جی اس ام اپل با رای هیئت منصفه دادگاه آمریکا توانست بر سامسونگ پیروز شود و هیئت منصفه سامسونگ را متهم به کپی کردن از روی آیفون وآی‌پد کرده و این شرکت کره‌ای مجبور به پرداخت 1.05 میلیارد دلار خسارت به شرکت اپل شده است.
حکم که در کمتر از سه روز پس از مشورت هیئت منصفه ابلاغ شده‌است می تواند منجر به ممنوعیت فروش محصولات اصلی سامسونگ و همچنین تحکیم سلطه اپل در بازار بزرگ موبایل و رایانه شود. پیروزی اپل ضربه بزرگی به گوگل که قدرت نرم افزاری شرکت سامسونگ است وارد کرد،گوگل و شرکای سخت افزاری آن که شامل شرکت موتورولا نیز می‌شود اکنون با موانع قانونی بیشتری برای رقابت با اپل مواجه هستند.
هیئت منصفه به مدت سه روز در مورد ادعای طرفین با یکدیگر مشورت کردند و به اتفاق آراء به این نتیجه رسیدند که سامسونگ از روی آیفون و آی‌پد کپی برداری کرده است. از آنجا که نقض حق اختراع پانل به طور عمدی صورت گرفته‌است اپل می‌تواند تا سه برابر بیشتر ادعای خسارت کند. اپل با معرفی آیفون در سال 2007 دنیای موبایل را متحول کرد و در سال 2010 نیز بامعرفی آی‌پد یک شوک بزرگ به بازار صنعت وارد کرد. اما در مورد ادعای سامسونگ بر علیه اپل که گقته بود اپل بعضی حق اختراعات بی سیم سامسونگ را نقض کرده است هیئت منصفه این ادعا را قبول نکردند و بنابراین اپل مجبور نیست تا به سامسونگ خسارت بپردازد.

Major Geologist

کاربر ممتاز
هر دو شرکت بیانه‌ای به شرح زیر اعلام کرده‌اند:

هر دو شرکت بیانه‌ای به شرح زیر اعلام کرده‌اند:

بیانه‌ی سامسونگ: حکم امروز نباید به عنوان یک پیروزی برای اپل در نظر گرفته شود و این نتیجه به ضرر مصرف کنندگان آمریکایی خواهد بود. این رای منجر به این می‌شود که انتخاب‌های کمتر،خلاقیت‌های کمتر و قیمت بیشتر نصیب مشتری آمریکایی شود. این مایه تاسف است که قانون حق اختراع می‌تواند دستکاری شود تا یک شرکت بتواند یک صفحه‌ی مستطیلی یا یک تکنولوژی را که هر روز بوسیله‌ی سامسونگ و دیگر کمپانی‌ها بهبود داده شده است را به انحصار خود درآورد.مشتریان حق انتخاب دارند و کسانی که محصولات سامسونگ را می‌خرند می‌دانند که چه چیزی می‌خرند، این رای کلام آخر در این جنگ که در این دادگاه شروع شده و یا در سراسر دنیا نیست زیرا بعضی‌ها این ادعای اپل را رد کرده‌اند و سامسونگ نیز به نوآوری‌های خود ادامه می‌دهد و به مشتری حق انتخاب می‌دهد. اما بیانه‌ی اپل نیز به شرح زیر است: ما از هیئت منصفه بابت خدمات خود و زمانی که برای گوش دادن به داستا‌ن ما صرف کردند تشکر می کنیم.حجم زیادی از شواهد که در طول دادگاه ارائه شد نشان می‌دهد که سامسونگ بیشتر از آن چیزی که فکر می کردیم از روی ما کپی کرده‌است. پرونده‌های حقوقی بین اپل و سامسونگ خیلی بیشتر از پول و نقض حق اختراع است، مشکلات در مورد ارزش‌ها است در اپل ما ارزش‌ها و زندگی و خلاقیت خود را برای اختراع بهترین محصول در سراسر دنیا به کار می‌گیریم.و ابن محصولات را برای لذت مشتریان خود می‌سازیم نه برای اینکه رقبای ما وقیحانه از روی آن کپی کنند.ما رفتار هیئت منصفه را بابت فهمیدن رفتار غلط سامسونگ و برای اینکه با صدای بلند اعلام کردند دزدی درست نیست تحسین می‌کنیم. منبع: Reuters – Cnet - GSMArena

بالا